Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Луценко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Луценко О.М. 
Метафізика Eросу в творчості Б.Вишеславцева та філософія російського релігійного ренесансу кінця XIX - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.М. Луценко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено метафізику Еросу в творчості Б.Вишеславцева у контексті філософської традиції російського релігійного ренесансу кінця XIX - початку XX ст., а також сучасної західноєвропейської та вітчизняної філософії. Проведено історико-філософський аналіз поняття Еросу у представників російського релігійного ренесансу. Установлено, що у визначенні Еросу Б.Вишеславцев не належить до жодного з зазначених напрямків, тому що у своїх дослідженнях він не акцентує уваги на проблемі статі, а міркує про Божественний Ерос. За компаративістським аналізом трагічної суті Еросу у Платона та Б.Вишеславцева виявлено істотне розходження інтерпретації концепції спрямованості Еросу в цих мислителів (Платон згадує два Ероси - Ерос Небесний та Ерос Земний, а Б.Вишеславцев - тільки один - Ерос як становлення морального життя людини). Єдиний Ерос у творчості Б.Вишеславцева з'являється у вигляді дихотомічного прагнення до нижчих і вищих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6
Шифр НБУВ: РА330620

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Луценко О.Л. 
Стратегії та механізми психологічної адаптації особистості до умов перехідного періоду в суспільстві: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.Л. Луценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст і механізми психологічної адаптації особистості у перехідний для українського суспільства період. В результаті психодіагностичного дослідження вибірки (опитано 393-и особи) визначено основний спектр установок, актуалізованих за умов перехідного періоду. Виявлено кількісну перевагу установок негативного характеру, а також підвищення шизоїдної, психопатичної, депресивної симптоматики та прояви нераціональної поведінки, що свідчить про напругу та втому системи адаптації. Обгрунтовано, що зниження моральної нормативності особистості виконує функцію алопсихічного адаптивного механізму в ситуації законодавчої розбалансованості перехідного періоду шляхом розширення діапазону поведінки. Виявлено й описано захисний механізм "погіршення", під дією якого оцінка себе, соціального оточення та ситуації виявляється заниженою. Показано, що даний механізм сприяє підготовці до гіршого, спрощенню сприйняття життя, звільненню від соціальної відповідальності та психологічному відпочинку від напруги за умов перехідного періоду. Доведено, що психологічна властивість екстернальності відіграє роль захисного інтрапсихічного адаптаційного механізму у проблемних сферах перехідного суспільства. Розглянуто різні установчі стратегії адаптації та адаптивно-особистісних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА346544

Рубрики:

      
3.

Луценко О.А. 
Функціональні різновиди прислівних складнопідрядних речень у художніх текстах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.А. Луценко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру, семантику та функціональні типи прислівних складнопідрядних структур у художньому стилі, розглянуто їх текстотвірний потенціал. На матеріалі текстів сучасної української художньої прози проаналізовано особливості семантичних типів власне-прислівних і прислівно-кореляційних речень. З'ясовано еволюцію лінгвістичних теорій щодо прислівних складно-підрядних речень (СПР) та їх статусу в синтаксичній системі. Визначено особливості структури прислівних СПР у художніх текстах. Виявлено специфіку сполучуваних і співвідносних засобів, семантику опорних слів. Охарактеризовано кількісні параметри семантичних класів прислівних СПР. Розглянуто прислівні СПР як визначники авторського стилю. Вперше в українській лінгвістиці проведено комплексний аналіз СПР прислівного типу в художніх текстах і з'ясовано особливості їх структури. Виокремлено семантичні типи та встановлено текстотвірний потенціал цього типу, виявлено їх функційно-семантичну парадигматику, а також визначено кількісно-частотні показники та виявлено їх потенціал як ідіостилістичних визначників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221 + Ш5(4УКР)6-357 +
Шифр НБУВ: РА363910

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського