Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАЩЕНК$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Лащенко К.Г. 
Географія, природне середовище Вольностей Війська Запорізького, та природокористування запорізьких козаків (1734 - 1775): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.Г. Лащенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення документів фонду Архіву Коша Нової Запорізької Січі, інших рукописних і друкованих джерел, зокрема, топографічних описів, картографічних матеріалів і мемуарів досліджено природне середовище запорожців у XVIII ст.і зумовлені ним умови економічного буття та стосунків у суспільстві. Географічні межі регіону - Дике поле на Правобережжі, Сухий степ на Лівобережжі, що належали запорожцям і татарам. Акцентовано увагу на природокористуванні, екологічних змінах, природоохоронній та природовідновній політиці Запорізького Коша. Вивчено причинно-наслідкові зв'язки побутової та господарської поведінки запорожців, зумовлені географічно-природним середовищем з урахуванням впливу географічних реалій на світосприйняття та спосіб мислення. За результатами дослідження розроблено картосхеми мережі шляхів на Запорізьких Вольностях та картосхему локалізації запорізьких зимівників за межами офіційної території Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т218(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321975

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Лащенко І.М. 
Оцінка надійності інвестиційних проектів вугільних шахт: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / І.М. Лащенко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання, пов'язані з обгрунтуванням багатокритеріальної оцінки стану шахтного фонду регіону та удосконаленням системи оцінки надійності інвестиційних проектів з метою забезпечення роботи піпдриємств у беззбитковому режимі. Розроблено систему багатокритеріальної оцінки стану шахтного фонду з визначенням основних техніко-економічних параметрів, використання яких сприяє визначенню внутрішніх резервів і приросту обсягів видобутку вугілля у процесі інвестування розширеного відтворення потужності шахт. Запропоновано використовувати систему економіко-математичних моделей, що формують функціонал та систему обмежень для аналізу та оцінки надійності окремих складових технологічного процесу. Відзначено, що застосування даного методу дозволяє здійснювати ступінчасте регулювання вихідних параметрів з використанням принципів об'єднання локальних критеріїв у сфері компромісу. Проаналізовано динаміку надійності шахт та визначено складові інноваційно-інвестиційної стратегії підтримки потужності перспективних шахт і збереження або переходу на бездотаційний режим на основі пріоритетності фінансування переоснащення очисних вибоїв високопродуктивною технікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-56 +
Шифр НБУВ: РА337637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лащенко А.Г. 
Продуктивність, фітомаса та депонований вуглець штучних дубових деревостанів Поділля: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / А.Г. Лащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На основі даних повидільного банку "Лісовий фонд України" розроблено математичні моделі росту, враховуючи його типи, штучних модальних деревостанів дуба звичайного на Поділлі. Запропоновано математичні моделі оцінки запасів фракцій фітомаси дубняків Поділля на рівні окремого дерева і деревостану в цілому. Розроблено таблиці динаміки обсягів компонентів фітомаси та депонованого вуглецю штучних модальних дубових деревостанів Поділля. Оцінено загальні обсяги фітомаси штучних дубняків Поділля та депонованого в ній вуглецю. Досліджено зміни якісних показників деревини і кори стовбурів та гілок крони дерев дуба звичайного. Сформульовано методичні підходи та здійснено оцінку стоку та емісії вуглецю в регіоні досліджень на прикладі штучних дубняків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11(4УКР) + П382.11(4УКР) + П382.11(4УКР)
Шифр НБУВ: РА328872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лащенко С.К. 
Ритуальний сміх: досвід тлумачення смислових витоків (за матеріалами української традиції): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / С.К. Лащенко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Розкрито суть поняття "ритуальний сміх". Зроблено спробу тлумачення змістового сенсу даного феномену у культурі архаїки та виявлення його символічних метафор. З'ясовано особливості звернення до ритуального сміху у творчості різних діячів культури наступних епох. Запропоновано концепцію інтерпретації даного сміху, яка базується на використанні можливостей герменевтичного підходу до вивчення явища. Розроблено аналітичний підхід до вивчення даного феномену, який дозволяє враховувати його динамічну природу й онтологічну цілісність. Характерні особливості ритуального сміху розглянуто на матеріалі української народної культури і, зокрема, - українських поховальних "забав", ритуалів "комори" та "перезви" весільного обряду. Проаналізовано "сміхові образи" у творчості М.Гоголя, В.Хлєбнікова, М.Арцибашева, Л.Андрєєва, Ф.Малявіна, С.Прокоф'єва, Д.Шостаковича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ344.3(4УКР)07 + Т52(45)-6/9 + Э319(45) + Ю224.23 +
Шифр НБУВ: РА344140

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Лащенко О.В. 
Формування маркетингово-орієнтованої системи управління в місцевому самоврядуванні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.В. Лащенко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуального наукового завдання формування маркетингово-орієнтованої системи муніципального управління та розроблено прикладні моделі для її впровадження. Запропоновано модель маркетингової діяльності з реалізації потенціалу розвитку муніципального утворення з використанням класифікації потенціалу території. Розроблено інституційне оформлення маркетингової діяльності. Створено механізми маркетингово-орієнтованого управління у різних сферах муніципального управління з використанням комплексу муніципального маркетингу. Розроблено комплексну систему оцінювання результативності муніципального маркетингу на території муніципального утворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА361340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лащенко І.В. 
Широкосмужні малогабаритні мікрохвильові перетворювачі для вимірювання параметрів антенно-хвильовідних трактів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / І.В. Лащенко ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 23 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці методів побудови широкосмужних малогабаритних, конструктивно простих мікрохвильових перетворювачів з малозалежними від частоти фазовими зсувами між всіма сигналами, призначених для високоточного вимірювання параметрів антенно-хвилевідних трактів. На основі вказаних перетворювачів розроблена математична модель вимірника, що дозволяє шляхом алгоритмічної обробки результатів вимірювання виключити домінуючі погрішності. Отримана формула для розрахунку фазового зсуву між сигналами, що підводяться до НВЧ (надвисокочастотних) діодів двох детекторних головок, що збуджуються похилими щілинами зв'язку, враховує всі геометричні параметри щілин: довжину і ширину, кут нахилу, координати центрів щілин. Проведена багатопараметрична оптимізація з метою отримання квазипостійного фазового зсуву в діапазоні частот хвилеводу і мінімізації частотної погрішності вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7-04

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського