Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (196)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КУРБАТ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ГЕННАДІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Курбатов С.В. 
Історичний час як детермінанта творчого процесу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / С.В. Курбатов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано естетичні виміри категорії "історичний час" і вивчено його вплив на творчий процес. Історичний час розглянуто як символічний контекст, у якому розгортається специфічне людське буття в світі. Динаміку цього глобального процесу визначено принципами гармонії та досконалості. Усвідомлення та сприйняття часу в контексті певної історичної епохи визначає її темпоральну специфіку. Відповідно до цього запропоновано класифікацію історичних епох: епохи зі статичним контекстом, коли дисгармонійність теперішнього співвідноситься з гармонією минулого, а онтологічна ситуація людини визначається "одвічним поверненням" до витоків; епохи з динамічним контекстом, коли поряд зі співвідношенням з минулим з'являється більш важливий рівень співвідношення з майбутнім, який активізує творчий імпульс, спонукає людину активно створювати реальний контекст власного існування; позаконтекстуальні епохи, репрезентовані "перехідним часом", характерною рисою якого є відсутність темпоральних орієнтирів. Сучасна історична епоха постмодернізму або посткультури є яскравим прикладом позаконтекстуальної епохи, що визначає складну систему детермінації творчого процесу історичним часом. Розглянуто віталістично-психологічну, онтологічну та естетичну детермінації як основні її типи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.1 + Ю6*321
Шифр НБУВ: РА320981

Рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Курбатова І.М. 
Окисне фосфорилювання і активність ферментів антиоксидантного захисту в тканинах щурів за дії аліфатичних амінів та селену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Курбатова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено гальмівний вплив етил- і пропіламіну на швидкість процесів ОФ у мітохондріях, про що свідчить зниження фосфорилювання АДФ, зменшення величин коефіцієнтів дихального контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.1 +
Шифр НБУВ: РА342767

Рубрики:

      
5.

Курбатова С.С. 
Патогенетичне лікування хворих на генералізований пародонтит: обгрунтування, ефективність, прогноз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.С. Курбатова ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено лікувальну композицію на основі зинаксину для місцевого застосування за умов комплексного лікування генералізованого пародонтиту (ГП). Визначено рецептуру лікувальної пародонтальної пов'язки, яка передбачає використання цього препарату, та його оптимальну концентрацію в її складі. Досліджено протимікробну та фунгіцидну активність зинаксину, його вплив на стан мікробіоценозу пародонтальних кишень у хворих на ГП. Вивчено показники, які відображають клінічний стан і синхронні зміни - мікробіологічного, під впливом зинаксину. Доведено, що застосування препарату "Зинаксин" суттєво не впливає на нормомікробіоценоз ротової порожнини. Установлено, що перебіг ГП супроводжується дисбалансом у системі про- та протизапальних цитокінів. Використання даного препарату у комплексній терапії сприяє нормалізації цитокінового статусу у хворих на ГП. З'ясовано, що тяжкість клінічних проявів і активність запального процесу за умов ГП підтверджуються значеннями відповідних показників вмісту ейкозаноїдів, одержаних за результатами лабораторних досліджень. Включення зинаксину до комплексної терапії сприяє зниженню активності метаболітів арахідонової кислоти. Розроблено й апробовано схему комплексного лікування ГП з застосуванням зинаксину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА353308

Рубрики:

      
6.

Курбатов О.Г. 
Проблема душевної гармонії особистості в умовах духовної кризи суспільства: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.Г. Курбатов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено душевну гармонію особистості як відповідність та узгодженість усіх її проявів з логікою саморозвитку буття сущого. На основі антропогенезу доведено іманентність душевної гармонії людини як мікрокосму, подібного Макрокосму. Чинники душевного складу особистості висвітлено крізь призму забезпечення ними узгодженості людини з загальносвітовим об'єктивним соціумом в індивідуальному та суспільному аспектах її буття. Особливу роль відведено колективному підсвідомому. Досліджено прояви духовної кризи суспільства як невідповідність суспільного розвитку логіці Світового Розуму та прояви дисгармонії людини на тілесному, душевному та духовному рівнях як особистісна невідповідність даній логіці. Керуючись виявленими закономірностями саморозвитку буття сущого, накреслено найбільш відповідні об'єктивній логіці шляхи подальшого розвитку суспільства та особистості (зокрема, в Україні), які повинні призвести до створення суспільства, в якому особистість - найвища цінність, що закономірно для розвитку самоусвідомлення людини як найвищої видової якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю216.2
Шифр НБУВ: РА311864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Курбатова Ю. В. 
Розвиток професійного становлення майбутнього агронома в навчально-виховному процесі аграрного університету: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Ю. В. Курбатова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Конкретизовано теоретичні уявлення про сутність і структуру феномену "розвиток професійного становлення майбутнього агронома", охарактеризовано критерії та рівні його сформованості. Визначено й обгрунтовано сукупність організаційно-педагогічних умов, що забезпечують успішність розвитку професійного становлення майбутнього агронома в навчально-виховному процесі аграрного університету. Розроблено модель розвитку професійного становлення майбутнього агронома. Експериментально доведено ефективність визначених організаційно-педагогічних умов та авторської моделі розвитку професійного становлення майбутнього агронома в навчально-виховному процесі аграрного університету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П. р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА381990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Курбатова І. М. 
Роль ксенобіотиків у порушенні екологічної рівноваги водних екосистем за антропогенного навантаження / І. М. Курбатова. — Б.м., 2019 — укp.

На основі досліджень компонентів іхтіоценозів, зовнішніх ознак і внутрішніх параметрів у риб поглиблено екологічну оцінку природних водойм, розміщених у зоні діяльності тваринницьких об'єктів.Встановлено, що свинарські підприємства є джерелом забруднень ставів, утворення та надходження в навколишнє середовище значних обсягів рідкого гною і гнойових стоків, які містять ксенобіотики антропогенного походження: сульфаніламідні препарати, антибіотики, антигельмінтики, гормони, антиоксиданти, низькомолекулярні органічні кислоти та азотовмісні сполуки.Виявлено вплив відходів тваринницьких підприємств та їх компонентів на гідрохімічний склад і газовий режим води, доведено їх негативну дію на ембріональний розвиток і збереженість личинок коропа, виживаність дафній, пластичний обмін, меристичні та пластичні ознаки риб. Розроблено ефективні методи зниження вмісту забруднювачів у воді ставів.^UOn the basis of research of components of ichthyotsenoses, external signs and internal parameters in fish, an ecological assessment of natural reservoirs located in the area of livestock activities is deepened. It was established that pig breeding companies are polluters of ponds, formation and introduction into the environment of significant volumes of liquid manure and manure sewage containing xenobiotics of anthropogenic origin - antimicrobials - sulfanilamide preparations, antibiotics, antihelmintics, hormones, low molecular weight organic components, antioxidants, organic acids, nitrogen-containing compounds. The influence of waste of livestock enterprises on the hydrochemical composition and gas regime of water, meristic and plastic features of fish was revealed, their negative effect on embryonic development and conservation of carp larvae, survival of daphnia, plastic exchange in fish organism was proved. It has been established that the influence of sulfanilamide, chlortetracycline and albendazole on embryonic development of fish, larvae output, morphological parameters of blood, plastic exchange in fish depend on their concentration in water and the properties of xenobiotics. The positive effects of the nandrolone hormone in minor concentrations in water on the embryogenesis of fish and the plastic metabolism in the body have been confirmed. Effective methods of reducing the content of pollutants in water of ponds have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського