Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАСНОКУТСЬК$<.>+<.>A=НІНА$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Краснокутський Д.Є. 
Методи та мережеві моделі на основі нечіткої логіки для аналізу станів складних об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Д.Є. Краснокутський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Створено нові методи та мережеві математичні моделі на основі нечіткої логіки для аналізу оцінювання станів складних об'єктів, процеси в яких є ієрархічними, на множині відношень "умова - дія". Вперше запропоновано для нечітких процесів, які взаємодіють на множині відношень "умова - дія", мережеві математичні моделі процесів аналізу простору станів складних об'єктів, які використовують ієрархію розширених кольорових інтегрованих нечітких мереж Петрі, засоби синхронізації на основі кольорових інгібіторних дуг, механізми управління міжрівневими зв'язками прямої та зворотної дії. Запропоновано метод аналізу простору станів і виявлення властивостей досяжності та несуперечливості за умов взаємодії нечітких ієрархічних процесів. Даний метод передбачає проведення прямого та зворотного покрокового цілеспрямованого аналізу нечіткого простору станів і структури моделі з урахуванням критеріїв досяжності та несуперечливості. Розвинуто метод аналізу простору станів під час взаємодії процесів у задачах вибору альтернатив складних об'єктів, за яким необхідно додатково формувати компоненти, що відображають ієрархічність, просторові характеристики та синхронізацію для нечітких динамічних об'єктів. Застосування розроблених методів дозволяє підвищити вірогідність рішень, що приймаються, зменшити витрати ресурсів під час розв'язання практичних задач. Запропоновано структуру та функції інструментальних засобів оцінювання технічного стану складних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.1 +
Шифр НБУВ: РА364556

Рубрики:

      
2.

Краснокутська Н.С. 
Методичні аспекти оцінки інвестиційної привабливості підприємств роздрібної торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / Н.С. Краснокутська ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "інвестиційна привабливість підприємства". Визначено основні складові інвестиційної привабливості підприємств роздрібної торгівлі. Запропоновано системи показників та розроблено методичні підходи до оцінки фінансової, асортиментної та територіальної привабливості підприємств роздрібної торгівлі як передумов формування позитивних інвестиційних якостей. Розроблено методику інтегральної оцінки інвестиційної привабливості торговельних підприємств з урахуванням вагомості окремих складових. Наведено методичні рекомендації щодо підвищення рівня інвестиційної привабливості за рахунок внутрішніх можливостей формування додаткової вартості підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-56
Шифр НБУВ: РА312520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Краснокутський С.А. 
Молекулярна структура мономерних фрагментів нуклеїнових кислот, ізольованих у низькотемпературних інертних матрицях: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 03.00.02 / С.А. Краснокутський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі використання методу ІК-Фур'є спектроскопії матричної ізоляції та квантово-хімічних ab-initio розрахунків вивчено конформацію структурних компонентів ДНК та РНК. Для проведення досліджень за методом спектроскопії матричної ізоляції таких термонестійких молекул, як цукри та нуклеозиди, створено спеціальну комірку. Вивчено конформаційну поведінку модифікованого нуклеозиду та синцитолу. Встановлено значну антивірусну активність синцитолу. Виявлено, що конформація цієї молекули подібна до такої ж інших канонічних нуклеозидів, що досліджувались. Запропоновано механізм антивірусної дії синцитолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112 в760.72
Шифр НБУВ: РО331092

Рубрики:

      
4.

Краснокутська Ю.С. 
Роль ЗМК у конструюванні політичного поля: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.С. Краснокутська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес конструювання політичного поля через опосередкування інформаційно-комунікативними чинниками. Проаналізовано поняття "політичне поле" та "засоби масової комунікації". З'ясовано особливості функціонального навантаження ЗМК у процесах автономії та відтворення матеріалізовано-об'єктивованих і символічно-інкорпорованих структур політичного поля. Виявлено вплив ЗМК на інституціональні трансформації політичного поля. Доведено здатність ЗМК сприяти процесу легітимації через формування та трансмісію громадської думки, через мас-медійні дискурси та вплив на виборчий процес. Проаналізовано специфіку діяльності ЗМК в сучасній Україні. Підкреслено наявність контролю з боку політико-владних структур над системою ЗМК, наголошено на необхідності удосконалення нормативно-правової бази функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА366969

Рубрики:

      
5.

Краснокутський О.В. 
Соціально-філософський аналіз феномена влади: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Краснокутський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано, що дослідження феномену влади передбачає вивчення чотирьох основних сутнісних аспектів: підпорядковуючої сили, цільового та вольового аспектів, соціальної відповідальності. Установлено основну закономірність розвитку феномену влади - взаємозв'язок між суб'єктом і об'єктом влади. Виявлено основні суспільно-політичні фактори оптимізації розвитку владних відносин на етапі трансформації України. Запропоновано розглядати соціальну відповідальність як інтегруючий чинник оптимізації розвитку владних відносин на сучасному етапі розвитку українського суспільства та основну детермінанту оптимізації влади у контексті явища людської свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА332439

Рубрики:

      
6.

Краснокутська Н. С. 
Управління потенціалом торговельного підприємства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Н. С. Краснокутська ; ВНЗ "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". — Полтава, 2011. — 38 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади та науково-методичні підходи до управління потенціалом торговельного підприємства. Викладено теорію потенціалу підприємства та запропоновано нові підходи до його структуризації. З позицій системного підходу визначено зміст елементів потенціалу торговельного підприємства в процесі створення ним цінності. Обгрунтовано концепцію управління потенціалом підприємства та детально розкрито її базові положення. Викладено функції та розроблено процесну модель управління потенціалом торговельного підприємства. Наведено концепцію емпіричного дослідження потенціалу торговельного підприємства та детально розкрито її методологічні положення. Обгрунтовано науково-методичні підходи до оцінювання ресурсних, функціональних і синергійних видів потенціалу торговельного підприємства. Розкрито зміст аналітико-оцінювальних систем дослідження результативності реалізації потенціалу торговельного підприємства на основі коефіцієнтного методу та нечіткої логіки. Розроблено теоретико-методичні засади управління формуванням потенціалу торговельного підприємства на підставі програмно-цільового підходу. Розроблено систему засобів і методів мобілізації потенціалу торговельного підприємства й обгрунтовано механізм оптимізації його структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-21
Шифр НБУВ: РА382994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Краснокутський О. В. 
Міжнародно-правові механізми забезпечення прав засуджених до позбавлення волі / О. В. Краснокутський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено поглиблений аналіз важливих аспектів міжнародних механізмів забезпечення прав засуджених та з позицій комплексності й системності зроблено теоретичне узагальнення й надано практичні пропозиції щодо впровадження цих механізмів у кримінально-виконавчу діяльність в Україні та широкого їх застосування.Проаналізовано найважливіші документи міжнародного рівня, спеціально присвячені правам засуджених до позбавлення волі: Мінімальні стандартні правила поводження з в'язнями, Конвенція проти катувань, Стамбульський протокол.Надано авторське визначення основного поняття, досліджуваного в дисертації. Систематизовано й класифіковано міжнародно-правові механізми забезпечення прав засуджених. Констатовано, що нинішній стан їх реалізації в Україні має переважно стихійний та ситуативний характер і не набув ознак пріоритетності й беззаперечного прийняття практикою. Доведено необхідність закріплення на рівні закону і втілення в практику виконання покарань в Україні принцип, який полягає в наданні засудженим можливості й «надалі користуватися основоположними правами та свободами, гарантованими Конвенцією, окрім права на свободу».Запропоновано надати статусу національних таким міжнародним механізмам забезпечення прав засудженого, як, наприклад, порядок розслідування фактів катувань або жорсткого поводження, практика ЄСПЛ як джерело кримінально-виконавчого права, закріпивши їх в законодавстві України.Окреслено основні напрями вдосконалення правового статусу засудженого. Розроблено конкретні пропозиції щодо внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України.^UThe dissertation is devoted to the study of international legal mechanisms for ensuring the rights of sentenced persons to imprisonment. The principles of securing international legal mechanisms for ensuring the rights of sentenced prisoners to a humane attitude and respect for their human dignity are considered. The relationship between the rights of those sentenced to imprisonment and the respect for their human dignity with the principles of humanism and respect for human rights and freedoms have been studied. Particular attention is paid to the issue of international practice of providing international legal mechanisms for ensuring the rights of sentenced persons to imprisonment.For completeness of the study of the topic, the basic elements of the right of the sentenced prisoners to the humane attitude and respect for their human dignity are distinguished. The humane attitude towards the convicted persons as an element of their rights, humanitarian boundaries in the execution of punishment in the form of imprisonment is considered in detail. The paper considers the concepts and ways of providing international legal mechanisms for ensuring the rights of sentenced persons to imprisonment. The author focuses on the issues of providing international legal mechanisms for ensuring the rights of sentenced persons to imprisonment. The guarantees of implementation of international legal mechanisms for ensuring the rights of prisoners of imprisonment and their practical implementation are considered in detail. It is emphasized that it is necessary to establish optimal relationships between employees of correctional institutions and convicts.It is necessary to consolidate at the level of the law and implement the principle of repeatedly proclaimed ECHR, which is to condemn the possibility and «continue to enjoy the fundamental rights and freedoms guaranteed by the Convention, in addition to the right to freedom», in the practice of punishment in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Госн С. К. 
Управління взаємовідносинами зі стейкхолдерами на промисловому підприємстві / С. К. Госн. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі розкрито теоретичні засади та науково-методичні підходи до вдосконалення системи управління взаємовідносинами між стейкхолдерами на промисловому підприємстві.У першому розділі роботи систематизовано групи та інтереси стейкхолдерів щодо можливості їхнього врахування під час управління взаємовідносинами з ними на підприємстві. Встановлено, що під стейкхолдером варто розуміти фізичну або юридичну особу з якою взаємодіє підприємство та яке здатне вплинути на досягнення цілей його діяльності, склад ресурсів або стратегію. Узагальнено теоретичні положення та розкрито зміст управління взаємовідносинами зі стейкхолдерами із позицій системного підходу. Обґрунтовано, що процес управління взаємовідносинами зі стейкхолдерами складається з етапів: визначення цілей управління взаємовідносинами зі стейкхолдерами, їх ідентифікація, пріоритизація, оцінка рівня задоволеності інтересів стейкхолдерів, формування та реалізація стратегії зростання задоволеності інтересів стейкхолдерів.У другому розділі дисертаційної роботи здійснено ідентифікацію та пріоритизацію ключових стейкхолдерів кондитерської промисловост. Досліджено передумови розвитку кондитерської промисловості України. Розроблено науково-методичний підхід і обґрунтовано систему показників оцінки задоволеності економічних інтересів ключових стейкхолдерів у підприємствах кондитерської промисловості. На прикладі вибіркової сукупності з 13 кондитерських підприємств України встановлено, що жодне підприємство за досліджуваний період не змогло задовольнити економічні інтереси своїх стейкхолдерів. На основі розроблених анкет визначено, що досліджувані підприємства різною мірою задовольняють і соціальні та екологічні інтереси стейкхолдерів, а недостатня увага до реалізації цих інтересів може призвести до виникнення конфліктів і, залежно від міри впливу стейкхолдера, зруйнувати репутацію підприємства.У третьому розділі дисертаційної роботи здійснено комплексну оцінку задоволеності інтересів стейкхолдерів підприємств кондитерської промисловості за трикомпонентним показником, який враховує задоволення їх економічних, соціальних та екологічних інтересів. За результатами такої оцінки визначено, що найбільш незадоволеною групою стейкхолдерів є власники, а найбільш задоволеним стейкхолдером є держава. Обґрунтовано вибір стратегій зростання задоволеності інтересів стейкхолдерів підприємств кондитерської промисловості на основі матричного підходу. Сформовано організаційно-економічні засади вибору стратегій поліпшення взаємодії між власниками та іншими ключовими стейкхолдерами підприємства кондитерської промисловості.Наукова новизна проведеного дослідження полягає в розвитку теоретичних положень та розробці науково обґрунтованих рекомендацій щодо управління взаємовідносинами зі стейкхолдерами на промисловому підприємстві.Удосконалено науково-методичний підхід до вибору стратегій зростання задоволеності інтересів стейкхолдерів підприємства кондитерської промисловості, що на відміну від існуючих положень, ґрунтується на трикомпонентному показнику рівня задоволеності економічних, соціальних і екологічних інтересів стейкхолдерів промислових підприємств, матричному співставленні задоволення їхніх первинних і вторинних інтересів і дозволяє обґрунтувати тип поведінки підприємства залежно від типу задоволеності його стейкхолдерів.Удосконалено науково-методичний підхід до оцінки задоволеності економічних інтересів стейкхолдерів підприємства кондитерської промисловості, який базується на системі відносних показників кількісної оцінки та побудові матриці задоволення економічних інтересів держави, персоналу, власників, інвесторів, клієнтів, постачальників та інших стейкхолдерів підприємств кондитерської промисловості.Розроблено класифікацію груп стейкхолдерів, яка включає такі ознаки: за розташуванням відносно меж підприємства, характером впливу, відношенням до діяльності підприємства, залежно від спроможності підприємства обирати суб'єктів для взаємодії, за класом значущості, місцем знаходження (функціонування), тривалістю взаємодії, рівнем задоволеності, рівнем підтримки.Удосконалено визначення поняття стейкхолдер, яке робить акцент на вплив об'єктів управління на мету, ресурси та стратегію підприємства.Удосконалено концептуальні положення системного підходу до управління взаємовідносинами зі стейкхолдерами, що відрізняються змістом, об'єктами, цілями й завданнями, принципами, підходами, методами управління, інформаційними системами, а також етапами управління та в сукупності дозволяють сформувати теоретичне підґрунтя такого управління на промислових підприємствах.Набуло розвитку обґрунтування стратегій задоволення інтересів власників та інших груп стейкхолдерів на основі типізації зацікавлених сторін за залежністю від підприємства (владний, взаємозалежний, малозалежний, підвладний) та їхнього позиціювання в матриці «власники – інші стейкхолдери» з метою визначення доцільного типу поведінки підприємства щодо задоволення інтересів ключових стейкхолдерів.^UThe theoretical foundations and scientific and methodological approaches to the management system improvement of relations between stakeholders at an industrial enterprise are developed in the thesis.The first section of the thesis systematizes groups and interests of stakeholders regarding the possibility of taking them into account during managing relationships with them at the enterprise. It is established that a stakeholder is an individual or legal entity with whom an enterprise interacts and which can influence the enterprise goals achievement, its resources, or strategy. Theoretical provisions are summarized and the content of stakeholder relationship management from the standpoint of a systematic approach is revealed. It is substantiated that the process of stakeholder relationship management consists of such stages: defining the goals, stakeholders identifying, prioritizing, assessment of their interests' satisfaction, crafting and implementing the strategy of stakeholders' interests' satisfaction increasing. The second section contains the identification and prioritization of key confectionery industry stakeholders. Prerequisites for the development of the confectionery industry in Ukraine are studied. The scientific and methodical approach is developed and the system of indices of stakeholders' economic interests' satisfaction assessment in the confectionery industry is substantiated. On the sample of 13 Ukrainian confectionery enterprises, it is found that no enterprise during the studied period was able to satisfy the economic interests of its stakeholders. On the base of questionnaires, it is found that the confectionery enterprises satisfy the social and environmental interests of the stakeholders to a different extent, and insufficient attention to the meeting these interests may lead to conflicts and, depending on the extent of stakeholder influence, damage the enterprise reputation.The third section includes the complex assessment of the confectionery industry stakeholders' interests satisfaction according to the three-component indicator which takes into account the satisfaction of their economic, social and environmental interests. According to the results of this assessment, the most dissatisfied stakeholders are owners, and the state is the most satisfied stakeholder. The choice of strategies for the increasing of stakeholders' interests' satisfaction on the base of the matrix approach is substantiated. The organizational and economic principles of choosing strategies for improving the interaction between the owners and other key stakeholders of the confectionery industry are formed.The scientific novelty of the conducted research is the development of theoretical provisions and scientifically grounded recommendations for stakeholder relationship management at industrial enterprises.Scientific and methodological approach to the choice of strategies for increasing the satisfaction of stakeholders' interests is improved, which is based on the three-component index of the satisfaction level of economic, social and environmental interests of stakeholders, matrix comparison of their primary and secondary interests and allows substantiation of the enterprise behavior type depending on the type of stakeholders' satisfaction.Scientific and methodological approach to the assessment of the economic interests of the confectionery enterprise stakeholders is improved, which is based on the relative indices system of quantitative assessment and the construction of economic interests satisfaction matrix of the state, staff, owners, investors, customers, suppliers and other stakeholders of the confectionery industry.The stakeholder groups classification is developed, which includes the following features: by location relative to the enterprise's boundaries, influence nature, attitude to the enterprise's activity, depending on the enterprise ability to choose interaction subjects, by significance class, location (functioning), interaction duration, satisfaction level, support level.The stakeholder definition is improved which emphasizes the influence of management objects on the purpose, resources and strategy of the enterprise.The conceptual provisions of the systematic approach to stakeholders' relationships management is improved, which differ in content, objects, goals and objectives, principles, approaches, management methods, information systems, as well as management stages and in aggregate, allow forming the theoretical basis of such management at the industrial enterprises.The substantiation of interests satisfaction strategies of owners and other stakeholders groups is developed on the base of stakeholders typification depending on the enterprise (power-holding, interdependent, not dependent, subordinate) and their positioning in the matrix «owners – other stakeholders» in order to determine the appropriate type of behavior in relation to the key stakeholders interests satisfaction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Подоприхіна Т. О. 
Управління проектами на підприємстві з використанням розподілених команд / Т. О. Подоприхіна. — Б.м., 2021 — укp.

Подоприхіна Т.О. Управління проєктами на підприємстві з використанням розподілених команд. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – «Менеджмент» (07 – «Управління та адміністрування»). – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Міністерство освіти і науки України, Харків, 2021 р.Роботу виконано на кафедрі Менеджменту та оподаткування Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України.З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за адресою: 61202, м. Харків, вул. Кирпичова, 2.У дисертаційній роботі розкрито теоретичні засади та науково-методичні підходи до вдосконалення системи управління проєктами на підприємстві з використанням розподілених команд.У першому розділі дисертаційної роботи систематизовано науковий досвід у розвитку теорії управління проєктами, висвітлені типи проєктних команд, їх сутність, ознаки та відмінності. Встановлено, що під розподіленою командою варто розуміти крос-функціональну команду, яка складається з географічно розподілених співробітників в офісах та поза ними по всьому світу, які взаємодіють, використовуючи комбінацію телекомунікаційних та інформаційних технологій для виконання проєктних завдань. Ґрунтуючись на моделях життєвого циклу організацій, визначено роль і місце розподілених команд на кожному з періодів функціонування підприємств та доведено, що розподілені команди є однією з форм організації праці проєктних команд, яка допомагає виходити компаніям на новий етап розвитку через подолання криз, забезпечуючи як швидке зростання, так і оптимізацію витрат.Узагальнено теоретичні положення та розкрито зміст факторів масштабування проєктів із позицій обрання формату організації команди (класична, розподілена/розосереджена, або віртуальна), оскільки розширення проєктів вимагає відповідних засобів управління. Систематизовано підходи до управління проєктами з використанням розподілених команд залежно від місця розташування та способу організації, а також залежно від мети їх створення та строковості використання. Визначено основні етапи формування та становлення проєктної розподіленої команди за умов глобалізації, розподілу праці та пандемії, а також їх переваги, включаючи можливість генерації унікальних ідей та рішень, мати найбільш технічно кваліфікованих фахівців, заощаджувати кошти, працювати незалежно від місця розташування для співробітників. Встановлено, що управління проєктами з використанням розподілених команд супроводжується ризиками та без додаткових знань відповідних методологій і практик може призвести до труднощів та неефективності управління розподіленої командою, що, як наслідок, може вплинути на сервіс, продукт, або портфель продуктів. Узагальнено та доповнено вимоги до забезпечення високої продуктивності розподілених команд, серед яких дії та комунікаційні здатності проєктного менеджера відіграють ключову роль.У другому розділі дисертаційної роботи здійснено категоризацію практик управління проєктами за стандартами, організаціями та методологіями, а також складено доступний опис різновидів Agile-методології, що належить до управління проєктами в індустрії інформаційних технологій (ІТ) та розробки програмного забезпечення. Досліджено передумови та потенціал розвитку IT-галузі в Україні. Розроблено науково-методичний підхід у трьох етапах створення, формування та роботи з проєктними KPI і обґрунтовано систему показників оцінки стану проєктів з використанням розподілених команд на підприємствах ІТ-галузі. Оцінено рівень використання проєктних методологій в Україні та світі за умови використання розподілених команд на основі розроблених анкет. Визначено, що керівники розподілених проєктних команд в ІТ-галузі у світі відзначають у цілому позитивний вплив на результативність роботи команд виконання завдань поза офісом у той час, як до найбільших труднощів роботи з такими командами респонденти відносять складність комунікацій, відсутність певних нетехнічних навичок у членів команди, та проблеми процесів управління інформацією та зберігання її в цифровому форматі.У третьому розділі дисертаційної роботи здійснено дослідження труднощів управління проєктами на підприємствах з використанням розподілених команд за допомогою опитування проєктних менеджерів для перевірки сформульованих гіпотез та формування моделі зрілості розподіленої команди (МЗРК) з метою підвищення ефективності її роботи шляхом оцінки за 7 різними процесами включаючи рівень нетехнічних навичок. Проведено комплексну оцінку рівня розвитку розподіленої команди на момент початку реалізації проєкту та після впровадження заходів для покращення ефективності праці проєктної команди на підприємстві. Результати оцінки стану проєкту та рівня ефективності довели доцільність розроблених рекомендацій і допомогли виконати проєкт вчасно.^UPodoprykhina T.О. Project Management using Distributed Teams at the Enterprise. - Qualifying scientific work presented as a manuscript.Ph.D. thesis undertaken in research specialization 073 – «Management» (07 – «Management and administration»). - National Technical University «Kharkiv Polytechnic Institute», Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2021.The thesis is available at National Technical University «Kharkiv Polytechnic Institute» the library at 61002, Kharkiv, Kirpichova str., 2.The theoretical foundations and scientific and methodological approaches to the project management system improvement using distributed teams at the enterprise are developed in the thesis.The first section of the thesis systematizes scientific experience on the project management theory, highlights project teams' essence, the types and features as well as underline their differences. It is established that a distributed team is a cross-functional team consisting of geographically distributed employees in offices or out of the offices around the world and who interact with each other using a combination of telecommunications and information technology to perform project tasks. Based on organizational lifecycle models, the role and place of distributed teams in each period are identified and it is proven that distributed teams are one of the tools that helps organizations reach a new stage of development through crisis management, providing both faster growth and cost optimization. As project scaling process requires appropriate management tools, the theoretical provisions are summarized and the content of project scaling factors from the standpoint of choosing the format of team organization (classical, distributed / dispersed, or virtual) is revealed. It is systematized the project management approaches using distributed teams depending on the location and method of organization, as well as depending on the purpose of their creation and timeliness of use. The project distributed team main formation stages in the conditions of globalization, pandemic and division of labor are defined. It is substantiated the distributed teams advantages, including the ability to generate unique ideas and solutions, have the most technically qualified professionals, save money in the organizations' context as well as work regardless of location for employees. It has been found that project management using distributed teams is risky and without additional knowledge of relevant methodologies and practices can lead to difficulties and inefficiencies in distributed team management, which in turn can affect service, product, or projects portfolio. The requirements to distributed teams to perform on a high level are generalized and supplemented, among which project manager's actions and communication skills play a key role.The second section of the thesis contains the project management practices grouped by standards, issuing organizations and methodologies. The project management Agile-related methodology types available in the information technology (IT) industry and software development are described too. The pre-conditions and potential for IT industry in Ukraine development have been studied. The scientific and methodical approach in three stages of creation, formation and work with project KPI is developed. In addition, the system of project metrics to identify status for projects with distributed teams use at IT enterprises is proved. The level of project methodologies use in Ukraine and the world is defined based on the answers collected from the developed questionnaire. It is determined that distributed project teams leaders in the IT industry in the world note the overall positive impact on the effectiveness of teams performing tasks outside the office, while the biggest difficulties of working with such teams respondents include the complexity of communication, lack of certain soft skills, and problems of information management processes and its storage in digital format.The third section of the thesis examines the difficulties of project management at the enterprise using distributed teams by interviewing project managers to test the hypotheses and form a maturity model of the distributed team (MMDT) to improve its efficiency by assessing 7 different processes including the level of soft skills. A comprehensive assessment of the project status and distributed team maturity level at the beginning of the project and after the measures implementation to improve the efficiency of the project team at the enterprise was performed and reflected at the thesis. The assessment result proved the developed recommendations efficiency because it helped to implement the project on time.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Краснокутський О. А. 
Клініко-експериментальне обґрунтування комплексного пацієнт-узгодженого стоматологічного лікування хворих з дефіцитом м'яких тканин пародонта / О. А. Краснокутський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена клінічно-експериментальному обгрунтуванню підвищення клінічної ефективності комплексного стоматологічного лікування пацієнтів з потребою корекції дефіциту м’яких тканин пародонта на основі пацієнт-узгодженого планування та об’єктивізації змін клінічних та суб’єктивно-асоційованих параметрів. В роботі представлено комплексний підхід до стоматологічного лікування хворих з дефіцитом м’яких тканин пародонта на основі пацієнт-узгодженого планування шляхом оптимізації алгоритму ятрогенних втручань при виборі ксеногенного дермального трансплантату та об’єктивізації змін клінічних і суб’єктивно-асоційованих параметрів з використанням цифрових методів діагностики. На основі результатів проведеного стоматологічного огляду пацієнтів м. Черкаси встановлено середньоарифметичний показник пошире-ності рецесій ясен, імплантат-асоційованих дегісценцій, тонкого фенотипу слизової оболонки в ділянках адентії, який репрезентує загальну частку стоматологічних хворих з потребою проведення корекції дефіциту м’яких тканин пародонта в ділянці власних зубів та стоматологічних реставрацій. Представлено інноваційні підходи, що можуть бути використані на етапах вихідної оцінки, планування та подальшого прогнозуванням змін м’яких тканин в результатів лікування рецесій та дегісценцій, а саме: адаптований метод цифрової профілометрії ділянок рецесій та дегісценцій як інструмент об’єктивізації змін м’яких тканин та пацієнт-узгоджене моделювання прогностичних змін рівня м’якотканинного покриття з урахування впливу асоційованих факторів субєктивної перцепції. Завдяки застосуванню запропонованого підходу до лікування рецесій ясен із попереднім проведенням цифрового моделювання потенційних змін м’яких тканин, залученням пацієнтів для визначення узгоджених критичних рівнів суб’єктивної задоволеності та використанням ксеногенного дермального трансплантату досягнуто кращих результатів лікування з точки зору пацієнт-орієнтованих критеріїв оцінки (рівень задоволеності проведеним лікування, рівень задоволеності отриманим результатом, рівень задоволеності естетичним результатом лікування). Розроблено та запропоновано пристрій для фіксації аутотрансплантата (Патент України на корисну модель №149673) та спосіб застосування пристрою для фіксації аутотрансплантата (Патент України на корисну модель № 150538).^UThe dissertation work is devoted to the clinical and experimental substantiation of increasing the clinical effectiveness of complex dental treatment of patients with the need to correct periodontal soft tissue deficiency based on patient-agreed planning and objectification of changes in clinical and subjectively associated parameters. The dissertation presents a comprehensive approach to the dental treatment of patients with periodontal soft tissue deficiency based on patient-coordinated planning by optimizing the algorithm of iatrogenic interventions when choosing a xenogenic dermal graft and objectifying changes in clinical and subjectively associated parameters using digital diagnostic methods. For the first time, based on the results of a dental examination of patients in the city of Cherkasy, an arithmetic mean of the prevalence of gum recessions, implant-associated dehiscences, a thin mucosal phenotype in areas of adentia was established, which represents the total proportion of dental patients with the need to correct tooth deficiency and dental restorations. The innovative approaches are presented that can be used at the stages of initial assessment, planning and further prediction of soft tissue changes as a result of the treatment of recessions and degistescences, namely: an adapted method of digital profilometry of recession and degistescence areas as a tool for objectifying changes in soft tissue tissues and patient-agreed modeling of prognostic changes in the level of soft tissue coverage, taking into account the influence of associated factors of subjective perception. Using the proposed approach to the treatment of gingival recession with preliminary digital modeling of potential soft tissue changes, involving patients to determine agreed critical levels of subjective satisfaction, and using a xenogenic dermal graft, the best treatment results were achieved in terms of patient-oriented evaluation criteria (level of satisfaction with the treatment performed , the level of satisfaction with the result obtained, the level of satisfaction with the aesthetic result of the treatment). A device for fixing an autograft has been developed and proposed (Patent of Ukraine for a useful model No. 149673) and a method for using a device for fixing an autograft (Patent of Ukraine for a useful model No. 150538).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського