Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (219)Книжкові видання та компакт-диски (205)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКОЛАЄВА$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=БОРИСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ніколаєва О.А. 
Асимптотичні методи статистики лічильних процесів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / О.А. Ніколаєва ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2003. — 14 с. — укp.

Одержано достатні умови, за яких логарифм процесу локальної щільності є семімартингалом, спеціальним семімартингалом та виписано відповідні розкладення. Здобуто канонічне представлення логарифму відношення правдоподібності як семімартингалу та знайдено відповідний триплет предбачуваних характеристик. Для логарифму відношення правдоподібності у непараметричній постановці доведено закон великих чисел, теореми про слабку збіжність. У параметричній постановці для випадку близьких гіпотез здобуто асимптотичне розкладення логарифму відношення правдоподібності та встановлено властивості нормованого відношення правдоподібності. Доведено теореми про великі відхилення для лічильників процесів з детермінованими компенсаторами, які змінюються періодично. З застосуванням результатів дослідження вивчено асимптотичні властивості логарифму локальної щільності мір у випадку процесів відновлення, а також асимптотичні властивості критерію Неймана - Пірсона й оцінок максимальної правдоподібності та байєсовських оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.6,0 +
Шифр НБУВ: РА327699

Рубрики:

      
2.

Ніколаєва О.М. 
Взаємодія місцевих органів виконавчої та представницької влади в реалізації бюджетних відносин: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Ніколаєва ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання наукової задачі удосконалення системи виконання місцевих бюджетів за умов ринкової трансформації економіки України з метою становлення інституту місцевого самоврядування, забезпечення стимулювання економічного розвитку й оптимізації задоволення суспільних потреб. Проаналізовано місцеві бюджети у контексті Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", досліджено три основні стадії бюджетного процесу у аспекті форм його прояву для визначення бюджетного циклу як взаємодії органів виконавчої та представницької влади. Виявлено проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинної системи виконання місцевих бюджетів за доходами, а також визначено суть і проблеми системи виконання місцевих бюджетів за видатками, наведено відповідні пропозиції. Розкрито суть існуючої системи міжбюджетних трансфертів та розглянуто шляхи її подальшої трансформації у процесі проведення бюджетної реформи в Україні. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення фінансового механізму виконання місцевих бюджетів за видатками на підставі взаємодії органів виконавчої та представницької влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА338851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ніколаєва Т.М. 
Внесок підприємців в освітньо-культурний розвиток України (остання третина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Ніколаєва ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність підприємців та їх представницьких об'єднань на українських землях в останній третині XIX - на початку XX ст. у сфері освіти й культури. Розглянуто умови, за яких відбувалося формування підприємницького прошарку, чинники, які сприяли його активній участі у громадській діяльності, насамперед благодійності. Проаналізовано організаційні та фінансові заходи промисловців і купців, їх внесок у розширення мережі початкових, середніх загальноосвітніх навчальних закладів, ремісничих, технічних і комерційних училищ. Висвітлено роль підприємців України у розвитку міської інфраструктури, зокрема, фінансово-комерційного та соціального спрямування. Розглянуто меценатську діяльність і колекціонування творів мистецтва окремими підприємцями, показано їх вагомий внесок до культурної та духовної спадщини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА340854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ніколаєва О.К. 
Вплив індукційного прогріву на міцнісні характеристики залізобетонних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.К. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено та впроваджено до практики будівельного виробництва науково обгрунтованих рекомендацій з формування розрахункового методу оцінки впливу індукційного прогріву на якість продукції заводського домобудування та безпосередньо на будівельному майданчику. Проаналізовано методи теплової обробки залізобетонних виробів і методів розрахунку міцності бетону різних видів твердіння. Одержано експериментальні залежності кінетики механічних характеристик бетону, який піддається індукційному прогріву. Визначено коефіцієнт умов роботи бетону для конструкцій, які піддавались індукційному прогріву та призначених для звичайних умов експлуатації. Уперше для індукційного прогріву розроблено теоретичну залежність кінетики міцності бетону, набраної за час прогріву, визначено параметри моделі для конкретних умов виробництва. Запропоновано та експериментально випробувано багатофункціональний варіант індуктора, виконаного з дискретних накладних елементів замість суцільної стаціонарної обмотки, що забезпечує мобільність прогріву за умов заводського виробництва та на будівельному майданчику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.206.4 +
Шифр НБУВ: РА325421

Рубрики:

      
5.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
6.

Ніколаєва Н.Б. 
Жіноцтво в соціально-економічному та політичному житті США з кінця XVIII ст. до 1920 р. (проблема досягнення рівноправності): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Б. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальний статус та права жінок у соціально-економічній, юридичній та політичній сферах у період від створення держави Сполучені Штати Америки до 1920 р. Розглянуто правовий стан жіноцтва в соціально-політичному житті на ранньому етапі існування США. Вивчено відмінності в юридичному статусі чоловіків та жінок. Простежено еволюцію статусу жінки в соціально-економічному житті країни, в тому числі у сфері оплачуваної праці, визначено причини змін в економічних правах та становищі жінок. Визначено роль суфражистського руху в розширенні рівноправності американських жінок у політичній та соціально-економічній сферах життя. Висвітлено вплив соціальних стандартів мислення і поведінки на проблему жіночих прав і можливостей, виявлено чинники формування соціально-економічного, юридичного та політичного статусу американських жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)5-297 + Т3(7США)61-297 +
Шифр НБУВ: РА328097

Рубрики:

      
7.

Ніколаєва З.А. 
Комплексна терапія псоріазу з урахуванням патогенетичних механізмів порушень мікроциркуляції в шкірі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / З.А. Ніколаєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено наукову задачу підвищення ефективності лікування псоріазу з урахуванням механізмів патогенезу, клінічного перебігу дерматозу та терапевтичної корекції системних порушень в організмі хворих. Доведено наявність у більшості з них поєднаної патології органів шлунково-кишкового тракту, гепатобіліарної системи й ознак кардіального синдрому, взаємопов'язаного з дисплазією з'єднувальної тканини, зокрема, синдрому ранньої реполяризації шлуночків серця. З застосуванням методу шкірної динамічної сцинтиграфії установлено наявність розладів мікроциркуляції у судинах шкіри хворих на псоріаз, зокрема, у зонах ураження псоріатичним висипом та у ділянках візуально неураженої шкіри. Виявлено метаболічні зміни у ліпідному складі сироватки крові та мембран еритроцитів і підвищення активності печінкових ферментів у хворих на псоріаз, що у поєданні з діагностованими у пацієнтів патологіями гепатобіліарної системи, кардіального синдрому та порушень мікроциркуляції у судинах шкіри відображає взаємозв'язок чисельних ланок патологічного процесу за цього дерматозу, а також може слугувати додатковим діагностично-прогностичним критерієм активності псоріатичного процесу й ефективності терапевтичних заходів. Розроблено метод лікування псоріазу з включенням до комплексної терапії лікарських засобів з метою корекції певних системних порушень в організмі хворих, що сприяє прискоренню регресу псоріатичної висипки та подовженню ремісії дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА348903

Рубрики:

      
8.

Ніколаєва В.А. 
Концепт "Петербург" у поетичному ідіолекті Осипа Мандельштама і Олександра Кушнера: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / В.А. Ніколаєва ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвістичні засоби об'єктивації концепту "Петербург" у російській мовній картині світу та поетичній творчості О.Мандельштама й О.Кушнера. Концепт "Петербург" найчастіше репрезентується у російській мовній картині світу та петербурзьких текстах даних авторів власним ім'ям - одним зі своїх історичних імен або найменуванням різних реалій міста, а саме: річок, вулиць, площ, каналів, мостів. Зазначений перелік лексем створює ядро концепту. Вторинні найменування вербалізуються у російській мовній картині світу та досліджених текстах переважно перифрастичними сполученнями, що визначають периферійні шари концепту. Особливістю цієї групи лексем є подібність їх семантики за різної стилістичної забарвленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Мандельштам, О. 457 + Ш5(4РОС)6-4 Кушнер, О. 457 +
Шифр НБУВ: РА354771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ніколаєва С.В. 
Прегравідарна підготовка та ведення вагітності у пацієнток з невиношуванням вагітності на фоні герпесвірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01. / С.В. Ніколаєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами вивчення структури причин невиношування вагітності (НВ) установлено, що головною причиною НВ в Одеському регіоні є вірусно-бактеріальні інфекції (58,4 %), а саме: хронічна персистуюча інфекція (60,9 %) за різних клінічних варіантів. Доведено, що у пацієнток з НВ на тлі герпесвірусної інфекції (ГПІ) спостерігається інфікування плацентарного комплексу хронічним ендометритом - 15,8 %, поширеним, вогнищевим гнійним децидуітом - 37,5 %, лімфоідно-лейкоцитарною інфільтрацією децидуальної тканини - 20 %. У жінок з НВ виявлено декілька серологічних варіантів ГВІ: монокомпонентну вірусну інфекцію (65,8 %), змішану герпесвірусну інфекцію (12,5 %), змішану вірусно-бактеріальну інфекцію (21,7 %). У вагітних з НВ на тлі ГВІ відзначено зміни імунного статусу за типом вторинного імунодефіциту. пологів - на 29,5 % і сумарних перинатальних втрат на 35 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37 + Р716.218.12 +
Шифр НБУВ: РА352226

Рубрики:

      
10.

Ніколаєва Г.В. 
Профілактика карієсу зубів у дівчат із порушенням статевого розвитку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.В. Ніколаєва ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Показано, що комплексна терапія, що передбачає застосування фітоестрогенного препарату "ЕКСО", з метою профілактики карієсу зубів у дівчат з затримкою статевого розвитку дозволила через 2 роки спостережень зменшити кількість випадків карієсу за індексом КПУз у 4,4 раза, за індексом КПУп - у 4,2 раза, знизити інтенсивність запалення тканин пародонта за індексом кровоточивості у 3 раза. За цього показники рівня гігієни - індекси Грін - Вермільона та Турескі зменшилися у 1,86 і 2,68 раза відповідно. За результатами епідеміологічних спостережень показано, що поширеність та інтенсивність карієсу зубів у дітей вірогідно корелювала з рівнем пестицидного навантаження в районі мешкання. За експериментальної гіпоестрогенії у щурів у разі використання ЕКСЩ за доз 150 мг/кг і 300 мг/кг мала місце компенсація дефіциту ендогенних естрогенів, запобігались порушення мінерального обміну та гальмувався розвиток карієсу зубів. На підставі результатів біохімічних, біофізичних і спектроколориметричних досліджень ротової рідини, твердих зубів, слизової оболонки ясен і клітин букального епітелію (КБЕ) у дівчат з затримкою статевого розвитку показано, що за використання фітоестрогенів нормалізуються порушені у вихідному стані показники мінерального обміну, коливання величини pH, ступінь мінералізації зубів, функціональні реакції мікросудин на жувальне навантаження, зарядовий стан КБЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.712.5 +
Шифр НБУВ: РА355377

Рубрики:

      
11.

Ніколаєва Н.Г. 
Семантико-синтаксична організація речень з дієслівними предикатами мовлення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Г. Ніколаєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 27 с. — укp.

З'ясовано семантичну суть предикатів мовлення та визначено їх класифікаційні межі. Встановлено, що формування структурних типів речень з дієслівними предикатами мовлення зумовлюється валентнісними особливостями предикатів, типом варіантної актуалізованості валентності предиката та несубстанціальними характеристиками предикатів. З'ясовано типи реалізації структурних схем речень з предикатами мовлення, встановлено варіанти структурно-морфологічного їх втілення, здійснено диференціацію та класифікацію основних типових значень дієслівних речень з предикатами мовлення, а також виявлено, що явище асиметрії у синтаксичних конструкціях спостерігається у разі змістової трансформації пропозиції, за наявності детермінантів або у випадку лексичних особливостей компонентів структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА324999

      
12.

Ніколаєва О.В. 
Стан вегетативного гомеостазу у дітей із сполученою патологією травної системи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.В. Ніколаєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 36 с.: табл. — укp.

Уперше визначено шість варіантів порушення вегетативного гомеостазу (ВГ) у дітей з хронічною патологією органів травлення (істинна субкомпенсована та некомпенсована парасимпатикотонія, відносна парасимпатикотонія, істинна субкомпенсована і некомпенсована симпатикотонія, патологічна (дистонічна) ейтонія). Здійснено системний аналіз, на підставі якого встановлено, що за кожного з видів вихідного вегетативного тонусу формуються різні програми керування функціональною системою організму хворих, мають місце різні типи програм саморегуляції вегетативної нервової системи (ВНС) на органному рівні. Відзначено, що за різних форм гастродуоденальної патології є специфічні вегетометаболічні кореляції. Уперше науково обгрунтовано та запропоновано терапевтичну програму корекції вегетативних розладів залежно від варіанту порушення ВГ і показано її ефективність у разі лікування дітей з хронічними захворюванням травної системи. Надано порівняльну характеристику функціонального стану ВНС за різних ступенів тяжкості та розповсюдженості патологічного процесу у гастродуоденальній зоні, та доведено збільшення питомої ваги хворих з парасимпатикотонією та її проявів зі зростанням тяжкості патології. Одержано дані про особливості ВГ у хворих з дуоденогастральним і гастроезофагеальним рефлюксами. Показано, що у більшості дітей з порушеннями моторної функції органів гастродуоденальної зони на тлі сполученої патології травної системи ВГ характеризується парасимпатикотонією, яка обумовлює зниження тонусу сфінктерів і підвищення рухової активності шлунка. Доведено, що у переважній кількості хворих на хронічну патологію травної системи мають місце прояви дисфункції серцево-судинної системи, які значною мірою спричинені порушенням нейро-гуморальної регуляції внаслідок вегетативних розладів. Розвинуто проблему взаємозв'язку хронічного стресу та патології травної системи у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р733.628-3 +
Шифр НБУВ: РА337862

Рубрики:

      
13.

Ніколаєва А.О. 
Структурно-семантична характеристика термінології програмування, комп'ютерних мереж та захисту інформації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.О. Ніколаєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Термінологічну лексику програмування розглянуто як складний комплексний об'єкти і проаналізовано як систему. Визначено тематичні групи номінацій комп'ютерної галузі, описано словотвірні процеси у терміносистемі. Виявлено специфіку лексико-семантичних ознак дослідженої термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34: з + З970,66
Шифр НБУВ: РА319608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ніколаєва Л.Л. 
Теоретичні основи збалансованого розвитку національних судноплавних компаній у глобальному ринку морської торгівлі: автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Л.Л. Ніколаєва ; НАН України; Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. — О., 2009. — 36 с. — укp.

Уточнено закономірності ефективного позиціювання судноплавних компаній в системі глобального ринку морської торгівлі - досягнення збалансованості параметрів за критеріями адекватності техніко-економічного рівня флоту, посилення вимог до стратегій лідерства за витратами й надійністю експлуатації. Глобалізація заснована на концепції дедвейту за типами суден і прапорами й обумовлює зміну структуризації з урахуванням мегаекономічних факторів розвитку. Сформульовано теоретичні основи оптимального розвитку судноплавних компаній на основі принципу пріоритетів в системі глобалізації економічних відносин. Встановлено закономірності формування інституціонального інструментарію оптимізації провізної спроможності флоту прапору України. Систематизовано принципи збалансованого розвитку судноплавних компаній за тенденціями функціонування ринку морської торгівлі. Обгрунтовано механізм управління інвестиційної складової стратегії комерційних цілей судновласників. Розроблено моделі управління конкурентоспроможністю за критеріями адекватності відносно умов формування вантажної бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.746.1 + У9(4УКР)374.61 +
Шифр НБУВ: РА366781

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Ніколаєва Л.Б. 
Типологія термінів спорідненості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Л.Б. Ніколаєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Проведено типологічний аналіз термінів спорідненості (ТС). На матеріалі сорока неспоріднених мов (загальна вибірка складає 1 008 лексичних одиниць) досліджено структуру та семантику ТС. Запропоновано визначення терміну спорідненості як стилістично та емоційно нейтральної лексичної одиниці, основним змістом якої є позначення особи за спорідненістю. На підставі результатів типологічного аналізу морфологічної структури ТС у мовах набору виявлено шість структурних типів ТС: кореневі, афіксні, композити, афіксні композити, редупліковані та словосполучення. Відзначено, що ТС, які належать до ядра групи, представлені простішими за морфологічною структурою мовними одиницями у порівнянні з тими, що належать до її периферії. З'ясовано вплив ускладненння значення слова додатковими диференційними семантичними ознаками на його морфологічну структуру, що імовірно пояснюється "теорією маркованості". На підставі компонентного аналізу значень виявлено вісім диференційних семантичних ознак ТС, поєднання яких у семантичні набори залежить від таких екстралінгвістичних факторів, як шлюбні норми, сімейні регулювання, табу. З урахуванням характеру поєднання диференційних ознак ТС у семантичні набори виділено певні мовні типи. Здійснено поділ ТС на три зони полісемічності й обчислено коефіцієнт полісемічності. На підставі аналізу семантичної структури реципрокних ТС виділено п'ять типів термінів даної групи. Сформульовано ряд типологічних узагальнень імовірнісного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 + Ш103.4 +
Шифр НБУВ: РА335422

Рубрики:

      
16.

Ніколаєва А.М. 
Формування стратегії досягнення конкурентних переваг підприємств м'ясної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Ніколаєва ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження науково-методичних положень і прикладних рекомендацій щодо формування стратегії досягнення конкурентних переваг підприємств м'ясної промисловості. Запропоновано методичні положення щодо їх аналізу й оцінювання на основі визначення макро-, мезо- та мікрочинників формування конкурентоспроможності. Розвинуто зміст термінів "конкурентна перевага", "стратегія досягнення конкурентних переваг". Сформовано класифікацію такої стратегії. Удосконалено процес формування та реалізації стратегії досягнення конкурентних переваг і методичний підхід до оцінювання конкурентоспроможності м'ясопереробного підприємства на основі визначення коефіцієнта споживчої вартості. Обгрунтовано пропозиції щодо механізму реалізації процесу стратегічного планування на основі SADT-методики, що дозволяє координувати й уточнювати процес прийняття управлінських рішень. Розроблено методичні рекомендації щодо впровадження системи якості ХАССП на підприємстві м'ясної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-13 +
Шифр НБУВ: РА360598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ніколаєва О. А. 
Шляхи підвищення селективності при полімеризації (мет)акриламідоарил(мет)акрилатів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. А. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Синтезовано ди(мет)акрилоїльні мономери із різноактивними подвійними зв'язками та показано, що в процесі термоініційованої полімеризації в розчині для одержаних мономерів за невеликих ступенів перетворення можна одержати розчинні полімерні продукти з вільними реакційноздатними подвійними зв'язками. Розраховані за стаціонарними ділянками кінетичних кривих параметри термоініційованої полімеризації доводять, що на початковій стадії радикальної гомополімеризації таких біфункціональних мономерів відбувається переважна полімеризація метакрилатного реакційного центру. Для більшості мономерів спостерігається селективність в реакції комополімеризації зі стирилом. Одержані полімери можуть бути використані як принципово нові матеріали для наведення фотоіндукованої анізотропії на поверхні їх плівок. Властивості одержаних полімерів з точки зору фото-наведеної анізотропії залежать від виходу полімеризації та природи ароматичного ядра вихідного мономера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211,0 + Г721.62-4
Шифр НБУВ: РА379887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Паранько Н. П. 
Етномистецька спадщина Домініка Де ля Фліза в дизайні сучасного одягу / Н. П. Паранько. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вперше в українському мистецтвознавстві вивчено та систематизовано етномистецьку спадщину дослідника української культури, француза за походженням Домініка Де ля Фліза в контексті дизайну сучасного одягу. Представлено результати комплексного дослідження малюнків Де ля Фліза із зображеннями українців в народному одязі середини XIX ст., які не були об'єктом спеціального наукового дослідження в історико-мистецтвознавчому аспекті; виявлено дев'ять оригінальних малюнків Домініка Де ля Фліза, що публікуються вперше.Проведено сучасну ідентифікацію 57 культурно-етнографічних осередків, які досліджував Де ля Фліз; представлено структурний аналіз оригінальних архівних і опублікованих малюнків українського одягу, виконаних Домініком Де ля Флізом під кутом зору пошуку варіативності використання художньо-композиційних характеристик українського народного костюма в проектуванні сучасних моделей одягу.^UIn the dissertation, for the first time in the Ukrainian art history, the ethnographic heritage of the researcher of Ukrainian culture, the Frenchman by origin, Dominique Pierre De la Flise in the context of contemporary clothing design, has been studied and systematized. The results of the complex study of drawings of De la Flise with the images of Ukrainians in the national clothes of the middle of the XIX century that were not subject to special scientific research in the historical and art aspects are presented; nine original drawings by Dominique De la Flise were published for the first time.The modern identification of 57 cultural and ethnographic centers, which was studied by de la Flise, was conducted; the structural analysis of original archival and published drawings of Ukrainian clothing by Dominique Pierre De la Flise from the angle of view of the search for the variability of the use of artistic and compositional characteristics of the Ukrainian folk costume in the design of modern clothing models is presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ніколаєва Т. В. 
Методологія і організація вартісно-орієнтованого управління нерухомим майном державної власності / Т. В. Ніколаєва. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розвинуто теоретичні положення сучасного менеджменту нерухомості, розроблено методологію для державної регламентації управління окремими об'єктами нерухомості та нерухомим майном підприємств і бюджетних установ, відомчими портфелями нерухомого майна, запропоновано організацію цілісної системи управління нерухомим майном державної власності. У теоретичній частині на основі концепції вартості життєвого циклу обґрунтована загальна термінологія, специфіка управління штучно створюваними об'єктами довгострокового використання, на основі новітніх зарубіжних течій прикладного менеджменту нерухомості сформована комплексна предметна та методична область управління ними. У методологічній частині розроблені методи та засоби управління об'єктами під наступне створення державних регламентів і нормативів вартісно-орієнтованого управління проектуванням, спорудженням, утриманням і тривалою експлуатацією об'єктів нерухомості державних підприємств та бюджетних установ. Значна увага приділена портфелям нерухомого майна, зокрема у сферах національної безпеки, освіти, експлуатації адміністративних будівель та житлового фонду. В організаційній частині для відомчого та загальнодержавного рівнів запропонована цілісна організаційна структура контролю стану та фінансування об'єктів державного нерухомого майна в Україні. Ключові слова: власність, нерухомість, держава, об'єкт, життєвий цикл, вартість, витрати, управління, утримання, експлуатація.^UIn the dissertation theoretical positions of modern real estate management are systematized and developed. The problems of domestic practice and the best foreign experience are analyzed. The methodology for state regulation of separate real estate objects as well as enterprises and budget institutions real estate, state departments portfolio management are developed. The organization of the entire system of public real property management is proposed.In the theoretical part the general terminology, classification and accounting problems of management of public real estate have been analyzed, its concept has been highlighted and defined. Based on the Life-Cycle Costing concept the specificity of developed real estate of long-term use management is substantiated. Based on the latest foreign trends of applied management a complex subject area of public real property management has been formed.In the methodological part the methods and tools have been developed with the aim of the subsequent creation of state regulations and norms for cost-oriented management of design, construction, maintenance and long-term operation of public enterprises and budgetary institutions real estate. Considerable attention has been paid to the application of the newest information technologies and tools for real estate portfolios, including the areas of national security, education, operation of administrative buildings and housing stock.In the organizational part the integral organizational structure of the effective state control and financing of public real estate in Ukraine on the departmental and national levels has been proposed. Keywords: property, real estate, state, facility, life cycle, cost, expenses, management, maintenance, operation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ніколаєва К. Л. 
Оптимізація лікування хворих з легеневою гіпертензією на фоні хронічного обструктивного захворювання легень у поєднанні з гіпертонічною хворобою / К. Л. Ніколаєва. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського