Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАСОВСЬК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Красовський В.В. 
Інтродукція унабі (Zizyphus jujuba Mill.) в Лісостепу України (біоекологічні особливості, розмноження, вирощування): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Красовський ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

У лісостеповій зоні України зібрано колекцію зимостійких сортів та форм Zizyphus jujuba Mill.. Вперше проведено комплексне порівняльне вивчення особливостей їх росту та розвитку, зокрема плодоношення сортів і форм рослин, інтродукованих з різних регіонів культивування. Запропоновано вирощувати рослини Zizyphus jujuba Mill. на крутосхилах у формі багатостовбурних дерев. Обгрунтовано доцільність введення в культуру Zizyphus jujuba Mill. в Лісостепу України з широким спектром використання. Вперше відібрано перспективні зимостійкі сорти для поширення в лісостеповій зоні України, а також форми рослин, насіння яких придатне для вирощування підщеп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.31 Rha*825.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350910

Географічні рубрики:

      
2.

Красовський І. С. 
Вдосконалення методу і розробка засобів неруйнівного контролю геомеханічного стану системи "анкер – масив гірських порід" / І. С. Красовський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розвитку існуючих уявлень про особливості ударно-хвильових процесів в системі “анкер – масив гірських порід”, теоретико-експериментальному обґрунтуванні закономірностей, що пов'язують параметри загасаючого коливального процесу анкера з його довжиною та характеристиками натягу і міцності закріплення (зчеплення з середовищем). В роботі вперше теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено використання часу релаксації затухаючих вільних коливань анкера в якості інформативного параметру для апаратури неруйнівного контролю. Крім того, експериментальні дослідження виявили, що довжина анкера, його натяг і зчеплення однозначно впливають на значення інформативного параметру. При цьому, залежність інформативного параметру від натягу і зчеплення анкера з масивом близька до обернено пропорційної.Результатом роботи стала апаратура неруйнівного контролю ударно-хвильовим методом, в якій вдалося реалізувати алгоритм первинної статистичної обробки даних, що, в свою чергу, підвищило точність і інформативність визначення інформативного параметра безпосередньо на місці виконання досліджень. Основні результати роботи реалізовані у вигляді складової частини “Методичного керівництва з неруйнівного контролю анкерного кріплення гірничих виробок шахт і рудників”, що затверджене “ДТЕК ЕНЕРГО”.^UThe dissertation is devoted to the development of existing ideas about the prop-erties of shockwave processes in the "anchor - rock mass" system, theoretical and experimental substantiation of the laws linking the parameters of the damping oscillating process of the anchor with its length, tension and mounting quality (adhesion). For the first time, the use of the relaxation time of the damped free oscillations of the anchor as an informative parameter for the non-destructive testing equipment is theoretically substantiated and experimentally confirmed. In addition, experimental studies have found that the length of the anchor, its tension and adhesion strenght clearly affect the value of the informative parameter. Moreover, the dependence of the informative parameter on the tension and adhesion of the anchor to the array is close to inversely proportional.The result of the work was the equipment of non-destructive testing by shock-wave method in which it was possible to implement the algorithm of primary statistical data processing, which, in turn, increased the accuracy and informativeness of determining the informative parameter directly at the research site.The main results of the work are realized in the form of a component of the “Methodical manual on non-destructive testing of anchoring of mine workings and mines”, approved by DTEK ENERGO.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Красовська О.О. 
Виховання громадянської самосвідомості страшокласників засобами символіки народного мистецтва України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Красовська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми виховання громадянської самосвідомості старшокласників засобами символіки народного мистецтва України. Актуальність її дослідження зумовлена необхідністю створення нової системи громадянського виховання учнівської молоді, заснованої на ідеї розвитку самосвідомості особистості у незалежній державі. Визначено основні етапи розвитку ідеї громадянського виховання в Україні; обгрунтовано структуру громадянської самосвідомості старшокласників та особливості педагогічного впливу національних та загальнолюдських цінностей, відображених в символіці українського народного мистецтва, на її становлення. Запропоновано науково обгрунтовані та експериментально перевірені основні ланки нової технології виховання громадянської самосвідомості старшокласників засобами символіки народного мистецтва України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.13 + Ю984.54 + Щ103(4УКР)0

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Красовський О.С. 
Густинне моделювання ізостатично врівноважених структур: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.С. Красовський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні закономірності формування густинних моделей неоднорідностей літосфери з урахуванням їх спрямованості до стану ізостатичної рівноваги за гравітаційної диференціації речовини у полі сили тяжіння Землі. На теоретичних моделях проведено порівняльне вивчення результатів двох і тривимірного моделювання. Досліджено результати заміни повністю ізостатично врівноваженої структури латеральними неоднорідностями. Вперше виконано числове гравітаційне моделювання ізостатично врівноважених западин однакової глибини, заповнених осадками різної густини. Показано, що саме ізостатично врівноважені западини створюють поля, за морфологією та інтенсивністю подібні з досліджуваними у різних регіонах. На теоретичних густинних моделях і розрахованих за основними профілями ГСЗ розглянуто питання доцільності виділення регіонального фону. На підставі використання концепції ізотатичного врівноваження структур та їх сукупностей розроблено систему оцінки можливих методологічних помилок, що виникають під час операції геологічного редукування. Побудовано густинну модель вздовж профілю ГСЗ Путивль - Кривий Ріг з урахуванням виявлених у процесі теоретичного моделювання закономірностей. Здійснено розподіли густини з глибиною у блоках, які перетинаються профілем, на підставі яких одержано нові дані про структурну будову та густинні неоднорідності регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 +
Шифр НБУВ: РА344459

Рубрики:

      
5.

Красовський В.Л. 
Деформування та випучування гладких і підкріплених циліндричних оболонок при статичному навантаженні (експериментально-теоретичне дослідження): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / В.Л. Красовський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 32 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень, виконаних з використанням високоякісних сталевих зразків і спрямованих на уточнення та розширення уявлень про механізм випинання та фактори, що відіграють вирішальну роль у визначенні критичного стану реальних пружних гладких (ГО) та поздовжньо підкріплених (ПО) кругових циліндричних оболонок у разі статичного стискування. Для ГО вивчено ефекти, пов'язані з локальністю початку хвилеутворення за умов випинання. Виявлено можливі типи процесу втрати стійкості та види їх пускових механізмів. Запропоновано інтегральну класифікацію поздовжньо стиснутих реальних ГО за якістю. Встановлено особливості докритичного деформування та їх вплив на випинання поздовжньо стиснутих ПО, підкріплених тонкостінними ребрами великої згинної жорсткості. Вивчено вплив на деформування та критичні навантаження найбільш важливих конструктивних факторів ПО: геометрії оболонки, умов закріплення країв, знака екцентриситету підкріплення, числа та жорсткості ребер, а також внутрішнього тиску. Надано експериментальні оцінки застосованості існуючих теорій і методів до розрахунку стійкості реальних ГО та ПО, а також запропоновано нові розрахункові моделі випинання ГО, що грунтуються на аналізі локальних закритичних форм і дозволяють враховувати локалізовані збурювання зовнішньої та внутрішньої природи. Розроблено рекомендації щодо уточнення теорії стійкості ГО та ПО, а також визначення небезпечних навантажень і призначення запасів стійкості ГО.Отримано нові експериментальні дані про критичні навантаження, форми випинання, характер до- та закритичного деформувань ГО та ПО за наявності різних збурювань і конструктивних особливостей оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1,022 цилідричні + Н112.56-02
Шифр НБУВ: РА313563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бессмертний Я. О. 
Деформування та стійкість пологих тонкостінних конічних оболонок при зовнішньому тиску та неоднорідному напружено-деформованому стані / Я. О. Бессмертний. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.23.17 «Будівельна механіка» (19 – архітектура та будівництво). – Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», Міністерство освіти і науки України, Дніпро, 2021.Вивчення деформування та стійкості пологих тонкостінних конічних оболонок та сферичних сегментів при зовнішньому тиску та неоднорідному напружено-деформованому стані (НДС), що обумовлено періодично дискретним закріпленням краю оболонки, наявністю дії комбінації двох та більше зовнішніх навантажень або нерівномірністю прикладеного навантаження, має великий практичний інтерес у зв'язку з проблемою складності розрахунків конструкцій даного типу в реальних умовах. Розрахунок багатьох таких конструкцій, наприклад огороджувальної конструкції силосу (кришка, днище), елементів авіатехніки та ракетобудування, вимагає застосування методики для аналізу процесу геометрично нелінійного деформування, що приводить до необхідності застосування великої комп'ютерної потужності для моделювання та розрахунку процесу деформування конструкції. У зв'язку з вищевказаним, особливий інтерес представляє дослідження ефекту статичного резонансу та вдосконалення методики для прогнозування небезпечних моделей навантаження оболонок при періодичному в окружному напрямку неоднорідному НДС або при суттєво неоднорідному НДС.У даній роботі досліджуються три чинники неоднорідного НДС пологих тонкостінних оболонок, які представлені наступними умовами: 1) наявність періодичного в окружному напрямку дискретного закріплення краю оболонки (шарнірне рухоме закріплення чергується з шарнірно нерухомим на рівновеликих ділянках) при дії зовнішнього однорідного нормального до поверхні оболонки тиску (задача №1); 2) наявність комбінації дій зовнішнього однорідного нормального до поверхні тиску q та прикладеної у точці сили F при шарнірному нерухомому закріпленню краю оболонки (задача №2); 3) моделювання впливу вітрового навантаження з нелінійною залежністю значення прикладеного нормального до поверхні оболонки тиску в окружному напрямку (задача №3). Отримано у результаті рішення задачі №1 дані та їх аналіз підтверджують та вдосконалюють раніше отримані залежності для прогнозування ефекту статичного резонансу у пологих тонкостінних конічних оболонок. Отримана залежність чітко детермінує змінюваність періодично неоднорідного в окружному напрямку НДС оболонки, яка дорівнює половині суми змінюваності першого тону власних коливань ненавантаженої оболонки та змінюваності першої форми втрати стійкості при біфуркації. В обох випадках, рішення виконується у лінійній постановці.Отримано у результаті рішення задачі №2 дані та їх аналіз дозволили визначити межі впливу розташування точки прикладання сили вздовж утворюючої оболонки. Отримані нелінійні залежності «qcr – L/R» чітко виділяють три основні зони впливу сили на загальну модель процесу деформування та втрати стійкості оболонки – від поступового падіння несучої здатності оболонки з розповсюдженням хвиль по всій поверхні оболонки при втраті стійкості до різкого падіння несучої здатності з локалізацією хвиль в районі точки прикладання сили. Загалом, аналізуючи та осереднюючи отримані дані, перехід від поступового до різкого падіння несучої здатності спостерігається при розташуванні точки прикладання сили у інтервалі L/R = 0,25…0,75.Отримано у результаті рішення задачі №3 дані та їх аналіз дозволили створити наближену до реальності модель вітрового навантаження оболонки, що дозволяє прогнозувати характер деформування та форму втрати стійкості для даного типу навантаження.Результати рішення трьох зазначених раніше задач дозволяють проводити аналіз НДС збудованих або споруд, що проектуються, у широкому спектрі умов їх експлуатації. Завдяки цьому можливо точно прогнозувати небезпечні з точки зору зниження значень несучої здатності оболонки комбінації умов, що спричиняють неоднорідний НДС, та надавати рекомендації щодо зменшення впливу таких факторів, як періодично дискретне закріплення краю, комбінація дії зовнішнього однорідного тиску та прикладеної у точці сили, а також дія вітрового навантаження. При цьому, для прогнозування таких небезпечних ситуацій, стало можливим спиратись на результати рішення лише лінійних задач стійкості без необхідності застосовувати машинні потужності для рішення задач деформування у геометрично нелінійній постановці.Ключові слова: пологі тонкостінні оболонки, розрахунковий комплекс ANSYS, неоднорідний напружено-деформований стан, комбіноване навантаження, вітрове навантаження, періодично дискретне закріплення краю.^UThe thesis for the scientific degree of a candidate of technical sciences (Doctor of Philosophy) in specialty 05.23.17 “Structural mechanic” (19 – architecture and engineering). – State Higher Educational Establishment “Prydniprovs'ka State Academy of Civil Engineering and Architecture”, Ministry of Education and Science of Ukraine, Dnipro, 2021.An abrupt decrement of load-bearing capacity was noticed in result of study of deformation and stability of thin-walled closed cylindrical shells and this phenomenon was named “static resonance”. The essence of static resonance consists in next. An abrupt decrement of load-bearing capacity with increment of pre-critical displacements happens when variability of non-uniform in circumferential direction SSS coincides or is equal to the variability of first tone of Eigen oscillations of unloaded shell.In this work next factors of non-homogeneous SSS for thin-walled shallow shells are investigated: 1) presence of periodical in circumferential direction discrete border fixation (mobile hinge was changed by immobile hinge) under action of external uniform normal to the surface of shell pressure (task 1); 2) presence of combination of external uniform normal to the surface pressure q and applied in the point force F in case of immobile hinge fixation of shell's border (task 2); 3) modeling of wind load in form of non-linear distribution in circumferential direction (task 3).An investigation of deformation process and stability of thin-walled shallow shells in case of presence of each factor of non-homogeneous SSS has been conducted by to ways. From one side, a numerical model of thin-walled shallow shell was created using software environment ANSYS and finite element FE SHELL 281 that let obtain a spatial shell model and investigate a variability of non-homogeneity of SSS in circumferential direction. From another side, a row of physical experiments of study of thin-walled shallow conical shell of small scale has been made for task 1 – shell under action of external normal pressure and periodically discrete border fixation.Obtained due to the solving of task 1 results and their analysis approve and improve obtained earlier dependencies for static resonance phenomenon forecasting for than-walled shallow conical shells. Obtained dependency clearly determines the variability of periodically non-homogeneous in circumferential direction SSS of shell that is equal to the half-sum of variability of either first tone of Eigen oscillations of unloaded shell or first tone of bifurcation. Solution was made for linear problem in both cases.Obtained due to the solving of task 2 results and their analysis helped to determine limits influence of point of force application along shell generatrix. Obtained non-linear dependencies “qcr – L/R” clearly determines three main area of force influence on general model of stability loss and deformation process – from slow decrement of load-bearing capacity with wave propagation along all the shell surface to the abrupt decrement of load-bearing capacity with wave localization around point of force application. In general, after analysis of obtained data, the transition from slow to abrupt decrement of load-bearing capacity happens in case when point of force application lays in interval L/R = 0.25 … 0.75. Obtained due to the solving of task 3 results and their analysis helped to create model of wind load that is close to reality that let to forecast the way the shell deformation process happens. In general, shallow thin-walled shells can bear wind calculative loads with large preserve coefficient according to the first and second limit calculation state. Created numerical models let investigate a deformation process and stress-strain state of construction on each state of loading.Due to that it is possible to forecast the dangerous combinations of loads that cause non-homogeneous SSS, and to give recommendations of decrease of influence of factors like periodically discrete border fixation, combination of loads or action of wind load. In addition, such a forecast is possible to do because of solution of linear problems only without a necessity of use of large computational power to solve geometrically non-linear problem of deformation.Key words: shallow thin-walled shells, software ANSYS, non-homogeneous stress-strain state, combined load, wind load, periodically discrete border fixation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Красовська К.О. 
Канальцеві дисфункції при діабетичній нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.О. Красовська ; Харк. держ. мед.ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше доведено, що ушкодження епітелію проксимальних канальців розвивається на ранніх стадіях діабетичної нефропатії (ДН) (I і II типів). Визначено пряму кореляційну залежність між виразністю ферментурії, показниками канальцевих дисфункцій і тривалістю цукрового діабету, віком хворих. З'ясовано, що тип діабету істотно не впливає на показники канальцевих дисфункцій за умов ДН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА338339

Рубрики:

      
8.

Красовська Н. І. 
Карбоксилвмісні ([1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназоліни та їх функціональні похідні: синтез, фізико-хімічні властивості та протизапальна активність / Н. І. Красовська. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена спрямованому пошуку нових біологічно активних речовин серед карбоксивмісних хіназолінів, [1,2,4]триазоло-[1,5-c]хіназолінів та їх функціональних похідних з використанням методології in silico, in vitro та in vivo, розробці препаративних методик їх синтезу, вивченню фізико-хімічних властивостей та протизапальної активності, встановленню закономірностей «будова-дія», дослідженню впливу активних сполук на рівень біомаркерів запалення, окресленню напрямків подальшої структурної модифікації та рекомендації найбільш активної сполуки для подальших фармакологічних досліджень.В ході виконання дисертаційної роботи було синтезовано 92 сполуки, для яких проведено дослідження протизапальної активності на базі Навчального медико-лабораторного центру Запорізького державного медичного університету, кафедр фармакології, фармакогнозії та фармацевтичної ботаніки ЗДМУ, фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології ЗДМУ.Розроблена стратегія пошуку НПЗЗ серед карбоксивмісних хіназолінів, [1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназолінів та їх функціональних похідних дозволила виявити ряд закономірностей «структура-активність»:•обов’язковим фактором у прояві високої протизапальної активності (хіназолін 4(3H)-іліден)гідразидів моно-(ди-)карбонових кислот є наявність етоксикарбонільних або карбоксильних груп і, що важливо, подовження лінкерного фрагменту поміж гідразидною та карбоксильною групою на дві або три гомологічні одиниці приводить до зниження активності, а введення до бутиленового фрагменту метильної або циклопентильної груп – до посилення активності;•заміна етоксикарбонільного або карбоксиалкільного фрагменту у відповідних (хіназолін-4(3H)-іліден)гідразидів на етоксикарбонілфеніл- або карбоксифенільний фрагмент не приводить до значного посилення антиексудативної дії, а протизапальна активність у даному ряду зменшується від п-, через о-до м-ізомеру;•перехід до планарних [1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназолінів приводить до значної втрати протизапальної активності практично у всіх випадках та не залежно від природи замісників у положеннях 2 та 5 гетероциклу;• зміна планарності циклу, а саме перехід до дикарбоксивмісних 5,6-дигідро[1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназолінів, позитивно впливає на протизапальну активність, а посилення активності спостерігається при наявності у положенні 5 карбоксифенільної, у положенні 2 етоксикарбонільної та 4-етоксикарбонілфенільної груп;• анелювання по ребру а 5,6-дигідро[1,2,4]триазоло[1,5-c]хіназолінів піролідинонового циклу з карбоксильною або карбоксиетильною групами в ангулярному положенні 4а приводить до втрати протизапальної активності, не залежно від замісників у положенні 2;• структурна модифікації карбоксильної групи у відповідних ([1,2,4]триазоло[1,5-с]хіназолін-2-іл)алкіл-(арил-)карбонових кислот шляхом введення залишків бензил-(арил-)амінів з «фармакофорними» групами (метокси-, галоген) приводить до посилення протизапальної активності;•«малі молекули», а саме 3-R-2-(5-(2-амінофеніл)-1H-1,2,4-триазоли проявляють значний антиексудативний ефект, який визначається наявністю етоксикарбонільної або карбоксиетильної груп у положенні 3, їх заміна на карбокси- або етоксикарбонілфенільний фрагмент приводить до пониження активності.Проведені дослідження на протизапальну активність дозволили виявити ряд перспективних сполук, які за силою протизапального ефекту конкурують з еталоном-порівняння «Диклофенак натрій» та потребують більш поглибленого вивчення на інших експериментальних моделях запалення, а аналіз взаємозв’язку «структура-активність» серед карбоксивмісних похідних хіназоліну, конденсованих та анельованих аналогів підтвердив важливу роль карбоксильної групи у прояві протизапальної активності та дозволив визначитися з напрямками подальшої структурної модифікації.^UThe present paper devoted to the purposeful search of the biologically active compounds among carboxyl-containing quinazolines, [1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazolines and their functional derivatives using in silico, in vitro and in vivo methods, elaboration of their preparation methods, studying of their physicochemical properties and anti-inflammatory activity, estimation of “structurebiological activity” correlation, studying of the obtained compounds effects on the level of inflammation biomarkers, evaluation of the promising directions of further structural modification of lead-compounds and recommendation of the most active compounds for advanced studies.Within the framework of present study 92 compounds were synthesized. For obtained compounds study of their anti-inflammatory activity was conducted at the Training Medical and Laboratory Center of ZSMU, department of pharmacology, pharmacognosy and pharmaceutical botany of ZSMU and department of pharmacology and medical formulation with the course of physiology of ZSMU.The elaborated strategy for search of the novel anti-inflammatory agents among carboxyl-containing quinazolines, [1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazolines and their derivatives allowed to estimate «structure-biological activity» correlations:•it was found that presence of carboxyl and ethoxy carbonyl fragment is essential for manifestation of high anti-inflammatory activity of corresponding (quinazolin-4(3H)-yliden)hydrazides of mono-(di-)carboxylic acids. The prolongation of linker-group between hydrazide and carboxylic fragment per two or three homological units results decreasing of activity. At the same time introduction of methyl and cyclopropyl fragment to butylene moiety results the increasing of anti-inflammatory activity;•the substitution of ethoxycarbonyl or carboxyalkyl fragment in molecule of corresponding (quinazoline-4(3H)-yliden)hydrazides by ethoxycarbonylphenyl or carboxyphenyl moiety does not lead to the increasing of activity. The anti-inflammatory activity in this group of compounds changes in the series para- > ortho- > meta-;•the conversion to planar [1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazolines results the loss of the anti-inflammatory activity independently the nature of substituents in positions 2 and 5 of heterocyclic system;•the synthesis of non-planar dicarboxyl-containing 5,6-dihydro[1,2,4]-triazolo[1,5-c]quinazolines is reasonable approach for synthesis of new anti-inflammatory agents. The increasing of activity was observed in case of introduction of carboxyphenyl group to the position 5 and thoxycarbonyl or 4-ethoxycarbonylphenyl fragment to the position 2;• annellation of pyrrolidine cycle with carboxy-group or carboxyethyl moiety at the angular (position 4a) carbon atom to a-side of 5,6-dihydro[1,2,4]triazolo[1,5-c]quinazolines results the loss of biological activity independently on the nature of substituents in position 2;•the modification of carboxylic group in the molecules of corresponding ([1,2,4]triazolo[1,5-с]quinazolin-2-yl)alkyl-(aryl-)carboxylic acids via introduction of moieties of benzyl-(aryl-)amines with «pharmacophore» groups (methoxygroups, halogens) leads to the improvement of anti-inflammatory activity;•the «small molecules», namely 3-R-2-(5-(2-aminophenyl)-1H-1,2,4-triazoles reveal significant anti-exudative activity. The presence of ethoxycarbonyl or carboxyethyl groups in position 3 is essential for presence of biological activity. The substitution of abovementioned fragments by carboxyphenyl or ethoxycarbonylphenyl moieties leads to the decreasing of activity.The conducted studies for anti-inflammatory activity allowed to detect the series of the promising compounds that by the level of pharmacological effect competes with reference drug Sodium Diclophenac and require the advanced studies on other experimental models. The analysis of “structure-biological activity” correlations that was conducted for carboxyl-containing quinazolines and their condensed derivatives proved the essential role of carboxylic group for manifestation of anti-inflammatory activity and allowed to determine the promising directions of structural modification.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Красовська І.В. 
Лінгвокогнітивні особливості просодичного оформлення англійських висловлень на позначення позитивних емоцій (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Красовська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості просодичного оформлення англійських висловлень на позначення позитивних емоцій у лінгвокогнітивному аспекті з урахуванням соціального та культурологічного контекстів мовлення. Обгрунтовано теоретичні засади лінгвокогнітивного напряму сучасних фонетичних досліджень. Удосконалено методику проведення експериментально-фонетичного дослідження з метою встановлення просадичних виявів емоційних концептів в англійському мовленні. Проведено розмежування таких концептів на ті, що вербалізуються як клішовані (емоційні кліше) або неклішовані (емоційні сценарії) структури, що дозволило експериментально встановити просодичні параметри комунікативної та когнітивної динаміки вираження позитивних емоцій у досліджуваних висловленнях. Виділено інваріантні інтонаційні моделі англійських висловлень на позначення позитивних емоцій у координатах емоція - перцептивні маркери - сприйняття. Визначено аудитивні й акустичні параметри, які відображають концептуалізацію емоційного та комунікативного досвіду мовця й обумовлюють відповідну реакцію слухача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА362932

Рубрики:

      
10.

Красовський С. О. 
Міжнародний туризм як чинник крос-культурної комунікації / С. О. Красовський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації досліджено сутність, роль і можливості міжнародного туризму як чинника крос-культурної комунікації, що дає змогу усвідомити специфіку і незворотність більшості домінуючих смислових орієнтирів і принципів функціонування і взаємодії культур як явищ, в яких поєднуються матеріально-культурні цінності й індивідуально-психологічні якості людини як представника самобутнього мовно-культурного середовища.З'ясовано роль культурологічного дискурсу міжнародного туризму в царині сучасних соціогуманітарних концепцій та сформовано методологічні засади його вивчення як соціокультурного феномена, систематизовано сукупність чинників, які визначають особливості комунікативних можливостей міжнародного туризму в крос-культурній взаємодії, зокрема крізь призму його здатності впливати на процеси культурної інтеграції, ідентифікації, на формування взаєморозуміння та добросусідських відносин у процесі діалогу культур.^UThe thesis highlights the essence, role and possibilities of international tourism as a factor of cross-cultural communication taking into account the present stage of cultural-historical dynamics. This analysis allows us to realize the specificity and irreversibility of the most dominant semantic orientations and the principles of the functioning and interaction of cultures as phenomena, where we can see the combination of the materially -cultural values and individual psychological qualities of a personality as the representative of the original linguistic and cultural environment.The place of culturological discourse of international tourism in the field of modern socio-humanitarian concepts is determined. The methodological principles of its study as a sociocultural phenomenon are formed. The set of factors, which determine the features of communicative possibilities of international tourism in cross-cultural interaction through the prism of its ability to influence the processes of cultural integration, identification, the formation of mutual understanding and good-neighborly relations in the process of dialogue of cultures, are systematized on.The importance of international tourism in the formation of intercultural competency is substantiated. The main tendencies and practical approaches in the training of specialists of the tourism sector, aimed at enhancing the skills of intercultural interaction in order to reveal the communicative potential of international tourism and to establish effective mutual relations, are analysed. The communication possibilities of international tourism in the formation of the positive image of Ukraine and its brand as an attractive tourist region.The cross-cultural communication in international tourism is the knowledge and comprehension of achievements and the realities of the world civilization by the representatives of different cultural and mental worlds, who can cross the borders of countries and interact with other nations. International tourism can play an ambiguous role. It demonstrates inherent duality, which means the abilities to act as the instrument of the integration among peoples and their cultures and to contribute to the deepening of the identification and identity processes. On one hand, the international tourism partially destroys a cultural identity, reduces the duty to its community at the level of the following groups: social, ethnic, regional or national. In addition, it promotes the actual extraterritoriality of the traveller as well as the deterritorisation of the culture. However, in the process of «leaving» the way of the ordinary being, the tourist understands the meanings of the «stranger», «other» and rethink the value and the formation of a sense of the category «own/native». Due to understanding the importance and value of his/her native culture, the tourist activates the mechanisms that contribute to the incorporation into the another cultural environment without disturbing and preserving the constructs of its own identity. There are the integration into the multicultural community with the preservation of the national spiritual constants, the preservation of traditions and the reproduction of a unique mental identity.In addition, the research of the sociocultural aspects of the tourism and its interpretation, which is the fact of cultural being and a peculiar value picture of the world, communicative significance and the special functions in the context of influence on the intercultural relations, will contribute to the formation of a tourism culture as a multidimensional integrative phenomenon and culturology of the tourism as a separate scientific field. The studies of these issues will be effective if they are researched in the context of the cultural and anthropological methodological positions. So, we can say the studying of the communicative potential of the international tourism in this field is actual.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Красовська А.Г. 
Механізм інноваційного оновлення підприємств (за матеріалами підприємств сільськогосподарського машинобудування України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.Г. Красовська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методичне обгрунтування процесу формування механізму інноваційного оновлення підприємств, що діють у режимі інноваційного конвеєра. Досліджено особливості становлення виробничої системи нового покоління та механізму інноваційного оновлення підприємств, який враховує формування інтелектуального капіталу в процесі господарської діяльності та використання інтелектуальної власності за умов інноваційного підприємництва. Розглянуто основні етапи процесу перетворення інтелектуальної власності в інноваційний продукт та інноваційну продукцію на підприємствах. Охарактеризовано структуру механізму інноваційного оновлення підприємства. Розглянуто механізм інноваційно-інвестиційного процесу (проектування) впровадження нововведень на підприємстві з урахуванням дії екзогенних й ендогенних факторів зростання та гальмування інноваційного розвитку. Розроблено евристичну модель визначення рівня розвитку виробничого, інноваційного й науково-технічного потенціалу. Проаналізовано сучасний стан і визначено основні тенеденції розвитку інноваційних процесів на підприємствах сільськогосподарського машинобудування. Охарактеризовано стан їх патентно-ліцензійного забезпечення й узагальнено міжнародний досвід у сфері інноваційної діяльності підприємств. Запропоновано нові підходи й алгоритм визначення результативності механізму інноваційного оновлення підприємств, охарактеризовано його конструктивні елементи. Розроблено класифікацію нововведень на інноваційному підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.528.52-55 +
Шифр НБУВ: РА346184

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Красовська О. М. 
Мовні параметри епістолярію Лесі Українки: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. М. Красовська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз мовних параметрів, які мають конотативний відтінок і представлені в епістолярній спадщині Лесі Українки. Встановлено, що звернення до функціональної своєрідності епістолярного стилю є актуальним у зв'язку з активацією уваги до епістолярних джерел вивчення творчості видатних людей. Розкрито мовні особливості епістолярію загалом і проаналізовано епістолярну спадщину Лесі Українки, зокрема, визначено шляхи поповнення мовних засобів, представлених у листах письменниці. Охарактеризовано різні шари лексики, які є стилістично вагомими й експресивно виразними, описано структурні типи фразем та оказіональних утворень. Обгрунтовано вибір етикетних конструкцій та їхнє стилістичне навантаження, виявлено своєрідні риси епістолярної мовотворчості Лесі Українки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. 457
Шифр НБУВ: РА377216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Красовська І.Г. 
Моделі і методи інформаційної технології ранньої діагностики анемій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І.Г. Красовська ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено моделі та методи інформаційної технології ранньої діагностики анемій за цифровим зображенням клітин людини для масового обстеження населення. Запропоновано продукційну модель для комп'ютерної ідентифікації форми досліджуваних об'єктів, яка враховує геометричні характеристики та на відміну від існуючих використовує інваріантність ознак, за допомогою яких класифікуються різні види еритроцитів для ранньої діагностики анемій. Наведено метод нечіткого виводу, який базується на інтервальних оцінках експертів лінгвістичних характеристик крові, що дозволяє автоматизувати процес діагностування ступеня анемії. Розроблено методику цифрової обробки зображень на основі спектрального аналізу еритроцитів для раннього виявлення патології крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033-433 с51
Шифр НБУВ: РА372231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Красовська О.В. 
Обгрунтування основних напрямків участі фінансових інститутів в розвитку інноваційої діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Красовська ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему створення адекватного механізму залучення фінансових інститутів України до процесу фінансового забезпечення інноваційної діяльності. Обгрунтовано основні напрямки та перешкоди для участі фінансових інститутів в розвитку інноваційної діяльності. Визначено головні тенденції динаміки фінансового забезпечення науково-технічних робіт та інноваційної діяльності на промислових підприємствах з врахуванням інфляційної складової, суттєво доповнено дані щодо основних джерел фінансування інноваційної діяльності в малих та середніх підприємствах України. Запропоновано організаційно-методичний підхід з удосконалення процедур фінансового забезпечення інноваційно-інвестиційних проектів на основі ітеративної оцінки показників результативності. Розроблено рекомендації щодо активізації участі фінансових інститутів у розвитку інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-93 +
Шифр НБУВ: РА329890

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Красовська Є. В. 
Організація високопродуктивних та економічних обчислювачів для спеціалізованих систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Є. В. Красовська ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано структуру потокоорієнтованого обчислювача та структуру для розв'язання систем лінійних алгебричних рівнянь. Подано модель спеціалізованої системи для розміщення й оброблення даних у вузлах комп'ютерної мережі на базі керувального комутатора для прискорення обчислень. Запропоновано метод селективного відключення блоків, який знижує рівень енергоспоживання та ризик прийняття помилкових рішень на ранній стадії розроблення, за рахунок чого знижує трудомісткість і скорочує загальний час проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.22
Шифр НБУВ: РА375273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Красовська Ю.В. 
Оцінювання економіко-екологічних ризиків використання осушуваних земель: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Ю.В. Красовська ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та методичні положення щодо визначення, оцінювання та врахування економіко-екологічних ризиків за умов використання осушуваних земель. Визначено складові механізму відновлення їх ефективного використання й характер їх дії. Розроблено методику оцінювання економіко-екологічних ризиків аграрного використання осушуваних земель на підставі прогнозування розвитку негативних явищ з використанням коефіцієнтів упевненості. Запропоновано економіко-математичну модель обгрунтування доцільності інвестицій у будівництво та реконструкцію осушувальних систем шляхом оптимізації параметрів систем на підставі вибору рівня розрахункової забезпеченості стоку. Розроблено практичні рекомендації щодо формування та реалізації систем організаційно-економічних інструментів ризик-менеджменту за умов використання осушуваних земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-515.2-99-28 +
Шифр НБУВ: РА363008

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Красовський К. Ю. 
Природні права людини в українському конституціоналізмі / К. Ю. Красовський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню теоретичних та історико-правових аспектів природних прав людини в українському конституціоналізмі. Проаналізовано історичні корені концепції природних прав людини (античний період, Середньовіччя, Новий час). Акцентовано увагу на перших спробах відображення природних прав у юридичних документах.У роботі розглянуто базові ідеї природних прав людини та їх осмислення на території України у XVI – XIX століттях. Акцентовано увагу на розвитку конституціоналізму в Україні ХХ століття крізь призму природних прав людини. Стверджується, що у совєтський період існування України до певної міри «ковтком свіжого повітря» у площині сприйняття природних прав людини могло бути міжнародне право, участь України у діяльності міжнародно-правових інституцій та наукове забезпечення цих процесів.Висвітлено перехід від совєтського підходу до концепції природних прав людини. У дисертації досліджено новітній етап розвитку українського конституціоналізму та природні права людини. Ґрунтовно продемонстровано роль і значення прийняття Конституції України (1996 р.) як визначний крок в імплементації природних прав людини. Показано авторське бачення тенденцій розвитку концепції природних прав людини в українському конституціоналізмі після прийняття Конституції України. Робиться висновок, що прагнення до щастя – це той феномен, те право людини, яке мало би бути розміщене у тексті Основного Закону держави ще у 1996 році. Від цього потенційно у виграші були б і громадяни, і суспільство і, треба думати, держава. Адже бути державою успішних щасливих людей – це орієнтир для будь-якої держави.Завершальна частина дисертації присвячена аналізу новітніх ідей гарантування природних прав людини та вдосконаленню їх конституційних механізмів на тлі світового досвіду.^UThe thesis is dealing with the comprehensive theoretical and legal history research aspects of the natural rights in Ukrainian constitutionalism. The author analyses the historical roots of the conceptual natural rights (the ancient period, the Middle Age, the Modern history) and emphasizes the first attempts to include the natural rights in the legislative texts.The paper considers the basic ideas of natural human rights and their understanding in Ukraine in the XVI - XIX centuries. Emphasis is placed on the development of constitutionalism in Ukraine in the twentieth century through the prism of natural human rights. It is argued that during the Soviet period of Ukraine's existence, international law, Ukraine's participation in the activities of international legal institutions, and the scholar support of these processes could be to some extent a "breath of fresh air" in terms of perception of natural human rights.The author highlights the transition from the Soviet approach to the concept of natural human rights. The dissertation investigates the latest stage of development of Ukrainian constitutionalism and natural human rights and thoroughly demonstrates the role and significance of the adoption of the Constitution of Ukraine (1996) as an important step in the implementation of natural human rights. The author shows the vision of tendencies of development of the concept of natural human rights in the Ukrainian constitutionalism after adoption of the Constitution of Ukraine. It is concluded that the pursuit of happiness is a phenomenon, a natural human right, which should have been included in the text of the Constitution in 1996. Citizens, society and, presumably, the state would potentially benefit from this. After all, being a state of successful happy people is a reference point for any state.The author devotes the final chapter to the analysis of the latest ideas for ensuring natural human rights and improving their constitutional mechanisms against the global tendencies


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Красовська Н.С. 
Регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.С. Красовська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади регулювання поведінки економіко-екологічних систем на принципах сталого розвитку. Визначено особливості забезпечення регулювання поведінки економіко-екологічних систем, що сприяє їх сталому розвитку, який визначено як процес зміни якісних характеристик за умов екологічних обмежень. Розглянуто існуючі інструменти регулювання екологічної поведінки економіко-екологічних систем. Розроблено модель формування податкової політики на підставі впровадження екологічного податку. Запропоновано метод його розрахунку з урахуванням граничних значень, одержаних на підставі теорії катастроф. Створено модель оптимізації податкового навантаження економіко-екологічних систем, що сприяє підвищенню ефективності використання ринкових інструментів. Удосконалено механізм формування стратегії поведінки економіко-екологічних систем з урахуванням введення екологічного податку, який дозволить підвищити ефективність прийняття управлінських рішень з метою забезпечення економічного зростання на принципах сталого розвитку. Запропоновано механізм регулювання сталого розвитку економіко-екологічних систем, спрямований на ефективне використання коштів, що забезпечує збереження стану навколишнього середовища. Розроблено модель розвитку економіки України на принципах сталого розвитку, створено алгоритм її числової оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА346578

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Красовська О. Ю. 
Розвиток світового ринку вищої освіти: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. Ю. Красовська ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2010. — 23 с. — укp.

Розглянуто особливості сучасного етапу світогосподарського розвитку. Обгрунтовано необхідність використання маркетингу за умов глобалізації й інтернаціоналізації вищої освіти. Проведено дослідження світового ринку вищої освіти. Запропоновано створення системи міжнародного маркетингового моніторингу для підвищення ефективності діяльності ВНЗ за умов глобалізації. Розроблено систему оцінки міжнародної конкурентоспроможності національних систем вищої освіти за допомогою маркетингового підходу. Систематизовано принципи стратегічного управління національною системою вищої освіти. Вдосконалено систему стратегічного управління вищою освітою України, яка базується на широкомасштабному впровадженні маркетингового моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У549:Ч30/49 + У9(4УКР)49:Ч30/49
Шифр НБУВ: РА375999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Красовська Г. О. 
Теоретико-методологічні засади формування структурної збалансованості сталого розвитку національної економіки / Г. О. Красовська. — Б.м., 2021 — укp.

Мета: теоретичне та методологічне обґрунтування наукових засад процесу розвитку соціально-економічних систем з позиції галузевого та регіонального підходів, розробка практичного інструментарію формування структурної збалансованості функціонування національної економіки. Об'єкт: процеси трансформаційних змін в системі національної економіки, які забезпечують структурну збалансованість сталого розвитку. Предмет: теоретико-концептуальні положення, методологічні, науково-методичні і прикладні засади формування структурної збалансованості сталого розвитку національної економіки. Методи дослідження: гносеологічного і контент-аналізу; аналізу, синтезу, системного підходу та наукового абстрагування; конструювання понять і категорій; економіко-статистичного і порівняльного аналізу; інституціонального аналізу; економіко-математичного моделювання; графічного моделювання; опитування і експертного оцінювання; графічної візуалізації; абстрактно-логічний. Теоретичні результати: розроблено теоретико-методологічні засади формування структурної збалансованості сталого розвитку національної економіки. Практичні результати: обґрунтовані можливості системного удосконалення економіки України на основі розроблених концептуально-теоретичних засад, науково-методичних рекомендацій та методології формування структурної збалансованості сталого розвитку національної економіки. Наукова новизна: розроблено експлікацію дефініції “розвиток соціально-економічних систем”, сформульовано і методологічно обґрунтовано концепцію структурної збалансованості сталого розвитку соціально-економічної системи, спроектовано модель інституційного забезпечення механізму формування структурної збалансованості сталого розвитку національної економіки; удосконалено: систематизацію термінологічного діапазону використання категорії “розвиток” за динамічними і структурними характеристиками з виділенням ключових чинників результативності розвитку, позиціювання цілей концепції “sustainable development” в розрізі основних структурних елементів та їх комплементарності на макро-, мезо- та макрорівнях, методологічний підхід до обґрунтування напрямів структурних змін національної економіки, методичний та прикладний підходи до обґрунтування умов розбудови стратегічного партнерства у сфері “зеленого підприємництва”, дістали подальшого розвитку: ідентифікація динамічних властивостей соціально-економічних систем, цільові установки методології аналізу інституційного середовища країни, методологічний підхід до обґрунтування напрямів розбудови ресурсного потенціалу національної економіки. Ступінь впровадження: Хмельницька обласна державна адміністрація, Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОДА, Хмельницька торгово-промислова палата, ГО “Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України”, ГО “Інститут демократії та соціального прогресу”, Хмельницька обласна організація Спілки економістів, підприємства різних сфер та організаційно-правових форм діяльності, Хмельницький національний університет. Ефективність: результати дослідження сприяють формуванню структурної збалансованості сталого розвиту національної економіки. Сфера використання: профільні міністерства та відомства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, галузеві органи влади, підприємницькі структури, заклади вищої освіти.^UPurpose: theoretical and methodological substantiation of scientific bases of the social and economic systems development process from a position of branch and regional approaches, development of national economy structural balance functioning practical tools formation. Object: processes of transformational changes in the system of the national economy, which ensure the sustainable development structural balance. Subject: theoretical and conceptual positions, methodological, scientific-methodical and applied principles of forming the national economy sustainable development structural balance. Methods of research: epistemological and content analysis; analysis, synthesis, systems approach and scientific abstraction; construction of concepts and categories; economic-statistical and comparative analysis; institutional analysis; economic and mathematical modeling; graphic modeling; survey and expert evaluation; graphic visualization; abstract-logical. Theoretical results: theoretical and methodological bases of national economy sustainable development structural balance formation have been developed. Practical results: possibilities of Ukraine economy systemic improvement on the basis of the developed conceptual and theoretical bases, scientific and methodical recommendations and methodology of the national economy sustainable development structural balance formation have been substantiated. Scientific novelty: an explication of the definition “socio-economic systems development” has been developed, the concept of the socio-economic system sustainable development structural balance has been formulated and methodologically substantiated, the model of institutional support of the national economy sustainable development structural balance mechanism formation has been designed, it has been improved: systematization of the category “development” terminological range use by dynamic and structural characteristics with the selection of development effectiveness key factors, positioning of the “sustainable development” concept goals in terms of basic structural elements and their complementarity at macro-, meso- and micro-levels, methodological approach to substantiation of the national economy structural changes directions, . directions of structural changes in the national economy, methodological and applied approaches to justify the conditions for building strategic partnerships in the field of "green entrepreneurship", received further development: identification of dynamic properties of socio-economic systems, targets of methodology for analyzing the institutional environment potential of the national economy, methodical and applied approaches to substantiation of strategic partnership in the field of “green business” development terms; received further development: identification of dynamic properties of socio-economic systems, target settings of methodology of the country institutional environment analysis, methodological approach to substantiation of national economy resource potential directions development. Degree of implementation: Khmelnytskyi Regional State Administration, Department of Development of Agro-Industrial Complex and Land Relations of Khmelnytskyi Regional State Administration, Khmelnytskyi Chamber of Commerce and Industry, NGO “Council of Young Scientists at the Ministry of Education and Science of Ukraine”, NGO “Institute for Democracy and Social Progress”, Khmelnytskyi regional organization of the Union of Economists, enterprises of various spheres and organizational and legal forms of activity, Khmelnytskyi National University. Efficiency: the study results contribute to the formation of national economy sustainable development structural balance. Scope of application: specialized ministries and administrations, central and local executive authorities, sectoral authorities, business structures and higher educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського