Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (228)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=МУСТАПХ$<.>+<.>A=КАРЕ$<.>+<.>A=АМАО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Карел Н.О. 
Зміни кардіогемодинаміки та морфо-функціонального стану серця у хворих з васкулярною легеневою гіпертензією і можливості їх корекції за допомогою периферичних вазодилататорів при тривалому спостереженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.О. Карел ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо застосування вазодилаторів різних фармакологічних груп за результатами гострої медикаментозної проби в терапії васкулярної легеневої гіпертензії (ЛГ) у ході обстеження та тривалого (протягом 1 року) обстеження хворих на первинну легеневу гіпертенізію і прогнозування виходу захворювання. Доведено, що тривала терапія хворих на первинну легеневу гіпертензію (ПЛГ) з позитивними результатами гострої проби з ніфедипіном (ретардною формою даного препарату) сприяє зниженню систолічного тиску в легеневій артерії, покращанню систолічного спорожнення прового шлуночка (ПШ), стійкій стабілізації його ремоделювання, скоротливості міокарда і діастолічної функції обох шлуночків в спокої. Відзначено, що безперервне лікування інгібіторами ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) хворих на ПЛГ з негативними результатами проби запобігає наростанню ЛГ і гальмує прогресування діастолічної дисфункції обох шлуночків, проте не запобігає погіршенню систолічної функції ПШ і дилатації шляхів його притоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА321555

Рубрики:

      
2.

Кареба М.І. 
Зміцнення та ефективне використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М.І. Кареба ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади зміцнення й ефективного використання ресурсного потенціалу та ринку його складових. Розглянуто ретроспективу, сучасний стан та ефективність використання потенціалу сільськогосподарських підприємств Миколаївщини. Визначено основні організаційно-економічні напрями зміцнення та підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, якими є покращення стану та підвищення ефективності використання земельних угідь; укріплення матеріально-технічної бази підприємств і запровадження новітніх технологій; оптимізація складу й організація використання сільськогосподарських робітників, посилення мотивації їх праці; ефективний розвиток підприємництва, інтеграції та кооперації, покращення фінансового забезпечення господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321-553
Шифр НБУВ: РА371118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Карета С.О. 
Інсультоподібний перебіг запальних процесів головного мозку та його оболонок (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.О. Карета ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Детально висвітлено клініку інсультоподібних запалень процесів центральної нервової системи (ЦНС) - менінгітів, менінгоенцефалітів, абсцесів головного мозку, проаналізовано їх відмінності від типових випадків запальної патології ЦНС, визначено основні клінічні типи перебігу цієї патології, основні варіанти дебюту неврологічної симптоматики. Наведено дані допоміжних клініко-лабораторних, мікробіологічних методик, візуалізуючих методів дослідження (АКТ та МРТ головного мозку). На підставі аналізу одержаних даних указано причини існування випадків інсультоподібних запальних процесів ЦНС, установлено типові труднощі в діагностиці та чинники, що провокують помилкові діагнози гострого порушення мозкового кровообігу в цих хворих, важливих симптомів статусу хворих і даних допоміжних методів дослідження. На підставі аналізу випадків інсультоподібних запальних процесів ЦНС розроблено ефективний алгоритм ранньої діагностики запальних процесів головного мозку та його оболонок та їх диференційної діагностики від гострих порушень мозкового кровообігу. Запропонований алгоритм, який включає адекватний анамнез відносно загальноінфекційних проявів, кваліфікований огляд хворого, методи обстеження, проведення люмбальної пункції за розширеними показами з дослідженням спинномозкової рідини, мікробіологічні методики надають можливість установити діагноз запального процесу ЦНС в найкоротші строки. Зазначено, що адекватне патогенетичне та етіотропне лікування, розпочате в найкоротші терміни (часто емпіричне, в зв'язку з неуточненим етіологічним чинником), повинно покращувати прогноз щодо виживаємості, зменшення частоти та вираженості залишкових неврологічних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324756

Рубрики:

      
4.

Карелін 
Резонансна взаємодія електромагнітного випромінювання з парамагнітними іонами хрому у сполуках ЕНВАCrV та Hg1-xCrxSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Сергій Юрійович Карелін ; НАН України; Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.3,022 + В379.247,022 + В334.45,022
Шифр НБУВ: РА338118

Рубрики:

      
5.

Каревіна О.В. 
Соціально-економічні орієнтації населення України на перехідному етапі: динаміка та фактори формування: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Каревіна ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Дисертаційне дослідження містить аналіз та узагальнення досвіду вивчення соціально-економічних орієнтацій особи на етапі переходу до нового соціально-економічного устрою. У роботі розкривається зміст поняття "соціально-економічні орієнтації", розглядається структура економічних орієнтацій особи, фактори, з якими вони пов'язані, будується типологія економічних орієнтацій на перехідному етапі, аналізується зв'язок між соціально-економічним і політичним вибором, оцінюється міра узгодженості економічних і політичних орієнтацій особи . У дисертації використовуються результати низки емпіричних досліджень з проблематики роботи; застосовуються методи багатовимірної статистики (факторний, кластерний, дискримінантний аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карел О.П. 
Стратегія лояльності споживачів у торговельних мережах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.П. Карел ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено сутнісні характеристики мережевої організації економічної діяльності. Виділено особливості мережевої організації торгівлі. Проведено класифікацію форм і форматів вітчизняних торговельних мереж, а також обгрунтовано необхідність стратегічного управління відносинами "споживач - підприємство" у торговельних мережах. Наведено критеріальні ознаки та визначено сучасні особливості торгових форматів у продовольчому секторі. Визначено сучасні тенденції розвитку роздрібних торговельних мереж в Україні. Розглянуто структурно-логічну схему процесу формування стратегії лояльності споживачів роздрібних продуктових мережевих операторів. Розроблено методичний інструментарій вимірювання лояльності споживачів роздрібних торговельних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361
Шифр НБУВ: РА372825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карелін М.В. 
Трудове навчання у загальноосвітніх закладах Харківської губернії у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.В. Карелін ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історію розвитку ідеї впровадження трудового навчання та виховання у загальноосвітніх школах у зарубіжній і вітчизняній педагогічній теорії. Вперше виявлено динаміку становлення трудового навчання як учбової дисципліни у загальноосвітніх школах Харківської губернії у другій половині XIX - на початку XX ст. Досліджено зміст, форми та методи трудового навчання, проаналізовано наукове-методичне забезпечення учбової дисципліни. В науковий обіг введено нові архівні матеріали про особливості становлення трудового навчання як шкільного предмету в другій половині XIX - на початку XX ст. Вивчено процес підготовки вчителів Харківської губернії до викладання трудоваго навчання у загальноосвітніх школах й обгрунтовано можливості використання історичного досвіду за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА335228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кареліна О.В. 
Формування умінь з інформаційних технологій у процесі дистанційного навчання студентів вищих економічних навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Кареліна ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено систему формування умінь з інформаційних технологій у майбутніх економістів у процесі дистанційного навчання. За цього сиситемотвірним фактором є мета - підготовка до здійснення аналітичної та креативної діяльності економістів, а складовими - загальнодидактичні та специфічні принципи дистанційного навчання, його зміст, форми, методи, способи контролю та корекції формування умінь, віртуальне навчальне середовище, яке моделює професійну діяльність економістів, забезпечує засоби передачі змісту та комунікації учасників навчального процесу. Визначено й обгрунтовано педагогічні умови реалізації розробленої системи, а саме: забезпечення проблемності змісту навчання, базуючись на системі професійно-орієнтованих завдань; розвиток інтерактивності функції спілкування учасників навчального процесу у віртуальному навчальному середовищі. Удосконалено класифікацію умінь з інформаційних технологій для майбутніх економістів і виділено 4 класи умінь, зокрема, технічну грамотність, володіння програмним забезпеченням, контентні уміння, мережеві комунікативні уміння. Розвинуто критерії сформованості умінь з інформаційних технологій у майбутніх економістів з урахуванням специфіки їх професійної діяльності (сформованість змістового й операційного компонента, здатність до використання умінь у практичній діяльності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р30-253 +
Шифр НБУВ: РА340148

Рубрики:

      
9.

Карелін В. В. 
Адміністративно-правові режими у сфері організації виконання покарань / В. В. Карелін. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена поглибленому аналізу з позиції національного та міжнародного досвіду загальнотеоретичних аспектів установлення й реалізації адміністративно-правових режимів у сфері організації виконання покарань і є першим у вітчизняній науці адміністративного права комплексним науковим дослідженням цієї проблеми.Проведено дослідження теоретико-методологічних засад реалізації адміністративно-правових режимів у сфері організації виконання покарань, надано характеристику їх видам та функціям, проаналізовано особливості правового статусу співробітників кримінально-виконавчої системи, які реалізують адміністративно-правові режими у сфері організації виконання покарань, запропоновано заходи із оптимізації процесу реалізації адміністративно-правових режимів у вказаній сфері.Наукова новизна дисертаційної роботи обумовлена всебічним визначенням природи та сутності адміністративно-правових режимів шляхом опрацювання концептуальних засад реалізації адміністративно-правових режимів у сфері організації виконання покарань; розкриттям особливостей та значення відомчого контролю для забезпечення правопорядку в органах та установах виконання покарань; здійсненням систематизації відповідних заходів адміністративного впливу; аналізом ролі та місця адміністративно-правових режимів у регулюванні досліджуваних правовідносин, що виникають у кримінально-виконавчій діяльності відповідних інституцій суспільства та ін. Запропоновано у структурі державного примусу такий захід, як «адміністративний нагляд за особами, звільненими від відбування покарань», відносити до структури «адміністративного примусу» як захід, спрямований на попередження чи профілактику вчинення правопорушень. Доведено, що особисті, соціальні, професійні та інші права співробітників органів і установ виконання покарань забезпечуватиметься шляхом комплексної реалізації на практиці низки заходів різної природи. На підставі аналізу доктринальних поглядів у науці адміністративного права щодо поняття адміністративного провадження, його характерних рис та елементів запропоновано визначення адміністративно-режимного провадження у сфері організації виконання покарань. Здійснено класифікацію адміністративно-режимних проваджень залежно від видів процесу та ін. Формуванню цілісного уявлення про сутність адміністративно-правових режимів у сфері організації виконання покарань сприяли висновки і рекомендації, спрямовані на подальший розвиток існуючих теоретико-правових положень, запропоновано нові вирішення наукового завдання щодо визначення адміністративно-правових режимів у сфері організації виконання покарань, а також шляхів оптимізації їх реалізації в Україні.^UThe dissertation is focused to in-depth analysis from the point of national and international experience of the general theoretical aspects of establishing and implementing the administrative and legal regimes in the field of organization of punishment execution and is the first comprehensive scientific research of the problem in national science of administrative law.The scientific novelty of the dissertation is due to the comprehensive definition of the nature and essence of administrative-legal regimes through the development of conceptual principles of the administrative and legal regimes implementation in the field of the organization of punishment execution; disclosure of peculiarities and significance of departmental control to ensure law and order in penitentiary bodies and establishments; systematization of appropriate measures of administrative influence; analysis of the role and place of the administrative and legal regimes in the regulation of the investigated legal relations arising in the criminal-executive activity of the relevant society institutions, etc. A measure such as "administrative supervision of persons released from serving sentences" is proposed in the structure of state coercion, to be attributed to the structure of "administrative coercion" as a measure aimed at warning or preventing of committing offenses. It is proved that personal, social, professional and other rights of employees of penitentiary bodies and establishments will be ensured through a comprehensive implementation of a number of different nature measures in practice. On the basis of the analysis of doctrinal views in science of administrative law regarding the concept of administrative proceedings, its characteristic features and elements, the definition of administrative-regime proceedings in the field of punishment execution is proposed. The classification of administrative-regime proceedings is carried out depending on the process types, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Каретін В. М. 
Обґрунтування параметрів інерційного планетарного запобіжного механізму гвинтових конвеєрів / В. М. Каретін. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на підставі сукупності узагальнених наукових результатів вирішено нове актуальне завдання підвищення технологічної ефективності процесу роботи гвинтових транспортних механізмів шляхом удосконалення конструкції та обґрунтування параметрів інерційної планетарної запобіжної муфти, яку виконано на основі біпланетарного інерційного механізму з рухомою реактивною ланкою. На основі проведених теоретично-експериментальних досліджень розроблено: аналітичні залежності, які дозволяють аналізувати переміщення точки дебалансу та механізму загалом; аналітичні залежності для визначення кінематичних і динамічних параметрів стопового режиму роботи гвинтового конвеєра з інерційною планетарною запобіжною муфтою; емпіричні рівняння, які характеризують зміну гальмівного обертового моменту стопового режиму роботи та коефіцієнта корисної дії передачі обертового моменту. На основі проведених теоретичних і експериментальних досліджень обґрунтовано основні раціональні параметри інерційної планетарної запобіжної муфти гвинтового конвеєра. Максимальний обертовий момент вихідного вала інерційної планетарної запобіжної муфти гвинтового конвеєра у стоповому режимі формується шляхом зростання енергії дебаланса за рахунок збільшення швидкостей обертання дебаланса навколо своєї осі та осі привода імпульсного модуля та змінюється в діапазоні 19,6 … 29,4 Н∙м за відповідного передаточного відношення приводу дебаланса, що дорівнює 2,2. Раціональне функціонування процесу роботи гвинтового конвеєра з метою забезпечення максимального гальмівного обертового моменту вихідного вала при виникненні перевантаження його робочих органів у межах від 20 Н∙м до 42 Н∙м, або початку стопового режиму роботи гвинтового конвеєра досягнуто за наступних параметрів: частота обертання вхідного вала інерційної планетарної запобіжної муфти від 262,5 об/хв до 437,5 об/хв; передаточне відношення приводу верхнього дебалансу від 2,0 до 3,2; передаточне відношення приводу нижнього дебалансу рівне 1,0.Конструктивна новизна технічного рішення захищена патентом України на корисну модель.^UIn the dissertation, on the basis of the set of generalized scientific results, the new actual problem of increasing the technological efficiency of screw transport mechanisms operation process is solved due to design improvement and substantiation of parameters of the inertial planetary safety clutch, which is produced on the basis of the biplanetary inertial mechanism with a mobile reactive link. On the basis of the conducted theoretical and experimental research the following has been developed: analytical dependences which allow to analyse the displacement of the imbalance point and the mechanism in general; analytical dependences for determination of kinematic and dynamic parameters of the operation stop mode of the screw conveyor with inertial planetary safety clutch; empirical equations that characterize the change in braking torque of the stop mode and the torque transmission efficiency. Grounded on the conducted theoretical and experimental research, the optimal parameters of the inertial planetary safety clutch of the screw conveyor are substantiated. The braking safety torque of the output shaft of the screw conveyor inertial planetary safety clutch in the stop mode is formed by means of increasing the imbalance energy due to acceleration of the imbalance rotation around its axis and the drive axis of the pulse module as well as range variation of 19.6 … 29.4 N∙m, when respective gear ratio of the imbalance drive equals to 2.2. Rational functioning of the process of the screw conveyor operation in terms of providing maximum braking torque of the output shaft in case of overload of its working parts in the range from 20 N∙m to 42 N∙m, or the beginning of the stop mode of the screw conveyor, is achieved by the following parameters: input shaft speed is from 262.5 rpm to 437.5 rpm; the gear ratio of the upper imbalance drive is from 2.0 to 3.2 and the lower imbalance drive is equal to 1.0. The annual economic effect achieved by increasing the technological capabilities of the screw conveyor is UAH 12,209.7. The research results were implemented at PJSC "TerA" (Ternopil), LLC "Ukraine" (Ternopil region, Pidvolochysk district) and PP "Ukraine-Agro-2C" (Khmelnytsky region, Chemerivtsi district) in technological lines, respectively, for transportation and dough formation and for transportation of bulk products and goods. Theoretical and practical results of the research were implemented in the educational process of Ternopil Ivan Puluj National Technical University during teaching the subject "Drives of Machines and Machine Complexes". The constructive novelty of the technical solution is protected by a patent of Ukraine for a utility model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лечаченко Т. А. 
Моделі та методи підтримки прийняття рішень в інформаційних процесах дуальної освіти. / Т. А. Лечаченко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального наукового завдання – розробленню моделей та методів підтримки прийняття рішень в інформаційних процесах дуальної освіти. Визначено джерела поширення, формування знаннєвого потенціалу в студента. Формалізація динаміки знаннєвих потенціалів дала можливість розробити моделі інформаційних процесів компонтетів веб-порталу дуального навчання.^UThe thesis is devoted to the solution of an important scientific problem concerning the development of models and methods for decision making support in informational processes of dual education. The sources of dissemination, formation of knowledge potential in the student are determined. The dynamics of the spread of knowledge potentials is formalized taking into account their diffusion-like redistribution


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дегтярьов Д. О. 
Цивільний контроль над Збройними Силами України: адміністративно-правові аспекти: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Д. О. Дегтярьов. — Б.м., 2024 — укp.

У роботі здійснено комплексне дослідження цивільного контролю над Збройними Силами України.У дисертації визначено, що цивільний контроль над Збройними Силами України у змістовому аспекті – це суспільне благо, яке приносить користь всім громадянам України шляхом забезпечення їх безпеки, захисту життя, здоров’я, честі та гідності, майна, різноманітних інтересів, яким може бути спричинена шкода у разі збройної агресії. У суб’єктному аспекті він є окремим видом реалізації органами публічної влади своїх повноважень, а суб’єктами громадянського суспільства – своїх прав у сфері моніторингу, аналізу і застосування відомостей про функціонування Збройних Сил України для підвищення ефективності їх діяльності та її відповідності принципам верховенства права, підзвітності і транспарентності.Обґрунтовано, що традиційні види цивільного контролю над Збройними Силами України потребують суттєвого оновлення. Здійснення контролю на основі спроможностей і визначених відповідно до них здатностей є оптимальною побудовою організації системи контролю, що дозволяє алгоритмізувати контрольні процедури, здійснювати відбір персоналу для суб’єктів контролю з урахуванням відповідних професійно важливих якостей, які обумовлюють наявність необхідних здатностей, атакож об’єктивно оцінювати якість самої контрольної діяльності.^UThe work carried out a comprehensive study of Civilian control over the Armed Forces of Ukraine: administrative and legal aspects.The paper determines that civilian control over the Armed Forces of Ukraine in a meaningful aspect is a public good that benefits all citizens of Ukraine by ensuring their safety, protecting their lives, health, honor and dignity, property, interests, which may be harmed in case of armed aggression. In the subjective aspect, it is a separate type of exercise by public authorities of their powers, and bycivil society actors – of their rights in the field of monitoring, analysis and application of information about the functioning of the Armed Forces of Ukraine in order to increase the effectiveness of their activities and its compliance with the principles of the rule of law, accountability and transparency.It is substantiated that the traditional types of civilian control over the Armed Forces of Ukraine need to be substantially updated. The implementation of control based on abilities and abilities determined in accordance with them is the optimal construction of the organization of the control system, which allows you to algorithmize control procedures, select personnel for subjects of control, taking into account the relevant professionally important qualities that determine the presence of the necessary abilities, and also objectively evaluate the quality of the control itself activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського