Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (186)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МАНІ$<.>+<.>A=ЛЕЙБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Лейбіна О.В. 
Грасманів образ комплексних підмноговидів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / О.В. Лейбіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Знайдено та досліджено нові властивості грасманового образу комплексних підбагатовидів комплексного евклідового простору, які застосовано для вивчення зовнішньої геометрії комплексних підбагатовидів. Одержано скінченну афінну класифікацію точок комплексних підбагатовидів комплексного евклідового простору. Розроблено класифікацію точок дво- та тривимірних комплексних підбагатовидів за голоморфною кривиною комплексного багатовиду Грасмана вздовж площинок, що дотичні до грасманового образу підбагатовиду. Одержано "грасманові" класи точок, які відповідають афінним класом точок дво- та тривимірних комплексних підбагатовидів. Введено аналог абсолютної кривини Черна-Лацюфа для комплексних підбагатовидів комплексного евклідового простору. Встановлено зв'язок між даною кривиною та об'ємом грасманового образу підбагатовиду. Досліджено комплексні підбагатовиди з максимальною голоморфною кривиною комплексного багатовиду Грасмана по площинкам, що дотичні до невиродженого грасманового образу. Одержано класифікацію комплексних підбагатовидів з невиродженим цілком геодезичним грасмановим образом. Розв'язано задачу однозначної визначеності комплексних підбагатовидів за грасмановим образом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.222.42 +
Шифр НБУВ: РА337218

Рубрики:

      
2.

Манівчук Г.В. 
Механізми відновлення саморегуляції, підвищення продуктивності, охорони та раціонального використання лучних агробіогеоценозів Українських Карпат: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / Г.В. Манівчук ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні засади відновлення механізмів саморегуляції біотичних зв'язків у лучних агробіоценозах, втрачених під впливом певної сукупності антропогенних і природних чинників, з метою підвищення їх продуктивності й охорони видового різноманіття, що зумовлюють стікість до водної ерозії та трофічних зв'язків всієї гірської екосистеми. Обгрунтовано систему біомеліоративних заходів, спрямованих на підвищення біотичної активності грунтів, реанімації деградованих гірськолучних і високогірно-полонинських угідь. Сформовано концепцію виробництва та використання біогенних добрив на базі місцевих ресурсів органіки та популяцій педобіонтів-редуцентів для їх переробки у біокомпости. Як вид біогенних добрив біокомпости насичені біофільними елементами та популяціями живої грунтової біоти, здатної до активної біодеструкції відмерлих решток у грунті, відповідно поліпшення трофічних умов у ньому. На цій базі розвинуто теорію замкнутого кругообігу біофільних елементів у агроекосистемі та показано можливість переходу на природозберігаючої системи ведення лучнопасовищного господарства та виробництва безпечної для здоров'я людини та конкурентоздатної продовольчої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221.82(4УКР3) + Е0*806.3(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА353382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Маніщенкова Ю. О. 
Оптимізація лікування та медичної реабілітації хворих на хронічний пієлонефрит, поєднаний з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Ю. О. Маніщенкова ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено клінічні особливості перебігу хронічного пієлонефриту (ПН), поєднаного з цукровим діабетом (ЦД) II типу, які характеризуються атиповим больовим синдромом, інтоксикаційним синдромом низького ступеня активності, дизурічними розладами з переважанням ніктурії та полакіурії, мінімальними функціональними змінами з боку нирок і тенденцією до декомпенсації та субкомпенсації ЦД. Вперше визначено особливості змін рівня цитокінів, концентрації метаболітів NO, активності процесів окиснювальної модифікації білків і ферментної ланки антиоксидантного захисту, порушень з боку гуморальної ланки імунітету. Патогенетично обгрунтовано доцільність включення до комплексної терапії хворих з загостренням хронічного ПН, поєднаного з ЦД II типу, комбінованого фітозасобу канефрону H і метаболічно активного препарату тіотриазоліну та до медичної реабілітації хворих - канефрону H.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лейба Л.В. 
Правове регулювання вирішення земельних спорів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.В. Лейба ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно висвітлено сучасні теоретичні та практичні проблеми правового регулювання розв'язання земельних спорів. Проведено історико-правовий аналіз становлення та розвитку законодавства стосовно цих спорів. Розкрито зміст, суть, ознаки й особливості земельного спору, співвідносність його з земельним конфліктом за умов реформування земельних відносин, наведено їх класифікацію. Проаналізовано співвіднесення судового й позасудового порядків розв'язання земельних спорів, розглянуто й обгрунтовано переваги кожного з них. Наведено аргументи щодо необхідності створення у судовій системі України спеціалізованих земельних судів. Розв'язання земельних спорів визначено як найголовнішу гарантію забезпечення земельних прав, оскільки належне їх розв'язання поновлює порушені права суб'єктів земельних правовідносин, що є відображенням гарантій реалізації земельних прав та інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11 + Х892.19(4УКР)182 +
Шифр НБУВ: РА339446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Манілов І.Ф. 
Прогнозування сприйнятливості до психотерапевтичного сугестивного впливу у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.Ф. Манілов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему прогнозування сприйнятливості підлітками психотерапевтичного сугестивного впливу за допомогою клінічних тест-проб на навіюваність. Досліджено можливість прогнозування сугестивності підлітків за результатами окремих тест-проб у зоровому, слуховому, нюховому, шкірному та рухово-кінетичному сенсорних каналах. Проведено порівняльний аналіз навіюваності підлітків-токсикоманів і підлітків групи норми. Досліджено вікову динаміку сугестивності та вплив статі підлітків на їх чутливість до гетерогенного навіювання. Визначено співвідношення навіюваності з рівнями ситуативної та особистісної тривожності, акцентування, нейротизму, екстравертованості та самооцінкою. Досліджено вплив самопочуття та настрою підлітків на їх чутливість до клінічних тест-проб на сугестивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА312089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Манівлець Е.Є. 
Реалізація конституційних прав і свобод громадян при проведенні невідкладних слідчих дій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Е.Є. Манівлець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність введення додаткових гарантій забезпечення законності під час проведення невідкладних слідчих дій у особовому режимі. Аргументовано необхідність установлення у кримінально-процесуальному законі загальної норми про забезпечення поваги, честі та гідності особи й охорону приватного життя під час проведення невідкладних слідчих дій. Зазначено щодо необхідності обов'язкового законодавчого регламентування випадків проведення у невідкладному режимі, без рішення суду, обшуку, виїмки та огляду житла чи іншого володіння особи. За цього протягом доби законність цих дій та одержання доказів має бути перевірена судом. Розвинуто підхід щодо умов участі понятих у проведенні слідчих дій, зокрема невідкладних. Запропоновано підхід до визначення принципу конституціоналізму як інструменту забезпечення прав і свобод особи у кримінальному процесі, зокрема на досудових стадіях у разі проведення невідкладних слідчих дій та обгрунтовано пропозицію щодо його відображення у проекті Кримінально-процесуального кодексу України. Доведено необхідність скорочення терміну затримання особи, що підозрюється у вчиненні злочину. Розвинуто положення щодо характеристики меж судового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х893.9(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА336296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лейбзон А.Я. 
Удосконалення методики та автоматизація проектування місцевих мереж зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 15.12.02 / А.Я. Лейбзон ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан телекомунікаційних мереж України, розкрито склад і зміст вимог до телефонних мереж та запропоновано основні сценарії їх розвитку. Досліджено статистичні параметри навантаження на одній із міських телефонних мереж. Виявлено існування найбільшого навантаження протягом трьох годин. Встановлено відмінність реальних потоків викликів від пуасонівських. Визначено задачу оптимізації телекомунікаційної мережі як задачу дослідження операцій. Описано методики прогнозування параметрів абонентського, розподілу міжстанційних, внутрішньостанційних навантажень. Розроблено методику й алгоритм визначення вихідної множини альтернатив побудови міських телефонних мереж. Запропоновано загальну структурно-функціональну модель системи автоматизованого проектування мереж, обгрунтовано необхідність побудови геоінформаційної системи та вимоги до неї, реалізовано основні проектні процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882.6-02
Шифр НБУВ: РА319436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Манілов А. І. 
Фізико-хімічні властивості гетероструктур Pd / пористий Si при взаємодії з воднем: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. І. Манілов ; Київ. нац. ун- ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше зареєстровано ефект залишкового нагромадження молекулярного водню за сорбції з атмосфери, за кімнатної температури, у структурах на основі вільних шарів поруватого кремнію (ПК) і Pd, та відповідну тривалу зміну електрофізичних характеристик. Запропоновано нову модель адсорбції воднеподібних частинок у ПК, яка враховує покриття стінок пор силановими групами й описує кінетику адсорбції у початкові моменти. Проведено порівняння вмісту водню у ПК для різної кількості осадженого Pd у вільних шарах і різної технології виготовлення порошків. Оцінено швидкість виділення водню за рахунок реакції порошків ПК з водою, зв'язаною у твердому тілі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Г523.1,0
Шифр НБУВ: РА383753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Манічева Н. В. 
Струминні акустичні випромінювачі для біомедичної апаратури / Н. В. Манічева. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Міністерство освіти і науки України, Київ, 2019.Дисертація присвячена дослідженню характеристик гідродинамічних випромінювачів (ГДВ) протиточного типу (ПТТ) при гідростатичному тиску, більше за атмосферу, та перспектив їх застосування для біомедичної апаратури (БМА). Експериментально досліджено вплив статичного тиску на енергетику та ККД розглянутих ГДВ, що використовуються у біомедичних апаратах. Доведено, що завдяки підвищенню тиску в робочій ємності та відповідної швидкості потоку, можливо в півтори рази збільшити ККД цих пристроїв. Це важливо для поточного виробництва.Удосконалено математичну модель струминних ГДВ ПТТ для БМА, що розглядається при гідростатичному тиску до 24 атмосфери включно.Експериментально досліджені поля поблизу елементу звукоутворення ГДВ ПТТ, що дозволило виявити характер функції ефективності руйнування поверхонь твердих тіл при використанні струминних перетворювачів. Проведені дослідження показали перспективу використання струминних акустичних перетворювачів для застосування їх у процесах очищення медичних інструментів від технологічних та експлуатаційних відкладень, емульгування, диспергування для біотехнологій та фармакології.^UDissertation for the degree of candidate of technical sciences in specialty 05.11.17 – biological and medical devices and systems. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorskyi Kiev Polytechnic Institute” Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2019.The dissertation is devoted to research of characteristics of hydrodynamic radiators (HDR) of countercurrent type at hydrostatic pressure, more than atmosphere, and prospects of their application for biomedical equipment (BME). The influence of static pressure on energy and the efficiency of HDR s used in biomedical devices is experimentally investigated. It is proved that due to the increase of pressure in the working capacity and the corresponding flow velocity, it is possible to increase the efficiency of these devices by one and a half times. This is important for current production.The mathematical model of jet HDR of countercurrent type for BMЕ, which is considered at hydrostatic pressure up to 24 atmospheres inclusively, is improved.Fields experimentally investigated near the sound-forming element of HDR of countercurrent type, which allowed to reveal the character of the function of the efficiency of the destruction of surfaces of solids using jet transducers. The conducted studies have shown the prospect of using jet acoustic transducers for their use in the process of cleaning medical instruments from technological and operational deposits, emulsification, dispersion for biotechnology and pharmacology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лейбук Я. С. 
Дослідження впливу інерційних характеристик колії на процеси взаємодії з рухомим складом / Я. С. Лейбук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню впливу приведеної маси колії на рівень сил взаємодії залізничної колії і пасажирського рухомого складу у вертикальній площині в експлуатаційних умовах магістральних залізниць. Проведено аналіз математичних моделей для визначення сил взаємодії залізничної колії та рухомого складу для різних умов експлуатації. Він показав, що можливе використання комбінацій моделей, які побудовані на плоских розрахункових схемах статичної рівноваги, або просторових систем на базі розрахункових схем динамічної рівноваги на основі принципу Лагранжа-д'Аламбера. Також до одного з висновків проведеного аналізу можна віднести поступовий відхід від використання в математичних моделях розрахункової схеми залізничної колії у вигляді балки на суцільній пружній основі. В комплекс математичних моделей просторової динамічної системи «екіпаж-колія», яка була розроблена для умов залізниць незагального користування, були внесені зміни, які враховують особливості конструкції пасажирських електропоїздів ЕКр1, HRCS2, EJ675, а також вимушені коливання залізничної колії, з урахуванням її приведеної маси, у вертикальній площині під дією зовнішніх навантажень. На основі динамічної задачі теорії пружності теоретично визначено величину приведеної маси залізничної колії з урахуванням геометрії поширення напружень (відповідних динамічних деформацій) у півпросторі, який залучений до взаємодії з рухомим складом. Встановлено, що основними факторами, які впливають на приведену масу підшпальної основи (зокрема і на приведену масу залізничної колії в цілому) є: товщина баластного шару, модулі деформації та щільності баласту і земляного полотна. Швидкість руху має вплив тільки починаючі з високих рівнів (від 240 км/год і вище) для конструкцій з низьким модулем пружності підрейкової основи. Для залізничної колії з рейками типу Р65 на залізобетонних шпалах в залежності від значень інших характеристик величина приведеної маси залізничної колії знаходиться в межах 11–15кН. Проведена верифікація отриманих теоретично величин приведеної маси залізничної колії на діючих ділянках магістральних залізниць. Співставлення даних експериментальних робіт з результатами теоретичних досліджень показало задовільну збіжність (розбіжність до 5-8%). Досліджено числовими методами сили взаємодії пасажирських електропоїздів ЕКр1, HRCS2, EJ675 та залізничної колії у вертикальній площині. Були отримано величини вертикальних сил взаємодії для обраних рухомих одиниць в діапазоні швидкостей від 100 до 160 км/год., як із урахуванням приведеної маси залізничної колії, так і без неї. Встановлено, врахування цієї інерційної характеристики дозволяє точніше (на 4-17%) розраховувати величину вертикальних сил взаємодії залізничної колії і рухомого складу при швидкостях руху 100-160 км/год.^UThe dissertation is devoted to the research of the influence of the reduced mass of the track on the level of forces of interaction of the railway track and passenger rolling stock in the vertical plane in the operating conditions of the main railways. The analysis of mathematical models for determination of forces of interaction of a railway track and a rolling stock for various operating conditions is carried out. He showed that it is possible to use combinations of models that are based on flat calculation schemes of static equilibrium, or spatial systems based on calculation schemes of dynamic equilibrium based on the principle of Lagrange-d'Alembert. Also, one of the conclusions of the analysis can be attributed to the gradual departure from the use in mathematical models of the calculation scheme of the railway track in the form of a beam on a solid elastic basis. The complex of mathematical models of the spatial dynamic system "vehicle-track", which was developed for the conditions of non-public railways, has been modified to take into account the design of passenger electric trains EKr1, HRCS2, EJ675, as well as forced railway track oscillations, taking into account its lead, in the vertical plane under the action of external loads. Based on the dynamic problem of the theory of elasticity, the value of the reduced mass of the railway track is theoretically determined taking into account the geometry of stress propagation (corresponding dynamic deformations) in the half-space involved in the interaction with the rolling stock. It is established that the main factors influencing the reduced mass of the sleeper base (in particular and the reduced mass of the railway track as a whole) are: the thickness of the ballast layer, modulus of deformation and density of ballast and subgrade. The speed of movement has an effect only starting from high levels (from 240 km / h and above) for structures with a low modulus of elasticity of the subrail base. For a railway track with R65 rails on reinforced concrete sleepers, depending on the values of other characteristics, the value of the reduced mass of the railway track is in the range of 11–15 kN.Verification of the theoretically obtained values of the reduced mass of the railway track on the existing sections of the main railways is carried out. Comparison of the data of experimental works with the results of theoretical research showed satisfactory convergence (discrepancy up to 5-8%). The force of interaction of passenger electric trains EKr1, HRCS2, EJ675 and the railway track in the vertical plane has been investigated by numerical methods. The values of the vertical forces of interaction for the selected mobile units in the speed range from 100 to 160 km/h were obtained, both taking into account the reduced mass of the railway track and without it. It is established that taking into account the reduced mass of the railway track, the magnitude of the vertical forces is reduced by 4-17%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Манікаєва О. С. 
Методи класифікації гетерогенних даних в інтелектуальних системах медико-соціологічного моніторингу / О. С. Манікаєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-практичної задачі створення інтелектуальних систем медико-соціологічного моніторингу (МСМ) на основі удосконалених моделей представлення гетерогенних даних МСМ та розроблених методів їх класифікації за допомогою навчання мережі Кохонена. В роботі удосконалено моделі представлення слабко структурованих та слабко маркованих гетерогенних даних МСМ в просторах властивостей та ознак з урахуванням значень, типів, форматів, джерел, оцінок якості та процедури агрегування/трансформації властивостей деталізованих даних. На основі цих моделей розроблено метод узгодження маркерів класів та кластерів при навчанні мережі Кохонена з частковим залученням вчителя, який заснований на побудові двовимірної гістограми попарних збігів значень маркерів класів і кластерів з її подальшим коригуванням за рядками та за стовпцями у відповідності до розробленого правила. Метод дозволяє отримати додаткові маркери класів в немаркованій частині навчальної вибірки. На базі методу узгодження маркерів класів та кластерів для оцінки пристосованості хромосоми в популяції генетичного алгоритму для кожного прикладу із навчальної вибірки запропоновано метод евристичного коригування вагових коефіцієнтів в процесі навчання нейронної мережі Кохонена. Використання такого коригування вагових коефіцієнтів дозволило зменшити час навчання мережі Кохонена без втрати рівня достовірності класифікації. Удосконалено метод класифікації слабко структурованих та слабко маркованих гетерогенних даних МСМ за рахунок використання розроблених методів узгодження маркерів класів та кластерів та евристичного коригування вагових коефіцієнтів в процесі навчання мережі Кохонена.^UThe thesis is devoted to the solution of the scientific and practical problem of creation of intelligent systems (IS) of medical and sociological monitoring (MSM) on the basis of the improved models of representation of heterogeneous MSM's data and the developed methods of their classification by means of Kohonen network training. In the research improve the models of representation of weakly structured and weakly labeled heterogeneous MSM's data in the spaces of properties and features, taking into account values, types, formats, sources, quality assessments and procedures of aggregation / transformation of properties of detailed data. Based on these models, a method of matching classes and clusters markers in learning of Kohonen network with partial teacher involvement was developed, which is based on constructing a two-dimensional histogram of pairwise matches of classes and clusters markers values with its subsequent intersecting by rows and by columns to the developed rule. The method allows to obtain additional class markers in the unlabeled part of the training sample. Based on the method of matching classes and clusters markers to assess the suitability of chromosomes in the population of the genetic algorithm for each example from the training sample, a method of heuristic weight adjustment in the learning process of the Kohonen neural network is proposed. The use of such an adjustment of the weights allowed to reduce the training time of the Kohonen network without losing the level of reliability of the classification. The method of classification of weakly structured and weakly labeled heterogeneous MSM's data has been improved due to the use of developed methods of matching class and cluster markers and heuristic adjustment in the process of learning the Kohonen network.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського