Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (468)Книжкові видання та компакт-диски (387)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКОЛАЄВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ніколаєв А.С. 
Інтраопераційна і лімфотропна імунопрофілактика рецидиву поверхневих форм раку сечового міхура вакциною БЦЖ: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.06 / А.С. Ніколаєв ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність розробки більш ефективного методу профілактики рецидиву пухлин сечового міхура вакциною БЦЖ. Удосконалено метод профілактики рецидиву поверхневих епітеліальних пухлин сечового міхура вакциною БЦЖ. Підтверджено позитивний вплив удосконаленого способу введення даної вакцини на ключові імунологічні, гістологічні та гістохімічні показники протипухлинної резистентності у хворих на рак сечового міхура на стадіях T1-2aN0M0G1-3. Доведено відсутність негативного впливу удосконаленого способу введення зазначеної вакцини БЦЖ на органи сечової та статевої систем, а також на організм у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695-6-59
Шифр НБУВ: РА309604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ніколаєва А.О. 
Структурно-семантична характеристика термінології програмування, комп'ютерних мереж та захисту інформації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.О. Ніколаєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Термінологічну лексику програмування розглянуто як складний комплексний об'єкти і проаналізовано як систему. Визначено тематичні групи номінацій комп'ютерної галузі, описано словотвірні процеси у терміносистемі. Виявлено специфіку лексико-семантичних ознак дослідженої термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34: з + З970,66
Шифр НБУВ: РА319608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Ніколаєв О.В. 
Розробка методики та пристрою контролю параметрів технічного стану технологічних об'єктів підземних сховищ газу в умовах Донецького басейну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Ніколаєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику та систему контролю технічного стану ємнісним методом, яка дає змогу контролювати кут трубопроводів та відносне просідання технологічних об'єктів підземного сховища газу. З використанням даних розробленої системи запропонована методика дає змогу контролювати величину розподілу напружень у трубопроводах, визначати місце максимальних напружень. Розроблено ємнісний первинний перетворювач, у якому враховано особливості його експлуатації в групах до 30 шт. розподілених на значних відстанях. Особливу увагу приділено питанню роботи первинного перетворювача за різних температур, що мають місце протягом року. Проведено метрологічний аналіз розробленої системи та первинного перетворювача, а також лабораторні та натурні дослідження розробленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-07с +
Шифр НБУВ: РА325414

Рубрики:

      
4.

Ніколаєва Н.Б. 
Жіноцтво в соціально-економічному та політичному житті США з кінця XVIII ст. до 1920 р. (проблема досягнення рівноправності): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Б. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальний статус та права жінок у соціально-економічній, юридичній та політичній сферах у період від створення держави Сполучені Штати Америки до 1920 р. Розглянуто правовий стан жіноцтва в соціально-політичному житті на ранньому етапі існування США. Вивчено відмінності в юридичному статусі чоловіків та жінок. Простежено еволюцію статусу жінки в соціально-економічному житті країни, в тому числі у сфері оплачуваної праці, визначено причини змін в економічних правах та становищі жінок. Визначено роль суфражистського руху в розширенні рівноправності американських жінок у політичній та соціально-економічній сферах життя. Висвітлено вплив соціальних стандартів мислення і поведінки на проблему жіночих прав і можливостей, виявлено чинники формування соціально-економічного, юридичного та політичного статусу американських жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)5-297 + Т3(7США)61-297 +
Шифр НБУВ: РА328097

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Ніколаєва О.К. 
Вплив індукційного прогріву на міцнісні характеристики залізобетонних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.К. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено та впроваджено до практики будівельного виробництва науково обгрунтованих рекомендацій з формування розрахункового методу оцінки впливу індукційного прогріву на якість продукції заводського домобудування та безпосередньо на будівельному майданчику. Проаналізовано методи теплової обробки залізобетонних виробів і методів розрахунку міцності бетону різних видів твердіння. Одержано експериментальні залежності кінетики механічних характеристик бетону, який піддається індукційному прогріву. Визначено коефіцієнт умов роботи бетону для конструкцій, які піддавались індукційному прогріву та призначених для звичайних умов експлуатації. Уперше для індукційного прогріву розроблено теоретичну залежність кінетики міцності бетону, набраної за час прогріву, визначено параметри моделі для конкретних умов виробництва. Запропоновано та експериментально випробувано багатофункціональний варіант індуктора, виконаного з дискретних накладних елементів замість суцільної стаціонарної обмотки, що забезпечує мобільність прогріву за умов заводського виробництва та на будівельному майданчику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.206.4 +
Шифр НБУВ: РА325421

Рубрики:

      
6.

Ніколаєва О.А. 
Асимптотичні методи статистики лічильних процесів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / О.А. Ніколаєва ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2003. — 14 с. — укp.

Одержано достатні умови, за яких логарифм процесу локальної щільності є семімартингалом, спеціальним семімартингалом та виписано відповідні розкладення. Здобуто канонічне представлення логарифму відношення правдоподібності як семімартингалу та знайдено відповідний триплет предбачуваних характеристик. Для логарифму відношення правдоподібності у непараметричній постановці доведено закон великих чисел, теореми про слабку збіжність. У параметричній постановці для випадку близьких гіпотез здобуто асимптотичне розкладення логарифму відношення правдоподібності та встановлено властивості нормованого відношення правдоподібності. Доведено теореми про великі відхилення для лічильників процесів з детермінованими компенсаторами, які змінюються періодично. З застосуванням результатів дослідження вивчено асимптотичні властивості логарифму локальної щільності мір у випадку процесів відновлення, а також асимптотичні властивості критерію Неймана - Пірсона й оцінок максимальної правдоподібності та байєсовських оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.6,0 +
Шифр НБУВ: РА327699

Рубрики:

      
7.

Ніколаєва Н.Г. 
Семантико-синтаксична організація речень з дієслівними предикатами мовлення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Г. Ніколаєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 27 с. — укp.

З'ясовано семантичну суть предикатів мовлення та визначено їх класифікаційні межі. Встановлено, що формування структурних типів речень з дієслівними предикатами мовлення зумовлюється валентнісними особливостями предикатів, типом варіантної актуалізованості валентності предиката та несубстанціальними характеристиками предикатів. З'ясовано типи реалізації структурних схем речень з предикатами мовлення, встановлено варіанти структурно-морфологічного їх втілення, здійснено диференціацію та класифікацію основних типових значень дієслівних речень з предикатами мовлення, а також виявлено, що явище асиметрії у синтаксичних конструкціях спостерігається у разі змістової трансформації пропозиції, за наявності детермінантів або у випадку лексичних особливостей компонентів структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА324999

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Ніколаєв Є.Б. 
Обгрунтування параметрів зволоження пласта під час вибухової відбійки вугілля для попередження пилогазоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Є.Б. Ніколаєв ; Держ. Мак. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2004. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності та особливості формування у вугільному пласті попередньо зволоженої зони, визначено параметри зволоження для попередження пилогазоутворення під час вибухової відбійки вугілля. Наведено оцінку сучасних способів і засобів попередження проявів пилогазового фактора у процесі вибухової відбійки вугілля за критерієм ефективності, запропоновано шляхи їх удосконалення. Визначено залежності впливу зволоження на зміни деформаційних характеристик вугілля і процеси пилогазоутворення під час його вибухової відбійки, обгрунтовано можливість керування даними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.23 +
Шифр НБУВ: РА331711

Рубрики:

      
9.

Ніколаєв О.М. 
Методичне забезпечення оперативного та тематичного контролю в умовах особистісно орієнтованого навчання фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Ніколаєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність використання оперативного та тематичного контролю під час навчання фізики на базі застосування еталонних вимог і визначено шляхи реалізації запропонованої методики. Встановлено, що за умов переходу до пошуково-творчих схем засвоєння пізнавальних задач впровадження еталонів контролю є однією з передумов результативного навчання. Розроблено технологічні схеми й обгрунтовано методику здійснення оперативного та тематичного контролю, доведено продуктивність їх впровадження у навчально-виховний процес. Зазначено, що основна мета оперативного контролю - досягнення нижчого рівня засвоєння пізнавальної задачі. Створено методичні вказівки для здійснення оперативного та тематичного контролю у навчанні фізики на базі використання еталонних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА334353

Географічні рубрики:

      
10.

Ніколаєв С.Ю. 
Оптимізація рухової активності студенток залежно від психофізичних особливостей: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.Ю. Ніколаєв ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано комплекс організаційно-педагогічних умов, які визначають рівень рухової активності студенток вищих закладів освіти. Створено диференційовану програму оздоровчих занять з урахуванням психофізичних особливостей студенток, розроблено комплекси фізичних вправ і дозування навантажень для розвитку їх психофізичних можливостей. Визначено кількісні взаємозв'язки між показниками психофізичних особливостей, рівнями рухової активності та фізичної підготовленості студенток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА331897

Рубрики:

      
11.

Ніколаєвська Ю.В. 
Символ Дзеркала в музиці: від метафори до метафізики образу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ю.В. Ніколаєвська ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу положень загальної теорії символу та положень музичної семіотики запропоновано інваріантну структуру музичного символу як художнього виміру. Висвітлено семантичні та логічні функції Дзеркала як предмету культури. Вивчено специфіку виявів принципу дзеркала в музиці, систематизовано функції Дзеркала в музичному творі (ідею, образ, метафору, техніку, символ). Досліджено музикознавчу проблематику в аспектах: співвідношення "дзеркала" та інтерпретації (виконавської та слухацької), інтроспекції та сприйняття, свідомості та мислення, символізація музичного тексту та мовлення. Існуючу ієрархію виявів дзеркала в музиці доповнено новими категоріями - своєрідними синонімами Дзеркала, які є ключовими для осягнення символу дзеркала в музиці: свідомість автора; "Я - Свідомість", тип спілкування ("Я - Я"; "Я - Інший"). Запропоновано концепцію, за якою ключове поняття "Я - Свідомість" пов'язане з духовною сутністю авторського "Я" та "героя" твору як його відображення. Розглянуто ідею належності Дзеркала до метафізичних символів культури. Для музичного мистецтва такий феномен визначено як символ особливого різновиду. Розглянуто семантичні функції Дзеркала як образу Людини. Зведено всі існуючі дефініції та запропоновано модель Дзеркала як об'єкту музичного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.13 + Ю812.252.2 +
Шифр НБУВ: РА328701

Рубрики:

      
12.

Ніколаєв О.Т. 
Матриця місцевого самоврядування в Україні: моделювання, можливості, прогнозування: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Т. Ніколаєв ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено аналіз та синтез формування інституту місцевого самоврядування. З використанням духовних традицій українського народу створено концепцію самоврядної системи - модель відповідальної позиції. Розроблено комплексний підхід щодо правового регулювання місцевого самоврядування, що забезпечує його законодавче коригування на різних рівнях. Запропоновано проект перспективного розвитку матриці місцевого самоврядування шляхом створення ноосистеми - неополісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 +
Шифр НБУВ: РА329724

Рубрики:

      
13.

Ніколаєва О.В. 
Стан вегетативного гомеостазу у дітей із сполученою патологією травної системи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.В. Ніколаєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 36 с.: табл. — укp.

Уперше визначено шість варіантів порушення вегетативного гомеостазу (ВГ) у дітей з хронічною патологією органів травлення (істинна субкомпенсована та некомпенсована парасимпатикотонія, відносна парасимпатикотонія, істинна субкомпенсована і некомпенсована симпатикотонія, патологічна (дистонічна) ейтонія). Здійснено системний аналіз, на підставі якого встановлено, що за кожного з видів вихідного вегетативного тонусу формуються різні програми керування функціональною системою організму хворих, мають місце різні типи програм саморегуляції вегетативної нервової системи (ВНС) на органному рівні. Відзначено, що за різних форм гастродуоденальної патології є специфічні вегетометаболічні кореляції. Уперше науково обгрунтовано та запропоновано терапевтичну програму корекції вегетативних розладів залежно від варіанту порушення ВГ і показано її ефективність у разі лікування дітей з хронічними захворюванням травної системи. Надано порівняльну характеристику функціонального стану ВНС за різних ступенів тяжкості та розповсюдженості патологічного процесу у гастродуоденальній зоні, та доведено збільшення питомої ваги хворих з парасимпатикотонією та її проявів зі зростанням тяжкості патології. Одержано дані про особливості ВГ у хворих з дуоденогастральним і гастроезофагеальним рефлюксами. Показано, що у більшості дітей з порушеннями моторної функції органів гастродуоденальної зони на тлі сполученої патології травної системи ВГ характеризується парасимпатикотонією, яка обумовлює зниження тонусу сфінктерів і підвищення рухової активності шлунка. Доведено, що у переважній кількості хворих на хронічну патологію травної системи мають місце прояви дисфункції серцево-судинної системи, які значною мірою спричинені порушенням нейро-гуморальної регуляції внаслідок вегетативних розладів. Розвинуто проблему взаємозв'язку хронічного стресу та патології травної системи у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р733.628-3 +
Шифр НБУВ: РА337862

Рубрики:

      
14.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
15.

Ніколаєва Л.Б. 
Типологія термінів спорідненості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Л.Б. Ніколаєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Проведено типологічний аналіз термінів спорідненості (ТС). На матеріалі сорока неспоріднених мов (загальна вибірка складає 1 008 лексичних одиниць) досліджено структуру та семантику ТС. Запропоновано визначення терміну спорідненості як стилістично та емоційно нейтральної лексичної одиниці, основним змістом якої є позначення особи за спорідненістю. На підставі результатів типологічного аналізу морфологічної структури ТС у мовах набору виявлено шість структурних типів ТС: кореневі, афіксні, композити, афіксні композити, редупліковані та словосполучення. Відзначено, що ТС, які належать до ядра групи, представлені простішими за морфологічною структурою мовними одиницями у порівнянні з тими, що належать до її периферії. З'ясовано вплив ускладненння значення слова додатковими диференційними семантичними ознаками на його морфологічну структуру, що імовірно пояснюється "теорією маркованості". На підставі компонентного аналізу значень виявлено вісім диференційних семантичних ознак ТС, поєднання яких у семантичні набори залежить від таких екстралінгвістичних факторів, як шлюбні норми, сімейні регулювання, табу. З урахуванням характеру поєднання диференційних ознак ТС у семантичні набори виділено певні мовні типи. Здійснено поділ ТС на три зони полісемічності й обчислено коефіцієнт полісемічності. На підставі аналізу семантичної структури реципрокних ТС виділено п'ять типів термінів даної групи. Сформульовано ряд типологічних узагальнень імовірнісного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 + Ш103.4 +
Шифр НБУВ: РА335422

Рубрики:

      
16.

Ніколаєва О.М. 
Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Ніколаєва ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання наукової задачі удосконалення системи виконання місцевих бюджетів за умов ринкової трансформації економіки України з метою становлення інституту місцевого самоврядування, забезпечення стимулювання економічного розвитку й оптимізації задоволення суспільних потреб. Проаналізовано місцеві бюджети у контексті Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", досліджено три основні стадії бюджетного процесу у аспекті форм його прояву для визначення бюджетного циклу як взаємодії органів виконавчої та представницької влади. Виявлено проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинної системи виконання місцевих бюджетів за доходами, а також визначено суть і проблеми системи виконання місцевих бюджетів за видатками, наведено відповідні пропозиції. Розкрито суть існуючої системи міжбюджетних трансфертів та розглянуто шляхи її подальшої трансформації у процесі проведення бюджетної реформи в Україні. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення фінансового механізму виконання місцевих бюджетів за видатками на підставі взаємодії органів виконавчої та представницької влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА338851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ніколаєва Т.М. 
Внесок підприємців в освітньо-культурний розвиток України (остання третина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Ніколаєва ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність підприємців та їх представницьких об'єднань на українських землях в останній третині XIX - на початку XX ст. у сфері освіти й культури. Розглянуто умови, за яких відбувалося формування підприємницького прошарку, чинники, які сприяли його активній участі у громадській діяльності, насамперед благодійності. Проаналізовано організаційні та фінансові заходи промисловців і купців, їх внесок у розширення мережі початкових, середніх загальноосвітніх навчальних закладів, ремісничих, технічних і комерційних училищ. Висвітлено роль підприємців України у розвитку міської інфраструктури, зокрема, фінансово-комерційного та соціального спрямування. Розглянуто меценатську діяльність і колекціонування творів мистецтва окремими підприємцями, показано їх вагомий внесок до культурної та духовної спадщини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА340854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ніколаєв І.Є. 
Репресії проти військовослужбовців та працівників органів ДПУ-НКВС України в 20 - 50-ті роки XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Є. Ніколаєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення джерел і літератури досліджено механізм формування та здійснення масових репресій, спрямованих проти службовців і працівників органів ДПУ - НКВС України у добу тоталітаризму. Розкрито процес впровадження політичних репресій протягом 1920-х - на початку 1950-х рр. Виділено головні етапи репресивної політики щодо заявлених категорій радянського населення в Україні. Розглянуто специфічні особливості репресій стосовно військової інтелігенції та співробітників правоохоронних органів. Розглянуто організацію та проведення найбільших політичних процесів проти досліджуваних категорій населення. Проаналізовано законодавчу та нормативну базу радянської правової системи, спрямованої на регулювання репресивно-каральної політики. Показано вплив масових репресій на обороноздатність держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49 +
Шифр НБУВ: РА345461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ніколаєв І.С. 
Держава Україна як суб'єкт міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Ніколаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості правового статусу держави Україна як суб'єкта міжнародного приватного права. Значну увагу приділено правосуб'єктності нашої держави як суб'єкта міжнародного приватного права та її змістовим елементам (правоздатності та дієздатності, у структурі якої виділено правочиноздатність, трансдієздатність, некомерційну господарську дієздатність, деліктоздатність, тестаментоздатність). Проаналізовано специфіку притягнення держави України як суб'єкта міжнародного приватного права до міжнародної цивільно-правової відповідальності. Розвинуто концепцію вирішення проблеми державного імунітету в Україні (теорію абсолютного та функціонального імунітету). Обгрунтовано, що практика застосування Україною теорії абсолютного імунітету не сприяє захисту її інтересів стосовно дій судів іноземних держав, які підтримують теорію функціонального імунітету. З метою законодавчого вирішення Україною проблеми імунітету запропоновано ратифікувати Європейську конвенцію про імунітет держав від 16 травня 1972 р. (Базель) та привести положення законодавчих актів України у відповідність до принципів теорії функціонального імунітету. Надано конкретні пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства, яким регулюються відносини держави Україна як суб'єкта міжнародного приватного права та визначено її статус як учасниці міжнародних приватних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344776

Географічні рубрики:

      
20.

Ніколаєва В.А. 
Концепт "Петербург" у поетичному ідіолекті Осипа Мандельштама і Олександра Кушнера: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / В.А. Ніколаєва ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвістичні засоби об'єктивації концепту "Петербург" у російській мовній картині світу та поетичній творчості О.Мандельштама й О.Кушнера. Концепт "Петербург" найчастіше репрезентується у російській мовній картині світу та петербурзьких текстах даних авторів власним ім'ям - одним зі своїх історичних імен або найменуванням різних реалій міста, а саме: річок, вулиць, площ, каналів, мостів. Зазначений перелік лексем створює ядро концепту. Вторинні найменування вербалізуються у російській мовній картині світу та досліджених текстах переважно перифрастичними сполученнями, що визначають периферійні шари концепту. Особливістю цієї групи лексем є подібність їх семантики за різної стилістичної забарвленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Мандельштам, О. 457 + Ш5(4РОС)6-4 Кушнер, О. 457 +
Шифр НБУВ: РА354771

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського