Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (163)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЦУ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Мацуй А. М. 
Автоматизація процесів керування подрібненням пісків кульовим млином з урахуванням ідентифікації співвідношення руда/вода: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / А. М. Мацуй ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено кульовий млин, який подрібнює піски класифікатора, з його комунікаціями як керований об'єкт і обгрунтовано новий принцип автоматичного керування розрідженням пульпи у технологічному агрегаті. Прийнято критерій оцінювання й ідентифікації співвідношення руда/вода в приймальному пристрої завиткового живильника. Розроблено систему автоматизації процесів керування подрібненням пісків кульовим млином з урахуванням ідентифікації співвідношення руда/вода, в якій проводиться двоконтурне регулювання та зміна тривалості осереднення значень регульованої величини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5
Шифр НБУВ: РА375979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мацулевич О.Є. 
Апроксимація дискретно представлених кривих у полярній системі координат за критерієм найменших граничних відхилень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Є. Мацулевич ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено апроксимацію спіралеподібних дискретно представлених кривих (ДПК) у полярній системі координат за критерієм найменших граничних відхилень (НГВ). Розглянуто неперервну НГВ-апроксимацію на підставі перенесення в простір параметрів та вивчено властивості цього перенесення. Запропоновано методи лінійної та багатовимірної НГВ-апроксимації, складено алгоритми визначення параметрів функції-апроксиманта. Запропоновано спосіб апроксимації на базі дискретних представлень спіралеподібних ДПК, який не потребує визначення параметрів НГВ-спіралі. Досліджено дискретну НГВ-апроксимацію спіралеподібних ДПК у полярній системі координат без урахування вигляду модулювальної функції на базі побудови опуклих опорних ДПК. Запропоновано способи дискретного НГВ-моделювання складених спіралеподібних ДПК, корекції прямолінійних ділянок апроксимуючої кривої, а також ітераційний спосіб побудови НГВ-розв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3 + Ж111.3 +
Шифр НБУВ: РА324887

Рубрики:

      
3.

Мацуга О.М. 
Інформаційна технологія обробки неоднорідних медичних даних для підтримки прийняття рішень під час діагностики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Мацуга ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію обробки неоднорідних медичних даних на базі одновимірних і двовимірних моделей сплайн-розподілів і сумішей розподілів для підтримки прийняття рішень під час діагностування хворих на артеріальну гіпертензію з урахуванням їх психологічного стану. Запропоновано та досліджено модель розподілу неоднорідних медичних даних у вигляді двовимірного сплайн-нормального розподілу з однією та двома прямими склеювання, яка може бути застосована у задачі класифікації. Удосконалено метод визначення норм медичних показників за рахунок одновимірних моделей сплайн-розподілів і сумішей розподілів. Запропоновано метод визначення імовірностей перебування двох медичних показників у межах їх нормативних величин за умов проведення параметричного та непараметричного оцінювання функції щільності розподілу імовірностей показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-43 +
Шифр НБУВ: РА352281

Рубрики:

      
4.

Мацук Л.О. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до правового виховання молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.О. Мацук ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено структурно-функціональні моделі професійної готовності вчителя з визначенням головних груп компетенцій (нормативно-інституціальної, ідеолого-ціннісної, прогностичної, процесуально-функціональної). Розглянуто критерії, що гальмують нововведення у діяльності сучасних учителів (соціально-економічні фактори та психологічні бар'єри, особистісна тривожність, схильність до конформізму, страх некомпетентності, низька самооцінка, суб'єктивно-упереджене ставлення до інновацій, неготовність приймати самостійні рішення). Визначено педагогічні умови ефективного впровадження правової освіти у процес фахової підготовки майбутніх педагогів (формування правових знань у процесі вивчення професійно-орієнтованих дисциплін, удосконалення змісту правової освіти засобами спецкурсу, рівнева діагностика професійної готовності та ін.). Розроблено напрями транспозиції здобутків учених у сучасну підготовку студентів до правовиховної роботи з молодшими школярами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.518.3 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА322079

Рубрики:

      
5.

Мацук З. А. 
Система бюджетного регулювання в Україні (на матеріалах Західного регіону): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / З. А. Мацук ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито сутність поняття бюджетного регулювання (БР), удосконалено класифікацію його форм та інструментів, досліджено фіскальний федералізм як основу оптимізації БР. Надано аналітичну оцінку БР з використанням матеріалів західного регіону України. Досліджено ефективність розподілу видатків між бюджетами та вплив їх структури на генерацію доходів, розподіл доходів між бюджетами та забезпечення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування, проаналізовано механізми БР. Запропоновано шляхи удосконалення БР, зокрема, вирівнювання фінансової бази місцевого самоврядування, вдосконалення місцевого оподаткування, оптимізації структури видатків місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)261.322.2
Шифр НБУВ: РА381789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мацуй Л.Ю. 
Структура та електрофізичні властивості вуглеграфітових матеріалів і інтеркальованих сполук на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.Ю. Мацуй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Вивчено закономірності формування інтеркальованих сполук графіту (ІСГ) акцепторного типу, композитних матеріалів на основі вуглеграфітових матеріалів (ВМ) різного ступеня структурної досконалості, їх кореляції зі структурними характеристиками. З'ясовано закономірності зміни механізмів транспортних властивостей за умов формування графітової структури, інтеркалювання, модифікування поверхні, зміни температури. Уперше виявлено аномальну поведінку електроопору, термо-ерс в області низьких температур для ІСГ на основі структурно недосконалих ВМ з хлоридами металів, і показано, що ці явища спричинені ефектами слабкої локалізації та взаємодії носіїв струму. Уперше експериментально встановлено ефект фазових перетворень типу квазірідина - квазікристал у шарах інтеркалянту в ІСГ на основі структурно недосконалих форм графіту та показано, що температура його прояву залежить від структурних характеристик ВМ, термодинамічних умов синтезу ІСГ. Установлено ефект аномальної зміни електротранспортних, акустичних характеристик ІСГ з хлоридами металів в області фазових перетворень у шарі інтеркалянту. Запропоновано термодинамічну модель існування ІСГ, у рамках якої розраховано температури термодинамічної стабільності для ряду ІСГ. Визначено основні параметри процесу одержання нанокомпозитних метал-графітових матеріалів з заданим комплексом структурних, фізичних властивостей. Вивчено закономірності зміни електрофізичних, теплових характеристик міцності, коефіцієнта термічного розширення компактованого терморозширеного графіту (ТРГ) у разі зміни густини КМ, температури, концентрації та типу металевої компоненти. Запропоновано модель руйнування зразків ТРГ за дії зовнішнього навантаження та збільшення температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364 + Ж620 + Л424.52-1 +
Шифр НБУВ: РА340868

Рубрики:

      
7.

Мацук З. М. 
Підвищення рівня безпеки магістральних газопроводів / З. М. Мацук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної задачі підвищення рівня безпеки магістральних газопроводів (газотранспортних підприємств) нафтогазової галузі України.Наведені результати дослідження процесу транспортування природного газу за допомогою мобільних компресорних станцій.Розроблено технологію та проєкт виконання робіт з евакуації природного газу з ділянки (ділянок) магістральних газопроводів, що підлягають ремонту (технічному обслуговуванню) та/або відключенню. Розроблено методику визначення стану (рівня) безпеки та працездатності складних галузевих систем. Розроблено алгоритм ідентифікації небезпек та оцінювання ризику з урахуванням кількісної і якісної оцінок. Розроблено «Концепцію безпеки та енергоресурсоефективності нафтогазової галузі України, забезпечення безпеки об'єктів галузі від прогнозованих загроз». Розроблена технологія евакуації природного газу з ділянки (ділянок) магістрального газопроводу, що підлягають ремонту (технічному обслуговуванню) та/або відключенню, запатентована в Україні та знаходиться на стадії впровадження.^UThe dissertation is devoted to the decision of a scientific and technical problem of increase of level of safety of the main gas pipelines (gas transport enterprises) of oil and gas branch of Ukraine.Based on the analysis of scientific publications and patents on the topic of the dissertation, it is determined that the traditional basis using existing in Ukraine methods of gas transportation used to empty sections of the selected main pipeline from natural gas, inefficient, industrial and environmentally unsafe, therefore - impractical.The experience of previous research in the oil and gas industry of Ukraine indicates a lack of appropriate equipment, innovative technologies, regulatory and organizational and technical support of the process of emptying sections of the selected main gas pipeline from natural gas, which hinders the introduction of new technologies. However, the organization of gas pumping (evacuation, accumulation), instead of blowing it into the air or working on the consumer, is a very promising area, especially at the facilities of production (synthesis), preparation and main transportation of natural (associated) gas (hydrogen).The profile (branch) scientific and technical literature and normative legal acts of Ukraine do not pay due attention to theoretical and experimental researches and normative regulation of issues of increase of industrial safety of objects of extraction and main transport of natural gas. As a result, gas production and gas transmission companies still use obsolete, industrial and environmentally hazardous methods of emptying sections of the selected main gas pipeline from natural gas.The research results became the basis for the development and substantiation of innovative methods of gas transportation, created to empty the section / sections of the main gas pipeline, subject to repair (maintenance) and / or disconnection, which is reflected in utility model patents, scientific articles, reports at scientific conferences, etc. The developed methods (technology) allow not only to increase the level of production safety of main gas pipelines (industry enterprises), but also to significantly reduce the side losses from the release of natural gas into the environment.This approach once again emphasizes the relevance of the research topic on the use of gas transportation facilities based on mobile compressor stations with appropriate regulatory and organizational and technical support and feasibility study.The dissertation presents the results of research of the process of natural gas transportation by means of mobile compressor stations. From the technical point of view, the dissertation addressed the general tasks of improving production technologies, preparation for transportation, transportation by main gas pipelines and distribution of hydrocarbons, which led to the creation of new methods and installations for transportation (pressure control) of natural gas. In this sense, the author has developed a new technology and patented in Ukraine methods of gas pressure control, obtained three patents for utility models. Two of them concern the methods of evacuation of gas from the section of the main gas pipeline, without venting gas into the air and triggering gas on the consumer, without stopping the technological process of transportation, without making significant changes in the structure and further safe operation of main gas pipelines. due to its pumping to another main gas pipeline or to the next / previous section of the same main gas pipeline. The following results were obtained: the technology and project of execution of works on evacuation of natural gas from the section (sections) of the main gas pipelines, which are subject to repair (maintenance) and / or disconnection, were developed. A method (methodology) for determining the level of safety and performance of complex industry systems has been developed. An algorithm for hazard identification and risk assessment taking into account quantitative and qualitative assessments has been developed. The "Concept of safety and energy efficiency of the oil and gas industry of Ukraine, ensuring the safety of industry facilities from projected threats" has been developed. The technology of evacuation of natural gas from the section (sections) of the main gas pipeline, which is subject to repair (maintenance) and / or disconnection, is patented in Ukraine and is under implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Мацуй А. М. 
Методологічні засади енергоефективного інваріантного керування подрібненням-класифікацією руд на основі непрямих прогностичних оцінок характеристик сировини та обладнання / А. М. Мацуй. — Б.м., 2022 — укp.

Метою роботи є підвищення ефективності керування технологічним процесом рудопідготовки в першій стадії застосуванням нової розробленої методології. Вона базується на реалізації прогресивних ідей інваріантного керування, нових математичних моделей і встановлених залежностей для сировини і обладнання, методів і систем автоматичного керування, підходів і засобів оцінювання основних технологічних параметрів. Запропоновано методи непрямого прогностичного оцінювання оптимального кульового завантаження млина, маси і кількості спрацьованих в процесі подрібнення руди куль, кількості різнорозмірних куль, які необхідно довантажити в технологічний агрегат на заміну спрацьованих. Розроблено метод автоматичного оцінювання середньозваженої крупності пісків класифікатора і розвантаження млина побудовано на базі магнітоелектричної системи шляхом забезпечення інваріантності до вмісту твердого в зоні вимірювання, швидкості переміщення матеріалу та вмісту магнітного заліза в твердому, що зменшило похибку вимірювання до ±2,91%. Запропоновано новий критерій оцінювання циркулюючого навантаження, який полягає в тому, що за знайденою висотою пісків у міжвитковому просторі спіралі класифікатора слідує непряме прогностичне визначення параметра за отриманими математичними моделями, завдяки чому можливо значно підвищити точність ідентифікації масової витрати пісків і побудувати нову квазіінваріантну слідкуючу систему стабілізації розрідження пульпи в пісковому жолобі. Запропоновано інваріантний підхід керування енергоефективності руйнування руди, де критерієм оцінювання енергоефективності виступає не концентрація твердого в зоні контролю, а середньозважений його розмір на вході кульового млина, що дозволило реалізувати АСК масовою витратою руди в млин з найбільшою енергоефективністю її подрібнення. Запропоновано метод непрямої прогностичної оцінки недостаючої витрати води в класифікатор для забезпечення розділення матеріалу за заданою крупністю, завдяки чому розроблено нову АСК технологічним процесом. Розроблені теоретичні положення дозволили визначити принципи вдосконалення методів автоматизованого керування циклом з врахуванням дії збурюючих факторів і створити комплекс автоматичних систем цільового призначення. Він забезпечує зростання продуктивності за готовим продуктом на 13,2%, збільшення ефективності класифікації на 19,4%.^UThe aim of the work is to increase the efficiency of the control of the technological process of ore preparation in the first stage using a new developed methodology. It is based on the implementation of progressive ideas of invariant control, new mathematical models and established dependencies for raw materials and equipment, methods and systems of automatic control, approaches and means for assessing the main technological parameters. Methods for indirect predictive estimation of the optimal ball loading of the mill, the mass and number of worn out balls in the process of grinding ore, the number of balls of different sizes that need to be loaded into the technological unit to replace worn ones are proposed. A method has been developed for the automatic assessment of the weighted average size of the classifier sands and the unloading of the mill, built on the basis of a magnetoelectric system by ensuring invariance to the solid content in the measurement zone, the speed of material movement and the content of magnetic iron in the solid, which reduced the measurement error to ±2,91%. A new criterion for assessing the circulating load is proposed, which consists in the fact that according to the found height of the sands in between the coiled space of the classifier spiral, an indirect predictive determination of the parameter follows from the obtained mathematical models, due to which it is possible to significantly increase the accuracy of identification of the mass flow rate of pulp sands in the sand trough. An invariant approach to managing the energy efficiency of ore destruction is proposed, where the criterion for assessing energy efficiency is not the concentration of solid in the control zone, but its weighted average size at the inlet of a ball mill, which made it possible to implement an automated control system with a mass consumption of ore into the mill with the highest energy efficiency of its grinding. A method for indirect predictive assessment of the missing water flow rate in the classifier to ensure the separation of material for a given size is proposed, due to which a new automated control system for the technological process has been developed. The developed theoretical provisions made it possible to determine the principles of improving the methods of automated control of the cycle taking into account the disturbing factors and to create a complex of automatic systems for targeted purposes. It provides an increase in productivity for the finished product by 13,2%, an increase in classification efficiency by 19,4%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сиволожський О. А. 
Електродинамічні характеристики полімерних композитів з гібридним наповнювачем: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / О. А. Сиволожський. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі представлено дослідження сегрегованих полімерних композитів на основі ультрависокомолекулярного поліетилену з гібридним наповнювачем – наночастинками графіту, декорованими наночастками Ni80Fe20 та Fe3O4. Досліджено вплив типу та вмісту в композиті вуглецевого наповнювача та модифікованого магнітними частинкамивуглецевого наповнювача на особливості формування перколяційного кластера в матеріалі з сегрегованою структурою. Використання гібридного наповнювача в абсорбуючих композитних матеріалах типу полімер/нановуглець (графітовінанопластинки, що декоровані наночастками Ni80Fe20 та Fe3O4) дозволяє ефективно збільшити коефіцієнт поглинання мікрохвильового випромінювання за рахунок ефективного взаємодоповнення діелектричних і магнітних втрат. Варіюванням типу та морфології, вмісту наповнювачів в полімерній матриці сегрегованих композитів розроблені матеріали з заданими абсорбційними характеристиками: положення, ширина і глибина смуги поглинання електромагнітного випромінювання (ЕМВ) в інтервалі частот 26-60 ГГц.В роботі обговорено актуальні для сучасної науки питання зі зниження порогу перколяції полімерних композитів за рахунок сегрегування, а також питання досягнення заданих електродинамічних параметрів, особливо за допомогою легкої, економічної та ефективної техніки обробки. Це важливо для виготовлення сучасних матеріалів для електроніки та може відкрити новіможливості для практичного застосування композитів з графеновими матеріалами.^UAt the dissertation research, the study of segregated polymer composites based on ultrahigh molecular weight polyethylene with a hybrid filler - graphite nanoparticles decorated with Ni80Fe20 and Fe3O4 nanoparticles is presented. The influence of the type and content of carbon filler and carbon filler modified with magnetic particles in the composite on the features of percolation cluster formation in a material with a segregated structure was studied. The use of a hybrid filler in absorbent composite materials of the polymer/nanocarbon type (graphite nanoplatelets decorated with Ni80Fe20 and Fe3O4 nanoparticles) allows to effectivelyincrease the absorption coefficient of microwave radiation due to the effective complementarity of dielectric and magnetic losses. By varying the type and morphology, the content of fillers in the polymer matrix of segregated composites, materials with specified absorption characteristics are developed: the position, width and depth of the absorption band of electromagnetic radiation (EMB) in the frequency range of 26-60 GHz.The work discusses the issues of reducing the percolation threshold of polymer composites due to segregation, which are relevant for modern science, as well as the issue of achieving the given electrodynamic parameters, especially with the help ofeasy, economical and effective processing techniques. This is important for the production of modern materials for electronics and may open new opportunities for the practical application of composites with graphene materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського