Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (974)Книжкові видання та компакт-диски (848)Журнали та продовжувані видання (57)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУКАШ$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=ЛЕОНИДОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лукаш О.В. 
Рослинність, флористичні та созологічні особливості межиріччя Десна-Остер: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.В. Лукаш ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню сучасного стану рослинності, флористичних та созологічних особливостей межиріччя Десна-Остер (Чернігівська обл.). Встановлено, що флора регіону нараховує 836 видів, які належать до 421 роду, 109 родин та 5 відділів. Показано, що в цілому флора межиріччя має бореально-неморальний характер. Виявлена значна група видів, межі ареалів яких проходять через територію межиріччя. Визначений синтаксономічний склад рослинності, який включає 160 асоціацій, що належать до 46 формацій і 4 типів. Охарактеризовані всі типи рослинності на рівні класів формацій, субформацій, класів та груп асоціацій з описом структури ценозів, наведенням екологічних умов, флористичного складу та ін. Встановлені основні тенденції динаміки рослинності, зокрема значний розвиток деградаційних процесів в основних її типах. Виявлено 47 рідкісних видів рослин та 12 рідкісних угруповань. Запропоновано створити в регіоні 8 нових природно-заповідних територій. Розроблено екологічну мережу межиріччя як еталон для локальних регіонів України із значним антропогенним впливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.29(237УКР3-4ЧЕН),022

Рубрики:

      
3.

Лукашов Д.В. 
Дослідження локального магнітного впорядкування у ВТНП сполуці {YBasub2/sub (Cusub{1-x}/sub; sup57/sup Fesubx/sub) sub3/sub Osub{6+delta}/sub} методом месбауерівської спектроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Д.В. Лукашов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В368.313,022
Шифр НБУВ: РА310054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лукашевич І.В. 
Нові сторони механізму дії препаратів чистотілу великого при терапевтичній корекції клінічних проявів хронічних некаменевих холециститів, хронічних гастродуоденітів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Лукашевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Фраківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості уражень гастродуоденальної та біліарної систем у хворих на хронічний некаменевий холецистит у поєднанні з хронічним гастродуоденітом та їх корекції шляхом включення у лікувальний комплекс препаратів чистотілу великого (ЧВ). За умов норми та експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденального комплексу у щурів, шляхом визначення продуктів вільнорадикального окислення ліпідів і деяких показників системи глутатіону, визначено разову і добову дозу препаратів ЧВ. Досліджено вплив разової дози препаратів ЧВ на кислотоутворюючу функцію шлунка та моторику жовчного міхура, а також особливості впливу курсового лікування препаратами ЧВ на захисні протирадикальні системи, систему жовчовиділення, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка, дванадцятипалої кишки та ступінь обсіменіння їх Hp, імунну систему. Обгрунтовано доцільність використання препаратів ЧВ за даної патології, розроблено методику диференційованого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р413.201.1-52
Шифр НБУВ: РА308701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лукаш С.В. 
Формування економічного мислення підлітків у процесі навчально-трудової діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.В. Лукаш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто економічне мислення підлітків як процес опосередкованого й узагальненого пізнання явищ економічної дійсності в їх суттєвих властивостях, зв'язках та відношеннях, який відбувається на основі готовності до їх осмислення, завдяки використанню прийомів розумової діяльності, і завершується формуванням економічних знань, їх переходом у переконання та реалізацією в практичній діяльності. Структурно економічне мислення представляє єдність мотиваційного, змістового, операційного та дієво-практичного компонентів. Розкрито сутність, основні риси та критерії рівня сформованості у школярів економічного мислення. Теоретично обгрунтовано педагогічні умови, які забезпечують підвищення успішності формування економічного мислення підлітків у навчальному процесі. Побудовано методику формування економічного мислення підлітків на уроках трудового навчання, експерименальна перевірка якої підтвердила її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.357 + У9(4Укр)р2-3
Шифр НБУВ: РА313767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Лукашевич С.Ю. 
Кримінологічна характеристика та попередження злочинності засуджених в місцях позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Ю. Лукашевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні кримінологічні проблеми злочинності засуджених в місцях позбавлення волі в Україні. Надано розгорнуту кримінологічну характеристику злочинності засуджених, висвітлено основні, кримінологічно значущі риси особи злочинця та потерпілого. Проаналізовано специфічні фактори, причини й умови злочинності засуджених, особливості механізму злочинної поведінки. Запропоновано виокремити в системі спеціально-кримінологічного запобігання злочинності сукупність специфічних заходів для формування у суспільстві антикримінальної культури та сприяти її розповсюдженню серед населення та серед засуджених в місцях позбавлення волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 + Х883.9(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА315503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Лукашов Д.В. 
Роль двостулкових молюсків у міграції радіонуклідів в екосистемі водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Д.В. Лукашов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено еколого-фізіологічних особливостей популяцій 8 видів двостулкових молюсків у водоймі-охолоджувачі; вивчено біотопічний розподіл видів, сезонну та багаторічної динаміки біомаси їх поселень; проаналізовано розмірну, вікову та статеву структури поселень, морфологічну мінливість, інтенсивність фільтрації зависів та їх седиментації в осадию.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.16*820*806*801.1-652.152
Шифр НБУВ: РА316822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лукашова Т.Д. 
Групи з обмеженнями на нормалізатори заданих систем підгруп: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Т.Д. Лукашова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Описано локально скінченні та неперіодичні локально розв'язні групи, що мають недедекіндову нециклічну норму; неперіодичні групи з недедекіндовою нормою нескінченних циклічних і нескінченних абелевих підгруп. Проаналізовано властивості локально скінченних груп з обмеженнями на норму нескінченних абелевих підгруп. Охарактеризовано неперіодичні та локально скінченні групи, в яких норма нескінченних підгруп недедекіндова або має скінченний індекс у групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.3,022
Шифр НБУВ: РА318601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лукашев О.А. 
Правове регулювання грошової системи України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.А. Лукашев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти правового регулювання грошової системи України як організаційно-правової форми грошового обороту на її території. Розкрито питання юридичної природи грошей та грошового обороту, структури грошової системи нашої держави, особливостей правового регулювання окремих її елементів, правового статусу державних органів, які здійснюють управління грошовим оборотом. Наведено пропозиції з метою внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють грошовий оборот в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)41
Шифр НБУВ: РА319505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лукашова І.О. 
Удосконалення обліку операцій з експортно-імпортних постачань товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.О. Лукашова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо організаційно-методичних аспектів бухгалтерського обліку операцій з експортно-імпортних постачань (ЕІП) товарів за умов ринкової економіки. Розкрито економічну сутність ЕІП з метою визначення предмета й об'єктів обліку, висвітлено питання їх правового регулювання. Обгрунтовано сутність організації бухгалтерського обліку з метою розробки рекомендацій щодо формування оптимальної облікової політики об'єктів обліку цих операцій. Надано критичний аналіз існуючої методики оцінки експортованих та імпортованих товарів, методики обліку операцій з ЕІП товарів за умов чинного законодавства. Наведено пропозиції щодо усунення недоліків діючої методики обліку операцій з ЕІП товарів, а також розроблено форми реєстрів аналітичного та синтетичного обліку з принципово новим підходом до їх формування з урахуванням потреб системи управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)284.30
Шифр НБУВ: РА318063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лукаш С.С. 
Нормативно-правове забезпечення ефективності управлінської діяльності ОВС України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Лукаш ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади, організаційні основи та проблеми практичної реалізації й удосконалення нормативно-правового забезпечення ефективності управлінської діяльності в органах внутрішніх справ (ОВС) України. Розкрито суть, особливість і структуру нормативно-правового забезпечення організаційно-структурної побудови та функціонування органів системи МВС, поняття, предмет і завдання правового регулювання відповідної управлінської діяльності. Визначено наукові, соціально-управлінські та правові чинники ефективної діяльності служб, структур та підрозділів внутрішніх справ, критерії ефективності управлінської діяльності в органах. В процесі дослідження висвітлено системний підхід до розвитку й удосконалення нормативного забезпечення управління в ОВС, внаслідок чого стало можливим створення єдиного механізму правового регулювання управлінської діяльності в органах системи Міністерства внутрішніх справ України. Обгрунтовано необхідність розробки проекту Концепції розвитку відомого нормативно-правового забезпечення ОВС України, та створення кваліфікованого акту - Кодексу правоохоронної діяльності ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01
Шифр НБУВ: РА320318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лукашенко С.В. 
Підвищення ефективності обробки жировміщуючих стічних вод м'ясомолочної промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.В. Лукашенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено основні параметри процесу обробки жировмісних стічних вод з застосуванням методу напірного фільтрування через еластичний пінополіуретан. Установлено вплив вихідних концентрацій жирових речовин на ефект очищення, приріст втрат напору та тривалість фільтроциклу за визначених значень швидкості фільтрування. Одержано математичні залежності, що встановлюють кількісні зв'язки між різними технологічними параметрами очищення жировмісних стічних вод і обгрунтовано застосування рівняння Н.А.Шилова для опису адсорбційних процесів, що відбуваються з жирами, які містяться в стічних водах м'ясомолочної промисловості, на пінополіуретані. Розроблено технічне рішення, що дає змогу інтенсифікувати процес обробки жировмісних стічних вод із застосуванням напірного фільтрування через еластичний пінополіуретан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.94 + Л950.94 +
Шифр НБУВ: РА326587

Рубрики:

      
13.

Лукашенко В.М. 
Удосконалення методів, моделей та принципів побудови багатокритеріальних таблично-алгоритмічних функціонально орієнтованих перетворювачів інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.М. Лукашенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено загальні математичні моделі ендогенних і часових показників, принцип багатокритеріальної оптимізації на базі графоаналітичного методу. Запропоновано багатофункціональну модель арифметичного розширювача та набору базових функцій. Удосконалено теорію неповної подібності та розмірностей у галузі обмеження коефіцієнтів подібності, яка має умовну комплексну модель, методику вибору фізичної моделі. Наведено знаково-образні моделі критеріїв подібності для пристроїв, що перерозподіляють прецизійну інформацію у часі та просторі. Встановлено, що їх залежності виявили у Б1110КН1-2 резерв параметрів: потужності розсіювання, швидкості переключення, кількості входів/виходів МДП-ключів. Розроблено багатофункціональну модель - двопозиційний комутатор з вільною вибіркою адреси одного із 32-ох каналів, селектор, мультиплексор, електрична лінія затримки з 32-ма видами та можливістю їх нарощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.4 +
Шифр НБУВ: РА324638

Рубрики:

      
14.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Лукашов С.С. 
Просторово ускладнені ціаніни для флуоресцентної детекції нуклеїнових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.С. Лукашов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив довжини та будови поліметинового ланцюга на спектрально-люмінесцентні властивості комплексів ціанітів з нуклеїновими кислотами (НК). З метою одержання флуоресцентних барвників для детекції НК розроблено хімічні підходи до синтезу нових триметинціанінів з замісниками у поліметиновому ланцюзі. Для одержання ацилметиленових основ - ключових інтермедіатів синтезу мезо-зміщених триметинціанінів вперше запропоновано C-ацилювання активних метиленових груп четвертинних солей азотистих гетероциклів імідазолідами карбонових кислот. Синтезовано та охарактеризовано понад 40 ціанінових барвників. Доведено, що введення домезо-положення поліметинового ланцюга триметинціаніну первинної аліфатичної групи значно зменшує рівень власної флуоресценції барвника, тоді як у комплексі з ДНК мезо-алкіл-триметинціанін випромінює у 2 - 3 рази інтенсивніше за відповідний барвник з незаміщеним поліметиновим ланцюгом. Виявлено, що мезо-заміщені триметинціаніни АТ-специфічно утворюють з ДНК флуоресцентні J-агрегатні структури. За допомогою спектрально-люмінесцентних методів показано, що переважним типом взаємодії триметинціанінів з НК є інтеркаляція. Низку барвників запропоновано для використання у флуоресцентному визначенні НК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в734.6 +
Шифр НБУВ: РА323366

Рубрики:

      
16.

Лукашевич Є.А. 
Розробка біотехнології очистки стічних вод і виробництва біогазу на відходах молочних заводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Є.А. Лукашевич ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено можливість використання стічних вод і молочної сироватки як вторинної сироватки для виробництва пального газу. В експериментах з безперервного метанового бродіння методом "мінімального протоку" установлено, що максимальний вихід метану на стічній воді з ХСК 3 000 мг/л становить 5,5 л/л. Вивчено можливість прискорення процесу метанового бродіння та аеробного доочищення стічних вод після даного бродіння шляхом підвищення концентрації активного мулу з подальшим поверненням його в апараті з відстійників. Установлено, що підвищення концентрації мулу доцільно до 17 г/л. Розроблено варіант апаратурно-технологічної схеми спільної переробки відходів з метою очищення стічної води та одержання біогазу. Показано, що економічний ефект від упровадження технології становить 1 530 тис. грн., окупність 0,42 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л950.94 +
Шифр НБУВ: РА324979

Рубрики:

      
17.

Лукашевич Н.В. 
Удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери у зв'язку з епідемічними особливостями її поширення в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.В. Лукашевич ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Встановлено основні характеристики епідемічного процесу холери (ЕПХ) на прикладі епідемій на Миколаївщині у 1994-му і 1995-му рр. Розглянуто ефективність протиепідемічних заходів, проведених в осередках холери. Виявлено причини низької ефективності таких заходів, як масова антибіотикопрофілактика, подвірні обходи, дезинфекція, підготовка медичного персоналу. Обгрунтовано необхідність зменшення обсягу бактеріологічних обстежень хворих на холеру та контактних з трьох досліджень до однократного. За допомогою методу картографування визначено території інтенсивного прояву ЕПХ в Україні. Зазначено, що до них відносяться усі приморські області півдня України та АР Крим. На підставі результатів проведеного епідеміологічного та статистичного аналізу ЕПХ на трьох раніше існуючих типах територій доведено, що територію країни можна розподілити на два типи за проявом епідемічного процесу. Надано епідеміологічну оцінку ефективності та доцільності проведених лабораторних обстежень населення на територіях країни, що відносяться до різних типів прояву ЕПХ. На територіях першого типу (інтенсивного прояву даного процесу) було виявлено 97,5 % осіб від усіх інфікованих у країні, а велика бактеріологічна робота, проведена на територіях другого типу, майже не принесла результатів. Обгрунтовано скорочення обсягу бактеріологічного обстеження населення на холеру. Зазначено, що це дозволить заощадити сили персоналу, матеріальні ресурси та буде сприяти оптимізації епідеміологічного нагляду за інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-5 + Р194.15 +
Шифр НБУВ: РА324283

Рубрики:

      
18.

Лукашова Л.В. 
Стратегія розвитку підприємств ресторанного господарства при вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Лукашова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичну сутність та значення стратегії розвитку, досліжено соціально-економічні та нормативно-правові засади функціонування підприємств ресторанного господарства при вищих навчальних закладах, досліджено фактори впливу на формування попиту на їх продукцію та послуги. Надано оцінку ефективності роботи підсистем та використання ресурсного потенціалу підприємствами ресторанного господарства при вищих навчальних закладах. Розроблено рекомендації щодо проведення моніторингу забезпеченості послугами харчування за місцем навчання студентів, запропоновано модель удосконалення організаційно-обслуговуючої підсистеми. Запропоновано новий підхід до визначення частки ринку підприємства ресторанного господарства при вищому навчальному закладі. Обгрунтовано підходи щодо генерації пріоритетних стратегічних альтернатив на основі позиціонування підприємства залежно від частки ринку та його зростання, динаміки зміни товарообороту та витрат, диференціації продукції та рентабельності діяльності. Запропоновано модель реструктуризації підсистеми управління підприємств з урахуванням галузевої специфіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14 +
Шифр НБУВ: РА330461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лукашенко О.В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності функціонування підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Лукашенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Удосконалено методи оцінки прибутковості виробництва. Розроблено систему показників ефективності діяльності підприємств з урахуванням визначення саме ціни їх продукції та ресурсів, а також відсотків за наданий та одержаний товарний кредит. Запропоновано методику якісної оцінки фінансового стану підприємств і рівня їх кризового становища на основі диференціації короткострокових зобов'язань за розробленою класифікацією. Створено метод визначення техніко-економічного рівня варіантів техніки на основі так званої ресурсної оцінки, у межах якого обгрунтовано можливість та доцільність приведення варіантів реальних інвестицій не до однакових обсягів виробництва, а до тотожних витрат, необхідних для їх придбання та експлуатації. В розрахунках запропоновано використовувати величини ресурсів у натуральному вираженні без визначення відповідних їм коефіцієнтів вагомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-07 +
Шифр НБУВ: РА333180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лукашова О.А. 
Удосконалення обліку витрат і калькулювання собівартості продукції виноробства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Лукашова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 17 с. — укp.

Висвітлено пріоритетне значення Автономної Республіки Крим у галузі виноробства. Досліджено основні проблеми функціонування виноробного виробництва та запропоновано заходи щодо підвищення ефективності розвитку галузі. Виявлено недоліки існуючого порядку обліку витрат на виноробних підприємствах і запропоновано нову методику їх розрахунку. Проаналізовано вплив організаційних і технологічних особливостей виноробного виробництва на побудову системи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції. Розроблено алгоритм розрахунку матеріальних витрат і оцінки виноматеріалів для визначення собівартості марочного вина, виготовленого безперевним способом. Виявлено чинники впливу на величину втрат вина та запропоновано ефективні методи встановлення порівняльного рівня витрат на зберігання, переливання та витримку. Досліджено склад і структуру витрат, врахованих у собівартості продукції. Обрунтовано необхідність і методи коригування порядку обліку нераціонально розподілених постійних загальновиробничих витрат і наведено пропозиції щодо зміни номенклатури статей собівартості продукції виноробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.25-148.6 +
Шифр НБУВ: РА335497

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського