Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (380)Книжкові видання та компакт-диски (247)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЗИЧ$<.>+<.>A=БЕРЕЗОВСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Березовський А. А. 
Бівальвії середнього та верхнього еоцену платформної України: таксономічна ревізія, еволюція, палеогеографія і палеоекологія: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. А. Березовський ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено ревізію всіх виявлених на території платформної України еоценових видів і родів бівальвій. Описано та зображено 344 види та 41 підвид. Вивчено умови проживання та географічний ареал усіх розглянутих таксонів еоценових морів України. Проведено оцінювання швидкості еволюції видів у нормально-морських еоценових басейнах України. Висунуто гіпотезу про центр походження латдорфських молюсків. Запропоновано нову стратиграфічну схему розчленування еоценових відкладень південного схилу Українського щита. Розроблено біостратиграфічну схему кореляції стратонів середнього та верхнього еоцену південної та північної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116 "072.12"
Шифр НБУВ: РА374760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Березовський 
Використання низькомолекулярних гепаринів у хворих на діабетичну нефропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Березовський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р696.54-37
Шифр НБУВ: РА352446

Рубрики:

      
3.

Березовська М.А. 
Водорості окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / М.А. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено видовий склад водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України. Вперше виявлено та ідентифіковано 121 вид водоростей, що разом з літературними даними складають 129 видів водоростей. З'ясовано, що найбільшою кількістю видів представлені водорості відділів Cyanophyta - 50 (38,8 %) та Chlorophyta - 49 видів (37,9 %), Xanthophyta представлена 17 видами (13,2 %), а найменшою кількістю видів представлено водорості з відділів Bacillariophyta - 7 (5,4 %), Eustigmathophyta - 4 (3,1 %) та Euglenophyta - 2 (1,5 %). В окультурених сірих лісових грунтах та в типовому малогумусному середньосуглинковому чорноземі виявлено 110 видів водоростей. Встановлено, що у сірих лісових грунтах за видовим складом переважають синьозелені водорості, на відміну від типового малогумусного середньосуглинкового чорнозему, в якому за видовим складом домінують зелені водорості. Проаналізовано сезонну динаміку видового складу водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України, досліджено зміни числельності й біомаси водоростей в окультурених грунтах. З'ясовано, що відмінності відвального та безвідвального способів обробітку грунту суттєво не впливають на видовий склад водоростей. Дещо більшу кількість водоростей виявлено в грунті, що обробляється безвідвальним способом. Показано, що тип сільськогосподарської культури суттєво не впливає на видовий склад водоростей. Наведено результати польового досліду впливу гербіциду "Раундап" на розвиток водоростей в орному грунті, розглянуто їх чисельний склад. Виявлено зміни у видовому складі домінуючих комплексів водоростей залежно від концентрацій застосованих розчинів гербіциду. З'ясовано, що діатомові водорості більш чутливі до дії гербіциду. Складено конспект флори водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346215

Географічні рубрики:

      
4.

Березовська І.С. 
Кремнеземи із сферичною морфологією частинок і впорядкованою мезопористою структурою: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.С. Березовська ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено умови синтезу однорідномезопористих кремнеземів із сферичною морфологією частинок, визначено структурно-спрямувальну роль іонену типу 1,4-MePh у темплатному синтезі мезопористих кремнеземів і розроблено методику синтезу однорідномезопористих кремнеземів у нанореакторах на основі великопористих неорганічних матриць. Показано можливість контролю геометричних парметрів структури та морфології синтезованих кремнеземів залежно від pH середовища та співвідношення вихідних компонентів. У спиртово-основному середовищі модифікованим методом Штобера з використанням міцелярних розчинів гексадецилтриметиламінійброміду та тетраетоксисилану синтезовано однорідномезопористі кремнеземи типу МСМ-41, що мають розвинену питому поверхню, виключно вузький розподіл пор за розмірами та складаються з однорідних частинок сферичної форми, розміром 0,5 мкм. У кислому середовищі проведено темплатний синтез впорядкованих пористих кремнеземів з високими значеннями питомої поверхні та сферичною грануляцією частинок розміром 10 мкм. У спиртово-основному середовищі проведено синтези з використанням у складі міцелярного темплату полііонену типу 1,4-MnPh. Встановлено, що введення невеликої кількості іонену дозволяє синтезувати кремнеземи високими значеннями питомої поверхні та впорядкованою гексагональю структурою пор. Вперше показано можливість проведення темплатного синтезу мезопористих кремнеземів у нанореакторах на основі великих пор силікагелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-1 + Г124.231-1
Шифр НБУВ: РА362125

Рубрики:

      
5.

Березовський А.А. 
Кримінологічні основи амністії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.А. Березовський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис і соціально-кримінологічну обумовленість правового регулювання та застосування амністії в Україні та за кордоном. На підставі нового напряму кримінологічних досліджень - "кримінології закону" обгрунтовано та реалізовано ідею про дослідження амністії в системі кримінальної юстиції України. Визначено концепти правового регулювання, підстави, місце, роль та основні функції амністії, фактори взаємовпливу між застосуванням амністії та злочинністю. Розроблено кримінологічно-обгрунтовані рекомендації щодо удосконалення інституту амністії, підвищення ефективності її застосування як одного із заходів кримінально-правового впливу на злочинність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА350634

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Березовський Ю.В. 
Оптимізація процесу зберігання лляної трести підвищеної вологості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Ю.В. Березовський ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано вплив концентрації консерванта, вологості, тривалості зберігання на якість трести. На основі результатів експерименту виведено математичну модель зберігання лляної трести підвищеної вологості у випадку застосування сечовини. Розроблено та науково обгрунтовано удосконалену технологію зрошення та внесення консервантів на стебла льону. Запропоновано екологічно чисту технологію обробки трести потоком повітря, яка забезпечує збереження якості лляної сировини. Експериментально відпрацьовано та рекомендовано для виробництва оптимальні параметри процесу зберігання трести.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01-310.9
Шифр НБУВ: РА321167

Рубрики:

      
7.

Березовська Н.І. 
Оптичні спектри та особливості дисперсії елементарних збуджень в кристалах зі структурою вюрциту: ZnO та CdSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.І. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень особливостей дисперсії елементарних збуджень різного типу (фононних і електронних) у сполуках зі структурою вюрциту. Досліджено поляризовані спектри комбінаційного розсіяння світла (КРС) другого порядку у кристалах ZnO та надано їх повну інтерпретацію на підставі теоретико-групового аналізу правил відбору та визначення точок нульового нахилу дисперсійних кривих фононних станів, що одержано з застосуванням апарату проективних представлень. Виявлено нові смуги у спектрі вторинного випромінювання монокристалів ZnO під час збудження в області, близькій до екситонного резонансу. Проаналізовано поляризаційну поведінку та енергетичне положення цих ліній та запропоновано пояснення їх природи резонансним поляритон-поляритонним розсіянням. Досліджено тонку структуру низькотемпературних спектрів фотолюмінесценції (ФЛ), відбивання та пропускання основного та збуджених станів A-екситонної серії у монокристалах CdSe. Виявлено прояви ефекту пружного та непружного поляритон-поляритонного розсіяння у спектрах ФЛ кристалів CdSe. Зареєстровано квантовий розмірний ефект для порошків ZnO з розмірами частинок 40 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.314,022 +
Шифр НБУВ: РА334446

Рубрики:

      
8.

Березовська 
Особливості розвитку вольових якостей студентів у навчально-професійній діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ірина Володимирівна Березовська ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.1-39 + Ч471.352.21 + Ч481.352.21
Шифр НБУВ: РА351841

Рубрики:

      
9.

Березовський 
Податкове регулювання експортно-імпортних операцій із сільськогосподарською продукцією: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Вадим Володимирович Березовський ; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0-182-866
Шифр НБУВ: РА365994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Березовська Н. Л. 
Покарання, пов'язані з виправно-трудовим впливом, що застосовуються до неповнолітніх: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Л. Березовська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-правові засади покарань, пов'язаних з виправно-трудовим впливом, які застосовуються до неповнолітніх. Проаналізовано їх зміст, цілі й ознаки, встановлено види, визначено основні тенденції генезису. Розроблено науково-обгрунтовані пропозиції з вдосконалення системи покарань неповнолітніх у площині реалізації міжнародно-правових стандартів щодо покарання неповнолітніх, гуманізації покарання та розширення можливостей застосування основних засобів виправно-трудового впливу під час відбування неповнолітніми певних видів покарань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА374396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Березовський О.М. 
Покращення паливних і екологічних показників спеціальних автомобілів системою стабілізації їх швидкісного режиму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / О.М. Березовський ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено питання стабілізації швидкісного режиму руху спеціального автомобіля з додатковим відбором потужності для виконання технологічних робіт за умов зміни навантаження, що дозволяє покращити його паливні та екологічні показники. Розраховано тягово-динамічні властивості спеціального автомобіля. Одержано математичну модель рушання спеціального автомобіля за умови включеного технологічного обладнання з постійною швидкістю обертання колінчастого вала двигуна. Проведено стендові випробування двигуна за спеціально розробленою методикою за умов безперервно змінного навантаження з застосуванням двох способів регулювання швидкісного режиму для визначення впливу амплітуди частоти обертання на економічні та екологічні показники. Розроблено та виготовлено універсальну систему регулювання швидкісного режиму автомобіля, на яку отримано патент України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.9-01 + О35-016.3
Шифр НБУВ: РА321034

Рубрики:

      
12.

Березовська І.А. 
Правове регулювання відносин Європейського Союзу з асоційованими країнами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.А. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розкрито правову природу та наведено правову характеристику інституту асоціації у праві Євросоюзу. Представлено класифікацію та виявлено особливості правового регулювання різних видів асоціації з Європейським співтовариством (ЄС). Значну увагу приділено комплексному аналізові відповідних міжнародних договорів, на основі якого вивчено правові механізми, що використовуються ЄС у рамках асоціації. Охарактеризовано організаційно-правові засади співробітництва України з Євросоюзом, а також узагальнено політико-правові передумови створення асоціації України з ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96 +
Шифр НБУВ: РА335659

Рубрики:

      
13.

Березовська Т.В. 
Рід Аркасів: просопографічний портрет на історичному тлі доби: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Березовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію роду Аркасів, одного з найвизначніших родів України. На підставі великого масиву архівних матеріалів, переважну більшість яких уперше введено до наукового обігу, створено просопографічний портрет роду, що протягом 125-ти років проживав на півдні України. Досліджено інтегративні процеси, що сприяли вкоріненню греків-емігрантів наприкінці XVIII - на початку XIX ст. до етносоціальної основи Південної України, їх злиття з українським козацьким родом Богдановичів. Розкрито зміст і мотивацію військово-морської діяльності Аркасів, а також їх плідної праці на ниві українського відродження. Проаналізовано творчий доробок та визначено місце та роль Аркасів в історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)-29 Аркас + Т3(4УКР7)4/5-8 Аркас + Т3(4УКР=9ГРЕ) +
Шифр НБУВ: РА328434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Березовська-Чміль О. Б. 
Соціальна політика та механізми її реалізації в Україні (політологічний аналіз): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Б. Березовська-Чміль ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що нова конфігурація соціальної політики в демократичній політичній системі визначає розширення кола її акторів, перерозподіл функцій і демократизацію механізмів реалізації. Встановлено, що сучасна соціальна політика характеризується зміною співвідношення ідеологій, нівелюються розбіжності, а також збільшується електоральна база політичних партій. Ідеології розглянуто як соціальні технології, вибір яких визначається актуальними суспільно-політичними завданнями. Визначено, що одним із найбільш важливих і перспективних у стратегічному вимірі напрямком соціальної державної політики є розвиток структур громадянського суспільства та їх якомога повніше залучення до співпраці з державою у соціальній сфері. Соціальна політика в Україні потребує реформування, впорядкування соціального законодавства та вдосконалення механізмів реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР) + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Березовський Я.М. 
Спектри та взаємодія квазічастинок у низькорозмірних наногетеросистемах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Я.М. Березовський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теорію спектрів та хвильових функцій на базі методу S-матриці електрона, дірки та екситону у сферичних відкритих наногетеросистемах, уміщених у середовище за різних значень орбітального квантового числа l. Відзначено, що головною особливістю відкритих наносистем є наявність того факту, що за нескінченних розмірів зовнішнього шару-бар'єру спектр квазічастинок в області енергій розташованих вище потенціального бар'єру перестає бути неперервним (як у гомогенних системах) і набуває дискретного характеру. З застосуванням модифікованого варіаційного методу Бете знайдено екситонний спектр і хвильові функції у аналітичному вигляді для закритої сферичної квантової точки у середовищі. Відзначено, що розроблений метод може бути адаптований для розрахунку енергій і часів життя екситонних збуджень у відкритих сферичних наногетеросистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА326530

Рубрики:

      
16.

Березовський А.В. 
Теоретичні і практичні основи створення лікарських форм хіміотерапевтичних препаратів для терапії та профілактики інвазійних хвороб тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / А.В. Березовський ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Викладено матеріали щодо створення, апробації та впровадження у виробництво різноманітних протипаразитарних препаратів широкого спектру дії ("Бровадазол", "Бровальзен", "Бронтел", "Бровермектин", "Бровалевамізол", "Бровадазол-плюс", "Брованол", "Брованол-плюс", "Комбітрем", "Бровадез", "Азидин-вет"). На основі методу мас-спектрометричного моделювання обгрунтовано доцільність комбінації субстанцій з різним механізмом дії у процесі розробки нових протипаразитарних лікарських засобів. Досліджено вплив даних препаратів на організм тварин, встановлено їх терапевтичну ефективність та доцільність застосування у ветеринарній медицині з економічної точки зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 +
Шифр НБУВ: РА324281

Рубрики:

      
17.

Черевко Є. В. 
Геометрія спеціальних дифеоморфізмів локально конформно-келерових многовидів / Є. В. Черевко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню властивостей локально конформно-келерових многовидів за допомогою дослідження дифеоморфізмів цих многовидів. Знайдено об'єкти тензорного та не тензорного характеру, що є інваріантними відносно конформних відображень ЛКК-многовидів. Знайдено вираз для похідної Лі форми Лі. Для конформних інфінітезимальних перетворень отримано систему диференціальних рівнянь у частинних похідних та умови її інтегровності. Також отримано необхідні та достатні умови для того, щоб ЛКК-многовид допускав існування нетривіальної групи конформних перетворень, розраховано максимальну кількість параметрів цієї групи. Доведено, що ця група конформних інфінітезимальних перетворень ЛКК-многовиду є ізоморфною до групи гомотетій відповідної келерової метрики. Введено конформно голоморфно-проективні перетворення. Отримано необхідні та достатні умови для того, щоб ЛКК-многовид допускав існування нетривіальної групи конформно голоморфно-проективних перетворень та обчислено максимальну кількість параметрів цієї групи. Знайдено інваріантні об'єкти відносно цих пертворень, один тензорного, другий не тензорного характеру. Крім результатів досліджень безпосередньо за темою, знайдено необхідну та достатню умову, якій має відповідати ЛКК-многовид, щоб дозволяти занурення комплексної гіперповерхні так, щоб поля Лі та анти-Лі були нормальними до зануреної гіперповерхні. Також отримані необхідні та достатні умови для ріманових многовидів (не обов'язково ЛКК-многовидів) які допускають нетривіальні конформні відображення, що зберігатимуть узагальнений тензор Ейнштейна.^UThe work is devoted to exploring of locally Conformal Kähler manifolds and their diffeomorphisms. We find tensors and non-tensor which are preserved by conformal mappings. Regarding infinitesimal conformal transformations of 1.c.K. manifolds we have found the expression for the Lie derivative of a Lee form. Also we have obtained the system of partial differential equations for the transformations, and explored its integrability conditions. Finally we have got the necessary and sufficient conditions in order that an 1.c.K. manifold admit a group of conformal motions. Also we have calculated the number of parameters which the group depend on. We have proved that a group of conformal motions admitted by an 1.c.K. manifold is isomorphic to a homothetic group admitted by corresponding Kählerian metric.Also we introduced so called infinitesimal conformal holomorphically projective transformations. We have got the necessary and sufficient conditions in order that the an 1.c.K. manifold admit a group of infinitesimal conformal holomorphically projective transformations. Also we have calculated the number of parameters which the group depend on. We have got invariants, i. e. tensor and non-tensor which are preserved by the transformations.Additionally, we have found the necessarily and sufficient conditions for a LCK-manifold to admit immersion of complex hypersurface so that the Lee field and the anti-Lee field to be normal to the hypersurface. We propose call such LCK-manifolds as the Pseudo-Vaisman manifolds. Also we obtain the necessarily and sufficient conditions for Riemannian manifolds(not necessarily 1.c.K. ones) admitting conformal mappings preserving the Generalized Einstein tensor.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Березовський Є. К. 
Забезпечення якості широкохордних робочих лопаток вентилятора турбореактивних двоконтурних двигунів для підвищення експлуатаційних характеристик / Є. К. Березовський. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження - технологічний процес виготовлення широкохордних робочих лопаток вентилятора турбореактивного двоконтурного двигуна; мета дослідження - забезпечення високих експлуатаційних характеристик широкохордного вентилятора турбореактивного двоконтурного двигуна шляхом формування раціонального сполучення параметрів якості поверхневого шару несучих поверхонь широкохордної робочої лопатки на формоутворюючому і фінішному етапах її оброблення, що підвищують довговічність і знижують рівень вібронапруження; методи дослідження - методи інженерної механіки для дослідження фізико-механічних параметрів поверхневого шару і міцнісних характеристик зразків, чисельні методи теорії пружності для визначення напружено-деформованого стану при різних умовах навантаження, методи математичної статистики для оброблення результатів випробувань, методи випробувань авіаційних двигунів для визначення експлуатаційних характеристик; результати - розроблено комплексну теорію виготовлення широкохордної робочої лопатки вентилятора турбореактивного двоконтурного двигуна; новизна - вперше отримані закономірності параметрів якості поверхневого шару оброблювальних поверхонь чистовим фрезуванням від величини подачі і швидкості різання, а також встановлено їх вплив на довговічність широкохордних робочих лопаток вентилятора після зміцнювального оброблення різними технологічними методами, що дозволило розробити технологію їх виготовлення; визначено параметри динамічного демпфера і параметри демпфірування коливань широкохордної робочої лопатки вентилятора при її обробленні високошвидкісним фрезеруванням, що дозволило знизити рівень вібрацій, а отже, і шорсткість оброблених поверхонь; вперше експериментально встановлено умови появи згинально-крутильного флатера і резонансних коливань лопаток із високим рівнем динамічних напружень, що дало можливість для зниження рівня динамічних напружень і усунення флатера запропонувати варіанти дороблення пера широкохордних робочих лопаток вентилятора шляхом зміни хорди периферійних перерізів лопаток з боку вхідної кромки; зроблений порівняльний аналіз характеристик вентилятора з робочими лопатками з антивібраційними полками та вентилятора з широкохордними лопатками дозволив обґрунтувати експлуатаційні характеристики; ступінь впровадження - результати впроваджені у навчальний процес кафедри технології авіаційних двигунів Запорізького національного технічного університету та у виробництво на Акціонерному товаристві «Мотор Січ»; галузь використання - авіадвигунобудування.^UThe object of research is the manufacturing process of wide-chord fan blades production for turbojet bypass engine; the purpose of the research is to provide high performance characteristics of a wide-chord fan of a turbojet bypass engine by forming a rational combination of the quality parameters of the surface layer of the wide-chord working blade airfoil at the forming and finishing stages of its machining, that increase durability and reduce the level of vibratory stress; methods of research - methods of engineering mechanics for studying the physical and mechanical parameters of the surface layer and strength characteristics of specimens, numerical methods of elasticity theory for determining the stress-strain state under different loading conditions, methods of mathematical statistics for the processing of test results, methods of trials of aviation engines for determining the performance characteristics ; results - a comprehensive theory of manufacturing a wide-chord fan rotor blades of a turbojet bypass engine is developed; Novelty - for the first time the regularities of the finish milled surface layer quality parameters dependence on the values of the federates and cutting speeds were obtained, as well as their influence on the durability of the wide-chord fan rotor blades after their strengthening processing by various technological methods, which made it possible to develop a manufacturing process for their production; the parameters of the dynamic damper and the damping parameters of the wide-chord fan rotor blade oscillations were determined during its processing with high-speed milling, which allowed to reduce the level of vibrations, and, consequently, the roughness of the machined surfaces; for the first time, the conditions for the appearance of a bending-twisting flatter and resonant oscillations of blades with a high level of dynamic stresses have been determined experimentally, which made it possible to reduce the level of dynamic stresses and eliminate the flatter to offer variants for finishing the airfoil of the wide-chord fan rotor blades by changing the chord of the peripheral sections of the blades from the side of the incoming edge; a comparative analysis of the characteristics of the fan with working blades with midspan damper and a fan with wide-chord rotor blades is made, that allowed to substantiate the performance characteristics; the degree of implementation - the results are implemented in the educational process of the Aviation engine technology department of the Zaporizhzhya National Technical University and in manufacturing process of the “Motor Sich” Joint Stock Company; industry of use - aircraft engines manufacturing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Березовська В. Ю. 
Водорості водойм Київської височинної області / В. Ю. Березовська. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вивченю альгофлори водойм Київської височинної області. Складений конспект флори водоростей КВО нараховує 990 видів (1063 вн. такс.), які належать до 322 родів, 123 родин, 60 порядків, 19 класів та 10 відділів. Основу видового різноманіття водоростей формують Bacillariophyta, Chlorophyta, Euglenophyta та Cyanoprokaryota, які разом охоплюють 82,6 % виявленого видового складу альгофлори водойм. До спектру провідних 10 родин входять: Euglenaceae, Scenedesmaceae, Desmidiaceae, Phacaceae, Bacillariaceae, Cymbellaceae, Pinnulariaceae, Oocystaceae, Chlamydomonadaceae, Gomphonemataceae, загальна частка яких становить 37,7 %. Підвищені показники різноманіття родин Euglenaceae та Scenedesmaceae характеризують екологічний стан водойм та підвищений рівень їхньої трофності. Провідними родами виступають Trachelomonas, Navicula, Nitzschia, Cosmarium, Pinnularia, Gomphonema, Phacus, Desmodesmus, Euglena, Closterium, та охоплюють ~ 24 % видового складу і їх склад вирізняє цю альгофлору від регіонально близьких. Альгофлора КВО охоплює третину видового складу українського Лісостепу (Середньодніпровської альгофлористичної підпровінції) та близько 25% альгофлори України. За підсумками власних досліджень (2015 – 20 р.) ідентифіковано 638 видів (672 вн. такс.). Вперше для регіону досліджень наводиться 263 видів (285 вн. такс.), з них 5 – є новими для флори України, а 30 – рідкісними; 32 – вперше наводяться для лісостепової зони України, а 96 виявилися рідкісними для українського лісостепу. Показана значна созологічна цінність регіону дослідження: 4 види ̶ рідкісні для світової флори, два з них (Nitella confervacea (Bréb.) A.Braun ex Leonhard, Lychnothamnus barbatus (Meyen) Leonhard) ̶ запропоновані до включення до списку МСОП та нового видання ЧКУ. 2 види (Nitellopsis obtusa (N.A. Desvaux) J. Groves, Thorea hispida (Thore) Desvaux) ̶ занесені до ЧКУ (2009). Біоіндикаційний аналіз засвідчує, що за рівнем видового різноманіття та комплексом індикаторних видів, досліджені водойми характеризуються помірним рівнем органічного забруднення, нейтральною і слабколужною реакцією середовища та належать до представників β — мезасапробної зони. Розподіл виявленого альгорізноманіття за типами водойм є нерівномірним та обумовлений відмінами гідрологічних, гідроекологічних та гідрохімічних умов. Так, найбільша кількість видів відзначена у лентичних водоймах − 733 види (764 вн. такс.) водоростей, а найменша кількість − 127 видів (131 вн. такс.) водоростей відзначена у групі заболочених водойм. Порівняльний флористичний аналіз альгофлор показав, що найбільша подібність видового складу, таксономічної структури на рівні родин та порядків прослідковується між альгофлорою Київської височинної області та альгофлорою Орільсько-Самарської низовинної області.^UThe dissertation is dedicated to the complex study of the algae of the Kyiv highlands' reservoirs. As a result of the study, the studied algal flora has been identified as plentiful and diverse with 990 species (1063 inf. taxa) belonging to 322 genera, 123 families, 60 orders, 19 classes and 10 divisions. Bacillariophyta, Chlorophyta, Euglenophyta, and Cyanoprokaryota have formed the basis of the algae species diversity and responsible for 82.6% of the detected algal flora composition. The spectrum of leading families with 37.7% fraction consists of Euglenaceae, Scenedesmaceae, Desmidiaceae, Phacaceae, Bacillariaceae, Cymbellaceae, Pinnulariaceae, Oocystaceae, Chlamydomonadaceae, and Gomphonemataceae families. Increased diversity of the Euglenaceae and Scenedesmaceae families characterize the ecological status of reservoirs and their increased trophic status. The leading genera are Trachelomonas, Navicula, Nitzschia, Cosmarium, Pinnularia, Gomphonema, Phacus, Desmodesmus, Euglena, Closterium, and cover ~ 24% of the species composition of algae. Trachelomonas, Navicula, Nitzschia, Cosmarium, Pinnularia, Gomphonema, Phacus, Desmodesmus, Euglena, and Closterium are the leading genera.A one-third of the species composition of the Middle Dnipro algofloristic subprovince and about a quarter of the composition of the algal flora of Ukraine are represented by Kyiv Highlands' algae.According to the results of our own research (2015 - 20 years), 638 species were identified (672 external taxa). For the first time, a total of 263 species (285 inf. taxa) were distinguished for reservoirs of the Kyiv Highlands. Among them, 5 species are new for the whole country, 32 species at first time noted to the Middle Dnipro algofloristic subprovince (=Ukrainian forest-steppe).The research also has succeeded in supplementing information on the distribution of 30 rare species for Ukraine's algal flora and 96 rare species for to the Middle Dnipro algofloristic subprovince.As a result of the studies of water bodies of the Kyiv Highland region, the two species, included in the edition of the Red Book of Ukraine (2009), has been distinguished, particularly: Nitellopsis obtusa (N.A.Desvaux) J.Groves, and Thorea hispida (Thore) N.A.Desvaux (=Thorea ramosissima Bory).. The rare world's flora species Lychnothamnus barbatus (Meyen) Leonhardi, and Nitella confervacea (Bréb.) A.Braun ex Leonhardi, following the algosozological evaluation in accordance with the current IUCN criteria, has been proposed for inclusion in the 4th editions of the Red Book of Ukraine and IUCN Red List of Threatened Species.Bioindication analysis was conducted in terms of species diversity and a set of indicator species. The investigated reservoirs have been characterized by a moderate level of organic pollution, neutral and slightly alkaline reactions, and have allocated to the β - mesasaprobic zone.The distribution of the detected algal diversity by the types of reservoirs has been identified as uneven, Thus, the largest number of species have distinguished in lentic reservoirs - 733 species (764 inf. taxa) of algae and the smallest number of 127 species (131 taxa) have distinguished in the group of wetlands. It is worth noting that only 63 species appeared common for all types of reservoirs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Березовська Ю. В. 
Методика забезпечення функціональної стійкості інформаційних систем на основі програмно-конфігурованих мереж / Ю. В. Березовська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі, відповідно до поставленої мети, на основі теоретичних та практичних досліджень розв'язано важливе науково-технічне завдання, а саме розробка методики забезпечення функціональної стійкості інформаційних систем (ІС) на основі програмно-конфігурованих мереж (SDN). Ці дослідження є актуальними та економічно ефективними в умовах бурхливого розвитку функціонування великих інформаційних систем як в Україні, так і у інших країнах світу.Отримані в дисертаційній роботі результати мають вагоме наукове значення й можуть бути використані на стадії проектування та експлуатації ІС в умовах апріорної невизначеності інформації про функції розподілу визначальних випадкових величин. Вони служать обґрунтуванням передбачуваних показників функціональної стійкості ІС.У процесі теоретичних і практичних досліджень у дисертаційній роботі отримані наступні науково-практичні результати:1.Проведені дослідження сучасних ІС показали наявність тенденції збільшення кількості цілей, що стоять перед ІС, і в свою чергу до функціональної стійкості ІС. Перелік і ускладнення завдань в ІС потребує аналізу та визначення вимог, які необхідно враховувати при побудові ІС.2.Досліджено стан функціональної стійкості інформаційних систем. Показано, що необхідно підготувати альтернативні варіанти рішень щодо забезпечення необхідного рівня функціональної стійкості для зниження ступеня ризику в проблемних зонах функціонування інформаційних мереж та спрогнозувати можливі події, які можуть суттєво вплинути на побудову мережі.3.Визначено, що фундаментом для забезпечення таких задач виступає технологія SDN, яка відкриває перспективи для вирішення проблем в ІС, що дозволить телекомунікаційним компаніям отримати незалежне управління усією мережею і значно спростить експлуатацію мереж та вартість її обслуговування.4.Удосконалено математичну модель системи передачі даних, яка враховує тип пакетів, що передаються, і дозволяє визначити максимальний час затримки каналу та оцінити ефективність, що досягається за рахунок використання пріоритетного управління трафіком.5.Розроблено математичні моделі функціональної стійкості ІС з часовим резервуванням при моментних обмеженнях на функції розподілу випадкових величин. Вони дозволяють визначити гарантовані оцінки показників функціональної стійкості системи передачі даних ІС.6.Розроблено методику забезпечення функціональної стійкості ІС на основі SDN. Методика ґрунтується на визначенні гарантованих оцінок показників функціональної стійкості системи передачі даних, враховує резерв часу, режими роботи ІС та дозволяє визначати верхні та нижні оцінки показників функціональної стійкості.7.Проведена практична реалізація розробленої методики забезпечення функціональної стійкості інформаційних систем на основі програмно-конфігурованих мереж. Для цього розроблено віртуальне хмарне середовище тестування мережі на основі лабораторної бази Державного університету телекомунікацій. Тестування мережі показало, що застосування методики дозволяє зменшити час затримки в порівнянні з традиційними методиками від 5 до 9%.8.Отримані результати теоретичних та практичних досліджень мають прикладний характер і володіють достатнім ступенем точності. Це дозволяє їх використовувати при визначені прогнозованих оцінок показників функціональної стійкості ІС для обґрунтування гарантованого висновку про те, що ІС відповідає заданим вимогам.^UIn the dissertation work, according to the set goal, on the base of theoretical and practical research, an important scientific and technical problem was solved, namely, the development of a methods to providing functional stability of information systems (IS) on the base of software-defined networking (SDN). These studies are relevant and cost-effective in the context of the rapid development of the functioning of large IS in Ukraine and in other countries of the world.The results obtained in the dissertation have a significant scientific value and can be used at the stage of design and operation of IS in conditions of a priori uncertainty of information about the distribution function of determining random variables. They serve as grounding for the expected indicators of the functional stability of IS.In the course of theoretical and practical researches in the dissertation work the following scientific and practical results are received:1.The conducted studies of modern IS have shown a tendency to increase the number of goals facing IS, and in turn to the functional stability of IS. The list and the complexity of tasks in IS requires the analysis and definition of requirements that must be considered when building IS.2.The study of the state of functional stability of IS. It is shown that it is necessary to prepare alternative solutions to ensure the required level of functional stability to reduce the degree of risk in problem areas of the functioning of information networks and to predict possible events that can significantly affect the construction of the network.3.It is determined that the foundation for such tasks in favor SDN technology, which opens up prospects for solutions to IS issues, which will allow telecommunications companies to obtain independent control of the entire network and will greatly simplify networks operation and the cost of its maintenance.4.The mathematical model of the data transmission system has been improved, which takes into account the type of packets transmitted and allows to determine the maximum delay time of the channel and evaluate the efficiency achieved through the use of priority traffic management.5.Mathematical models of functional stability of IS with time redundancy at moment restrictions on functions of distribution of random variables are developed. They allow to determine the guaranteed estimates of the indicators of functional stability of the IS data transmission system.6.A method for ensuring the functional stability of IS based on SDN has been developed. The methodology is based on the definition of guaranteed estimates of indicators of functional stability of the data transmission system, takes into account the time reserve, modes of operation of IS and allows to determine the upper and lower estimates of indicators of functional stability.7.Conducted practical realization of the developed methods to providing functional stability of IS on the base of SDN has been carried out. A virtual cloud network testing environment was developed based on the laboratory base of the State University of Telecommunications. Network testing has shown that the application of the technique can reduce the latency time in comparison with traditional techniques from 5 to 9%.8.The results of theoretical and practical investigations have applied character and have a sufficient degree of accuracy. This allows them to be used in determining the predicted estimates of the indicators of the functional stability of the IS to substantiate the guaranteed conclusion that the IS meets the specified requirements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського