Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>A=Лисенко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Лисенко А. О. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень при управлінні ресурсами в дослідно-конструкторських розробках: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / А. О. Лисенко ; "Харк. авіац. ін-т", нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського. — Х., 2010. — 19 с.. — 19с. с. — укp.

Зазначено, що організаційні принципи фінансування центром відповідальності дослідно-конструкторських розробок класифіковано за ступенем децентралізації управління витратами розподіленої системи центрів діяльності. З'ясовано, що витрати на дослідно-конструкторські розробки відповідно щодо принципу жорсткої централізації управління визначено шляхом розв'язання задачі оптимізації методом множників Лагранжа. Апробовано на конкретному прикладі модернізації об'єкта виробництва дану інформаційну технологію оцінки ефективності фінансування дослідно-конструкторської діяльності, що дає можливість визначити умови найбільш привабливого використання даних моделей організаційного управління ресурсами.Зазначено, що організаційні принципи фінансування центром відповідальності дослідно-конструкторських розробок класифіковано за ступенем децентралізації управління витратами розподіленої системи центрів діяльності. З'ясовано, що витрати на дослідно-конструкторські розробки відповідно щодо принципу жорсткої централізації управління визначено шляхом розв'язання задачі оптимізації методом множників Лагранжа. Апробовано на конкретному прикладі модернізації об'єкта виробництва дану інформаційну технологію оцінки ефективності фінансування дослідно-конструкторської діяльності, що дає можливість визначити умови найбільш привабливого використання даних моделей організаційного управління ресурсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.981 ф12 +
Шифр НБУВ: РА372301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лисенко А.О. 
Кардіогемодинаміка та вазоактивна функція ендотелію судин у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із артеріальною гіпертензією в динаміці лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Лисенко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості порушення гемодинаміки, вазорегулювальної функції ендотелію судин у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) II та III стадії у поєднанні з есенціальною артеріальною гіпертензією II стадії, проаналізовано вплив монотерапії лозартаном калію на досліджувані процеси. Визначено особливості та ступені порушення діастолічної функції шлуночків серця, ендотеліальної функції судин і добового профілю артеріального тиску. Оцінено перспективу покращання кардіогемодинаміки й ендотеліальної функції судин за допомогою антагоністів ангіотензину II у хворих на ХОЗД з есенціальною артеріальною гіпертензією. Доведено, що довготривале застосування лозартану калію в добовій дозі 50 - 100 мг сприяє нормалізації діастолічної функції шлуночків серця, підвищеню концентрації нітриту азоту в сироватці крові та зростанню ендотелій-залежної вазодилатації, що свідчить про покращання вазорегулювальної функції ендотелію судин. З метою підвищення ефективності лікування хворих на ХОЗЛ із супутньою артеріальною гіпертензією до складу комплексної терапії як препарат вибору рекомендовано призначати лозартан калію як антагоніста ангіотензину II для покаращання морфофункціонального стану міокарда та вазореглювальної функції ендотелію судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5 + Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА362045

Рубрики:

      
3.

Лисенко А.Б. 
Комплекси перехідних металів з піридинвмісними ізоксазолідинами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / А.Б. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості піридинізоксазолідинів. Вивчено процеси комплексоутворення в системах, що містять Pd(II), Pt(II), Zn(II), Cu(II), Ir(II) та 3,5-дизаміщені піридинізоксазолідини. Встановлено, що даний клас органічних сполук може виявляти амполідентатні властивості та, залежно від природи центрального атома, здатний координуватись монодатно та бідентатно (N,N- і N,O- координації). Вперше одержано комплекси з координованими гетероатомами ізоксазолідинового циклу. Визначено основні типи комплексів, утоворених у досліджених системах. Синтезовані сполуки охарактеризовано методами ІЧ-, електронної, 1М- і 2М-ЯМР спектроскопій. Будову 2-х органічних і 7 координаційних сполук встановлено за допомогою повного рентгеноструктурного аналізу. Доведено, що в досліджених системах процес комплексоутворення може призводити до утворення кристалів різних типів зі співвідношенням між цис- і транс-діастереомерами. Синтезовані координаційні сполуки застосовано для розділення сумішей діастереомерів піридинізоксазолідинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21
Шифр НБУВ: РА312516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лисенко А.В. 
Методика використання літературного краєзнавства в системі підвищення кваліфікації вчителів-словесників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.В. Лисенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено методичне забезпечення використання літературного краєзнавства в системі післядипломної освіти вчителів-словесників. Визначено концептуальні засади та критерії формування змісту літературного краєзнавства, запропоновано систему методів та прийомів викладання даної дисципліни на засадах інноваційних педагогічних технологій. Встановлено, що використання літературного краєзнавства в організації підвищення кваліфікації ефективно впливає на рівень професійної компетентності вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р7 + Ш5(4УКР)-379
Шифр НБУВ: РА320214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лисенко А.А. 
Отаманські формування на Лівобережній Україні в другій половині 1918 - 1919 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.А. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

На підставі широкого кола вперше залучених до наукового обігу матеріалів, спогадів та інших джерел комплесно проаналізовано зародження та діяльність отаманських формувань Лівобережної України, висвітлено роль української лівобережної отаманщини в ході громадянської війни в другій половині 1918 - 1919 рр. Отримано дані щодо принципів формування, тактики дій отаманських формувань. Досліджено діяльність кількох значних повстанських одиниць. Розглянуто значення української лівобережної отаманщини та її вплив на загальний хід і результати громадянської війни в Україні в досліджуваний період, а також взаємовплив українського отаманського руху та масових селянських рухів. Виявлено ряд неточностей, похибок та фальсифікацій, які мали місце у радянській та у зарубіжній історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-4
Шифр НБУВ: РА317218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лисенко А.М. 
Формування та розвиток ринку молока і молочної продукції: Автореф. дис.... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.М. Лисенко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування та розвитку ринку молока і молочної продукції та розглянуто питання його функціонування. Висвітлено основні напрямки формування та розвитку ринку молока і молочної продукції на перспективу. На підставі аналізу попиту, пропозиції та ціноутворення на ринку молока і продуктів його переробки в Кіровоградщині та в Україні в цілому, характеристики економічних взаємовідносин визначено основні параметри молокопродуктивного підкомплексу АПК Кіровоградщини на 2010 р., розкрито шляхи поглиблення інтеграції та розроблено напрями регулювання ринку молока і молочної продукції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4КІР)325.250.0-451.51-592
Шифр НБУВ: РА321552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лисенко А. Б. 
Координаційні полімери на основі 1,2,4-тріазолвмісних лігандів / А. Б. Лисенко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі запропоновано підходи до синтезу координаційних полімерів на основі багатофункціональних 1,2,4-тріазольних лігандів місткового типу, виявлено особливості їх структуроутворення та розроблено методики їх синтезу. Одержані координаційні сполуки є прототипами органо-неорганічних матеріалів з широким спектром функціональних властивостей, зокрема сорбційних, каталітичних, магнітних та люмінесцентних. Сполуки були ідентифіковані та охарактеризовані сучасними фізичними методами, включаючи рентгеноструктурний аналіз монокристалу, порошковий рентгено- та термофазовий аналіз, термогравіметричний аналіз, ІЧ спектроскопію, 1Н ЯМР, СHN, мас-спектральні дослідження у розчині, енергодисперсійну рентгенівську спектроскопію, електронну та люмінесцентну спектроскопії, скануючу електронну мікроскопію, вимірювання магнітної сприйнятливості, сорбційні та каталітичні дослідження. Показано перспективи використання побудови концентраційних діаграм кристалізації для вивчення багатокомпонентних систем, що містять CuII, 1,2,4-тріазольний ліганд та MoVI-оксидний прекурсор. Кристалічну будову 132 сполук встановлено методом рентгеноструктурного аналізу монокристалу.^UIn the thesis, synthetic approaches directed towards coordination polymers based on bridging multifunctional 1,2,4-triazole ligands were explored. The syntheses of the complexes have been developed and elaborated, and their structural features have been established as well. The obtained compounds comprise the prototypes of organo-inorganic materials with a wide range of functional properties, from magnetism and luminescence to sorption and catalysis. These compounds were identified and characterized by modern physical methods, including single-crystal X-Ray analysis, powder X-Ray diffraction and temperature-dependent powder X-ray measurements, DTA-TG-MS, IR spectroscopy, 1H NMR, CHN, mass spectrometric measurements in solutions, energy dispersion X-ray scattering, electron and luminescent spectroscopy, scanning electron microscopy, temperature-dependent magnetic susceptibility, sorption and catalytic studies. The crystal structures of 132 new coordination compounds were confirmed by single-crystal X-ray analysis. Quantitative parameters of interatomic bonds and angles, types of polymer topologies, intermolecular (supramolecular) interactions, such as hydrogen, π-π stacking and anion-π, etc. were determined using X-ray crystallography. A clear relationship between the chemical composition and structure of compounds, on the one hand, and functional properties, on the other hand, has been established.Simplest bistriazole ligand (btr) was employed to demonstrate the possibilities for the integration of polynuclear ensembles into extended arrays, in which the triangular [Cu3(μ3-OH)(tr)3]/[Cu3(μ3-O)(tr)3] or linear clusters [Cu3(μ2-Cl)2Cl2(tr)4] (or [Cu3(μ2-OH)2(tr)4]) are applicable as secondary building units. In these compounds the organic ligand tends to increase its connectivity (μ3 and μ4) and short inorganic bridges (OH-, O2- and Cl-) display an important supporting role in the overall architectures.The coordination-chemical behavior of heterobifunctional Hpztr towards CuII salts significantly depends on reaction conditions employed. Two synthetic protocols demonstrate the principal ways that can selectively involve the coordination of either triazole or pyrazole groups (the latter appears in the pyrazolate anionic form). In particular, the interaction in hot aqueous solutions leads to the crystallization of one-dimensional coordination polymers [CuII(μ2-OH)]n stabilized by triazole bridges. The bridging role of pyrazole is more preferable in CH2Cl2 medium when CuCl2•2H2O (or CuBr2) reacts with Hpztr and a strong base (solid NaOH) in the presence of lipophilic organic cations as interphase carriers. This interaction affords crystallization of the cyclic hexanuclear hydroxypyrazolate species ([CuІІ6(μ2-OH)6(pztr)6]). The crystal structure shows that the complexes belong to the particles of anionic nature that is a result of encapsulation of one halide anion (Cl- or Br-) inside the inner cavity. These complexes are representative examples of supramolecular-container molecules, which external shape reminds a double bowl. This structure promotes the selective inclusion of a number of guest molecules.The simultaneous binding of metal ions to bistriazole and polycarboxylate ligands opens the way to generate the thermally stable coordination frameworks of neutral types, which built up from low-nuclear coordination clusters. Alternatevely, 1,2,4-triazolecarboxylic acids, derived from alpha-aminocarboxylic acids, have shown significant potential as building blocks for the synthesis of CuII and AgI coordination frameworks, in which triazole and carboxylate bridges are synergistically combined.It was shown that the concept of composition space diagrams represents a significant advantage for the multicomponent systems containing CuII, triazole ligand and MoVI-oxide precursor. This methodological approach contributes to a better understanding of how the crystal structure form in the mixed-metal coordination polymers, it also allows to determine the crystallization fields of the compounds formed and to optimize the methods of their synthesis. The mixed-metal triazole-containing CuII-molybdates demonstrated high efficiency as heterogeneous catalysts in the oxidation of benzyl alcohol.The coordination-chemical behavior of 1,2,4-triazoles in hydrothermal reactions with MoO3 was studied in details. It demonstrated prospects for the supramolecular synthesis of metalloxide–organic frameworks. A key structure of the hybrids is the [N-N]-bridging function of the triazole group that supports the polymeric inorganic subtopologies [–O-Mo(O)2-]n. The metal-oxide coordination polymers proved to be effective catalysts for a wide range of reactions (epoxidation of olefins, oxidative dehydrogenation of alcohols, etc.) that occured with the participation of organic and inorganic peroxides. It was found that the [MoO3(tradcH)]•H2O coordination polymer behaves as a reaction-induced self-separating catalyst.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Лисенко А. Р. 
Методика підвищення інформативності космічних знімків, отриманих за допомогою багатополяризаційного радару з синтезованою апертурою: автореферат дис. ... д.філософ : 172 / А. Р. Лисенко. — Б.м., 2023 — укp.

У сучасному світі мікро-, макроекономіки постає необхідність контролю, оцінки, прогнозування ризиків, стану, результатів тощо. Для забезпечення таких потреб вкрай необхідним є залучення великих обсягів відповідних даних. Завдяки сьогоденному супутниковому покриттю та методам дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) стає можливим отримання даних про земні об’єкти, практично, з будь-якої ділянки земної поверхні як у великих масштабах, так і в короткі терміни.Важливою якісною характеристикою даних дистанційного зондування Землі є їх інформативність, яка відповідає за кількість корисної інформації для вирішення конкретної тематичної задачі. А тому, для різних задач цей параметр є різним. Враховуючи лише зростаючі потреби у більш якісних даних для отримання більш точних результатів, підвищення інформативності супутникових зображень є актуальною задачею нинішнього часу.Отже, метою цієї роботи є підвищення інформативності космічних знімків, отриманих за допомогою багатополяризаційного радару з синтезованою апертурою (РСА), шляхом використання сучасних наукових напрацювань для розробки відповідної методики.Для досягнення заданої мети передбачено виконання кількох наукових завдань, першим з яких постав аналіз існуючих методів підвищення інформативності супутникових зображень, та встановлення взаємозв’язку інформативності з просторовою розрізненністю.В якості радіолокаційних даних з синтезованою апертурою було обрано знімки отримані з сузір’я супутників радіолокаційної системи Sentinel-1. Так як даний супутник надає дані в одразу двох поляризаціях, одна з яких збігається у випромінюваному та приймальному режимах поляризацій електромагнітного імпульсу, а інша містить міжполяризаційну складову, то для подолання проблем неузгодженості та різнорідності даних було розроблено моделі супутникового зворотного розсіювання радарного сигналу з подальшим їх використанням в алгоритмі зведення різнополяризаційних даних в спільну фізичну величину – діелектричну проникність земної поверхні.З метою підвищення просторової розрізненності було розроблено математичну модель синтезу супутникових зображень з низькою просторовою розрізненністю у єдине двократно збільшене зображення підвищеної просторової розрізненності та відповідний алгоритм, що її реалізує.Оцінка досягнутого результату – підвищення інформативності радарних даних – була проведена кількісно порівнянням фактичних просторових розрізненностей вхідних та вихідного зображень. В свою чергу фактичні просторові розрізненності оцінювалися методами просторово-частотного аналізу через апроксимовані функції передачі модуляції (ФПМ) цифрових зображень.Наукова новизнаВперше розроблено методику підвищення інформативності космічних знімків, отриманих за допомогою багатополяризаційного радару з синтезованою апертурою. Методика забезпечує підвищення просторової розрізненності вихідного радіолокаційного зображення за рахунок спільної субпіксельної обробки кількох вхідних зображень, отриманих в кожній поляризації окремо та переведених до єдиної фізичної величини, притаманної земної поверхні – діелектричної проникності, шорсткості, вологовмісту та таке інше. В результаті такого перетворення стає можливим коректно застосувати алгоритм надрозрізненності до сукупності різнополяризаційних радіолокаційних зображень.Удосконалено модель перетворення різнополяризаційних радарних даних в діелектричну проникність земної поверхні шляхом накладання фізично обумовлених обмежень цільової величини та застосування ітераційного прямого-оберненого моделювання відбитого радіолокаційного сигналу.Удосконалено алгоритм відновлення спільного зображення субпіксельної розрізненності із набору супутникових знімків за рахунок його адаптації до радіолокаційних даних, яка полягає в застосуванні додаткової спекл-фільтрації безпосередньо в частотній області, де виконується і вся інша обробка.Практична значимістьЗа результатами експериментального тестування на багатьох реальних двополяризаційних радарних зображеннях розроблена методика забезпечила, в середньому, підвищення інформативності на 85.4 %. Окрім власне підвищення інформативності матеріалів багатополяризаційного радарного знімання запропонована методика забезпечує відтворення просторового розподілу цільової фізичної характеристики земної поверхні підвищеної розрізненності, що відповідає сучасній концепції ARD (analysis-ready data), яка передбачає отримання з сирих супутникових даних карт фізичних/біофізичних параметрів земної поверхні, зрозумілих фахівцям з тематичних наземних досліджень.Розроблену методику можна застосовувати для таких тематичних задач спостереження Землі як екологічний моніторинг, геофізичне картування, пошук корисних копалин, прогнозування деградації земель, дослідження кліматичних змін тощо.Ключові слова: дистанційне зондування Землі (ДЗЗ), супутникові дані, радар із синтезованою апертурою (РСА), коефіцієнт зворотного розсіювання, діелектрична проникність, надрозрізненність (superresolution), субпіксельна обробка^UIn modern world of micro-, macroeconomy the ability for risks, status, results control, assessment or forecast is necessary. To supply growing demands big amounts of relevant data must be provided. Owing to recent satellite coverage and remote sensing methods, it is possible to retrieve huge extent of land objects data, practically, from any point of the land surface in a remarkably short time.An important qualitative characteristic of Earth remote sensing data is their informativeness, which is responsible for the amount of useful information for solving a specific thematic problem. Therefore, this parameter is different for different tasks. Taking into account growing needs for high quality data in order to obtain more accurate results, satellite imagery informativity enhancement is a relevant task of nowadays.Thus, the aim of this work is to increase the informativity of space images obtained with a multi-polarization synthetic-aperture radar (SAR), by using modern exploratory works to develop the appropriate technique.To achieve the given goal, it is envisaged to perform several scientific tasks, the first of which was the analysis of existing methods for satellite imagery informativity enhancement, and the relationship between informativity and spatial resolution establishment.The satellite images obtained from the constellation of satellites of the Sentinel-1 radar system were chosen as the source SAR data. Since this satellite provides data in two polarizations at once, one of which coincides in the emitted and received polarization modes of the electromagnetic pulse, and the other contains an interpolarization component, the models of satellite radar backscattering signal were developed to transform different polarization data into a common physical quantity – dielectric permittivity of the land surface.In order to enhance the spatial resolution, a corresponding mathematical model and algorithm for the low spatial resolution satellite images fusion into a single two-fold enlarged image of enhanced spatial resolution, were developed.The assessment of the achieved result – radar data informativity enhancement – was carried out quantitatively by comparing the actual spatial resolution of the input and output images. In turn, the actual spatial resolutions were estimated by the methods of spatial-frequency analysis through the approximate modulation transfer functions (MTF) of digital images.Scientific noveltyFor the first time a technique for multi-polarization synthetic-aperture radar data informativity enhancement technique was developed. The technique provides an enhancement in the spatial resolution of the output radar image due to the joint subpixel processing of several input images obtained in each polarization separately and converted into a single physical value inherent in the land surface – dielectric permittivity, roughness, moisture content, and so on. As a result of such transformation, it becomes possible to correctly apply the superresolution algorithm to a set of different polarization radar images.The model for converting multi-polarization radar data into dielectric permittivity of the land surface has been improved by imposing physically determined limitations of the target value and applying iterative forward-inverse modeling of the reflected radar signal.The algorithm for restoring a joint image of subpixel resolution from a set of satellite images has been improved by its adaptation to the radar data, which consists in applying additional speckle filtering directly in the frequency domain, where all other processing is performed.Practical implicationsAccording to the results of experimental testing on many actual dual-polarization radar images, the developed technique provided, on average, an enhancement in spatial resolution by 85.4 %. In addition to actually enhance the informativity of multi-polarization radar imaging materials, the proposed technique provides restoration of the spatial distribution of the target physical characteristics of the land surface with enhanced resolution, which corresponds to the modern concept of ARD (analysis-ready data), which means obtaining from raw satellite data maps of physical/biophysical parameters of the land surface that are understandable to experts in applied ground-based studies.The developed technique can be used for such Earth observation applications as: environmental monitoring, geophysical mapping, mineral exploration, land degradation forecasting, climate change research, etc.Keywords: Earth remote sensing, satellite data, synthetic-aperture radar (SAR), radar backscattering coefficient, dielectric permittivity, superresolution, subpixel processing


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського