Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (246)Книжкові видання та компакт-диски (269)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКОЛЕНКО$<.>+<.>A=МАРГАРИТ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ніколенко О. В. 
Аналіз торговельних валютних операцій банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Ніколенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення поняття валютного ринку та механізму його функціонування. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на ефективність торговельних валютних операцій банків. Надано критичну оцінку методичним підходам щодо аналізу та прогнозування коливань валютних курсів. Розкрито концепції оцінки валютного курсу на базі фундаментального аналізу. Запропоновано процедури фундаментального аналізу валютного ринку для динамічного налаштування на поточну кон'юнктуру. Визначено методику вибору оптимальних параметрів системи генерації сигналів для здійснення банківських операцій з торгівлі іноземною валютою на базі технічного аналізу. Доповнено перелік інформаційних продуктів, які дозволяють враховувати реакцію учасників міжбанківського валютного ринку на новини торговельно-інформаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ніколенко В.Ю. 
Гострі ураження нервової системи в гірників (клініка, патогенез, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.Ю. Ніколенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено клініко-функціональні та імунобіохімічні особливості формування неврологічних проявів ураження центральної нервової системи у гірників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і у випадку гострих перегрівів та отруєнь оксидом вуглецю. Встановлено, що у хворих різних груп сформувався вторинний імунодефіцит з розвитком аутоімунних реакцій проти своїх тканин, у тому числі й нервової. Створено модель аутоімунного захворювання з ураженням нервової системи. Відзначено, що у формуванні імунних порушень і функціональних відхилень важливу роль відіграють біохімічні зрушення. Доведено клінічну ефективність низки нових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-2 + Р124.431.11
Шифр НБУВ: РА312159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ніколенко Л.М. 
Доказування в господарському судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.М. Ніколенко ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нові наукові положення та пропозиції щодо основних категорій інституту доказування. Наведено наукове визначення поняття судового доказування. Обгрунтовано види доказування, зміст його предмету, меж та важкості, проведено класифікацію обов'язків та підстав звільнення від доказування. Визначено суб'єкти доказування та їх правове положення, зокрема, експертів, спеціалістів та інших осіб; процесуальні стадії та засоби доказування, використовувані у господарському процесі. Систематизовано особливості доказування під час розгляду господарських спорів з окремих категорій справ. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА328714

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ніколенко В.В. 
Злагода як феномен життєдіяльності суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.В. Ніколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Проаналізовано феномен соціальної злагоди в контексті основних історичних фаз суспільного розвитку та економічних, політичних і соціокультурних особливостей повсякденного життя суспільства. На підставі порівняльного дослідження соціологічних підходів до вивчення соціальної злагоди, враховуючи повсякденну соціокультурну специфіку, сформовано наукове розуміння даного феномену, форм його прояву та детермінуючих факторів. Зазначено, що сьогодні у межах соціальної епістемології, виходячи з макротеоретичної дослідницької перспективи, найбільш аргументованими та розробленими є консенсусні підходи щодо аналізу суспільної життєдіяльності Т.Парсонса та Н.Лумана. Обгрунтовано вирішальне значення для українського суспільства методології дослідження та методики формування консенсуальних ресурсів Т.Парсонса. Запропоновано власну концептуальну модель соціальної злагоди, яка дозволяє виокремити сутнісні характеристики, формотвірні критерії та визначити основні напрямки зміцнення її потенціалу в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.391 + С5*328.941 +
Шифр НБУВ: РА329611

Рубрики:

      
5.

Ніколенко М. І. 
Концепція пренатального генетичного скринінгу на основі уніфікованих лабораторних стандартів та системи контролю якості: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.15 / М. І. Ніколенко ; Наук. центр радіац. медицини НАМН України. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено цілісну концепцію пренатального генетичного скринінгу на основі уніфікації лабораторних стандартів, створення єдиних діагностичних критеріїв і системи контролю якості кожного етапу допологового обстеження. Обчислено нормативні значення біохімічних маркерів першого та другого триместрів залежно від гестаційного терміну, аналітичного методу та тест-систем, представлених в Україні. Показано найбільшу специфічність зниження РЛРР-Л у першому триместрі для виявлення хромосомної патології та можливість використання даного маркера у прогнозуванні акушерських ускладнень, сумарна частота яких, у тому числі тяжкість прееклампсії, зворотно корелювала з рівнем РАРР-А. За даними статистичного моделювання та мета-аналізу доведено, що ранжирована стратегія пренатального скринінгу, яка базується на оцінці біохімічних та ультразвукових маркерів першого триместру й обстеженні у другому триместрі лише вагітних з проміжним ризиком, є найбільш оптимальною за критерієм співвідношення ступеня виявлення патології (94,1 %) та числа хибно-позитивних результатів (1,2 %). Розроблено трирівневу систему контролю пренатального генетичного скринінгу, засновану на принципах стандартизації кожного етапу обстеження, внутрішньому та зовнішньому моніторингу результатів. Обгрунтовано конкретні практичні заходи щодо організації ефективної пренатальної діагностики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р716.114 + Р716.21-4
Шифр НБУВ: РА381246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ніколенко І.В. 
Методологічні основи проектування аксіально-поршневих гідромашин високого технічного рівня: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / І.В. Ніколенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методологію проектування аксіально-поршневих гідромашин (АПГ) високого технічного рівня із застосуванням ієрархічної багаторівневої моделі, створеної на засадах морфологічного принципу декомпозиції з встановленням внутрішньо- та міжрівневих зв'язків згідно за значенням критеріальних показників технічного рівня й умов працездатності. Визначено, що основою проектування для такої моделі АПГ є аналітичне визначення раціональних параметрів хитних вузлів шляхом системного розгляду кінематики, умов міцності, жорсткості, довговічності й енергетичної ефективності. Проаналізовано вплив конструктивних схем на питомі показники АПГ. Розроблено методику вибору розмірів циліндропоршневої групи (ЦПГ) згідно відносних параметрів, встановлено значення кутів нахилу блоку циліндрів або диску для забезпечення мінімальних осьових габаритів гідромашини. Розроблено методику розрахунку довговічності гідромашин, яка лімітується втомленою міцністю блоку циліндрів. Досліджено вплив деформацій деталей ЦПГ на енергетичну ефективність гідромашини. Наведено основні способи та параметри гідравлічного розвантаження ЦПГ і розробено його математичну модель. Створено та досліджено гідромашини із похилим блоком і конічним регулюванням робочого об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-02 + К447.3-02
Шифр НБУВ: РА343215

Рубрики:

      
7.

Ніколенко Л.А. 
Облік і аналіз витрат по наданню послуг зв'язку (на прикладі підприємств Укртелекому): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.А. Ніколенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні положення та розроблено практичні рекоменадції щодо удосконалення методики обліку та аналізу витрат з надання послуг зв'язку та встановлення тарифів на ці послуги з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційної галузі України за ринкових умов господарювання. Проаналізовано тенденції розвитку, особливості та актуальні проблеми галузі зв'язку, показано їх вплив на формування тарифної політики телекомунікаційних підприємств. Висвітлено механізм формування тарифів на послуги зв'язку. Розкрито сутність, наведено класифікацію та характеристику діючих тарифів, сформульовано пропозиції щодо їх удосконалення. Визначено основні проблеми тарифоутворення. Для встановлення тарифів запропоновано методику обліку розподілу витрат на підприємствах зв'язку залежно від обсягу наданих послуг, що суттєво впливає на формування їх собівартості. Розроблено модель проведення аналізу тарифів на послуги зв'язку, яка грунтується на визначенні "оптимального тарифного плану". Здійснено поглиблений аналіз витрат за такими класифікаційними ознаками, як постійні та змінні витрати, що дасть змогу підприємствам зв'язку визначати обсяги виробництва, за яких покриваються змінні та постійні витрати, а також визначити критичну точку беззбитковості або поріг рентабельності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)238.1-148.6 + У053.9(4УКР)381-862 +
Шифр НБУВ: РА345721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ніколенко О. І. 
Оригінальна інструментальна бандурна творчість в аспекті жанрово-стильової еволюції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. І. Ніколенко ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Уперше розглянуто оригінальну інструментальну творчість українських композиторів для бандури в її жанрово-стильовій еволюції. Визначено спадкоємність і основні етапи розвитку в тісному взаємозв'язку із соціальними функціями цієї групи творів у виконавському процесі, вдосконалення конструкції інструмента, професіоналізацією фахової освіти та концертної практики. Аналіз оригінальної інструментальної бандурної творчості грунтується на взірцях доробку В. Кирейка, С. Баштана, О. Герасименко, В. Зубицького, М. Дремлюги, І. Шамо, серед яких композиції різних жанрів і стильових орієнтирів (неоромантизму, неофольклоризму, нової фольклорної хвилі, необароко, джаз-, поп-, ф'южн-стилістик у поєднанні з привнесенням кобзарської традиції та надбаннями європейського академічного інструменталізму).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА379899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ніколенко А.Є. 
Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.Є. Ніколенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Установлено основні форми пограничних розладів у хворих на ревматоїдний артрит (РА): органічний емоційно-лабільний (астенічний) розлад, неврастенію, тривожно-фобічні розлади особистості - збудливий, істеричний, ананкастний, тривожний та залежний. Виявлено провідні синдроми: тривожно-депресивний (46,15 %), астено-депресивний (39,74 %) та іпохондричний (14,11 %). За результатами експериментально-психологічних досліджень зроблено висновок стосовно певної однотиповості показників - рівня тривоги, типу відношення до хвороби, рівня фрустації та індексу алекситімії у хворих на РА та невротичні розлади. Відзначено, що основними клінічними факторами РА, які впливають на формування та розвиток пограничних психічних розладів, є активність і тривалість хвороби. Розроблено нову функцію та спосіб діагностування та прогнозування психічного стану хворих на РА, принципи психо- та фармакотерапії пограничних психічних розладів, які використовуються у ревматологічних, ортопедо-травматологічних та психо-соматичних закладах охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р419.180.11-3 + Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА328154

Рубрики:

      
10.

Ніколенко О.Ю. 
Порушення імунітету, оксидантної і антиоксидантної систем при хронічному гепатиті С (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / О.Ю. Ніколенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язок між порушеннями імунної, оксидантної та антиоксидантної систем у хворих на хронічний вірусний гепатит C. З метою проведення експериментального дослідження на тваринах створено модель, з використанням якої доведено ефективність лікування циклофероном і гомологічними клітинами печінки. У хворих тварин виявлено значні порушення імунної реактивності з порушенням T-системи імунітету й аутоімунними реакціями гуморального та клітинного типів, підвищення активності оксидантної системи та зниження - антиоксидантної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-29 + Р413.510.116-29 +
Шифр НБУВ: РА363233

Рубрики:

      
11.

Ніколенко І.М. 
Прецизійні формувачі часових інтервалів з керуючими запам'ятовуючими пристроями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.М. Ніколенко ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичним, експериментальним дослідженням і розробці одно- та багатоканальних прецизійних формувачів великих та середніх часових інтервалів функціонуючих з урахуванням запропонованих алгоритмів перетворювання цифрових кодів у часові інтервали високої точності. Основні результати роботи знайшли промислове застосування в проектуванні нових типів прецизійних формувачів часових інтервалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.381

Рубрики:

      
12.

Ніколенко В.Б. 
Прямі іноземні інвестиції в технічне забезпечення сільськогосподарського виробництва України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Б. Ніколенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто зміст поняття "прямі іноземні інвестиції" з застосуванням додаткових ознак щодо форм капіталу, суб'єктів, мети та джерел інвестування. Розвинуто теоретичні засади щодо залучення прямих іноземних інвестицій до аграрного сектору з питань позитивного та негативного впливу на економіку країни, що отримує інвестування, а також ролі вкладень іноземного капіталу у вирішенні питань інвестиційного забезпечення аграрної сфери, доцільності залучення прямих іноземних інвестицій у технічне переозброєння сільськогосподарського виробництва. Систематизовано методи щодо стимулювання надходжень прямих іноземних інвестицій в аграрний сектор України. На підставі проведеного аналізу вітчизняних та зарубіжних методик визначення економічної доцільності здійснення інвестування у разі проведення оцінки прямих інвестицій у вигляді сільськогосподарської техніки запропоновано використовувати критерій - строк окупності, доведено його переваги у порівнянні з іншими методами. Розроблено методику обгрунтування рішення щодо доцільності здійснення прямих вкладень у технічне переоснащення аграрних підприємств технікою з використанням комплексно поєднаних методів оцінки інвестицій та врахуванням особливостей здійснення підприємницької діяльності в аграрному секторі України. Уточнено та систематизовано основні економічні, політичні та соціальні чинники, від яких залежить надходження прямих іноземних інвестицій у сільське господарство України. Обгрунтовано пропозиції щодо застосування основних організаційних форм створення підприємств з іноземними інвестиціями, до статутних фондів яких іноземні інвестори вносять сільськогосподарську техніку, і створення на підставі розробленого бізнес-плану машинно-технологічних станцій. Надано пропозиції щодо поліпшення інвестиційного клімату в аграрному секторі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 +
Шифр НБУВ: РА322466

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ніколенко М.В. 
Специфічна адсорбція полярних органічних сполук з водних розчинів на міжфазній межі дисперсних систем тверде тіло - рідина: Автореф. дис. д-ра хім. наук: 02.00.11 / М.В. Ніколенко ; НАН України. Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності специфічної адсорбції полярних органічних сполук з водних розчинів на поверхні дисперсних адсорбентів різної хімічної природи. Теоретично та експериментально обгрунтовано корецляції між адсорбційними та електронними властивостями речовини. Встановлено, що селективність адсорбції полярних органічних сполук зумовлена проявом слабких хімічних взаємодій з адсорбентом і молекулами води. Вперше запропоновано та експериментально обгрунтовано розглядати специфічну адсорбцію в наближенні двох моделей: адсорбції, що контролюється величинами ефективних зарядів атомів адсорбату, розчинника та поверхні адсорбенту, і адсорбції, що контролюється орбітальними взаємодіями їх граничних (нижчих вільних і вищих зайнятих) орбіталей. Визначено, що встановлені закономірності дозволяють прогнозувати і певною мірою керувати властивостями адсорбційних систем під час розробки технологій, що базуються на явищі селективної адсорбції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 +
Шифр НБУВ: РА327857

Рубрики:

      
14.

Ніколенко Л.Т. 
Теоретичні засади навчання і виховання молодших школярів у педагогічній спадщині Я.Ф.Чепіги: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Т. Ніколенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено педагогічні погляди відомого українського вченого-педагога Я.Ф.Чепіги, висвітлено його внесок до розвитку національної педагогічної думки початку XX ст. З'ясовано, що теоретичні положення та методичні рекомендації науковця відіграли важливу роль у становленні національної початкової школи, окреслили перспективу її розвитку. Відзначено, що педагогічні праці вченого, підручники та методичні рекомендації є взірцем прогресивних поглядів на виховання та навчання молодших школярів, які є актуальними і зараз. Я.Чепіга був автором концепції нової української початкової школи, у якій чільне місце посідала ідея національного, трудового та морального виховання. Запропонована ним методична система увібрала надбання передової вітчизняної та зарубіжної педагогічної думки, традиції національної культури. Сучасна початкова школа використовує творчі напрацювання Я.Чепіги, зокрема, принцип паралельного навчання читання і письма в букварний період, що передбачає виконання дітьми орфографічних завдань у загальній системі роботи вчителя з розвитку усної та писемної мови. Відзначено, що заслуговують впровадження до сучасної методики письма і розвитку мови вказівки Я.Чепіги стосовно того, що необхідно вчити писати твори одразу, після оволодіння дітьми грамотою. Правильному орфографічному і стилістичному письму педагог радив навчати паралельно з виконанням творчих робіт, адже орфографія - не самоціль, а засіб вираження думки у письмовій формі. Творчого використання сучасною методикою заслуговують поради Я.Чепіги стосовно диференційованого вибору тем для написання учнівських творів з урахуванням індивідуальних нахилів кожного учня. Визначено, що досить цінною є рекомендація вченого щодо використання вправ на списування як засобу підвищення грамотності учнів початкових класів. Зроблено висновок: аналіз наукових, педагогічних поглядів Я.Чепіги з огляду на особливості культурного розвитку в Україні кінця XIX - початку XX ст., дозволяє стверджувати, що вони виражали передові демократичні думки, ідеї гуманізму та демократизму, визначали шлях розвитку національної початкової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Чепіга Я.Ф.
Шифр НБУВ: РА315187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ніколенко А.С. 
Фотоелектричні властивості багатошарових напівпровідників SiGe гетероструктур з наноострівцями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.С. Ніколенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень спектральних розподілів фотопровідності та фото-ЕРС багатошарових гетероструктур з SiGe наноострівцями. Запропоновано теоретичну модель розрахунку зонної структури гетеропереходу SiGe-острівець/Si-оточення, яка дозволяє визначити можливі типи оптичних переходів й оцінити їх енергію. Для врахування компонентного складу, деформацій і геометричних розмірів острівців використано аналіз спектральних розподілів комбінаційного розсіяння світла та топограм поверхонь, одержаних за допомогою атомно-силової мікроскопії досліджуваних структур. У спектрах фотопровідності досліджуваних структур з наноострівцями зафіксовано непрямі в просторі переходи електронів з локалізованих станів валентної зони острівців в локалізовані стани зони провідності кремнієвого оточення та переходи між локалізованими станами валентної зони наноострівців і міжпідзонні переходи дірок з локалізованих станів валентної зони острівців у стани валентної зони змочувального шару та кремнієвого оточення. Проаналізовано вплив прикладеного електричного поля та термічного відпалу досліджуваних структур на форму спектрів фотопровідності. Запропоновано використання шарів SiGe острівців, вбудованих у базу p-i-n структури, що дозволяє значно підвищити фоточутливість в області непрямих у просторі міжсезонних переходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.4,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА360335

Рубрики:

      
16.

Орлов О. П. 
Типологія і поетика художніх образів у прозі І.О. Буніна періоду еміграції / О. П. Орлов. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: художня проза І.О. Буніна періоду еміграції (1920–1953): книга «Окаянні дні» (1920); збірки оповідань «Роза Єрихону» (1924); «Мітіна любов» (1925), «Сонячний удар» (1927); «Боже дерево» (1931); «Петлясті вуха» (1953); «Темні алеї» (1937–1953); роман «Життя Арсеньєва» (1929) та ін. Предмет дослідження – типологія, поетика, динаміка художніх образів у прозі І.О. Буніна періоду еміграції. Мета: визначення семантико-функціональних особливостей, типології й поетики художніх образів у прозі І.О. Буніна періоду еміграції, осмислення традицій і новаторства письменника в галузі художньої образності з урахуванням взаємодії напрямів, течій, жанрів. Методологія дослідження заснована на поєднанні історико-гносеологічного, типологічного, системного, міфопоетичного, архетипного, інтертекстуального методів і підходів. На підставі феноменологічного аналізу розглянуто авторські інтенції у відображенні аспектів життя, кризової доби та людської свідомості. Уточнено методику розгляду ейдології на матеріалі прозових творів із ураховуванням таких чинників: зміни літературної парадигми першої половини XX ст.; жанрово-родова система літератури того часу; взаємодія літературних напрямів і течій; вплив різних видів мистецтва; аспекти художніх образів, які функціонують на сюжетно-композиційному, мотивно-тематичному, стильовому, мовному, просторово-часовому рівнях тексту; взаємозв'язки художніх образів, їхні трансформації, динаміка в межах твору, творчості митця, культури; співвідношення традицій і новацій у художніх образах тощо. Практичне значення дисертації полягає у можливості використання її результатів для подальшого теоретичного вивчення категорії «художній образ», для дослідження особливостей ейдології в літературі XX ст. Матеріали дисертації можуть бути застосовані в практиці викладання теорії та історії літератури, для проведення спецкурсів і спецсемінарів, створення посібників і довідників теоретичного й історико-літературного змісту, написання дипломних і магістерських робіт, а також для дослідження проблем індивідуальних стилів митців, функціонування жанрів у літературі XX ст. Наукова новизна дисертації випливає з багатоаспектності дослідження художніх образів у прозі І.О. Буніна періоду еміграції: визначені особливості структури образів, зумовлені взаємодією напрямів і течій, жанрово-родовою дифузією, впливом на літературу інших видів мистецтва. Специфіка бунінської образності розглянута у співвіднесенні з авторським світобаченням, історичним, суспільним, культурним, біографічним контекстом, а також літературними тенденціями доби. Художні образи І.О. Буніна охарактеризовані в різних аспектах (предметності, феноменології, екзистенціальних смислів, тілесності, архетипів, міфологізму, інтертекстуальності, символічності, вияву індивідуально-авторської свідомості, просторово-часових координат, наративних стратегій тощо). Динаміка і поетика художніх образів І.О. Буніна у прозі періоду еміграції досліджується крізь призму класичних традицій і новаторства письменника, а також зміни його індивідуального стилю на тлі літературної парадигми першої половини XX ст. Сфера використання: наукові дослідження в літературознавстві та навчальний процес.^UThe object: the artistic images in I.O. Bunin's period of emigration prose (1920–1953) as following: the story collections «Cursed Days» (1920), «Rose of Jerico» (1924), «Mitia's Love» (1925), «Sunstroke» (1927), «Sacred Tree» (1931), «Looped Ears» (1953), «Dark Alleys» (1937–1953), novel «The life of Arseniev» (1929) etc. The subject of the study is the structure, semantics, typology, poetics, functioning and dynamics of the artistic images studying in the Bunin's prose; the artistic epitome of the social myth in the above-mentioned texts. Goal: definition of semantic-functional peculiarities, typology and poetics of artistic images in prose I.O. Bunin's period of emigration, understanding of the traditions and innovations of the writer thruogh the prizm of artistic imagery, taking into account the interaction of directions, currents, genres. The research methodology is based on a combination of historical-epistemological, typological, systemic, mythopoetic, archetypal, intertextual methods and approaches. On the basis of phenomenological analysis, author's intentions are reflected in the reflection of aspects of life, crisis and human consciousness. The methodology for considering eidology on the material of prose works is specified, taking into account the following factors: changes in the literary paradigm of the first half of the 20th century; genre-generic system of literature of that time; interaction of literary trends and trends; the influence of different types of art; aspects of artistic images that function on the plot composition, motive-thematic, style, linguistic, spatial-temporal levels of the text; interrelations of artistic images, their transformations, dynamics within the work, creativity of the artist, culture; the ratio of tradition and innovations in artistic images, etc. Materials of the dissertation can be applied in the practice of teaching various courses about the theory and history of literature, the results can be discussed during seminars and training, as well as used for writing and developing manuals and references; also the main ideas are essential for being used while writing diploma and master's works, for studying the problems of genres functioning in Art and Literature of XX cent. The scientific novelty of the dissertation stems from the multidimensional study of artistic images in prose I.O. Bunin's period of emigration: defined features of the structure of images, due to the interaction of directions and currents, genre-generic diffusion, influence on the literature of other forms of art. The specificity of Bunin's imagery is considered in correlation with author's worldview, historical, social, cultural, biographical context, as well as literary tendencies of the time. Artistic images of I.O. Bunin is characterized in various aspects (objectivity, phenomenology, existential meanings, corporeality, archetypes, mythology, intertextuality, symbolism, manifestation of individual-author's consciousness, spatial-temporal coordinates, narrative strategies, etc.). Dynamics and poetics of artistic images of I.O. Bunin's prose in the period of emigration is studied through the prism of the classical traditions and innovations of the writer, as well as changes in his individual style on the background of the literary paradigm of the first half of the XX century. The field of use: scientific research in literary criticism and educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Оніпко Т. А. 
Інноваційно-кластерний розвиток як чинник зростання конкурентоспроможності економічних систем / Т. А. Оніпко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено постановку й запропоновано вирішення актуального для економіки України наукового завдання розробки теоретико-методологічних засад дослідження інноваційно-кластерного розвитку як чинника зростання конкурентоспроможності економічних систем. Запропоновано концепцію інноваційно-кластерного розвитку, яка ґрунтується на поєднанні інноваційного та конкурентного підходів до формування кластерів та сприяє системному аналізу їх впливу на конкурентоспроможність регіональних та національних економічних систем. Для визначення та оцінки внутрішньо- та міжкластерних взаємозв'язків розроблено концептуальну модель інноваційного кластера, яка має універсальний характер внаслідок відображення базових елементів його внутрішнього та зовнішнього середовища на основі узагальнення світового практичного досвіду функціонування інноваційних кластерів.^UIn the thesis the statement and the decision of the relevant for Ukrainian economy scientific problem of development of theoretical and methodological foundations of research on innovation-cluster development as a factor of growth of competitiveness of economic systems is carried out. The conception of innovation-cluster development based on a combination of innovative and competitive approaches to the formation of clusters, which contributes to the systematic analysis of innovation clusters and their impact on the competitiveness of regional and national economic systems is proposed. In order to define and evaluate intra- and cross-cluster interconnections the conceptual model of the innovation cluster is developed, which is universal in view of reflection of the basic elements of its internal and external environment on the basis of generalization of the world practice experience of functioning of innovation clusters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лeвшина Я. О. 
Відповідальність у процедурі банкрутства / Я. О. Лeвшина. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню відповідальності у процедурі банкрутства.Охарактеризовано поняття та ознаки відповідальності у процедурі банкрутства. Запропоновано визначати відповідальність у процедурі банкрутства як комплексний правовий інститут, що регулює негативні наслідки майнового та/або процесуального характеру, які застосовуються судом чи іншим уповноваженим органом до фізичних і юридичних осіб, винних у порушенні норм законодавства про неплатоспроможність (банкрутство). Розкрито підстави та функції відповідальності у процедурі банкрутства. Охарактеризовано правову основу відповідальності у процедурі банкрутства.Досліджено суб'єктів відповідальності у процедурі банкрутства. Запропоновано поділ відповідальності у процедурі банкрутства на матеріальну та процесуальну. Здійснено класифікацію відповідальності у процедурі банкрутства за характером (змістом); за суб'єктним складом.Охарактеризовано окремі види відповідальності у процедурі банкрутства. Розкрито особливості застосування господарсько-правової відповідальності у процедурі банкрутства. Досліджено цивільно-правову відповідальність у процедурі банкрутства. Охарактеризовано господарсько-процесуальну відповідальність у справі про банкрутство^UThe thesis is devoted to the study of liability in bankruptcy proceedings.The concepts and signs of liability in bankruptcy proceedings are described. It is proposed to define liability in bankruptcy proceedings as a complex legal institution that regulates the negative consequences of property and/or procedural nature, which are applied by a court or other authorized body to individuals and legal entities guilty of violating insolvency law (bankruptcy). The grounds and functions of liability in bankruptcy proceedings are revealed. The legal basis of liability in bankruptcy proceedings is described.The subjects of liability in bankruptcy proceedings have been studied. The division of liability in bankruptcy proceedings into material and procedural is proposed. Classification of liability in the bankruptcy procedure by nature (content) and by the subject of liability is proposed.Certain types of liability in bankruptcy proceedings are described. Peculiarities of application of economic and legal liability in bankruptcy proceedings are revealed. Civil liability in bankruptcy proceedings has been studied. The economic and procedural responsibility in the bankruptcy case is described


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ніколенко М. О. 
Господарсько-правове регулювання корпоративних договорів. / М. О. Ніколенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемам господарсько-правового регулювання корпоративних договорів в Україні, визначенню їх природи, поняття, змісту та суб'єктного складу. У роботі досліджено історичні аспекти розвитку інституту корпоративних договорів в Україні та світі. Виокремлено та обґрунтовано світові моделі корпоративних договорів, визначено особливості вітчизняної моделі.Детально проаналізовано систему інтересів у корпоративній сфері, що безпосередньо та опосередковано впливають на зміст корпоративного договору та визначають його завдання та цілі. Обґрунтовано господарсько-правову організаційну природу корпоративного договору, визначено його поняття та схарактеризовано сукупність загальних та спеціальних ознак.Окрему увагу звернено на особливості визначення предмета корпоративних договорів як єдиної їх істотної умови, систематизовано сукупність умов, що формують зміст досліджуваного договору, подано практичні рекомендації щодо його укладення. Окреслено коло суб'єктів, що мають право виступати стороною корпоративного договору.Докладно проаналізовано особливості укладення, виконання, зміни та припинення корпоративних договорів. Досліджено специфіку господарсько-правової відповідальності сторін корпоративного договору. Подано практичні рекомендації щодо застосування до порушників господарських санкцій.За результатами проведеного дослідження оновлено теоретико-правові положення щодо укладення корпоративних договорів; на основі критичного аналізу положень законодавства, що регулює порядок їх укладення, внесено пропозиції для вдосконалення механізму їх регулювання.^UThe dissertation is devoted to the problems of economic and legal regulation of corporate agreements in Ukraine, to the definition of its nature, concept, content and subject composition. The purpose of the dissertation is to substantiate the economic and legal nature of corporate agreements as a mechanism for regulating the relations between company members regarding the order and peculiarities of the theirs corporate rights exercising.The paper deals with historical aspects of the development of the сorporate agreements institute in Ukraine and all over the world. The world models of corporate agreements are singled out and substantiated, the peculiarities of the domestic model are determined.The system of interests in the corporate sphere has been analysed particularly, they directly and indirectly influence the content of the corporate agreements and define its goal. The author substantiates the economic and legal organizational nature of the corporate agreement, defines its concept and characterizes the set of its general and special features.Particular attention was paid to the peculiarities of defining the subject matter of corporate agreements as its sole essential condition. The systematic set of conditions that forming the content of the contract has been studied. Practical recommendations for its conclusion have been given. The circle of subjects entitled to act as a party to a corporate agreement is outlined.The details of conclusion, execution, change and termination of corporate agreements have been studied. The peculiarities of economic and legal liability of the parties to the corporate agreement are investigated. Practical recommendations are given on the application of economic sanctions to violators.According to the results of the research, the theoretical and legal provisions concerning the conclusion of corporate agreements were updated. The dissertation contain the proposals to improve the legislation provisions on corporate agreements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Тіхоненко С. О. 
Гротеск у творчості Джонатана Свіфта / С. О. Тіхоненко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено багатоаспектне дослідження гротеску в художній та художньо-публіцистичній прозі Дж. Свіфта, зокрема в романі «Мандри Гуллівера» та памфлетах сатирика.У роботі відзначено, що гротеск у літературній творчості Дж. Свіфта тісно пов'язаний із філософськими ідеями доби Просвітництва та громадсько-політичною діяльністю письменника. У дисертації визначено специфіку і динаміку гротескних форм письменника. Проаналізовано вияви гротеску на різних рівнях художнього тексту, виявлено своєрідність гротескних структур, їхню типологію, поетику, способи створення у художній прозі письменника, досліджено взаємодію авторської та читацької свідомості у смисловому полі гротескного світу митця. Крізь призму специфіки й динаміки гротескних форм у дисертаційному дослідженні розкрито особливості художнього світобачення Дж. Свіфта-просвітителя, його погляди на місце людини в соціумі, її роль у культурно-історичному процесі, вплив суспільства на особистість. Конкретно-історичний план гротескних форм у памфлетах письменника забезпечують реалістичні художні деталі, пародія, іронія, історичні й політичні алюзії,ремінісценції та ін.Як спосіб художньої типізації гротеск у памфлетних творах письменника відзначається умовністю та філософською узагальненістю. Це досягається завдяки використанню символіки, алегорії, античних і біблійних алюзій та ремінісценцій, «одивненню» звичних явищ, уведенню «незвичного» в сучасний контекст тощо. Характерною особливістю гротеску в памфлетах Дж. Свіфта є риторична стихія. Відповідно в памфлетній творчості Дж. Свіфта зростає значущість мовно-стилістичних засобів створення гротеску.У романі «Мандри Гуллівера» простежується розгалуженість різновидів і розширення семантико-функціональних особливостей гротеску. Гротеск у романі Дж. Свіфта виявляється в художніх образах, сюжетно-композиційних рішеннях, мотивно-тематичних комплексах, наративній структурі, художньому часі й просторі, мові, жанрово-стильовій дифузії. В описах країн, які відвідав головний герой роману Дж. Свіфта, утілені гротескні світи, що виконують різноманітні художні функції: викривально-критичну, аналітично-пізнавальну, попереджально-прогностичну, риторично-діалогічну. Форми гротеску в романі «Мандри Гуллівера» функціонують у полі концептів «людина», «держава», «природа», «наука», «свобода», «розум» та ін. Гротескні форми в романі є гнучкими, динамічними й відкритими для інтерпретацій. З метою надання їм смислової багатогранності письменник застосовує різноманітні засоби: уведення гротескних структур у різні контексти, поетика «дивного», висвітлення з різних точок зору, створення ілюзії достовірності фантастичного, перенесення сучасних персонажів і подій у чарівний світ тощо. У дисертації виявлено традиції й новаторство Дж. Свіфта в галузі гротеску на тлі доби й у контексті літературного процесу.^UThe subject of this dissertation is an investigation of grotesque in fiction and publicistic prose of J. Swift on the background of his pamphlets and the novel «Gulliver's Travels». The research proves that grotesque in Swift's works is closely connected with the philosophical ideas of the epoch of Enlightenment and social – political activity of the writer. The specificity and development of Swift's grotesque forms is featured in the dissertation. The analysis of grotesque on different text levels reveals the peculiarity of its forms, their typology, poetics and means of their creation in the fiction prose of the writer. Interconnection of the author's and reader's perception in the semantic field of the author's grotesque vision is also investigated.In this research Swift's poetic vision, his outlooks on the role of a person in society and cultural – historical process, the influence of society upon a person is disclosed through the specificity and development of grotesque forms.Due to Swift's creative activity for the first time in the history of world literature grotesque became vividly expressed in pamphlets. Numerous pamphlets of the author are aimed at topical problems of his contemporaries' life, among them negative social tendencies in the fields of religion, culture, etc. The specific – historical aspect of grotesque forms in the author's pamphlets is revealed in poetic details, parody, irony, historical and political allusions and reminiscences.As a means of fiction characterization grotesque in the author's pamphlets is characterized by conventionality and philosophical generalization. It is obtained by means of symbolism, allegory, ancient and biblical allusions and reminiscences, «dismissing» familiar phenomena and introducing the “unusual” into contemporary context, etc. An important feature of grotesque in Swift's pamphlets is his rhetoric, the author's aspiration to disclose not only his position but also different view points, drawing readers into the dialogue in discussing this or that problem from different points of view.Grotesque forms of the novel «Gulliver's Travels» are dynamic and open for interpretations. To give them meaningful versatility the author uses such means as inserting grotesque structures in different contexts (social - political, natural, cultural, etc.), poetics of «strange», description from different points of view, creating illusion of reality of fantastic events, transformation of contemporary characters and events to the magic world.In the dissertation special attention is paid to J. Swift's grotesque traditions and innovations in the context of a historical - literary process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського