Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (181)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=МИКИТЕНК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=АНДРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Микитенко Л.А. 
Адміністративно-правове регулювання рекламної діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.А. Микитенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми адміністративно-правового регулювання рекламної діяльності. Досліджено форми адміністративного впливу на неї. Установлено зміст понять "державний контроль рекламної діяльності", "рекламний ринок", "рекламна діяльність" і "реклама". Визначено умови й особливості адміністративно-правових засад регулювання рекламної діяльності в Україні. Відзначено, що однією з форм адміністративного впливу на дану діяльність є державний контроль - складова адміністративно-правового регулювання. Висвітлено його організаційні засади. Охарактеризовано діяльність органів виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням учасниками рекламної діяльності законодавства про рекламу. Визначено їх систему, контрольні повноваження у сфері рекламної діяльності. Розглянуто методи та форми здійснення державного контролю. Проаналізовано адміністративно-правові гарантії забезпечення прав споживача та підприємців на доброчесну рекламу. Досліджено заходи адміністративного примусу, які застосовуються до учасників рекламної діяльності на підставі застосування адміністративних стягнень у сфері даної діяльності. Обгрунтовано необхідність удосконалення її адміністративно-правового регулювання шляхом внесення змін до чинних нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА360763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Микитенко Н.В. 
Вдосконалення операційного менеджменту на підприємствах роздрібної торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Микитенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вирішення теоретичних, методологічних та організаційних питань операційного менеджменту на підприємствах роздрібної торгівлі за умов трансформації економіки України. Обгрунтовано теоретичні засади операційного менеджменту, зумовлені галузевою специфікою роздрібної торгівлі. Розроблено та апробовано методику дослідження операційного менеджменту підприємств роздрібної торгівлі з метою створення інформаційної бази для виявлення резервів вдосконалення даної управлінської діяльності. Спроектовано максимально наближені до вимог споживачів операційні системи для великих, середніх і малих торговельних підприємств, сформульовано комплекс задач управління товарними запасами з метою дотримання строків постачання, обгрунтовано доцільність використання методів проектного підходу в операційному менеджменті роздрібного підприємства та розроблено комплекс мережевих моделей підготовки та проведення сезонних кампаній активного продажу товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.21-212.1
Шифр НБУВ: РА318777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Микитенко Г. М. 
Деференційований підхід до призначення небіологічних базисних препаратів хворим з різною тривалістю ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. М. Микитенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність та переносимість основних небіологічних базисних препаратів (БП), метотрексат (МТ), лефлуномід (ЛФ), сульфасалазин (СС) та комбінована базисна терапія (КБТ) у хворих з дуже раннім ( 3міс.) ревматоїдним артритом (РА) і встановлено, що в середньому клінічна ефективність та вплив на рентгенологічне прогресування РА всіх варіантів базисної терапії (БТ) у даної категорії хворих є співставними, однак за II - ІІІ ступені активності хвороби за наявності в крові рематоїдного фактору (РФ) та анти-циклічного цитрулінованого пептиду (ЦЦП) СС поступається всім іншим варіантам БТ, а за одночасного підвищення рівнів анти-ЦЦП і С-реактивного білка (СРБ) КБТ має переваги перед монотерапією. Проаналізовано, що переносимість КБТ за дуже раннього РА є гіршою порівняно з монотерапією щодо частоти розвитку побічних ефектів (ПЕ) в цілому та поступається ЛФ стосовно частоти ПЕ, що потребували відміни БТ. Доведено, що наявність анти-ЦЦП асоціюється з частішою появою системних проявів РА, насамперед загальнотрофічного синдрому та лімфаденопатії. Вперше з використанням множинного лінійного регресійного аналізу визначено прогностичне значення основних клінічних, лабораторних і рентгенологічних показників стосовно динаміки клінічної активності та рентгенологічного прогресування РА за тривалого спостереження (2 роки) та доведено високу незалежну прогностичну значущість анти-ЦЦП, а також вихідних рентгенологічних змін і показників активності хвороби за різної тривалості РА. Встановлено, що на підставі визначення незалежних детермінант відповіді на лікування та комплексної оцінки ефективності БТ розроблено алгоритм диференційованого призначення основних небіологічних БП хворим з дуже раннім, раннім і пізнім РА. Доведено доцільність першочергового застосування ЛФ та, у разі неефективності монотерапії, КБТ у хворих з раннім і пізнім РА за наявності анти-ЦЦП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П418.100.161-я
Шифр НБУВ: РА375450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Микитенко А.М. 
Засоби публіцистичної виразності та дієвості (на матеріалах памфлетів і нарисів Миколи Хвильового): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.М. Микитенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вивчено публіцистику М.Хвильового, проаналізовано певні суперечливі питання у теорії журналістики. Досліджено естетичну концепцію письменника, здійснено всебічне дослідження засобів комічного та діалогізму в його творах на базі циклу "Камо градеши" та памфлету "Дві сили", а також системний аналіз нарисової творчості. Доведено, що різні види сміху та діалоги є не лише проявом емоцій, а несуть у памфлетах суттєве змістове навантаження. У нарисах М.Хвильовий вдається до натяків і зашифровування думок, виявлення яких дозволяє стверджувати, що публіцист розвивав критичний напрямок у пресі часів тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Хвильовий, М.Г. 53 +
Шифр НБУВ: РА341267

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Микитенко Д. О. 
Значення поліморфізмів метилентетрагідрофолатредуктази для розвитку патології вагітних і/або плода: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.15 / Д. О. Микитенко ; Харків. нац. мед. ун-т, Укр. ін-т клініч. генетики. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено поширення серед породіль Київського регіону поліморфізмів С677Т та А1298С гена метилентетрагідрофолатредуктази (MTHFR). Встановлено їх клінічні асоціації з розвитком ускладнень вагітності та станом плода. Визначено частоту алельних варіантів MTHFR серед обстеженої групи породіль й екстрапольовано дані на рівень Київського регіону. Відзначено зв'язок носійства мутантного 677 Т-алелю з розвитком загрози переривання вагітності та гестозом другої половини вагітності. Показано, що мутантні алелі за 677 та 1298 сайтами MTHFR не можуть одночасно знаходитись на одній хромосомі через явище неврівноваженого зчеплення. Охарактеризовано зв'язок деяких зовнішніх чинників з розвитком ускладнень вагітності та станом плода. Обгрунтовано виділення групи ризику жінок щодо розвитку MTHFR-асоційованої патології. Запропоновано практичні рекомендації відносно вдосконалення періконцепційної профілактики акушерських ускладнень та патології плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-3 + Р716.221.2-3
Шифр НБУВ: РА371641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Микитенко Н.О. 
Професійна підготовка соціальних працівників в університетах Канади: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Микитенко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан професійної освіти фахівців для сфери соціальних послуг, здійснюваної в університетах Канади. Визначено суть, цілі та пріоритети практичної соціальної роботи в Канаді. Охарактеризовано основні моделі та методи роботи соціальних працівників на всіх рівнях соціальної роботи в Канаді. Детально проаналізовано зміст теоретичного та практичного компонентів програм професійної підготовки спеціальних працівників у Канаді, її структуру, описано основні форми організації та методи навчання, з'ясовано стан забезпеченості процесу навчання навчально-методичними матеріалами. Проаналізовано зміст світових кваліфікаційних стандартів професійної освіти та підготовки соціальних працівників, розроблено шляхи адаптації канадського досвіду професійної підготовки фахівців для сфери соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7КАН)п/р + С4(7КАН) +
Шифр НБУВ: РА343386

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Микитенко В.В. 
Формування системи забезпечення ефективного використання енергоресурсів у промисловості: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.В. Микитенко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні проблеми формування системи забезпечення енергоефективності (СЗЕ) у промисловості за умов ресурсних обмежень у аспекті запровадження моделі інноваційно спрямованого промислового зростання. Наведено визначення категорій "енергоефективність", "СЗЕ". Розроблено базові положення теорії енергоефективності промислового виробництва (ЕПВ) на базі інтегральної концепції управління замкнутим циклом забезпечення енергоефективності (ЕЕ). Досліджено проблеми ЕПВ, сформовано структуру-атрактор, визначено функції її підсистем. Запропоновано методологію формування результативної СЗЕ за єдиним критерієм оцінювання, та також методики на базі агрегованих показників-індикаторів ЕЕ, а саме: чотирирівневого прогнозу, проектування стратегічного потенціалу, ранжування новацій, добору моделі промислового зростання, експрес-діагностики технологій, трансформації СЗЕ та визначення центрів прикладення зусиль. Запроваджено технологію формування вдосконалених систем управління (ВСУ) ЕЕ, а також прикладний інструментарій, а саме: узагальнені таблиці, "лінійки ЕЕ" та їх математичні, графічні, просторові образи; моделі окупності-доходності промислових технологій (ЦОПТ) і циклів модернізації виробництва (ЦМВ); пакет програм MINERgo v4.1; матриці кореляції. Обгрунтовано національну модель промислового зростання за темпами приросту ЕПВ країн з середнім рівнем ЕЕ. Побудовано, експериментально перевірено прогноз макроскопічних показників і СП промисловості до 2080 р. Розроблено еволюційну стратегію СЗЕ, комплексну програму ЕПВ до 2030 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-554.08-07 +
Шифр НБУВ: РА353389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бурак М. І. 
Взаємопов'язане формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності / М. І. Бурак. — Б.м., 2019 — укp.

Наукова новизна дослідження полягає у тому, що у ньому вперше теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено методику взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Об'єктом дослідження є процес взаємопов'язаного формування у магістрантів, майбутніх викладачів іноземних мов, професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Предметом– методика взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Мета роботи полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні й розробці методики взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності й експериментальній перевірці її ефективності.Практичне значення одержаних результатів полягає у: здійсненні відбору навчального матеріалу та інформаційно-комунікаційних технологій, розробці комплексів вправ і завдань, укладанні методичних рекомендацій для викладачів щодо взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Визначено, що взаємопов'язане формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності повинно здійснюватись на засадах комунікативно-діяльнісного, соціокогнітивного та інтегрованого підходів.Конкретизовано зміст взаємопов'язаного формування професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності у майбутніх викладачів англійської мови в єдності предметного та процесуального аспектів. Обґрунтовано критерії відбору навчального матеріалу (друкованих і електронних текстів, фонограм та відеофонограм). Водночас з урахуванням визначених у процесі дослідження критеріїв відбору сучасних інформаційно-комунікаційнихтехнологій зроблено висновок про доцільність використання при формуванні у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності таких сервісів і програм: YouTube, GoogleHangouts, GoogleClassroom, Skype.Виділено три етапи взаємопов'язаного формування професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності у майбутніх викладачів англійської мови та запропоновано систему вправ і завдань, яка співвідноситься з виділеними етапами.Сконструйовано лінгводидактичнута тематико-часову моделівзаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності. Обґрунтовано критерії оцінювання рівнів сформованості у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності та їх кількісні показники. Результати експериментального навчання в межах дослідження виявили такі екстрачинники його ефективності: використання вебквесту як продуктивної технології формування цільових компетентностей; взаємозалежність зростання рівнів сформованості професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.Сформульовано методичні рекомендації для викладачів щодо взаємопов'язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності. Ключові слова: майбутні викладачі англійської мови, професійно орієнтована компетентність в говорінні, інформаційно-комунікаційна компетентність, інформаційно-комунікаційні технології, вебквест, система вправ і завдань.^UThe scientific novelty of the research consists in theoretical grounding and experimental examination of methodology of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English.The object of the research is the process of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of Masters, prospective teacher trainees majoring in English.The subject of the research is the methodology of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competenceThe aim of the research consists in scientific and theoretical grounding and elaboration of the methodology of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of Masters, prospective teacher trainees majoring in English and experimental validation of its effectiveness.The practical importance of the obtained results lies in: selection of teaching materials,information and communication technologies, elaboration of the sets of exercises and assignments, development of the recommendations for English language teachers on the integrated formation of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English.It has been found out that the integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English should proceed on the principles of communicative, socio-cognitive and integrated approaches. The content of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English in unity of objective and procedural aspects has been clarified.The selection criteria of learning material (printed and electronictexts, phonograms and digital-video recordings) have been grounded. Moreover, along with the defined selection criteria of information and communication technologies it has been stressed on the suitability of using such services and programmes as YouTube, Google Hangouts, Google Classroom, Skypeforbuilding professionally oriented speaking competence and information-communicative competence.The three stages of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English have been outlined and the system of exercises and assignments, which corresponds to the outlined stages has been suggested. Both linguo-didactic and thematic and timemodels of integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English have been designed.The evaluation criteria of levels of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English and their quantitative indicators have been elaborated.The findings of the experimental teaching under research revealed the following extra factors of its effectiveness: the application of webquest as a productive technology of building targeted competences; interdependency of increase of levels of acquisition of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence.The methodological recommendations for English language teachers on integrated building of professionally oriented speaking competence and information-communicative competence of prospective teacher trainees majoring in English have been presented.Key words: prospective teacher trainees majoring in English, professionally oriented speaking competence, information-communicative competence, information and communication technologies, webquest, system of exercise and assignments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Микитенко В. І. 
Підвищення ефективності функціонування оптико-електронних систем спостереження з комплексуванням зображень / В. І. Микитенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню важливої наукової проблеми підвищення ефективності функціонування багатоканальних оптико-електронних систем спостереження з комплексуванням зображень шляхом створення методів узгодження характеристик основних блоків, механізму оцінювання ефективності функціонування систем і адаптивного вибору найкращого методу злиття зображень спектральних каналів, засобів експериментального визначення основних характеристик систем, що дозволяє покращити якість виконання поточної задачі спостереження оператором, підвищити максимальну дальність виявлення об'єктів в двоканальних системах до 12%, забезпечує збільшення динамічного діапазону вимірювання енергетичних характеристик до 2,5 разів. Ключові слова: оптико-електронна система спостереження, комплексування зображень, критерії ефективності функціонування, радіометричне розділення, енергетичне калібрування, підвищення просторового розділення, малогабаритні приціли, зорове сприйняття.^UThe dissertation is devoted to solving the scientific problem of increasing per-formance of optoelectronic surveillance systems (OESS) with image fusion by creat-ing scientific bases and applied methods of analysis, synthesis and adjustment of in-formation channels on a uniform methodological basis. The methodological bases for improving the OESS power consumption with image fusion are scientifically substan-tiated. They include the methods of constructive harmonization of the OESS's main units characteristics, the mechanism of the adaptive selection of the best method of spectral images merging, the means of experimental determination of the OESS main characteristics and allow increase performance of the system.By information fusion from different channels, one can dramatically improve the quality of background status (BS) information. There is still no unified OESS design technology to analyze and synthesize the entire information system, to formulate technical requirements for individual blocks of spectral channels and algorithms for image fusion, taking into account the context of the observer's current task and type of BS. A number of problems remain to be solved with regard to improve the OESS performance by forming the image in operator's field of view, which content pro-vides best solution to the current surveillance task.An «object - OESS with image fusion – operator» mathematical model has been created. It allows analyze and design the OESS within a linear model. The formula for modulation transfer function of the “lens - detector” system of the aerospace OESS was obtained at arbitrary angles of view. It can be used to calculate the values of the lens pupil diameter, focal length of the lens and threshold irradiance of detector, which is required to achieve the given image contrast. Unified algorithm for estima-tion of spatial and energy properties of OESS spectral channels based on the targeting task performance (TTP) metric is offered. It allows to determine the main information channel in the OESS as the base for further fusion, as well as to coordinate the pa-rameters of the input blocks of two-channel OESS.The method of performance estimation of OESS with information fusion on the basis of a posteriori TTP metric is developed. The metric is determined numerically for the method of merging images on the resulting spatial spectrum of images. This method allows to investigate the features of the image fusion process and its visual perception by the operator. It allows you to calculate the probability of detection, recognition and identification of an object, which is observed by the OESS with im-age fusion.A new method of reconciling the basic parameters of monoblock collimator and telescopic sights for small arms is proposed. Two variants of monoblock collimator sights with improved aiming accuracy are offered. The sight of two optical parts with different refractive index, glued on the plane, provides a linear aperture of the original pupil of the sight 0.276, with parallax 3 mrad. A monoblock collimator sight of two optical parts with different refractive index, glued on a spherical surface, at the same linear aperture of the original pupil and mass provides parallax of 1.25 mrad. A scheme of a decentralized telescopic monoblock is proposed, in which at a mismatch of 3 mrad the magnification can reach 1.6 times compared to 1.4 times for an ax-isymmetric scheme.A new method for measuring OESS spectral channels basic energy characteristics has been developed. This method, compared to its analogues, increases the dynamic range up to 2.5 times with a high uniformity of the brightness field.For the first time, the efficiency of the image fusion strategy, which allows to increase the maximum detection range of objects in dual-channel OESS by up to 12%, was developed and experimentally validated. New methods of increasing the speed of information processing in multichannel OESS with image fusion are proposed. The first method uses the information map based on the low spatial resolution channel and the second method uses a digital coherent optical processor. The amount of computation in the first case can be reduced up to 2 times.Keywords: optoelectronic surveillance system, image fusion, performance eval-uation, radiometric resolution, measurement of energy characteristics, spatial resolu-tion enhancement, small-scale sights, visual perception.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Писаревська О. В. 
Формування стратегічної компетентності майбутніх юристів-міжнародників в університетах Франції / О. В. Писаревська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена аналізу процессу формування стратегічної компетентності майбутніх юристів-міжнародників в університетах Франції. Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти та науково узагальнено практичний досвід формування стратегічної компетентності у майбутніх юристів-міжнародників в університетах Франції. Конкретизовано поняття «стратегічна компетентність майбутніх юристів-міжнародників», уточнено сутність та структуру стратегічної компетентності, зокрема її компоненти (змістовий, професійно-когнітивний, дяільнісно-оперативний, комунікативно-інформаційний); визначено етапи, організаційно-процесуальні та змістові особливості формування стратегічної компетентності майбутніх юристів-міжнародників в університетах Франції. Подальшого розвитку набуло методологічне обґрунтування процесу формування стратегічної компетентності майбутніх юристів-міжнародників. Сконструйовано модель формування стратегічної компетентності майбутніх юристів-міжнародників в університетах Франції, яку формують наступні блоки: цільовий (мета, завдання та соціальне замовлення сучасного суспільства щодо підготовки фахівця із міжнародного права), методологічний (структура стратегічної компетентності, підходи та принципи її формування), організаційно-процесуальний (форми організації, методи та засоби навчання), змістовий (знання, вміння, навички, навчальні курси та типи стратегій, що формуються) та контрольно-результативний (рівні сформованості стратегічної компетентності, критерії та показники). Запропоновано шляхи реалізації ідей кращого французького досвіду щодо формування стратегічної компетентності майбутніх юристів-міжнародників у контексті вітчизняних закладів вищої освіти. Розроблено навчально-методичний комплекс, що включає програму навчальної дисципліни «Стратегії усної та письмової комунікації в міжнародному праві» та навчально-методичний посібник «Stratégies pour la communication orale et écrite en Droit international», що ознайомлює студентів з особливостями використання комунікативних стратегій фахового спілкування французькою мовою у сфері міжнародного права, основами професійної комунікації в усній та писемній формах, а також дозволяє підвищити загальний рівень володіння студентами французькою мовою за професійним спрямуванням.^UThe dissertation is devoted to the analysis of the process of formation of strategic competence of future international lawyers in the universities of France. Theoretical and methodological aspects have been analyzed and expertise of strategic competence formation of future international lawyers in the universities of France has been scientifically generalize. The essence and structure of strategic competence of future international lawyers and its components (content-based, professional and cognitive, operative and activity-based, communicative and informational, personality-based and motivational) have been distinguished. The stages, organizational and procedural, as well as content-based peculiarities of strategic competence formation of future international lawyers in the universities of France have been identified. A model of strategic competence formation of future international lawyers in the universities of France has been build up which is formed by the following blocks: purpose-oriented (purpose, task and social demand of the contemporary society regarding training of an expert in international law), methodological (components of strategic competence, approaches within the framework of which it is formed, principles and rules), organizational and procedural (organization forms, methods and means of training), content-based (knowledge, expertise, skills, academic courses and strategy types being formed) and control-and result-based (levels of well-formedness of strategic competence, criteria and indicators). Implementation ways of ideas of the best French expertise regarding strategic competence formation of future international lawyers in the context of Ukrainian higher education institutions have been set out. A training educational and methodical complex which includes the program of the academic discipline “Strategies of Oral and Written Communication in International Law” and the educational and methodical textbook “Stratégies pour la communication orale et écrite en Droit international” has been created. The textbook acquaints students with the peculiarities of the use of communicative strategies of professional communication in French in the field of international law, the basics of professional communication in oral and written forms, and also allows to increase the general level of students' knowledge of French professionally.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Любас А. А. 
Педагогічні умови формування міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення / А. А. Любас. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації теоретично обґрунтовано і експериментально перевірено ефективність методики формування міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення й педагогічних умов її реалізації. Визначено теоретично-методологічні основи формування міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення. Уточнено сутність та структуру міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення. Визначено організаційні особливості формування міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення. Теоретично обґрунтовано і сконструйовано структурно-функціональну модель формування міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення. Удосконалено дескриптори сформованості міжкультурної компетентності майбутніх фахівців бойового та оперативного забезпечення.^UThe research provides theoretical justification and practical elaboration of the effective methodology of building intercultural competence of prospective specialists of combat and operational support as well as the substantiated pedagogical conditions of its realization. Theoretical and methodological bases of formation of intercultural competence of future specialists of combat and operational support are determined. The essence and structure of intercultural competence of future specialists of combat and operational support are specified. The organizational features of the formation of intercultural competence of future specialists of combat and operational support are determined. The structural-functional model of formation of intercultural competence of future specialists of combat and operational support is theoretically substantiated and constructed. The descriptors of the formation of intercultural competence of future specialists of combat and operational support have been improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Собчук А. А. 
Підготовка вчителя до роботи в умовах інклюзивної ранньої шкільної освіти в Польщі / А. А. Собчук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню проблеми підготовки вчителя до роботи в умовах інклюзивної ранньої шкільної освіти в Польщі. Визначено, що інклюзивну oсвiту на міжнародному рівні розглядають як кoнцепцiю, фiлoсoфiю oсвiти, систему освітніх послуг, що ґрунтується на принципi забезпечення права дiтей на oсвiту та права навчатися за мiсцем прoживання, щo передбачає навчання в умoвах закладу загальної середньої освіти разом із нормотиповими однолітками. Виявлено, що впровадження інклюзивної освіти в республіці Польща базується на численних змiнах у закoнoдавствi, трансформації практичнoї дiяльності закладів загальної середньої освіти, участі батьків і місцевих громад та узгoджується з oснoвними мiжнарoдними дoкументами у сферi забезпечення прав дiтей. Доведено, що упродовж попередніх десятиліть у Республіці Польща модернізовано систему спецiальнoї oсвiти. Визначено різницю між інтегративним та інклюзивним типами спеціальної освіти в Республіці Польща. З'ясовано, що на сьогодні перевага надається інклюзивному типу освіти, адже він стимулює зміни на всіх рівнях освіти, реагуючи на потреби учнів усіх категорій. Схарактеризовано організаційні аспекти підготовки вчителів початкових класів на різних рівнях університетської освіти в Республіці Польща. Професійна підготовка майбутніх учителів здійснюється на освітньо-кваліфікаційних рівнях «бакалавр» і «магістр». У системі підготовки вчителів початкових класів до роботи на засадах інклюзії найбільш поширеними є стаціонарна та заочна форми навчання. Обґрунтовано, що в контексті інформатизації освітньої галузі, вступу Республіки Польща до Європейського Союзу в професійній підготовці вчителів початкової школи активно використовують дистанційну освіту чи окремі її елементи. Констатовано, що дистанційна освіта широко застосовується також для підвищення кваліфікації учителів початкових класів у форматі відкритих онлайн курсів на базі віртуальних університетів, онлайн проєктів під егідою урядових структур. Проаналізовано зміст, форми, методи і засоби підготовки вчителів початкової школи до роботи в умовах інклюзії в Республіці Польща. Схарактеризовано змістове наповнення інклюзивно орієнтованих навчальних дисциплін. Різниця між інклюзивно орієнтованими навчальними предметами в різних закладах вищої освіти Республіки Польща полягає в розподілі тем між лекційними й семінарськими заняттями, а також акцентуванні на певних організаційних чи формальних аспектах інклюзивної освіти. З'ясовано, що навчальні курси, пов'язані з інклюзивною освітою, сприяють опануванню студентами знань з соціальної і спеціальної педагогіки, педагогічної і соціальної психології, формуванню практичних умінь і навичок роботи в умовах інклюзії. З'ясовано, що педагогічна практика посідає важливе місце в системі підготовки й формування особистості вчителя початкових класів у Республіці Польща. Порівняно кваліфікаційні стандарти професійної підготовки вчителів початкової школи до роботи в умовах інклюзії в Україні і в Республіці Польща. З'ясовано, що в Республіці Польща накопичено значний досвід у досліджуваній сфері, а в законодавчій і нормативно-правовій базі з питань розвитку освіти досить повно представлена проблема підготовки майбутніх учителів початкової школи до роботи в умовах інклюзії. Конкретизовано, що вчитель початкової школи має володіти низкою компетентностей, що детерміновані багатогранністю його професійної діяльності, зокрема: праксеологічні, комунікативні, співпраці, креативні, моральні, інформаційно медіальні тощо. З'ясовано, що в Україні каталізатором змін стало ухвалення в грудні 2020 року професійного стандарту вчителя початкових класів, а в березні 2021 року стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта першого (бакалаврського) рівня. Визначено основні напрями адаптації польського досвіду професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи до роботи в умовах інклюзії в українських реаліях.^UThe dissertation is devoted to the study of the problem of teacher training for work in the conditions of inclusive early school education in Poland. It was determined that inclusive education at the international level is considered as a concept, a philosophy of education, a system of educational services based on the principle of ensuring children's right to education and the right to study at the place of residence, which involves studying in the conditions of a general secondary education institution together with normative children. It was revealed that the implementation of inclusive education in the Republic of Poland is based on numerous changes in legislation, transformation of the practical activities of general secondary education institutions, the participation of parents and local communities, and is consistent with the main international documents in the field of ensuring children's rights. It has been proven that the system of special education has been modernized in the Republic of Poland over the past decades. The difference between integrative and inclusive types of special education in the Republic of Poland is determined. It was found out that today preference is given to the inclusive type of education, because it stimulates changes at all levels of education, responding to the needs of students of all categories. The organizational aspects of primary school teacher training at different levels of university education in the Republic of Poland are characterized. Professional training of future teachers is carried out at the educational and qualification levels "bachelor" and "master". In the system of training elementary school teachers to work on the basis of inclusion, the most common are stationary and extramural forms of education. It is substantiated that in the context of the informatization of the educational sector, the accession of the Republic of Poland to the European Union, distance education or its individual elements are actively used in the professional training of primary school teachers. It has been established that distance education is also widely used to improve the qualifications of primary school teachers in the format of open online courses based on virtual universities, online projects under the auspices of government structures. The content, forms, methods and means of training primary school teachers to work in the conditions of inclusion in the Republic of Poland were analyzed. The content of inclusively oriented educational disciplines is characterized. The difference between inclusively oriented educational subjects in various institutions of higher education in the Republic of Poland lies in the distribution of topics between lecture and seminar sessions, as well as the emphasis on certain organizational or formal aspects of inclusive education. It has been found that educational courses related to inclusive education contribute to students' acquisition of knowledge in social and special pedagogy, pedagogical and social psychology, and the formation of practical skills and work skills in conditions of inclusion. It was found that pedagogical practice occupies an important place in the system of training and personality formation of primary school teachers in the Republic of Poland. The qualification standards of professional training of primary school teachers to work in conditions of inclusion in Ukraine and in the Republic of Poland are compared. It has been found that the Republic of Poland has accumulated considerable experience in the researched field, and the legislative and regulatory framework for the development of education sufficiently presents the problem of training future primary school teachers to work in conditions of inclusion. It is specified that the primary school teacher must possess a number of competencies determined by the multifaceted nature of his professional activity, in particular: praxeological, communicative, cooperative, creative, moral, information media, etc. It was found that the catalyst for changes in Ukraine was the adoption in December 2020 of the professional standard for primary school teachers, and in March 2021 of the standard of higher education in the specialty 013 Elementary education of the first (bachelor's) level. The main directions of adaptation of the Polish experience of professional training of future primary school teachers to work in the conditions of inclusion in Ukrainian realities have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського