Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (103)Книжкові видання та компакт-диски (93)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИПСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Липський О. А. 
Вибір параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку при впливі навмисних завад: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. А. Липський ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено канали радіорелейного зв'язку під час пакетної передачі інформації та дії навмисних завад. На підставі аналізу спотворень сигналів в радіорелейному каналі зв'язку наведено опис математичної моделі процесу спотворення кадрів в радіорелейному каналі зв'язку за дії навмисних завад. Запропонована модель дозволяє оцінити ймовірність спотворення кадру за передачі через радіорелейний канал зв'язку за умов застосування навмисних завад. Наведено методику визначення стану радіорелейного каналу зв'язку за умов застосування засобів радіоподавлення. Сутність методики полягає у контролі розподілу спотворених кадрів на підставі послідовного критерію відношення ймовірностей. Розроблено методику вибору параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку за впливу навмисних завад. Методика дозволяє підвищити пропускну спроможність радіорелейного каналу зв'язку за рахунок одночасної зміни параметрів сигнально-кодової конструкції та довжини кадру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.147-01
Шифр НБУВ: РА380318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Липська 
Дозоутворення, природа ранніх та ризики віддалених ефектів у тварин за тривалої дії радіонуклідів чорнобильського викиду: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Алла Іванівна Липська ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 44 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638.23 + Е60*69*72-638.23
Шифр НБУВ: РА359269

Рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Липська І. І. 
Методика формування франкомовної лексичної компетенції продуктивного усного мовлення у студентів мовних спеціальностей: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. І. Липська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше розроблено методику формування франкомовної лексичної компетенції у студентів мовних спеціальностей в адміністративно-правовій сфері (АПС). Вдосконалено цілі, зміст і засоби формування лексичної компетенції в АПС. Встановлено критерії добору лексики АПС для формування лексичної компетенції у студентів мовних спеціальностей. Сформульовано принципи навчання лексики для говоріння у франкомовній АПС. Вдосконалено визначення методичної організації лексики та структури навчальних матеріалів для навчання спілкування студентів мовних спеціальностей в АПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-913.33
Шифр НБУВ: РА372735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Липський В.Т. 
Методичні основи формування банку геопросторових даних топографічних цифрових карт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / В.Т. Липський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 27 с.: рис. — укp.

Досліджено питання оптимізації технологій та організації виробництва щодо створення, оновлення, зберігання та видачі користувачам геоінформаційних систем топографічних цифрових карт для формування просторово-орієнтованих топографічних баз. Уперше розглянуто підходи до створення системи контролю інформації на різних стадіях технологічних маршрутів та методичні засади організації роботи з нормування праці у разі використання окремих операцій і комплексних норм на створення номенклатурного аркуша. На базі обгрунтованої математичної моделі розроблено теорію та одержано основні формули для створення базової моделі автоматизованої картографічної системи й організаційної структури керування виробництвом. Запропоновано методики для аналізу технічних засобів і спеціалізованих технологічних програм, машинно-програмних комплексів, а також методологію та структуру аналізу функціональної діяльності виробництва, які є базою для формування виробничих підрозділів і динамічного розвитку модулів системи та виробництва. Показано, що основним критерієм під час створення топографічних цифрових карт є система класифікації та кодування топографічних об'єктів, яка впливає на об'єм номенклатурного аркуша та його вартість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.2с181 +
Шифр НБУВ: РА325356

      
6.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бурдо О. О. 
Оцінка стану мишоподібних гризунів із зони відчуження ЧАЕС у віддалений післяаварійний період за комплексом біологічних показників / О. О. Бурдо. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено результати дослідження модельних видів мишоподібних гризунів у віддалений післяаварійний період (2008–2016 рр.) за гематологічними та цитогенетичними показниками з урахуванням радіаційнного фактору. Визначено вміст основних дозоутворюючих радіонуклідів (137Cs та 90Sr) в тілі тварин. У 2008–2016 рр. спостерігали динамічні зміни у рівнях накопичення радіонуклідів у нориці рудої, яке зумовлено зміною біодоступності окремих радіонуклідів в екосистемі за впливу природнокліматичних чинників та сукцесійних процесів. Протягом 2012–2013 рр. у тварин з полігону Янів (550–2050 мкР/год) відмічено тенденцію до зниження рівня цитогенетичних аномалій в клітинах кісткового мозку, тоді як з 2015 року спостерігалось підвищення частоти ПХЕ з МЯ у порівнянні даними попередніх років (у 2,4 раза) та контролем (5,3 раза). Що свідчить про ймовірність формування у ряді поколінь опромінених тварин ознак адаптації до хронічної дії малих доз радіації на хромосомному рівні соматичних клітин. Дослідження стану системи крові нориць з полігонів ЧЗВ виявило радіогенні зміни: пригнічення еритроїдного та мієлоїдного рядів кровотворення (зниженням вмісту еритроцитів, та нейтрофільних та еозинофільних гранулоцитів у периферичній крові) і стимуляції лімфоїдної ланки зі збільшенням маси тимусу та кількості лімфоцитів периферичної крові. Встановлено, що сумісний вплив хронічного опромінення та абіотичнихстресорів довкілля (зокрема тривала повінь на території проживання тварин) можуть істотно модифікувати радіаційно-індуковані біологічні ефекти та призводити до маніфестації ознак прихованої нестабільності геному у природних популяціях дрібних ссавців із забруднених територій ЧЗВ.^UThe thesis is devoted to the research of the state of model species of murine rodents in the remote post-accident period with hematological and cytogenetic parameters in the long-term period after the Chernobyl accident, taking into account radiation factors. A radioecological study of 6 research sites of the Chornobyl NPP (dose rate of external γ-irradiation, radionuclide contamination density) located at a distance of 3–25 km from the emergency unit was carried out. The content of the main doseforming radionuclides (137Cs and 90Sr) in the body of animals was determined. During 2008–2016, dynamic changes in the levels of radionuclide accumulation in the bodies of red-backed voles were observed, showing that this has occured due to changes in the bioavailability of individual radionuclides in the ecosystem under the influence of climatic factors and succession processes. The study of the blood system of bank vole from the test sites in the Chornobyl exclusion zone revealed the features of radiogenic changes, manifested, on the one hand, in the suppression of erythroid and myeloid hematopoietic series with acorresponding decrease in erythrocytes and neutrophilic and eosinophilic granulocytes in peripheral blood, and on the other hand, an increase in thymus mass and the number of peripheral blood lymphocytes. It is shown that in the blood system of animals under the chronic exposure to small doses of ionizing radiation on the background of pathological and destructive changes the compensatory-restorative processes take place. As the evidence of this, the formation of extramedullary foci of hematopoiesis in the spleen, as well as hyperplastic processes in the thymus can be observed. The detected instability and fluctuation of critical body systems under the influence of chronic irradiation indicate a significant modifying effect of natural and climatic stressors on the formation of compensatory-conforming and adaptive processes in natural populations of murine rodents which inhabit the contaminated areas of the Chernobyl exclusion zone.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Липський Т. М. 
Удосконалення технології виготовлення взуття за індивідуальним замовленням. / Т. М. Липський. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вдосконаленню форми та способу проектування взуттєвої колодки з використанням сучасних комп'ютерних технологій та прогресивного обладнання. Запропонований спосіб проектування передбачає використання 3D скану стопи та додаткової інформації у вигляді ручних замірів основних обхватних параметрів та контурів сліду, розроблених на основі плантограми. Розроблено математичну модель деформації 3D моделі сканованої стопи з метою адаптації її до фасону колодки з підйомом п'яткової частини та практичні рекомендації для моделювання форми взуттєвої колодки за результатами 3D сканування стопи з нетиповою формою окремих ділянок з урахуванням необхідних коригувань параметрів та основних контурів поверхні колодки. Для розширення асортименту фасонів колодок запропоновано спосіб заміни носкової частини в середовищі 3D САПР з можливістю реалізації його на практиці при виготовленні колодок із змінними носковими частинами, які можуть бути застосовані для різних моделей основної (задньої) частини колодки. Розроблено взуття за індивідуальним замовленням із застосуванням авторського підходу до методу проектування взуттєвої колодки, конструкції взуття, технології складання та фінішного оздоблення готового виробу.^UThis work is devoted to improving the form and method of designing a shoe last using modern computer technologies and advanced equipment. In order to obtain initial information about the shape and parameters of the foot, anthropometric studies of the feet have been carried out in the traditional manual way using a stop meter, a ruler and a measuring tape, and a non-contact 3D scanning method using a specialized FootIn 3D scanner. The results showed significant variation in circumferential measurements. Further, 8 test lasts were developed and manufactured for individual customers on the basis of anthropometric parameters obtained by 3D scanning. Trying on samples of shoes made on these lasts demonstrated the need to adjust the lasts, which was associated with excessive freedom of fitting of the foot: 7 out of 8 lasts turned out to be too wide in circumferential and latitude parameters. To develop an improved design method, the parameters of the necessary reduction in the circumferential-latitude parameters of the foot have been investigated by manually adjusting the manufactured lasts and re-testing. In addition, it has been proposed to use the contour of the last bottom, pre-designed based on the footprint. To develop a method for designing the contour of the lasts track of different styles, a study has been carried out as for the influence on its configuration and the main geometric parameters of such factors as the height of the heel and the toe shape. The proposed design method provides for the use of a 3D scanning of the foot and additional information in the form of manual measurements of the main circumferential parameters and bottom contours, developed on the basis of the footprint. Next, we tested samples made on lasts designed according to the proposed method. A comparative analysis of the shoe lasts developed using different methods has been carried out by assessing the customer's subjective omissions when trying on shoe samples made on these shoes. For this, we made shoe samples on a standard last of the corresponding style and size; on the last corresponding to the parameters of the 3D scan of the foot; and on a customized last designed according to an improved method. Comparative analysis has demonstrated the advantages of the improved shoe shape. When designing high-heeled lasts, the problem arises of the impossibility of matching the 3D model of the foot and the last. For this purpose, the work proposes the use of a foot model adapted to the last style, for which a mathematical model of the rapid deformation of the points of the rear part of the foot surface when raising the heel to the corresponding heel height is applied. At the same time, the anthropometry of the foot and the peculiarities of its work when lifting to the heel have been studied. The work has also developed practical recommendations for modelling the shape of a shoe last based on the results of 3D scanning of the foot with an atypical shape of individual areas, considering the necessary adjustments to the parameters and the main contours of the shoe surface. For this, graphical-analytical calculations of the change in the position of the nodal points of the transverse contours have been carried out with an increase in the perimeter of a separate section. For expanding the range of shoe styles, there has been proposed a method for creating a new shape based on the existing main back part by attaching a new toe part to it in a 3D graphic CAD environment using the Morphing function. To achieve the versatility of the method and the possibility of applying the same toe shapes to different back parts of the lasts, a study has been made of the parameters of the lasts shape of the same size-width interval. This made it possible to rationalize the cutting plane separating the main back part of the last from the toe. In this area, the last shapes are as close as possible in parameters, which made it possible to average the contours of the section. This makes it possible to develop interchangeable forms of the main and toe part of the last. Further, this method was implemented in practice by making lasts with a replaceable toe part, which can be used for various models of the main (rear) part of the last. The introduction of such last designs has cut the cost of purchasing new lasts in half, and has reduced the cost of maintaining storage facilities for storing lasts by almost the same amount. In order to develop an improved technology for finishing footwear, research has been carried out on the chemical composition and physical and mechanical properties of finishing compositions. It has been determined that finishing compositions improve the physical and mechanical properties of Crust leather for custom-made shoe uppers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського