Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (209)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=МОТОРН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=АНДРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Моторнюк Т. М. 
Виборчі технології у сучасному електоральному процесі України: рецепція досвіду США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. М. Моторнюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз виборчих технологій у сучасному електоральному процесі України та простежено рецепцію технологічного арсеналу США у вітчизняній політичній практиці. Проаналізовано концептуальні уявлення про сутність і роль виборчих технологій як чинника демократії. Розглянуто основні етапи еволюції та визначено класифікацію виборчих технологій. Досліджено американські виборчі технології як продукт розвитку демократичного режиму в США та головний засіб проведення успішних електоральних кампаній. Розглянуто технологічну складову перемоги Б. Обами на президентських виборах 2008 р. у США. Простежено виникнення та становлення виборчих технологій в Україні. Проаналізовано виборчі технології основних кандидатів в президенти в кампанії-2010 в Україні. З'ясовано використання американських виборчих технологій в електоральному процесі України. Встановлено, що виборчі технології в Україні знаходяться на шляху свого становлення; за рівнем розвитку, розробки теоретичної бази вони ще далекі від технологій, які використовуються у країнах сталої демократії. Натомість американізація виборчих технологій в Україні, яка спостерігається на сучасному стані, має сприяти демократизації вітчизняного електорального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР),131 + Ф3(7СПО),131
Шифр НБУВ: РА381247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Моторний О.А. 
Лінгвокультурологічний компонент у фразеології верхньолужицької мови: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.03 / О.А. Моторний ; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження фразеології верхньолужицької мови у культурологічному аспекті. Проаналізовано культурно марковану фразеологію, що відображає мовну картину світу лужицьких сербів. Запропоновано визначення поняття мовної картини світу (МКС), показано його відмінність від поняття концептуальної картини світу. Розглянуто основні складники МКС і фактори, що впливають на її формування. Розкрито сутність поняття цілісності МКС. Проаналізовано образ навколишнього світу у верхньолужицькій фразеології. Встановлено, що лужицькі серби класифікують оточуючу дійсність з урахуванням фактора одухотвореності явища. З'ясовано, що неодухотвореними явищами у свідомості лужицьких сербів виступають явища неживої природи, яким не можна приписати однозначних оцінних характеристик. Доведено, що найвищий ступінь одухотвореності притаманний образу представників тваринного світу. Встановлено, що образ рослинного світу за рівнем одухотвореності займає проміжну позицію між образом неживої природи та фауни. Внутрішній світ людини представлено у фразеології верхньолужицької мови трьома ідеографічними групами: "риси характеру", "особливості інтелекту" та "соціальна взаємодія чоловіка та жінки". Розглянуто міфологічну та релігійну свідомості лужичан, проаналізовано особливості їх повсякденного життя, народні традиції й обряди, уявлення про життєвий цикл у фразеології. Досліджено топо-, етно- й антропонімну фразеологію верхньолужицької мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.56-33
Шифр НБУВ: РА370525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Моторний М.А. 
Прогноз стійкості вертикальних стінок глибоких виробок обмежених розмірів в плані: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / М.А. Моторний ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 24 с. — укp.

Розглядається проблема стійкості вертикальних виробок обмежених розмірів у плані, тобто таких, при розрахунках яких слід враховувати просторову роботу грунтового масиву. Визначено вплив на стійкість виробок обмежених геометричних розмірів. Виявлено можливі форми поверхней ковзання при обрушенні вертикальних стінок виробок обмежених розмірів. Виявлено якісну картину напружено-деформованого стану масиву грунту навколо і в основі глибоких виробок обмежених розмірів у плані. Одержано розв'язок задачі з визначення критичної довжини виробки обмежених розмірів у плані в припущенні, що форма поверхні сповзаючого масиву грунту має вигляд призматичного клину і однієї четвертої частини еліпсоїда без урахування навантаження на поверхні грунту і з урахуванням такого навантаження. Розроблено адаптовані до потреб практики проектування і будівництва методики визначення стійкості виробок обмежених розмірів без урахування і з урахуванням завантаження поверхні розподільним навантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.122

Рубрики:

      
6.

Моторна Л. В. 
Професійна спрямованість навчання природничо-наукових дисциплін у підготовці молодших спеціалістів технічного профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. В. Моторна ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему професійної спрямованості навчання природничо-наукових дисциплін у підготовці молодших спеціалістів технічного профілю. Проаналізовано стан дослідження проблеми у теорії та практиці, здійснено аналіз навчальних планів і програм природничо-наукової підготовки в коледжах і технікумах. Розкрито сутність і структуру природничо-наукової підготовленості майбутніх фахівців технічного профілю. Одержано дані, які підтверджують можливість педагогічного впливу на формування природничо-наукової підготовленості молодших спеціалістів технічного профілю. Доведено, що найефективніше це відбувається за дотримання таких педагогічних умов як актуалізація професійної спрямованості змісту природничо-наукової підготовки фахівця технічного профілю; впровадження інтеграції природничо-наукових, професійних знань і вмінь майбутніх фахівців у технічних коледжах і технікумах; використання сучасних освітніх технологій у процесі навчання природничо-наукових дисциплін з метою формування професійних умінь і навичок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)7-3,022
Шифр НБУВ: РА379389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Моторна І.І. 
Соціально-трудові відносини: формування та розвиток: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / І.І. Моторна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретико-методологічне обгрунтування шляхів і напрямів удосконалення формування та розвитку соціально-трудових відносин у контексті новітніх змін, що відбуваються у сфері зайнятості. Розроблено комплекс екномічних і організаційних заходів щодо підвищення ефективності організаційно-економічного механізму регулювання соціально-трудових відносин. Проаналізовано нові форми зайнятості, які сформувалися під впливом процесів глобалізації та інформатизації суспільства. Запропоновано систему рекомендацій щодо формування в Україні ринку запозиченої праці та дистанційної зайнятості соціально-трудових відносин на рівні держави, суспільства та підприємства. Обгрунтовано концептуальні підходи та розроблено науково-практичні рекомендації з метою вдосконалення соціально-трудових відносин на базі розвитку виробничої демократії, вдосконалення системи правового забезпечення та регулювання запозиченої праці та дистанційної зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА364566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Моторна М.М. 
Функціональна морфологія судин головного мозку в осіб, що зазнали впливу наслідків Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.М. Моторна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональні зміни у церебральних судинах мешканців районів, забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на ЧАЕС 1986р. Проведено гістологічне та гістохімічне дослідження судин речовини головного мозку та черепної м'якої оболонки в осіб, які протягом 11 - 14 років мешкали в районах України з різним ступенем радіоактивного забруднення. Виявлено зміни в капілярах, венулах, артеріолах, артеріях і венах (склероз, гіаліноз, збільшення судинної проникненості), які здатні обмежувати компенсаторно-пристосувальні можливості судинної системи. Зроблено висновок, що мешканців даних територій можна віднести до групи ризику щодо розвитку пошкоджень головного мозку судинного генезу, тому вони потребують проведення відповідних лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.703.0-2
Шифр НБУВ: РА317140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Моторна Т. Ф. 
Ідеї містеріальності у музичній культурі XX століття (на прикладі фортепіанної творчості Олів'є Мессіана) / Т. Ф. Моторна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемі містеріальності за її генезою в християнському культі та виявленню у творах О. Мессіана, в яких розрізняємо проєкції містеріального вираження від О. Скрябіна., що прослідковується у фортепіанному проявленні, у зв'язку з історично закономірними містеріальними комплексами, які йдуть від візантійської містеріальної театральності та збереглися у традиціях Православія та Францисканства, виділеного О. Мессіаном в спорідненості із Галльським початком французької нації. Містерія XX століття, що об'єднала риси обох різновидів цього феномена (священнодійство і релігійний театр), не отримала самостійної позиції в системі музичних жанрів. Вона збереглася лише як тенденція до свого формування. Однак, сукупність деяких її визначальних ознак може бути виділена в жанровій структурі окремих творів і визначена терміном «містеріальності». Можна виділити ті закони та функції, які активно впливали на пошуки митців кінця XIX і XX століть: рухливість і варіабельність дії, множинні функції сценічного простору, об'єднання декількох ігрових просторів; «згущення» подій, драматичних ліній, різних просторово-часових пластів в одній точці. Науковим завданням дослідження виступає узагальнення уявлень щодо специфічно культурологічного тлумачення рис містеріальності в мистецьких надбаннях найвизначніших авторів музики XX століття в їх принциповому заглибленні у релігійно-філософські засади творчого мислення і свідомого спрямування до літургійного музичного виявлення – поза стін церковно храмового простору, тобто з вираженими паралітургійними показниками, що є вирішальною ознакою виразності творів О. Мессіана, почерпнутої, як показують зіставлення виразних засобів і конструкцій, від скрябінівського космізму. Найвищим досягненням культурологічного тлумачення спадщини О. Мессіана у її порівнянні з О. Скрябіним виступає впізнання в них прямої дотичності до літургійної основи композиційних нормативів, до усвідомлення двоскладності своєї авторської спадщини як художньо-самодостатньої продукції, з одної сторони, і як висунення її як Прикладної сфери – у «прикладенні» до дещо Вищого, ніж мистецька сфера, з другої. Школа О. Мессіана надала планетарний резонанс ідеям містеріального Оновлення людства через мистецькі втілення. Ключові слова: містеріальність, містерія, О. Мессіан, стиль культури, стиль в музиці, жанрові типології.^UThe dissertation is devoted to the problem of mysteriality by its genesis in the Christian Cult and its manifestation in the works of O. Messiaen, in which we distinguish projections of the mysterious expression from A. Scriabin. Moreover, the latter can be traced in the piano manifestation, in connection with historically natural mystery complexes coming from byzantine mystery theatricality and preserved in the traditions of Orthodoxy and Franciscanism, identified by O. Messiaen in kinship with the Gallic beginning of the French nation.Regarding the aspect of considering the research topic, it should be noted that O. Messiaen was influenced by Scriabin's mysteriality, which was quite sharply different from the mysterious incarnations of contemporaries, including at the highest artistic level. Russian followers in France of A. Scriabin M. Obukhov and I. Vishnegradsky were aware of this non-theatrical rite-the mystery of the Russian artist. The acquaintance of I. Vishnegradsky with O. Messiaen in 1937 determined the active transmission of information about the work of A. Scriabin – and this coincides with the time of highlighting the mission of O. Messiaen to unite the opposites of the artistic world in the works of the 1940s. For O. Messiaen, religious service was a part of his life – as an organist, he played the organ from a young age to the end. The main thing is preaching through the art and pedagogical activity of human coexistence, which predetermined the foundation of granting him the status of a saint from Catholicism posthumously. The search for ways of spiritual improvement of the world through the revealed genre-texture indicators and Clavier techniques of expressiveness in the piano heritage of A. Scriabin, perceived by O. Messiaen – through the analysis of piano participation in the «Quartet at the End of Time» and other works is outlined. Summative and life-saving efforts are invested by artists in specially musical means of the supramusic and extra-musical program of action, which is based on the greatness of not only artistic higher giftedness, but also the ability of World salvation and transformation. The highest achievement of the cultural interpretation of the heritage of O. Messiaen in its comparison with A. Scriabin is the identification in them of a direct touch to the liturgical basis of compositional standards, to the awareness of the two-part nature of their author's heritage as an artistic and self – sufficient product, on the one hand, and as its promotion as an applied sphere-in the «application» to something higher than the artistic sphere, on the other. The School of O. Messiaen gave a planetary resonance to the ideas of the mysterious renewal of humanity through artistic incarnations. Keywords: mysteriality, mystery, O. Messiaen, style of culture, style in music, genre typologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Моторнюк Д. Є. 
Оціна акустичних параметрів приміщення як каналу мовленнєвої комунікації / Д. Є. Моторнюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу акустичних характеристик приміщення, ранніх і пізніх відбиттів звуку на розбірливість мовленнєвого сигналу, автоматизації оцінювання акустичних характеристик приміщення, автоматизації проведення артикуляційних випробувань.Результати досліджень дозволили створити уточнені аналітичні та комп'ютерні моделі дії акустичних завад у вигляді шуму, ранніх та пізніх відбиттів звуку в приміщенні на якість мовленнєвих сигналів та на розбірливість мовлення. Виявлення негативної дії ранніх відбиттів звуку на розбірливість мовлення в середній частині приміщень дозволяє обґрунтувати необхідність прийняття відповідних дій для нейтралізації виявленого ефекту.Результати, представлені у дисертації, можуть бути використані для експертизи та корекції акустичних характеристик приміщень шляхом розрахунку та вимірювання якості та розбірливості мовленнєвих сигналів у приміщеннях, що проектуються, будуються або піддаються реновації. Володіння інформацією щодо характеру та ступеня впливу шуму, ранніх відбиттів звуку та пізньої реверберації на якість та розбірливість мовлення в різних точках приміщень дозволить підвищити точність акустичної експертизи. Автоматизація вимірювань акустичних характеристик приміщення, в тому числі якості та розбірливості мовлення, дозволить підвищити точність вимірювань, знизивши при цьому витрати матеріальних, часових, фінансових та людських ресурсів.^UThe dissertation is devoted to the study of the influence of acoustic characteristics of the room, early and late sound reflections on the intelligibility of the speech signal, automation of evaluation of acoustic characteristics of the room, automation of articulation tests on the subjective intelligibility of speech.The research results allowed to create refined analytical and computer models of the influence of acoustic interference in the form of noise, early and late reflections of sound in the room on the quality of speech signals and speech intelligibility. Discovery of the negative effect of early sound reflections on speech intelligibility in the middle of the rooms allows to justify the need to take appropriate action to neutralize the discovered effect.The results presented in the dissertation can be used for examination and correction of room acoustic characteristics by calculating and measuring the quality and intelligibility of speech signals in the rooms that are designed, built or renovated. Having information on the nature and extent of noise, early sound reflections and late reverberation on the speech quality and intelligibility in different parts of rooms will increase the accuracy of acoustic examination. Automation of measurements of room acoustic characteristic, including speech quality and intelligibility, will increase the accuracy of measurements, while reducing the cost of material, time, financial and human resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського