Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКОЛЬЧЕНКО$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Нікольченко О.А. 
Морфологічні особливості репаративного остеогенезу в умовах аліментарного дефіциту кальцію (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / О.А. Нікольченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження морфологічних особливостей будови кісткової тканини, репаративної регенерації кістки та прояву остеогенних властивостей клітин кісткового мозку лабораторних щурів за наявності модельованого аліментарного дефіциту кальцію. Виявлено, що утримання щурів з 1-місячного віку на низькокальцієвій (0,03 %) дієті протягом 1-го, 5-ти,11-ти місяців обумовлює виникнення структурних змін у кістковій тканині стегнової кістки, пов'язаних з активізацією процесів резорбції (остеокластичної, остеоцитарної, перикананалікулярної, пазушної) та зменшенням відносної площі губчастої та компактної кістки. Встановлено, що темпи розвитку та ступінь прояву цих змін найбільш виражені у губчастій кістці самців після 5-місячного аліментраного дефіциту кальцію. Перебіг репаративного остеогенезу, поєднаного з попереднім 5-місячним аліментарним дефіцитом кальцію досліджено на моделі травматичного ушкодження дистального метафіза стегнової кістки (наскрізний дірчастий дефект d = 1,3 мм), кістковий регенерат щоденно оцінювався протягом 1 - 7-ми діб та через 14, 21-у, 28 діб після операції. У щурів дослідної групи на ранніх стадіях остеорепарації виявлено уповільнення темпу катаболізму продуктів запалення та процесу диференціювання клітин фібро- й остеобластичного диферонів, що пов'язано з низькою функціональною активністю макрофагів і зменшенням їх кількості, а також тканинних базофілів і фібробластів у порівнянні з контрольною групою. На подальших стадіях репаративного остеогенезу зафіксовано затримку реорганізації тканин регенерату, більш пізнє формування остеоїду, кісткових трабекул і відновлення кортикальної кістки. На підставі вивчення результатів ектопічної трансплантації клітин кісткового мозку на носії з пористого гідроксилапатиту доведено, що у разі низького вмісту кальцію у раціоні харчування щурів (донорів і реципієнтів) пригнічуються остеогенні властивості цих клітин, внаслідок чого після 5-місячного аліментарного дефіциту кальцію ектопічно утворена кісткова тканина характеризується меншою площею та зрілістю у порівнянні з контролем, а після 11-місячного - не виявляється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*669.372 + Р418.11-29 +
Шифр НБУВ: РА367348

Рубрики:

      
2.

Нікольченко М.В. 
Творчість В'ячеслава Потапенка (еволюція проблематики і поетики): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.В. Нікольченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено системне узагальнення творчості В.Потапенка - українського письменника межі XIX - XX ст., здійснено спробу комплексно висвітлити життєвий і творчий шлях митця. З'ясовано світоглядні засади творчості В.Потапенка, розкрито проблеми, художньо відображені у його творах. Досліджено специфіку жанрових форм, композиційних структур прозового та драматургічного доробку митця. Виявлено найбільш суттєві риси образної системи, засоби характеротворення. Висвітлено місце літератора у процесі розвитку української прози та драматургії кінця XIX - перших десятиліть XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Потапенко, В. 53 +
Шифр НБУВ: РА335296

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського