Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (319)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=КУДІН$<.>+<.>A=ВЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кудіна О. О. 
Амфіфільні гребінчасті кополімери малеїнового ангідриду для одержання самовпорядкованих міцелярних структур та наночастинок срібла: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. О. Кудіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено синтез нових амфіфільних гребінчастих кополімерів полімераналогічними перетвореннями бінарних альтернатних кополімерів малеїнового ангідриду з регульованим співвідношенням гідро- і ліпофільних фрагментів. Кінетичними дослідженнями ацилування гребінчастим альтернатним поліангідридом 1-додецен-ко-малеїнового ангідриду первинного спирту етанолу за присутності триетиламіну встановлено, що реакція ускладнюється унаслідок обмеженої доступності ангідридних ланок через особливості самовпорядкування макромолекулярних агрегатів у розчинах. Колоїдно-хімічними та рентгеноструктурними дослідженнями доведено, що макромолекули амфіфільних гребінчастих кополімерів з боковими поліметиленовими та поліоксиетиленовими ланцюгами у розчинах здатні до мікрофазової сегрегації, зміни конформації й утворення самоорганізованих міцелярних структур залежно від природи розчинника, концентрації та температури. Міцелярні структури амфіфільних гребінчастих кополімерів у бензольних розчинах використано як нанореактори синтезу стабільних дисперсних систем нанорозмірного срібла у 27 - 30 нм з вузьким розподілом за розмірами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.71,0 + Г721.6-4
Шифр НБУВ: РА377544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вячеславова О.А. 
Естетика міфу в сучасному образотворчому мистецтві України: Автореф. дис... канд. філософ наук: 09.00.08 / О.А. Вячеславова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено естетичну змістовність категорії "міф" у сучасній українській образотворчості. Розкрито можливості поняття міфу як посткласичного теоретичного засобу дослідження мистецтва, окреслено генетичні засади художньо-міфологічної свідомості й типологічні ознаки неоміфологізму в українському мистецтві за змістовою ознакою та на засадах міжсистемного буття символу. Досліджено поетику міфу у мистецтві (архетипу; цитації; точки зору; мовних кодів; відчуження; карнавалізації; притчі). Визначено роль неоміфологізму у сучасному українському художньому процесі як антиредукційного символотворчого механізму, засобу протистояння крайнощам культурних формалізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 +
Шифр НБУВ: РА350096

Рубрики:

      
3.

Кудіна А.Л. 
Жанрова своєрідність творів Михайла Арцибашева: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / А.Л. Кудіна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено жанрову поетику прози М. Арцибашева й обгрунтовано доцільність розгляду його творчого доробку як "метатексту", змістовно зорієнтованого на художнє вираження глибокого переконання автора у пріоритеті свободи людської особистості. Залежно від жанрового змісту "малої прози" М. Арцибашева виділено дві групи персонажів, що відповідають двом типам героїв. До першої групи включено твори з домінуючою авторською позицією, в яких дійовими особами виступають арцибашевські герої "санінського типу": упевнені в собі, яскраво виражені індивідуалісти. Другу групу сформовано з творів з рецесивною авторською позицією, персонажі яких не співвідносяться з арцибашевським ідеалом людської особистості ("антигерої"): слабкі, безвольні люди, які надто залежні від громадської думки. З'ясовано, що кожен з цих типів героїв присутній у романі "Санін". Встановлено, що жанровий зміст твору визначає головний тип героя, який додатково може бути класифікований як асоціальний, що дозволяє визначити жанр досліджуваного твору як асоціальний роман, в якому руйнується система цінностей російського інтелігента останньої третини XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Арцибашев М.П. 534 +
Шифр НБУВ: РА362632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кудінова М.М. 
Інноваційна модель стійкого управління корпоративними правами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / М.М. Кудінова ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано інноваційний підхід до формування національної моделі стійкого управління корпоративними правами, що базуються на вдосконаленні діяльності загальних зборів акціонерів. На підставі аналізу становлення системи управління акціонерною формою власності виділено й охарактеризовано основні етапи розвитку корпоративного управління в Україні. Досліджено стан національного корпоративного сектору економіки в динаміці та проведено оцінку організаційного рівня управління державними корпоративними правами. Розроблено та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення існуючої моделі управління корпоративними правами на базі визначення факторів, що негативно впливають на функціонування акціонерних товариств в Україні, і встановлення критеріїв стійкості корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21 +
Шифр НБУВ: РА365239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Кудінов В.В. 
Інформаційна система оперативного управління організаційно-технічними об'єктами гірничорудних кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кудінов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки моделей, методів і алгоритмів інформаційної підтримки прийняття рішень під час оперативного гомеостазісного управління організаційно-технічними об'єктами (ОТО). Проаналізовано сучасні інформаційні технології та рівень їх використання в процесі розробки систем керування організаційно-технічними об'єктами, а також використання клієнт-серверних, Web-технологій і розподіленої обробки даних на підприємствах. Висвітлено проблеми оперативного управління ОТО на гірничорудних підприємствах, роль та функції оператора автоматичної системи управління ОТО, методи, які використовуються для визначення ваг критеріїв і шкал оцінювання дій оператора ОТО. Описано інтерфейсну модель взаємодії диспетчера і організаційно-технічного об'єкта гірничорудного кар'єру, яка реалізує функції адаптації когнітивних особливостей диспетчера та інтелектуального інтерфейсу. Представлено архітектуру системи підтримки прийняття рішень (СППР), що забезпечує вимірювання характеристик диспетчера, побудову його когнітивного профілю та визначення когнітивного типу. Розкрито структуру СППР на основі бази даних та знань, а також результатів практичної реалізації запропонованих моделей прийняття рішень. Розроблено програмне забезпечення інтелектуальної системи навчання СППР, що забезпечує взаємодію диспетчера з системою, контроль його знань і навчання на основі діалогової моделі. Висвітлено ефективність математичних моделей, алгоритмів і методів прийняття оперативних управлінських рішень на підприємствах Кривого Рогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И33-61-5-05 +
Шифр НБУВ: РА341697

Рубрики:

      
6.

Кудінов А.С. 
Кредитне обслуговування сільськогосподарських кооперативів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / А.С. Кудінов ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми кредитного обслуговування сільськогосподарських кооперативів за умов реформування сільськогосподарської галузі. Проаналізовано стан наукової розробки проблеми. Виявлено розбіжності та прогалини щодо врахування особливостей фінансово-економічних принципів функціонування кооперативних формувань у методології та практиці кредитного обслуговування сільськогосподарських кооперативів. Запропоновано нові підходи щодо класифікації форм і функцій сільськогосподарського кредиту на базі виокремлення класифікаційних ознак залежно від виду та рівня кредитних відносин, типу кредитора та позичальника. Систематизовано характеристики сільськогосподарських виробничих й обслуговувальних кооперативів, базуючись на підходах до оцінювання їх кредитоспроможності. Розроблено концептуальні засади для покращання та розвитку системи кредитного обслуговування сільськогосподарських кооперативів в Україні шляхом вдосконалення на рівні держави всього механізму організації фінансово-кредитного забезпечення для підвищення кредитоспроможності сільськогоподарських кооперативів, створення розгалуженої та багаторівневої кредитної інфраструктури, розвитку нових форм агромікрокредитування, які мають стимулювати підвищення кредитоспроможності сільськогосподарських кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.255 +
Шифр НБУВ: РА353444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кудінова С.В. 
Методи оцінки нечітких моделей знань операторів інформаційно-управляючих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Кудінова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень, на підставі яких вирішено актуальне завдання підвищення якості функціонування інформаційно-керувальних систем (ІКС) за рахунок більш ефективного використання методів оцінювання нечітких моделей знань операторів ІКС гірничо-металургійного підприємства (ГМП). Досліджен проблеми діагностування ексгаустерів ГМП й одержано рівняння для оцінювання ефективності роботи ІКС за умов невизначеності та ризику прийняття рішень операторами, яке базується на первинній обробці результатів виміру діагностування роботи ексгаустерів ГМП. Запропоновано новий підхід до проектування та створення ІСППР за нечітких умов, який базується на системній інтеграції технології штучного інтелекту з використанням точних методів і моделей пошуку рішень, а також методів імітаційного моделювання, на підставі яких розроблено інформаційну технологію, яка базується на методах відбору інформативних ознак прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-61 +
Шифр НБУВ: РА362844

Рубрики:

      
8.

Кудінович 
Міжнародний досвід оптимізації управління акціонерними товариствами в Україні в умовах геоекономічних викликів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ольга Олександрівна Кудінович ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-21 + У9(4УКР)291.6-21
Шифр НБУВ: РА365995

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кудінов Д.Г. 
Моделювання механізмів управління державними фінансовими коштами у регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Д.Г. Кудінов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено функціонування регіонального керування Державним казначейством (УДК) за умов трансформаційної економіки. Виявлено зростаючу відповідальність та напруженість роботи виконавців попереднього та поточного контролю витрат підприємств, що використовують кошти державного бюджету. Обумовлено необхідність розробки моделей механізмів, що підвищують ефективність функціональної діяльності регіонального УДК. Досліджено умови використання засобів реінжирінгу у процесі побудови віртуальних утворень у складі системи керування функціональною діяльністю регіонального УДК. Запропоновано концепцію організації такої системи керування. Розроблено моделі попереднього контролю зобов'язань, поточного контролю платежів, використання терміново вільних грошових коштів, тендерної оцінки постачальників продукції (послуг), що забезпечують підвищення кількісних та якісних показників контролюючої діяльності. Розроблено структуру економічної інформаційної системи регіонального УДК, що використовує сучасні інформаційні технології для забезпечення високих показників оперативності та достовірності інформації, яка обробляється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.34 в611 +
Шифр НБУВ: РА325741

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кудінова Н.В. 
Особливості трудової мотивації в умовах різних форм власності в період трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Кудінова ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1998. — 19 с. — укp.

Розглянуті особливості діяльності державних, приватних та акціонерних підприємств, проведено аналіз теорій трудової мотивації. Показано вплив на трудову мотивацію політичних та соціально-економічних процесів в Україні. Розроблена модель мотивації трудової діяльності робітників підприємств різних форм власності. Досліджені чинники, визначальні мотиви та стимули до трудової діяльності у робітників державних, приватних та акціонерних підприємств. Зроблені відповідні висновки та розроблені практичні рекомендації для поліпшення діяльності підприємств різноманітних форм власності в умовах нової політичної парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф025

Рубрики:

      
11.

Кудінова О.І. 
Поетика прози Марселя Паньоля: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.І. Кудінова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості поетики прозових творів французького письменника М.Паньоля. Вперше вивчено індивідуально-авторську парадигму мистецтва, проаналізовано іманентні коди творів митця, шляхи художньої трансформації національного менталітету Провансу в прозі письменника та наративну структуру його оповіді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Паньол М.534 +
Шифр НБУВ: РА327255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кудінов В.О. 
Правове регулювання земельної реформи в Україні в умовах євроінтеграції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / В.О. Кудінов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено поняття земельної реформи, землі, земельних ресурсів, правове регулювання земельної реформи в Україні, інституційний механізм адаптації земельного законодавства до законодавства ЄС, виокремлено основні етапи та вектори української земельної реформи. З метою подальшого вдосконалення національного законодавства та практики його застосування сформульовано пропозиції щодо необхідності прийняття системи нормативно-правових актів, що регулюють суспільні відносини у сфері вітчизняної земельної реформи (Концепції, Стратегії, Програм у відповідних напрямах земельної реформи в Україні - "Програма раціонального використання та охорони землі", "Програма розвитку ринку землі", "Програма рівноправного розвитку різних форм господарювання на землі" тощо).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА375637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кудіна В. М. 
Природа флуктуаційних процесів у сучасних польових транзисторах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. М. Кудіна ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.3
Шифр НБУВ: РА385363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Кудін Р.А. 
Прогнозування потреб в послугах з технічного обслуговування і ремонту парку легкових автомобілів в проектах розвитку підприємств автосервісу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Р.А. Кудін ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено питання удосконалення процесів надання послуг з технічного обслуговування (ТО) та ремонту парку автомобілів індивідуальних власників шляхом врахування його вікової структури під час планування розвитку виробничих потужностей підприємств автосервісу. Побудовано математичну модель, що дає змогу визначити взаємозв'язок характеристики потреб у послугах з ТО і ремонту в автомобіле-заїздах, а також вікову структуру парку автомобілів індивідуальних власників. Визначено залежності від віку автомобілів пробігу з початку експлуатації, обсягів робіт з ТО і ремонту в автомобіле-заїздах, інтенсивності відвідування СТО та структури замовлень ремонтних послуг. Одержано залежності обсягів робіт кожного виду від середнього віку групи автомобілів, що дозволило визначити раціональну структуру виробничих потужностей універсальних станцій технічного обслуговування. Спрогнозовано темпи старіння кожного сегменту парку та розроблено рекомендації щодо пріоритетних напрямків розвитку ремонтних потужностей автосервісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.52-08 +
Шифр НБУВ: РА332422

Рубрики:

      
15.

Кудін В.І. 
Розвиток чисельних алгоритмів аналізу лінійних моделей на основі методу базисних матриць: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / В.І. Кудін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено метод базисних матриць для аналізу та здіснення обчислень на лінійних і нелінійних збурених моделях, а саме: від моделей лінійного програмування з постійними елементами до слабкозбурених з функціональними зв'язками параметрів у її елементах. Обгрунтовано модифікації методу базисних матриць, зокрема, базисних допустимих матриць, псевдобазисних матриць, штучних базисних матриць, яких адаптовано до вивчення властивостей моделей і великої розмірності. Розвинуто концепцію аналізу й оптимізації лінійних моделей за методом базисних матриць на слабкозбурені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0 +
Шифр НБУВ: РА354755

Рубрики:

      
16.

Кудін В.В. 
Розробка і випробування технології виробництва виливок газотурбінних двигунів з жароміцних сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.В. Кудін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу модифікування гафнієм і цирконієм та термічної обробки на структуру та властивості виливок з жароміцних нікелевих сплавів. На підставі одержаних залежностей розроблено удосконалені технології виробництва виливок, які забезпечують підвищення фізико-механічних властивостей, надійності та експлуатаційної довговічності литих деталей гарячого тракту газотурбінних двигунів. Проведено промислове випробування та надано практичні рекомендації щодо використання даних технологій у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-044-060.15
Шифр НБУВ: РА331042

Рубрики:

      
17.

Кудін О.М. 
Розробка науково-технологічних основ модифікації поверхні кристалів для корегування їх сцинтиляційних характеристик: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.М. Кудін ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,022 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА354616

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Кудінов Ю.В. 
Розробка способів та засобів запобігання і заглушення спалахувань метану в дегазаційних системах вугільних шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / Ю.В. Кудінов ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 31 с. — укp.

Досліджено процеси займання та горіння метану, а також заглушення полум'я в дегазаційних системах. Встановлено вплив потужності джерела займання, місця його розташування та руху газової іонної суміші на розвиток вибухів у промислових трубопроводах. Запропоновано та вивчено нові способи та пристрої запобігання та заглушення спалахів і вибухів метану в газопроводах. Розроблено нові засоби для вибухозахисту, пошкоджено їх промислових випуск. Створено й атестовано натурний стенд для випробування засобів щодо запобігання та заглушення спалахувань метану в дегазаційних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19
Шифр НБУВ: РА314656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кудінов Д.В. 
Селянський рух у Лівобережній Україні в 1905 - 1907 рр,: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Кудінов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено різні аспекти соціального та політичного руху селян Лівобережної України у роки Першої російської революції 1905 - 1907 р. Визначено основні напрямки та форми аграрного руху, зроблено їх розподіл на мирні та насильницькі. Приділено увагу регіональним особливостям прояву селянського руху, зокрема, "селянським республікам", локалізації збройних виступів, контрреволюційним виступам селян, єврейським погромам. Розкрито роль політичних організацій у розвитку селянського руху, учасниками якого вони ставали у процесі поширення серед селянства своїх програм та завоювання лідерських позицій у селянському середовищі. Проаналізовано аграрні програми політичних партій, розкрито роль селянства у революційному процесі як самостійної соціальної сили, яка впливає на діяльність політичних організацій, розкрито специфіку їх організаційно-політичної роботи на селі. Висвітлено діяльність Всеросійської селянської спілки, яка стала наприкінці 1905 р. реальним лідером селянського руху. Визначено роль і значення селянського руху Лівобережної України у загальному революційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)522-43 +
Шифр НБУВ: РА362985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кудінов І.О. 
Стратегія життя особистості як фактор розвитку суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.О. Кудінов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 16 с. — укp.

Визначено стратегію життя особистості як фактор розвитку суспільства. Розкрито суть поняття "стратегія життя особистості", що відображає процес виконання головного, довготривалого та стійкого життєвого завдання, характер якого залежить від індивідуальних особливостей (переваг) суб'єкта життя, ступеня невизначеності та нелінійності життєвого середовища (ситуації). З'ясовано, що стратегія життя особистості відображає спосіб вирішення головного, довготривалого та стійкого завдання життя або його етапу, що надає діяльності суб'єкта певну спрямованість. Розкрито механізм впливу стратегії життя особистості на розвиток суспільства шляхом формування соціального капіталу в єдності стилізації життя та ідеології. Визначено напрями оптимізації стратегії життя особистості, які сприяють формуванню соціального капіталу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*35 + Ю6*622.22 +
Шифр НБУВ: РА334392

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського