Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (654)Книжкові видання та компакт-диски (553)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>A=Коваленко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваленко О.П. 
Індивідуальна анатомічна мінливість поперечних синусів твердої мозкової оболонки та її прикладне значення (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.П. Коваленко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено індивідуальну анатомічну мінливість форми, розмірів та розташування поперечних синусів твердої мозкової облонки відповідно до віку, статі та форми черепа. Вперше встановлено краніотопографічні особливості та орієнтири поперечних синусів у трьох відділах: початковому (медіальному), середньому та кінцевому (латеральному). Наведено гістотопографічну характеристику даного венозного колектора. Запропоновано та розраховано коефіцієнт кривизни поперечних синусів, а також проаналізовано його залежність від форми черепа. Анатомо-експериментально обгрунтовано раціональний хірургічний доступ до поперечного синуса з урахуванням його проекційної зони, а також накладання синусних швів. Проведено розробку етапів синусної пластики за допомогою різноманітних трансплантантів із розщепленої твердої мозкової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477
Шифр НБУВ: РА309875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коваленко О.В. 
Іонізаційні та енергетичні прилади на основі радіоізотопу тритію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.16 / О.В. Коваленко ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Показано можливості використання джерел початкової іонізації для НВЧ-розрядників РЛС міліметрового та субміліметрового діапазону хвиль на базі метало-тритієвих структур у поєднанні з каналовими помножувачами електронів та мікроканальними пластинами і джерела початкової іонізації утвореного двома зустрічними голкоподібними електродами з тритідом титану на конічних поверхнях. Створено установку іонно-пучкової низькоенергетичної імплантації. Проведено експериментальні дослідження з імплантації іонів протію та дейтерію дегідрогенізованого й постгідрогенізованого аморфного кремнію з наступною низькотемпературною дифузією у вакуумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381,022 +
Шифр НБУВ: РА349418

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Коваленко О.І. 
Вплив низькоінтенсивних електромагнітних полів на насіння рослин і мікроорганізми: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.І. Коваленко ; Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив низькоінтенсивного електромагнітного поля (ЕМП) на насіння рослин і мікроорганізми для цілеспрямованої зміни їх функціональних властивостей. Опромінення біологічних об'єктів (БО) проведено безпосередньо й опосередковано, через воду та середовища, що містять воду. Біологічний відгук на зовнішній електромагнітний вплив оцінено за зміною функціональних показників БО (для насіння рослин - за показниками енергії проростання насіння та довжини коренів, для коринебактерій - на підставі вивчення кінетики зросту, ферментативної активності, токсиноутворення, адгезивної активності, факторів інвазії, захисних процесів, антибіотикочутливості). Розкрито можливість шляхом безпосереднього й опосередкованого через воду впливу ЕМП на БО цілеспрямовано модифікувати біологічні показники насіння рослин і мікроорганізмів залежно від їх вихідного стану, зокрема, частково відновлювати втрачені раніше якості та збільшувати стійкість насіння до зовнішнього пригнічення. Виявлено загальні тенденції та відмінності прямого й опосередкованого через воду опромінення. Встановлено залежність біологічного відгуку від частоти та спектральних характеристик сигналу. Показано немонотонну залежність зміни стану БО від часу експозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-633.4 + П127.122 +
Шифр НБУВ: РА360280

Рубрики:

      
4.

Коваленко О.М. 
Вплив раннього хірургічного лікування на перебіг і наслідки опікової хвороби у дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Коваленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив раннього хірургічного втручання на рівень ендогенної інтоксикації у разі опікової токсемії, на зміни показників природної резистентності, а також на клінічний перебіг опікової хвороби. Відзначено, що раннє хірургічне висічення некротичних тканин призводить до зниження рівня токсемії: зниження рівня кислого протеолізу, що нормалізує відносини протеїназних і антипротеїназних систем, зниження цитолітичної активності аутологічної сироватки та її фракцій на лейкоцити периферичної крові хворих. Зазначено, що раннє хірургічне втручання призводить до зниження рівнів інтоксикаційного пошкодження фагоцитів. Запропоновано нову систему лікування глибоких поширених опіків для знищення субстрату гістогенної інтоксикації, зниження рівня мікробної інтоксикації, покращання клінічного перебігу опікової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1
Шифр НБУВ: РА320855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коваленко О. О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Г. О. Милорадовича (1839 - 1905 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Коваленко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну та наукову діяльність Г. О. Милорадовича в контексті історичного процесу другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Відтворено основні етапи його життєвого шляху, еволюцію світогляду та наукових уподобань. Висвітлено участь Г. Милорадовича у діяльності органів місцевого та станового самоврядування як земського гласного та предводителя дворянства Чернігівської губернії, охарактеризовано його доброчинну діяльність. Визначено роль Г. Милорадовича у створенні Чернігівської губернської вченої архівної комісії, розгортанні краєзнавчого руху, збереженні та популяризації історико-культурної спадщини регіону. З'ясовано дослідницькі пріоритети Г. Милорадовича, проаналізовано його внесок у вивчення історії та генеалогії вітчизняного дворянства, міст і сіл Північного Лівобережжя, доробок у галузі археографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Милорадович Г. О.
Шифр НБУВ: РА383288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваленко О.І. 
Епізоотологія фасціольозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис...канд. вет. наук: 03.00.18 / О.І. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

У Північно-східному регіоні України вперше досліджено особливості поширення фасціольозу великої рогатої худоби, сезонну та вікову динаміку, ураження тварин у колективних і приватних господарствах. Проаналізовано сезонну динаміку щільності популяції малого ставовика та ураження його личинковими формами фасціол. Наведено епізоотологічну характеристику біотопів L.truncatula та поширення його відповідно до типу грунтів. Удосконалено систему заходів боротьби з фасцільозом. Доведено терапевтичну ефективність сучасних антгельмінтних препаратів (ацемідофену, фенкуру, купріхолу та вермітану) за умов групового методу дегельмінтизації. Розроблено метод хіміопрофілактики фасціольозу великої рогатої худоби. Удосконалено методи пасовищної профілактики з використанням маломасштабних методів знищення молюсків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911,022 + П873.623.2-931,022
Шифр НБУВ: РА309572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коваленко О.В. 
Ефективність використання виробничого потенціалу сільських цегельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.В. Коваленко ; Ін-т аграр. наук УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення економічної та енергетичної оцінок використання виробничого потенціалу підприємств виробничої інфраструктури сільських територій. На прикладі сільських підприємств з виробництва керамічної цегли визначено чотири типи технологій, їх економічну й енергетичну ефективність, ресурсозберігальну технологію та енергетичне навантаження на навколишнє середовище. Узагальнено теоретичні положення економічного змісту поняття "ресурсний потенціал", розкрито сутність понять "виробнича інфраструктура" сільської території та "енергетична ефективність". Висвітлено методичні засади й обгрунтовано напрями вдосконалення економіко-енергетичної оцінки використання виробничого потенціалу агропромислового підприємства. На основі удосконаленої методики паспортизації проаналізовано сучасний стан використання виробничого потенціалу сільськими підприємствами з виробництва керамічної цегли. Розроблено багатокритеріальну модель комплексної економіко-енергетичної оцінки використання виробничого потенціалу, що дозволяє об'єктивно, за економічними й енергетичними параметрами охарактеризувати виробничу діяльність сільських цегельних підприємств за ринкових умов, а також раціонально використовувати обмежені ресурси та визначати доцільність впровадження на сільській території певних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.252.51
Шифр НБУВ: РА370727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко О.Є. 
Клініко-діагностична характеристика, профілактика та лікування порушень кровообігу в вертебрально-базилярному басейні при патології шийного відділу хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Є. Коваленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На основі комплексного клініко-інструментального обстеження хворих з циркуляторними розладами у вертебрально-базилярному басейні за патології шийного відділу хребта (ШВХ) визначено клінічні та параклінічні особливості даної патології. Проаналізовано анамнестичні дані, серед яких провідне місце займала легка перинатальна або постнатальна гіперекстензійна ("хлистова") травма ШВХ, а також його хронічне статичне перенавантаження, описано ознаки ранніх проявів патології. Відзначено, що дані фактори значною мірою сприяли реалізації спадково зумовленої дисплазії сполучної тканини у 73 % хворих за результатами феногенотипічного дослідження та генеалогічних даних. Доведено, що в осіб зі сприятливою спадковістю та вищими показниками адаптаційно-компенсаторних особливостей за параклінічними показниками у реалізації патології сила та кількість пошкоджуючих чинників достовірно більша від зазначених у попередніх хворих; за вертебрально-базилярних порушень дегенеративних змін ШВХ, на ранніх етапах переважали порушення режиму кровопостачання, на більш пізніх - об'єму; патологія супроводжувалась порушеннями мікро- і макроелементного складу, визначеного рентгенфлюоресцентним дослідженням волосся. Проаналізовано зміни електропровідності точок голови та репрезентативних точок за методом Накатані, а також корелятивні зв'язки в будові сполучнотканинних утворень організму (райдужної оболонки ока, стінки судини, міжхребцевого диску), обгрунтовано використання іридодіагностики. Викладено критерії експрес-діагностики патології на основі методу іридобіомікроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р458.22 +
Шифр НБУВ: РА350757

Рубрики:

      
9.

Рубаніста М. Є. 
Клініко-патогенетичні особливості больових синдромів у хворих після інсульту та оптимізація їх профілактики та лікування / М. Є. Рубаніста. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова робота присвячена вивченню больових синдромів після інсульту у відновний та резидуальний періоди хвороби та обґрунтуванню та оптимізації комплексного лікування з використанням методів рефлексотерапії (РТ). Значна поширеність (більше 70% хворих) і різноманітність больового синдрому сигналізує про недостатній рівень лікувально-профілактичних заходів, ймовірно, через неврахування багатьох його особливостей і недостатність залучення та обґрунтувань додаткових немедикаментозних способів терапії, спроможних позбавити хворих від невиправданої медикаментозної поліпрагмазії. Метою даної роботи було визначення особливостей больових синдромів у хворих, що перенесли інсульт та оптимізація комплексної медичної допомоги із застосуванням методів РТ.^UScientific work is devoted to the study of pain syndromes after stroke in the recovery and residual periods of the disease and the justification and optimization of complex treatment using the methods of acupuncture. Significant prevalence (more than 70% of patients) and the variety of pain signals an insufficient level of treatment and prevention measures, probably due to disregard for many of its features and lack of involvement and justification of additional non-drug therapies that can save patients from unwarranted drug polypragmacy.The aim of this work was to determine the features of pain syndromes in patients who have suffered a stroke and optimize comprehensive medical care using acupuncture methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Коваленко О. Є. 
Моделі і методи побудови конвергентних систем ситуаційного управління / О. Є. Коваленко. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дисертаційної роботи є створення нових та вдосконалення існуючих моделей і методів побудови конвергентних проблемно-орієнтованих комп'ютерних інформаційних систем із високими функціональними та структурними показниками для розв'язування задач ситуаційного управління. Об'єктом дослідження є архітектура систем і процесів функціонування комп'ютерних систем для вирішення задач ситуаційного управління. Наукова новизна полягає у вирішенні актуальної науково-технічної проблеми розвитку теорії побудови конвергентних комп'ютерних систем ситуаційного управління агентного типу шляхом розробки нових онтологічних, процесних, архітектурних, композиційних моделей та розвитку методів оптимізації структури і динаміки таких систем на основі; розробки та використання нової моделі трансформації інформації; використання нової моделі циклу ситуаційного управління, представленої у вигляді послідовності застосування відповідних методів умовиводу; застосування моделей трансформації інформації та циклу ситуаційного управління у розробленій архітектурі ситуаційного агента; використання розробленої моделі композиційної конвергенції компонентів комп'ютерної системи ситуаційного управління; розвитку та застосування адаптованих методів оптимізації структури та динаміки конвергентних систем ситуаційного управління; створення онтологічної конвергентної моделі знань для системи ситуаційного реагування на інциденти безпеки. Результати роботи використані при виконанні науково-технічних розробок та впроваджені у навчальний процес при підготовці фахівців вищої кваліфікації у галузі інформаційних технологій.^UThe aim of the dissertation is to create some new and improve existing models and methods for building convergent problem-oriented computer information systems with high functional and structural performance in order to solve situational control problems. The object of the research is the architecture of systems and processes of computer systems that are used for solving situational control problems. Scientific novelty is to solve the current scientific and technical problem of the development of the theory of the construction of convergent computer systems of agent-type situational control through the development of new ontological, process, architectural and compositional models, and the development of methods for optimization of structure and dynamics of such systems; the development and application of a new information transformation model; the use of a new model of the situational control cycle, presented in a form of a sequence of appropriate inference methods application; the use of models of information transformation and situational management cycle in the developed architecture of the situational agent; the use of the developed model of compositional convergence of components of the situational control computer system; the development and application of adapted methods for optimizing the structure and dynamics of convergent situational control systems; the creation of an ontological convergent knowledge model for the system of situational response to security incidents. The results of the work were used in the implementation of scientific and technical developments and introduced into the educational process in the training of highly qualified specialists in the field of information technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Коваленко О. В. 
Моделі та методи розроблення безпечного програмного забезпечення комп'ютерних систем / О. В. Коваленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці моделей та методів розроблення безпечного програмного забезпечення комп'ютерних систем. Для вирішення поставлених завдань пропонується: удосконалити методи якісного аналізу та кількісної оцінки вразливостей розроблення ПЗ; удосконалити метод оптимізації розподілу ресурсів розроблення безпечного ПЗ; розробити математичну модель технології тестування комплексу DOM XSS вразливостей; розробити математичну модель технології тестування вразливості до SQL-ін'єкцій; розробити комплекс математичних моделей процесу тестування DOM XSS вразливості і вразливості до SQL-ін'єкцій; удосконалити імітаційну модель технології тестування безпеки; розробити метод передтестової компіляції і розподілу доступу. Результати дисертаційної роботи впроваджено в діяльність комерційних підприємств та навчальних закладах України.Ключові слова: безпечне програмного забезпечення, ідентифікація вразливостей, якісний та кількісний аналіз вразливостей, безпека даних, оптимізація розподілу ресурсів розроблення програмного забезпечення, алгоритми тестування безпеки, масштабування, імітаційна модель, GERT-мережі.^UThis dissertation work is devoted to solving a relevant scientific and technical problem consisting in synthesis of models and methods of development of secure software for computer systems.The work has carried out analysis of modern trends in software development methodologies and software requirements, indicators and optimization criteria, as well as approaches of mathematical formalization of information processes which showed that with the introduction of computer technology in critical application systems, increase in the information which is stored, processed and circulating in them, as well as the increased vulnerability of unauthorized access to software by attackers, currently used models and methods of software development of computer systems do not provide the required level of data security. Based on the analysis, international and national standards, a general scheme of characteristics and indicators related to software quality has been formed. The analysis of software development methodologies and factors influencing security allowed to identify contradictions between increased software security requirements (taking into account all security vulnerabilities) and the need to adapt to existing objective and subjective factors inherent in the modern world of the IT industry. The conducted comparative research of the basic mathematical formalization approaches allowed us to define the basic directions of the dissertation research and to formulate the optimization task of synthesis of software development models and methods.The work has improved the method of qualitative analysis of software development vulnerabilities, which differs from the known by considering factors of operational vulnerabilities, especially the vulnerability of non-detection of security threats to the software of computer systems, and the assessment of an arbitrary consistent finite set of "information quanta".The method of quantitative assessment of software development vulnerabilities has been improved. Its distinctive feature is the integrated use of "Fault Tree Analysis" and the method of estimating the net present value of the software development project, taking into account the negative factors of possible non-detection of software security threats.The method of optimizing the allocation of resources for secure software development has been improved. This method was based on the semi-Markov model of decision-making for a controlled Markov process in continuous time.The work has improved the mathematical model of the technology for testing vulnerability to SQL injections, which differs from the known models by using an improved method of determining the distance between the injection results. The use of the Jaro-Winkler test in the proposed method to compare the results of the injection of SQL code and the introduction of a threshold value will increase software security testing accuracy.A method of mathematical modeling of technologies for testing DOM XSS vulnerabilities and vulnerabilities to SQL -injections has been developed, which is based on the network GERT modeling approach.Further development of the simulation model of security testing technology based on the provisions of the theory of simulation models scaling is obtained. A distinctive feature of the developed simulation model is the adaptation of the choice of input control operators and data to the increase in requirements of development efficiency and model implementation expressed in the implementation of the procedure of interaction with a real browser using browser automation means and data generation to attack in multiple dialects.Further development of the pre-test compilation method and distribution of access, which differs from the known ones by taking into account user profiles in the synthesis of the application, as well as the use of "cloud storage" resources in the process of obtaining software installation versions has been obtained.The work has conducted a comparative assessment of the efficiency of developed models and methods, as well as reliability of the results. In general, studies have shown that the security index of the software of the computer systems has increased to 15%, which allows us to conclude that the level of information protection has been increased with the help of synthesized models and methods of developing secure software. The results of the dissertation are implemented in the activities of commercial enterprises and educational institutions of Ukraine.Keywords: secure software development, vulnerability identification, qualitative and quantitative analysis of vulnerabilities, data security, optimization of software development resource allocation, security testing algorithms, scaling, simulation model, GERT-networks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Коваленко О.О. 
Науково-технічні основи процесів низькотемпературного розділення рідких систем харчових виробництв: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / О.О. Коваленко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади з метою розвитку низькотемпературних технологій і підвищення ефективності роботи виморожувальних установок. Розроблено структуру комплексного показника якості даних установок, який враховує вплив температурного режиму роботи установки на її техніко-економічні параметри та якість розчину і дозволяє оптимізувати режимні та конструктивні параметри. З використанням одержаної математичної моделі виконано розрахунок кінетики процесів тепло- та масопереносу, а також параметричного ряду виморожувальних установок. В результаті проведеної оптимізації за комплексним показником якості одержано оптимальні конструктивні та режимні параметри вирожувальної установки. Для оптимальних умов розраховано техніко-економічні характеристики виморожувальних установок з потужністю за вихідною сировиною 0,2 - 10 т за цикл. Здійснено техніко-економічне обгрунтування та промислову апробацію зразків обладнання та продукції^ доведено ефективність застосування даних установок на харчових виробництвах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7-5 +
Шифр НБУВ: РА354698

Рубрики:

      
13.

Коваленко О.І. 
Обгрунтування методу та пристрою керування електрообладнанням потокової насіннєочисної лінії: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.09.16 / О.І. Коваленко ; Тавр. держ. агротехн. акад.. — Мелітополь, 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Вперше на базі математичного апарату теорії R-функцій В.Л.Рвачова та на основі класифікації насіння М.М. Ульріха - П.М. Заїки за співвідношенням його характерних лінійних розмірів запропоновано методику побудови математичних моделей зовнішньої форми насіння сільськогосподарських культур, яка дозволяє описувати форму насіння будь-якої конфігурації та одержувати не лише рівняння межі зернини, але й відповідні нерівності, які однозначно визначають її внутрішні точки. Побудовано математичні моделі зовнішньої форми: сочевицеподібного, подовженого, гречаного, плоского та близького до еліпсоїду обертання насіння. Створено модель зразка (проби) насіння з урахуванням особливостей технічних засобів. Запропоновано апаратурну підтримку прийняття рішень під час аналізу якості сепарації насіння та керування агрегатами сепарації насіння. Визначено параметри оптимального керування електрообладнанням насіннєочисної лінії. Обгрунтовано метод та пристрій керування електрообладнанням потокової насіннєочисної лінії на основі результатів аналізу зразка насіння. В основу методу керування покладено застосування пристроїв технічного зору із застосуванням методу розпізнавання образів шляхом порівняння їх з еталонами. Створено технічне, алгоритмічне та програмне забезпечення пристрою керування технологічним процесом. Здійснено технічну реалізацію нового методу визначення якості сепарації насіння в пристрої керування електрообладнанням, впроваджено його у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.12 +
Шифр НБУВ: РА328017

Рубрики:

      
14.

Коваленко О.М. 
Організаційно-економічні механізми регулювання процесу відтворення житла в умовах ринкових трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Коваленко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено питання формування в Україні ефективної системи впровадження ринкових засад і дієвих форм організації та управління процесом відтворення житла, його експлуатації, утримання та обслуговування. Досліджено головні напрями державного регулювання розвитку житлового сектора, демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища, ринку житла та житлових послуг. Розроблено пропозиції щодо структурно-функціонального удосконалення управління житловим сектором, впровадження ефективного механізму інвестування відтворення житла та створення економічних умов для збільшення обсягів житлового будівництва, прискорення добудови незавершених житлових будинків та реконструкції, ремонту та модернізації житлового фонду старої забудови. Обгрунтовано основні положення щодо удосконалення соціальних стандартів рівня та якості житла, прискорення розвитку інвестиційного та будівельного комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.20 + У9(4УКР)315.441.20
Шифр НБУВ: РА313565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Коваленко О.О. 
Особливості правового регулювання праці молоді: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.О. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості правового регулювання праці молоді. Проаналізовано норми трудового законодавства України, міжнародно-правові та нормативні акти деяких зарубіжних країн. Показано місце права молоді на працю в системі прав і свобод людини, висвітлено питання формування державної політики у даній сфері. Розглянуто юридичні гарантії реалізації права молоді на працю (бронювання робочих місць, забезпечення першим робочим місцем і правовим статусом молодого спеціаліста та молодого робітника), визначено особливості реалізації права на працю у формі трудового договору. Досліджено питання правового регулювання умов праці молодих працівників. Обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання праці молоді в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х879(4УКР)83 +
Шифр НБУВ: РА346516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Коваленко О. А. 
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ІЗО- ТА АНІЗОТРОПНИХ НАНОСТРУКТУР ТИТАНАТУ БАРІЮ: автореферат дис. ... к. х. н. : 02.00.04 / О. А. Коваленко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена синтезу нанорозмірних частинок на основі ВаТіО3різної структури та морфології, а також дослідженню факторів, що впливають на фізико-хімічні властивості матеріалу та визначають взаємозв’язок між хімічним складом, структурою, морфологією та властивостями даного матеріалу.Встановлено зв’язок між умовами осадження прекурсорів в методі Пекіні, складом осадженої проміжної сполуки, характером термічного розкладу та фізико-хімічними властивостями кінцевого ВаТіО3. Показано оптимальні умови формування оксалатних комплексів з мінімальною кількістю гідроксильних груп, відмінність у механізмі їх термічного розкладу, а також їх переваги з точки зору формування однофазної сполуки ВаТіО3, мінімізації температури термічного розкладу проміжного комплексу, а також розмірів частинок кінцевого ВаТіО3. Показано залежність фазового складу та розмірів агрегатів від співвідношення Ва/Ті. Показано залежність розмірів кристалітів та частинок від умов осадження прекурсору та співвідношення Ва/Ті. Показано синергетичний вплив рН середовища та концентрації реагентів на формування агрегатів на основі гексагоноподібних двовимірних нанорозмірних полікристалів та припущено природугексагональної форми даних агрегатів.Показано вплив параметрів гідротермального синтезу (природи вихідного прекурсору та розчинника, концентрації реагентів, рН середовища, температури та тривалості процесу) на розвиток ізо- та анізотропної структури кристалу на основі ВаТіО3 та його проміжних сполук, а також їх морфологію. Показано вплив природи, полярності та концентрації молекул ПАР на селективність інгібування граней кристалу та характер його росту. Встановлено діапазон перенасичення для отримання монокристалічних наностержней BaTiO3 з c/a = 1.013 та співвідношенням сторін частинок 6–9. Припущено можливі причини формування одновимірних монокристалів ВаТіО3. Встановлено лінійну залежність ширини та довжини частинок від ступеня перенасичення з від’ємним нахилом в діапазоні SR = 19 – 39. Виявлено зміну домінуючого механізму кристалізації з топотактичного перетворення in-situ на розчинення-осадження вище SR = 19. Було виявлено, що збереження морфології відбувається переважно через механізм in-situ і вимагає нижчої швидкості осадження частинок і напружень в кристалі. Показано розвиток морфології від пластинчастого проміжного прекурсору (SR = 6 – 9) до стержнеподібного продукту з співвідношенням сторін 6 – 9 (SR = 19 – 29) і до наночастинок з невизначеною формою та центрисиметричною структурою (SR = 39).23Показано можливість отримання мезокристалічних двовимірних наночастинокВаТіО3 з високою орієнтацією кристалів (дезорієнтація не більше 2 град) з розмірами зерен 22 нм за рахунок комбінування гідротермальних умов (200 С, 10 бар) для формування пластинчастих шаблонів на основі гліколяту металів та подальшої термічної обробки за звичайного тиску та температури 730 °С до повного перетворення проміжної сполуки в ВаТіО3. Показано склад прекурсору та особливості його трансформації в мезокристал ВаТіО3. Вперше виміряно електричні властивості безпосередньо нанорозмірних пластин на основі ВаТіО3 та його проміжних сполук. Вперше виявлено резистивні властивості пластинчастих зразків прекурсору та ВаТіО3, що вказує на потенційне використання даних зразків в якості шару резистивного перемикання в мемристорах. Ключові слова: наноструктури, ВаТіО3, перовскіт, монокристал, полікристал, меха-нізм кристалізації, оксалатний комплекс, осадження, гідротермальний синтез, термічний розклад, морфологія, анізотропія, резистивні властивості.^UThe thesis work is devoted to the synthesis of nano-sized particles based on BaTiO3 of different structure and morphology, as well as to the study of factors that affect the physical and chemical properties of the material and determine the relationship between the chemical composition, structure, morphology, and properties of this material.The relationship between the precipitation conditions of precursors in the Pechini method, the composition of the precipitated intermediate compound, the nature of thermal decomposition,and the physicochemical properties of the final BaTiO3 were established. The optimal conditions for the formation of oxalate complexes with a minimum number of hydroxo groups, the difference in the mechanism of their thermal decomposition, as well as their advantages from the point of view of the formation of a single-phase compound BaTiO3, minimization of the thermal decomposition temperature of the intermediate complex, as well as the particle sizes of the final BaTiO3 are shown. The dependences of the phase composition and aggregate sizes on the Ba/Ti ratio, are shown. The dependence of crystallite and particle sizes on precursor deposition conditions and Ba/Ti ratio is shown. The synergistic effect of pH and concentration of reagents on the formation of aggregates based on hexagonal two-dimensional nanosized polycrystals is shown, and the nature of the hexagonal shape of these aggregates is assumed.The influence of hydrothermal synthesis parameters (nature of the initial precursor and solvent, concentration of reagents, pH of the medium, temperature, and process duration) on the development of the iso- and anisotropic structure of the crystal based on BaTiO3, and itsintermediate compounds, as well as their morphology, is shown. The influence of the nature, polarity, and concentration of surfactant molecules on the selectivity of inhibition of crystal faces,and the nature of its growth is shown. The supersaturation range for obtaining single crystallineBaTiO3 nanorods with c/a= 1.013 and particle aspect ratio of 6–9 was established. Possible reasons for the formation of a one-dimensional single crystalline BaTiO3 nanoparticle are assumed. A negative sloped linear dependence of the width and length of the particles on the degree of supersaturation was established in the range of SR = 19 – 39. A change in the dominant crystallization mechanism from in-situ topotactic transformation to dissolution-precipitation above 24SR = 19 was revealed. It was found that the preservation of morphology occurs mainly through the in-situ mechanism and requires a lower rate of particle deposition and stresses in the crystal. The development of morphology from a lamellar intermediate precursor (SR = 6 – 9) to a rod-like product with an aspect ratio of 6–9 (SR = 19–29) and to nanoparticles with an undefined shape and a centrosymmetric structure (SR = 39) is shown.The possibility of obtaining mesocrystalline two-dimensional BaTiO3 nanoparticles with high orientation of crystallites (misorientation less than 2 degrees) with grain sizes of 22 nm is shown. This is done by combining hydrothermal conditions (200 °C, 10 bar) to form the plate-shaped templates based on metal glycolate and subsequent heat treatment at standard pressure and temperature of 730 °C until the intermediate compound is completely transformed into BaTiO3. The composition of the precursor and the features of its transformation into a BaTiO3 mesocrystal are shown.For the first time, the electrical properties of nanoscale plates based on BaTiO3 and its intermediate compounds were directly measured. For the first time, the resistive properties of plate-shaped samples of the precursor and BaTiO3 were revealed, which indicates the potential use of these samples as a resistive switching layer in the memristors. Keywords: nanostructures, BaTiO3, perovskite, single crystalline, polycrystal, crystallization mechanism, oxalate complex, deposition, hydrothermal synthesis, thermal decomposition, morphology, anisotropy, and resistive properties.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Коваленко О. В. 
Підвищення експлуатаційних властивостей тонкоплівкових покриттів термічною обробкою та іонною імплантацією / О. В. Коваленко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню структури утворення поверхневих наношарів, що сформовані іонно-плазмовим методом за допомогою комплексного підходу для досягнення необхідних магнітооптичних властивостей приладів різного призначення. Вони одержані на основі фізичних методів досліджень з використанням резерфордівського зворотнього розсіювання, месбауерівської спетроскопії конверсійних електронів та вимірювання прозорості при їх формуванні, а також з використанням технологічних процесів термічного відпалу та імплантації іонами. На всіх етапах отримання та обробки різних за складомнаноплівок, порівняльно вивчали структурні зміни, що відбуваються у них: оцінювали та корегували ступінь формування неоднорідності та прозорості, коефіцієнти дифузії, вісі легкого намагнічування у площину плівки, а також вплив підкладки та перехідного шару. В роботі надані рекомендації по оптимальним параметрам одержання таких покриттів для потреб промислового використання.^UThe thesis is devoted to the study of the structure of surface nanolayers formed by the ion-plasma method with the help of an integrated approach to achieve the necessary magneto-optical properties of devices for various purposes. As a result of ion-beam deposition, amorphous paramagnetic films are formed on the surface of substrates based on the data of the Conversion electron Mössbauer spectroscopy. The results of the research of formation of magnets structures for devices on the example of iron yttrium garnet are considered. Theoretical and experimental results on the causes of development in magneto-ordered environments, with their obtaining, of parametric instability, which are characterized by chemical heterogeneity and structural-phase state on the thickness of the film and the transition layer with it to the substrate, are given.In order to ensure the consumer properties of the coatings, an alternating elemental composition of YIG films was explored, which was evaluated on the basis of experiments and calculations of changes in the coefficients of their diffusion in the zones of stationary growth. The comparison of the obtained values of the diffusion coefficients was significantly lower than those given in the literature sources typical for massive polycrystalline samples. The necessity of annealing of the substrate in the oxygen-containing atmosphere is shown for elimination of the amorphous layer formed after cutting the plates of GGG. In addition, the need for heat treatment of the substratefilm systems is due to get magneto-ordered state of ferrites. The paper gives recommendations on the optimal parameters for obtaining such coatings for industrial needs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Коваленко О.В. 
Підвищення ефективності технологічного процесу та обгрунтування параметрів робочих органів машини для вторинної сепарації картоплі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Коваленко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності технологічного процесу, а також технічних засобів вторинної сепарації картопляного вороху. Наведено класифікацію технологій, технологічних процесів і технічних засобів, що використовуються для сепарації картоплі. Доведено її необхідність, обгрунтовано та розроблено машину для її сепарації в блокованому псевдозрідженому шарі. Виявлено закономірності впливу головних механіко-технологічних компонентів картопляного вороху на ефективність і якісність розподілу за вторинної сепарації. Виконано теоретичні дослідження даного процесу та розроблено математичні моделі розрахунку кінематичних, конструктивних і енергетичних параметрів сепаратора. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено високу ефективність сепаратора. Проведено економічне обгрунтування машини та розроблено рекомендації щодо її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.122.151 +
Шифр НБУВ: РА354445

      
19.

Коваленко О.В. 
Підвищення конкурентоспроможності підприємств авіаційної інфраструктури: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.В. Коваленко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано оцінювати рейтинг авіакомпаній з метою підвищення їх конкурентоспроможності. Набули подальшого розвитку методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності агенцій повітряних сполучень та вдосконалено існуючі методики. На підставі багатофакторного аналізу визначено перспективні напрямки підвищення конкурентоспроможності даних агенцій. Розвинуто організаційно-економічні підходи до вирішення проблеми формування ефективного портфелю послуг, що пропонуються агенціями повітряних сполучень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)375.1-13
Шифр НБУВ: РА319768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Коваленко О. М. 
Підготовка майбутніх фахівців залізничного транспорту в навчальних закладах Півдня України другої половини ХХ ‒ початку ХХІ століття / О. М. Коваленко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації комплексно досліджено підготовку майбутніх фахівців залізничного транспорту в навчальних закладах Півдня України в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття та визначені позитивні та негативні тенденції цього процесу. Виокремлено ретроспективний досвід підготовки фахівців-залізничників для подальшої імплементації в сучасний освітній процес: підготовка майбутніх фахівців залізничного транспорту на виробництві; запровадження дуальної освіти; наступність у навчанні між середньою та професійно-технічною ланками освіти; гуманізація професійно-технічної освіти; співпраця зі стейкхолдерами для регулювання та прогнозування попиту на залізничні спеціальності на сучасному ринку праці. Результати дослідження можуть увійти до змісту посібників і підручників для підготовки фахівців залізничного транспорту, транспортних технологій, педагогіки, майстрів виробничого навчання; науково-теоретичні узагальнення можуть бути використані при написанні наукових і науково-методичних праць з історії педагогіки та методики викладання.^UThe dissertation examines future railway experts training in the educational institutions of Southern Ukraine in the second half of the XX – the beginning of the XXI century and identifies positive and negative trends of the process. The author points out the retrospective experience of the future railway experts training for its further implementation in the modern educational process: future railway experts training in railway production facilities; introduction of dual education; the continuity of education between secondary and vocational levels; humanization of vocational education; cooperation with stakeholders to regulate and forecast the demand for railway majors in the modern labour market. The results of the study may be included in the content of manuals and textbooks for the training of specialists in railway transport, transport technology, pedagogy, vocational training instructors; scientific and theoretical generalizations can be used in writing scientific and scientific-methodical works on the history of pedagogy and teaching methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського