Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.645.093.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Ерніязова В.В. 
Виховання молодших школярів з нейротичними ускладненнями: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / В.В. Ерніязова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Наведено результати теоретико-експериментального дослідження проблеми виховання дітей з нейротичними ускладненнями. Вивчено психолого-педагогічні умови забезпечення корекційно-виховного впливу на учнів початкових класів загальноосвітньої школи у процесі позакласної виховної роботи. З'ясовано суть нейротизму як ускладнення розвитку дитини. Визначено та вивчено структурні компоненти чинників його виникнення у дитини (біологічний та мікросоціальний - сімейний і шкільний), а також зумовлені ними прояви нейротизму. Розроблено систему корекційно-виховної роботи з молодшими школярами, спрямовану на усунення у них нейротичних проявів та становлення соціально значущих якостей. Доведено ефективність її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.331.1 + Ч435.3 + Р733.645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА326808

Рубрики:

      
2.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:

      
3.

Тиха Е.В. 
Корекція психічного розвитку в процесі навчання молодших школярів з аномаліями зору: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Е.В. Тиха ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси формування психіки дітей з аномаліями зору та виявлено чинники, що обумовлюють її становлення. Розглянуто особливості структури дефекту, способи формування його компенсації, а також запропоновано шляхи становлення особистості дитини з обмеженими візуальними можливостями як інтеріорізоване ставлення до нього найближчого оточення. Вперше запропоновано використання експериментально-генетичного методу у системі шкіл тифлологічної спрямованості, на підставі основних положень якого обгрунтовано необхідність об'єднанння прийомів психокорекції та навчання. Наведено технологічну схему корекції психічної діяльності учнів молодших класів спеціалізованих шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей на прикладі планування навчального процесу з іноземної мов, а також серію завдань, що складають технологічну схему психокорекційного навчання. Надано оцінку його успішності на підставі порівняння об'єктивних кількісних та якісних характеристик когнітивних і особистісно-характерологічних особливостей діяльності учнів з глибокими аномаліями функціонування зорової системи. На підставі проведених досліджень розроблено методичні рекомендації (для психологів, педагогів та батьків) щодо забезпечення гармонійного розвитку молодших школярів з вадами зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.221.0 + Р128.94-385 + Р733.645.093.3-57 + Ю948.23
Шифр НБУВ: РА316479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кожина Г.М. 
Невротичні розлади у підлітків, які знаходяться в умовах пенітенціарної системи (клініка, механізми формування, корекція, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Кожина ; Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

З використанням системномго підходу до оцінки результату комплексних клініко-психопатологічних, психодіагностичних, електрофізіологічних досліджень, установлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних факторів, що визначають формування невротичних розладів у підлітків, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Систематизовано патогенетично значущі фактори формування цих розладів. Описано специфіку їх клінічної структури, динаміку клінічного перебігу й особливості синдромогенезу. У структурі невротичних розладів у неповнолітніх правопорушників виділено тривожний, неврастенічний, астеноапатичний і меланхолічний варіанти депресивних розладів, неврастенію, фобічний, компульсивний й обсесивний варіанти обсесивно-компульсивних розладів, а також комплекс афективних, вегетативних, рухових і сенсорних порушень за умов дисоціативних (конверсійних) розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА343183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Табачніков О.Ю. 
Непсихотичні психічні розлади в учнів шкіл нового типу (клініко-психопатологічні, соціально-психологічні, психологічні закономірності формування, профілактика та корекція): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.Ю. Табачніков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Встановлено рівні поширеності, клінічну структуру, феноменологію, вікову динаміку, фактори ризику клінічно визначених і початкових проявів непсихотичних психічних розладів (НПР) у школярів. Особливу увагу приділено стану психічного здоров'я та особливостям психічної адаптації в школах нового типу (ШНТ) інтелектуально обдарованих учнів. Доведено, що поширеність НПР у ШНТ перевищує значення даного показника в звичайній школі. Встановлено, що ШНТ за умов дотримання психогігієнічних вимог можуть позитивно впливати на стан психічного здоров'я інтелектуально обдарованих підлітків. Розроблено та впроваджено систему комплексних заходів щодо своєчасної діагностики, профілактики та корекції непсихотичних психічних розладів у школярів. Для втілення даної системи запропоновано перетворення шкільної психологічної служби на шкільну медико-психологічну службу з включенням до її складу медичного психолога та лікаря-психотерапевта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА316124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бікшаєва Я.Б. 
Особливості клінічної типології та лікування соматоформних розладів у підлітків із функціональними порушеннями серцево-судинної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Я.Б. Бікшаєва ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 23 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення у період 1998 - 2003 рр. 186-ти підлітків з функціональними порушеннями (ФП) серцево-судинної системи (ССС) і соматоформних розладів (СФР) досліджено клінічну типологію СФР, роль конституціонально-генетичних, церебрально-органічних, психосоціальних факторів етіології та патогенезу в разі їх виникнення та клінічної патопластики. За результатами 16-ти тижневого, 2-х фазного порівняльного дослідження визначено ефективність психотерапії, кардіотропної терапії та диференційованої психофармакотерапії в процесі лікування. Встановлено, що СФР у підлітковому віці неоднорідні в аспекті етіопатогенетичної концептуалізації та клінічної типології та є гетерогенною групою психічних порушень, що утворює континуум від відносно простих за своєю психічною структурою соматоморфних вегетативних дисфункцій до поліморфних психопатологічних утворень з різною додатковою симптоматикою. Розроблено комплекс лікування СФР у підлітків з ФП ССС, що включає: етіопатогенетичну обгрунтованість, етапність, диференційованість і динамічність терапевтичних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-52 + Р733.410-52 +
Шифр НБУВ: РА342750

Рубрики:

      
7.

Шейніна Т.Л. 
Особливості психічних розладів у дітей, що перенесли критичні стани інфекційного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Л. Шейніна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного та нейрофізіологічного вивчення психічних порушень у дітей, що перенесли критичні стани інфекційного генеза, встановлено важливу роль критичного стану у виникненні та характері психічних порушень віддаленого періоду. Показано залежність структури психічних порушень від віку дітей та етіології патологічного процесу, що зумовив розвиток критичного стану. Виявлено найбільш специфічні психопатологічні синдроми виходу з критичного стану, описано вікові особливості психічних станів. Вивчено інтелектуальну продуктивність дітей після критичних станів, особливості пам'яті та сенсомоторних актів, вплив виявлених розладів на рівень адаптації хворих дітей. Визначено своєрідність змін та порушень функціональної активності та гемоліквородинаміки головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА319236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Козідубова С.М. 
Порівняльно-вікові аспекти патоморфозу невротичних розладів у підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.М. Козідубова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено порівняльно-віковому комплексному вивченню клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей невротичних розладів у підлітків за умов патоморфозу. Встановлено специфіку чинників і умов розвитку невротичних розладів у підлітків на сучасному етапі, розглянуто особливості клініко-психопатологічної структури. Проведено патопсихологічний аналіз емоційної сфери, характеру емоційних компонентів міжособистісних відношень, особистісно-мотиваційної сфери та станів мнестичної функції та уваги. Доведено залежність встановлених особливостей від вікового чинника, а також розроблено критерії діагностики, диференціальної діагностики та принципи терапії невротичних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА308444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Манілов І.Ф. 
Прогнозування сприйнятливості до психотерапевтичного сугестивного впливу у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.Ф. Манілов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему прогнозування сприйнятливості підлітками психотерапевтичного сугестивного впливу за допомогою клінічних тест-проб на навіюваність. Досліджено можливість прогнозування сугестивності підлітків за результатами окремих тест-проб у зоровому, слуховому, нюховому, шкірному та рухово-кінетичному сенсорних каналах. Проведено порівняльний аналіз навіюваності підлітків-токсикоманів і підлітків групи норми. Досліджено вікову динаміку сугестивності та вплив статі підлітків на їх чутливість до гетерогенного навіювання. Визначено співвідношення навіюваності з рівнями ситуативної та особистісної тривожності, акцентування, нейротизму, екстравертованості та самооцінкою. Досліджено вплив самопочуття та настрою підлітків на їх чутливість до клінічних тест-проб на сугестивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА312089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кузнецов В.М. 
Психози з переважною патологією афективної сфери у дітей і підлітків з церебральною резидуально-органічною недостатністю (клініка, діагностика, медико-соціальна реабілітація): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.М. Кузнецов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 40 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній порівняльній оцінці клінічних проявів і параклінічних показників і їх ретроспективному двадцятирічному катамнестичному аналізу у 120 хворих з церебральною резидуально-органічною недостатністю, які перенесли у віці 9-16 років психози з переважною патологією в афективній сфері, і 46 хворих з депресивнодистимічними неврозоподібними станами резидуально-органічного генезу. Одержані нові критерії діагностики, диференціальної діагностики, розроблені способи диференційованої терапії, медико-соціальної реабілітації і профілактики психотичних і непсихотичних афективних розладів у дітей і підлітків з церебральною резидуально-органічною недостатністю в рамках періодичних і епізодичних психозів, маніакально-депресивного психозу, шизофренії, шизоафективного психозу, ендореактивної пубертатної депресії, реактивного депресивного психозу, симптоматичних інфекційних психозів і депресивнодистимічних неврозоподібних станів. Показана неоднозначна роль церебральної резидуально-органічної недостатності гіпоталамічної локалізації в генезі афективних розладів екзогенних і ендогенних захворювань. Виявлені закономірності сприяють їх ранньому виявленню та проведенню своєчасної диференційованої терапії в рамках різних нозологічно-специфічних психічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-35

Рубрики:

      
11.

Абдряхімова Ц.Б. 
Рання діагностика, клініка, профілактика та корекція невротичних, пов'язаних зі стресом розладів в учнів ліцеїв: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.16 / Ц.Б. Абдряхімова ; Укр. н.-д. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На основі комплексного клініко-епідеміологічного, клініко-психопатологічного та психодіагностичного обстеження учнів Донецького медичного ліцею (ДМЛ) встановлено рівні поширеності, клінічну структуру, феноменологію, фактори ризику невротичних, пов'язаних зі стресом розладів (НПСР) у даного контингенту. Для оцінки впливу навчання у ліцеї на подальшу адаптацію до навчання у вузі аналогічне дослідження проведено серед першокурсників університету, частина з яких поступила після ДМЛ, а інші - після звичайних шкіл. Доведено, що умови навчання у медичному ліцеї у порівнянні зі звичайною школою створюють для одних учнів саногенне середовище діяльності та спілкування (що виявляються біьльшою питомою вагою психічно здорових підлітків), а для інших сприяють формуванню невротичних, пов'язаних зі стресом розладів (відсоток учнів з клінічно окресленими НПСР серед ліцеїстів також вищий за звичайну школу). Доведено, що з іншого боку, нижчий рівень поширеності НПСР серед першокурсників вузів, що закінчили ДМЛ, у порівнянні зі студентами, що вступили до університету після звичайних шкіл, свідчить, що колишні ліцеїсти легше адаптуються до умов навчання у вищому навчальному закладі. Грунтуючись на одержаних даних, розроблено та впроваджено систему комплексних заходів з ранньої діагностики, профілактики та корекції НПСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА324494

Рубрики:

      
12.

Седнєв В.В. 
Система діагностичних, профілактичних, психокорекційних та реабілітаційних заходів при невротичних розладах у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.В. Седнєв ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження з вивчення невротичних розладів у дітей, механізмів формування їх окремих клініко-патогенетичних типів. Запропоновано підхід до інтеграційної оцінки клініко-епідеміологічної ситуації. Розроблено методичне забезпечення системи зміцнення та збереження психічного здоров'я дітей (відповідні схеми, алгоритми тощо). Наведено та проаналізовано характеристики вікової динаміки об'єкта психотерапії у дітей. Обгрунтовано регламент щодо встановлення взаємодії з дитиною в ході психокорекції залежно від фаз комунікативного процесу. Розроблено сучасну медико-психолого-соціальну оцінку результативності діагностичних, психокорекційних, профілактичних і реабілітаційних заходів, що базується на встановленні та інтерпретації значень показників якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА337236

Рубрики:

      
13.

Матковська Т.М. 
Сучасний патоморфоз невротичних та неврозоподібних розладів у підлітків: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Матковська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного, біохімічного, ретроспективного досліджень одержано дані щодо особливостей клінічного патоморфозу невротичних і неврозоподібних розладів у підлітків, оцінено мікросоціальні, біологічні, конституціонально-психологічні чинники, що сприяють формуванню невротичних і неврозоподібних розладів за сучасних умов. Виявлено характер нейрогормональних змін у підлітків, а саме, епіфізарно-адренокортикальні відносини у разі невротичних розладів. Наведено дані, що підтверджують участь мелатоніну в реалізації адаптивної ролі епіфазу за умов емоційного стресу. Проаналізовано вплив мелатоніну на кору надниркових залоз. Виявлено стійкий стримуючий характер епіфізарних впливів внаслідок патологічного посилення адренокортикальної активності, яка організує розлади в емоційний сфері, що супроводжують стрес. Складено диференційно-діагностичну таблицю досліджених станів, виведено критерії, що дозволяють кількісно виразити одержані розходження, тобто іх діагностичну значимість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-2
Шифр НБУВ: РА321068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського