Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (140)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Криворучко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Криворучко О.В. 
Використання єврооблігацій як інструменту залучення іноземних інвестицій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Криворучко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено концептуальні підходи щодо залучення інвестицій на міжнародному ринку капіталу. Розглянуто процес формування ринку єврооблігацій як інструментів залучення іноземних інвестицій. Розкрито економічну сутність єврооблігацій. Удосконалено теоретичні підходи до класифікації єврооблігацій і структуризації їх ринку. Розглянуто систему нормативно-правового регулювання залучення інвестицій шляхом емісії єврооблігацій. Проаналізовано діяльність вітчизняних емітентів на ринку єврооблігацій, розкрито особливості її розвитку. Досліджено вплив єврооблігаційних запозичень держави на стан зовнішньої заборгованості країни. Удосконалено механізм залучення інвестицій на ринку єврооблігацій. Проаналізовано можливості та наведено рекомендації щодо емісії єврооблігацій торговими підприємствами України. Запропоновано концепцію використання єврооблігацій для залучення іноземних інвестицій у контексті оптимізації вартості капіталу для резидентів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА369000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Криворучко О.Г. 
Вікові і реактивні особливості лімфоїдних утворень легень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / О.Г. Криворучко ; М-во охорони здоров'я України. Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості структури, гістогенезу, вікові зміни лімфоїдних утворень легень людини, а також вивчено генезис лімфоїдних утворень легень щурів у нормі та їх реактивні зміни після внутрішньоутробного антигенного впливу. Встановлено присутність у легенях плодів людини дифузно розташованих лімфоцитів. Зазначено, що їх кількість рівномірно зростає від третього до восьмого місяця внутрішньоутробного розвитку. Обгрунтовано міжклітинні взаємодії між лімфоцитами, епітеліальними та сполучнотканинними структурами легень. Встановлено етапи розвитку лімфоїдних утворень легень щурів: дифузно розташовані лімфоцити - ліфоїдні скупчення - периваскулярні лімфоїдні вузлики - лімфоепітеліальні лімфоїдні вузлики. Внутрішньоутробне введення антигену прискорює розвиток лімфоїдних утворень легень, змінює динаміку морфологічних популяцій лімфоцитів, призводить до збільшення кількості незрілих PNA+ лімфоцитів у легенях, впливає на формування та функціональний стан альвеолярних макрофагів і епітеліоцитів респіраторного відділу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29
Шифр НБУВ: РА317577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Криворучко О.М. 
Вплив пробіотиків на гетеротрофну мікрофлору та організм риби у прісноводній аквакультурі: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.02.03 / О.М. Криворучко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено значну активність пробіотиків біоспорину та субаліну щодо патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виділеної від риб, водного середовища та з гранульованих комбікормів. Виявлено позитивну динаміку клітин Bacillus subtilis пробіотику субаліну у дослідному комбікормі після виготовлення та тривале їх збереження у водному середовищі. Досліджено характер взаємовідносин між бактеріями Bacillus subtilis, що складають основу препарату субаліну, а також автохтонною гетеротрофною мікрофлорою риб. Значну увагу приділено активізації обмінних процесів та захисних сил організму риб під його впливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-451,022
Шифр НБУВ: РА309584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Криворучко О.В. 
Інтегровані системи розрахунку та оптимізації техніко-економічних показників підприємств цукрової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Криворучко ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Одержано комплекс аналітичних моделей для розв'язування задач оптимізації підсистем технологічного комплексу цукрового виробництва та координації їх роботи. Розроблено оригінальні алгоритми декомпозиції задач керування підсистемами технологічних комплексів по "вертикалі" (ієрархічні рівні) та "горизантальні" (технологічний потік), а також алгоритм формування структури системи керування. Наведено дорівневу систему оптимального керування технологічним комплексом цукрового заводу. Вперше запропоновано структуру комп'ютерно-інтегрованого керування технологічним комплексом цукрового заводу на базі мікропроцесорних контролерів та ПЕОМ об'єднаних у локальні інформаційно-обчислювальні мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-21 +
Шифр НБУВ: РА322750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Криворучко О.М. 
Менеджмент якості на підприємствах автомобільного транспорту: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / О.М. Криворучко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні та методичні засади менеджменту якості на підприємствах автомобільного транспорту, а також цілісну наукову концепцію та системно-кібернетичні засади формування системи й об'єктів менеджменту якості на підприємстві. Обгрунтовано методологію оцінки якості та теоретико-методологічні засади партисипативного менеджменту взаємовідносин зі споживачами послуг шляхом конструктивного створення системи споживач - підприємство, що припускає застосування адаптивних методів реалізації управлінських процесів. Обгрунтовано доцільність використання апарата сценарного підходу для моделювання процесу мотивації якості в організації шляхом складання сценаріїв його реалізації на абстрактному (узагальненому) та структурному (деталізованому з визначенням змісту кожної операції) рівнях. Розроблено методичний інструментарій матеріальної мотивації якості працівників підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-823.2-212.1 +
Шифр НБУВ: РА352734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Криворучко О.М. 
Патогенетична роль і корекція гіперпролактинемії у хворих з плевральними випотами різної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.М. Криворучко ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено роль пролактин-опосередкованих змін систем гемостазу та імунітету у генезі формування плеврального випота у хворих на пневмонію, туберкульозний плеврит, рак легені та хронічну серцеву недостатність. Зазначено, що результати досліджень підтверджують розвиток системної гіперпролактинемії у різні строки перебігу пневмонії, яка ускладнилась розвитком плевриту та туберкульозного плевриту. Встановлено пролактин-залежні зміни функціональної інтеграції систем гемостазу та імунітету, а також у системі гемокоагуляція - фібриноліз на рівні тканин плеври та плеврального випота у хворих на пневмонію, туберкульозний плеврит і рак легені. Наведено наукове обгрунтування доцільності корекції патологічної системної гіперпролактинемії у хворих на пневмонію та туберкульозний плеврит з метою підвищення ефективності комплексного лікування захворювання, а також доведено клінічну ефективість застосування бромокриптину (парлоделу) для скорочення строків ліквідації плеврального синдрому у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.401.1-3 +
Шифр НБУВ: РА323250

Рубрики:

      
7.

Криворучко О.Ю. 
Суть і місце деконструктивізму в архітектурі ХХ ст.: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Криворучко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Розкрито сутність явища деконструктивізму в архітектурі, визначено його місце та роль в архітектурному процесі XX ст. Виявлено історико-культурні та стильові передумови появи деконструктивізму в сучасній архітектурі, досліджено стильову генеалогію даного явища. Встановлено критерії ідентифікації деконструктивізму, сформульовано його архітектурні принципи й ідейні пріоритети. Охарактеризовано вибрані об'єкти архітектури деконструктивізму, розкрито особливості побудови їх композиції, планування, функціональної структури. Виокремлено та структуровано стильові підтечії деконструктивізму. Виявлено ознаки присутності деконструкції в сучасній українській архітектурі, розглянуто часткові та повні, а також псевдо-деконструктивістські об'єкти. Проаналізовано вплив деконструктивізму на архітектурний процес XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-2 +
Шифр НБУВ: РА360326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мединська Т. М. 
Інформаційні технології оцінювання якості бізнес-процесів / Т. М. Мединська. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації розглянуто науково-практичну задачу побудови моделей, методів та інформаційної технології оцінювання якості бізнес-процесів підприємств за умов невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовищ та за умов стратегічного розвитку підприємств. В роботі розглянуті з позиції критичного аналізу концептуальні засади організації бізнесової діяльності підприємств за умов невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовищ; програмні, інструментальні засоби моделювання і організації бізнес-процесів підприємств із застосуванням інформаційних технологій. Досліджені методологічні засади, моделі і методи автоматизованого оцінювання якості бізнес-процесів в умовах невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовища.Досліджені аналітичні засоби розробки та функціонування інформаційної технології оцінювання якості бізнес-процесів підприємства торговельної галузі. А саме: здійснені вимоги до розробки та впровадження інформаційної технології; дослідження структури виробничих, організаційних та логістичних потоків інформації в умовах автоматизованого управління; досліджені функціональні засоби, аналітичні інструменти та програмне забезпечення інформаційно-управляючої підсистеми оцінювання якості бізнес-процесів в загальній автоматизованій системі торговельного підприємства ТОВ «Нові Ласощі-Житомир».В роботі, в межах інформаційного моделювання процесів оцінювання якості бізнес-процесів апробована інформаційна технологія при впровадженні прибуткових стратегій розвитку підприємства за критеріями підвищення якості продукції, ефективного організаційного управління та логістики.Дисертація відповідає тематичному спрямуванню наукових розробок в рамках науково-дослідної роботи кафедри програмної інженерії та кібербезпеки Київського національного торговельно-економічного університету «Розробка інформаційної управляючої системи торговельного підприємства». (номер державної реєстрації 0117U000058) та «Удосконалення методики викладання дисциплін спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».Ключові слова: підприємство, бізнес-процес підприємства, імітаційна модель інформаційних потоків, зовнішнє середовище, автоматизоване управління, інформаційна технологія, оцінювання якості продукції, логістика.^UThe dissertation deals with the scientific and practical task of constructing models, methods and information technology for assessing the quality of business processes of enterprises in the conditions of uncertainty of the internal and external environment and in the conditions of strategic development of enterprises. The conceptual bases of organization of business activity of enterprises are considered from the point of view of critical analysis in the conditions of uncertainty of internal and external environment; software, tools for modeling and organization of business processes of enterprises using information technologies. Methodological principles, models and methods of automated assessment of business process quality in conditions of uncertainty of internal and external environment are investigated.Analytical means of development and functioning of information technology for assessing the quality of business processes of the enterprise of the trade industry are investigated. Namely: requirements for the development and implementation of information technology; research of the structure of production, organizational and logistic flows of information in the conditions of automated management; functional tools, analytical tools and software of the information-management subsystem of quality assessment of business processes in the general automated system of the trading company "Novi Lasoschi-Zhytomyr" are investigated.In the work, within the framework of information modeling of processes of quality assessment of business processes, information technology was tested in the implementation of profitable enterprise development strategies based on the criteria of product quality improvement, effective organizational management and logistics.The dissertation corresponds to the thematic direction of scientific developments with in the framework of research work of the department of software engineering and cybersecurity of Kyiv National Trade and Economic University "Development of information management system of a trading enterprise". (State registration number 0117U000058) and "Improvement of the methodology of teaching the disciplines of the specialty" Software Engineering ".Keywords: enterprise, business process of the enterprise, imitation model of information flows, external environment, automated control, information technology, product quality assessment, logistics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Маркін О. М. 
Вивчення біологічно активних речовин горобини звичайної та розробка субстанцій на їх основі / О. М. Маркін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному вивченню біологічно активних речовин листя, плодів, квіток і кори горобини звичайної, одержанню субстанцій з горобини звичайної листя, та розробці нормативної документації на горобини плоди і перспективну субстанцію з горобини звичайної листя. В листі, плодах, квітках і корі горобини звичайної виявлено вуглеводи, органічні кислоти, аскорбінову кислоту, каротиноїди, карбонові та гідроксикоричні кислоти, флавоноїди, проціанідини, поліфеноли, мінеральні речовини та терпеноїди, ароматичні і гетероциклічні сполуки у складі летких сполук.В результаті дослідження 7 зразків горобини плодів згідно з вимогами, що регламентуються настановою Фармакопейного комітету «Порядок розробки монографій для лікарської рослинної сировини для введення в ДФУ», розроблено проєкт національної монографії «Горобини плодиN», який рекомендовано ДП «Українським науковим фармакопейним центром якості лікарських засобів» до внесення в ДФУ 2.5. Вперше досліджено вплив густих екстрактів «Сорбафол» і «Феногор» на обмін глюкози і видільну функцію нирок у щурів. Новизну проведених досліджень підтверджено патентом України на корисну модель «Лікувально-профілактичний засіб із гіпоглікемічною дією з листя горобини звичайної» (№ 133831, Бюл. № 8 від 25.04.2019) та патентом України на винахід «Лікувально-профілактичний засіб із гіпоглікемічною дією з листя горобини звичайної» (№ 122521, Бюл. № 22 від 25.11.2020). Вперше за результатами досліджень розроблено проєкт МКЯ «Горобини звичайної листя екстракт густий «Сорбафол»^UThe thesis is devoted to the comprehensive study of biologically active compounds in European mountain ash leaves, fruits, flowers and bark; obtaining of herbal preparations from European mountain ash leaves, and development of normative documents on European mountain ash fruits and perspective herbal preparation from European mountain ash leaves. In European mountain ash leaves, fruits, flowers and bark, carbohydrates, organic acids, ascorbic acid, carotenoids, carboxylic acids, hydroxycinnamic acids, flavonoids, procyanidins, polyphenols, major and trace elements were determined; also terpenoids, aromatic compounds and heterocyclic compounds as volatile compounds were studied.Seven samples of European mountain ash fruits were studied according to the algorithm laid out in the instructions of the Pharmacopoeia Committee "Procedures for the elaboration of monographs on the herbal drugs for the introduction in the SPh Ukraine". As the results of the studies, the draft national monograph "Sorbi fructusN" was developed and it was recommended by the SE "Ukrainian Scientific Pharmacopoeia Centre for Quality of Medicinal Products" for the introduction in the SPh Ukraine 2.5.The effects of thick extracts "Sorbafol" and "Phenogor" on glucose metabolism and the excretory renal function in rats were first studied. The novelty of the research was confirmed by the utility model patent of Ukraine "Therapeutic and prophylactic preparation with hypoglycaemic effect from European mountain ash leaves" (No. 133831, Bull. No. 8 of 25.04.2019), and the invention patent of Ukraine "Therapeutic and prophylactic preparation with hypoglycaemic effect from European mountain ash leaves" (No. 122521, Bull. No. 22 of 25.11.2020). Based on the results of the research, the DQCM project for "European mountain ash leaves thick extract "Sorbafol" was first developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Криворучко О. П. 
Інвестиційні засади модернізації транспортної системи країни / О. П. Криворучко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування та запропоновано розв'язання наукового завдання, що полягає в розробці науково-методичних підходів і практичних рекомендацій стосовно реалізації інвестиційних засад модернізації транспортної системи країни. Враховуючи базові поняття економічної теорії, класичне розуміння суспільного виробництва, дефініції «інституційна інфраструктура», «транспортна система», «транспортна інфраструктура», що характерні для транспортної галузі, виявлено ієрархічність понять та взаємозв'язок між видами транспорту і складовими транспортної інфраструктури. Для розкриття передумов формування прогресивної транспортної системи виявлено особливості інвестування у розвиток транспортної галузі та основні гальмівні чинники здійснення інвестиційної діяльності в Україні. На основі стратегічних пріоритетів державної інвестиційної політики сформовано напрямки державної підтримки при реалізації інвестиційних проєктів. На основі європейських експертних висновків і специфіки функціонування та управління підприємствами в транспортній галузі України досліджено інтеграційні процеси в транс'європейську транспортну мережу. Сформовано умови і перспективи розвитку ринку транспортних послуг; визначено економічні, соціальні та екологічні інтереси усіх суб'єктів такого ринку. З урахуванням чинників конкурентного середовища удосконалено економічні засади управління транспортною галуззю України. Застосування економічних засад управління транспортною галуззю через ефективну державну регуляторну політику, впровадження інноваційних технологій, проведення модернізації існуючих та будівництва нових об'єктів транспортно-логістичної інфраструктури, інформатизацію ринку транспортних послуг тощо створює умови для переходу від мінімального транспортного стандарту країни до транспортного стандарту ЄС. Набули подальшого розвитку підходи до аналізу транспортної галузі, які в доповнення до існуючих базуються на співставленні економічних показників по країні в цілому та за видом діяльності «Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність». Динаміка перевезень та структура вантажообороту і пасажирообороту стали статистичним підґрунтям для встановлення пріоритетності модернізації складових транспортної інфраструктури та розвитку елементів транспортної системи. Динаміка економічних показників, що характеризують організаційний і функціональний вимір стану транспортної галузі країни, дозволила встановити щільність зв'язку за характером залежності між результативним фактором – ВВП та обсягами перевезених вантажів і пасажирів. Із врахуванням результатів аналізу транспортної галузі в системі національної економіки удосконалено методичний підхід обґрунтування модернізації транспортної системи країни. Показники інвестиційного та фінансового забезпечення, а також результати стратегічного оцінювання транспортної галузі України виявили напрями модернізації національної транспортної системи, а також проблеми функціонування кожного сектору та пріоритетні об'єкти інвестування. Здійснення заходів з модернізації транспортної системи країни забезпечує підвищення місця України в міжнародних рейтингах, сприяє інтеграції в Європейську транспортну систему. Вперше запропонована семантична модель впливу інвестиційного забезпечення трансформацій транспортної системи на економічне зростання країни, яка включає теоретичну, аналітичну та результативну складові. В роботі унаочнена послідовність дій щодо розробки інвестиційного інфраструктурного проєкту, подана характеристика компонент такого проєкту, здійснено розподіл функцій та повноважень при його реалізації, подана структурна схема управління впровадженням інвестиційного інфраструктурного проєкту, визначена процедура реалізації за участі різних учасників, ідентифікована процедура руху коштів при реалізації інвестиційного інфраструктурного проєкту. Набула подальшого розвитку формалізація дорожньої карти розбудови транспортно-логістичної системи України. На її основі побудовано модель державного регулювання інвестиційних процесів розвитку транспортно-логістичної системи України. В межах удосконалення діагностичного апарату впливу модернізації транспортної системи на результативність національної економіки побудовані лінійні та квадратичні залежності між обсягом капітальних інвестицій та ВВП за видом діяльності «Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність» з допомогою методу групового врахування аргументів. На основі моделей лінійних трендів капітальних інвестицій за видами транспорту спрогнозовано загальний обсяг капітальних інвестицій та прогнозне значення ВВП. Практичне значення отриманих результатів полягає в розробці, обґрунтуванні та вдосконаленні науково-прикладного підґрунтя щодо інвестиційних засад модернізації транспортної системи країни.^UThe dissertation provides a theoretical justification and suggests a solution to a scientific problem, which is to develop scientific and methodological approaches and practical recommendations for the implementation of the investment principles of modernization of the country's transport system. Given the basic concepts of economic theory, the traditional understanding of social production, the definitions of «institutional infrastructure», «transport system», «transport infrastructure», which are characteristic of the transport industry, a hierarchy of concepts and relationship between modes of transport and components of the transport infrastructure. To reveal the prerequisites for the formation of a progressive transport system, the specificities of investing in the development of the transport industry and the main hindrances for the implementation of investment activities are identified. Based on the strategic priorities of the state investment policy, directions of state support for the implementation of investment projects are formed. Based on the European expert opinions and the specifics of the functioning and management of enterprises in the transport sector of Ukraine, the integration processes into the Trans-European Transport Network are studied. Conditions and prospects of development of the transport services market are identified; economic, social, and environmental interests of all actors in such market are distinguished. Taking into account the factors of the competitive environment, the economic principles of management of the transport sector of Ukraine are improved. Application of economic principles of transport management through effective state regulatory policy, the introduction of innovative technologies, modernization of existing and construction of new transport and logistics infrastructure, informatization of transport services market, etc. creates conditions for the transition from the minimum transport standard to the EU transport standards. Approaches to the analysis of the transport industry are further developed, which, in addition to the existing ones, are based on the comparison of economic indicators for the country in general and by type of activity «Transport, warehousing, postal and courier activities». The dynamics of economic indicators, which characterize the organizational and functional dimension of the transport sector of the country, have allowed establishing the density of the relationship between the resultant index – GDP and the volume of transported goods and passengers. Taking into account the results of the analysis of the transport sector in the system of the national economy, the methodological approach for substantiation of the modernization of the country's transport system is improved. Indicators of investment and financial support, as well as the results of strategic evaluation of the transport sector of Ukraine have revealed the areas of modernization of the national transport system and the problems of the functioning of each sector and priority investment objects. The implementation of measures to modernize the country's transport system raises Ukraine's position in international rankings, which promotes integration into the European Transport System. For the first time, a semantic model of the impact of investment support for the transport system transformations on the country's economic growth including theoretical, analytical, and performance components is offered. The paper illustrates the sequence of actions for the development of an investment infrastructure project, describes the components of such project, the distribution of functions and powers in its implementation, provides a structural scheme for managing the implementation of investment infrastructure project, defines the implementation procedure with different participants, and identifies the cash flow procedure during the implementation of the investment infrastructure project. The formalization of the roadmap for the development of the transport and logistics system of Ukraine is further developed. Based on the roadmap, a model of state regulation of investment processes in the development of the transport and logistics system of Ukraine is built. As part of improving the diagnostic apparatus of the impact of the transport system modernization on the efficiency of the national economy, linear and quadratic relationships are built between capital investment and GDP by type of activity «Transport, warehousing, postal and courier activities» applying a group method of data handling. Based on the models of linear trends of capital investments by types of transport, it is forecasted that the total amount of capital investments and the forecast value of GDP. The practical significance of the obtained results lies in the development, substantiation, and improvement of the scientific and applied basis for the investment principles of modernization of the country's transport system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Костюк Ю. В. 
Інформаційно-інтелектуальна система оцінки та прогнозування якості харчової продукції: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / Ю. В. Костюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням з розробки, аналізу, оцінки та застосування інформаційно-інтелектуальної системи оцінки та прогнозування якості харчової продукції.Актуальність теми дослідження зумовлена тим фактором, що управління якістю виробництва харчової продукції вимагає розробки комплексної інформаційно-інтелектуальної системи, яка ґрунтується на моделюванні інформаційних потоків виробничого процесу, застосуванні ефективних методів підтримки прийняття рішень, основних методах оцінки та прогнозування показників якості продукції, що призведе до підвищення якості продукції.Сучасний розвиток цифрового світу підвищує вимоги до побудови інформаційних систем для моніторингу, оцінки, прогнозування та підтримки прийняття рішень на підприємствах, які є виробниками продукції або товарів загального вжитку. Такі виклики потребують використання сучасних інноваційних підходів щодо побудови інформаційних систем, включаючи використання елементів штучного інтелекту, а саме баз знань та нейронних мереж. Інформаційно-інтелектуальні системи здатні забезпечити ефективну та потужну підтримку щодо прийняття рішень, яка не відслідковується в традиційних інформаційних системах. Інформаційно-інтелектуальні системи включають різні аспекти програмного забезпечення, обладнання та масиви даних для забезпечення підтримки прийняття рішення на основі інтелектуального аналізу даних. Інтелектуальний аналіз даних поєднує методи статистичного та штучного інтелекту з метою отримання нових знань та встановлення закономірностей в умовах невизначеності інформації.Для візуалізації архітектури компонентів та модулів інформаційно-інтелектуальної системи використовується сценарно-цільовий аналіз на основі графових та прографових моделей, що відображають та деталізують основні цілі, фактори впливу на структуру моделі, операції та міжопераційні зв’язки. Тобто, інтегрована інформаційно-інтелектуальна система поєднує в собі різні підсистеми, які постійно взаємодіють між собою, впливають на загальну ефективність інформаційної системи та спрямовані на забезпечення якості продукції.Інформаційно-інтелектуальні системи активно використовуються для забезпечення якості виробничих процесів та продукції шляхом інтеграцій функцій обміну знаннями, пов’язаними з показниками якості продукції, з метою забезпечення їх автономності за допомогою елементів штучного інтелекту. Створення таких систем вимагає поєднання новітніх інформаційних та інтелектуальних технологій, хмарних обчислень, аналітики великих даних. Зокрема, це включає використання можливостей інтеграції даних інформаційних систем, прийняття рішень та здатність реагувати на наявні ситуації, представлення результатів через інформаційні панелі та інтерактивні візуальні панелі, а також використання інтелектуальних сенсорних технологій. Інтегровані системи, проводячи інтелектуальний аналіз даних та використовуючи технології штучного інтелекту, дозволяють розуміти та прогнозувати різного роду ситуації.Однією із важливих характеристик інформаційно-інтелектуальних систем оцінки та прогнозування якості продукції є забезпечення інформаційних потоків між їх складовими, а також виявлення можливих дефектів ще до початку процесу. Тому деякі компоненти інформаційно-інтелектуальної системи можуть використовувати статистичні методи управління для виявлення аномалій на етапі їх можливого виникнення, покращуючи тим самим ефективність управління якістю. Формування знань-даних через системи збору даних дозволяє аналізувати та візуалізувати інформацію в режимі реального часу, що збільшує ефективність процесу прийняття рішень.Інформаційно-інтелектуальна система оцінки та прогнозування якості продукції повинна відповідати вимогам та надавати постійне підвищення ефективності функціонування системи в цілому. Щодо аспекту інтелектуалізації якості, важливим стає використання підходів, що базуються на знаннях, для створення та експлуатації системи на відмінну від традиційних підходів. Виникає потреба в методах та методологіях для опису вимог щодо майбутньої системи, опису задіяних етапів при проектуванні, відображення послідовності дій між системами різних рівнів виробничого підприємства. Методологія SysML дозволяє аналізувати, конкретизувати і проектувати такі складні системи з метою підвищення їх якості.Інформаційні та комунікаційні технології стрімко розвиваються, хмарні технології стають все більше затребуваними та дозволяють поєднувати фізичний та віртуальний світ на основі програмного забезпечення із відкритим вихідним кодом. Для розробки інформаційної панелі інформаційно-інтелектуальної системи оцінки та прогнозування якості продукції використано середовище NODE-RED із відкритим вихідним кодом. Інформаційна панель представлена у вигляді дашборду, який складається з колекцій візуалізації елементів для представлення даних процесу через інтерфейс користувача (UI).^UThe dissertation represents a comprehensive study involving the development, analysis, assessment, and application of an information-intelligent system for quality evaluation and forecasting of food production. The relevance of this research topic is driven by the fact that managing the quality of food production requires the development of a comprehensive information-intelligent system based on modeling information flows within the production process, the utilization of effective decision support methods, and fundamental approaches to evaluating and forecasting product quality indicators, ultimately leading to an improvement in product quality.The contemporary advancement of the digital world has increased the demands for building information systems for monitoring, assessing, forecasting, and decision support in enterprises that produce consumer goods or products for general use. Addressing these challenges necessitates the adoption of innovative approaches, including elements of artificial intelligence, such as knowledge bases and neural networks. Information-intelligent systems are capable of providing effective and robust decision support that traditional information systems cannot offer.Information-intelligent systems encompass various aspects of software, hardware, and data arrays to facilitate decision support through intelligent data analysis. Intelligent data analysis combines statistical and artificial intelligence methods to acquire new knowledge and establish patterns in conditions of information uncertainty.To visualize the architecture of components and modules of an information-intelligent system, scenario-based analysis is employed, based on graph and flowchart models that illustrate and detail primary goals, factors influencing the model's structure, operations, and interoperations. In essence, an integrated information-intelligent system combines various subsystems that interact continually, affecting the overall effectiveness of the information system and aiming to ensure product quality.Information-intelligent systems are actively used to enhance the quality of production processes and products by integrating knowledge exchange functions related to product quality indicators to provide autonomous decision-making capabilities through artificial intelligence elements. Building such systems requires the fusion of state-of-the-art information and intelligent technologies, cloud computing, and big data analytics. This includes data integration, decision-making capabilities, responsiveness to real-time situations, presentation of results through information panels and interactive visual displays, and the use of intelligent sensor technologies. Integrated systems, by conducting intelligent data analysis and utilizing artificial intelligence, enable the understanding and prediction of various situations.One of the critical characteristics of information-intelligent systems for product quality evaluation and forecasting is the management of information flows among their components and the detection of possible defects before the production process begins. Thus, certain components of the information-intelligent system may employ statistical management methods to detect anomalies at their potential onset, thereby improving the quality management efficiency. Knowledge data acquisition through data collection systems allows for real-time data analysis and visualization, enhancing the decision-making process.An information-intelligent system for product quality evaluation and forecasting should meet requirements and continually enhance the system's overall performance. Concerning the aspect of quality intellectualization, the use of knowledge-based approaches becomes crucial for creating and operating the system, differentiating it from traditional methods. This necessitates methods and methodologies for describing the requirements for the future system, specifying the involved stages in design, and depicting the sequence of actions between systems at different levels of the production enterprise. The SysML methodology allows for the analysis, concretization, and design of such complex systems to enhance their quality.Information and communication technologies are rapidly evolving, and cloud technologies are becoming increasingly popular, allowing the integration of the physical and virtual worlds based on open-source software. For the development of the information panel of the information-intelligent system for product quality evaluation and forecasting, the open-source NODE-RED environment was used. The information panel is presented in the form of a dashboard, consisting of collections of visual elements for data representation through a user interface (UI).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ковальова О. П. 
Кадрове забезпечення корпоративного управління підприємств: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / О. П. Ковальова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент, (галузь знань 07 – Управління та адміністрування). – Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України; Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, Харків, 2024.Дослідження присвячено поглибленню теоретичних основ та розробленню науково-методичних підходів і рекомендацій щодо формування та удосконалення кадрового забезпечення корпоративного управління підприємств.Об’єктом дослідження є процес кадрового забезпечення корпоративного управління підприємств. Предметом дослідження виступають теоретичні положення, методи, методичні підходи щодо формування та реалізації кадрового забезпечення корпоративного управління підприємства, зокрема наглядових рад, як гаранта задоволення інтересів стейкхолдерів. ?У роботі на підставі інтегрування різних позицій та застосування принципів процесного підходу, встановлено, що кадрове забезпечення корпоративного управління є мультіскладним комплексом дій (процесів), спрямованих на формування, реалізацію і удосконалення необхідного кількісного та якісного складу наглядових рад та корпоративного менеджменту з метою досягнення цільових орієнтирів підприємства в довгостроковій перспективі, задоволення інтересів стейкхолдерів, розвитку інтелектуального, професійного та особистісного потенціалу. Запропоноване поняття відрізняється від існуючих використанням широкого погляду і включення не тільки процесів найма необхідного персоналу, але й інших процесів: розвитку, мотивації, управління компетенціями тощо. Зміст кадрового забезпечення корпоративного управління розкрито завдяки застосуванню процесного підходу, а саме методології структурного моделювання IDEF0, що передбачає побудування контекстної та декомпозиційних діаграм. Обґрунтовано склад робіт та деталізовано процеси кадрового забезпечення наглядових рад.В роботі пропонується авторський підхід до формування кадрового забезпечення в корпоративному управлінні, що базується на виокремленому контурі управління компетентностями, обґрунтуванні відповідних рівнів управління, порядку та змісту реалізованих робіт, та встановленій ієрархії "ключові компетенції організації – компетентності членів наглядової ради – компетентності корпоративного менеджменту". Обґрунтовано відповідні рівні реалізації управління компетентностями (підприємство, наглядова рада, корпоративний менеджмент), порядок та зміст реалізованих робіт.Впровадження запропонованого підходу дозволить забезпечити ефективний кадровий склад, що буде сприяти досягненню балансу інтересів зацікавлених стейкхолдерів, ефективному управлінню підприємством та його успішному розвитку через баланс функцій володіння, використання, розпорядження та управління.Організаційна підтримка запропонованого підходу здійснюється шляхом реалізації контролю, аналізу та удосконалення, які включають напрямки, що безпосередньо впливають на кадровий ресурс (характеризує сукупність його властивостей); реалізацію функцій управління (характеризує ефективність використання ресурсів у діяльності менеджера); рівень досягнення цілей корпоративного управління.?У дисертації виконано аналіз особливостей функціонування та розвитку корпоративного сектору в Україні. Проаналізовано основні показники ринку праці в Україні, виявлено основні тенденції, переваги та недоліки. Визначено характеристики ринку оплати праці в Харківській області, доведена необхідність удосконалення кадрового забезпечення підприємства корпоративного сектору та здійснення управління ним.Оцінювання компетентностей персоналу в сфері корпоративного управління передбачає застосування процесного підходу, що розглядає цю діяльність відповідно до можливостей забезпечити необхідний вхід (кадровий ресурс, а саме особисті та професійні компетентності співробітників, які набуваються протягом життя, навчання, набуття досвіду в професійній діяльності за межами компанії), певну активність (дію) і вихід. При реалізації процесу кадрового забезпечення в даній організації (підприємстві) формуються управлінські та інформаційно-комунікаційні компетентності. Управлінський процес передбачає розвиток і проявлення саме ключових корпоративних компетентностей. Результатом такого процесу є корпоративна культура (сукупність цінностей, норм і поведінки, які поділяють співробітники компанії; яка визначає, як компанія працює, і впливає на те, як співробітники взаємодіють один з одним, клієнтами та іншими зацікавленими сторонами) та досягнення поставлених стратегічних цілей.Модель компетентностей «10 M2P» сформовано на підставі виокремлення найбільш значущих управлінських, професійних і особистісних компетентностей, які одержані завдяки узагальненню існуючих моделей і досвіду їх оцінювання в практичній діяльності.^UThesis for a Philosopher Doctor Degree in Management, specialization 073, (subject area 07 – Management and Administration). – Kharkiv National Automobile and Highway University of the Ministry of Education and Science of Ukraine; Kharkiv, 2024. The research addresses deepening of theoretical foundations and development of scientific and methodological approaches and recommendations for establishment and improvement of staffing support for corporate governance of enterprises.The object of research is the process of staffing support for corporate governance of enterprises. The subject of research are theoretical provisions, methods, methodological approaches to establishment and implementation of corporate governance of enterprises, in particular, supervisory boards, as guarantors of stakeholders’ interests satisfaction. ?Based on integration of various positions and application of process approach principles, the research finds that staffing support for corporate governance is a multi-complex set of actions (processes) aimed at development, implementation and improvement of the required quantitative and qualitative composition of supervisory boards and corporate management for the purpose of achievement of long-term goals and objectives of enterprises, satisfaction of shareholders’ interests, and development of intellectual, professional and personal capacity. The proposed definition differs from the existing ones by using broad vision and covering not only the processes of hiring of the required staff but also other processes, such as development, motivation, competence management, etc. The essence of the staffing support for corporate governance is presented through application of the process approach, specifically, the methodology of structural modelling IDEF0 that provides for building of context and decomposition diagrams. The composition of works is justified, and the processes of supervisory boards staffing is elaborated.The research paper suggests original approach to development of staffing support for corporate governance based on carved-out contour of competence management, justification of the respective management levels, sequence and essence of the implemented works, and the established hierarchy “key competences of the organization – competences of supervisory board members – competences of corporate management”. The respective levels of competence management implementation (enterprise, supervisory board, and corporate management), as well as the procedure and contents of the performed works are justified. Implementation of the proposed approach will allow to ensure effective staffing that will contribute to achievement of balance of all stakeholders, efficient enterprise management, and its successful development through the balance of ownership, usage, disposal, and management functions. Organizational support of the proposed approach is achieved through exercising control, analysis and improvements that include the areas that directly impact human resources (characterizes the totality of its features); performance of management functions (characterizes effectiveness of resource utilization in the activity of a manager); and the level of corporate governance goals achievement. ?In our thesis, we made analysis of special aspects of functioning and development of the corporate sector in Ukraine. We analyzed key indicators of the Ukrainian labour market, identified major trends, strengths and weaknesses. Features of the wage market in Kharkiv oblast are defined, the need for improvement of staffing support for the corporate sector enterprise and its management is proven. Appraisal of staff competences in the area of corporate governance provides for application of the process approach that considers this activity according to its ability to ensure the respective entrance (human resource, specifically, personal and professional competences of employees gained during their lifetime, training, gaining experience in their professional activity beyond the company), certain activity (action), and exit. When the process of staffing support is implemented in the organization (enterprise), management, information and communication competences are developed. The management process provides for development and manifestation of key corporate competences. The result of such process is a corporate culture (a set of values, standards and behavior shared by employees of the company that defines how the company operates and influences the way its employees interact among themselves, with customers and other stakeholders), as well as the achievement of the defined strategic objectives. Competence model “10 M2P” was formed on the basis of segregation of major management, professional and personal competences obtained through generalization of the existing models and practical experience of their assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського