Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (204)Книжкові видання та компакт-диски (184)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛЯРЧУК$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=КЛИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Малярчук О.М. 
Аграрна політика партійно-радянської влади (1944 - 1964 рр., західні землі України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Малярчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних матеріалів та літературних джерел визначено основні етапи, методи та засоби здійснення колективізації сільського господарства на західних землях України в 1944 - 1964 рр. Досліджено особливості реалізації кадрової політики в аграрном секторі економіки та особливості його ідеологічного забезпечення. Проаналізовано специфіку структурної перебудови господарського механізму в регіоні та визначено ефективність його функціонування. Охарактеризовано соціально-побутові умови в сільській місцевості в даний історичний період. Досліджено вплив суспільно-політичних і соціально-економічних чинників на реалізацію державної аграрної політики, зокрема таких факторів, як революційні перетворення в традиційно усталеній системі господарювання в регіоні та збройне протистояння підпілля ОУН, УПА й органів партійно-радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-5 +
Шифр НБУВ: РА336199

Рубрики:

      
2.

Малярчук 
Агроекологічне обгрунтування основного обробітку грунту в сівозмінах на меліорованих землях південного Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / Микола Петрович Малярчук ; Інститут землеробства УААН. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143.181.1
Шифр НБУВ: РА348954

Рубрики:

      
3.

Малярчук О.В. 
Дистанційне навчання в системі вищої гуманітарної освіти Сполучених Штатів Америки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О.В. Малярчук ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено головні передумови розвитку дистанційного навчання за умов постіндустріальних суспільств і його характерні особливості. Наведено характеристику розвитку різних форм навчання на відстані, починаючи з найдавніших часів, проаналізовано дистанційну освіту як науково-теоретичний і практично-освітній феномен. Розглянуто організаційно-методичні та технологічні засади дистанційного навчання, основні форми організації дистанційної освіти та базові технології навчання, провідні моделі, кадрові та змістові характеристики дистанційного навчання в системі вищої гуманітарної освіти США, алгоритм проходження дистанційного курсу студентом, характеристики процесу акредитації з метою використання позитивного досвіду в організації дистанційного навчання у гуманітарних ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СПО)764 + С. р(7СПО)3
Шифр НБУВ: РА372025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Климович П.В. 
Ефективність доз і строків застосування добрив під сорго зернове на чорноземі опідзоленого Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / П.В. Климович ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено вплив застосування добрив на динаміку основних елементів живлення в органах рослин сорго зернового, площу листової поверхні, чисту продуктивність фотосинтезу та фотосинтетичний потенціал. Визначено господарський та відносний винос основних елементів живлення врожаєм, розраховано їх баланс у грунті, коефіцієнти використання з добрив. Обгрунтовано вплив мінеральних добрив на показники якості зерна. Розроблено методику розрахунку доз внесення азотних добрив під сорго зернове з урахуванням запасів мінерального азоту у грунті та рівня запланованого врожаю. З'ясовано, що для одержання високих і стабільних врожаїв зерна сорго зернового на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України з низьким вмістом азоту сполук, що лужно гідролізуються та підвищеним вмістом рухомих сполук фосфору та калію, дозу внесення азотних добрив перед сівбою рекомендовано визначати за результатами грунтової діагностики запасів азоту мінеральних сполук і рівня запланованого врожаю. Дозу фосфорних і калійних добрив для внесення за умов основного обробітку грунту необхідно встановлювати за рівнем відчуження фосфору та калію з поля запланованим урожаєм культури за показниками їх відносного виносу на одиницю продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.92-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Климович О.В. 
Конвенція про захист прав людини та основних свобод як складова внутрішнього права та особливості її застосування національними судами держав-членів Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О.В. Климович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено доктрину, нормативну базу та судову практику з питань реалізації права Конвенції про захист прав людини та основних свобод у внутрішніх системах права та в практиці національних судів. Визначено напрямки розвитку стандартів у сфері прав людини, основні методи їх імплементації на рівні держав-членів Ради Європи та їх національних судів. Розроблено наукові рекомендації щодо приведення у відповідність Конвенції про захист прав людини та основних свобод законодавства та застосування права Конвенції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-7
Шифр НБУВ: РА372580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Малярчук А.К. 
Наповнення місцевих бюджетів в умовах розширення бюджетних прав органів місцевого самоврядування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.К. Малярчук ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження теорії та практики наповнення місцевих бюджетів за умов адміністративно-територіальної реформи та розширення бюджетних прав органів місцевого самоврядування. Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення соціально-економічної сутності місцевих бюджетів, розкрито їх роль у перерозподільних процесах. Обгрунтовано підходи щодо трактування місцевих бюджетів як об'єктивного економічного явища та його матеріального вираження. Наведено критичну оцінку організаційно-правового забезпечення наповнення місцевих бюджетів, розроблено пропозиції щодо удосконалення даного процесу за умов адміністративно-територіальної та Конституційної реформ. На підставі аналізу зарубіжного досвіду сформульовано рекомендації щодо удосконалення формування місцевих бюджетів України, розкрито зміст і підходи щодо моніторингу їх наповнення. Розроблено комплекс практичних рекомендацій щодо реформування системи місцевого оподаткування та покращання використання міжбюджетних трансфертів за умов розширення бюджетних прав органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано найбільш важливі напрями удосконалення формування місцевих бюджетів щодо стратегії реформування їх наповнення, а також застосування економетричного моделювання під час прогнозування податкових надходжень місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.4 +
Шифр НБУВ: РА342593

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Малярчук І.І. 
Організація та механізм функціонування підприємств з іноземними інвестиціями (на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу (ВПК): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.І. Малярчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання процесу організації та функціонування підприємств з іноземними інвестиціями в економіці України. Розглянуто проблеми, що мають місце в організації та діяльності організаційно-правових структур з іноземним капіталом, та на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу обгрунтовано рекомендації щодо стимулювання їх міжнародного співробітництва. Розроблено стратегію та механізм діяльності підприємств на зовнішньому ринку, методичні підходи до комплексної оцінки результатів міжнародної діяльності, запропоновано алгоритм оцінки конкурентоспроможності експортної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 + У9(4УКР)307.051-56
Шифр НБУВ: РА312760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Малярчук Н.І. 
Особливості післяпологової реабілітації породіль, що застосовують метод лактаційної аменореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Малярчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Показано позитивний вплив методу лактаційної аменореї (МЛА) на темпи інволюції зовнішніх ті внутрішніх розмірів матки після пологів per vias naturalis, а також після операції кесаревого розтину. Доведено позитивний вплив використання МЛА на інтенсивність грудного вигодовування, кількість виробленого грудного молока та тривалість вигодовування немовлят виключно груддю. Проаналізовано особливості становлення лактаційної функції у породіль. Досліджено рівень пролактину в крові обстежених жінок протягом всього періоду грудного вигодовування. Обгрунтовано позитивний вплив МЛА на зменшення кількості післяпологових гнійно-септичних ускладнень. Розвинуто концепцію щодо запобігання вагітності шляхом застосування МЛА. Встановлено, що МЛА є найбільш фізіологічно обгрунтованим методом планування сім'ї у післяпологовому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.166-5
Шифр НБУВ: РА312299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Малярчук П.М. 
Особливості радіоактивного забруднення травостою природних пасовищ, їх внесок у формування потоків sup137/supCs в колективних та індивідуальних господарствах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.М. Малярчук ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-28(4УКР-4ЖИТ),022 + П60-28(4УКР-4ЖИТ),022
Шифр НБУВ: РА310284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Малярчук Т. В. 
Понятійний апарат кримінально-процесуального права України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Т. В. Малярчук ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено загальні положення оцінки якості й ефективності нормативно-правових актів, визначеність законодавчих дефініцій та правильність законодавчої мови як необхідної умови ефективного використання понятійного апарату кримінально-процесуального права. Надано характеристику способів аналізу понять кримінально-процесуального права (лексико-граматичний, логічний, системний), до кожного способу запропоновано правила такого аналізу. Розглянуто особливості аналізу та встановлення змісту оціночних понять, що вживаються в тексті кримінально-процесуального закону. Внесено науково-обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України та практики його застосування з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-01
Шифр НБУВ: РА380178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Малярчук Н.В. 
Приватне обвинувачення як диференціація кримінально-процесуальної форми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Н.В. Малярчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем, пов'язаних з функціонуванням інституту приватного обвинувачення як диференціації кримінально-процесуальної форми. Визначено сутність поняття та види обвинувачень у кримінальному процесі, досліджено етапи становлення та розвитку досліджуваного правового інституту. Розглянуто матеріально-правові підстави кримінального переслідування у порядку приватного обвинувачення, проаналізовано особливості порушення та судового розгляду даної категорії кримінальних справ. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму нормативно-правового регулювання провадження у кримінальних справах приватного обвинувачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА372462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Малярчук Н.Г. 
Росіяни в Донбасі (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Малярчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історичне дослідження розвитку російського населення Донбасу в 1920 - 1930-ті рр. Проаналізовано динаміку чисельності та з'ясовано особливості розміщення росіян у регіоні, а також зміни, які відбулися у їх соціальному складі та представництві у державних, господарських і партійних структурах регіону протягом міжвоєнного періоду. Досліджено історію створення російських національних адміністративно-територіальних одиниць. Визначено особливості цього процесу та труднощі, які виникали у процесі його здійснення. Розглянуто політико-правовий статус росіян в Україні на різних етапах реалізації політики українізації. З'ясовано рівень задоволення їх національно-культурних потреб. Відзначено щодо значного внеску росіян у розвиток промисловості регіону, висвітлено перебіг радянських соціально-економічних перетворень у російських селах, а також масштаби та спрямованість політичних репресій органів НК - ДПУ проти російського населення Донеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-56 + Т3(4УКР=9РОС)61 +
Шифр НБУВ: РА345214

Рубрики:

      
13.

Климович С.М. 
Структурно-семантичні типи аброутворень в українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.М. Климович ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено різні трактування дериватологів абревіатурної морфеми як складника подільних абревіатур. Установлено співвідношення понять "морфема" та "аброморфема". Розглянуто місце аброморфеми у структурі складноскорочених слів. Визначено й охарактеризовано типи аброморфемних абревіатур. Розмежовано аброморфеми за їх співвіднесеності з базовим словосполученням. Запропоновано позиційну характеристику аброморфем. Виявлено характер лексико-семантичних зв'язків між препозитивними абревіатурними морфемами. Виокремлено препозитивні та постпозитивні аброморфеми. Визначено їх походження та використання у аброморфемних утвореннях різних типів. З'ясовано особливості вживання аброморфем у аброморфемно-словесних, власне-аброморфемних та в аброутвореннях комбінованого типу. Наведено рекомендації щодо доцільного вживання аброморфем з урахуванням тенденцій їх функціонування у сучасній українській літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20 +
Шифр НБУВ: РА359723

      
14.

Климович О. С. 
Фазові рівноваги та склоутворення у системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 / О. С. Климович. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі вивчались фазові рівноваги, кристалічна структура проміжних фаз, склоутворення та властивості скла в системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 за допомогою методів диференційного термічного, рентгенофазового, рентгеноструктурного та мікроструктурного аналізів, вимірювання мікротвердості, спектрів поглинання та сигналу ГТГ. Вперше за отриманими результатами побудовано 4 ізотермічні перерізи систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 при 513 К, 6 діаграм стану та 11 політермічних перерізів систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3, проекції поверхонь ліквідусу 3 систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 на концентраційний трикутник, уточнено діаграму стану системи Ag2Se – As2Se3. Вперше визначені області первинної кристалізації фаз, типи і координати нон- і моноваріантних рівноваг. Вперше встановлено існування тетрарної сполуки Ag2SnAs6Se12 та досліджено кристалічну структуру сполук AgAs3Se5 і Ag2SnAs6Se12 методом порошку. AgAs3Se5 кристалізується в пр. гр. R m, власний структурний тип, a = 0,38195(1) нм, c = 5,0082(2) нм, Ag2SnAs6Se12 – в пр. гр. R m, власний структурний тип, а = 0,38124(2) нм, с = 3,9733(3) нм.Вперше встановлені області склоутворення в системах Cu2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 та Ag2Se – SnSe2 – As2Se3 при загартуванні від 1073 K та визначені характеристичні температури отриманих стекол; досліджені оптичні властивості (спектральний розподіл коефіцієнта поглинання, температурна залежність коефіцієнта поглинання) та нелінійно-оптичні властивості стекол (температурна залежність генерації третьої гармоніки (ГТГ)) системи Cu2Se – GeSe2 – As2Se3. На основі експериментальних даних визначено особливості взаємодії компонентів та особливості склоутворення у досліджених системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 та споріднених, а також висвітлено особливості кристалічної структури досліджених сполук.^UIn the dissertation work the phase equilibria, crystal structure of intermediate phases, glass formation and properties of glass in Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems were studied by means of methods of differential-thermal, X-ray phase, X-ray structural and microstructural analysis, measurement of microhardness, absorption spectra and THG signal.The original results of the work are 4 isothermal sections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems at 513 K, 6 phase diagrams and 11 vertical sections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems, 3 liquidus surface projections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems onto the concentration triangle, re-investigated phase diagram of the Ag2Se – As2Se3 system. Fields of the primary crystallization of phases, types and coordinates of mono- and invariant equilibria were determined for the first time.For the first time, the existence of a new quaternary compound Ag2SnAs6Se12 and the crystal structure of the AgAs3Se5 і Ag2SnAs6Se12 compounds was investigated using X-ray powder method. AgAs3Se5 crystallizes in S. G. R m, the structure type of its own, a = 0.38195(1) nm, c = 5.0082(2) nm. Ag2SnAs6Se12 crystallizes in S. G. R m, the structure type of its own, а = 0.38124(2) nm, с = 3.9733(3) nm. Glass formation regions in the Cu2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 and Ag2Se – SnSe2 – As2Se3 systems were determined by quenching from 1073 K for the first time and the characteristic temperatures of the obtained vitreous samples were determined; the optical properties (spectral distribution of the absorption coefficient, temperature dependence of the absorption coefficient) and nonlinear optical properties of glasses (temperature dependence of the third harmonic generation (THG)) of the Cu2Se – GeSe2 – As2Se3 system were studied.On the basis of experimental data the peculiarities of the interaction of components and peculiarities of glass formation in the investigated systems Cu (Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 and related ones are determined, and also the peculiarities of the crystal structure of the investigated compounds are highlighted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Лужанський І. Ю. 
Ефективність зрошення, основного обробітку ґрунту та удобрення при вирощуванні сорго зернового на півдні України / І. Ю. Лужанський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процес формування продуктивності посівів сорго зернового за різних способів і глибини основного обробітку ґрунту, удобрення та режимів зрошення на темно-каштанових ґрунтах півдня України. Мета – розробити нові та удосконалити існуючі способи основного обробітку та системи удобрення зрошуваних ґрунтів, що забезпечить сприятливі агрофізичні властивості, водний і поживний режим для реалізації потенційних можливостей продуктивності сорго зернового. Методи – польовий – проведення двофакторного досліду з визначення агрофізичних властивостей ґрунту, стану зволоження ґрунту, фенологічні й біоенергетичні спостереження, динаміка наростання рослин, облік урожаю; лабораторний – дослідження зразків ґрунту; розрахунковий – визначення економічної та енергетичної ефективності; статистичний – обробка достовірності результатів дослідження. Результати – проведено агротехнологічну оцінку п'яти прийомів основного обробітку на фоні органічної та двох органо-мінеральних систем удобрення з внесенням доз добрив N90P60 та N120P60, що сприяло оптимізації показників родючості, підвищенню урожайності та якості зерна сорго зернового за умов зниження витрат на вирощування. Експериментально досліджено щільність складення, пористість, водопроникність; встановлено особливості формування запасів доступної вологи в ґрунті та параметри водоспоживання сорго зернового за різних способів і глибини основного обробітку ґрунту; визначено обсяги надходження органічної речовини і елементів мінерального живлення в ґрунт за рахунок рослинних решток пшениці озимої, як попередника сорго зернового та встановлено баланс біогенних елементів за його вирощування. Новизна – полягає у теоретичному обґрунтуванні та встановленні закономірностей формування економічно і енергетично обґрунтованої урожайності зерна сорго залежно від основного обробітку ґрунту і органо-мінеральних систем удобрення з використанням післяжнивних решток культур сівозміни на зрошуваних землях Південного Степу України. Наукова цінність – удосконалено наукові підходи до розроблення технології вирощування сорго зернового на зрошуваних землях півдня України, що забезпечує створення сприятливих агрофізичних властивостей і поживного режиму для формування урожайності зерна сорго зернового. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – is the process of forming the productivity of grain sorghum crops by different methods and depth of the soil basic tillage, fertilizers and irrigation regimes on dark-chestnut soils of the south of Ukraine. Purpose – is to develop new and improve existing methods of basic tillage and fertilization systems of irrigated soils, which will provide favorable agrophysical properties, water and nutrient regime for realization of potential opportunities for grain sorghum productivity. Methods – field - conducting a two-factor experiment to determine the agrophysical properties of the soil, the state of soil moisture, phenological and bioenergetic observations, the dynamics of plant growth, yield accounting; laboratory - research of soil samples; calculation - determination of economic and energy efficiency; statistical - processing the reliability of research results. Results – an agro-technological assessment of five methods of basic tillage was carried out against the background of organic and two organic-mineral fertilizer systems with the introduction of fertilizer doses N90P60 and N120P60, which contributed to the optimization of soil fertility indicators, an increase in the yield and quality of grain sorghum grain while reducing the cost of cultivation. The density of composition, porosity, water permeability are experimentally studied; the features of the formation of reserves of available moisture in the soil and the parameters of water consumption of grain sorghum by various methods and depth of the main tillage are established; the volume of organic matter and mineral nutrition elements in the soil is determined due to plant residues of winter wheat, as a precursor of grain sorghum, and the balance of biogenic elements for its cultivation is established. Novelty – consists in the theoretical justification and establishment of regularities of the formation of economically and energetically justified, sorghum grain yield depending on the basic tillage and organic-mineral fertilizer systems using post-harvest crop residues of crop rotation on irrigated lands of the Southern Steppe of Ukraine. The scientific value – improved scientific approaches to the development of technology for growing grain sorghum on irrigated lands in the south of Ukraine, which ensures the creation of favorable agrophysical properties and a nutritional regime for the formation of grain yield of sorghum grain.Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Малярчук Н. М. 
Формування стратегії розвитку суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад / Н. М. Малярчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню концептуальних засад, удосконаленню теоретико-методичних підходів та практичних рекомендацій із формування стратегії розвитку суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад.У роботі у результаті огляду чинних доробків науковців визначено тлумачення понять «туристичне підприємництво», «туризм», «стратегія», «територіальні громади» на основі встановлення їх співвідношення, взаємозв'язків і відмінностей між ними та запропонованим авторським визначенням.Визначено стратегію розвитку суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад, як комплексну програму заходів, що спрямована на здійснення місії територіальної громади і досягнення її множинних цілей.Проаналізовано розвиток суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад та визначено місце туристичного підприємництва у їх місцевому економічному розвитку на прикладі Черкаської області, досліджено тенденції розвитку основних видів туристичного підприємництва та їх ресурсне й інфраструктурне забезпечення, проаналізовано стратегії розвитку суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад.Обґрунтовано концептуальні засади процесу розробки реалізації стратегії розвитку туристичного підприємництва територіальних громад, яка складається з трьох фаз: організаційно-підготовча; аналітично-інформаційна; розробка та формування стратегічних цілей.Визначені стратегічні орієнтири розвитку суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад, а саме удосконалено систему підприємницького середовища, сформовано систему інформаційного забезпечення та налагодження різнорівневих комунікацій туристичного підприємництва територіальних громад, визначені маркетингові інструменти забезпечення конкурентоспроможності суб'єктів туристичного підприємництва територіальних громад.^UThe dissertation is devoted to substantiation of conceptual bases, perfection of theoretical and methodical approaches and practical recommendations on formation of strategy of development of subjects of tourist business of territorial communities.The review of current works of scientists defines the interpretation of the concepts of «tourism entrepreneurship», «tourism», «strategy», «territorial communities» based on the establishment of their relationship, relationships and differences between them and the proposed author's definition.The strategy of development of subjects of tourist business of territorial communities is defined as the complex program of actions directed on realization of mission of territorial community and achievement of its multiple purposes. entrepreneurship of territorial communities and determined the place of tourism entrepreneurship in their local economic development on the example of Cherkasy region, studied trends in the main types oftourism entrepreneurship and their resource and infrastructure, analyzed development strategies of tourism entrepreneurs of territorial communities.The system of business environment for the development of tourism entities has been improved and identified its main factors: development of tourism development strategy on a participatory basis; implementation of measures to deregulate business activities, including tourism, to eliminate administrative barriers, simplify administrative permitting procedures and create favorable conditions for the development of tourism; assist inattracting investment in the tourism business; to involve young people and other segments of the population in tourist activities; to implement modern programs of retraining and advanced training; expand and improve the existing business development infrastructure.Substantiated system of communications - between the community and the subjects of tourist activity, which consists of the introduction of a system of electronic services for the tourist business; creation of a separate section "For business entities" on the official website of the community for current and future entrepreneurs, which will contain the necessary information about starting and running a business, operational information on changes in relevant regulations, etc.; publication of information on grant and credit opportunities in the relevant section; analysis of business needs in certain elements of infrastructure (survey); monitoring the emergence of new grant and credit opportunities and regular information to entrepreneurs; conducting trainings and social educational activities among children and adolescents, etc.It is determined that one of the marketing tools for the development of tourism businesses in local communities and ensuring their competitiveness is a tourist card. In the dissertation the tourist map «Zhashkiv» is developed, which will increase the attractiveness of the tourist destination, increase the tourist flow of individual tourists, and hence income from tourism in the hospitality industry. catering and retail.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Климович Н. Ю. 
Міжнародно-правове регулювання організації та діяльності судових органів регіональних об’єднань економічної інтеграції: автореферат дис. ... д.філософ : 293 / Н. Ю. Климович. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено аналізу особливостей міжнародноправового регулювання організації та діяльності судових органів регіональних об’єднань економічної інтеграції (РОЕІ). Приділено увагу реалізації норм, пов’язаних з вирішенням спорів за Угодою про асоціацію України з ЄС 2014 р. Авторка аналізує різні моделі інтеграції, прийняті у практиці РОЕІ, і виділяє право ЄС, право МЕРКОСУР, правопорядок Андського співтовариства, право ЄврАзЕС, тощо, в якості окремих правопорядків, що об’єднані в рамках інтеграційного права.За своєю суттю інтеграційна модель ЄС відрізняється від моделей інтеграції, які застосовують у Латинській Америці та Африці. Європейська модель виходить з побудови наднаціональних органів і пов’язаної з ними системи судового контролю та захисту, в той час, як у інших регіонах вибудовують здебільшого інтеграційні механізми на основі міжурядового співробітництва, дляяких характерні, в якості ключових, рішення органів, представлених головами держав, а для розв’язання суттєвих спірних ситуацій ключовими є міждержавні переговори без залучення органів об’єднань. Рішення інтеграційних органів в більшості випадків хоч і є обов’язковими, але не мають прямої дії і не можуть швидко почати застосовуватися. Це багато в чому пов’язано з особливостями правової культури цих регіонів.^UThe dissertation study is devoted to the analysis of the features of international legal regulation of the organization and activities of judicial bodies of regional associations of economic integration (RАEI). Attention is paid to the implementation of the norms related to the resolution of disputes under the 2014 Agreement on the Association of Ukraine with the EU.The author analyzes various models of integration adopted in the practice of RАEI, and singles out EU law, MERCOSUR law, the legal order of the Andean Community, EurAsEC law, etc., as separate legal orders united within the framework of integration law.In essence, the EU integration model differs from the integration models used in Latin America and Africa. The European model is based on the construction of supranational bodies and the system of judicial control and protection associated withthem, while in other regions integration mechanisms are built on the basis of intergovernmental cooperation, which are characterized, as key, by the decisions of the bodies represented by the heads of states, and interstate negotiations without theinvolvement of union bodies are key to resolving significant disputed situations. Decisions of integration bodies in most cases, although they are mandatory, do not have direct effect and cannot be applied quickly. This is largely related to the peculiarities ofthe legal culture of these regions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського