Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Ковальова О.Ю. 
Бінарні колізії модернізму та авангардизму в українській літературі першої половини ХХ ст. (творчість Лесі Українки, М.Семенка, Б.-І.Антонича): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Ю. Ковальова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження бінарних колізій модернізму та авангардизму, з'ясовано їх спільну основу ("філософію життя") та відмінні характеристики на прикладі аналізу творчості Л.Українки, М.Семенка та Б.-І.Антонича. Осмислено специфіку неоромантизму, футуризму та сюрреалізму. Вперше здійснено спробу виявити іманентну сутність магістральних напрямів і відповідних стилів, подолано практику ототожнення даних понять та обгрунтовано шлях їх адекватного розуміння та інтерпретації, а також уважного прочитання текстів без накладання чужорідних схем. З'ясовано визначальні смислові характеристики модернізму та авангардизму, які полягають в актуалізації антитетичних принципів конструкції та деструкції, формуванні поетичного космосу та хаосу, що зумовлює відмінні завдання досліджуваних літературних систем. Виявлено відповідність неоромантичного стилю - модернізму, футуристичного - аванградизму, простежено здатність деяких стилів (зокрема, сюрреалізму) трансформуватися з одного напрямку в інший.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.8 +
Шифр НБУВ: РА342319

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковальова О.В. 
Діяльність служби дільничних інспекторів міліції щодо попередження насильства в сім'ї: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Ковальова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність насильства в сім'ї та роль служби дільничних інспекторів міліції у його попередженні. Проаналізовано форми та методи діяльності служби дільничних інспекторів міліції щодо попередження насильства в сім'ї, аспекти взаємодії даної служби з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та іншими підрозділами органів внутрішніх справ щодо попередження насильства в сім'ї. Запропоновано основні напрямки удосконалення діяльності служби дільничних інспекторів з даної проблеми, наведено пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА361502

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ковальова О.М. 
Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Ковальова ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано поняття економічної оцінки землі, суть якої полягає у визначенні економічного ефекту від використання різних за якістю земель шляхом урахування різниці у природних, економічних, соціальних та екологічних чинниках. Для оцінки даного ефекту розвинуто положення щодо використання не однієї (провідної) культури, а групи культур, а саме, набору культур науково обгрунтованої сівозміни, а також запропоновано необхідність урахування чинників ємності ринків збуту продукції та соціальної освоєності території. Розроблено методику врахування екологічного чинника під час визначення економічної оцінки землі. Проведено данідослідження для землі Сумщини з урахуванням соціального та екологічного чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51
Шифр НБУВ: РА321675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ковальова О. В. 
Економічний механізм підвищення ефективності виробництва цукрових буряків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Ковальова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано рівень розвитку бурякоцукрового виробництва на Харківщині. Досліджено ефективність виробництва цукрових буряків і чинники її формування у сільськогосподарських підприємствах з урахуванням грунтово-географічного районування. Здійснено оцінку конкурентоспроможності виробництва цукрових буряків. Виявлено циклічність у динаміці показників бурякоцукрового виробництва. Визначено особливості формування цін на цукрові буряки, здійснено економіко-математичне обгрунтування розміру площ посіву, строків збирання цукрових буряків для сировинної зони переробного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52
Шифр НБУВ: РА374512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ковальова О. М. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізації системи дитячої анестезіології та інтенсивної терапії в Україні: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.10 / О. М. Ковальова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено структуру, діяльність та ресурсне забезпечення служби дитячої анестезіології та інтенсивної терапії (АІТ) України, виявлено головні її проблеми й ідентифіковано найбільш значущі чинники структурно-організаційного та ресурсного характеру, що сприяють підвищенню летальності у дитячих відділеннях з ліжками для інтенсивної терапії (ВІТ). Проаналізовано епідеміологію критичних станів і вивчено клінічні, мікробіологічні та генетичні детермінанти їх розвитку, а також вплив даних детермінант на летальність. Розроблено систему підвищення безпеки пацієнтів у дитячих ВІТ, індикатори якості надання медичної допомоги та безпеки пацієнта на основі ідентифікованих госпітальних і пацієнт-залежних чинників, що достовірно асоціюються зі зростанням летальності. Запропоновано обгрунтовану багаторівневу систему оптимізації служби дитячої АІТ України та доведено її медичну, соціальну й економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442
Шифр НБУВ: РА376228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ковальова О.М. 
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Ковальова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно оцінено медико-соціальні та екологічні фактори ризику, які сприяють ранньому пригніченню лактаційної функції жінок-годувальниць і переведенню немовлят на штучне вигодовування (ШВ). За клініко-експериментальних умов показано, що одним з важливих факторів ризику зниження лактаційної функії в жінок-годувальниць є хронічна нітратна інтоксикація. Це підверджується морфофункціональними змінами гіпофізу, які визначаються зниженням активності секреторних гранул на тлі зменшення білоксинтезувальної та енергопродукуючої функцій клітин даної залози. Встановлено високий рівень аліментарнозалежної патології та дисбіотичних порушень у дітей першого року життя, пов'язаний з пізнім початком природного вигодовування (ПВ), раннім введенням напівадаптованих замінників материнського молока та продуктів додаткового харчування. Виявлено, що в дітей за умов ШВ втрачається впорядкованість добового ритму функціонування вегетативної нервової системи, яка властива дітям, що вигодовуються жіночим молоком, а саме, подовжується часова зона підвищеної активності симпатичного відділу. Доведено, що в дітей за умов ШВ підвищується рівень глікозоаміногліканів у сироватці крові, що може призвести до напруги компенсаторних систем цитопротекції слизової оболонки гастродуоденальної зони. Науково обгрунтовано доцільність включення до комплексу заходів щодо покращання лактаційної функції в жінок-годувальниць з групи ризику стосовно розвитку гіпогалактії харчової домішки "Еламін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732
Шифр НБУВ: РА318163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ковальова О.В. 
Організація управління еколого-спрямованим сільськогосподарським виробництвом: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Ковальова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методичні положення, а також розроблено практичні рекомендації щодо організації управління еколого-спрямованого сільськогосподарського виробництва. Досліджено стан екологічної спрямованості аграрного виробництва. Проаналізовано чинну систему управління його екологічною складовою та визначено фактори негативного впливу на її функціонування. Обгрунтовано концептуальні засади вдосконалення організації управління даним виробництвом для забезпечення його екологічної спрямованості, а також Державної цільової програми розвитку еколого-спрямованого сільськогосподарського виробництва. Показано доцільність створення самостійного відділу розвитку еколого-спрямованого сільськогосподарського виробництва у складі Міністерства аграрної політики, Державного агентства органічного виробництва й агроекологічного менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-280-21 +
Шифр НБУВ: РА359705

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ковальова О.І. 
Політична інтеграція в Латинській Америці: генеза, ключові характеристики, детермінанти кризових тенденцій: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. Ковальова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу іноземних і вітчизняних джерел досліджено проблематику латиноамериканської інтеграції у контексті національних інтересів України. На базі функціонального підходу розглянуто прояви кризових тенденцій у різних сферах інтеграції, з'ясовано причинно-наслідковий зв'язок між її розвитком та впливом зовнішніх і внутрішніх політичних й соціально-економічних процесів. Систематизовано причини недостатньої інституціоналізації політичного виміру латино-американської інтеграції. Розроблено системи суб'єктивно-мотиваційних образів регіональних і зовнішніх стосовно держав регіону. У зовнішньополітичному контексті подано дефініції стереотипності поведінки на прикладі регіональних держав Латинської Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф031.1 + Ф4(70)64 +
Шифр НБУВ: РА329852

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ковальова О.О. 
Психологічні особливості формування основ професійного іміджу у майбутніх педагогів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.О. Ковальова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст психологічної суті іміджу фахівця освіти. Розглянуто концепції, що розкривають механізми прояву самопрезентації та професійного самоствердження. Класифіковано ознаки іміджу та фактори, що визначають їх формування. Здійснено емпіричне дослідження та встановлено відмінності у сприйнятті та прояві ознак іміджу педагога залежно від аудиторії. Виділено типи іміджу за проявом професійно важливих й особистісних особливостей, а саме: збалансований, суперечливий, інертно-напружений, спонтанно-інертно-пасивний. У межах кожного типу встановлено головні детермінанти, що сприяють формуванню позитивного іміджу майбутніх педагогів. Розроблено систему психологічних засад формування та корекції позитивного іміджу майбутніх педагогів з метою забезпечення свідомого використання набутих знань для подальшого професійного самовдосконалення та самопрезентації. Апробовано зазначену систему та виявлено позитивні зміни за умов мотиваційної та самопрезентативної бази формування іміджу майбутніх педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ч421.421 +
Шифр НБУВ: РА353595

Рубрики:

      
10.

Ковальова О.К. 
Специфіка автобіографізму в сповідальному циклі Ж.-Ж.Руссо ("Сповідь", "Діалоги: Руссо судить Жан-Жака", "Прогулянки самотнього мрійника"): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.К. Ковальова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено специфіку автобіографізму в сповідальному циклі Ж.-Ж.Руссо ("Сповідь", "Діалоги: Руссо судить Жан-Жака", "Прогулянка самотнього мрійника"). Визначено місце та роль "Сповіді" у теоретичній рефлексії про автобіографію та сповідь. На засадах теорії мовленнєвих жанрів визначено жанровий різновид "Сповіді" як сповідальної автобіографії. У "Сповіді" виявлено особливості співвідношення категорій автор - оповідач - герой як тісно пов'язаних, але не тотожних у межах автобіографії. Визначено рівні системи читача, покликаної реалізувати авторські інтенції самовиправдовування - самозахисту. Проаналізовано темпоральну стратегію організації оповіді, а також семантику та функцію художнього часу. Розглянуто форми втілення за допомогою темпоральності філософських, естетичних, морально-психологічних концепцій Руссо. Виявлено способи репрезентації автобіографічного "я" в "Діалогах: Руссо судить Жан-Жака" та "Прогулянках самотнього мрійника". Розглянуто зв'язок, що поєднує три твори, ідейно-тематичний розвиток усередині циклу. З'ясовано, що в "Діалогах" найбільш гостро поставлена проблема конфлікту "я" й "іншого"; у "Прогулянках", що завершують цикл, чітко й концентровано сформовано значущі особливості автобіографізму й філософський комплекс ідей Руссо.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359546

      
11.

Ковальова О.О. 
Українська політика щодо євроінтеграційних процесів: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.О. Ковальова ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 32 с. — укp.

На підставі історіографічного аналізу, узагальнення класичних і новітніх інтеграційних теорій досліджено еволюцію європейської політики України та політики розширення Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано такі аспекти зовнішньополітичної консолідації, як поглиблення політичного діалогу, зміцнення євроатлантичного простору безпеки, зменшення політичних ризиків і розширення ЄС. Здійснено порівняльний аналіз стратегій євроінтеграції України та держав Центральної та Східної Європи. Побудовано політологічну модель процесу вступу до ЄС. Доведено, що відповідність політичному критерію членства в ЄС є вирішальним чинником зближення України та ЄС. На підставі аналізу процесу прийняття політичних рішень інституціями ЄС рекомендовано заходи щодо входження України до європейського політичного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Т3(4УКР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА328336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ковальова О. С. 
Формування інноваційної компетентності майбутніх авіаційних фахівців у процесі вивчення безпілотних повітряних суден / О. С. Ковальова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню професійної підготовки майбутніх авіаційних фахівців у профільних закладах вищої освіти. У роботі виконано теоретичне узагальнення та вирішено наукове завдання щодо формування інноваційної компетентності майбутніх авіаційних фахівців у процесі вивчення безпілотних повітряних суден. Сформульовано поняття інноваційної компетентності майбутнього авіаційного фахівця як інтегративної якості особистості, здатності продуктивно виконувати інноваційну діяльність в авіаційній галузі на основі набутих компетенцій: аксіологічно-мотиваційної, процесуально-діяльнісної, організаційно-впроваджувальної, соціальної, інформаційно-комунікативної, здоров'язберігаючої, екологічної, рефлексивно-регулятивної. У структурі інноваційної компетентності майбутнього авіаційного фахівця виділено чотири компоненти (когнітивний, праксеологічний, мотиваційний, особистісний) та конкретизовано відповідні критерії її сформованості (інтелектуальний, практично-діяльнісний, поведінковий та індивідуальний) за визначеними показниками й рівнями (високий, оптимальний, низький), що дозволило запропонувати діагностичний апарат для вимірювання стану її сформованості. Розроблено, обґрунтовано й апробовано структурно-функціональну модель формування інноваційної компетентності авіаційних фахівців у процесі вивчення безпілотних повітряних суден, яка містить організаційний, змістовий, процесуальний, оцінно-результативний блоки, а її ключовим елементом визначено організаційно-педагогічні умови.^UThe dissertation is devoted to the research of the process of the future aviation specialists' professional training in the institution of higher education. The theoretical generalization is performed in the work and the scientific task on formation of the future aviation specialists' innovative competence in the process of studying unmanned aerial vehicles is solved. The analysis of recent research and publications, standards of higher education and empirical pedagogical experience allowed to formulate the concept of the future aviation specialist's innovative competence as an integrative quality of personality, ability to productively perform innovative activities in aviation, based on acquired competencies: axiological, procedural, organizational implementary, social, information and communication, health, environmental, reflective-regulatory. The structure of the future aviation specialist's innovative competence identifies four components (cognitive, praxeological, motivational, personal) and specifies the relevant criteria (intellectual, practical, behavioral and individual) according to certain indicators and levels (high, optimal, low) of the aviation specialists' innovative competence formation, which allowed to offer a diagnostic apparatus to identify the state of its formation. The structural-functional model of formation of the aviation specialists' innovative competence in the study of unmanned aerial vehicles has been developed, substantiated and tested, the central element of which has become organizational and pedagogical conditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ковальова О. В. 
Структурна політика управління розвитком аграрного сектору економіки: теорія, методологія, організація. / О. В. Ковальова. — Б.м., 2020 — укp.

У дослідженні обґрунтовано теоретико-методологічні і науково-практичні засади структурної політики управління розвитком аграрного сектору економіки. Узагальнено теоретичні основи структурної політики, визначено її особливості та напрями в аграрному секторі. Удосконалено категоріальний апарат. Систематизовано теоретичні положення щодо інституційного середовища структурної політики та обґрунтовано інституційні форми управління розвитком аграрного сектору економіки. Запропоновано методологічний підхід до оцінки структурних змін в секторі та організаційно-управлінського механізму здійснення структурної політики в аграрному секторі. Проведено відповідні оцінки.^UThe conceptual apparatus of the structural policy of managing the development of the agricultural sector of the economy has been improved. An interpretation of the concept of "structural policy in the agricultural sector" as a segment of economic policy, aimed at implementing the state progressive changes in the structure of the agricultural sector of the economy, balancing cross-sectoral and intra-sectoral proportions in economic, organizational, territorial, sectoral and economic products , increasing the standard of living of the population and protecting environmental rights, which, unlike the existing ones, allows us to apply to take into account the general economic instruments of structural policy in the context of the development of the agrarian sector of the economy from the standpoint of achieving the principles of sustainable development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ковальова О. В. 
Теоретико-правові засади інформаційного забезпечення досудового розслідування кримінальних правопорушень: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.09 / О. В. Ковальова. — Б.м., 2023 — укp.

На основі аналізу наукових джерел, нормативно-правових актів, статистичної інформації, а також кримінальної процесуальної та судової практики в дисертації здійснено комплексне дослідження теоретико-правових засад інформаційного забезпечення досудового розслідування кримінальних правопорушень в Україні. Встановлено роль інформаційного забезпечення у пізнавальній діяльності з розслідування кримінальних правопорушень в сучасних умовах. Диференційовано класифікаційні підстави використання спеціальних знань в інформаційному забезпеченні досудового розслідування. Запропоновано авторський підхід до усунення недоліків нормативного регулювання інформаційного забезпечення досудового розслідування. Розроблено напрями вдосконалення інформаційного забезпечення досудового розслідування та сформульовано організаційні аспекти керування ризиками в процесі вдосконалення інформаційного забезпечення досудового розслідування.^UOn the basis of the scientific sources analysis, regulatory and legal acts, statistical information, as well as criminal procedural and judicial practice, the dissertation carries out a comprehensive study of the theoretical and legal foundations of information support for pre-trial investigation of criminal offenses in Ukraine. The role of information support in the cognitive activity of investigating criminal offenses in modern conditions has been established. The classification grounds for the use of special knowledge in the information provision of the pre-trial investigation have been differentiated. The author's approach to eliminating the shortcomings of the normative regulation of information providing pre-trial investigation has been proposed. Directions for improving pre-trial investigation information support have been developed and organizational aspects of risk management in the process of improving pre-trial investigation information support have been formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ковальова О. П. 
Кадрове забезпечення корпоративного управління підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / О. П. Ковальова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент, (галузь знань 07 – Управління та адміністрування). – Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України; Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, Харків, 2024.Дослідження присвячено поглибленню теоретичних основ та розробленню науково-методичних підходів і рекомендацій щодо формування та удосконалення кадрового забезпечення корпоративного управління підприємств.Об’єктом дослідження є процес кадрового забезпечення корпоративного управління підприємств. Предметом дослідження виступають теоретичні положення, методи, методичні підходи щодо формування та реалізації кадрового забезпечення корпоративного управління підприємства, зокрема наглядових рад, як гаранта задоволення інтересів стейкхолдерів. ?У роботі на підставі інтегрування різних позицій та застосування принципів процесного підходу, встановлено, що кадрове забезпечення корпоративного управління є мультіскладним комплексом дій (процесів), спрямованих на формування, реалізацію і удосконалення необхідного кількісного та якісного складу наглядових рад та корпоративного менеджменту з метою досягнення цільових орієнтирів підприємства в довгостроковій перспективі, задоволення інтересів стейкхолдерів, розвитку інтелектуального, професійного та особистісного потенціалу. Запропоноване поняття відрізняється від існуючих використанням широкого погляду і включення не тільки процесів найма необхідного персоналу, але й інших процесів: розвитку, мотивації, управління компетенціями тощо. Зміст кадрового забезпечення корпоративного управління розкрито завдяки застосуванню процесного підходу, а саме методології структурного моделювання IDEF0, що передбачає побудування контекстної та декомпозиційних діаграм. Обґрунтовано склад робіт та деталізовано процеси кадрового забезпечення наглядових рад.В роботі пропонується авторський підхід до формування кадрового забезпечення в корпоративному управлінні, що базується на виокремленому контурі управління компетентностями, обґрунтуванні відповідних рівнів управління, порядку та змісту реалізованих робіт, та встановленій ієрархії "ключові компетенції організації – компетентності членів наглядової ради – компетентності корпоративного менеджменту". Обґрунтовано відповідні рівні реалізації управління компетентностями (підприємство, наглядова рада, корпоративний менеджмент), порядок та зміст реалізованих робіт.Впровадження запропонованого підходу дозволить забезпечити ефективний кадровий склад, що буде сприяти досягненню балансу інтересів зацікавлених стейкхолдерів, ефективному управлінню підприємством та його успішному розвитку через баланс функцій володіння, використання, розпорядження та управління.Організаційна підтримка запропонованого підходу здійснюється шляхом реалізації контролю, аналізу та удосконалення, які включають напрямки, що безпосередньо впливають на кадровий ресурс (характеризує сукупність його властивостей); реалізацію функцій управління (характеризує ефективність використання ресурсів у діяльності менеджера); рівень досягнення цілей корпоративного управління.?У дисертації виконано аналіз особливостей функціонування та розвитку корпоративного сектору в Україні. Проаналізовано основні показники ринку праці в Україні, виявлено основні тенденції, переваги та недоліки. Визначено характеристики ринку оплати праці в Харківській області, доведена необхідність удосконалення кадрового забезпечення підприємства корпоративного сектору та здійснення управління ним.Оцінювання компетентностей персоналу в сфері корпоративного управління передбачає застосування процесного підходу, що розглядає цю діяльність відповідно до можливостей забезпечити необхідний вхід (кадровий ресурс, а саме особисті та професійні компетентності співробітників, які набуваються протягом життя, навчання, набуття досвіду в професійній діяльності за межами компанії), певну активність (дію) і вихід. При реалізації процесу кадрового забезпечення в даній організації (підприємстві) формуються управлінські та інформаційно-комунікаційні компетентності. Управлінський процес передбачає розвиток і проявлення саме ключових корпоративних компетентностей. Результатом такого процесу є корпоративна культура (сукупність цінностей, норм і поведінки, які поділяють співробітники компанії; яка визначає, як компанія працює, і впливає на те, як співробітники взаємодіють один з одним, клієнтами та іншими зацікавленими сторонами) та досягнення поставлених стратегічних цілей.Модель компетентностей «10 M2P» сформовано на підставі виокремлення найбільш значущих управлінських, професійних і особистісних компетентностей, які одержані завдяки узагальненню існуючих моделей і досвіду їх оцінювання в практичній діяльності.^UThesis for a Philosopher Doctor Degree in Management, specialization 073, (subject area 07 – Management and Administration). – Kharkiv National Automobile and Highway University of the Ministry of Education and Science of Ukraine; Kharkiv, 2024. The research addresses deepening of theoretical foundations and development of scientific and methodological approaches and recommendations for establishment and improvement of staffing support for corporate governance of enterprises.The object of research is the process of staffing support for corporate governance of enterprises. The subject of research are theoretical provisions, methods, methodological approaches to establishment and implementation of corporate governance of enterprises, in particular, supervisory boards, as guarantors of stakeholders’ interests satisfaction. ?Based on integration of various positions and application of process approach principles, the research finds that staffing support for corporate governance is a multi-complex set of actions (processes) aimed at development, implementation and improvement of the required quantitative and qualitative composition of supervisory boards and corporate management for the purpose of achievement of long-term goals and objectives of enterprises, satisfaction of shareholders’ interests, and development of intellectual, professional and personal capacity. The proposed definition differs from the existing ones by using broad vision and covering not only the processes of hiring of the required staff but also other processes, such as development, motivation, competence management, etc. The essence of the staffing support for corporate governance is presented through application of the process approach, specifically, the methodology of structural modelling IDEF0 that provides for building of context and decomposition diagrams. The composition of works is justified, and the processes of supervisory boards staffing is elaborated.The research paper suggests original approach to development of staffing support for corporate governance based on carved-out contour of competence management, justification of the respective management levels, sequence and essence of the implemented works, and the established hierarchy “key competences of the organization – competences of supervisory board members – competences of corporate management”. The respective levels of competence management implementation (enterprise, supervisory board, and corporate management), as well as the procedure and contents of the performed works are justified. Implementation of the proposed approach will allow to ensure effective staffing that will contribute to achievement of balance of all stakeholders, efficient enterprise management, and its successful development through the balance of ownership, usage, disposal, and management functions. Organizational support of the proposed approach is achieved through exercising control, analysis and improvements that include the areas that directly impact human resources (characterizes the totality of its features); performance of management functions (characterizes effectiveness of resource utilization in the activity of a manager); and the level of corporate governance goals achievement. ?In our thesis, we made analysis of special aspects of functioning and development of the corporate sector in Ukraine. We analyzed key indicators of the Ukrainian labour market, identified major trends, strengths and weaknesses. Features of the wage market in Kharkiv oblast are defined, the need for improvement of staffing support for the corporate sector enterprise and its management is proven. Appraisal of staff competences in the area of corporate governance provides for application of the process approach that considers this activity according to its ability to ensure the respective entrance (human resource, specifically, personal and professional competences of employees gained during their lifetime, training, gaining experience in their professional activity beyond the company), certain activity (action), and exit. When the process of staffing support is implemented in the organization (enterprise), management, information and communication competences are developed. The management process provides for development and manifestation of key corporate competences. The result of such process is a corporate culture (a set of values, standards and behavior shared by employees of the company that defines how the company operates and influences the way its employees interact among themselves, with customers and other stakeholders), as well as the achievement of the defined strategic objectives. Competence model “10 M2P” was formed on the basis of segregation of major management, professional and personal competences obtained through generalization of the existing models and practical experience of their assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського