Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (286)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКІТІНА$<.>+<.>A=НЕЛІ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нелін О. І. 
Еволюція спадкового права в Україні (історично-правовий аспект): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / О. І. Нелін ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Проведено комплексний науково-теоретичний аналіз еволюції спадкового права в українських землях, які складають етнічну територію України, від потестарного суспільства до сьогодення. Простежено порядок спадкування на різних етапах розвитку історії українського народу, пов'язаних з існуванням чи відсутністю української державності. Обгрунтовано, що спадкове право формується та розвивається внаслідок встановлення приватної власності. Зазначено, що після входження України під протекторат Московської держави у 1654 р. на її територію не поширювалися дія російського законодавства, там діяли "прежние права". Особливі статті для Полтавської та Чернігівської губерній, які базуються на нормах українського звичаєвого права, були враховані російським царизмом під час проведення кодифікації права у першій половині XIX ст. і діяли в Україні до 1920 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА376978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нікітіна І. М. 
Затримка розвитку плода у вагітних, зайнятих у виробництві суперфосфату (прогнозування, профілактика та її лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. М. Нікітіна ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено дані про особливості перебігу вагітності та пологів, стану фетоплацентарного комплексу у жінок, зайнятих у сфері виробництва суперфосфату, а також прогнозування та вдосконалення методів профілактики та лікування порушень у функціональній системі мати - плацента - плід. Вперше встановлено антенатальні фактори ризику розвитку фетоплацентарної дисфункції у жінок, зайнятих у сфері виробництва суперфосфату. Виявлено, що вже з ранніх термінів гестації спостерігається порушення плацентогенезу, що супроводжується функціональною неповноцінністю фетоплацентарного комплексу (ФПК). Порушення плацентарної архітектоніки та гемоперфузії призводять до раннього виснаження компенсаторних можливостей ФПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216 + Р716.212.2 + Р124.717.7
Шифр НБУВ: РА373865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Нікітіна А.В. 
Лексико-стилістичний аналіз тексту як засіб удосконалення комунікативних умінь і навичок учнів 5 - 7 класів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.В. Нікітіна ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено ефективну методику застосування лексико-стилістичного аналізу тексту як комбінованого різновиду лінгвістичного аналізу та засобу вдосконалення комунікативної компетенції учнів 5 - 7 класів. Проаналізовано наукові засади лінгвістичного аналізу, методичне забезпечення лексико-стилістичного аналізу тексту на уроках української мови, визначено його місце в практиці роботи вчителів. Запропоновано класифікацію видів лексико-стилістичного аналізу й обгрунтовано специфіку використання кожного з них на основі виділених у експериментальній програмі принципів. Доведено, що рівень комунікативних умінь і навичок підвищиться, якщо навчання мови здійснювати на текстовій основі, з систематичним застосуванням різних видів лексико-стилістичного аналізу тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА311836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Нікітіна О.С. 
Новий метод лікування амбліопії за допомогою динамічних поліхроматичних "зернистих фігур": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.С. Нікітіна ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищеної ефективності лікування амбліопії у дитячому віці. Запропоновано новий метод лікування амбліопії. Він заснований на стимуляції макулярної зони амбліопічного ока за допомогою блискучих ахроматичних і кольорових зернистих зображень ("зернистих фігур"), що утворюються за допомогою спеціального оптичного пристрою. Представлено результати лікування 162 дітей з різними видами амбліопії. Клінічна апробація запропонованого методу лікування показує його високу ефективність: підвищення гостроти зору до 0,4 і вище досягнуто в 72%; повне вилікування амбліопії (гострота зору до 0,8 і вище) досягнуто в 37%; відновлення центральної фіксації досягнуто на 11 очах (з 16 очей, що мали нецентральну фіксацію до лікування). Новий метод може бути використаний самостійно, а також в комбінації з іншими методами лікування амбліопії, такими як Campbell-стимуляція. Метод ефективний, простий, надійний, фізіологічний і може бути альтернативою лазерстимуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27-542

Рубрики:

      
5.

Неліпа Д.В. 
Особливості інституціоналізації соціального партнерства (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.В. Неліпа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено інституалізацію соціального партнерства у двох сферах суспільного життя: громадянського суспільства та правової держави у контексті їх взаємодії. Вперше у вітчизняній політології доведено, що у громадянському суспільстві процес інституціоналізації передбачає легітимізацію соціального партнерства основними суб'єктами соціально-трудових відносин, а у сфері компетенції правової держави - формально-юридичне закріплення правил функціонування профспілок, об'єднань роботодавців та органів їх співробітництва. Показано, що посилення функцій держави у сфері регулювання соціально-трудових відносин на основі принципів соціального партнерства й підвищення її відповідальності за стан і рівень розвитку соціальної сфери є закономірним результатом еволюції форм державного втручання в економічні відносини та зміни характеру взаємин між найманими працівниками й роботодавцями. Уточнено системний характер соціального партнерства й охарактеризовано його основні моделі. Комплексно проаналізовано передумови виникнення та розвитку соціального партнерства в Україні, визначено особливості його інституціоналізації, головною серед яких є одночасність становлення соціального партнерства та громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА339970

Рубрики:

      
6.

Нікітіна О.В. 
Патоморфологічні аспекти захворювань щитовидної залози людини у Придніпровському промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.В. Нікітіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 16 с. — укp.

Вперше виконано статистичний аналіз даних про патологію щитовидної залози (ЩЗ) у регіоні, отриманих протягом 16 років. Розглянуто нозологічну структуру захворювань ЩЗ. Розроблено та впроваджено ряд методів гістологічної діагностики: методику позасудинної перфузії тканини залози 5 % розчином желатину для виявлення Ф-оболонки на напівтонких зрізах; спосіб оцінки стадій передпухлинних та пухлинних процесів ЩЗ за станом деяких елементів її строми (дендритичні клітини, перифолікулярні гемокапіляри).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-2
Шифр НБУВ: РА313271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Нікітіна Т. Є. 
Перевірка валідності класових схем в соціології (на прикладі класової схеми Дж. Голдторпа): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.02 / Т. Є. Нікітіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Уточнено зміст поняття валідності на основі аналізу класичних і сучасних робіт, встановлено її місце серед основних характеристик якості соціологічного вимірювання й надано основні методи її перевірки. Виділено й окреслено окремий тип вимірювальних інструментів - класові схеми. Розроблено узагальнену схему перевірки валідності класових схем, що грунтується на теорії, покладеної в основу класової схеми, та на застосуванні порівняльного аналізу. Проведено перевірку надійності та валідності класової схеми Дж. Голдторпа для України на основі даних емпіричних соціологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422 в519
Шифр НБУВ: РА380295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нікітіна Л.О. 
Правові засади формування місцевих бюджетів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.О. Нікітіна ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто повноваження у галузі бюджетної діяльності місцевих органів самоврядування. Здійснено комплексне дослідження законодавства України та особливостей норм Бюджетного кодексу України про формування доходів місцевих бюджетів. Проаналізовано історичний розвиток бюджету, а також процес його становлення як економічної та юридичної категорії. Визначено сутність та функції бюджету, встановлено принципи побудови бюджетної системи України. Досліджено природу місцевих бюджетів та їх роль у діяльності органів місцевого самоврядування, визначено критерії наповнення їх бюджетів. Встановлено сутність бюджетного процесу на стадії виконання бюджету та затвердження звіту про його виконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА330588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Нікітіна О.А. 
Профілактика стресового нетримання сечі в жінок у пізньому післяпологовому періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Нікітіна ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано способи профілактики стресового нетримання сечі (СНС) в породіль у пізньому післяпологовому періоді. Проведено рангову оцінку біологічних, соціальних та акушерсько-гінекологічних факторів ризику розвитку СНС за величиною коефіцієнта кореляції і показників скорочувальної здатності м'язів тазового дна. Розроблено методику індивідуального прогнозу розвитку симптомокомплексу СНС для породіль. Запропоновано спосіб корекції патологічних змін у нервово-м'язових структурах тазового дна та надано оцінку його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.024.1-5
Шифр НБУВ: РА327015

Рубрики:

      
10.

Нікітіна І.В. 
Психологічні особливості суб'єктного самовизначення особистості в період повноліття: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.В. Нікітіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Подано психологічний аналіз самовизначення особистості як суб'єкта активності в умовах навчання у вищих закладах освіти. Розвинуто новий напрямок гуманістичної психології і філософії, пов'язаний з розвитком суб'єктної активності людини. Встановлено, що період повноліття є сензитивним для розвитку суб'єктного самовизначення особистості. Здійснено аналіз проблеми суб'єктного самовизначення особистості студента як суб'єкта активності в умовах навчально-виховного процесу ВЗО. Розкрито психологічний зміст поняття "суб'єктне самовизначення особистості", його динаміку в індивідуально-психологічному просторі людини. Виділено психологічні детермінанти і критерії самовизначення особистості як суб'єкта активності в період повноліття. Встановлено глибокий зв'язок досліджуваного процесу з розвитком суб'єктної активності та з самоставленням особистості. Вивчено структуру процесу суб'єктного самовизначення особистості як мотиваційного вчинку. З'ясовано, що гловним механізмом його функціонування виступає механізм породження та прийняття смислу "Я - як суб'єкт активності". Запропоновано практикум зі суб'єктного самовизначення особистості студента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА308216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Нікітіна О. П. 
Психолого-педагогічні передумови ставлення до грошей в системі відношень особистості юнацького віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. П. Нікітіна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості психолого-педагогічних передумов формування ставлення до грошей у системі відношень особистості та шляхів формування конструктивного ставлення до грошей в юнацькому віці. Теоретично проаналізовано й емпірично вивчено специфіку ставлення до грошей у системі відношень особистості юнацького віку, встановлено особливості взаємозв'язку психологічних характеристик ставлення до грошей та компонентів відношення до себе, до інших, до провідної діяльності у юнацькому віці. Систематизовано знання про систему психолого-педагогічних передумов ставлення до грошей. Виділено монетарні типи особистості юнацького віку. Висвітлено динаміку показників ставлення до грошей протягом юнацького віку. Розроблено розвивально-корекційну програму, спрямовану на формування конструктивного ставлення до грошей особистості юнацького віку, й емпірично підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.235 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА384066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Нікітіна О.О. 
Регуляція активності екзопротеїназ молокозсідальної дії штамів iHirschioporus laricinus (Karst.) Ryv./i: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.О. Нікітіна ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56,022

Рубрики:

      
13.

Нікітіна О.В. 
Резонансні перетворювачі постійної напруги з фазовим регулюванням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.В. Нікітіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 23 с. — укp.

Розвинуто теорію резонансних перетворювачів з фазовим регулюванням. Досліджено електромагнітні процеси у резонансних перетворювачах з фазовим регулюванням. Розроблено математичні моделі послідовного та послідовно-паралельного резонансних перетворювачів, розраховано статичні характеристики. Розроблено динамічну модель резонансного перетворювача для оцінювання динамічних характеристик і розрахунку параметрів регулятора. Одержано аналітичну залежність комутаційної частоти від тривалості прямої фази перетворення, яка дозволяє оцінити вплив навантаження та величини реактивних елементів резонансного контуру на діапазон регулювання резонансного перетворювача. Розроблено систему й алгоритми синхронного фазового управління, що забезпечують високі технічні характеристики перетворювачів. З використанням результатів дослідження створено експериментальні зразки резонансних перетворювачів з поліпшеними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562 +
Шифр НБУВ: РА360588

Рубрики:

      
14.

Нікітіна 
Сіль Рейнеке (NH4[Cr(NCS)4(NH3)2].H20) у прямому синтезі комплексів мідь(ІІ)/хром(ІІІ) з N-донорними лігандами: автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / Віталіна Миколаївна Нікітіна ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4 + Г121.316-4 + Г3 різнометалічні
Шифр НБУВ: РА367104

Рубрики:

      
15.

Нікітіна І. В. 
Становлення і розвиток національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / І. В. Нікітіна ; НАН України ; Українське товариство охорони пам'яток історії і культури ; Центр пам'яткознавства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР)76: Т3 + Т3(4УКР-6КРИ)-22 Севастополь
Шифр НБУВ: РА369355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Нікітіна Н.О. 
Тест-методи хімічного аналізу з візуальною індикацією: метрологічне забезпечення, нові тест-системи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.О. Нікітіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано новий підхід щодо оцінювання метрологічних характеристик тестового аналізу з візуальною індикацією та створено нові тест-системи для напівкількісного визначення забруднювачів і загальних показників якості водних середовищ. Встановлено, що іммобілізація реагентів у желатиновій плівці призводить до змін їх кислотно-основних і комплексоутворюючих властивостей. Адекватність наведених методик підтверджено за допомогою методу "введено - знайдено" та незалежним методом аналізу. Розроблено методику оцінювання метрологічних характеристик тестового аналізу з використанням числових методів. У науковий обіг введено поняття "відносної ширини області ненадійної реакції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101-1 с4 +
Шифр НБУВ: РА344687

Рубрики:

      
17.

Нікітіна Н.П. 
Формування громадянської позиції учнів у навчально-виховному процесі педагогічного ліцею: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Н.П. Нікітіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження проблем формування громадянської позиції учнів педагогічних ліцеїв у навчально-виховному процесі, розкрито її сутність, визначено складові, показники їх сформованості, місце в системі цінностей педагогічної діяльності. Обгрунтовано технологію формування громадянської позиції учнів (мотиваційно-цільового, діагностичного, когнітивного, процесуального контрольно-корегуючого компонентів). Розглянуто педагогічні умови організації доцільної педагогічної взаємодії суб'єктів навчально-виховного процесу, урахування реальних умов життєдіяльності освітніх установ, сприяння самоврядуванню в педагогічних ліцеях як школам демократії. Доведено, що технологічна організація навчально-виховного процесу допомогла простежити динаміку формування громадянської позиції учнів від потенційної до реалізованої, а також від ситуативної до інтегративної якості, визначено рівні її сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч424(4УКР)714.5 +
Шифр НБУВ: РА350704

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Нікітіна А. О. 
Строки в кримінальному праві та їх значення / А. О. Нікітіна. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація є першим в Україні комплексним дослідженням строків у кримінальному праві, здійснене шляхом розкриття їх сутності, аналізу в окремих інститутах та нормах кримінального права, вивчення зарубіжного досвіду, розгляду теоретичних та практичних проблем, що виникають під час застосування кримінально-правових строків, розроблення правил їх обчислення. На підґрунті вивчення й аналізу існуючих в юридичній науковій думці підходів на строки запропоновано визначення строків у кримінальному праві як передбачений законом або встановлений судом період часу, з яким закон пов'язує початок, реалізацію і закінчення кримінально-правових відносин. Обґрунтовується доцільність розрізнення в контексті кримінального права понять «строк» і «термін». Виділяються наступні ознаки строків у кримінальному праві: 1) юридична природа, оскільки вони наділені правовою формою, закріплені в кримінальному законі та щодо конкретного правовідношення тягнуть для його суб'єктів настання кримінальних наслідків; 2) кримінально-правові строки мають юридичну силу, оскільки їх реалізація забезпечується державою; 3) мають загальнообов'язковий характер, – вони безособові, тобто поширюються на всі кримінально-правові відносини та відносно-постійні; 4) будучи конкретним виразом часу, володіють певною тривалістю; 5) строки в кримінальному праві мають спеціальні правила обчислення; 6) визначеність строків через традиційні часові критерії; 7) кримінально-правові строки направлені на конкретних адресатів, тобто суб'єктів кримінальних правовідносин; 8) є різними за змістом та особливостями застосування і залежать від змісту правовідношення в межах якого вони встановлюються; 9) наявність певних наслідків для учасників кримінально-правових відносин. Акцентується увага на відмінностях між поняттями «перебіг» та «обчислення». Запропоновано класифікацію кримінально-правових строків. Виділяються загальні та спеціальні функції строків у кримінальному праві. Відмічається важливе значення строків у кримінальному праві, що проявляється у наступному: 1) кримінально-правовий строк є найважливішим засобом врегулювання та упорядкування кримінально-правових відносин; 2) кримінально-правовий строк встановлює чіткі часові межі (початок та кінець) існування кримінально-правових відносин або мінімальні та максимальні межі відбування покарання у часі; 3) кримінально-правовий строк стимулює учасників кримінально-правових відносин; сприяє виконанню дій, передбачених кримінальним законом; 4) слугує для захисту прав учасників кримінально-правових відносин; 5) перебіг кримінально-правового виступає умовою для застосування заходів кримінально-правового характеру; 6) час вчинення злочину, який так чи інакше є певним періодом (строком) виступає в якості: а) обов'язкової ознаки об'єктивної сторони складу злочину, якщо ця ознака включена в диспозицію статті законом про кримінальну відповідальність; б) кваліфікуючої ознаки об'єктивної сторони складу злочину; 7) строки в кримінальному праві сприяють індивідуалізації кримінальної відповідальності та покарання; 8) визначені законом строки, забезпечують законне та обґрунтоване звільнення особи від кримінальної відповідальності та покарання, погашення судимості тощо.У дисертації надано характеристику строків в інститутах Загальної частини кримінального права: звільнення від кримінальної відповідальності, звільнення від покарання та його відбування, судимості. В рамках Особливої частини КК України проведено аналіз строків у диспозиціях та санкціях норм.На підставі проведеного аналізу внесено пропозиції стосовно вдосконалення чинного кримінального законодавства та практики застосування його норм.^UThe thesis is devoted to theoretical and practical problems arising in the application of the terms in the criminal law of Ukraine, analysis, disclosure of their essence and clarification of the place of terms in individual institutions and norms of criminal law; considered foreign experience; investigated the rules for calculating criminal terms. The concept of terms in criminal law is developed, their most significant criminal features, functions and value are defined. Based on the analysis made, suggestions were made to improve the existing criminal legislation and the practice of applying its norms.Terms in criminal law – period of time prescribed by law or established by the court, with which the law links the beginning, implementation and termination of legal relations.The terms play an important role in the criminal law, which may be exemplified as follows:1) criminal-legal term is regarded to as the most significant instrument for the regulation and ordering of the criminal legal relations; 2) criminal-legal term establishes the clear time boundaries (beginning and termination) for the subsisting criminal-legal relations or sets the time frame (minimal and maximal term) for serving the sentence; 3) the criminal-legal term stimulates the parties within the criminal-legal relations; as well as facilitates the performance of the actions stated by the criminal law; 4) serves for the protection of the rights of the criminal-legal relation parties; 5) serves as a condition necessary for the implementation of the criminal-legal acts; 6) time of the crime committing, which in any case still constitutes a certain time period (term) shall be regarded to as: a) an indispensable characteristic of the objective element of crime if such a characteristic is included to the article of the criminal liability law; b) a qualifying characteristic of the objective element of crime ; 7) terms contribute to the personalisation of the criminal responsibility and individualising the sentence; 8) terms stated by the law provide a lawful termination of the individual's criminal responsibility, and clearing of the criminal record, etc.The present thesis offers a list of the term characteristics typical of the institutions belonging to the General section of law: termination of the criminal responsibility, exemption from punishment and full waiver of penalty. In addition to this the analysis of the term within the framework of the Special section of the Ukrainian Criminal Code has been held.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Алієв А. М. 
Сервісна політика держави: принципи та механізми реалізації. / А. М. Алієв. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню поняття та явища сервісної політики держави через виокремлення та деталізацію її базових принципів та механізмів практичної імплементації. У ході дослідження було проаналізовано наукові роботи українських та зарубіжних дослідників, присвячені вивченню теоретичних та практичних передумов формування сервісного підходу до державної політики, еволюції цього напряму, його прикладного потенціалу.Виявлено ідейно-теоретичні засади сервісного підходу (новий державний менеджмент, теорії трансакційних витрат та агентських відносин, концепція демократії участі, належне врядування), окреслено активний понятійно-категоріальний інструментарій з теми дослідження, охарактеризовано суспільний контекст розгортання сервісної політики держави (постіндустріалізм).^UThe dissertation is devoted to the research of the concept and phenomenon of the state service policy through the detection and detalization of its basic principles and mechanisms for practical implementation. In the course of the research, the scientific papers of the Ukrainian and foreign researchers devoted to the study of theoretical and practical preconditions for the formation of a service approach to state policy, evolution of this direction, and its application potential were analyzed.The ideological and theoretical foundations of the service approach (new public management, agency and transaction cost theories, participatory democracy, good governance) are outlined, an active concept-categorical toolkit on the topic of research is described, and the social context of the deployment of state service policy (post-industrialism) is observed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гребоножко Є. П. 
Концептуалізація досвіду формування та використання людського потенціалу в системі державного управління / Є. П. Гребоножко. — Б.м., 2020 — укp.

Автором доведено, що в основі концептуалізації досвідуформування та використання людського потенціалу в системі державногоуправління України має бути розуміння сутності концепту і феномену«людський потенціал», який має таку специфіку, як системність, зовнішняобумовленість, непрозорість, стратегічність.Доведено, що відбувся перехід від трудової до публічної концепціївідносин в системі державної служби України, що передбачає інший поглядщодо ототожнення робітників і службовців, яке було характерно для країнсоціалістичної системи права, відповідно до доктрини якою кожна людина береучасть у житті суспільства незалежно від сфери застосування його праці.6У результаті дисертаційного дослідження розв'язано актуальне завдання,яке полягає у розробці концептуальних положень та адаптації сучаснихнаукових підходів щодо формування та використання людського потенціалу всистемі державного управління в умовах трансформацій суспільства.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що вониможуть бути використані для подальших теоретичних та практичнихдосліджень у сфері державного управління, для вироблення курсу політичнихреформ та плану розвитку держави, що відповідає як світовим реаліям, так іукраїнським особливостям; у навчальному процесі при підготовці курсів іздержавного управління, спеціальних навчальних курсів з теорії функціонуванняелектронного урядування.^UАuthor has developed the definition of human potential in thesystem of public administration, scientifically based on the classical theory ofhuman potential, as a system of public relations on the use in the process ofproduction and education of the new value of productive capabilities and abilitiesof man by including professional orientation in the system of public administrationin Ukraine as a factor in the formation and use of human potential, the essence ofwhich is to take into account professional orientation.The author has proved that the conceptualization of the experience of humanpotential usage and formation in the system of public administration of Ukraineshould be based on the understanding of the essence of the concept and thephenomenon of «human potential», which has such specifics as systematicity,external conditionality, opacity, strategic orientation.It has been proved that there has been a transition from the labor to thepublic concept of relations in the system of the civil service of Ukraine, whichprovides a different view on the identification of workers and employees, whichwas characteristic for the countries of the socialist system of law, according to thedoctrine of which every person participates in the life of society regardless thesphere of application of his labor.As a result of the dissertation research, the pertinent task has been resolved,which consists in the development of conceptual provisions and adaptation ofmodern scientific approaches to the formation and use of human potential in thesystem of public administration in the conditions of transformation of society.The practical value of the results lies in the fact that they could be used forfurther theoretical and practical research in the field of public administration, forthe elaboration of a course of political reforms and a plan of development of thestate, meets both world realities and Ukrainian peculiarities, in the educationalprocess in the preparation of courses on public administration, special trainingcourses on the theory of electronic government functioning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського