Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (297)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАШК$<.>+<.>A=ТАМАР$<.>+<.>A=НИКИТИЧН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Тамаркіна О. Л. 
Дидактичні умови розвитку самостійності студентів вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. Л. Тамаркіна ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено сутність двох площин самостійної пізнавальної діяльності: внутрішньої (організація навчальної діяльності) та зовнішньої (організація навчання студентів). Побудовано концептуальну модель підготовки викладачів ВНЗ до застосування авторської експериментальної програми з використанням дидактичних умов розвитку самостійності. Перевірено дидактичні умови, що сприяють ефективній реалізації цих умов структурно-функціональній моделі розвитку самостійності студентів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267
Шифр НБУВ: РА380140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лашко Ю.В. 
Захист асинхронних двигунів електроприводів від аварійних режимів на основі показників якості перетворення енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ю.В. Лашко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано виконувати захист і визначення аварійно небезпечних режимів асинхронних двигунів (АД) за показниками якості перетворення енергії, на основі яких розширено функції захисту та прийняття рішення шляхом застосування логічних ознак режимів роботи АД та вирішальних правил. Вперше контроль режиму роботи АД запропоновано виконувати за відношенням потужностей флуктуаційних коефіцієнтів вейвлет-перетворення споживаної потужності на двох суміжних інтервалах, що на відміну від існуючих методів робить систему невибагливою до дискретності, тривалості вимірювання та стійкою до рівня завад. Теоретично обгрунтовано метод змінювання вставки спрацювання за струмом, який полягає в обчисленні добутку визначеного поточного максимального значення показника нерівномірності завантаження струмом фазних обмоток статора та встановлено значення вставки, що на відміну від існуючих струмових захистів дозволяє опосередковано враховувати технічний стан двигуна. Удосконалено метод прогнозування температури обмоток статора, який на відміну від існуючих методів визначення температури та прогнозу часу досягнення граничного значення грунтується на застосуванні енергетичного показника нерівномірності завантаження фаз струмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-048 +
Шифр НБУВ: РА342882

Рубрики:

      
3.

Лашкіна М.Г. 
Концептуальні засади взаємодії органів державної влади та засобів масової інформації в умовах демократизації державного управління в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.Г. Лашкіна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні й історичні передумови державного регулювання діяльності засобів масової інформації (ЗМІ). Проведено історико-джереловознавчий аналіз дослідження науковцями проблеми взаємодії органів державної влади (ОДВ) і ЗМІ. Обгрунтовано концептуальні засади даного процесу за умов демократизації державного управління. Визначено напрями взаємодії ОДВ і ЗМІ у демократичних країнах, місце ЗСМІ у системі суспільної комунікації. Досліджено інформаційну діяльність ОДВ в Україні у процесі демократизації державного управління. Здійснено інституційональний аналізу сучасного стану інформаційного простору України та визначено тенденції його розвитку. Розглянуто ефективність діяльності системи зв'язків з громадськістю в органах державної влади України. Визначено напрями її оптимізації. За результатами експертного опитування запропоновано вдосконалення механізмів співпраці ОДВ і ЗМІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011:Ч62 + Х819(4УКР)011:Ч62 + Х819(4УКР)011:Ч62 + Х819(4УКР)011:Ч62
Шифр НБУВ: РА361762

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лашкова О.І. 
Лісові миші ISylvaemus/i (Muridae) фауни України: поширення, морфометрична мінливість та ідентифікація: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.І. Лашкова ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

На підставі кількісного опису індивідуальної мінливості та міжвидових відмінностей за розмірами тіла та краніометричними (зокрема, мандибулярними та одонтометричними) ознаками охарактеризовано особливості чотирьох видів лісових мишей (S. uralensis, S. arianus, S. sylvaticus, S. tauricus) на території України: уточнено межі ареалів, описано географічні градієнти в мінливості, вікові зміни в їх зв'язку з міжвидовою алометрією, статевий диморфізм. Розроблено ідентифікаційні алгоритми, що дають змогу визначати видову належність лісових мишей за різними групами ознак (зокрема за сильно фрагментованим зубним матеріалом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Mur (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Тамаргазін О.А. 
Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків: Автореф. дис... док. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Тамаргазін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку показників якості систем технічного обслуговування (ТО) пасажирських літаків як комерційних транспортних засобів. Дану методику використано для розв'язання проблеми підвищення техніко-економічної ефективності експлуатації авіаційної техніки та методики керування ходом процесу ТО пасажирських літаків з урахуванням збійних ситуацій, які виникають з причин обмежень на наявні ресурси, імовірнісних змін планових і непланових обсягів ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-082-6
Шифр НБУВ: РА317057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лашко А.П. 
Спектроскопія високої роздільної здатності в дослідженнях структури ядер: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / А.П. Лашко ; Ін-т ядерн. дослідж. НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено ефект взаємодії дипольного магнітного моменту ядра з електронною оболонкою атома та наведено новий метод визначення магнітних моментів ядер за надтонким зсувом ліній електоронів внутрішньої конверсії. Розроблено експрес-метод аналізу паливних частинок на вміст урану та трансуранових елементів, який дозволяє без радіохімічного розподілу нуклідів швидко та з меншими затратами одержувати кількісні дані щодо радіоелементного складу паливних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.56,022 + В383.202.4,022 + В383.3,022 +
Шифр НБУВ: РА370861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лашкевич І.М. 
Температурні хвилі в ізотропних однорідних і кусково-однорідних напівпровідниках і діелектриках при об'ємному поглинанні гармонійно модульованого світла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Лашкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено самоузгоджену теорію електронних і фононних температурних хвиль, які виникають у результаті об'ємного поглинання гармонійно модульованого світла з урахуванням електрон-фононного теплообміну та поверхневих характеристик теплопровідності та теплоємності. Одержано узагальнені теплові крайові умови для електронних і фононних теплових потоків, які залежать від часу і містять, крім раніше відомого параметра поверхневої теплопровідності, невідомий показник поверхневої теплоємності, що визначає накопичення енергії у поверхневому шарі та видозмінює фазу температурної хвилі. З урахуванням поверхневих теплових характеристик вперше вивчено електронні температурні хвилі у субмікронних напівпровідникових плівках. Досліджено електронні та фононні температурні хвилі залежно від усіх можливих співвідношень між характерними довжинами. Встановлено критерій поверхневого поглинання світлового випромінювання за наявності декількох характерних довжин у теорії нестаціонарних теплових потоків. Показано, що для несучої та модульованої компонент світлового випромінювання ці критерії різні. Вперше запропоновано загальний метод визначення ефективних теплових параметрів у двошарових середовищах за об'ємного поглинання світлового випромінювання у моделі фототермічних експериментів і визначено об'ємні теплові джерела у структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА335502

Рубрики:

      
8.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Лашко С. М. 
Технологія виправлення точкових ливарних дефектів тонкостінних елементів авіаційних деталей з високоміцних алюмінієвих сплавів дозованим наплавленням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / С. М. Лашко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності виправлення ливарних дефектів авіаційних деталей з високоміцних алюмінієвих сплавів. Визначено закономірності формування зварювальної ванни на деталі з обробкою, а також закономірності плавлення електрода, що охолоджується масивним мідним мундштуком, під дією електричної дуги. Встановлено умови, що дозволяють виконати заварювання дефекту. Визначено вплив параметрів процесу на механічні властивості деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-060.154
Шифр НБУВ: РА376875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лашко Є. Є. 
Зниження дефектності поверхневих шарів виробів з вуглець-вуглецевих композитів при гідроабразивному різанні / Є. Є. Лашко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачі зі зниження дефектності поверхневих шарів виробів з вуглець-вуглецевих композитів при гідроабразивному різанні. Установлено, що порожниста структура та відмінності у міцнісних характеристиках, а також властивість струминного потоку вибірково обтікати перешкоди веде до утворення значної кількості поверхневих дефектів, і, навіть, до повного руйнування заготовки. Показано, що розташування точки прикладання гідродинамічного впливу відносно джгутів армувальних волокон має важливу роль у формуванні розмивів та розвитку початкових макропорожнин у матеріалі. Сформульовано наукові положення взаємодії двофазного гідроабразивного потоку з нещільним анізотропним напівпростором, виявлено основні закономірності формування поверхневих дефектів. Проведено тестове різання заготовок та отримано ряд зрізів, що дозволили ідентифікувати запропоновану математичну модель розвитку вирви руйнування, за якою можна оцінити дефектність сформованого поверхневого шару. Проведено мікроелектронні дослідження зародків мікротріщин, оцінено вплив режимів ведення обробки на явища тріщиноутворення. Доведено застосування хемографічного методу дослідження поверхонь для фіксації утворених мікротріщин. Оцінено також і водомісткість поверхні, утвореної при різанні, та випаровування вологи при просушуванні. Показано, що процес гідроабразивного різання вуглець-вуглецевих матеріалів 3-D структури вимагає обов'язкового початку з елементу входу струменя, яким може бути як окрема маска, так і порожнина між двома джгутами армувальних волокон. На основі порівняння енергії швидкоплинного потоку з роботою руйнування з використанням еталонного зразку удосконалено методику визначення витрат абразиву та установлено безпосередню кількість абразивних зерен, що приймають участь у руйнуванні. Наведено інженерну методику прогнозування дефектності поверхневого шару та рекомендації з призначення режимів ведення обробки. Показано, що використання сформульованих у процесі роботи над дисертацією рекомендацій дозволяє отримати максимальну точність форми зразків, мінімізувати поверхневі дефекти та довести, що використання гідроабразивного різання при виготовленні зразків практично не впливає на точність знятих характеристик матеріалу.^UDissertation is devoted to solving actual scientific and technical problem of decreasing the defectiveness of the surface layer of carbon-carbon composites in abrasive water jet cutting. It has been established that the hollow structure and the differences in the strength characteristics, as well as the properties of the jet stream selectively flow around the obstacles, leads to the formation of a significant number of surface defects, and even to the complete destruction of the workpiece. It is shown that the location of the point of application of the hydrodynamic effect in relation to the reinforcing fiber tows plays an important role in the formation of blurring and development of the initial macrocavities in material. The scientific provisions of the interaction of a two-phase abrasive water jet stream with a loose anisotropic half-space have been formulated, the basic regularities of the formation of surface defects have been revealed. A test for cutting workpieces was carried out and a series of slices were obtained, which allowed identifying the proposed mathematical model of the development of the breakage whirl, which can be used to estimate the defect of the formed surface layer. Microelectronic studies of microcracks origination have been carried out; influence of processing modes on cracking phenomena has been estimated. The application of the chemographic method for studying surfaces for fixation of formed microcracks is proved. The water content of the surface formed during cutting and the evaporation of moisture in the process of drying have also been evaluated. It has been shown that the process of abrasive water jet cutting of carbon-carbon materials of the 3-D structure requires a mandatory start from the jet entry element, which can be like a separate mask, and a cavity between two tows of reinforcing fibers. On the basis of comparison of the energy of the high speed stream with the operation of the destruction using the reference sample, the method for determining the consumption of the abrasive has been improved and the direct amount of abrasive grains participating in the destruction has been established. The engineering methodology for forecasting defects of the surface layer and recommendations for assignment of processing modes are given. It is shown that the use of the recommendations formulated in the process of work on the dissertation allows obtaining the maximum accuracy of the shape of samples, minimizing surface defects and proving that the use of abrasive water jet cutting in the manufacture of samples practically does not affect the accuracy of the taken characteristics of the material.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лашко О. В. 
Психологічні чинники розвитку довіри до викладача у студентів технічного університету. / О. В. Лашко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розгляду психологічних чинників розвитку довіри до викладача у студентів технічного університету. Здійснено комплексне теоретико-емпіричне дослідження форм прояву довіри, її специфіки та механізмів розвитку. Виділено основні наукові підходи до вивчення окресленої проблеми. Набули подальшого розвитку та узагальнення погляди щодо значущості довіри студентів до викладача в умовах фахової підготовки. Виявлено зв'язки між чинниками розвитку довіри, виділено факторну структуру розвитку довіри до викладача у технічному університеті. Обґрунтовано особливості побудови та висвітлено результати апробації програми розвитку довіри студентів технічного університету до викладача в екофасилітативному підході. Визначено перспективи подальших наукових пошуків особливостей прояву і розвитку досліджуваного феномену.^UThe dissertation is devoted to the research on the psychological factors of the development of technical university students' trust to a teacher. The complex theoretical and empirical research on the forms of trust expression, as well as trust specifics and its development mechanisms is accomplished. The basic scientific approaches to the research of the outlined problem are selected. Based on the results of the theoretical analysis of the scientific literature sources the definition of the trust as a subject phenomena, a specific attitude to the interaction subject expressed in its actual significance and a priori safety is given.Further development and generalization are delivered for the consideration of the importance of students' trust to a teacher at their professional training conditions. The role of a trust in the educational interaction is defined using its characteristic features: mutual cognition, mutual understanding, mutual attitude, mutual actions, mutual influence.A trust in the educational interaction performs the regulatory function: it helps to reduce the tension, related to the experiencing the stressful educational situations; a trust also performs the function of the psychological relieve, a feedback in the process of self-cognition of the educational interaction subjects, of bringing them closer psychologically and making their relationship deeper as well. A theoretical study of the literature sources devoted the trust problem provided a foundation for the development of the structure-procedural model of the technical university student's trust to a teacher.As a result of the ascertaining stage of the research, a contents of the external and intrapersonal factors of the development the technical university student's trust to a teacher have been refined. The application of the psychological diagnostic techniques allowed to analyze the student's trust development specifics, namely: self-trust, social trust, locus of the subjective control, self attitude, autonomy, conformity, inclination to self-disclosure.Age specifics of the technical university students' trust are covered. The specifics of trust expression in different universities that took part in this research are revealed. The dependencies between trust development factors are discovered. The factor structure of the technical university student's trust to a teacher is developed which includes: the contents of the students' self-concept, their communicative attitudes, teacher's proficiency, students' criticality, teacher's authority, interpersonal relationship between teacher and students, facilitation of student's education activity.Based on the empirical data the optimal level of the student's trust to a teacher is substantiated. This level of trust is characterized by the advantage of the trust over the mistrust, that could be described as the “above average” level. The most influential indicators of the development of student's trust to a teacher in the technical university are identified, including: self-acceptance, self-trust, self-confidence, inclination to self-disclosure, student's attitude to the social prestige of trust.The specifics of the contents of the program for the development of technical university students' trust to a teacher in the eco-centered facilitation way are substantiated and the results of this program's approbation are covered. The contents of the program of teacher's psychological and pedagogical competence development in the fast-changing conditions are described. The contents of the pedagogical and psychological implementation directions of the program of student's educational activity facilitation are covered, and the results of this program's approbation with the students of Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute are analyzed. The recommendations for the technical university teachers on how to increase the student's trust to them are developed.The further research directions on the expression and development specifics of the phenomena being investigated are defined, namely: the investigation of the psychological factors of optimization of technical university teachers' trust to students; creation of psychological aid and self-aid practices for the teachers of the technical university on their way to their professional growth related to the development of trust relationship with students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Байбара О. Є. 
Мікроструктура та властивості феромагнітних нанокомпозитів Co/Al2O3 та Co/SiO2 / О. Є. Байбара. — Б.м., 2021 — укp.

Виявлено вплив технологічного магнітного поля в процесі осадження на мікроструктуру феромагнітних нанокомпозитів Со/Al2O3, яке зменшує поріг перколяції до 27 ат.% Со, що пов'язано зі зниженням тунельних бар'єрів між наночастинками Со. Вперше спостережене гігантське збільшення термоерс в магнітному полі для феромагнітних нанокомпозитів Со/Al2O3 та представлено пояснення цього механізму за рахунок зменшення розсіювання електронів магнітними центрами локалізації. Виявлено зменшення термоерс в магнітному полі для феромагнітних нанокомпозитів Со/SiO2. Цей ефект пояснено хімічною взаємодією Co з Si та O2. Вперше для феромагнітних нанокомпозитів Co/Al2O3 з вмістом Co в інтервалі 12 ÷ 43 ат.%, вирощеного методом EB-PVD, виявлений невеликий "магнітний обмінний зсув" (58 Е). Виявлено аномальне низькотемпературне загасання суперпарамагнітного та феромагнітного резонансу в феромагнітних нанокомпозитів Co/Al2O3. Характер загасання проаналізовано з урахуванням структури оболонок наночастинок.^UThe effect of the technological magnetic field in the process of deposition on the microstructure of ferromagnetic Со/Al2O3 nanocomposites is revealed, which reduces the percolation threshold to 27 at.% Co. It was associated with a decrease in the tunneling barriers between Co nanoparticles. For the first time, a giant increase of the thermopower in a magnetic field for ferromagnetic nanocomposites Со/Al2O3 is shown and an explanation of this mechanism due to a decrease in the scattering of electrons by magnetic localization centers is presented. A decrease in the thermoelectric power in a magnetic field is revealed for Co/SiO2 ferromagnetic nanocomposites. This effect is explained by the chemical interaction of Co with Si and O2. For the first time for ferromagnetic nanocomposites Со/Al2O3 with a Co content in the range of 12–43 at.%, grown by the EB-PVD method, a small "magnetic exchange shift" (58 Е) was found. Anomalous low-temperature damping of superparamagnetic and ferromagnetic resonance in Со/Al2O3 ferromagnetic nanocomposites is revealed. The character of damping is analyzed taking into account the structure of the shells of nanoparticles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського