Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (420)Книжкові видання та компакт-диски (320)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУБ$<.>+<.>A=ЯНА$<.>+<.>A=СТЕЛЛ$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лубенець С.В. 
Автоматизація контролю якості та класифікації пальників газорозрядних джерел світла в процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Лубенець ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності виготовлення газорозрядних ламп шляхом автоматизації процесів контролю якості та класифікації їх розрядних трубок (пальників). Розроблена нова методика контролю і класифікації, яка основана на ідеї поелементного аналізу фотозображень з використанням безконтактних методів визначення геометричних характеристик об'єктів циліндричної форми. Наводяться результати розробки і досліджень методів та математичної моделі вимірювального процесу, виконана оптимізація його параметрів, що дозволило мінімізувати похибки вимірювань. Побудовано алгоритм автоматичного контролю та класифікації і технічно його реалізовано з використанням системи технічного зору. Виконана оцінка техніко-економічних показників автоматизованої системи, наводяться дані про її ефективність в процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.2-52-07

Рубрики:

      
2.

Луб'яна С.С. 
Вагінози та вагініти у вагітних (фактори ризику, патогенез, діагностика й профілактика гестаційних ускладнень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.С. Луб'яна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено диференційно-діагностичні ознаки вагінозу й вагінітів різноманітної етіології. Установлено клініко-епідеміологічні особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового та неонатального періодів у жінок із вагінозами та вагінітами з визначенням їх етіологічної ролі у структурі акушерських та перинатальних ускладнень. Досліджено морфоендокринний та мікроелементний гомеостази системи мати - плацента - плід у разі вагінального інфікування. Виявлено клініко-імунологічні паралелі та регуляторну роль прозапальних цитокінів у розвитку загрози переривання вагітності, недоношування: передчасного виливання навколоплідної рідини, плацентарної недостатності, гестозу, затримки внутрішньоутробного розвитку. Встановлено фактори ризику виникнення вагіноз-вагінітів у вагітних і окремої патогенетичної ланки розвитку гестаційних ускладнень за даної патології. Обгрунтовано принципи комплексної етіотропної та патогенетичної терапії вагінозів та вагінітів у вагітних. Розроблено та впроваджено комплексну програму, що включає методи скринінг-діагностики, лікувально-профілактичні заходи на різноманітних етапах надання акушерсько-гінекологічної допомоги, яка дозволила знизити частоту передчасного переривання вагітності у 3,5 рази, перинатальних втрат - у 5,2 рази та зменшити частоту післяпологових ускладнень утричі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.715.301.1-3
Шифр НБУВ: РА313191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Релігія   
3.

Лубська М.В. 
Мусульманське право як філософсько-релігієзнавчий феномен: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.В. Лубська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Здійснено цілісний аналіз мусульманського права як філософсько-релігієзнавчого феномену. Запропоновано його визначення як сукупності внутрішньо узгоджених, взаємопов'язаних, соціально-однорідних релігійно-правових засобів, за допомогою яких здійснюється морально-регулятивний, організаційний і стабілізувальний вплив на соціальні відносини й поведінку людей шляхом ісламізації правової практики. На підставі розгляду філософсько-раціоналізованих і містичних підходів щодо фікху та шаріату з'ясовано, що виникнення арабо-ісламської філософії як раціоналістичного спрямування думки обумовлено ідейними рухами у богослов'ї та фіхту та пов'язано з питаннями відповідальності людини за свої вчинки, свободи її волі, передвизначеності й детермінованості усього того, що відбувається, а також питаннями про втручання Бога у мирські справи. З'ясовано, що реалізація ранніми релігійно-правовими школами методів вирішення духовно-правових питань відбувається шляхом ісламізації раціональних прийомів їх вирішення як початково передбачених Кораном і сунною, наслідком якої є релігійна легітимізація норм мусульманського права, виведених на базі раціональних логічних методів. Наведено результати дослідження визначного раннього ісламського релігійно-правового документа малікітського мазхабу - твору Маліка ібн Анаса "Муватта". Розкрито філософсько-релігієзнавчий зміст мусульманського права в контексті сучасного цивілізаційного процесу, аспектами якого є узгодження мазхабів або повна відмова від них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-62 + Ю3(0)415.1 + Х2(0)416 +
Шифр НБУВ: РА356001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лубко Д.В. 
Обгрунтування параметрів і режимів роботи гідродинамічного сортувальника плодів томатів комбайнових зборів за ступенем зрілості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Д.В. Лубко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше визначено основні фізико-механічні властивості плодів томатів, що впливають на процес їх гідродинамічного сортування. Розроблено теоретичну модель процесу спливання плодів томатів у потоці рідини, зокрема у насиченому повітрям дисперсному шарів гідролотка лінії сортування. Уперше проведено експериментальні дослідження впливу сортових властивостей плодів томатів, конструктивно-технологічних параметрів і режимів гідросортувальника, а також впливу використання у ньому дільника повітряного потоку на якісні характеристики сортування томатів на лінії їх доробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.5 + П241.61-483 +
Шифр НБУВ: РА342287

Рубрики:

      
5.

Янаков В. П. 
Обгрунтування параметрів і режимів роботи тістомісильної машини періодичної дії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / В. П. Янаков ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Знайдено взаємозв'язок енергетичних і якісних показників замісу та бродіння тіста. Розрахунок енергії, затрачуваної на гідратацію компонентів, привів до уточнення роботи, вживаної на структуроутворення тіста й енергетичного балансу тістомісильної машини. Одержано підтверджені математичні залежності системи тістоприготування. Проведення експериментальних досліджень дало можливість підтвердити одержані експериментальні дані та пропоновані теоретичні передумови. Результати досліджень впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5-01
Шифр НБУВ: РА378891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Луб П.М. 
Обгрунтування параметрів комплексу грунтообробних машин сільськогосподарського підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / П.М. Луб ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання узгодження характеристики виробничої програми сільськогосподарських машин на підставі обгрунтування показників системної ефективності процесу механізованого обробітку грунту весняного та літньо-осіннього періодів. Розроблено нові методи, моделі та методики, які уможливлюють розкриття сукупної дії на ефективність процесу обробітку агрокосмічних, агрометеорологічних, предметних (агрофонових і природно-рельєфних), технічних, технологічних й організаційних (тактичних і стратегічних) груп чинників, їх причинно-наслідкових зв'язків і ймовірного характеру окремих чинників. Одержано, проаналізовано й узагальнено результати виробничих і комп'ютерних експериментів. Виконано оптимізацію виробничої площі підприємства для структури характерних культур Малого Полісся Львівщини й обгрунтовано ефективні параметри одиничного комплексу грунтообробних машин за різних значень його потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2 +
Шифр НБУВ: РА346740

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Лубенець М.О. 
Обгрунтування раціональних параметрів підготовки надто зближених пластів на шахтах Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / М.О. Лубенець ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 20 c. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню можливості ефективної розробки надто зближених пластів Західного Донбасу у висхідному порядку. В результаті аналітичних, лабораторних та шахтних досліджень визначені закономірності здвигання підробленої товщі і прояву гірського тиску у виробках при розробці надто зближених пластів, обгрунтовані раціональна черговість, місце закладення виймальних штреків на підробленому пласті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.17(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лубенкова Н.В. 
Оптимізація результатів кріохірургічного лікування фонових і передракових захворювань шийки матки з урахуванням супутньої інфекції генітального тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лубенкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено 243 випадки фонових і передракових захворювань, серед яких у переважній більшості були псевдоерозії, ендоцервікози, що іноді сполучаються з лейкоплакією і дисплазією. Усім жінкам було проведено кріохірургічне лікування патології шийки матки, дані рекомендації щодо техніки його проведення. 52 хворі лікувалися за звичайною методикою (контрольна група); повне загоєння спостерігалось у 35 (67,3%) хворих. Недостатній ефект лікування часто був обумовлений загостренням спровокованої кріовпливом прихованої інфекції. Обгрунтована доцільність обстеження жінок (крім обстеження та санації до кріовпливу) у перші дні після кріовтручання на виявлення статевих інфекцій. При цьому з 191 жінки у 163 (85,7%) виявлені трихомонади, хламідії, гарднерели, гонококи, уреаплазми й асоційована змішана інфекція, у зв'язку з чим хворим відразу ж було призначено комплексне різнобічне етіопатогенетичне лікування. У результаті проведеного поєднаного кріохірургічного втручання з протиінфекційним протизапальним лікуванням ефективність його виявилася вищою - одужання у 178 спостереженнях (93,1%) - у порівнянні із загальноприйнятою методикою терапії, скорочувався термін загоєння на місці кріонекрозу і наступала повна епітелізація шийки матки, зменшувалася кількість рецидивів, скорочувалися терміни і поліпшувалася якість лікування статевих інфекцій, відбувалася санація подружніх пар від статевої інфекції, що мало велике не тільки медичне, але і соціальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Лубенченко Ю.В. 
Принципи реконструкції промислових територій великих міст Донбасу: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / Ю.В. Лубенченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження оцінено ступінь ефективності використання промислових територій за умов перебудови господарчого комплексу України згідно з програмами реструктуризації вугільної промисловості. Проаналізовано етапи формування старопромислових вуглувидобувних районів Західної Європи та Донбасу, висвітлено вітчизняний і зарубіжний досвід реконструкції промислових територій. За результатами аналізу етапів формування промислових міст Донбасу виявлено характерні особливості планувальної структури міст та основні недоліки, які заважають їх інтенсивному розвитку. Охарактеризовано функціонувально-планувальну організацію промислових територій, а також їх функціональні зв'язки з міською інфраструктурою. Запропоновано комплексну містобудівну оцінку промислових територій, яка дозволяє визначити ступінь значущості промислової території й ефективність її використання. Визначено принципи комплексної реконструкції та методику її впровадження. Сформовано принципову містобудівеу модель функціонально-планувальної та екологічної організації промислових територій міста Донецьк, яка забезпечує ефективність вибору напрямку реконструкції. Запропоновано зміну функціональної спрямованості в розвитку збиткових промислових територій міст Донбасу як ефективної стратегії розвитку не первинного, а третинного та четвертинного секторів економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.1 +
Шифр НБУВ: РА367193

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Лубан Ю.В. 
Промивні рідини на основі крохмале-солевих гелів для буріння, закінчування та ремонту свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Ю.В. Лубан ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності робіт при будівництві та експлуатації свердловин шляхом розробки та впровадження нових рецептур промивних рідин на основі недефіцитних вітчизняних матеріалів. Розроблено новий тип реагенту - крохмале-солевий гель. В основі одержання реагенту лежить спосіб клейстеризації крохмалю в розчинах солей певного типу, густини і температури, без використання каустичної соди. Реагент характеризується значними технологічними перевагами, які дозволяють поширити межі застосування крохмалевих реагентів. На основі розробленого реагенту запропоновані рецептури бурових розчинів для буріння хемогенних і теригенних відкладів, а також спеціальних рідин для закінчування і ремонту свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.032

Рубрики:

      
11.

Лубна Амір Юсеф Хурані 
Профілактика післяабортних ускладнень при генітальному інфікуванні з використанням фітотерапевтичних засобів (клініко-експериментальне дослідженя): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Лубна Амір Юсеф Хурані ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи профілактики запальних ускладнень після аборту. Визначено фактори ризику розвитку запальних післяабортних ускладнень, доведено кореляцію їх розвитку зі станом біоценозу піхви, імунної системи та характером передопераційної підготовки. Виявлено виражені протимікробні властивості екстрактів лікарських рослин (бадану товстолистого, шавлії лікарської, перстачу прямостоячого). Проведено порівняльне дослідження ефективності місцевого антисептичного препарату ("Бетадин"), екстрактів лікарських рослин та антибіотиків у деконтамінації слизових статевих органів перед проведенням внутрішньоматкових втручань. Запропоновано диференційовані методи профілактики післяабортних запальних ускладнень з урахуванням вихідного стану біойценозу піхви та місцевого імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.13
Шифр НБУВ: РА319992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лубянська С.П. 
Психологічні особливості розвитку професійно важливих якостей особистості художника-модельєра (на прикладі перукарського мистецтва): автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.П. Лубянська ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено результати теоретико-експериментального дослідження процесу становлення й розвитку професійно важливих якостей (ПВЯ) особистості майбутнього художника-модельєра (ХМ). Досліджено особливості психологічних якостей ХМ, професіографічну характеристику, склад структур ПВЯ, спеціальних і професійних здібностей майбутнього фахівця, психологічну характеристику професії "художник-модельєр", обгрунтовано перспективи застосування принципу діяльнісного опосередкування в "трьохкомпонентному" складі професійного інтелекту ХМ перукарського мистецтва (ПМ). Визначено закономірності розвитку особистісної, когнітивної, психомоторної сфер, досліджуваних за умов спеціально організованих розвивальних занять, ефективність активних методів розвитку професіоналізму майбутніх ХМ ПМ в процесі інноваційного навчання у ВНЗ І - ІІ рівня акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19:н + Н937р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА370500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
13.

Лубська М.В. 
Релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / М.В. Лубська ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні у контексті сучасних міжнародно-правових стандартів. У суб'єктно-екзистенціальному та суспільно-інституалізованому вимірах свобода совісті є важливим критерієм оцінки гуманістичної сутності тієї чи іншої держави, її демократичності. Встановлено, що рівень практичної реалізації правового аспекту свободи совісті й віросповідання полягає у виробленні державної політики щодо релігії та церкви, пріоритетна роль у якій належить зближенню державної правової системи зі світовою, наданню на національному рівні демократичної спрямованості всьому процесу законотворення. З'ясовано ознаки сучасної моделі державно-церковних відносин в Україні, які характеризуються демократичністю, послідовністю та зваженістю, а базові конституційно-правові положення даної моделі відповідають демократичним принципам і загалом задовольняють права та свободи людини, спираючись при цьому на багатовікову спадщину врегулювання відносин між церквою та державою як двома важливими соціальними інститутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)-115.00 + Х809(4Укр)332
Шифр НБУВ: РА319260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лубчинський А.А. 
Соціально-економічні зміни в аграрному секторі України в 20-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.А. Лубчинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення документів більшовицької партії, законодавчих та виконавчих органів радянської влади, господарських установ та конкретних історичних матеріалів архівних фондів досліджено процес формування соціально-економічної структури в аграрному секторі України. Проаналізовано стан, специфічні особливості та тенденції розвитку сільськогосподарського виробництва у середині 1920-х рр., показано вплив даних перетворень на зміну соціально-економчіних пріоритетів в українському селі. Охарактеризовано складові елементи структури сільськогосподарського виробництва як єдиної соціально-економічної системи аграрного сектору. Розкрито сутність та економічну доцільність аграрної політики уряду України в 1920-х рр., визначено ефективність механізму управління розвитком сільськогосподарського сектору економіки. Здійснено порівняльне дослідження аграрних програм існуючих політичних партій та альтернативних підходів представників різних наукових шкіл щодо соціально-економічних перетворень в аграрному секторі України, в яких перевага надавалась економічним факторам. Показано вплив землевпорядних заходів на розвиток орендних відносин, міграційних процесів та поглиблення соціально-економічної диференціації українського селянства. З'ясовано причини кризових явищ в аграрному виробництві та показано прорахунки влади щодо створення сільськогосподарської виробничої бази. Теоретично осмислено та інтерпретовано зміст понять "соціальна структура", "соціальна та майнова диференціація селянства", "індивідувальні селянські господарства", "кооперативні об'єднання селян за умов впровадження ринкових відносин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА341640

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лубчук І. В. 
Структурна політика як інструмент подолання технологічного відставання економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. В. Лубчук ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розглянуто можливість досягнення високого рівня економічного розвитку економіки України шляхом подолання існуючого технологічного відставання та формулювання пропозицій щодо його скорочення заходами державної структурної політики. Визначено поняття технологічного відставання, розроблено пропозиції щодо його вимірювання й оцінювання. Проаналізовано показники технологічного відставання України й інших країн світу, проведено оцінювання сучасного стану вітчизняного технологічного розвитку. Підтверджено ефективність інструментів структурної політики для подолання технологічного відставання. Розроблено пропозиції щодо шляхів мобілізації наявних резервів економіки, обгрунтовано необхідність коригування стратегічних цілей державної структурної політики України з огляду на довго- та середньострокові тренди розвитку світової економіки. Доведено необхідність переходу до інноваційної моделі економічного розвитку як умови скорочення існуючого відставання економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА384846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лубенець А.В. 
Творення українського військового флоту в добу Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Лубенець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено історичні передумови, що сприяли творенню українського військового флоту. Простежено активізацію діяльності політичних партій та громадських об'єднань у Причорномор'ї навесні 1917 р. Проаналізовано політичну конфронтацію російського Раднаркому та Української Центральної Ради щодо Чорноморського флоту. Висвітлено основні напрями військово-морської політики Центральної Ради й організаційно-правові заходи українського уряду стосовно розбудови національного флоту. Наведено практичні рекомендації щодо використання досвіду військового створення українських державних структур на чолі з Центральною Радою за сучасних умов під час вирішення проблем формування Військово-Морських Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц66,8(4УКР)-1:611/612 + Т3(4УКР)611-32
Шифр НБУВ: РА320961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лубенченко О.Е. 
Формування конкурентних переваг аудиторських фірм: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Е. Лубенченко ; Полтав. ун-т споживч. кооперації України. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано український ринок аудиту та його особливості. Установлено особливості діяльності аудиторських фірм і обгрунтовано необхідність її вивчення. Оцінено рівень конкуренції на регіональних ринках аудиту. Запропоновано принциповий підхід до формування конкурентних переваг даних фірм. Доведено, що основою їх конкурентоспроможності є підсистема якісних характеристик, наявність яких створює переваги у конкурентній боротьбі та дозволяє таким організаціям пристосовуватися до мінливих умов конкуренції. Визначено складові конкурентоспроможності аудиторських фірм, критерії якості аудиторських послуг, відмінність поняття планування аудиторської діяльності від планування в загальноекономічному контексті. Розроблено план перевірки розрахунків з бюджетом стосовно податку на прибуток і проведено його тестування за методом аналізу ієрархій рішень. Запропоновано непрямий метод визначення прихованої суми податку на доходи фізичних осіб, заробітної плати, відрахувань до Пенсійного фонду, фонду соціального страхування на випадок безробіття, фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, фонду соціального страхування від нещасних випадків, а також установлення валових доходів, податкових зобов'язань. Запропоновано порядок формування рейтингу аудиторських фірм як чинника формування конкурентних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-218 + У9(4УКР)290-218-13 +
Шифр НБУВ: РА354110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Лубенець В.І. 
Хімія похідних тіосульфокислот: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.І. Лубенець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено синтез та вивчено властивості тіосульфокислот та їх солей. Розроблено та досліджено нові та оптимізовано існуючі методи синтезу S-естерів тіосульфокислот і проміжних продуктів. На підставі вперше встановленої здатності солей тіосульфокислот вступати у реакції нуклеофільного приєднання до оксиранів і сполук з активованими кратними зв'язками розроблено нові методи синтезу S-естерів тіосульфокислот, з використанням яких одержано сполуки з функціональними групами. Запропоновано умови моно- та дизаміщення галогенів у 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноні, 2,3-дихлорхіноксаліні, 6,7-дихлор-5,8-хінолінхіноні, 2-аміно- та 2-гідроксигалогенпохідних 1,4-нафто- та 5,8-хінолінхінонах і встановлено умови проходження конкуруючих реакцій. Вперше виявлено алкілюючу здатність натрієвих солей 4-аміно-бензенсульфоніл- та 4-метокси-3-амінобензенсульфонілетилсульфатних кислот у реакціях з солями тіосульфокислот. Запропоновано шляхи синтезу нових алкілових S-естерів 2-карбомоїл-амінобензімідазол-5-, 2-метоксикарбоніламіно-5-, 8-хінолін-, 8-гідрокси-, 8-гідрокси-5-хінолін-, 2-ацетиламіно-5-тіазол-, 2,3-діоксо-1,2,3,4-тетрагідро-хіноксалін-6-, бензотіадіазол-7 та 1,1-діоксотіолан-3-тіосульфокислот. Реакцією окиснення дисульфідів синтезовано симетричні та несиметричні S-естери тіосульфокислот похідні фенолу та бензімідазолу. Показано, що ацилюванням солей тіосульфокислот хлорангідридами сульфо- та карбонових кислот можна синтезувати тіоангідриди сульфокислот і тіосульфокарбоксиангідриди. Вперше одержано несиметричні тіоангідриди сульфокислот. Досліджено ацилювання солей тіосульфокислот ціанурхлоридом і синтезовано нові тіосульфоестери. Розроблено метод одержання арилових S-естерів ароматних і гетероциклічних тіосульфокислот взаємодією солей арилдіазонію з солями тіосульфокислот. Запропоновано умови сульфенілювання солей 1,1-діоксотіолан-3- та 2-метоксикарбоніламінобензімідазол-5-сульфінових кислот арилсульфенхлоридами. Вивчено хімічні перетворення та біологічну активність синтезованих сполук, запропоновано можливі шляхи їх практичного використання. Розроблено й апробовано технології одержання комплексного протигрибкового препарату на основі S-етилтіосульфонілату "Мазь ЕТС 1 %" та антигельмінтика "Анвермін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г248.61,0 + Г252.861,0 +
Шифр НБУВ: РА345563

Рубрики:

      
19.

Попович І. М. 
Процесуальне положення сторін у досудовому розслідуванні: теоретичні, законодавчі та функціональні аспекти / І. М. Попович. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: правовідносини, що виникають, розвиваються та припиняються під час виконання сторонами обвинувачення і захисту своїх повноважень у стадії досудового розслідування кримінальних правопорушень. Мета: розроблення наукових, правових і функціональних основ інституту сторін досудового розслідування, спрямованих на удосконалення положень Кримінального процесуального кодексу України щодо оптимізації їх процесуальної діяльності. Методи: загальні та спеціальні методи пізнання, зокрема, діалектичний, логічно-семантичний, логіко-правовий, порівняльно-правовий, формально-юридичний, соціологічний, статистичний тощо. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: запропоновано на законодавчому рівні чітко визначити кримінальні процесуальні функції всіх владних суб'єктів досудового розслідування та його учасників, які відстоюють свої особисті чи представлені інтереси, пов'язані з вирішенням кримінально-правового конфлікту по суті, і на цій основі правильно сформувати сталий груповий склад кожної зі сторін кримінального провадження; визначено систему процесуальних дій і рішень прокурора, які він зобов'язаний виконати під час підготовки та офіційного оформлення обвинувального акта; доведено, що монополізація адвокатурою України права на здійснення захисту підозрюваних, обвинувачених у кримінальному провадженні, несе в собі велику загрозу для сфери боротьби з кримінальними правопорушеннями, що вимагає розширення кола фахівців у галузі права, які можуть допускатися як захисники у цих провадженнях; визнано необхідним запровадити до КПК України інститут обов'язкової участі представника-адвоката потерпілого на стороні обвинувачення з оплатою наданих ним правових послуг жертві кримінального правопорушення виключно коштом держави; обґрунтовано необхідність скасування кримінального процесуального інституту відмови підозрюваного, обвинуваченого від послуг захисника у зв'язку з бажанням захищати себе особисто, бо відсутність на стороні захисту професійного фахівця у галузі права виключає повноцінне змагання сторін, пов'язане з глибоким правовим аналізом криміналістичних доказів, які досліджуються ними; удосконалено: наукові положення про доповнення кримінального провадження України новою досудовою стадією під назвою «порушення обвинувачення»; наукові підходи щодо недоцільності використання у КПК України терміна «захист» у різних значеннях: для визначення основоположної (загальнопроцесуальної, наскрізної) функції захисту прав і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), виправданого, засудженого; для визначення обов'язкової функції всіх владних суб'єктів кримінального провадження із забезпечення прав і законних інтересів усіх його учасників; наукові пропозиції щодо обов'язкового віднесення потерпілого як безпосереднього учасника двостороннього кримінально-правового конфлікту: правопорушник – жертва правопорушення, до сторони обвинувачення. Практичне значення: одержані результати можуть бути використані у науково-дослідній сфері для подальших наукових досліджень з питань діяльності сторін обвинувачення і захисту у досудовому розслідуванні з позиції їхньої діяльності на базі принципу змагальності, у правозастосовній сфері як рекомендації щодо діяльності сторін під час розслідування кримінальних правопорушень, у законотворчій сфері для удосконалення кримінального процесуального законодавства України щодо порядку формування та діяльності сторін обвинувачення і захисту, що діють у досудовому розслідуванні. Сфера використання: в освітній сфері під час викладання дисциплін «Кримінальний процес України» та «Криміналістика», у підготовці підручників, навчальних посібників та навчально-методичних матеріалів із цих дисциплін.^UObject of research: the legal relationship that arises, develops and ceases when the parties prosecute and defend their powers at the stage of pre-trial investigation of criminal offenses. Purpose: to develop the scientific, legal and functional foundations of the institute of parties of pre-trial investigation, aimed at improving the provisions of the Criminal Procedural Code of Ukraine regarding the optimization of their procedural activities. Methods: general and special methods of cognition, in particular, dialectical, logical-semantic, logical-legal, comparative-legal, formal-legal, sociological, statistical, etc. Theoretical and practical results, scientific novelty: it is suggested at the legislative level to clearly define the criminal procedural functions of all the pre-trial investigation authorities and their participants, who defend their personal or represented interests related to the resolution of the criminal legal conflict in essence, and on on this basis, it is right to form a stable group composition of each party to the criminal proceedings; the system of procedural actions and decisions of the prosecutor, which he is obliged to perform during the preparation and official registration of the indictment, is determined; it has been proved that the monopolization of the lawyers of Ukraine with the right to protect the suspects charged with criminal proceedings poses a great threat to the field of combating criminal offenses, which requires the extension of a range of lawyers who may be allowed as defenders in these proceedings; It was considered necessary to introduce to the CPC of Ukraine the institution of mandatory participation of the representative-advocate of the victim on the charge side with payment of legal services provided to him to a victim of a criminal offense solely at the expense of the state; the necessity of abolishing the criminal procedural institute for the refusal of the suspect, accused of the services of the defender in connection with the desire to protect himself personally, because the absence on the side of the protection of a professional specialist in the field of law excludes a full-fledged competition of the parties, is connected with the deep legal analysis of forensic evidence being investigated them; Improved: scientific provisions on supplementing the criminal proceedings of Ukraine with a new pre-trial stage entitled "prosecution"; scientific approaches to the inappropriate use of the term "protection" in the CPC in different ways: to determine the fundamental (general-procedural, through) function of protecting the rights and legitimate interests of a suspect, accused (defendant), acquitted, convicted; to determine the obligatory function of all power subjects of criminal proceedings to ensure the rights and legitimate interests of all its participants; scientific proposals on obligatory assignment of the victim as a direct participant in a bilateral criminal-legal conflict: the offender - the victim of the offense, to the party of the charge. Practical significance: the results obtained can be used in the research area for further research on the activities of the prosecution and defense parties in the pre-trial investigation from the point of view of their activities on the basis of the principle of competition, in the field of law enforcement as recommendations on the activities of the parties during the investigation of criminal offenses, in the legislative sphere to improve the criminal procedural legislation of Ukraine regarding the procedure for the formation and operation of prosecution and defense parties in the pre-trial investigation. Sphere of use: in the educational sphere during the teaching of disciplines "Criminal Procedure of Ukraine" and "Criminology", in the preparation of textbooks, manuals and teaching materials from these disciplines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Любченко В. І. 
Початкова (досудова) форма обвинувачення, яка реалізується у досудовому розслідуванні: зміст, суб'єкти і порядок реалізації / В. І. Любченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є правовідносини, що виникають, розвиваються та припиняються під час виконання стороною обвинувачення у стадії досудового розслідування обвинувальної діяльності в її початковій (досудовій) формі. Мета: надання наукового визначення початковій (досудовій) формі кримінального обвинувачення, що реалізується стороною обвинувачення у стадії досудового розслідування, розкриття її змісту, цілі, завдань, принципів та кримінального процесуального порядку реалізації. Методи: загальнотеоретичні та спеціально-наукові методи пізнання, а саме, діалектичний, історико-правовий, формально-логічний, логіко-семантичний, логіко-правовий, статистичний, методи структурно-функціонального аналізу, моделювання, системного аналізу тощо. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: надано наукове визначення початкової (досудової) форми обвинувачення, що реалізується стороною обвинувачення у стадії досудового розслідування як «порушення обвинувачення та офіційне оформлення обвинувального акту»; сформульовано авторський варіант цілі, завдань і принципів обвинувальної діяльності у її початковій (досудовій) формі; визначено процесуальний механізм реалізації функції обвинувачення у її першій початковій (досудовій) формі і розкриті його основні складові елементи, які надають йому системного і динамічного характеру; обґрунтовано необхідність виключення із п. 1 ст. 131-1 Конституції України терміна «публічне обвинувачення» із заміною його терміном «державне обвинувачення», бо перший із них відображає лише народний, громадський порядок обвинувачення, а другий – правовий порядок реалізації державної функції обвинувачення, обумовленої одним із завдань, що стоять перед державою (протидія злочинності); окреслено вичерпний перелік учасників кримінального провадження, які в обов'язковому порядку мають входити до складу сторони обвинувачення, діючу у стадії досудового розслідування; запропоновано виключити зі статей КПК України положення, відповідно до якого слідчому судді надається право проводити судово-контрольні провадження з обов'язковою участю сторони захисту у повному складі та лише з одним представником сторони обвинувачення – прокурором, що ставить сторони в нерівне положення і руйнує сам принципи змагальності кримінального процесу. Практичне значення: висновки і пропозиції можуть бути використані у науково-дослідній сфері, для подальших досліджень з питань початкової (досудової) форми обвинувачення, яка реалізується у досудовому розслідуванні; у законодавчій діяльності, для удосконалення кримінального процесуального законодавства України щодо реалізації обвинувачення у його початковій (досудовій) формі; у правозастосовній сфері як рекомендації щодо діяльності сторони обвинувачення у досудовому розслідуванні. Сфера використання: у навчальному процесі при вивченні курсу кримінального процесу та спецкурсів, під час підготовки підручників і науково-практичних посібників, розробки методичних рекомендацій.^UThe object of the study is the legal relationships that arise, develop and terminate during the prosecution of the prosecution in the pre-trial stage of the investigation of the indictment in its initial (pre-trial) form. Purpose: to provide a scientific definition of the initial (pre-trial) form of criminal prosecution implemented by the prosecution party at the stage of pre-trial investigation, to disclose its content, purpose, objectives, principles and criminal procedural order of implementation. Methods: general theoretical and special scientific methods of cognition, namely, dialectical, historical-legal, formal-logical, logical-semantic, logical-legal, statistical, methods of structural-functional analysis, modeling, system analysis, etc. Theoretical and practical results, scientific novelty: scientific definition of initial (pre-trial) form of prosecution provided by the party of the prosecution in the stage of pre-trial investigation as “violation of the charge and official registration of the indictment”; formulated the author's version of the purpose, objectives and principles of the indictment in its initial (pre-trial) form; the procedural mechanism of the prosecution function in its first initial (pre-trial) form has been determined and its main constituent elements have been disclosed, which give it a systemic and dynamic character; the necessity to exclude from item 1 of Art. 131-1 of the Constitution of Ukraine the term "public prosecution" with its replacement by the term "state prosecution", since the first reflects only the people's, public order of the prosecution, and the second - the legal order of realization of the state function of the prosecution due to one of the tasks facing the state (counteraction to crime); outlines a comprehensive list of participants in criminal proceedings who must necessarily be part of the prosecution at the stage of pre-trial investigation; it is proposed to exclude from the articles of the CPC of Ukraine a provision according to which the investigating judge is entitled to conduct judicial and control proceedings with mandatory participation of the defense party in full force and with only one representative of the prosecution party - a prosecutor who puts the parties at a disadvantage and destroys the principles themselves competitiveness of the criminal process. Practical value: conclusions and suggestions can be used in the research field for further research on the initial (pre-trial) form of the prosecution, which is realized in the pre-trial investigation; in legislative activity, for improvement of criminal procedural legislation of Ukraine on realization of the charge in its initial (pre-trial) form; in the field of law enforcement as a recommendation on the activities of the prosecution party in the pre-trial investigation. Scope of application: in the educational process in the study of the course of criminal proceedings and special courses, in the preparation of textbooks and scientific and practical manuals, the development of methodological recommendations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського