Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (735)Книжкові видання та компакт-диски (718)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛОМ$<.>+<.>A=ШАРЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ломницька М.І. 
Ангіогенез в раку яєчника: цитокінна регуляція та прогностичне значення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / М.І. Ломницька ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено прогностичну цінність ступеня мікроваскуляризації раку яєчників (МВ РЯ) для виживаності хворих. Запропоновано використання цього показника у клінічній практиці. Запропоновано визначати ступінь експресії білка BRCA1 у клітинах РЯ для прогнозу виживаності хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-2 +
Шифр НБУВ: РА340391

Рубрики:

      
2.

Ломага Ю. Ю. 
Вагітність та пологи у жінок, які багато народжують: діагностика та профілактика ускладнень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / Ю. Ю. Ломага ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 32 с.: табл. — укp.

Розглянуто особливості протікання вагітності та пологів, порівняльні аспекти репродуктивного здоров'я, формування та функціонування системи мати - плацента - плід у жінок, які багато народжують. Встановлено тісний взаємозв'язок між йодним забезпеченням організму та функціональним станом щитовидної залози та фетоплацетарного комплексу у таких жінок. Розглянуто нові аспекти акушерських (невиношування, передчасні пологи, плацентарна недостатність, аномалії пологової діяльності) та перинатальних (інтраамніальне інфікування, затримка внутрішньоутробного розвитку та дистрес плоду) ускладнень у жінок, які багато народжують. Виявлено у них нові особливості лактації, що дозволило встановити частоту та ступінь вираженості гіпогалактії залежно від способу розродження та покращити шляхи її зниження. Показано, що порушення в системі мати - плацента - плід у таких жінок характеризуються дисгормональними та дисметаболічними порушеннями, що починаються з 28-ми тижнів вагітності та виявляються достовірним зниженням вмісту плацентарного лактогену, естріолу, хоріонічного гонадотропіну та пролактину. Обгрунтовано нову поетапну лікувально-профілактичну методику для жінок, які багато народжують з метою зниження у них частоти акушерських і перинатальних ускладнень з використанням медикаментозної та немедикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.415.12 + Р716.226
Шифр НБУВ: РА383733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ломако Д.В. 
Вивчення ознак відтворювальної здатності свиноматок при чистопородному розведенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ломако ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки відтворювальної здатності свиноматок за умови чистопородного розведення, розроблено пропозиції щодо одержання більшої кількості відлучених поросят від кожної свиноматки за рік. Визначено, що свиноматки великої білої породи української селекції внутріпородного материнського типу УВБ-1, маючи високу багатоплідність, потребують значного покращання інших ознак відтворювальної здатності: вирівняність гнізд, збереженість поросят у підсисний період, середня жива маса та кількість поросят під час відлучення, а також збільшення кількості сосків у свиноматок. Внаслідок проведених досліджень виявлено вплив живої маси поросят під час народження на їх збереженість, швидкість росту та репродуктивні якості. Доведено, що найбільш вдалим є поєднання великих при народженні свиноматок та малих кнурів, взятих з найбільш багатоплідних гнізд. Наведено нову формулу для визначення вирівняності гнізд, а також новий оціночний індекс для визначення комплексної селекційної цінності свиноматок за їх відтворювальною здатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-335,022 + П653.9 велика біла
Шифр НБУВ: РА308151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ломакіна О.В. 
Диференційоване призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів рецепторів ангіотензина II при різних стадіях есенціальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Ломакіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені дослідження присвячені впливу терапії еналаприлом і лозартаном на функцію ендотелія, електро- та ехокардіографічні показники у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ), а також клінічній ефективності і безпечності терапії, яка проводилась. При зпівставній клінічній ефективності, безпечність терапії лозартаном була вищою. На ранніх стадіях АГ відношення вазоконстриктори/вазодилататори (ЕТ-1/цГМФ) за рахунок компенсаторного підвищення рівня цГМФ знаходиться в рамках нормальних значень, тоді як прогресування АГ супроводжується підвищенням даного співвідношення. Терапія еналаприла малеатом і лозартаном приводить до вірогідного зменшення відношення ЕТ-1/цГМФ, як за рахунок зниження рівня ЕТ-1, так і за рахунок підвищення вмісту цГМФ. Зниження ризику несприятливого виходу за даними електрокардіографічного прогностичного індекса вірогідно вище на фоні терапії лозартаном. Терапія блокаторами ренін-ангіотензинової системи позитивно впливає на гемодинамічні показники вже в перші тижні лікування і приводить до зменшення перед- і післянавантаження, причому терапія еналаприлом супроводжується більш вираженим зниженням загального периферичного опору в порівнянні з терапією лозартаном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
5.

Ломовцев П.Б. 
Діагностика енергетичної ефективності холодильних і теплонасосних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / П.Б. Ломовцев ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено метод діагностики холодильних і теплонасосних систем, що дозволяє за заданих умов та обсягах виробництва ідентифікувати відхилення штатних режимів роботи від еталонних методом визначення внутрішньокомпонентних і структурних необоротностей в окремих підсистемах та установці у цілому, а також визначити можливі заходи для підвищення ефективності. Для діючої аміачної холодильної установки на основі здійснення діагностики встановлено збільшення ексергоекономічної вартості виробництва холоду на 6,75 %, витрати електроенергії на 4,97 %, амортизаційної складової на 7,29 % і зниження холодильного коефіцієнта на 8,28 % у штатному режимі у порівнянні з еталонним. Виявлено такі можливі коректування експлуатаційних характеристик установки, врахування яких дає зниження ексергоекономічної вартості виробництва холоду на 2,28 % і витрати електроенергії на 10,93 %, у разі чого електричний холодильний коефіцієнт підвищується у 1,16 рази у порівнянні зі штатним режимом. Зазначено, що у своїй основі діагностика ефективності використовує спеціально створену моделюючу багаторівневу модульну систему TT-RH, що забезпечує формування комп'ютерно-орієнтованих моделей термотрансформаторів, які працюють за схемами R, H і RH. Доведено, що дана система дозволяє проводити параметричний та структурний аналіз на етапі передпроектних розробок, визначити термодинамічну ефективність окремих процесів у заданому діапазоні змін параметрів, формувати довільні запити типових проектних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-082.05 + З388-082.05 +
Шифр НБУВ: РА324672

Рубрики:

      
6.

Ломаченко Т.І. 
Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності виноградарсько-виноробних підприємств Криму та резерви її зростання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.І. Ломаченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Розкрито резерви зростання економічної ефективності експорту виноробної продукції. Розглянуто перспективи використання площ виноградників, собівартість винограду, рентабельність виробництва виноматеріалів. Обгрунтовано методику розрахунку економічної ефективності експорту продукції з урахуванням всіх залучених ресурсів та модель експортного потенціалу виноробних підприємтсв. Уточнено методичні підходи до розрахунку економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності виноробних підприємств. Обгрунтовано методику розрахунку експортного потенціалу заводів шампанських вин, кон'ячних заводів марочного виробництва.Проаналізовано роль митної служби у зовнішньоекономічній діяльності для виноградарсько-виноробної галузі. Запропоновано перспективний асортимент кримських вин на 2010 - 2015 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)306.752.5 + У9(4УКР-6КРМ)325.154.2 + У9(4УКР-6КРМ)843
Шифр НБУВ: РА309228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ломака С.О. 
Економічне регулювання монополізму в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.О. Ломака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено економічну сутність монополії, її види, типи, форми та причини виникнення. Проаналізовано зміст та особливості прояву монополізму, обгрунтовано методи, механізм і результати його економічного регулювання за умов трансформаційної економіки. Виявлено істотні недоліки сучасної системи управління діяльністю монополій, зокрема у формуванні теоретичних принципів регулювання. Доведено недоцільність використання концепції досконалої конкуренції, що не відображає реальної ситуації на ринку, а трактування "витрат виробництва" за даною теорією виключає наявність у діяльності компаній внутрішніх витрат. Обгрунтовано необхідність врахування реальних процесів динамічної конкуренції під час формування системи економічного регулювання монополізму. Виявлено, що найперспективнішим напрямком управління діяльністю монополій є конкурентна політика, сутність якої полягає в усуненні перешкод для виходу підриємців на товарні ринки. Запропоновано заходи щодо удосконалення існуючої системи економічного регулювання монополізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА335412

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ломжець Ю. В. 
Інститут парламентаризму в сучасній Україні: становлення та динаміка: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Ю. В. Ломжець ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми процесу формування інституту парламентаризму за умов конкурентного політичного процесу. Парламент розглянуто як динамічно-діалектичну модель, яка діє на основі теорії рівноваги як центр зіткнення інтересів і думок, результатом чого є формування оптимальної державної політики. Визначено, що одним із головних аспектів діяльності парламенту є раціоналізм, який забезпечує політичну рівновагу та стабільність, але не є безумовним показником демократичності суспільтсва та публічності й прозорості державної влади. Обгрунтовано, що адекватною моделлю парламентської системи для українського суспільства є модель, в якій відсутній пріоритет прламенту як такого над іншими інститутами влади. Зазначено, що діяльність парламенту, як і будь-якого іншого органу державної влади, повинна бути спрямована лише на допомогу та підтримку життєдіяльності суспільства, а не на протиборство з іншими гілками влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА382599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ломоносов С.П. 
Інтенсивна терапія хворих на панкреонекроз із застосуванням раннього ентерального харчування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.П. Ломоносов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено нові підходи до інтенсивної терапії хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту для поліпшення результатів їх лікування. Наведено результати ретроспективного та проспективного аналізу перебігу захворювання, а також ефективності проведеної терапії у 108 хворих на некротичний панкреатит. Вперше у клінічній практиці доведено можливість та оцінено ефективність застосування раннього ентерального харчування у комплексному лікуванні хворих на інфікований некроз підшлункової залози, перебіг якого ускладнився розвитком локалізованого та дифузного перитоніту, абсцесів та флегмони заочеревинної порожнини. Виявлено тенденцію до зниження загальної частоти розвитку післяопераційних ускладнень. Доведено, що для об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих на некротичний панкреатит поряд з клінічними, лабораторними та інструментальними методами дослідження доцільно використовувати прогностичну шкалу APACHE ІІ, яка дозволяє оцінити тяжкість стану йефективність проведеної терапії. Досліджено високу сорбційну активність неорганічної мінеральної сполуки - сапоніту щодо багатьох патогенних мікроорганізмів та оцінено ефективність його застосування у водному середовищі та в організмі теплокровних тварин. Комплексне лікування хворих з ускладненим перебігом некротичного панкреатиту, яке включало активну хірургічну тактику, антибактеріальну терапію, раннє ентеральне харчування та інші методи інтенсивної терапії, дозволило знизити загальну летальність для даної категорії хворих до 25,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52
Шифр НБУВ: РА313994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ломберг М.Л. 
Лікарські макроміцети у поверхневій та глибинній культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / М.Л. Ломберг ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості культур 52-х видів (147-ми штамів) відділу Basidiomycota, відомих своїми лікарськими властивостями. Кількісно охарактеризовано радіальну швидкість росту вегетативного міцелію 49-ти видів (136-ти штамів) грибів і вивчено її залежність від складу агаризованих поживних середовищ і температури інкубації. Визначено життєздатність культур за критичних температур. За результатами дослідження культуральних, морфологічних і молекулярно-біологічних характеристик окремих видів установлено певні маркерні ознаки, важливі для їх ідентифікації та контролю чистоти у культурі, і зокрема у разі вирішення критичних питань таксономії видів Hypsizygus marmoreus та Ganoderma lucidum. Вивчено процес росту грибів на рідких поживних середовищах та встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту культур Agrocybe aegerita, Grifola flondosa та Hypsizygus marmoreus, охарактеризовано концентрацію та вихід міцеліальної біомаси за субстратом у 33-х штамів 19-ти видів у глибинній культурі, підібрано модифікації синтетичних середовищ з глюкозою та умови одержання фізіологічно-активного рідкого інокулюма для 10-ти практично важливих видів. На підставі порівняльних досліджень, проведених за виробничих умов фірми "Weser-Champignon" (Німеччина), обгрунтовано відбір конкретних штамів, перспективних для біотехнології. Установлено, що для культивування ксилотрофних видів грибів найбільш сприятливим субстратом з відходів рослинництва України є лушпиння соняшникового насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 макроміцети + Е521.56*875 +
Шифр НБУВ: РА340096

Рубрики:

      
11.

Шарлай Ю.В. 
Магнітна сприйнятливість кристалів з виродженими електронними енергетичними зонами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.В. Шарлай ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Доведено: якщо електронна орбіта у зоні Бріллюена кристала зачеплена за лінію виродження електронних енергетичних зон, то виникає зсув квазікласичних рівнів енергії електрона порівняно з випадком, коли такого зачеплення немає. Даний зсув повинен проявитися в осцилюючій з магнітним полем частині магнітної сприйнятливості кристалів. Для всіх типів виродження електронних енергетичних зон, що призводять до гігантської аномалії магнітної сприйнятливості, обчислено особливий вклад до магнітної сприйнятливості за довільної величини магнітного поля. Розраховано магнітну сприйнятливість сплавів Bi - Sb, спектр яких близький до виродження.Результати розрахунку відтворюють усю сукупність відомих з літератури експериментальних даних щодо магнітної сприйнятливості цих сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022
Шифр НБУВ: РА308671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ломоносов С.Є. 
Метод підвищення завадостійкості прийомних пристроїв наземних радіотехнічних комплексів космічних навігаційних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.11 / С.Є. Ломоносов ; Центр. НДІ навігації і упр. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено метод підвищення завадостійкості приймальних пристроїв космічних каналів зв'язку і передачі даних на основі аналізу впливу збурень іоносфери землі на параметри сигналів, що передаються. Запропоновано метод підвищення завадостійкості радіотехнічних комплексів за умов трансіоносферного розповсюдження хвилі, що приймається. Викладено аналітичний метод розрахунку статистичних характеристик поля даної хвилі за її трансіоносферного розповсюдження, метод встановлення взаємозв'язку фізичних параметрів іоносфери зі статистичними параметрами передавальних характеристик трансіоносферного каналу зв'язку та передачі даних. Висвітлено науково-методичний апарат обліку впливу розсіюючих властивостей незбуреної іоносфери на завадостійкість космічної навігаційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.13-527 + О671-51 +
Шифр НБУВ: РА352751

Рубрики:

      
13.

Ломачинська І.А. 
Механізм збалансування фінансів підприємств в умовах трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / І.А. Ломачинська ; Акад. фін. упр., Н.-д. фін. ін-т. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні аспекти управління фінансовою діяльністю підприємств за умов трансформації економіки. Узагальнено досвід становлення та розвитку фінансів суб'єктів господарювання в країнах з розвиненою та перехідною економікою. Удосконалено механізми управління елементами фінансового циклу підприємств як основи забезпечення фінансової рівноваги, стан якої, в свою чергу, і визначає структуру, методологію побудови, напрямки оптимізації механізму збалансування фінансів підприємств. Визначено напрями адаптації системи управління фінансовими відносинами на фоні розвитку ринкових відносин. Запропоновано методологічні засади удосконалення механізму збалансування фінансів підприємств у короткостроковому періоді на базі моделювання управління оборотним капіталом, оптимізації політики управління запасами, заборгованістю, рухом грошових коштів. Обгрунтовано необхідність інституційних змін системи забезпечення та регулювання фінансових відносин на мікро- та макрорівні, перебудови системи стимулів, фінансових індикаторів з метою підвищення ефективності процеса формування, розподілу та використання фінансових ресурсів вітчизняних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА367430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шарлай О.В. 
Морфологічні типи архітектурного середовища історичного міста на прикладі міста Харкова: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.В. Шарлай ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам створення комплексної системи знань про архітектурне середовище історичного міста як об'єкта реконструкції. Розроблено методику опису морфології і типологічну класифікацію елементів архітектурного середовища історичного міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51

Рубрики:

      
15.

Ломовських 
Мотивація праці в сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Людмила Олександрівна Ломовських ; Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-64
Шифр НБУВ: РА322403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ломакін А.О. 
Наскрізні теми, мотиви та образи у художній прозі М.О.Некрасова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / А.О. Ломакін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено цілісний аналіз образно-тематичних констант у художній прозі М.О.Некрасова, визначено місце прозової спадщини в діалектиці творчої особистості митця. Виявлено культурно-історичні, онтологічні й антропологічні єдності в художній прозі М.О.Некрасова. Проаналізовано характер їх втілення в прозових і поетичних творах письменника. Здійснено класифікацію наскрізних тем у творчості М.О.Некрасова, з'ясовано провідні мотиви його прози. Уточнено існуючі уявлення про авторство романів "Три страны света" та "Мертвое озеро". Виявлено образи, наскрізні для творчої спадщини М.О.Некрасова. Вперше здійснено спробу позбутися суто ідеологічних оцінок повістей і романів письменника, переглянуто існуюче уявлення про їх низький художній рівень. Встановлено місце і роль некрасівської прози у тогочасному літературному процесі. Зроблено висновок, що романи М.О.Некрасова стали праобразом "масової" літератури й були розраховані на найбільш широке коло читачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Некрасов, М.О. 534 +
Шифр НБУВ: РА344648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ломонос-Чанкселіані М.В. 
Облік і контроль доходів і результатів діяльності підприємств харчової промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / М.В. Ломонос-Чанкселіані ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні й організаційно-методичні аспекти обліку та контролю доходів і результатів діяльності підприємств харчової промисловості. Досліджено суть доходів і результатів діяльності як об'єктів обліку та контролю. З'ясовано причини відмінностей у разі визнання доходів і витрат у бухгалтерському обліку та у разі здійснення податкових розрахунків. Надано рекомендації щодо вдосконалення обліку доходів і результатів діяльності для підприємств харчової промисловості. Проаналізовано основні відмінності визначення прибутку у бухгалтерському обліку та сум доходів і валових витрат за податковими розрахунками. Надано пропозиції щодо здійснення податкових розрахунків для визначення валових витрат на досліджених підприємствах. Запропоновано шляхи вирішення основних проблем стосовно автоматизації обліку доходів і результатів діяльності на підприємствах харчової промисловості. Визначено основні напрями вдосконалення методики й організації зовнішнього та внутрішнього контролю доходів і результатів діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.57-148.6 +
Шифр НБУВ: РА352071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ломакіна О. В. 
Оптичні властивості тонких плівок Mo, Ti, Cr і перехідних шарів на них: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. В. Ломакіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано тришарову структуру тонких плівок Mo, Ti, Cr, яка надає більш реальні фізичні результати у порівнянні з одношаровою. Зазначено, що верхні шари між плівкою та повітрям є відповідними оксидами Mo, Ti, Cr, а нижні шари між плівкою та підкладкою теж в основному є оксидами. Встановлено, що середній шар є відповідним металом Mo, Ti, Cr. Для середнього металічного шару тонких плівок Mo, Ti, Cr згідно теорії сталого матричного елемента обчислено електронні параметри, що характеризують міжзонні переходи в даних металах. Визначено довжину вільного пробігу електронів згідно теорії класичних розмірних ефектів у тонких плівках Mo, Ti, Cr на підставі даних про їх питомий електроопір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26 в641.8,022 + В378.4 в641.8,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА383536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ломикін І.А. 
Особливості управління фінансовими ресурсами в умовах ринкових відносин (на прикладі лікувальних установ): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.А. Ломикін ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано комплексний підхід до вирішення проблеми управління фінансовими ресурсами за умов ринку, що розвивається. Досліджено соціально-економічну роль охорони здоров'я, забезпеченість фінансовими ресурсами галузі, надано оцінку їх недостатності на прикладі конкретних лікувально-профілактичних установ (ЛПУ). Висвітлено загальні положення й принципи формування цін на медичні послуги, викладено методичний підхід до визначення ціни, який базується на принципі урахування трудовитрат на просту медичну послугу. Розроблено механізм управління фінансовим забезпеченням ЛПУ. Встановлено фактори, що забезпечують ефективність управління фінансовими ресурсами ЛПУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:Р11
Шифр НБУВ: РА319761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Ломаковська Т.Ю. 
Підвищення ефективності роботи упорних і опорних підшипників ковзання суднових валопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / Т.Ю. Ломаковська ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель нахилено-еквідистантних поверхонь (НЕП) підшипникових вузлів тертя суднового валопроводу. Запропоноване рішення дозволяє забезпечити стійкість гідродинамічного режиму тертя та підвищити несучу здатність навантаження і механічний коефіцієнт корисної дії (ККД) вузла. Установлено, що максимальний тиск змащувального шару залежить від конструктивних параметрів за відповідної товщини змащування. Теоретично показано й експериметально доведено, що механічний ККД вузлів тертя з НЕП є високим за умов зміни навантаження у межах від 50 % до 100 % від номінального. За попередніми оцінками підвищення ефективності підшипників судового валопроводу за рахунок застосування НЕП характеризується збільшенням механічного ККД пропульсивної установки на 2 - 4 %, зниженням витрат палива на 2 - 4 %, зменшенням витрат масла до 30 %, зменшенням зносу контактних поверхонь, що забезпечує збільшення моторесурсу вузла майже вдвічі та збільшення терміну служби масла. Зазначено, що термін служби масла збільшується внаслідок зменшення температури у зоні контакту вдвічі (в'язкість масла не змінюється, в масло не обов'язково додавати антифрикційні домішки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.86-042.05 +
Шифр НБУВ: РА351648

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського