Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАВРІНЕНКО$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=АНДРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Лавріненко С.В. 
Ідентифікація форми рухомих об'єктів на основі сигнально та спектрально-структурних моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Лавріненко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив динамічних спотворень зображень об'єктів на якість методів ідентифікації зображень об'єктів заданої форми. Запропоновано моделі представлення зображень розпізнаваних об'єктів, інваріантних для динамічних спотворень: моделі Променевих Сум та Моментно-Кутових Функцій (у сигнально-структурному просторі ознак) і Модель Характерних Точок (у спектрально-структурному просторі ознак). Розроблено методи й алгоритми формування й аналізу даних моделей для ідентифікації динамічних зображень і доведено їх ефективність. Висвітлено загальні підходи до проектування програмного забезпечення аналізу та розпізнавання образів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА318469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
4.

Лавріненко В.І. 
Наукові основи шліфування інструментальних матеріалів із спрямованою зміною характеристик контактних поверхонь: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.І. Лавріненко ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності процесів шліфування інструментальних матеріалів, що містять у структурі карбіди металів IVb - Vb підгруп, за рахунок зміни характеристик контактних поверхонь кругу та оброблюваного виробу шляхом керування характером контактних процесів у зоні обробки, а також за умов формування електродних плівок, формозміни поверхонь, зміни фазового складу поверхневого шару. Наукову основу рішень склали вперше встановлені уявлення про: процес обробки, в основу якого покладено концепцію спрямованого і регульованого використання сукупності механічних, фізичних та хімічних впливів, хвильову формозміну ріжучої поверхні кругу та механізм зняття даних у процесі шліфування, концепцію пріоритетності катодних процесів у зниженні енергоємності обробки. Розроблено нові шліфувальні круги, склади технологічних рідин та процеси ефективного шліфування інструментальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.5
Шифр НБУВ: РА307789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лавріненко І.В. 
Отодектоз собак і котів (епізоотологія, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.11 / І.В. Лавріненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Доведено залежність характеру метаболічних і структурних зрушень в організмі від перебігу хвороби й інтенсивності інвазії. Вивчено зміни морфологічних, імунологічних показників крові та біохімічного складу сироватки крові кошенят, спонтанно інвазованих отодектесами. Встановлено морфоструктурні зміни в шкірі вух хворих на отодектоз собак. Визначено терміни життєвої активності кліщів поза організмом хазяїв. Наведено порівняльну ефективність препаратів офтальмо-гелю, амітразину-плюс і мазі аверсектинової під час лікування котів, хворих на отодектоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.17-953 + П873.641.17-954 +
Шифр НБУВ: РА370880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лавріненко В.П. 
Профілактика переношування вагітності у жінок з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.П. Лавріненко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено стан гормонів фетоплацентарного комплексу (ФПК), кори наднирників та серотонінергічної системи в динаміці вагітності у жінок з хронічним пієлонефритом (ХПН). Виявлено зв'язок порушень в стрес-реалізуючих та стрес-лімітуючих системах з частотою переношування вагітності. Встановлено особливості гормональної функції ФПК у вагітних з ХПН і переношуванням вагітності, виявлено фактори ризику щодо його розвитку, виділено найбільш значущі клініко-лабораторні показники. Розроблено комплекс профілактичних заходів, спрямованих на запобігання переношування вагітності у жінок з ХПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-52 +
Шифр НБУВ: РА329869

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Лавріненко Н.П. 
Соціально-економічне становище та культурно-освітня діяльність православних монастирів півдня Київської єпархії (1793 - 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.П. Лавріненко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено соціально-економічний стан та культурно-освітню діяльність православних монастирів і чернецтва півдня Київської єпархії у кінці XVIII - на початку XX ст. З'ясовано кількісні та якісні характеристики чернецтва, шляхи поповнення та скорочення його чисельності. Чернецтво проаналізовано як окрему соціальну верству. Досліджено географію поширення осередків чернецтва, параметри, умови монастирського побуту, правовий стан чернецтва та монастирів. Установлено, що обителі Південної Київщини населяли вихідці з нижчих соціальних верств, переважно українського походження. Наведено відповідні статистичні дані. Розкрито питання участі православного чернецтва в освітніх процесах. Показано активне становлення та розвиток освітніх закладів при монастирях регіону. Значну увагу приділено економічним засадам існування православних монастирів регіону. Висвітлено джерела їх фінансування. Розглянуто аспект, що стосується прибутків, які надходили з різних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.240.91(2-891)-647.2 + Т3(4УКР)4/5-725 +
Шифр НБУВ: РА356453

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Лавріненко О.А. 
Тенденції розвитку ідей педагогічної майстерності вчителя: теорія і практика (середина ХVI - кінець ХХ ст.): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.А. Лавріненко ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено ідеї та практичний досвід становлення педагогічної майстерності в історичному поступі українського суспільства. Визначено передумови, етапи, методолого-теоретичні основи процесу розвитку педагогічної майстерності в освітніх і виховних системах ВНЗ. Розкрито сутність і зміст педагогічної майстерності як системи професійних компетентностей учителя-вихователя як атрибутивної складової педагогічної дії, проаналізовано творчі пошуки провідних вітчизняних вчених, культурно-освітніх і громадсько-політичних діячів, педагогів-новаторів, професорсько-викладацьких колективів окремих педагогічних ВНЗ з упровадження педагогічної майстерності в практику підготовки вчителя. Зроблено спробу прогностичного обгрунтування історичного досвіду та його можливої рецепції сучасною освітньо-виховною системою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР) + Ч421.42 +
Шифр НБУВ: РА367682

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лавріненко О. В. 
Становлення та розвиток теоретичної електротехніки як науки та навчальної дисципліни на теренах України у 30-ті рр. ХХ ст.- початок ХХІ ст. / О. В. Лавріненко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі на основі історіографічного аналізу, введення до наукового обігу значної джерельної бази та методологічних засад проведено дослідження становлення й розвитку теоретичної електротехніки як науки та навчальної дисципліни на теренах України. До наукового обігу залучено 134 справи 9 архівних установ України, уперше залучено матеріали 23 справ Ф. 263 науково-технічного архіву ІЕД НАН України. У розвитку теоретичної електротехніки в Україні доцільно виокремити три основні етапи: І етап (1930–1949 рр.) – становлення теоретичної електротехніки як самостійного наукового напряму та навчальної дисципліни; ІІ етап (1950–1990 рр.) – відзначається створенням спеціальних електротехнічних знань як основи розвитку електротехнічної промисловості; ІІI етап (1991 р. – початок XXІ ст.) – це сучасний етап розвитку теоретичної електротехніки в Україні.^UIn this dissertation work, based on historiographical analysis, the introduction of significant source base and methodological bases the formation research and development of theoretical electrical engineering as a science and educational discipline in Ukraine was conducted. The work consists of an introduction, four chapters, conclusions to each section, general conclusions, and a list of used sources, literature and annexes. The scientific positions and conclusions of the thesis research are based on the study of the heritage of predecessors and the involvement of a representative source base. The source base of the work consists of a large array of different sources. The leading place in the dissertation work is occupied by archival materials, which were found in the funds of central, state archives, archives of research institutions of Ukraine. There were 134 files of 9 archival institutions of Ukraine involved in the scientific turnover, materials of 23 files of the scientific and technical archive of the Institute of Electrodynamics of National Academy of Sciences of Ukraine involved for the first time.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського