Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАТИШЕВ$<.>+<.>A=ІННА$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Латишева О.В. 
Відродження освіти та культури кримських татар на етапі становлення незалежності України (1991 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Латишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

З використанням різноманітних джерел досліджено процес становлення та розвитку системи освіти, науки й культури кримських татар у період повернення на історичну батьківщину. Проаналізовано прийняті закони Верховної Ради України, укази та доручення Президента України, постанови й рішення Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти й документи Верховної Ради Автономної республіки Крим (АРК), постанови та розпорядження Ради Міністрів АРК. Показано діяльність державних органів влади України, органів влади АРК, роль кримськотатарських громадських організацій й участь міжнародних організацій у становленні освіти й культури репатріантів. Зазначено, що процес відродження освіти й культури у найближчий період повинен підтримуватися та спиратися на стабільну державну програму й охоплювати якомога ширше всі сторони освітніх і культурних процесів, що відбуваються у кримськотатарському соціумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64-7 + Ч34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА332566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Латишев Є.Є. 
Гігієнічна характеристика умов праці та ризиків розвитку професійних захворювань гірників вугільних шахт в сучасних умовах: Автореф. дис. канд... мед. наук: 14.02.01 / Є.Є. Латишев ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 16 с. — укp.

Показано, що умови праці шахтарів за фактором дії пилу є шкідливими. Відзначено, що за останні десятиріччя стан здоров'я шахтарів погіршився, рівень захворюваності підвищився. У структурі захворюваності (з тимчасовою втратою працездатності та професійної) найбільшу частину питомої ваги складають хвороби органів дихання. Існуюча медична допомога шахтарям за медичними, соціальними та економічними критеріями є недостатньо ефективною. Запропоновано збереження переважного медичного обслуговування робочих промислових підприємств за місцем проживання з використанням ризику розвитку професійних захворювань, забезпечення наступності в наданні допомоги гірникам з професійною патологією, дотримання періодичності, повноти і якості профілактичних медичних оглядів працюючих. На підставі теорії ризиків розвитку професійної патології органів дихання і даних спеціальних досліджень обгрунтовано профілактичні заходи для основних і допоміжних професійних груп гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1
Шифр НБУВ: РА326730

Рубрики:

      
3.

Латишев Є.Є. 
Наукові основи формування трудових ресурсів охорони здоров'я в процесі розвитку сімейної медицини в Україні: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Є.Є. Латишев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано вирішення наукової проблеми формування трудових ресурсів охорони здоров'я в процесі розвитку сімейної медицини. Встановлено основні фактори, що впливають на формування трудових ресурсів та вивчено їх взаємозв'язок. Доведено необхідність удосконалення та запропоновано методологічні підходи по розрахунку нормативів забезпечення персоналом закладів охорони здоров'я різного профілю. Удосконалено організаційний та економічний компоненти системи підготовки фахівців та організацію моніторингу трудових ресурсів. Розроблено концептуальні та методологічні підходи до визначення нормативів забезпечення кадрами закладів різного профілю на основі управлінського обліку з розрахунками обсягів надання медичної допомоги. Удосконалено організацію моніторингу трудових ресурсів на базі спеціально сформованого реєстру лікарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366953

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Латишев Д.Ю. 
Нейрохірургічне лікування хворих з апалічним синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Д.Ю. Латишев ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше установлено критерії відбору хворих з апалітичним синдромом (АС) для здійснення лікування з використанням ембріональних нервових клітин (ЕНК). Запропоновано оптимальні терміни й обгрунтовано доцільність проведення зазначених операцій. За допомогою клініко-інструментальних методів вивчено особливості регенераторно-пластичних процесів головного мозку у хворих з АС та його наслідками після трансплантації ЕНК у різні відділи центральної нервової системи. Установлено, що домінувальними у клінічній картині у таких хворих є симптомокомплекси органічної деменції та псевдобульбарно-паралітичний, або їх поєднання. Виявлено, що стать досліджених хворих вірогідно не впливає на клінічний перебіг і результати відновного лікування за методом нейротрансплантації. З'ясовано, що кількість ферментів ембріональної нервової тканини, які трансплантуються у мозок пацієнтів з АС або його наслідками, сприяє вірогідно різному впливу на результат лікування хворих, за цього двократне збільшення кількості трансплантованого матеріалу в 1,5 рази підвищує результативність відновного лікування. Доведено, що поєднання інтрапаренхімальної й інтратекальної нейротрансплантації є більш ефективною стратегією відновного лікування пацієнтів з АС та його наслідками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.77-99 +
Шифр НБУВ: РА341353

Рубрики:

      
5.

Латишева М.О. 
Психологічні особливості розвитку інтрацептивного сприйняття у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.О. Латишева ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менедж. освіти". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку інтрацептивного сприйняття у молодших школярів на прикладі практично здорових дітей і тих, які часто хворіють. Розширено уявлення щодо інтрацептивного сприйняття у молодшого школяра, зокрема показано його обумовленість специфікою спілкування з матір'ю та досвідом переживання інтрацептивних відчуттів. Охарактеризовано рівні функціонування інтрацептивного сприйняття як складного психічного процесу. Розкрито його значення для становлення особистості, самосвідомості, формування образу тілесного Я, психосоматичного розвитку молодшого школяра. Модифіковано й апробовано діагностичний засіб оцінювання представленості інтрацептивних відчуттів у свідомості молодших школярів за допомогою кольороасоціативних відповідей. Запропоновано процедуру обчислення частотних колірних асоціацій для інтрацептивних відчуттів та їх якісного аналізу. Теоретично обгрунтовано й апробовано психокорекційну програму, спрямовану на розвиток інтрацептивного сприйняття у молодших школярів, показано її ефективність і необхідність впровадження у психолого-педагогічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.21-214 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА360285

Рубрики:

      
6.

Латишев Л.Є. 
Роль прозапальних цитокінів у маніфестації та прогресуванні гломерулонефриту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Є. Латишев ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-3 +
Шифр НБУВ: РА353071

Рубрики:

      
7.

Латишев С.В. 
Спеціальна силова підготовка та засоби її контролю у річному циклі тренування кваліфікованих борців: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.В. Латишев ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Визначено, що у борців-олімпійців результативність техніко-тактичних дій у партері істотно вища, ніж у стійці, а у юнаків, навпаки, боротьба у стійці ефективніша за боротьбу в партері; прийоми, які в основнму використовують олімпійці (переворот накатом та переворот скручуванням схресним захопленням гомілок), юнаки використовують значно менше. Уточнено основні характеристики прийому "переворот накатом": час переходу справа наліво, антропометричні параметри атакованого, час досягнення максимального зусилля, сила стиску тіла суперника, які визначають успішність його виконання, а також групи м'язів розгинаючих стегна, згинаючих передпліччя, розгинаючих стопи, розгинаючих спини, що несуть основне навантаження під час виконання цієї тактико-технічної дії (ТТД). Установлено взаємозв'язок успішності виконання прийому "переворот накатом" з максимальним обертальним моментом та силою стиску тіла суперника. На цій підставі визначено закономірність: чим більші величини цих характеристик, тим успішніше проводиться цей прийом за умов змагань. Розроблено метод удосконалення ТТД "переворот накатом", який полягає в оперативному виявленні та корекції динамічних і часових характеристик прийому, а саме: сили стиску тіла манекена, максимального обертального моменту; часу та інтенсивності розвитку максимального обертального моменту, максимальної різниці обертальних моментів за умов переходу справа наліво, часу цього переходу, інтенсивності розвитку різниці обертальних моментів у разі переходу справа наліво. За даним методом характеристики вимірюються спеціальним контрольно-тренажерним пристроєм з комп'ютерною обробкою даних з достатньою надійністю, а не встановлюються візуально, тобто суб'єктивно, тренером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.155.151-1 +
Шифр НБУВ: РА328308

Рубрики:

      
8.

Латишева І.В. 
Сучасні методи профілактики розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Латишева ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу 1 978-ми історій пологів уточнено дані про частоту розвитку прееклампсії у вагітних, хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), яка складає 52,6 %, що у 3,6 раза вище, ніж у загальній вибірці. Вперше доведено, що у таких вагітних у порівнянні зі здоровими має місце підвищення рівня продуктів перекисного окиснення ліпідів і зниження активності системи антиоксидантного захисту, що свідчить про наявність інтенсивного оксидативного стресу, наслідком якого є зміни показників вазоконстрикторних і вазодилататорних простагландинів, метаболіту оксиду азоту та біогенних амінів. Доведено, що дані зміни можуть призвести до розвитку ендотеліальної дисфункції, системної вазоконстрикції та прееклампсії. Вперше на підставі проведення багатофакторного логістичного регресійного аналізу визначено фактори ризику розвитку прееклампсії у вагітних, хворих на АГ, побудовано математичну модель і шкалу ризику її розвитку. Вперше у таких вагітних з ризиком розвитку прееклампсії з метою запобігання її виникненню запропоновано використовувати озонотерапію у складі комплексу профілактичних заходів, експериментально підтверджено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030 + Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА360022

Рубрики:

      
9.

Латишева О.В. 
Християнська церква та релігійне життя у візантійському Херсоні (VI - X ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Латишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

З залученням певних джерел комплексно досліджено християнську Церкву та релігійне життя у візантійському Херсоні VI - X ст. У історіографічному аспекті розглянуто основні проблеми цього періоду історії Херсона. Встановлено структуру християнської Церкви та місце, яке займала Херсонська кафедра у даний період. Визначено соціальний склад і чисельність херсонського духівництва в раннє середньовіччя. Описано та класифіковано культові архітектурні пам'ятки та розглянуто особливості реконструкції основних типів сакральної архітектури. З урахуванням літургійних особливостей храмів і даних письмових і археологічних джерел Херсона розглянуто ранньовізантійське богослужіння в храмі та просто неба. Досліджено культи святих мощів, вторинних реліквій і святих мучеників у Херсоні, а також на прикладі херсонських матеріалів виділено відмінності меморіального та мартиріального культів. Увагу приділено особливостям і специфіці релігійних обрядів Херсона на прикладі таїнств хрещення, постригу, водосвяття, єлеосвячення та чину поховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)413.22 + Э37-341.1-020 + Э372.09(4УКР73)-34 +
Шифр НБУВ: РА365516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського