Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=МИХАЛЬЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михальченко М. М. 
Внутрішньотекстова градація оцінки: комунікативно-прагматичні функції: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. М. Михальченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вияви функційно-семантичної категорії оцінки в художньому тексті. Висвітлено статус оцінки в системі мовних категорій та з'ясовано її роль у тексті. Проаналізовано вираження оцінки на різних рівнях текстової інформації, визначено функційне співвідношення позитивної та негативної оцінок. Опрацьовано класифікацію внутрішньотекстової градації оцінки. Встановлено особливості висхідної та спадної градації позитивної та негативної оцінок. Простежено формування та функціонування оцінних текстових блоків. Розкрито взаємодію оцінки з кооперативним принципом спілкування, охарактеризовано вираження оцінки в імплікатурах. Досліджено іронію як один з оптимальних реалізаторів негативної оцінки в тексті. Визначено співвідношення смислу оцінки зі значенням засобів її вираження. Розглянуто основні невідповідності між закладеною автором оцінкою й її інтерпретацією адресатом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357
Шифр НБУВ: РА376350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михальченко Н.В. 
Динаміка розвитку патріотичної рефлексії у молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Михальченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально вивчено динаміку розвитку патріотичної рефлексії особистості у молодшому шкільному віці, розроблено та впроваджено програму її удосконалення. Запропоновано психологічну модель, досліджено детермінанти, встановлено критерії, показники та рівні розвитку патріотичної рефлексії учнів I - IV класів. Вивчено вплив засобів української державної й національної символіки та фольклору на розвиток патріотичної рефлексії молодших школярів. Визначено готовність вчителів до патріотичного виховання учнів. Виявлено взаємозв'язок особливостей патріотичної самосвідомості батьків і рівня розвитку патріотичної рефелексії дітей. Розроблено й апробовано програму цілеспрямованого формування патріотичної рефлексії у молодших школярів, яка включає систему виховних заходів, вправ на самопізнання, розвиток патріотичної самосвідомості, встановлено її ефективність та рекомендовано використовувати у навчально-виховному процесі у молодшій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.1 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА348606

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Михальченко В.Г. 
Молекулярні механізми регуляції експресії 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази в різних органах експериментальних тварин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.Г. Михальченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено молекулярні механізми регуляції гліколізу на рівні експресії 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази (PFKFB) у різних органах тварин у разі гіпоксії та цукрового діабету. Установлено, що експресія PFKFB-3 та її сплайн-варіантів за умов гіпоксії посилюється, але по-різному у різних органах. У разі діабету в різних органах установлено зміни в експресії мРНК PFKFB-3 та деяких сплайс-варіантів. Виявлено нові сплайс-варіанти PFKFB-3, -4 та -1 у мишей і щурів та визначено їх нуклеотидну послідовність. З'ясовано, що варіант мРНК PFKFB-1 сітківки щура відрізняється від PFKFB-1 печінки змінами у послідовності нуклеотидів і відсутністю залишку серину, який зумовлює негативну регуляцію активності, а сплайн-варіант мРНК PFKFB-4 має делецію у бісфофатазному домені та його експресія виявилася лише у головному мозку у разі діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*721 + Е60*444*721 + Е60*444*721
Шифр НБУВ: РА361841

Рубрики:

      
5.

Михальченко О. М. 
Рентгенкінематографічний аналіз руху колінного суглоба: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / О. М. Михальченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розроблено нову методику дослідження колінних суглобів (КС) за допомогою метода цифрової флюорографії (рентгенкінематографії). На рентгенограмах визначено орієнтири, завдяки яким можливо провести математичну обробку траєкторії руху в КС. На підставі рентгенкіматографічних даних з наступною математичною обробкою результатів одержано кількісну характеристику траєкторію руху компонентів КС після ендопротезування. Вперше визначено ступінь відхилення у функціонуванні між здоровим КС і КС, уражених остеоартрозом III ст. Встановлено кореляційні зв'язки між клінічними й інструментальними даними на етапі діагностики ушкоджень КС на підставі визначення коефіціентів кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-436.1
Шифр НБУВ: РА377677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
8.

Підховна С. М. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Тернопільщини (ретроспективний аналіз, структура дендрофлори, комплексна оцінка) / С. М. Підховна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парків-пам'яток садовопаркового мистецтва Тернопільщини та одного перспективного для заповідання парку (Микулинецький), розглянуто законодавчу і нормативно-правову бази стосовно функціонування парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історію розвитку заповідної справи і періодизацію формування заповідних садовопаркових об'єктів України. Проаналізовано особливості формування парківпам'яток садово-паркового мистецтва та здійснено огляд методичних рекомендацій щодо проведення комплексного дослідження парків і скверів, які мають заповідний статус. Проведено ретроспективний аналіз формування території та дослідження парків-пам'яток садово-паркового мистецтва Тернопільщини. Проаналізовано та сформовано комплексну характеристику ландшафтно-композиційної структури досліджуваних парків за композиційнопросторовою оцінкою.За підсумками комплексного оцінювання сучасного стану історичних парків, встановлено, що до категорії цінних належить дев'ять об'єктів, які вирізняються високими архітектурно-естетичними якостями композиційних елементів. До категорії малоцінних віднесено Гримайлівський парк і Старий парк, які потребують відновлення композиції паркового простору. За результатами оцінювання залишки парку у Залишках старовинного парку в с. Бережанка і у Залишках старовинного парку в с. Млиниська потребують відновлювальних заходів.Для парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення розроблено туристичні екологічні маршрути. Визначено перспективні напрями подальшого функціонування досліджуваних парків, сформовано науково-практичні рекомендації щодо їх збереження та адаптації до сучасних містобудівельних умов.^UIn the dissertation work the complex research of parks-monuments of landscape art of Ternopil region and one perspective for bequest park (Mykulynetsky) is carried out, the legislative and normative-legal base concerningfunctioning of parks-monuments of landscape art, history of development of protected area and periodization of formation of protected garden and park objects of Ukraine. The peculiarities of the formation of parks-monuments of landscape art is analyzed and the review of methodical recommendations on carrying out of complex research of parks and squares which have the reserved status is carried out. A retrospective analysis of the formation of the territory and research of parksmonuments of landscape art of Ternopil region was carried out. The complex characteristic of the landscape-compositional structure of the studied parks accordingto the compositional-spatial assessment is analyzed and formed.According to the results of a comprehensive assessment of the current state of historical parks, it is established that the category of valuable includes nine objects that are characterized by high architectural and aesthetic qualities of the compositional elements. Grimailovsky Park and the Old Park are in the category of low-value, which need to restore the composition of the park space. According to the results of the assessment of the remains of the ancient park in the village Berezhanka and in the remains of the ancient park in the village Mlynyska need restoration measures.Tourist ecological routes have been developed for parks-monuments of landscape art of national importance. Perspective directions of further functioning of the studied parks are determined, scientific and practical recommendations on their preservation and adaptation to modern urban conditions are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Михальченко Є. К. 
Синтези, властивості та перетворення 7-заміщених 3-бензил-8-пропілксантинів / Є. К. Михальченко. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена пошуку нових біологічно активних речовин серед 7-заміщених похідних 3-бензил-8-пропілксантину, розробці препаративних методик їх синтезу, вивченню фізико-хімічних властивостей новосинтезованих сполук, проведенню первинного фармакологічного скринінгу з метою визначення сполук з низькою токсичністю та високими показниками біологічної активності. На підставі квантово-хімічних розрахунків теормодинамічних параметрів процесів, методом теорії функціоналу густини, запропоновано ймовірні механізми перебігу хімічних реакцій – замикання імідазольного циклу при побудові вихідного 3-бензил-8-пропілксантину; гетеро циклізації гідразиду 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти з анелюванням піразольного циклу у заміснику положення 7; побудови оксадіазольного циклу у бічному ланцюзі шляхом гетеро циклізації іліденгідразидів 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти. З метою регуляції параметру ліпофільності речовин а також розширення арсеналу біологічно-активних сполук, похідних 3-бензил-8-пропілксантину, синтезовано ряд неописаних в літературі водорозчинних солей 3-бензил-8-пропілксантину – зручних об'єктів для фармакологічних досліджень, а взаємодією вихідної сполуки з галогенопохідними алканів, алкенів, арил(гетерил)алканів та ароматичних кетонів отримані більш полярні 7-заміщені похідні 3-бензил-8-пропілксантину. Запропоновано три методи синтезу 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти – прямою взаємодією з хлорацетатною кислотою або хлорацетамідом чи естерами хлороацетатної кислоти. Досліджено три методики синтезу неописаних в літературі естерів 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти. Для подальшого розширення ареналу перспективних біологічно активних сполук був отриманий гідразид 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти, який було запропоновано в якості базової структури, що дозволила отримати похідні ксантину, які містять гетероциклічні замісники у бічному карбоновому ланцюзі. Так, для одержання неописаного в літературі 3-бензил-8-пропіл-7-[2'-оксо-2'-(3'',5''-диметилпіразол-1''-іл)етил]ксантину було розроблено дві прості у виконанні методики синтезу взаємодією гідразиду 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти з ацетилацетоном, а на підставі квантово-хімічних розрахунків за методом DFT запропонований ймовірний механізм перебігу реакцій. При одержанні потенційних біологічно-активних сполук з низькими показниками токсичності були адаптовані препаративні методики синтезу іліденпохідних гідразиду 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатної кислоти. Показана можливість використання цих іліденгідразидів в реакціях гетероциклізації для отримання неописаних раніше 7-([4'-ацетил-5'-R-4',5'-дигідро-1',3',4'-оксадіазол-2'-іл]метил)-3-бензил-8-пропілксантинів, які в своїй структурі поєднують два фармакологічно перспективних гетероцикли. Вперше були одержані 3-бензил-7-[(4'-R-5'-меркапто-1',2',4'-тріазол-3'-іл)метил]-8-пропілксантини. На основі отриманих N-алкіл(феніл)гідразинокарботіоамідів 3-бензил-8-пропілксантину вперше синтезовані сполуки, які поєднують в одній молекулі ксантиновий та тіазольний або тіазолідиновий цикли. В ході виконання дисертаційної роботи було синтезовано111 нових сполук для яких проведено дослідження різних видів біологічної активності, що дало змогу виявити найактивніші структури та встановити закономірності «будова-дія». Здійснено фармакологічний скринінг синтезованих сполук на антиоксидантну (63), діуретичну (24), протимікробну (20), протигрибкову (20), та гіпоглікемічну дії (7) внаслідок чого встановлено, що 3-бензил-8-пропілксантин, його ксантиніди, 7-алкіл(аралкіл)заміщені, 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетатна кислота та її похідні, а також 7-заміщені 3-бензил-8-пропілксантини, що містили у бічному ланцюзі гетероциклічні замісники виявляють досліджувані активності і в ряді випадків перевищують еталони порівняння. Проведено аналіз залежності біологічної дії синтезованих сполук від їх будови. Знайдені закономірності дозволили виявити ряд перспективних напрямків для подальшого пошуку нових біологічно активних сполук. За результатами invitro-дослідження АОА відібрана найбільш активна сполука, актопротективні та кардіопротективні властивості якої було вивчено на модельній патології. Для подальшого поглибленого фармакологічного дослідження запропоновано L-аргініна 3-бензил-8-пропілксантин-7-іл ацетат, який виявляє виражену актопротективну дію та відноситься до практично нетоксичних речовин. Для стандартизації субстанції «сполуки-лідера» розроблено проект «Методики контролю якості» на порошок (субстанцію) для виробництва стерильних лікарських засобів. Результати дослідження біологічної дії, а також встановлені закономірності залежності «будова-дія», можуть бути застосовані для цілеспрямованого пошуку біологічно активних сполук серед 7-заміщених похідних3-R-8-R'ксантинів.^Ucompound with halogenated derivants of alkanes, alkenes, aryl(heteryl)alkanes and aromatic ketones enabled to obtain more polar 7-substituted derivants of 3-benzyl-8-propylxanthine. Three methods for the synthesis of 3-benzyl-8-propylxanthine-7-yl ethanoic acid have been proposed. In order to further expand the range of prospective biologically active compounds, 3-benzyl-8-propylxanthin-7-yl acetic acid hydrazide was obtained. It was proposed as a basic structure, which allowed to obtain xanthine derivants containing heterocyclic substituents in the side carbon chain. For instance, to obtain previously not described 3-benzyl-8-propyl-7-[2'-oxo-2'-(3'',5''-dimethylpyrazole-1''-yl)ethyl]xanthine, two easy-to-perform methods of synthesis by the interaction of 3-benzyl-8-propylxanthine-7-yl acetic acid hydrazide with acetylacetone were developed. Grounding on the quantum chemical calculations by DFT method, a probable mechanism of reactions behavior was suggested. Preparative methods for the synthesis of 3-benzyl-8-propylxanthin-7-yl acetic acid hydrazideylidenederivants were adapted to obtain potential biologically active compounds with low toxicity. The author has shown the potential of using these ylidenehydrazides in heterocyclization reactions to obtain previously undescribed 7-([4'-acetyl-5'-R-4',5'-dihydro-1',3',4'-oxadiazol-2'-yl]methyl)-3-benzyl-8-propylxanthines, which structurally combine two pharmacologically prospective heterocycles. It is for the first time that 3-benzyl-7-[(4'-R-5'-mercapto-1',2',4'-triazole-3'-yl)methyl]-8-propylxanthines were obtained. Basing on the obtained 3-benzyl-8-propylxanthine N-alkyl(phenyl)hydrazinocarbothioamides, compounds that combine xanthine and thiazole or dihydrothiazole cycles in one molecule, have been synthesized for the first time. In the course of the dissertation research, 111 new compounds were synthesized for which the study of different types of biological activity was performed, which allowed to reveal the most active structures and to establish the regularities of "structure-action". Pharmacological screening of the synthesized compounds for antioxidant (63), diuretic (24), antimicrobial (20), antifungal (20), and hypoglycemic effects (7) was performed. As a result, it was found that 3-benzyl-8-propylxanthine, its xanthinides, 7-alkyl(aralkyl)substituted, 3-benzyl-8-propylxanthin-7-yl acetic acid and its derivants, as well as 7-substituted 3-benzyl-8-propylxanthines that contained heterocyclic substituents in the side chain, demonstrate the studied activities and in some cases exceed the reference standards. The dependence of biological action of the synthesized compounds on their structure has been analyzed. Discovered regularities allowed to reveal a number of perspective directions for further search of new biologically active compounds. According to the results of in vitro studies of AOA, the most active compound was selected, the actoprotective and cardioprotective properties of which were studied on a model pathology. L-arginine 3-benzyl-8-propylxanthin-7-yl acetate, which has a pronounced actoprotective effect and belongs to practically non-toxic substances, has been proposed for further in-depth pharmacological research. In order to standardize the "leader-compound" substance, a project of quality control methods for powder (substance) for the production of sterile medications has been designed. The results of the biological action study, as well as the established patterns of "structure-action" dependence, can be used for a targeted search for biologically active compounds among 7-substituted derivants of 3-R-8-R'xanthines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Поремський М. В. 
Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2 / М. В. Поремський. — Б.м., 2021 — укp.

Поремський М.В. Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2^r – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 125 «Кібербезпека». – Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі, яка полягає у розробці методів обґрунтування стійкості SNOW 2.0-подібних потокових шифрів відносно відомих кореляційних атак. З розвитком інформаційних технологій та комп'ютерної техніки значну увагу привернули до себе слово-орієнтованих ПШ, які є програмно-орієнтованими та можуть ефективно працювати на сучасних процесорах. Порівняльні дослідження алгоритмів потокового шифрування показують, що одним із найкращих серед сучасних ПШ є шифр SNOW 2.0, що є на сьогодні міжнародним стандартом. В свою чергу, взявши шифр SNOW 2.0 як прототип, було створено важливий клас SNOW 2.0-подібних ПШ. До цього класу відноситься і нещодавно створений в Україні шифр “Струмок”, прийнятий як національний стандарт ДСТУ 8845:2019. Важливою частиною процесу розробки таких шифрів, що зумовлює вибір окремих компонент і параметрів для їх побудови, є обґрунтування їх стійкості відносно усіх відомих на сьогодні атак. В роботі удосконалено аналітичну оцінку інформаційної складності кореляційних атак на потокові шифри. На відміну від раніше відомої (евристичної) оцінки, отримана аналітична оцінка має належне наукове обґрунтування, містить явну залежність від ймовірності помилки атаки та є справедливою для будь-яких кореляційних атак на потокові шифри незалежно від способу побудови або методу розв'язання системи рівнянь зі спотвореними правими частинами, яка складається на першому етапі атаки. Вперше отримано аналітичне співвідношення для квадратичної евклідової незбалансованості розподілу ймовірностей спотворень у правих частинах рівнянь, що використовуються для побудови кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри. На відміну від відомих співвідношень, які визначають квадратичну евклідову незбалансованість, отримане співвідношення встановлює вираз цього параметра в термінах коефіцієнтів Фур'є розподілу спотворень у правих частинах рівнянь єдиної системи, яка не залежить від конкретної атаки. Це дозволяє отримувати нижні оцінки трудомісткості й обсягу матеріалу, потрібного для реалізації кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри та порівнювати за трудомісткістю та обсягом матеріалу кореляційні атаки, що будуються над полями різних порядків.Вперше розроблено метод обґрунтування стійкості двійкових SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на полем з двох елементів, розроблений метод базується на отриманому дисертантом аналітичному співвідношенні для параметра, який характеризує ефективність атаки, та дозволяє обґрунтовувати стійкість двійкових SNOW 2.0-подібних потокових шифрів безпосередньо за параметрами їх компонент. Отримав подальший розвиток метод обґрунтування стійкості модулярних SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на SNOW 2.0, розроблений метод базується на отриманих дисертантом аналітичних співвідношеннях, які узагальнюють низку окремих результатів про матричні представлення незбалансованості відображень, що реалізуються скінченними автоматами. Розроблений метод є застосовним до модулярних -розрядних SNOW 2.0-подібних шифрів при і дозволяє отримувати нижні оцінки ефективності відомих кореляційних атак безпосередньо за параметрами компонент алгоритму шифрування. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що дисертантом розроблено програмні реалізації, які дозволяють в режимі реального часу обчислювати значення нижніх меж трудомісткості та обсягу матеріалу, потрібного для здійснення будь-якої з відомих кореляційних атак на довільний двійковий чи модулярний SNOW 2.0-подібний шифр з вузлами заміни довжини 8 бітів. Розроблені програми застосовані для обґрунтування стійкості шифру “Струмок”, а також його двійкової версії. Вони можуть бути використані на практиці при дослідженні стійкості інших SNOW 2.0-подібних потокових шифрів у СІТС України. Наукові та практичні результати дисертаційної роботи реалізовані в Службі зовнішньої розвідки України – в результаті виконання НДР “Корифена” та в науково-технічних розробках ЗАО “Інститут інформаційних технологій”.^UPoremskyi M. Methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks over a finite fields of order 2^r . – Qualifying scientific work as a manuscript.Thesis for a Candidate of Technical Science degree in specialty 125 «Cybersecurity». – Institute of Special Communication and Information Protection of National technical university of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2018.This thesis is devoted to solving actual scientific problem of development the methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks.With the advancement of information and computer technologies, significant attention has been drawn to word-based SC that are software-oriented and can run efficiently on modern processors. Comparative studies of stream encryption algorithms show that one of the best among current SC is SNOW 2.0, which is currently the international standard. In turn, using SNOW 2.0 cipher as a prototype, an important class of SNOW 2.0-like ciphers was created. This class includes the recently created in Ukraine cipher "STRUMOK", adopted as the national standard DSTU 8845: 2019. An important part of the process of developing such ciphers, which determines the choice of individual components and parameters for their construction, is their security evaluatin against all known attacks.The analytical estimation of information complexity of correlation attacks on stream ciphers is improved in thesis. Unlike the previously known (heuristic) estimate, the analytical estimate obtained has a scientific basis, contains a clear dependence on the probability of an error of attack and is valid for any correlation attacks on stream ciphers, regardless of the method of creation or solving the system of equations with right parts corrupted by noise, which is creating on the first stage of the attack.For the first time, an analytical relation was obtained for the quadratic Euclidean imbalance of the probability distribution of corruptions in the right part of the equations that are used to construct correlation attacks on SNOW 2.0-like ciphers. Unlike the known correlations that determine the quadratic Euclidean imbalance, the obtained relation determines the expression of this parameter in terms of the Fourier coefficients of the corruption in the right part of the equations of a single system that does not dependent on particular attack. This allows us to obtain lower bounds of the complexity and amount of material required to SNOW 2.0-like correlation attack on SNOW 2.0-like ciphers and to compare the complexity and amount of material for different correlation attacks that are built over fields of different orders.For the first time a method of security evaluation of binary SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was developed. In contrast to the known approaches of creating correlation attacks over a field of two elements, the developed method is based on the analytic correlation obtained by researcher for the parameter that characterize the attack efficiency and allows to evaluate the security of binary SNOW 2.0-like stream ciphers directly by the parameters of their components.A method of security evaluation of modular SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was further developed. In contrast to the known approaches of creating SNOW 2.0 correlation attacks, the developed method is based on analytical correlations obtained by the thesis, which summarize a number of separate results on matrix representations that are implementing by finite state machines. The developed method is applicable to modular SNOW 2.0-like ciphers and allows to obtain lower bounds of the efficiency of known correlation attacks directly by the parameters of the components of the encryption algorithm.The practical significance of the obtained results consists in developing the software implementations that allow in real time to calculate the values of the lower bounds of the complexity and amount of material required to process any of the known correlative attacks on an arbitrary binary or modular SNOW 2.0-like cipher with 8 bit s-boxes. The developed programs are used to evaluate ofsecurity of the cipher "Strumok", as well as its binary version. They can be used in practice to evaluate the security of other SNOW 2.0-like stream ciphers in SITS of Ukraine.The scientific and practical results of the thesis were implemented at the Foreign Intelligence Service of Ukraine (in the research scientific work «Korifena») and in the scientific and technical developments of CJSC «Institute of Information Technologies».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського