Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мельник К. В. 
Взаємодія товстої плити із системою гладких штампів за невідомих областей контакту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / К. В. Мельник ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку контактних напружень у товстій плиті, які виникають під системою гладких штампів з наперед невідомими областями взаємодії, та її застосування для дослідження контактної міцності роликових підшипників. Досліджено контактні задачі на базі моделювання основи півпростором у випадку, коли область контакту мала в порівнянні з розмірами тіла, або шаром, що лежить на жорсткому півпросторі або системі дискретних опор в загальному випадку. Побудовано методику розв'язування контактних задач для великої кількості штампів. Проведено дослідження процесу відставання плоских штампів від основи, що виникає за дії додаткового навантаження, яке прикладене поза штампами. Запропоновано підхід щодо зменшення максимальних контактних напружень під роликами різної форми за рахунок закруглення кінців ролика. Записано та розв'язано інтегральне рівняння для визначення контактних напружень у товстій плиті, що лежить на системі точкових опор і навантажена штампом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.639.2,022 + В251.630.14,022
Шифр НБУВ: РА376974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
2.

Мельник К. В. 
Гармонізація норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. В. Мельник ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Наведено авторську схему класифікації форм і засобів захисту трудових прав та інтересів працівників відповідно до юрисдикційності та неюрисдикційності їх природи. Виокремлено ряд проблем, що виникають у процесі гармонізації національного законодавства України про працю та міжнародних, регіональних норм у сфері захисту трудових прав працівників. Проаналізовано трудове законодавство України та доведено, що норми законодавства про працю, які регламентують захист трудових прав працівників є суперечливими, нестабільними та малозрозумілими, а також такими, що не передбачають сучасних форм і засобів захисту трудових прав працівників. Досліджено стан адаптації національного трудового законодавства до європейських і міжнародних норм, визначено проблеми реформування законодавства. Сформульовано рекомендації щодо покращання ефективності процесу гармонізації норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) + Х916.2 + Х892.19(4/8)189.4
Шифр НБУВ: РА383085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мельник К.І. 
Гранична роздільна здатність зондоформуючих систем на базі параметричних мультиплетів квадрупольних лінз: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / К.І. Мельник ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Розв'язано задачу підвищення просторової роздільної здатності іонних мікрозондів з енергією від одного до 10 МеВ і струмом іонних мікрозондів з енергією від одного до 10 МеВ і струмом близько 100 пкА. Розглянуто процеси формування іонних зондів. Розвинуто модель, яка описує нелінійну динаміку пучка заряджених частинок у зондоформувальних системах магнітних і електростатичних квадрупольних лінз, ця модель враховує всі власні та паразитні аберації до третього порядку включно. Визначено межову роздільну здатність мультиплетів магнітних квадрупольних лінз з урахуванням паразитних компонент поля у наближенні рівномірного розподілу частинок пучка у почаковому фазовому об'ємі. Уперше розглянуто вплив збільшення кількості лінз на роздільну здатність. Визначено межово допустимі паразитні компоненти поля даних лінз, коли їх внесок до уширення пучків на мішені є значно меншим від впливу власних аберацій, що дозволило визначити вимоги стосовно допусків виготовлення магнітопроводів лінз. Уперше показано наявність оптимуму робочої відстані та відстані між прямокутними об'єктним і кутовим коліматорами, коли система формує пучок з максимальною густиною струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.56,022 +
Шифр НБУВ: РА350680

Рубрики:

      
4.

Мельник К. Ю. 
Ринок цінних паперів України: суспільно-географічне дослідження: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / К. Ю. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено принципи та фактори функціонування національного та регіональних ринків цінних паперів з урахуванням взаємозалежності з економіками регіонів. Визначено особливості ринку цінних паперів, його територіальних утворень як інструментів економічних перетворень. Досліджено систему показників і проведено аналіз міжрегіональних відмінностей щодо рівня розвитку та стану функціонування регіональних ринків цінних паперів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення територіальної організації ринку цінних паперів України з метою посилення впливу держави на процес становлення та функціонування ринку цінних паперів і його територіальної організації. Обгрунтовано основні напрями розвитку ринку цінних паперів у контексті збалансованого розвитку національної економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.622.92 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА372275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мельник К.М. 
Розвиток науки в Україні у 50-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.М. Мельник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються проблеми діяльності наукових установ України у часи хрущовської "відлиги", їх матеріально-технічне та фінансове забезпечення, структура наукових кадрів, співробітництво науковців України із їх зарубіжними колегами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мельник К.Ю. 
Соціально-правовий захист працівників органів внутрішніх справ (проблеми теорії та практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / К.Ю. Мельник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Зроблено висновок, що основою професійної діяльності працівників органів внутрішніх справ є їх соціально-правовий статус, важливим елементом якого є гарантії соціально-правового захисту, які характеризують його з точки зору реальності, а також сприяють його практичній реалізації. Одержало подальшого розвитку розуміння суті соціально-правового статусу особистості в суспільстві та державі. Проаналізовано структурні елементи соціально-правового статусу працівників органів внутрішніх справ та надано їх визначення. Розглянуто систему соціально-правового захисту персоналу органів внутрішніх справ. Обгрунтовано розмежування близьких за значенням категорій: соціального забезпечення та соціального захисту, охорони прав, захисту прав та правового захисту. Вдосконалено поняття "правовий захист працівників органів внутрішніх справ", яке передбачає наявність правотворчої та правозастосовчої діяльності державних органів щодо захисту життя, здоров'я, честі, гідності, особистої недоторканості, інших громадянських та політичних прав, а також майна працівників органів внутрішніх справ та їх близьких. Розвинуто поняття "соціальний захист працівників оргнів внутрішніх справ". Визначено форми та запропоновано проект Концепції соціально-правового захисту персоналу органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + Х819(4УКР)112.01 п +
Шифр НБУВ: РА322344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мельник К. Ю. 
Трудові правовідносини службовців правоохоронних органів: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05 / К. Ю. Мельник ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 34 с. — укp.

Проаналізовано сферу дії трудового права та сформульовано пропозиції щодо її розширення. Розглянуто проблеми єдності та диференціації трудового права. Визначено суть понять: "трудові правовідносини службовців правовохоронних органів", "єдність трудового права", "диференціація трудового права", "конкурс у трудовому праві", "зміна трудового договору" та ін. Виокремлено коло органів, яківходять у систему правоохоронних органів, а також особливості трудових правовідносин їх службовців. Вивчено зарубіжний досвід правового регулювання правоохоронної служби. Проаналізовано сучасний стан правового регулювання виникнення, зміни, призупинення та припинення трудових відносин службовців правоохоронних органів України. Надано пропозиції щодо удосконалення проекту Трудового кодексу України, посилення його значення в системі трудового законодавства, а також стосовно розробки Закону України "Про прапвооохоронну службу України."

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)112.010.21
Шифр НБУВ: РА381683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мельник К. М. 
Фінансова безпека сільськогосподарських виробничих кооперативів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / К. М. Мельник ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено прагми фінансової розбалансованості в сільськогосподарських виробничих кооперативах (СВК). Обгрунтовано критерії оцінки, параметри виміру та розроблено систему маяків фінансової безпеки СВК. Визначено фінансові можливості та здійснено оцінку фінансової безпеки СВК. Розроблено методично-організаційні рекомендації щодо формування та гармонізації механізму фінансової безпеки даних кооперативів. Запропоновано конструктивні напрями модернізації методичних підходів щодо його діагностики. Розкрито передумови та визначено напрями розвитку фінансової безпеки даних кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321,8-93-995
Шифр НБУВ: РА371292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мельник К. П. 
Аудиторське забезпечення сталого розвитку сільських територій: теорія, методологія, практика. / К. П. Мельник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена формуванню наукових засад трансформації теорії, методології і практики аудиту на основі збільшення його технологічних можливостей і суспільної корисності при залученні до реалізації цілей сталого розвитку сільських територій. Вперше введено в теорію аудиту поняття «класичне ядро теорії аудиту» та «аудиторська політика суб'єкта аудиторської діяльності». Обґрунтовано цільову трансформацію формування та застосування професійних суджень аудитора для забезпечення сталого розвитку сільських територій, розроблено концептуальні основи аудиторського забезпечення сталого розвитку сільських територій, а також визначено концептуальні підходи до запровадження громадсько-аудиторського партнерства на сільських територій. Удосконалено підходи до: трансформації методології аудиту шляхом застосування рамкового методу розширення її меж за параметри аудиту фінансової звітності, формування стратегії виконання завдань аудиту суб'єктів сільських територій, виміру ефективності задіяння інституту аудиту до розвитку сільських територій; узгоджено нормативно-правові ініціативи регуляторів аудиторської діяльності та розподіл функціональних повноважень у національній системі аудиту; оптимізовано набір процедур аудиту суб'єктів сільських територій в умовах обмежених ресурсів аудиторської фірми та ін.^UThe thesis is devoted to the formation of the scientific foundations of the transformation of the theory, methodology and practice of audit based on the growth of its technological capabilities and public utility when involved in the implementation of the goals of sustainable development of rural areas. For the first time, the concept of “classical core of audit theory” was introduced into the terminological apparatus of audit theory, which is an integral concept of classical audit theories (adequacy, controlling, consulting) and theories of the need for the emergence and development of audit (agents, motivation, investor needs, procedures, confirmation, risks, etc.). The use of the category “audit policy of the subject of audit activity” was proposed. The main provisions (sections) of its content (mission, quality management, personnel development and gender equality, corporate ethics, partnership responsibility, pricing and remuneration of personnel, a roadmap for the development of public utility, professional and public activity) have been modeled. The purposeful transformation of the formation and application of the auditor's professional judgments has been substantiated to ensure sustainable development of rural areas, which is based on the determination of resource and methodical support, the expansion of the information base, the increase in the influence of behavioral factors, the specification of the target parameters for the application and optimization of the set of professional judgments of the auditor, as well as measures of their preparation, justification and application. The conceptual foundations of audit support for sustainable development of rural areas have been developed, which are based on the hypothesis of transformation of the audit system into an audit institute. Conceptual approaches to the implementation of public audit partnership in rural areas have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мельник К. В. 
Механізми забезпечення розвитку старостинських округів в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / К. В. Мельник. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження й обґрунтування теоретико-методичних засад механізмів забезпечення розвитку старостинських округів та розроблено науково-практичні рекомендації щодо їх удосконалення в умовах децентралізації влади в Україні ( у тому числі й у повоєнний період).Структурно-логічна схема дисертаційної роботи побудована на основі таких науково-дослідницьких блоків: аналіз теоретичних засад формування механізмів забезпечення розвитку старостинських округів в Україні; ідентифікація основних механізмів забезпечення розвитку старостинських округів в умовах децентралізації влади в Україні; обґрунтування науковопрактичних аспектів удосконалення механізмів забезпечення розвитку старостинських округів в Україні (у тому числі й у повоєнний період).Актуальність теми дисертаційного дослідження полягає в тому, що реформа децентралізації влади в Україні сприяла формуванню нової ланки місцевого самоврядування, якою є старостинські округи у межах територіальних громад. Громади отримали додаткові повноваження та нові можливості щодо вирішення проблем як економічного розвитку, залученняінвестицій, так і реалізації соціально спрямованих проектів, формування на нових засадах спільних угод між ТГ, бізнесом та жителями території, нових громадських інституцій, здатність визначати власні орієнтири стратегічного розвитку та за необхідності об’єднання зусиль усіх жителів певної території для вирішення критичних соціально-економічних проблем громади. Особлива відповідальність у цих питаннях покладається на старостинські округи та інститут старост, оскільки вони є важливим інституціональним елементом місцевого самоврядування, активно діючим суб’єктом з певними функціямита повноваженнями (актором системи управління), що створює можливості як безпосередньо вирішувати місцеві питання, так і досягати пріоритетних соціально-економічних цілей та вирішення завдань розвитку територій сіл та селищ.^UIn the thesis a comprehensive study and substantiation of the theoretical and methodological foundations of the mechanisms for ensuring the development of of starostynsky districts and scientific and practical recommendations for their improvement in the conditions of decentralization of power in Ukraine (including in the post-war period) were developed.The structural and logical scheme of the dissertation work is built on the basis of the following scientific and research blocks: analysis of the theoretical foundations of the formation of mechanisms for ensuring the development of of starostynsky districts in Ukraine; identification of the main mechanisms for ensuring the development of starostynsky districts in the conditions of decentralization ofpower in Ukraine; substantiation of the scientific and practical aspects of improving mechanisms for ensuring the development of starostynsky districts in Ukraine (including in the post-war period).The relevance of the topic of the dissertation research lies in the fact that the reform of decentralization of power in Ukraine contributed to the formation of a new administrative-territorial unit, which is starostynsky districts within territorial communities. Communities received additional powers and new opportunities to solve problems of both economic development, investment attraction, and the implementation of socially oriented projects, the formation of joint agreements between the TG, business and residents of the territory on new bases, new public institutions, the ability to determine their own guidelines for strategic developmentand the need to unite the efforts of all residents of a certain territory to solve critical social and economic problems of the community.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського