Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (482)Книжкові видання та компакт-диски (297)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Левчук$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Левчук І. І. 
Соціально-політичний порядок: сутність, детермінанти, інституціоналізація у сучасному політичному просторі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. І. Левчук ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано поняття "соціально-політичний порядок", розкрито його сутність, детермінанти й інституціоналізація у сучасному політичному просторі. Відзначено, що поняття "порядок" та його складові змінюються залежно від історичних і соціально-політичних обставин, від вектору розвитку суспільства. Зазначено, що проблемне поле дослідження ролі та місця людини за умов існування соціально-політичного порядку може вирішуватися в декількох теоретичних площинах, насамперед, в таких теоретичних моделях суб'єкта порядку як інвайронменталізм, постмодернізм, елітаризм. Обгрунтовано, що ідея соціально-політичного порядку передбачає пошук форм, орієнтованих на мирне розв'язання конфліктів, стабільний характер змін, а також подальший цивілізаційний розвиток. Соціально-політичний порядок забезпечується відтворенням певних властивостей або елементів політичної системи, баланс яких, у випадку їх оптимальної конфігурації та співвідношення, призводить до стану політичної стабільності або кризи. У країнах зі стабільною демократією накопичено значний досвід демократичного управління, який дозволяє створити механізми, що здатні ефективно долати виникаючі конфлікти, не порушуючи в цілому основ соціально-політичного порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф011
Шифр НБУВ: РА381591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Левчук І. В. 
Удосконалення методів контролю показників безпеки у технології олієжирових виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / І. В. Левчук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено залежності та вплив технологічних факторів (умов екстракції) на ступінь вилучення пестицидів з олієжировмісних продуктів (синтетичних піретроїдів, сим-триазинів і похідних ФКК). Встановлено раціональні технологічні умови виділення та режими розділення синтетичних піретроїдів, сим-триазинів і похідних ФКК у разі їх сумісної присутності в об'єктах рослинного походження (насінні олійних культур, олії, олієжировмісних продуктах) методом ІФА, КЕ. Обгрунтовано технологічні параметри екстракції в системі рідина - рідина та твердофазної екстракції під час визначення пестицидів різних груп ( хлор-, фосфорорганічних, синтетичних піретроїдів, сим-триазинів) у насінні олійних культур, рослинних оліях, олієжировмісних продуктах методами ГРХ, ГРХ/МС. Виявлено закономірності визначення пестицидів різних груп (хлоро-, фосфорорганічних, синтетичних піретроїдів, сим-триазинів) за умови їх сумісної присутності з використанням кількох селективних детекторів, рухомих фаз різної полярності та альтернативних методів. Знайдено, що межа кількісного визначення бенз[а]пірену методом газорідинної хроматографії з мас-селективним детектором (ГРХ/МС) становить 0,5мкг/кг, методом ВЕРХ з флуоресцентним детектором - 0,07 мкг/кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782-7
Шифр НБУВ: РА379525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Левчук А.П. 
Системи управління асинхронними вентильними стартер-генераторами транспортних енергоустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.П. Левчук ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Створено системи управління асинхронними вентильними стартер-генераторами (АВСГ). На підставі розширеної кодоімпульсної обробки інформації розроблено узагальнену структуру системи управління АВСГ, що містить додаткові зворотні зв'язки за електричною частотою ротора, струмами та напругами каналів відбору потужності. Проведено порівняльний аналіз ефективності використання алгоритмів широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) в АВСГ. Розроблено математичний апарат синтезу алгоритмів дискретного цільового регулювання гармонічного складу вихідної напруги АВСГ для оптимізації заданого параметра якості або залежного енергетичного показника у ШІМ. Наведено інженерні методики їх розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261.631
Шифр НБУВ: РА316581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Левчук В.І. 
Зменшення димності відпрацьованих газів автотракторних дизелів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / В.І. Левчук ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання зменшення димності автотракторних дизелів шляхом застосування системи автоматичного регулювання паливоподачі за величиною оптичної густини відпрацьованих газів та частотою обертання колінчастого вала. В розробленій системі автоматичного регулювання паливоподачі створено денситометричний датчик з підтриманням чистоти оптичного каналу та електромеханічний коректор на базі крокового гібридного електродвигуна. Обгрунтовано електронне регулювання паливоподачі за адаптаційними параметрами, отриманими й перевіреними на уточнених математичних моделях розрахунку швидкісних характеристик і перехідних режимів роботи дизеля. Встановлено, що за умов забезпечення гранично допустимої димності не вище 40% коректування паливоподачі за адаптаційними характеристиками зменшує питомі викиди сажі на 53,9%, циклову подачу палива - на 27,8%, ефективну потужність - на 22,3% й забезпечує стійкість роботи автотракторного дизеля 6ЧН13/11,5.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-044.2 +
Шифр НБУВ: РА361486

Рубрики:

      
5.

Левчук К. І. 
Створення та діяльність громадських організацій в умовах трансформацій українського суспільства (1985-1996 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / К. І. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 30 с. — укp.

Висвітлено продлему становлення та розвитку громадських організацій України в роки суспільно-політичних та економічних трансформацій (1985 - 1996 рр.). Проаналізовано етапи становлення неформальних організацій, причини та наслідки кризи одержавлених громадських організацій радянської доби, особливості правового унормування діяльності об'єднань громадян у роки перебудови та на етапі становлення української держави. Розкрито основні форми та методи діяльності, узагальнено здобутки громадських організацій у різних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-48 + Т3(4УКР)64-48
Шифр НБУВ: РА374576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Левчук Л.В. 
Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за умов штучного заміщення хромосом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.В. Левчук ; Селекційно-генет. ін-т УААН. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено з'ясуванню впливу реципрокних міжлінійних заміщень хромосом на окремі показники пристосованості D.melanogaster. Вперше отримано інформацію про рівень відносної пристосованості (W) та інших показників адаптивної здатності генотипів (реальної плодючості, терморезистентності, тривалості життя, виживання за умов голоду) у разі заміщення хромосом 1,2 та 3. Визначено функціональний стан ген-ензимної системи алкогольдегідрогенази (АДГ), наявність корелятивних зв'язків між окремими показниками пристосованості у разі заміщень хромосом. Встановлено, що обмін хромосомами в межах ліній C-S, cn та vg призводить до зменшення адаптивного потенціалу генотипів і в ряді випадків супроводжується модифікацією властивостей алозилмів АДГ. Основною причиною зазначених змін є наявність маркерних мутацій та порушення генного балансу у разі штучних перебудов генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*447.23,022
Шифр НБУВ: РА311142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Левчук Л.Г. 
Застосування методу унітарного перетворення Окубо в теорії фотомезонних процесів на ядрах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.13 / Л.Г. Левчук ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Процедура Окубо для побудови ефективних операторів, діючих в нуклонному секторі фоківського простору станів андронної системи, використовується для опису одиночного фото- та електроутворення мезонів (піонів) на ядрах. Вивчаються поправки до імпульсного наближення, зумовлені ефектами сходу з енергетичної оболонки і двочастинковими механізмами реакції. Для забезпечення градієнтної незалежності обчислень застосовано засіб, заснований на узагальненні теореми Зігерта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477,022

Рубрики:

      
8.

Левчук Л.Р. 
Господарсько-правова відповідальність підприємств за порушення на споживчому ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Р. Левчук ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства України та інших країн, а також наукових робіт визначено зміст понять "споживчий ринок", "споживач", "продавець", "якість продукції", "партія товару". Розкрито суть понять захисту прав споживачів як принципу господарської діяльності та споживача як учасників господарських відносин. Досліджено підстави та форми господарсько-правової відповідальності за порушення на споживчому ринку та наведено пропозиції щодо доповнення переліку порушень у цій сфері, за які повинна бути реалізована господарсько-правова відповідальність. За результатами дослідження практики застосування спеціально уповноваженими державними органами адміністративно-господарських санкцій за порушення на споживчому ринку сформульовано та венесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою підвищення ефективності зазначених господарсько-правових санкцій, а саме: адміністративно-господарського штрафу, обмеження та припинення діяльності суб'єкта господарської діяльності, штрафних і оперативно-господарських санкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 +
Шифр НБУВ: РА355375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Левчук М.В. 
Церковний суд у Київській Русі (історико-правове дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М.В. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено результати історико-правового дослідження церковного суду в Київській Русі в X - першій половині XIV ст. в аспекті правової природи церковного суду, джерел церковного права, предметної, персональної та територіальної юрисдикції, судоустрою та порядку судочинства. Розглянуто сучасні підходи до розуміння влади в церкві та її судових повноважень. Висвітлено історію становлення церковного суду від виникнення християнської церкви до часу запровадження християнства в Київській Русі як державної релігії. Визначено особливості церковного суду в Київській Русі та на їх основі обгрунтовано поняття церковного суду. Досліджено основні джерела права, якими керувались церковні суди під час здійснення судочинства. Встановлено обсяг юрисдикції церковних судів в Київській Русі. Показано систему судових інстанцій церковного суду та порядок здійснення судочинства, а також розглянуто види та характеристика покарань, що застосувались церковним судом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-629.1:Э + Э370.9(4УКР)-625
Шифр НБУВ: РА370222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Левчук Н. І. 
Вплив паклітакселю на апоптозні і метаболічні процеси в пухлинах надниркових залоз людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.14 / Н. І. Левчук ; ДУ "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457-1
Шифр НБУВ: РА381302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Левчук О. М. 
Проблемно-орієнтовані інформаційні технології для цілеспрямованих систем, які функціонують у середовищах, що складно формалізувати: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О. М. Левчук ; НАН України ; Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій і систем. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено проблемно-орієнтовані інформаційні технології (ПО ІТ): для галузі електронної техніки, що дозволяє створювати моделі електронних приладів, прогнозування урожайності сільськогосподарських культур, що дозволило під час дослідження параметрів росту рослин ввести параметр "опромінення рослин" і створити пристрій "активізатор росту рослин", відбору спортсменів для збірної команди України зі стрільби, що дає змогу формувати збірні команди для участі у провідних змаганнях та прогнозувати результати їх виступів. Розроблено оригінальні методики агрегування, які дозволяють в процесі досягнення високих результатів у спорті керувати процесом навчання та тренування спортсменів і детальніше оцінити умови, за яких функціонує цілеспрямована система.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8
Шифр НБУВ: РА379524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Левчук О.І. 
Особливості рекреаційного лісокористування за водозбірним принципом на південному макросхилі Кримських гір: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.І. Левчук ; Укр. НДІ ліс. гос-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено положення про важливість водорегулюючої функції гірських лісів - впливу більш високої лісистості на водозбірних басейнах на зменшення поверхневого стоку у разі випадання загальних атмосферних опадів протягом року та паводкового стоку у разі суттєвих зливових опадів у літній сезон. Вперше встановлено фактичну лісистість південного макросхилу Кримських гір, як відособленої стокової території, представленої 33 різнозалісненими (від 12 % до 84 %) водозбірними басейнами основних річок першого порядку (83 % площі) та водозборами більш дрібних річок-водотоків приморської смуги. Розглянуто методику розрахунку показників рекреаційного лісокористування та запропоновано оцінку антропогенної порушеності водозбірних басейнів. Визначено, що у насадженнях ряду типів лісу норматив допустимих рекреаційних навантажень дорівнює нулю, тобто рекреаційне лісокористування недопустимо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.93(4УКР-6КРИ) + П342.52(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА323410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Левчук О.Б. 
Структурні компоненти вірусу плямистості аїру та його біологічні властивості: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.Б. Левчук ; НАН України; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Вивчено структурні компоненти нового фітопатогеного вірусу - вірусу плямистості аїру (ВПА), який виявлено вперше на рослинах аїру в Київській області. Встановлено, що ВПА має бациловидну форму. Показано, що серед структурних білків ВПА є лектини. Вивчено якісний і кількісний склад ліпідів і вуглеводів ВПА. Доведено, що структурний білок ВПА з молекулярною вагою 43 кДа є антигеноспорідненим до небезпечних рабдовірусів людини та тварин - вірусу везикулярного стоматиту та вірусу сказу, а імуноглобуліни до рослинного рабдовірусу ВПА in vitro здатні нейтралізувати інфекційну активність ВВС. Виявлено антигенну спорідненість поліцукрів - манана і глюкана та структурних вуглеводів фіторабдовіруса ВПА й рабдовірусів людини і тварин ВВС та ВС. Встановлено, що вірус уражає рослин з 13-ти родин. Його розглянуто як модель для вивчення особливостей реалізації генетичної інформації фіторабдовірусів та використання для порівняльного аналізу білків, ліпідів і вуглеводів рослинних і тваринних рабдовірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222,32 + П478.2 +
Шифр НБУВ: РА368187

Рубрики:

      
14.

Левчук О.В. 
Інтеграція природничо-математичної та спеціальної підготовки майбутніх економістів у вищих аграрних навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Левчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інтеграції природничо-математичної та спеціальної підготовки майбутніх економістів-аграріїв. Доведено, що умовами ефективності процесу інтеграції навчальних дисциплін є формування системи природничо-математичних, економічних і спеціальних знань аграрного профілю на підставі інтегративного підходу; використання проблемного підходу до структурування змісту навчання з орієнтацією на ідеї міждисциплінарної інтеграції; реалізація модульної організації навчання з використанням нових інформаційних технологій на базі інтегративного підходу; реалізація метапідходу та конструювання навчальних інтегрованих метапредметів на підставі природничо-математичної та спеціальної підготовки економістів-аграріїв. Розроблено й експериментально перевірено модель і методику організації професійної підготовки студентів на засадах інтеграції природничо-математичних і спеціальних навчальних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 р3 +
Шифр НБУВ: РА358462

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Левчук О.В. 
Управління інвестиціями у людський капітал: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Левчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні, методологічні положення та прикладні рекомендації щодо підвищення ефективності управління інвестиціями у людський капітал. Узагальнено та систематизовано теоретично-методологічні підходи щодо формування результативності системи управління даними інвестиціями. Оцінено змістовність визначення поняття "людський капітал". Проаналізовано стан і тенденції розвитку людського капіталу в аграрному секторі економіки. Наведено практичні рекомендації щодо його поліпшення. Оцінено економічний ефект від інвестицій в людський капітал за окремими професійними та демографічними групами, галузями економіки та типами підприємств. Обгрунтовано стратегічну потребу у людських ресурсах з урахуванням трансформаційних процесів в економіці, попиту та пропозиції робочої сили на національному ринку праці. Обгрунтовано концептуальні засади формування результативної системи управління інвестиціями у людський капітал і розроблено стратегії його розвитку. Сформовано методологічні підходи до проектування системи управління інвестиціями у людський капітал, адекватної стратегічної потреби національної економіки за умов жорсткої конкурентної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240-56-21 +
Шифр НБУВ: РА360613

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Левчук О.М. 
Розвиток кооперативного книговидання в Україні в кінці ХІХ - першій третині ХХ ст. (на прикладі Всеукраїнського кооперативного книговидавничого і книготорговельного товариства "Книгоспілка"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.М. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На базі результатів аналізу літературних і архівних джерел висвітлено діяльність кооперативного видавництва Книгоспілки у 1920 - 1930-х рр. протягом історичного періоду "нової економічної політики" (непу) в Радянському Союзі. Досліджено кооперативно-громадський книгодрук як осібну систему, яка виникла з ініціативи українського широкого загалу, внаслідок чого самоствердження українців як нації відбулося в усіх галузях їх життя (культурній, громадській, політичній). Предметом зазначеної праці стали різні аспекти діяльності Книгоспілки як провідної кооперативно-видавничої організації в Україні за непу: соціально-економічні, історичні та політичні умови діяльності, авторська й читацька аудиторія, взаємодія з іншими суб'єктами видавничої справи та красного письменства, бізнесові та інформаційні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч610.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325735

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Левчук С.А. 
Матриці Гріна рівнянь і систем еліптичного типу для дослідження статичного деформування складених тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / С.А. Левчук ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Побудовано матриці типу Гріна для одержання аналітичних розв'язків задач математичної фізики про статичне деформування складених пластинчатих і оболонкових тіл з використанням методів відокремлення змінних шляхом тригонометричних розкладів, потенціальних представлень, а такод методу крайових і складених задач. Для розрахунку вісесиметричного деформування круглих і кільцевих пластин дискретно-змінної у радіальному напрямку товщини (складених пластин) побудовано відповідні задачам матриці типу Гріна. Досліджено напружено-деформований стан деяких класів складених конічних і циліндричних оболонкових об'єктів. За допомогою побудованих відповідних матриць типу Гріна розв'язано задачу про пружне деформування складеного тіла з двох пластин, з'єднаних під прямим кутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.69,022 + В251.101-01,022 +
Шифр НБУВ: РА321421

Рубрики:

      
18.

Левчук Я.М. 
Традиційний український дитячий фольклор: когнітивні можливості формування світогляду: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Я.М. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

На матеріалі традиційного українського дитячого фольклору досліджено його когнітивні можливості формування світогляду. Основою когнітивного потенціалу українського дитячого фольклору є система формування у дитини засад кратичного (аналітичного) мислення - явищ прогностики, властивих народній дитячій субкультурі. Проаналізовано специфіку традиційного дитячого фольклору, у ньому імпліцитні можливості формування світогляду базуються на системі координат світобудови, яка спочатку пропонується дорослими, а згодом осмислюється й інтерпретується у фольклорі й ігровій культурі самою дитиною. За поєднання структурних систем світу й антисвіту, залучаючи механізми карнавалу, дитина вибудовує мікрокосм, який є фундаментом формування її світогляду. Увагу приділено етичним чинникам формування світогляду дитини, зокрема, системі народної моралі (на матеріалі колискових і прозивалок). Установлено, що за принципом "від зворотного" у прозивалках і колискових вимальовується певний образ ідеальної людини. Прогностика, виражена у закличках, примовках до комах, птахів, одержує нове смислове забарвлення у "конструюванні" соціальної складової образу життя. Дитина використовує систему стереотипів, засуджує негативні якості та стиль поведінки під впливом народної моралі - етичного й естетичного досвіду нації, який втілюється у критеріях поведінки в її середовищі. Розглянуто мотиви смерті та страждання у дитячій інтерпретації та виявлено, що переживання трагічних подій у дитячому фольклорі спричинене потребою катарсису й адаптує дитину до можливих реальних трагічних подій, трактуючи їх як природне явище, підпорядковуючи системі культурних стереотипів і норм усталеної поведінки. Дитячий оптимізм живиться інтуїтивною надією на циклічність існування всього, що її оточує, підтримується можливістю прогнозувати та впливати на власне майбутнє, прагненням до пошуку альтернативи, а також запрограмованістю дитини на оптимізацію себе та навколишнього світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш83(4УКР)-3 + Ш83(4УКР)-3
Шифр НБУВ: РА359711

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Левчук І. В. 
Науково-методологічні основи удосконалення технохімічного контролю сировини і готової продукції олійножирових виробництв / І. В. Левчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено науковому обґрунтуванню застосування системного комплексного підходу щодо створення сучасних схем технохімічного контролю сировини і готової продукції олійножирових виробництв з використанням виключно інструментальних методів аналізу: газорідинної хроматографії, високоефективної рідинної хроматографії, газової хромато-масспектроскопії, зонального капілярного електрофорезу та ін. На основі узагальнення теоретичних і експериментальних даних розроблено схему забруднення олійного насіння, соняшникової олії та олієжировмісних продуктів природними та антропогенними екотоксикантами: пестицидами, поліхлорованими біфенілами, поліароматичними вуглеводнями, фталатами, сторонніми домішками органічного і неорганічного походження, харчовими добавками. Удосконалено стандартизований метод визначення воскоподібних речовин. Експериментально досліджено розподіл пестицидів різних класів у насінні соняшнику і продуктах його переробки. Розроблено науково обґрунтовані способи визначення пестицидів, в т.ч. за умови їх сумісної присутності. Гармонізовано з міжнародними вимогами спосіб визначення поліароматичних вуглеводнів (ПАВ) і встановлено, що вміст бенз(а)пірену є технологічним маркером по відношенню до суми ПАВ. Розроблено пріоритетний спосіб визначення фталатів, що мігрують з ПЕТ-упаковки у рослинні олії та жировмісні продукти. Теоретично та експериментально обгрунтовано необхідність застосування методів визначення жирнокислотного, ацилгліцерольного (в т.ч. індивідуального) та складу стеролової фракції для ідентифікації олій та жирів, зокрема для виявлення сторонніх домішок мінерального (мінеральних олив) та органічного (нехарчового курячого жиру) походження, тобто для цілей фальсифікації. Створено наукове та методологічне підґрунтя щодо створення національного стандарту щодо контролювання вмісту консервантів у жировмісних продуктах. Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення схем технохімконтролю сировини і готової продукції у виробництві соняшникової олії, в т.ч. фасованої в полімерну тару, маргаринової продукції, майонезу та салатних соусів, купажованих олій.^UThe thesis is devoted to the scientific substantiation of the application of the system complex approach to the creation of modern schemes of techno-chemical control of raw materials and finished products of fat-and-oil production with the use of exclusively instrumental methods of analysis: gas-liquid chromatography, high-performance liquid chromatography, gas chromatography, zonal capillary electrophoresis, etc. It has been developed the scheme on the basis of theoretical and experimental data generalization of oilseed, sunflower oil and oily products contamination by natural and anthropogenic ecotoxicants, namely pesticides, polychlorinated biphenyls, polyaromatic hydrocarbons, phthalates, foreign impurities of organic and inorganic origin, and food additives. The standardized method of determining wax-like substances has been improved. The distribution of pesticides of various classes in sunflower seed and products of its processing has been experimentally investigated. Scientifically grounded methods of pesticide determination have been developed including their simultaneous presence. A priority method for determination of migrating phthalates from PET packaging in vegetable oils and fat-containing products has been developed. The necessity of using methods for determining the fatty acid, acylglycerol (including individual) and composition of the sterol fraction for the identification of oils and fats, in particular for the foreign impurities detection of mineral (mineral oils) and organic (nonfood chicken fat) origin, i.e. for goals of falsification, has been grounded scientifically and theoretically. A scientific and methodological basis for establishing a national standard for controlling the content of preservatives in fatty products has been created. Practical recommendations for improving the schemes of technochemical control of raw materials and finished products in the sunflower oil production, including packed in plastic containers, margarine products, mayonnaise, salad dressings and blended oils have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Левчук І. П. 
Збудження несинусоїдальних хвильових збурень у нерівноважній плазмі / І. П. Левчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному дослідженню збудження несинусоїдальних хвильових збурень у нерівноважній плазмі, механізмам збудження кільватерних полів у плазмі резонансною та нерезонансною послідовностями релятивістських електронних згустків. Методом числового моделювання визначено умови збудження кільватерних полів у плазмі, що забезпечують однорідне фокусування послідовності згустків релятивістських електронів. Знайдено способи підвищення коефіцієнта трансформації з метою збільшення темпу прискорення.^UThe thesis deals with the theoretical investigation of the excitation of non-sinusoidal wave perturbations in a nonequilibrium plasmas, the mechanisms of excitation of wakefield in a plasma by the resonant and nonresonant sequences of relativistic electron bunches. Numerical simulation conditions for excitation of plasma fields in the plasma, which provide homogeneous focusing of the cluster sequence of relativistic electrons, are determined. Methods for increasing the coefficient of transformation have been found in order to increase the acceleration rate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського