Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (1636)Книжкові видання та компакт-диски (1293)Журнали та продовжувані видання (79)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРЧЕНК$<.>+<.>A=ТАМАР$<.>+<.>A=СТАНИСЛАВОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марченко Т.А. 
Центральний співудар двох однакових затуплених пружних тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.А. Марченко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано підхід до розв'язання плоских та вісесиметричних задач удару двох однакових пружних тіл, який дає змогу досліджувати процес контактної взаємодії в межах лінійної моделі деформування на скінченному інтервалі часу. Зазначено, що особливість даного підходу полягає у зведенні задачі нестаціонарної контактної взаємодії до розв'язку нескінченної системи інтегральних рівнян Вольтерра другого роду, що розв'язується спільно з рівнянням руху тіла. Зауважено, що дана система в цілому є нелінійною, оскільки рівняння руху тіл містять силу їх контактної взаємодії, яка, в свою чергу, визначається через невідому глибину взаємного проникання тіл, а також залежить від ширини області контакту. Розроблено методику, яка дає змогу враховувати вплив деформування вільної поверхні тіл, що безпосередньо примикає до області контакту, на розмір цієї області. Досліджено вплив маси тіл, їх форми, початкової відносної швидкості зближення, а також пружних характеристик матеріалу на основні динамічні характеристики процесу удару. Одержано точні аналітичні вирази для нормальної напруги в точці початкового контакту тіл для випадку нестаціонарної контактної взаємодії на надзвуковому етапі з постійною відносною швидкістю зближення двох параболічних циліндрів і двох параболоїдів обертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.4,022 +
Шифр НБУВ: РА328415

Рубрики:

      
2.

Марченко О.Ю. 
Формування ціннісних категорій особистої фізичної культури у студентської молоді: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.Ю. Марченко ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми формування ціннісних категорій особистої фізичної культури студентської молоді. Визначено особливості мотивів, інтересів, ціннісних орієнтацій студентів, які займаються на різних відділеннях ВНЗ. Досліджено вплив занять обраним видом спорту на ієрархію їх потреб та ціннісних орієнтацій у сфері фізичної культури та спорту. Визначено зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на формування цінностей студентів у сфері фізичної культури та спорту. До зовнішніх факторів віднесено умови життя молодих людей, матеріальне забезпечення, вплив сімейного виховання, мікросередовища, школи, засобів комунікації. З'ясовано, що внутрішні особисті фактори відображають вплив зовнішніх та є реакцією особистості у вигляді ціннісного ставлення, мотиву діяльності, зацікавленості, переконаності та самостійним фактором, який впливає на ставлення до зовнішніх умов залежно від темпераменту, спрямованості особистості, рівня домагань, соціотипу. Проведено дослідження потребово-мотиваційної сфери студентів, які не займаються спортом, виявлено фактори, які лімітують формування ціннісних орієнтацій на заняттях з фізичного виховання як процесу оволодіння знаннями, вміннями та навичками виховної, навчальної, оздоровчої та рекреаційної діяльності, до яких належать як організаційно-методичні умови, так і комунікативні, емоційні й особистісні. З'ясовано, що використання теорії "занурення" в обраний вид фізичної активності та вилучення лімітуючих факторів у процесі фізичного виховання позитивно впливає формування ієрархії пріоритетних потреб і ціннісних орієнтирів особистості. Виявлено особливості формування мотивів і ціннісних орієнтацій студентів (юнаків) до занять фізичним вихованням і спортом і визначено фактори, що на них впливають, з використанням яких структуровано особистісно орієнтовану парадигму у системі фізичного виховання з урахуванням визначених потреб, мотивів та інтересів студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.172.1 +
Шифр НБУВ: РА370913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Марченко І.С. 
Формування творчого зв'язного мовлення у дошкільників із затримкою психічного розвитку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.С. Марченко ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано педагогічну доцільність та експериментально доведено можливість використання методики навчання творчого зв'язного мовлення у дошкільників із затримкою психічного розвитку (ЗПР). Конкретизовано зміст навчального процесу, взначено оптимальні методи та прийоми педагогічного впливу в навчанні. Розроблено методику формування навичок творчого зв'язного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.91
Шифр НБУВ: РА316583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Марченко А.А. 
Формування та використання фінансових ресурсів суб'єктів господарювання в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.А. Марченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено категоріальну сутність дефініції "фінансові ресурси суб'єктів господарювання", розкрито її суспільне призначення, охарактеризовано функції. Обгрунтовано напрямки удосконалення оптимізації формування та ефективного використання фінансових ресурсів. Запропоновано порядок визначення оптимальної структури фінансових ресурсів підприємств. Доведено, що за умов ринкової економіки для більшості підприємств галузі важливими є проблеми адаптації до ринкового середовища та здатність забезпечувати фінансову стійкість і платоспроможність. Проведено аналіз використання кредитів комерційних банків, визначено порядок розрахунку оптимальної суми поточних фінансових потреб, обгрунтовано необхідність визначення реального дефіциту (або лишку) грошових коштів, запропоновано методику розрахунку оптимального розміру банківського кредиту відповідно з поточними фінансовими потребами підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67-93 +
Шифр НБУВ: РА325140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Марченко О.В. 
Формування культури мислення старшокласників засобами дослідницької діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Марченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади проблеми формування культури мислення старшокласників у процесі дослідницької діяльності. Розкрито суть і зміст структурних компонентів даної культури. Обгрунтовано й експериментально перевірено дидактичні засади формування культури мислення, визначено принципи й умови впровадження дослідницької діяльності учнів до навчально-виховного процесу. Установлено чотири групи критеріїв сформованості культури мислення старшокласників, які відповідають певним структурним компонентам процесу особистісного розвитку учнів, а саме: логічному, особистісно-мотиваційному, емоційно-ціннісному, мовленнєвому. Розроблено та впроваджено комплекс навчально-методичного забезпечення формування культури мислення старшокласників, ефективність якого підтверджено результатами педагогічного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.220 + Ч421.268 + Ю983.513.1 +
Шифр НБУВ: РА351013

Рубрики:

      
6.

Марченко К. Ю. 
Фізіологічне обґрунтування застосування біологічних препаратів у технології вирощування вівса голозерного в Правобережному Лісостепу України / К. Ю. Марченко. — Б.м., 2023 — укp.

У результаті проведених вегетаційних і польових досліджень встановлено, що МБП Меланоріз і РРР Агролайт впливають на спрямованість проходження обмінних процесів у рослинах вівса голозерного, активними та безпосередніми учасниками яких в рослинному організмі є ферменти. Встановлено залежність вмісту хлорофілу в листках вівса голозерного від норм використання МБП Меланоріз, внесеного роздільно і в комплексі з РРР Агролайт. Виявлено, що МБП Меланоріз і РРР Агролайт здатні суттєво впливати на проходження обмінних процесів у рослинах, що відповідним чином відображається на основних стадіях розвитку клітин (ембріональна, розтягування і диферинціації) та анатомічній структурі окремих тканин і органів; за сумісного їх застосування простежується стимулюючий вплив, який виражається у формуванні анатомічної структури листкового апарату мезоморфного типу. Використання у технології вирощування вівса голозерного біологічних препаратів позитивно вплинуло на ростові процеси рослин. З'ясовано вплив препаратів на формування кореневої системи рослин. Одержані дані свідчать про позитивний вплив комплексу МБП + РРР на проходження в рослинах вівса голозерного ростових процесів, які є наслідком, з одного боку, стимулювальної дії екзогенних фітогормонів, з іншого боку – покращення мінерального забезпечення рослинного організму за рахунок інтродукованих у ризосферу мікроорганізмів. Використання в посівах вівса голозерного мікробного препарату Меланоріз окремо і в поєднанні з регулятором росту рослин Агролайт сприяло активізації життєдіяльності окремих груп мікроорганізмів ризосфери вівса голозерного. Розроблено рекомендації щодо застосування біологічних препаратів у технології вирощування вівса голозерного в Правобережному Лісостепу України з метою підвищення урожайності і якості зерна.^UAs a result of vegetation and field studies, it was established that MBP Melanoriz and RRR Agrolight affect the directionality of metabolic processes in whole-grain oat plants, whose active and direct participants in the plant organism are enzymes. The dependence of the content of chlorophyll in whole-grain oat leaves on the norms of the use of MBP Melanoriz, introduced separately and in a complex with RRR Agrolight, was established. It was found that MBP Melanoriz and RRR Agrolight are able to significantly influence the passage of metabolic processes in plants, which is appropriately reflected in the main stages of cell development (embryonic, elongation and differentiation) and the anatomical structure of individual tissues and organs; with their combined use, a stimulating effect can be traced, which is expressed in the formation of the anatomical structure of the leaf apparatus of the mesomorphic type. The use of biological preparations in the technology of growing whole-grain oats had a positive effect on the growth processes of plants. The influence of drugs on the formation of the root system of plants has been clarified. The obtained data indicate a positive effect of the MBP + RRR complex on growth processes in whole-grain oat plants, which are the result, on the one hand, of the stimulating action of exogenous phytohormones, and on the other hand, the improvement of the mineral supply of the plant organism due to microorganisms introduced into the rhizosphere. The use of the microbial preparation Melanoriz separately and in combination with the plant growth regulator Agrolight in whole-grain oat crops contributed to the activation of the vital activity of certain groups of microorganisms in the rhizosphere of whole-grain oats. Recommendations have been developed on the use of biological preparations in the technology of growing whole-grain oats in the Right Bank Forest Steppe of Ukraine in order to increase the yield and quality of grain.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Марченко С.І. 
Умови ефективного розвитку рухових здібностей у школярів молодших класів засобами рухливих ігор: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / С.І. Марченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення системи рухової підготовки учнів молодшого шкільного віку. Розглянуто питання використання ігрових засобів, які раціонально збалансовані за спрямованістю, потужністю й обсягом з урахуванням індивідуальних морфофункціональних особливостей школярів. Вивчено вплив рухових ігор на динаміку розвитку їх рухових здібностей протягом 10-ти, 20-ти, 30-ти, 40-ка уроків фізичної культури. Обгрунтовано можливість використання запропонованих рівнянь для визначення оптимального співвідношення досліджувнаих факторів у навчальному процесі учнів II - IV класів, розкрито їх значення як об'єктивних інструментів оптимізації навчання. Уточнено процентний вплив даних факторів на рівень розвитку рухових здібностей школярів. Виявлено найбільш сприятливі періоди розвитку рухових здібностей під впливом рухових ігор. Розроблено й апробовано варіанти рухових режимів ігрового характеру, що впливають на розвиток рухових здібностей учнів II - IV класів. Удосконалено методику застосування рухових ігор у фізичному вихованні школярів молодших класів. Розроблено науково-методичні засади використання рухових ігор у фізичному вихованні школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.483.1 +
Шифр НБУВ: РА357243

Рубрики:

      
8.

Марченко О.А. 
Технологія вивчення теоретичного матеріалу з механіки у класах фізико-математичного профілю: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Марченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано варіант технології вивчення теоретичного матеріалу з механіки у класах фізико-математичного профілю, яка грунтується на закономірностях і особливостях розвитку в учнів мислення та логічної пам'яті, передбачає врахування вимог до технологізації навчального процесу (наявності діагностично поставлених цілей навчання, дотримання принципу завершеності навчання, налагодження зворотного зв'язку), містить варіант вирішення проблеми математичної підтримки курсу фізики, базується на створенні та використанні "комп'ютерного помічника", за допомогою якого учні значною мірою самостійно вивчають теоретичний матеріал. Експериментально доведено, що створена технологія, яка передбачає інтеграцію в одному навчальному курсі механіки та відповідних розділів математики, за умов належного методичного забезпечення й адекватного використання можливостей сучасних комп'ютерних технологій дозволяє школярам одержувати дієві систематизовані знання з механіки та самостійно засвоювати та використовувати теоретичний матеріал з фізики на якісно новому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В2р(4УКР)2-3,021 + В2р(4УКР)2-3,021
Шифр НБУВ: РА364432

Географічні рубрики:

      
9.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:

      
10.

Марченко Т. Ю. 
Теоретичні основи та практичні результати селекції гібридів кукурудзи інтенсивного типу для умов зрошення / Т. Ю. Марченко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження - закономірності формування, успадкування і мінливості цінних господарських ознак у базових ліній, новостворених ліній, тестроксів кукурудзи за врожайністю, стійкістю до біо- та абіотичних чинників, моделювання та створення вихідного матеріалу і гібридів кукурудзи зернового напряму використання та особливості їх селекції. Мета - теоретичне обґрунтування основ селекційного процесу кукурудзи звичайної, визначення та прогноз селекційного ефекту на основі особливостей мінливості кількісних ознак, закономірностей їх успадкування, встановлення рівня і закономірностей прояву ознак урожайності новостворених лінії різних генетичних плазм та створення на їх основі інтенсивних гібридів різних груп ФАО для умов зрошення. Методи - загальнонаукові: аналіз і синтез, метод редукціонізму, узагальнення і систематизація. Спеціальні: інбридинго-гібридизаційна концепція, індивідуальний добір, кумулятивна селекція, методи бекросу, тесткросу при створенні та оцінці батьківських компонентів та гібридів кукурудзи. Польові (сортовивчення для визначення впливу умов вирощування на об'єкт дослідження), селекційний (гібридизація для одержання експериментальних ліній та гібридів). Результати - встановлено закономірності прояву і мінливості ознак у ліній - батьківських компонентів та гібридів кукурудзи за використання різних генетичних плазм при зрошенні. В умовах зрошення створено новий вихідний матеріал - батьківські компоненти різних груп ФАО та на основі різних генетичних плазм для селекції гібридів кукурудзи інтенсивного типу. Встановлено продуктивність ліній - батьківських компонентів гібридів кукурудзи залежно від способів поливу, густоти рослин та дії рістрегулюючих препаратів; параметри мінливості господарсько-цінних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах зрошення; теоретично обґрунтовано морфо-фізіологічні та гетерозисні моделі гібридів кукурудзи за групами стиглості ФАО 150-600 в умовах зрошення з високими господарсько-цінними ознаками; розроблено оптимальні параметри моделі гібридів кукурудзи різних груп ФАО для умов зрошення півдня України. Запропоновано принцип підбору самозапилених ліній (батьківських компонентів) різних класичних генетичних плазм та ліній Змішаної плазми. На основі встановлених селекційно-генетичних закономірностей рівня прояву та мінливості ознак ліній - батьківських компонентів та гібридів кукурудзи звичайної зернового напряму забезпечено ефективність оцінки та виділення вихідного матеріалу для селекції і створення інтенсивних гібридів, адаптованих до умов зрошення. У результаті реалізації основних наукових положень дисертації створено: 19 ліній - батьківських компонентів та 8 інноваційних гібридів, що занесені до Державного реєстру сортів рослин, приданих для поширення в Україні. Новизна - теоретично обґрунтовано основи селекції кукурудзи звичайної шляхом комплексного використання селекційних методів дослідження. Вперше в Україні встановлено закономірності прояву і мінливості ознак у ліній - батьківських компонентів та гібридів кукурудзи за використання різних генетичних плазм при зрошенні. В умовах зрошення створено новий вихідний матеріал - батьківські компоненти різних груп ФАО та на основі різних генетичних плазм для селекції гібридів кукурудзи інтенсивного типу. Вперше для умов зрошення встановлено: продуктивність ліній - батьківських компонентів гібридів кукурудзи залежно від способів поливу, густоти рослин та дії рістрегулюючих препаратів; параметри мінливості господарсько-цінних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах краплинного зрошення та дощування; розроблено оптимальні параметри морфо-фізіологічних моделей гібридів кукурудзи за групами стиглості (ФАО 150-600) для умов зрошення півдня України. Наукова цінність - встановлені теоретичні та практичні результати наукового дослідження надали можливість створити 19 ліній-батьківських компонентів та 8 інноваційних гібридів, що занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні: Степовий (ФАО 190), Чорномор (ФАО 250), Олешківський (ФАО 280), Тронка (ФАО 380), Тавричанка (ФАО 380), Ламасан (ФАО 420), Гілея (ФАО 420), Віра (ФАО 420). На основі встановлених селекційно-генетичних закономірностей рівня прояву та мінливості ознак ліній-батьківських компонентів та гібридів кукурудзи звичайної зернового напряму забезпечено ефективність оцінки та виділення вихідного матеріалу для селекції і створення інтенсивних гібридів, адаптованих до умов зрошення. Створено колекцію самозапилених ліній, що використовуються при створенні гібридів інтенсивного типу для умов зрошення. Галузь - сільське господарство.^UObject of study – patterns of formation, inheritance and variability of valuable economic attributes in baselines, newly created lines, corn testcrosses by yield, resistance to bio- and abiotic factors, modeling and creation of source material and hybrids of corn grain use and features of their selection. Aim is to theoretically substantiate the basics of the selection process of maize, to determine and forecast the selection effect based on the variability of quantitative traits, patterns of their inheritance, to establish the level and patterns of yield characteristics of newly formed lines of different genetic plasmas and to create intensive hybrids of different FAO groups for the conditions of irrigation. Methods - general science: analysis and synthesis, the method of reductionism, generalization and systematization. Special: inbreeding-hybridization concept, individual selection, cumulative selection, methods of backcross, testcross in the creation and evaluation of parent components and hybrids of corn. Field (varietal study to determine the influence of growing conditions on the object of study), selection (hybridization to obtain experimental lines and hybrids). Results - regularities of manifestation and variability of traits in the lines - parental components and hybrids of maize with the use of different genetic plasmas during irrigation were established. Under the conditions of irrigation, a new source material was created - parental components of different FAO groups on the basis of different genetic plasmas for selection of intensive maize hybrids. The productivity of lines - parental components of maize hybrids depending on watering methods, plant density and action of growth-regulating drugs is established; parameters of variability of economically valuable traits of maize hybrids of different maturity groups under irrigation conditions; theoretically substantiated morpho-physiological and heterosis models of maize hybrids by maturity groups of FAO 150-600 under irrigation conditions with high economic and valuable characteristics; the optimal parameters of the model of maize hybrids of different FAO groups for irrigation conditions in the south of Ukraine were developed. The principle of selection of self-pollinated lines (parental components) of different classical genetic plasmas and Mixed plasma lines is offered. Based on the established selection and genetic regularities of the level of manifestation and variability of traits - parental components and hybrids of corn in the grain direction, the efficiency of evaluation and selection of source material for selection and creation of intensive hybrids adapted to irrigation conditions is ensured. As a result of realization of the basic scientific provisions of the dissertation are created: 19 lines - parent components and 8 innovative hybrids which are brought in the State Register of plant varieties given for distribution in Ukraine. Novelty - the basics of selection of common corn by complex use of selection research methods are theoretically substantiated.For the first time in Ukraine the regularities of manifestation and variability of traits in lines - parental components and hybrids of maize with the use of different genetic plasmas during irrigation have been established. Under the conditions of irrigation, a new source material was created - parental components of different FAO groups on the basis of different genetic plasmas for selection of intensive maize hybrids. For the first time for irrigation conditions it was established: productivity of lines - parental components of maize hybrids depending on watering methods, plant density and action of growth-regulating drugs; parameters of variability of economically valuable traits of maize hybrids of different maturity groups in the conditions of drip irrigation and sprinkling; optimal parameters of morpho-physiological models of maize hybrids by maturity groups (FAO 150-600) for irrigation conditions in the south of Ukraine were developed. The scientific value - established theoretical and practical results of scientific research provided an opportunity to create 19 lines parental - components and 8 innovative hybrids, which are included in the State Register of plant varieties suitable for distribution in Ukraine: Stepovyi (FAO 190), Chornomor (FAO 250), Oleshkivs`kyi (FAO 280), Tronka (FAO 380), Tavrychanka (FAO 380), Lamasan (FAO 420), Hileia (FAO 430), Vira (FAO 420). On the basis of the established selection and genetic regularities of the level of manifestation and variability of traits of lines - parental components and hybrids of corn of the usual grain direction the efficiency of estimation and allocation of initial material for selection and creation of intensive hybrids adapted to irrigation conditions is provided. A collection of self-pollinated lines used in the creation of intensive type hybrids for irrigation conditions has been created. Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Марченко Г. Ю. 
Страхування ризиків іпотечного кредитування в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Г. Ю. Марченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну природу та сутність іпотечного кредитування (ІК) та страхування його ризиків. Визначено ризики ІК і наведено їх класифікацію залежно від різних класифікаційних ознак. Проведено аналіз державної регуляторної політики в сфері ІК і його страхування. Встановлено організацію системи страхування ризиків ІК і запропоновано методику ціноутворення в страхуванні ризиків ІК. Теоретично обгрунтовано та побудовано модель розрахунку страхової премії для оптимального формування цін на послуги ІК. Оцінено рівень підготовленості української фінансової, політичної, соціальної системи й їх інфраструктур для запровадження системи страхування ризиків ІК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245-99
Шифр НБУВ: РА371791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Марченко Т.В. 
Стратегія розрахункових компаній в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Марченко ; Європ. ун-т фінансів, інформац. систем, менеджменту та бізнесу. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено правові, економічні та соціальні умови здійснення страхової діяльності. З'ясовано та досліджено основні чинники та фінансові умови забезпечення надійності та прибутковості її функціонування. Створено економіко-математичні моделі стратегічного планування та багатоальтернативної оцінки інвестиційної діяльності страховика. Розроблено фінансово-економічні інструменти регулювання зазначеної діяльності на основі прозорого та надійного бюджетування та контролінгу. Запропоновано економіко-математичну модель формування оптимального інвестиційного портфеля страховика. Наведено структури та організаційно-економічні засади інформаційно-аналітичного забезпечення й алгоритми реалізації оптимальної стратегії розвитку страхових компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9(4УКР)261.71 +
Шифр НБУВ: РА329771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Марченко А.З. 
Стратегія розвитку зовнішньоекономічної діяльності в період формування відкритої економіки (на прикладі України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.З. Марченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і основні елементи стратегії зовнішньоекономічної діяльності України в період становлення відкритої економіки. Обгрунтовано методологічні засади зовнішньоекономічної політики держави в період переходу до ринку. Визначено конкретні механізми її реалізації. Розкрито умови, особливості та етапи створення митно-тарифної системи та її вплив на динаміку і структуру зовнішньої торгівлі. Розроблено систему рекомендацій щодо покращання інвестиційного клімату в державі та вдосконалення механізму регулювання інвестиційного процесу. Проаналізовано досвід співробітництва України з міжнародними фінансово-кредитними організаціями. Сформульовано пропозиції щодо розробки раціональної стратегії та тактики взаємодії з ними у контексті національної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА311594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Марченко В.Т. 
Стратегія зростання прибутку морських торговельних портів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Т. Марченко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено особливості застосування концепції стратегічного управління підприємствами, що функціонують за умов української економіки. Визначено значення морських торговельних портів (МТП) для транспортної системи України, виявлено фактори, що впливають на результати роботи МТП та формування ними певного стратегічного вибору. Проаналізовано роль зовнішнього та внутрішнього середовища, зокрема конкуренції, щодо результатів діяльності МТП, розкрито особливості формування їх прибутку. Обгрунтовано комбінований підхід до оцінки рівня ринкової активності та техніко-економічного рівня МТП, розроблено систему показників та запропоновано підхід до угрупування МТП з метою визначення конкурентних переваг їх окремих груп та обрання певної стратегії. Побудовано модель визначення оптимального за критерієм максимізації прибутку обсягу та структури вантажообігу МТП, розроблено алгоритм аналізу фінансових результатів і визначення перспективних напрямків інвестування коштів, надано рекомендації стосовно вибору партнерів під час реалізації стратегічних планів розвитку потужностей МТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3-864 +
Шифр НБУВ: РА338218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Клубук В. В. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сої на адаптивність в умовах зрошення півдня України / В. В. Клубук. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - закономірності формування ознак у зразках колекційних розсадників та гібридних популяціях F1–F5 сої з метою використання їх у селекційних програмах. Мета - визначення джерел корисних ознак серед генетичних ресурсів сої, встановлення особливостей успадкування та мінливості кількісних ознак, що детермінують продуктивність; удосконалення способів добору форм, що поєднують підвищену продуктивність та якість насіння з адаптованістю до умов зрошення; удосконалення сортової технології вирощування інноваційних сортів сої. Методи - загальнонаукові: аналіз і синтез, метод редукціонізму, узагальнення і систематизація. польові, лабораторні. Результати - сформовано робочу колекцію вихідного матеріалу сої за носіями та джерелами корисних ознак; визначено особливості прояву ознак продуктивності, стійкості, технологічності у сортів різних груп стиглості; створено новий цінний селекційний матеріал із комплексом адаптивних ознак, високою продуктивністю в умовах зрошення; створено сорти сої різних груп стиглості з високою адаптованістю до умов зрошення; удосконалено елементи сортової технології вирощування сої за умов зрошення. Новизна - селекційно-генетичного поліпшено та створено нові високоадаптивні сорти сої для умов зрошення. Вперше в умовах зрошення півдня України проведено формування та оцінку колекції сучасних сортів і сортозразків сої, що включає останні досягнення світової селекції за основними утилітарними ознаками. Наукова цінність - на основі встановлених селекційних закономірностей рівня прояву та мінливості ознак сортів сої забезпечено ефективність оцінки та виділення вихідного матеріалу для селекції і створення інтенсивних сортів, адаптованих до умов зрошення. Встановлені теоретичні та практичні результати наукового дослідження надали можливість створити 7 інноваційних сортів, що занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні: Діона (дуже скоростиглий), Даная (середньостиглий), Аратта (середньоранній), Аполлон (середньоранній), Софія (середньоранній), Святогор (середньостиглий), Монарх (скоростиглий). Галузь - сільське господарство.^UObject of study – regularities of formation of traits in samples of collection nurseries and hybrid populations of F1 – F5 soybeans for the purpose of their use in selection programs. Aim to determine the sources of useful traits among the genetic resources of soybeans, to establish the features of inheritance and variability of quantitative traits that determine productivity; improvement of methods of selection of forms that combine increased productivity and quality of seeds with adaptability to irrigation conditions; improvement of varietal technology of growing innovative soybean varieties. . Methods - general science: analysis and synthesis, the method of reductionism, generalization and systematization. field, laboratory. Results - a working collection of soybean source material by carriers and sources of useful features was formed; features of manifestation of signs of productivity, stability, manufacturability at grades of various groups of maturity are defined; created a new valuable breeding material with a set of adaptive traits, high productivity in irrigation; created soybean varieties of different maturity groups with high adaptability to irrigation conditions; the elements of varietal technology of soybean cultivation under irrigation conditions have been improved. Novelty selection and genetic improved and created new highly adaptable soybean varieties for irrigation conditions. For the first time in the conditions of irrigation of the south of Ukraine the formation and assessment of the collection of modern varieties and soybean samples was carried out, which includes the latest achievements of world selection on the main utilitarian features. The scientific value - on the basis of the established selection laws of the level of manifestation and variability of traits of soybean varieties the efficiency of evaluation and selection of source material for selection and creation of intensive varieties adapted to irrigation conditions is ensured. The established theoretical and practical results of scientific research provided an opportunity to create 7 innovative varieties that are included in the State Register of plant varieties suitable for distribution in Ukraine: Diona (very early ripening), Danaya (medium ripening), Aratta (medium early), Apollon (medium early), Sofia (middle-early), Svyatogor (medium-ripe), Monarch (early-ripe). Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Марченко Г. К. 
Спектроскопія компресійних плазмових потоків та їх взаємодії з поверхнею в сильнострумових плазмодинамічних системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Г. К. Марченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с.: a-рис. — укp.

Розроблено універсальний комплекс оптичної діагностики для розв'язання плазмодинамічних задач з генерації та формування компресійних плазмових потоків і плазмово-поверхневої взаємодії в широкому діапазоні параметрів плазми. Проведено комплексний аналіз впливу потужних плазмових потоків різної тривалості імпульсу на особливості випромінювання приповерхневої плазми. Визначено, що за дії короткоімпульсної плазми на поверхню, ефекти екранування практично не позначаються на процесах передачі енергії через малий час існування високоенергетичного плазмового потоку та подальше різке зменшення густини плазми. Досліджено вплив атомної ваги матеріалу на параметри перехідного плазмового шару, який формується за взаємодії квазістаціонарних плазмових потоків з поверхнею. Показано, що атомна вага матеріалу значно впливає на товщину перехідного шару та визначає його захисні властивості. Розроблено новий метод визначення абсолютних концентрацій домішок у щільній плазмі, який базується на ефекті самопоглинання в спектральних лініях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.15,022 + В333.213,022
Шифр НБУВ: РА379565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Марченко А.Б. 
Слідчі помилки та шляхи їх подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.Б. Марченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 23 с. — укp.

За результатами узагальнення слідчої практики, опитування слідчих, викладачів кафедр криміналістики та кримінального процесу, експертів-криміналістів, аналізу літературних джерел визначено ознаки слідчих помилок і сформульовано їх поняття. Запропоновано новий підхід для класифікації цих помилок, обгрунтовано підстави такого їх поділу за видами. Виявлено типові помилки під час проведення слідчих дій. Розкрито можливості вивчення слідчих помилок за допомогою загальнонаукових і окремонаукових методів. Установлено причини й умови, що сприяють слідчим помилкам, а також розроблено рекомендації щодо вдосконалення слідчої діяльності з метою їх запобігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х894.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА348106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Марченко О.А. 
Сканувальна тунельна мікроскопія органічних молекул на інтерфейсі рідина- тверде тіло: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.18 / О.А. Марченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження структур і властивостей самовпорядкованих надтонких (суб- і моношарових) органічних плівок (ОП), нанесених з розчину на атомно гладкі поверхні, а саме: реконструйовану грань Au (III) і базисну грань (0001) високо орієнтованого піролітичного графіту. Структурні дослідження ОП проведено безпосередньо в рідині за допомогою сканувального тунельного мікроскопа (СТМ), адаптованого до рідинного середовища. трифениленів, гексабензокороненів і силанів. Наведено приклади маніпуляцій з окремими молекулами, контрольованих електричним полем фазових перетворень і росту плівок, а також приклади створення штучних наноструктур (нанофабрикацію) за допомогою СТМ-вістря. Наведено тлумачення одержаних самовпорядкованих наноструктур у термінах адсорбційної та латеральної взаємодій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.15,022 + Г582.2,0 +
Шифр НБУВ: РА351267

Рубрики:

      
19.

Марченко О.М. 
Систематизація знань старшокласників у процесі навчання математики з комп'ютерною підтримкою: автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Марченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено та теоретично обгрунтовано комп'ютерно орієнтовану методику систематизації математичних знань старшокласників. Проаналізовано психологічні особливості її здійснення. Наведено модель навчання учнів логічного прийому систематизації знань з математики на підставі застосування доцільних інформаційних технологій. Досліджено методи подання навчального матеріалу, які забезпечують інтенсифікацію процесу виявлення зв'язків між елементами системи знань. Висвітлено нові можливості вибору засобів і способів виконання навчальних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р21-353 +
Шифр НБУВ: РА353422

      
20.

Марченко Т.В. 
Семантика й прагматика неповних речень в українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Марченко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено статус неповних речень на формально-граматичному, семантико-синтаксичному та комунікативному рівнях. Виявлено особливості еволюції поглядів на неповні речення. З'ясовано специфіку семантико-ситаксичної структури речення, що грунтується на валентності організувального центра речення - предикаті. На підставі результатів дослідження здійснено класифікацію функціонально-семантичних типів неповних речень. Виявлено основні закономірності їх структурування. Проаналізовано особливості структурної неповноти основних прагматичних типів речення. Виявлено основні прагматичні типи речень у аспекті їх неповноти та кореляції/некореляції з відповідною мовленнєвою ситуацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА349355
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського