Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (291)Книжкові видання та компакт-диски (268)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайлов В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Михайлов В. Є. 
Кримінальна відповідальність за зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби: соціальна обумовленість та склад злочину: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. Є. Михайлов ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Я. Мудрого". — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини (ст. 130 КК України). З'ясовано соціально-історичні, нормативні та кримінологічні чинники встановлення та подальшого збереження кримінальної відповідальності за цей злочин. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки, а також обставини, що обтяжують кримінальну відповідальність. Доведено, що чинна редакція ст. 130 КК України не повною мірою відповідає сучасним теоретичним уявленням про правову регламентацію відповідальності за зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, та не може ефективно застосовуватись правоохоронними органами для протидії даному явищу. Доповнено й уточнено об'єктивні ознаки злочину й обставини, що обтяжують відповідальність. Сформульовано низку теоретичних висновків і пропозицій щодо вдосконалення редакції ст. 130 КК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА380181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михайлов В. С. 
Людиновимірність соціально-філософської традиції Давнього Китаю і сучасність: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. С. Михайлов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено теоретико-методологічні підходи до різноаспектного системного дослідження соціально-філософської й історіософської думки Давнього Китаю. Визначено основні принципи існування особистості в соціумі щодо поглядів давньокитайських філософів. Сформульовано принципові підходи до соціального та державного управління та підготовки управлінських кадрів відповідно до поглядів провідних філософських шкіл Давнього Китаю. Проаналізовано базові принципи китайської воєнної та політичної стратегії й обгрунтовано засади стратегічного мислення на перспективу в ракурсі їх критичного використання за умов сучасності. Розкрито погляди давньокитайских мислителів щодо усвідомлення сутності історичних процесів у контексті сучасного розуміння соціально-історичної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(5КИТ)3 + Ю6*18:С5*4
Шифр НБУВ: РА373263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Михайлов В.І. 
Магнітні, транспортні і резонансні властивості самодопійованих та допійованих кальцієм манганітів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.І. Михайлов ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Відзначено, що цей ефект сильніше виявляється у плівкових зразках. Проведено порівняння впливу тиску та магнітного поля на транспортні властивості керамічних і плівкових зразків манганітів з надлишком марганцю, що мають однакову сполуку. Установлено наявність лінійного підвищення температури Кюрі та більш інтенсивного переходу метал-діелектрик під тиском. Зроблено висновок, що ефекти тиску та магнітного поля більшою мірою виявляються у плівкових зразках, ніж у кераміках. Для манганітів з надлишком марганцю такі дослідження проведено вперше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.5,022 + В379.373,022 +
Шифр НБУВ: РА340878

Рубрики:

      
4.

Михайлов В.С. 
Методологічні засади статистики зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.01 / В.С. Михайлов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти формування статистики зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Розкрито зміст та організаційні особливості функціонування галузі, показано її зв'язок з іншими науковими дисциплінами. Проаналізовано сучасні економічні теорії, методи аналізу та макроекономічні моделі відображення зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено питання генезису концепції макроекономічних розрахунків і побудови сучасної Системи національних рахунків (СНР) редакції 1993 р. Досліджено основні визначення та поняття рахунків інших країн світу в СНР. Проаналізовано макроекономічні тотожності СНР, що відображають рахунок інших країн світу. Розглянуто теоретичні засади статистики платіжного балансу. Висвітлено основні поняття, класифікації та стандартні компоненти платіжного балансу та балансу зарубіжних інвестицій. Проаналізовано чинники, що впливають на стан платіжного балансу. Досліджено статистику руху капіталів і прямих іноземних інвестицій, розглянуто проблеми статистичного дослідження світових потоків технологій. Висвітлено питання впровадження методології платіжного технологічного балансу. Проаналізовано методичні та практичні аспекти інформаційного забезпечення процесу складання платіжного балансу України. Розглянуто основні концепції та визначення статистики зовнішньої торгівлі, розроблено методичні підходи щодо забезпечення достовірності статистичних даних. Досліджено організаційні форми та статистичну звітність у сфері зовнішньоі торгівлі товарами та послугами. Розглянуто проблеми організації вибіркових статистичних спостережнь у зовнішній торгівлі України. Досліджено методичні засади обліку послуг зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено систему показників і проаналізовано стан і динаміку торгового балансу України. Проаналізовано методологічні засади статистики цін зовнішньої торгівлі. Розглянуто проблеми застосування індексного методу та розроблено методологічні положення розрахунку індексів зовнішньої торгівлі в Україні. Обгрунтовано нові підходи щодо статистичного прогнозування зовнішньоторговельних цін. Наведено рекомендації щодо удосконалення методології проведення статистичних досліджень у галузі зовнішньоекономічної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)8 в + С62:У9(4УКР)8 в
Шифр НБУВ: РА337734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Михайлов В.В. 
Науково-методичні основи формування нормативної бази багатоборства військово-спортивного комплексу: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.В. Михайлов ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено систему оцінки результатів у багатоборстві військово-спортивного комплексу, розглянуто моделі його нормативного забезпечення. Розроблено науково-методичні засади нормативної бази багатоборства військово-спортивного комплексу. Вперше розроблено методи укладання таблиць нарахування очок у багатоборстві військово-спортивного комплексу на основі принципу теорії оцінок, сутність якого полягає в тому, що результати однакової складності повинні оцінюватися в однакову кількість очок. Встановлено, що коефіцієнт варіації очок, нарахованих за дані результати, має бути мінімальним і не перевищувати 10 %. Вперше розроблено структуру моделі змагальної діяльності багатоборців військово-спортивного комплексу різної спортивної майстерності, побудовану на 12-ти інтервалах групування, яка дозволяє визначити рівень підготовленості спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266 +
Шифр НБУВ: РА353722

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Михайлов В.С. 
Розроблення методологічних засад та принципів побудови радіонавігаційного забезпечення на внутрішніх водних шляхах України: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.04 / В.С. Михайлов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Запропоновано вирішення наукової проблеми підвищення безпеки судноплавства на внутрішніх судноплавних шляхах (ВВШ) України на основі використання єдиної методології формування та розвитку ефективного радіонавігаційного забезпечення суден за допомогою диференціальних систем. Запропоновано концепцію сучасного інженерно-кібернетичного підходу щодо створення комплексу радіонавігаційних засобів на базі використання диференціального режиму супутникових систем їх забезпечення для якісного нового рівня вирішення проблеми підвищення безпеки судноплавства на ВВШ країни. Розроблено структуру системи радіонавігаційного забезпечення безпеки плавання на ВВШ України. Запропоновано комлпекс рішень з удосконалення технічних і технологічних характеристик інформаційних каналів і засобів диференціальної системи радіонавігаційного забезпечення. Розроблено теоретичні засади та виконано розрахунки зон і радіусів дії контрольно-коректуючих станцій системи радіонавігаційного забезпечення для двох найважливіших діапазонів передачі диференціальних поправок - середніх і ультракоротких хвиль. Запропоновано рішенння для топологічної структури побудови системи контрольно-коректуючих станцій на ВВШ країни у зазначених діапазонах. Розроблено нові способи побудови, стратегію використання, розвитку та удосконалення локальних і регіональних диференціальних підсистем, а також державної диференціальної радіонавігаційної системи в інтересах річкового флоту України. Одержані результати впроваджено в практичну діяльність Центрального науково-дослідного інституту навігації та управління, а також учбовий процес Київської державної академії водного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О471.112.5 +
Шифр НБУВ: РА334855

Рубрики:

      
7.

Чуніхін К. В. 
Магнітне поле електромагнітів систем керування космічними апаратами / К. В. Чуніхін. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню математичної моделі магнітного поля електромагнітів постійного струму систем керування космічними апаратами з урахуванням неоднорідності намагнічування осердь циліндричної та складної форми. Інтегральне рівняння відносно поверхневої густини фіктивних магнітних зарядів перетворено на основі практично рівномірного розподілу намагніченості в поперечних перерізах осердя та за допомогою середніх за об'ємом кожного елемента осердя магнітних проникностей, що дозволяє розрахувати магнітне поле електромагнітів систем керування космічними апаратами з урахуванням крайових ефектів і кривої намагнічування матеріалу осердя. Досліджено вплив напруженості магнітного поля, створюваного котушкою, відносної довжини осердь циліндричної та складної форми з пермалою 50Н, а також розмірів і положень полюсних наконечників на магнітний момент електромагніту та сформульовано рекомендації для забезпечення його максимального ефективного питомого магнітного моменту.Достовірність теоретичних результатів підтверджено вимірюваннями середніх значень індукції магнітного поля в поперечних перерізах циліндричного осердя, порівнянням з опублікованими розрахунковими значеннями магнітного моменту циліндричних осердь та тестуванням математичної моделі за допомогою аналітичних розв'язків аналогічних електростатичних задач.^UThe thesis is devoted to the improvement of the mathematical model of magnetic field of DC electromagnets of spacecraft control systems considering the heterogeneity of the magnetization of the cores of cylindrical and complex shape. The integral equation with respect to the surface density of fictitious magnetic charges was transformed on the basis of almost uniform distribution of magnetization in the cross sections of the core and by means of the averages of the volume of each element of the core of magnetic permeabilities, which allows to calculate the magnetic field of electromagnets of spacecraft control systems taking into account the edge effects and the magnetization curve. The influence of the magnetic field intensity generated by the coil, the relative length of the cores of cylindrical and complex shape made of permalloy 50N, as well as the sizes and positions of the pole pieces on the magnetic moment of the electromagnet is studied and recommendations are made to ensure its maximum effective specific magnetic moment.The validity of the theoretical results is confirmed by measuring the mean values of the magnetic field induction in the cross sections of a cylindrical core, comparing it with the published calculated values of the magnetic moment of cylindrical cores, and testing the mathematical model using analytical solutions of similar electrostatic problems


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Петренко М. П. 
Визначення профілю соленоїдів для створення імпульсних магнітних полів за допомогою аналітичних розв'язків задач аналізу / М. П. Петренко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єктом дослідження є імпульсне магнітне поле, що утворюється масивними одновитковими соленоїдами при магнітно-імпульсній обробці металевих заготовок. Предметом дослідження є профілі масивних одновиткових соленоїдів, що забезпечують заданий розподіл імпульсного магнітного поля на поверхні оброблюваної металевої заготовки. В дисертаційній роботі вирішена науково-практична задача визначення профілів масивних одновиткових соленоїдів за допомогою аналітичних розв'язків задач аналізу імпульсного магнітного поля, що утворюється джерелами елементарної форми. Дослідження виконано за допомогою фундаментальних положень теоретичної електротехніки, математичної фізики, чисельних методів аналізу та сучасних інформаційних технологій.^UThe object of research is the pulsed electromagnetic field, which is created using massive single-turn solenoid in the process of electromagnetic forming of metal workpieces. The subject of research are profiles of massive single-turn solenoids which generate a given distribution of magnetic field at the surface of a metal workpiece. The scientific and practical task of determining the massive single-turn solenoid profiles is solved using analytical solutions of analysis problems for pulsed magnetic field which is created by elementary sources. The problems of scientific research were solved using fundamental concepts of theoretical electrical engineering, mathematical physics, numerical methods of analysis and modern informational technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Лютенко Л. А. 
Магнітно-імпульсне розширення трубчастих заготівок за допомогою імпульсів магнітного поля, «зрізаних» керованим вакуумним розрядником. / Л. А. Лютенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.13 – техніка сильних електричних та магнітних полів (14 – електрична інженерія) – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України, Харків, 2021.Дисертація присвячена визначенню форми, параметрів та способів отримання імпульсів зовнішнього магнітного поля, що забезпечують розширення металевої циліндричної трубчастої заготівки за допомогою зовнішнього індуктора. Отримано аналітичні розв'язки задач проникнення «зрізаних» імпульсів зовнішнього магнітного поля в тонкостінну циліндричну металеву заготівку, за допомогою яких зроблено критеріальний аналіз впливу форми імпульсу на електродинамічні зусилля, що діють на заготівку. Експериментально досліджено імовірність появи «зрізаних» імпульсів у розрядному колі магнітно-імпульсної устатковини з керованим вакуумним розрядником. Достовірність отриманих теоретичних та практичних результатів підтверджена експериментами на низьковольтному генераторі імпульсних струмів та виконаними технологічними операціями на основі магнітно-імпульсного розширення циліндричних заготівок за допомогою зовнішнього індуктора. Розроблено практичні рекомендації з визначення параметрів магнітно-імпульсної устатковини з керованим вакуумним розрядником для отримання «зрізаних» імпульсів розрядного струму і виконання технологічних операцій, основаних на розширенні тонкостінних металевих заготівок зовнішнім індуктором.Ключові слова: магнітно-імпульсна устатковина, керований вакуумний розрядник, «зрізаний» імпульсу струму, імовірність появи «зрізаних» імпульсів, зовнішній індуктор, розширення циліндричної заготівки.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences on a speciality 05.09.13 – technique of strong electric and magnetic fields (14 - Electrical engineering) – National technical university «Kharkiv polytechnic institute» of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2021.Dissertation devoted to determining the shape, dimensions and method for producing pulses of external magnetic field to ensure dilation of the metal cylindrical tube workpiece with an external inductor.Analytical solutions to the problems of penetration of «cut» pulses of the external magnetic field into thin-walled cylindrical metal workpiece are obtained, by means of which a criterion analysis of the influence of the pulse shape on the electrodynamic forces acting on the workpiece is carried out. The probability of the appearance of «cut» pulses in the discharge circuit of magnetic forming installation with a controlled vacuum switch has been experimentally investigated. The reliability of the results obtained was confirmed by experiments on a low-voltage generator of pulse currents and by performing technological operations on a magnetic forming unit based on expanding tubular workpieces using an external inductor. Practical recommendations for finding the parameters of magnetic forming installation with a controlled vacuum switch to obtain «cut» pulses of discharge current and perform the necessary technological operations of expansion of thin-walled metal workpiece by an external inductor are worked out.Key words: magnetic forming installation, controlled vacuum switch, «cut» pulse of current, probability of the appearance of «cut» pulse, external inductor, expansion of tubular workpiece.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Майборода Є. І. 
Оцінка геологічних ризиків при розвідці і оцінці запасів корисних копалин на прикладі родовищ карбонатних порід: автореферат дис. ... д.філософ : 103 / Є. І. Майборода. — Б.м., 2023 — укp.

Актуальність теми дослідження пов’язана із двома аспектами геологоекономічної переоцінки запасів карбонатної сировини. По-перше, це істотні зміни у структурі запасів вапняків, що спричинено обмеженим доступом родовищ Донбасу і Криму, де зосереджені запаси із якісною сировиною та сприятливими гірничо-геологічними умовами розробки споживання По-друге, це необхідність врахування геологічних та гірничих ризиків при проведенні геолого-економічної оцінки, які для родовищ карбонатних порід мають свою специфіку. Крім цього, у вітчизняному та міжнародному масштабі відбулось підвищення вимогпромисловості до якості карбонатної сировини у зв’язку із залученням нових технологічних процесів у металургії. Ці фактори зумовлюють необхідність і актуальність систематизації параметрів кондицій для підрахунку карбонатної сировини, визначення і застосування інструментів врахування геологічних ризиків і в результаті проведення геолого-економічної переоцінки родовищвапняків із застосуванням вдосконалених методик.В роботі проведено оцінку мінерально-сировинної бази карбонатних порід на різних рівнях – загалом вся мінерально-сировинна база, регіональний рівень і локальний рівень окремих родовищ. визначення оптимальних параметрів кондицій на карбонатну сировину для оцінки запасів та розробка інструментів врахування геологічного ризику при освоєнні родовищ карбонатної сировини.^UThe research topic relevance is related to two aspects of the geological and economic assessment of carbonate raw material reserves. Firstly, these are significant changes in the structure of limestone reserves, which is caused by limited access to deposits of Donbas and Crimea region, where reserves with high-quality raw materials and favorable mining and geological conditions are concentrated. Secondly, it is the need to take into account geological and mining risks when carrying out geological economic assessments, which have their own specificity for deposits of carbonate rocks. In addition, on a domestic and international scale, there was an increase in industry requirements for the quality of carbonate raw materials in connection with the involvement of new technological processes in metallurgy and construction industry. These factors determine the necessity and relevance of the systematization of the cut-offparameters for the calculation of carbonate raw materials, the definition and application of tools for taking into account geological risks and, as a result, the geological and economic reassessment of limestone deposits using improved methods.The paper evaluates the mineral and raw material base of carbonate rocks at different levels - in general, the entire mineral and raw material base of Ukraine, the regional level and the local level of individual deposits. Determination of optimal cutoff parameters for carbonate raw materials reserves assessment and development of tools for taking geological risk into account when developing and mining carbonate rocks deposits.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського