Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРЕЦЬК$<.>+<.>A=ЯНУШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Марецька М.М. 
Математичне моделювання перехідних процесів у квантових логічних елементах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.М. Марецька ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі математичних машин квантових логічних елементів. Здійснено їх аналіз на підставі перехідних процесів між квантовими станами для різних технологій побудови квантового процесора, а саме технологій: ядерного магнітного резонансу, охолоджених іонів, резонансних ніш і переходів Джозефсона. На базі фізико-технічних схем реалізації квантових реєстрів розроблено математичні моделі одно- та двокубітових вентилів. Ці моделі одержано з використанням рівнянь Шредінгера та зведено до систем звичайних диференціальних рівнянь першого порядку відносно комплексних змінних. На базі одержаних математичних моделей створено комп'ютерні програми та з їх допомогою здійснено числові експерименти, а також показано вплив параметрів збурювального сигналу (частоти, амплітуди та форми хвилі) на перебіг перехідного процесу між стабільними станами та на час виконання логічних операцій. Величини використаних за умов числових експериментів параметрів квантових систем відповідають експериментально встановленим межам. Одержані результати мають вагоме значення для планування практичних експериментів у реальних квантових системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-048.9 +
Шифр НБУВ: РА349838

Рубрики:

      
2.

Марецька Е. 
Математичне моделювання складних інформаційно-фінансових процесів та прийняття рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Е. Марецька ; Держ. ком. зв'язку та інформації України, Держ. НДІ інформ. інфраструктури НАН України. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено математичне моделювання складних інформаційно-фінансових процесів на основі кредитів з частковими внесками. До основи методології покладено розробку нового підходу до створення методів математичного моделювання складних фінансових процесів на основі кредитів з частковими внесками, які грунтуються на принципі еквівалентності капіталу і на даній базі - розв'язанні важливих практичних проблем консолідації кредитів для різних умов нарахування процентів та простих і змінних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26в611.2
Шифр НБУВ: РА309224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Марецька Е. 
Математичні моделі та алгоритми інформаційно-аналітичної системи підтримки прийняття рішень в дискретних фінансових процесах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Е. Марецька ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Розроблено архітектуру інформаційно-аналітичної системи, яка складається з підсистем фондів, кредитів, інвестицій і страхування та дозволяє аналізувати ризики, які виникають у фінансових процесах в аспекті змінного стану ринку. Обгрунтовано принцип еквівалентності капіталів для номінальних, реальних і валютних дискретних фінансових процесів, за умов детерміністичного й імовірнісного підходів, а також для базової й альтернативної валют. Розроблено математичні моделі дискретних процесів формування бюджетного, інвестиційного, амортизаційного фондів та фонду пенсійної допомоги, які базуються на принципі еквівалентності капіталів і дають можливість оцінити реальний стан наповнення фонду для різних умов фінансового ринку. Обгрунтовано математичні моделі дискретних процесів валютного кредитування з пропорційними, класичними й універсальними внесками, а також процесів конверсії та консолідації кредитів. Розроблено математичні моделі дискретних процесів інвестування, зокрема, інвестування на кошти кредиту, а також процесів страхування. Обгрунтовано методику аналізу ризиків у дискретних фінансових процесах формування фондів, кредитування та страхування, яка базується на оцінці коштів продуктів фінансового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 в611 +
Шифр НБУВ: РА340875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Марецький Я. 
Моделювання та оптимізація комплексу операцій обслуговування кораблів у порту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Я. Марецький ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформац. інфраструктури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, алгоритми та програмні засоби для оптимізації сукупності операцій обслуговування кораблів у портах. З метою відображення типових структур порту розроблено семантичні мережі для моделювання та оптимізації сукупності операцій, в яких мережеві вузли представлено матрицями, залежними від структури порту. Запропоновано інтелектуальні алгоритми проходження сематичних мереж на базі використання рекурсивних методів генерування їх нових вузлів. Нові алгоритми дають можливість знаходити часткові розв'язки загальної проблеми оптимізації обслуговування кораблів. Обгрунтовано процедури генерування вузлів семантичної мережі (станів системи) з урахуванням хронологічного порядку, що дозволяє синхронно генерувати послідовні стани процесу, враховувати обмеження портових басейнів і уникнути повторного формування вже знайдених часткових розв'язків. Розроблено методи паралельного проходження семантичних мереж, які відповідають послідовним, синхронним або паралельним процесам обслуговування та дають можливість розпаралелити обчислення у процесі знаходження оптимального розв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О480.25 + О484.04 +
Шифр НБУВ: РА333933

Рубрики:

      
5.

Янушкевич С.М. 
Підбір сортів та строків сівби для конвейєрного вирощування редиски в передгірній зоні Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / С.М. Янушкевич ; УААН, Інститут овочівництва і баштанництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.34-366(2УКР-4КРЫ),022 + П241.34-451.1(2УКР-4КРЫ),022

Рубрики:

      
6.

Янушевич Я.В. 
Податковий механізм створення передумов економічного зростання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Я.В. Янушевич ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2009. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади функціонування податкового механізму у контексті передумов економічного зростання. Проведено систематизацію методологічних підходів, які використовувалися під час розробки теорій оподаткування різних напрямів і шкіл в економічній науці. Розроблено аналітичні моделі, що відображають вплив кількісних параметрів податкового механізму на економічну динаміку в Україні. Проаналізавоно структурні параметри податкової системи у аспекті податкових доходів бюджету за видами економічної діяльності. Досліджено моделі реформування податкових систем країн світу. Показано доцільність реформування такої системи України на підставі науково обгрунтованої диференціації податкових ставок для різних галузей економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.359.1 + У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА366585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Янушевич І.А. 
Філософсько-методологічні передумови перекладознавства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / І.А. Янушевич ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми пошуку й обгрунтування у сучасному перекладознавстві таких методологічних передумов, які б дозволили надати йому статусу наукової дисципліни. У якості можливих методологічних підстав раціонального розділу перекладознавства розглянуто феноменологічну, структуралістську й герменевтичну концепції, які, подібно перекладознавству, пов'язані з феноменом розуміння. З'ясовано, що методологічні засоби даних концепцій обмежені у рішенні ключових проблем перекладу - оцінки ступеня його адекватності й якості. У кожній з цих концепцій висунуто вимогу цілісності будь-якого осмислення, а цілісність є одна з найважливіших характеристик системного подання об'єкту. На підставі застосування системного підходу сформульовано так звану "дилему перекладача", запропоновано розрізняти ситуації перекладу за системними дескрипторами першого (концептуальними, структурними, субстратними) й другого порядку (концептуально-структурними, структурно-концептуальними) та у зв'язку з цим висувати різні вимоги до перекладу - реалізувати інтернальну або екстернальну презумпцію перекладача. Відзначено, що застосування системного підходу сприяє вирішенню проблеми оцінки якості й адекватності перекладу шляхом відокремлення понять релевантного, адекватного й еквівалентного перекладу, а також залучення атрибутивних системних параметрів, зокрема лінійного характеру (таких, як цілісність, складність), які дозволяють здійснювати безеталонне (якісне) вимірювання, передбачуване параметричною теорією систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.3 + Ю251.518.6 + Ш107.77 в2:Ю25 +
Шифр НБУВ: РА349691

Рубрики:

      
8.

Галицька Н. Є. 
Розвиток дослідницьких умінь учнів на уроках природничо-математичних дисциплін у закладах загальної середньої освіти (кінець 50-х – початок 90-х рр. ХХ століття). / Н. Є. Галицька. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі здійснено ретроспективний аналіз стану вивчення проблеми розвитку дослідницьких умінь учнів на уроках у процесі викладання природничо-математичних дисциплін упродовж кінця 50-х – початку 90-х років ХХ століття в педагогічній теорії й освітній практиці в закладах загальної середньої освіти України; окреслено можливості творчого використання конструктивних ідей історико-педагогічного досвіду в освітньому процесі сучасних закладів освіти. Об'єктом дослідження є природничо-математична освіта в закладах загальної середньої освіти України (кінець 50-х – початок 90-х рр. ХХ століття). Предметом дослідження є дослідницькі вміння учнів на уроках природничо-математичних дисциплін у закладах загальної середньої освіти України (кінець 50-х – початок 90-х рр. ХХ століття). Метою дослідження є здійснення аналізу теоретичних аспектів і практичного перспективного досвіду щодо розвитку дослідницьких умінь учнів на уроках природничо-математичних дисциплін у закладах загальної середньої освіти кінця 50-х – початку 90-х рр. ХХ століття з метою екстраполяції творчих прогресивних ідей у сучасне освітнє середовище.Наукова новизна й теоретичне значення отриманих результатів полягає в тому, що вперше: цілісно досліджено процес розвитку дослідницьких умінь учнів на уроках природничо-математичних дисциплін у закладах загальної середньої освіти України другої половини ХХ ст.; виявлено чинники, що впливали на ґенезис дослідницьких умінь учнів на уроках природничо-математичних дисциплін у закладах загальної середньої освіти досліджуваного періоду: політико-ідеологічні; соціально-економічні; освітньо-правові; педагогічно-змістові.Виокремлено етапи розвитку дослідницьких умінь учнів: І період (1958 – 1964 рр.) – змістово-ідеологічний; ІІ період (1965 – 1972 рр.) – освітньо-політехнічний; ІІІ період (1973 – 1993 рр.) – трансформаційно-дослідницький, має два субперіоди: 1973 – 1983 рр. та 1984 – 1993 рр.; здійснено ретроспективний аналіз змісту дослідницьких умінь учнів на уроках у досліджуваний період; уточнено поняття, «уміння», «дослідницькі вміння», «дослідницька діяльність»; подальшого розвитку набули положення та висновки щодо ефективності застосування форм і методів розвитку дослідницьких умінь учнів; обґрунтовано можливості творчого застосування історичного досвіду роботи з учнівською молоддю у закладах загальної середньої освіти України в контексті Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти).^UThe work carried out a retrospective analysis of the study of the problem of research skills of students in class during the teaching of natural and mathematical sciences in furthering the late 50's - early 90-ies of XX century educational theory and educational practice in school overall term of secondary education Ukraine. On this basis, the possibilities of creative use of constructive ideas of historical and pedagogical experience in the educational process of modern educational institutions are outlined.The object of research is natural and mathematical education in general secondary education institutions of Ukraine (late 50's - early 90's of the XX century). Subject of research is research skills in classes of natural and mathematical sciences in secondary education institutions of Ukraine (late 50's - early 90's. XX century). The aim of the research is to analyze the theoretical aspects and practical perspective experience in the development of research skills of students in the lessons of natural sciences and mathematics in general secondary education in the late 50's - early 90's of the XX century to extrapolate creative progressive ideas into modern educational environment.Scientific novelty and theoretical significance of the obtained results is that for the first time: a holistic process of research development skills of students in lessons of natural and mathematical disciplines in institutions general secondary education of Ukraine in the second half of the ХХ century; identified factors influencing the genesis of students' research skills in science lessons mathematical disciplines in general secondary education of the subject period: political and ideological; socio-economic; educational and legal; pedagogical and semantic.Тhe stages of development of research skills of students are singled out: І period (1958 - 1964) - content and ideological; II period (1965 - 1972) - educational and polytechnic; III period (1973 - 1993) - transformational research, has two subperiods: 1973 - 1983 and 1984 - 1993; a retrospective analysis of the content of students' research skills in lessons was carried out in the study period; the concept of "research activity" is specified, "skills", "research skills"; further development acquired the provisions and conclusions on the effectiveness of the use of forms and methods of development students' research skills; the possibilities of creative application are substantiated historical experience of working with young students in general institutions secondary education in Ukraine in the context of the Concept of Development of Natural and Mathematical Education (STEM-education).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Янушкевич К. С. 
«Морфологічні зміни печінки щура при ізольованому впливі солей важких металів та їх комбінації з сукцинатами заліза та цинку» (анатомо-експериментальне дослідження): автореферат дис. ... д.філософ : 222 / К. С. Янушкевич. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є завершеною кваліфікаційною науковою роботою, виконаною на сучасному методичному рівні, в якій вирішено актуальне наукове завдання - визначення хронічного впливу ацетату свинцю та хлориду кадмію на структурно-функціональну організацію печінки щурів, визначення взаємозв’язку між рівнем накопичення свинцю/кадмію, біохімічними показниками активності печінкових ферментів та морфологічними змінами печінки за умов ізольованого введення важких металів, та комбінованого впливу свинцю/кадмію з сукцинатом цинку або заліза для виявлення потенційних біоантагоністичних властивостей есенціальних мікроелементів у формі сукцинатів щодо гепатотоксичної дії ксенобіотиків.Експериментальне дослідження проведено на лабораторних дорослих щурах, хронічне введення досліджуваних чинників проводили самцям внутрішньошлунково щоденно впродовж 30-ти діб. Морфологічним матеріалом дослідження були печінки щурів на 15-ту і 30-ту добу експерименту. Застосування морфо метричних, гістологічних, біохімічних та статистичних методів дозволило дослідити зміни морфогенезу печінки після впливу розчинів хлориду кадмію/ацетату свинцю при ізольованому введенні та при комбінованому введенні хлориду кадмію в дозі 2,0 мг/кг , або ацетату свинцю в дозі 12,0 мг/кг з сукцинатом цинку (5 мг/кг), або сукцинатом заліза (10 мг/кг). Визначення і порівняння рівня накопичення кадмію та свинцю проводилось з використанням методу поліелементного аналізу з атомною емісією на двох термінах, що дозволило виявити динаміку змін накопичення важких металів печінкою дослідних тварин. Новизна дослідження та отриманих результатів.Вперше проведено експеримент з комбінованого введення солей кадмію та свинцю з сукцинатами цинку та заліза на дорослих самцях щурів з метою виявлення зменшення гепатотоксичності важких металів. Отримано нові анатомо-експериментальні дані ступеня гепатотоксичності хлориду кадмію та ацетату свинцю, рівень їх накопичення в печінці дорослих самців щурів за умов ізольованого впливу при хронічній інтоксикації. Вперше показано, що сукцинат цинку та сукцинат заліза зменшують рівень гепатотоксичності хлориду кадмію та ацетату свинцю при комбінованому введенні за всіма показниками (рівень накопичення в печінці, гістологічні показники структури паренхіми, біохімічні показники крові - рівні амінотрансфераз та коефіцієнт де Рітіса, зміни в судинній ланці печінки) як на 15-ту добу так і на 30 добу експерименту. Вперше доведено, що комбіноване введення сукцинатів заліза та цинку з кадмієм або свинцем знижують рівень накопичення кадмію та свинцю печінкою щура, регулюють рівень амінотрасфераз в крові дослідних тварин та відновлюють гістологічні структури паренхіми печінки. Отримані результати можуть стати підґрунтям для розробок препаратів з біоантагоністичними або протекторними властивостями при кадмієвій або свинцевій інтоксикації. Вперше експериментально виявлені біоантагоністичні властивості сукцинатів заліза та цинку відносно гепатотоксичних властивостей хлориду кадмію та ацетату свинцю в зазначених дозах та способах введення. Теоретичне та практичне значення отриманих результатів. Отримані дані є підґрунтям для подальшого дослідження впливу сукцинату цинку та сукцинату заліза як речовин з біоантагоністичними властивостями по відношенню до солей кадмію та свинцю з можливою подальшою розробкою фармакологічних лікувальних та профілактичних засобів, що можуть зменшувати негативний токсичний ефект солей важких металів на стан печінки людей, які мешкають у техногенно-забруднених регіонах або працюють у екологічно несприятливому середовищі. Отримані результати впливу важких солей при ізольованому введенні на морфо-функціональний стан печінки дозволяють пояснювати механізм та терміни виникнення порушень гепатогенезу або їх прогнозувати при проживанні людей в зоні кадмієвої інтоксикації, якими є розвинені промислові території України^UThe dissertation is a completed qualifying scientific work performed at the modern methodical level, in which an actual scientific task is solved - determination of the chronic effect of lead acetate and cadmium chloride on the structural and functional organization of the liver of rats, determination of the relationship between the level of accumulation of lead/cadmium, biochemical indicators of activity liver enzymes and morphological changes of the liver under the conditions of isolated administration of heavy metals, and combined exposure to lead or cadmium with zinc or iron succinate to reveal the potential bioantagonistic properties of metal succinates in relation to the hepatotoxic effect of heavy metal salts.The experimental study was carried out on adult laboratory rats, the chronic administration of the studied factors was carried out intragastrically daily for 30 days. The morphological material of the study was the liver of rats on the 15th and 30th day of the experiment. The use of histological, biochemical, and statistical methods made it possible to investigate changes in liver morphogenesis after exposure to cadmium chloride/lead acetate solutions when administered in isolation and during combined administration of cadmium chloride at a dose of 2.0 mg/kg or lead acetate at a dose of 12.0 mg/kg with zinc succinate (5 mg/kg) or iron succinate (10 mg/kg). Determination and comparison of the level of accumulation of cadmium and lead was carried out using the method of polyelement analysis with atomic emission on two terms, which made it possible to reveal the dynamics of changes in the accumulation of heavy metals in the liver of experimental animals.The novelty of the research and the obtained results.For the first time, an experiment was conducted on the combined administration of heavy metals with zinc and iron succinates on adult male rats in order to detect a decrease in the hepatotoxicity of heavy metals. New anatomical and experimental data on the degree of hepatotoxicity of cadmium chloride and lead acetate, the level of their accumulation in the liver of adult male rats under conditions of isolated exposure during chronic intoxication were obtained. It was shown for the first time that zinc succinate and iron succinate reduce the level of hepatotoxicity of heavy metals cadmium chloride and lead acetate when administered in combination with all indicators (level of accumulation in the liver, histological indicators of the structure of the parenchyma, biochemical indicators of blood - levels of aminotransferases and de Ritis coefficient, changes in vascular liver chain) both on the 15th day and on the 30th day of the experiment. It was proven for the first time that the combined administration of iron and zinc succinates with cadmium or lead reduces the level of accumulation of cadmium and lead in the liver of rats, regulates the level of aminotransferases in the blood of experimental animals and restores the histological structures of the liver parenchyma. The obtained results can become the basis for the development of medicines with bioantagonistic or protective properties in case of cadmium or lead intoxication. For the first time, the bioantagonistic properties of iron and zinc succinates in relation to the hepatotoxic properties of cadmium chloride and lead acetate in the indicated doses and methods of administration were experimentally revealed.Theoretical and practical significance of the obtained results. The obtained data are the basis for further research on the effect of zinc succinate and iron succinate as substances with bioantagonistic properties in relation to cadmium and lead salts with the possible further development of pharmacological therapeutic and preventive agents that can reduce the negative toxic effect of heavy metal salts on the liver of people who live in technogenically polluted regions or work in an ecologically unfavorable environment. The obtained results of the influence of heavy salts during isolated administration on the morpho-functional state of the liver make it possible to explain the mechanism and timing of hepatogenesis disorders or to predict them when people live in the zone of cadmium intoxication, which are the developed industrial territories of Ukraine


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського