Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (96)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=МІЛЕНІН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЛЕОНІДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Міленін А.М. 
Енергозбереження тракторних агрегатів при збиранні коренеплодів цукрового буряка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.М. Міленін ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано закономірність зміни тягового коефіцієнта корисної дії трактора за безперервного завантаження коренеплодів цукрового буряка в кузов причепа (напівпричепа) транспортером бурякозбирального комбайна, яка дозволяє рекомендувати оптимальне завантаження трактора від причепа (напівпричепа). Експериментально визначено негативні крутівні моменти в елементах трансмісії тракторів серії ХЗ-150 К під час агрегування з завантаженими причепами 1ПТС-9+3ПТС-12, що призводить до підвищених динамічних навантажень тракторного агрегату. Розвинуто теорію управління трактором, яка дозволяє оцінити керованість тракторного агрегату у разі перерозподілу вертикальних навантажень за осями. Удосконалено теорію тягово-зчіпних властивостей трактора стосовно визначення за критерієм енергозбереження основних параметрів тракторних агрегатів під час роботи за умов підвищеної вологості грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.215.2 + П072.842.152 +
Шифр НБУВ: РА349089

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
4.

Міленін О.Л. 
Правосвідомість учасників дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Міленін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження специфічного правового феномену правосвідомості учасників дорожнього руху. Здійснено дослідження чинного законодавства у галузі дорожнього руху. Окремо розглянуто вплив процесу реалізації права на керування транспортним засобом на формування правосвідомості водіїв та інших учасників дорожнього руху. Досліджено чинники, що впливають на правосвідомість учасників дорожнього руху. Здійснено спробу на сучасному рівні теоретично осмислити й узагальнити дані питання. Сформульовано рекомендації щодо підвищення рівня правосвідомості та правової культури учасників дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА314400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Міленін А.А. 
Розробка наукових основ та розвиток технологій тримірного пластичного формозмінення металів із застосуванням методів комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / А.А. Міленін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Розвинуто теорію та методи розрахунку процесів обробки тиском з вираженою тривимірною течією металу. Виконано теоретичні дослідження, які призвели до розробки нових методів урахування складної форми деформуючого інструмента та напруг тертя на контакті металу з інструментом, орієнтованих на використання в процесі розв'язання об'ємних задач обробки металів тиском (ОМТ) за допомогою методу кінцевих елементів. Розроблено нові шляхи застосування методу граничних елементів для розв'язання задач ОМТ. Уперше теоретично досліджено в об'ємі осередку деформації під час прокатки, осадки та високошвидкісної обробки тиском явища виникнення деформаційних аномалій, пов'язаних з реологічними особливостями матеріалів. На підставі комп'ютерного аналізу тривимірної течії металу розроблено й удосконалено серію технологічних процесів кування, прокатки та пресування. На базі розроблених методів аналізу об'ємної течії металу в осередку деформації створено автоматизовану систему моделювання процесів пресування складних профілів, призначену для підвищення ефективності проектування і коректування пресових матриць за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К62-1с11
Шифр НБУВ: РА312379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Міленін О. С. 
Надійність зварних трубопроводів з виявленими корозійно-ерозійними пошкодженнями в умовах експлуатації та ремонту під тиском. / О. С. Міленін. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації представлено комплекс методик прогнозуваннядокритичного та критичного руйнування зварних трубопровідних елементів ізтривимірними дефектами несуцільності металу та визначення закономірностейвпливу монтажного та ремонтного зварювання на їх надійність, міцність іроботоздатність. Так, набули подальшого розвитку комплексні методипрогнозування кінетики фізико-механічних процесів при зварюванні таексплуатації типових зварних конструкцій, що враховують докритичне такритичне руйнування металу за в'язким механізмом. Розроблено методичисельного визначення ймовірності руйнування зварних трубопровіднихелементів із виявленими поверхневими дефектами локальної корозійно-ерозійної втрати металу. В їх основу було покладено «принцип слабкої ланки»,що передбачає інтегрування полів головних напружень чи інтенсивностіпластичних деформацій в рамках статистики Вейбула. Це дозволило розробитита запровадити методи оцінки допустимості ізольованих та множиннихдефектів типу газових включень і стоншень стінки трубопровідних елементів вобласті зварювання шляхом урахування особливостей технологічного процесумонтажного зварювання.На основі розроблених методик продемонстровано шляхи більшширокого застосування типових методів ремонту трубопровідних елементів ізвиявленими корозійно-ерозійними дефектами за допомогою сучаснихтехнологій ремонту зварюванням під тиском (контрольоване шліфування,багатопрохідне наплавлення, встановлення металевих і композиційнихпідсилювальних конструкцій).Для проведення відповідних розрахунків реалізовано нове поколіннявисокоефективних програмних засобів скінченно-елементного моделюваннятехнологічних процесів зварювання та прогнозування роботоздатності зварнихконструкцій.^UThe Thesis presents a set of methods for predicting the subcritical and criticaldamage of welded pipeline elements with three-dimensional metal discontinuitydefects and determining the way of influence of assembly and repair welding on theirreliability, strength and operability. Thus, complex methods for predicting thekinetics of physical and mechanical processes in welding and operation of typicalwelded structures that take into account the fracture of metal by a ductile mechanismhave been further developed. This allowed development and implementation of themethods for assessing the permissibility of isolated and multiple defects such as gasinclusions and wall thinning of pipeline elements in the region of welding by takinginto account the features of the assembly welding process.Methods of numerical assessment of the probability of fracture of weldedpipeline elements (pressure vessels) with revealed surface defects of local corrosionerosionmetal loss have been developed. The integration of the fields of principalstresses within Weibull statistics was assumed as its basis, which allows taking intoaccount the residual postweld stress-strain state. In addition, it has been proposed analternative approach based on the integral analysis of the plastic strain intensityfields. It allows fulfilling more adequately analysis of the tendency to fracture in caseof the significant development of plastic strains before the limiting state, in particular,at high-temperature creep. Weibull distribution coefficients were obtained for typicalpipe steels and aluminum alloys to determine the probability of failure of weldedpipeline elements with detected three-dimensional metal discontinuities.Based on the developed methods, ways of wider application of typical methodsfor repairing pipeline elements with detected corrosion-erosion defects using up-todatetechnologies of in-service repair (controlled grinding, multi-pass surfacing,installation of metal and composite reinforcing structures) are demonstrated. Foranalysis of the results of inline diagnostics of long sections of the pipelines, amultilevel technique of defect ranking for determination of the sequence of theirelimination by in-service welding repair was developed. Three-level approach for thedistribution of defects by danger level was proposed. It is based on the division intogroups according to the requirements of regulatory documents, by assessment theresidual safety factor as well as by estimating the probability by the Monte-Carlomethod. In addition, within the third level, it is proposed to rank not only the revealeddefects, but also the areas with multiple defects to increase the efficiency of repair ofthe sections of a certain length.The numerical procedure has been developed for quantitative assessment of theeffectiveness of bearing capacity renewing of pipeline with corrosion-erosion metallosses by means of reinforcing structures. As a quantitative parameter of repaireffectiveness the function of the ratio of the probabilities of defective structure failurebefore and after repair was offered. It allows taking into account the features ofinteraction in a contact pair using up-to-date techniques for numerical prediction ofthe stress-strain state of critical structures.To carry out the corresponding calculations, a new generation of efficientsoftware for finite element modeling of welding processes and predicting theoperability of welded structures was implemented. They are based on the proposedcomplex models of welding processes and algorithms of prediction of the weldedstructures workability, the corresponding finite element description and solvers,which involve the use of multiprocessor systems of different levels, namelysupercomputers, clusters, GRID systems, computers of hybrid architecture. It isshown that the use of these approaches to solve the typical problems of determiningthe residual life of pipeline elements and pressure vessels with revealed defectsallows accelerating the numerical calculations up to 80 times.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Міленін Д. М. 
Обґрунтування параметрів електротехнічного комплексу лазерної обробки інкубаційних яєць перед знезаражуванням / Д. М. Міленін. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі на основі теоретичних і експериментальних досліджень обґрунтовано параметри електротехнічного комплексу для лазерної обробки поверхні шкаралупи інкубаційних яєць при його обертанні перед знезаражуванням. На основі теоретичного дослідження процесу лазерної обробки поверхні яйця точковим джерелом випромінювання, отримані вирази для визначення рівня опромінювання в будь якій точці поверхні і отримано рівняння для визначення середньої дози опромінювання уздовж плями освітлення нерухомого еліпсоїда, який описує поверхню яйця. Знайдено рівняння лінії раціонального місця розміщення лазера з точок якої еліпсоїд опромінюється під одним і тим же кутом і однаковою величиною випромінювання. Теоретично обґрунтовано застосування мінімум двох однакових джерел точкового випромінювання для рівномірного опромінювання поверхні яйця при його обертанні навколо своєї вісі та отримані вирази для поточної і середньої дози опромінювання. Побудовані графічні залежності максимальної, середньої та мінімальної дози опромінювання при синхронному русі лазера по лінії раціонального розміщення над поверхнею яйця, які показали що з імовірністю 0,9973 збільшення дози опромінювання поверхні в порівнянні із середнім значенням не перевищить 5,46 % , а зменшення – 5,92 %.^UIn the dissertation work, on the basis of theoretical and experimental studies, the parameters of an electrical complex for laser processing of the surface of the shell of hatching eggs when rotating before disinfection are substantiated. In this work, on the basis of theoretical studies of the process of laser processing of the egg surface with a point source of radiation, the obtained expressions for determining the level of irradiation at any point on the surface, equations are obtained for determining the average dose of irradiation along the illumination spot of the ellipsoid that describes the egg. An equation is obtained that describes the line of the rational location of the laser, from the points with which the ellipsoid is illuminated at the same angle and the same amount of radiation. The use of at least two identical radiation sources of point radiation for uniform irradiation of the egg surface when it rotates around its axis is theoretically substantiated, and expressions for the current and average radiation dose are obtained. Graphical dependences of the maximum, average and minimum irradiation dose were constructed for the synchronous movement of the laser along the line of rational placement above the egg surface, which showed that, with a probability of 0.9973, the increase in the surface irradiation dose in comparison with the average value does not exceed 5.46%, and the decrease - 5.92%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського