Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=НАЙДЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ЄВГЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Найденко А.Г. 
Визначення надійності різців з алмазних композиційних НТМ шляхом реєстрації та аналізу акустичної емісії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.Г. Найденко ; Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему визначення надійності різців з алмазних композиційних надтвердих матеріалів (НТМ) у процесі точіння шляхом реєстрації та аналізу сигналів акустичної емісії, зумовлених зносом різального інструменту (РІ) на прикладі процесів точіння силумінів різцями, оснащеними алмазно-твердосплавними пластинами (АТП). За умов зазначених процесів зареєстровано сигнали акустичної емісії з найменшим спотворенням з зони різання за рахунок застосування нової конструкції різця та широкосмугового датчика, розміщеного безпосередньо в місці контакту з передньою поверхнею різальної пластини. Встановлено зв'язок між обвідною високочастотного сигналу акустичної емісії та показниками надійності різців - зносом на задній поверхні та параметром шорсткості обробленої поверхні за допомогою попередньо навченої та оптимізованої штучної нейронної мережі. За цього середня відносна похибка визначення показників надійності становила від 6 до 12 % у порівнянні з прямими вимірюваннями. З використанням доопрацьованої методики розрахунку ймовірності руйнування різців з урахуванням криволінійної форми різальної кромки АТП виявлено, що під час точіння силумінів для зниження небезпечних напружень в АТП, які зумовлюють зменшення надійності різця за показником ймовірності його руйнування, необхідно уникати глибин різання, менших за 0,1 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-1 +
Шифр НБУВ: РА363792

Рубрики:

      
3.

Найденко О.Є. 
Внутрішньовиробничі аспекти формування конкурентної стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Є. Найденко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань, пов'язаних з узагальненням і розвитком теоретичних і методичних підходів, а також розробкою практичних рекомендацій щодо адаптації внутрішнього середовища підприємства (ВСП) до вимог, які виникають у процесі формування його конкурентної стратегії (КС). Викладено порядок вибору типу КС на підставі застосування критеріїв доцільності її реалізації. Розроблено методи оцінки відповідності організаційної структури управління підприємством його КС, визначення відповідності КС підприємства його технології виробництва. Запропоновано методику діагностики стану ВСП, методичний підхід до забезпечення взаємовідновідності КС підприємства та його ВСП. Наведено методичні рекомендації щодо прогнозування взаємовідповідності ВСП і КС підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА342809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Найденко О. В. 
Керування асинхронним електроприводом механізму обертання з підвищеним вантажем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / О. В. Найденко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність за оптимального керування електроприводом механізму обертання одночасного керування електроприводом механізму зміни вильоту стріли як другої керувальної дії. Запропоновано закони керування обома електроприводами, які забезпечують максимальну швидку дію механізму обертання за обмеження коливань підвішеного вантажу. Вперше запропоновано та використано спосіб керування асинхронним двигуном, який обмежує динамічні навантаження в податливих кінематичних ланках за оптимального керування. Розроблено методи мікропроцесорного оптимального керування асинхронним електроприводом механізму обертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О922-05
Шифр НБУВ: РА369247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
7.

Гомон М. В. 
Оцінювання потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств. / М. В. Гомон. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню і подальшому розвитку теоретичних положень, розробленню методичних та практичних рекомендацій щодо оцінювання потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств. В дисертації на основі аналізу видових проявів потенціалу, систематизації наукових підходів до визначення потенціалу, а також морфологічного аналізу понять «державне регулювання» та «інноваційна діяльність підприємств» було сформульовано поняття «потенціал державного регулювання інноваційної діяльності підприємств», що за своєю сутністю являється реалізацією можливостей держави шляхом застосування інструментів державного регулювання забезпечувати стимулюючий вплив на здійснення інноваційних процесів на підприємствах шляхом створення сприятливих умов для підприємств, котрі займаються інноваційною діяльністю.За результатами ретроспективного аналізу нормативно-правової бази з питань державного регулювання інновацій, а також аналізу поточного стану нормативно-законодавчого забезпечення державного регулювання інноваційної діяльності підприємств виявлено, що економічне та організаційно-правове забезпечення державного регулювання інноваційної діяльності в Україні не є дієвим та позбавлене цілеспрямованості. Запропоновано методичний підхід до оцінювання потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств, який дозволить надати якісну та кількісну характеристику потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств у розрізі основних інтегральних показників компонентів потенціалу. Виокремлено такі компоненти потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств як «Інноваційна діяльність підприємств», «Ефективність діяльності підприємств» та «Державне стимулювання підприємств». Запропонований методичний підхід дозволить визначити стан державного регулювання інноваційної діяльності підприємств у динаміці та визначити аспекти державного регулювання, які позитивно або негативно впливають на здійснення інноваційної діяльності підприємствами. Розроблено методичний підхід до формування та реалізації потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств, що складається з трьох блоків – блок 1: формування інформаційного простору за критеріями наявності законодавчого та організаційно-функціонального забезпечення, готовності держави до стимулювання інноваційного розвитку, потенційних та реальних можливостей для взаємодії держави і підприємств з метою визначення складових, що становлять організаційну та функціональну структуру потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств; блок 2: формування трьокомпонентної моделі реалізації потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств за компонентами доцільності, результативності та ефективності запроваджених та застосовуваних інструментів державного регулювання; блок 3: обґрунтований вибір інструментарію державного регулювання інноваційної діяльності відповідно до потенційних та реальних можливостей суб'єктів інноваційних відносин. Сформовано сукупність принципів, що стосуються формування та реалізації потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств за складовими визначення та ключовими аспектами потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств. Проведено оцінку реалізації потенціалу державного регулювання за компонентами доцільності, результативності та ефективності впроваджених інструментів регулювання, а саме – пільгового оподаткування. Теоретично обґрунтовано що податкові пільги є інструментом реалізації потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності за принципом стимулювання. Оцінено доцільність запровадження інструментів державного регулювання за критерієм бюджетної спроможності впровадження таких інструментів як передумови державного регулювання інноваційної діяльності. Виконано прогноз обсягів втрат доходів бюджету через застосування податкових пільг. Запропоновано коефіцієнт результативності, який представляє відношення суми наданих податкових пільг до суми витрат на інновації за рахунок власних коштів підприємств. Розрахунок рівня результативності надання податкових пільг за кожним окремим етапом життєвого циклу інновацій дозволяє виявити на якому етапі виникає найбільша необхідність у державному стимулюванні. Запропоновано послідовність процедури обґрунтування вибору інструментів державного регулювання інноваційної діяльності з урахуванням рівня потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств та результатів оцінки компонент реалізації потенціалу державного регулювання інноваційної діяльності підприємств. Практичне значення одержаних наукових результатів дисертаційної роботи підтверджується довідками про впровадження у діяльність підприємств ТОВ «УРСК» (№ 151/31 від 20.02.2019 р.), ТОВ «ХАРПРОД» (№ 200/1 від 10.06.2020 р.), а також у діяльність Ізюмської районної ради Харківської області (№ 128/01-31 від 25.06.2020 р.).^UThe dissertation is devoted to the improvement and further development of theoretical provisions, development of methodical and practical recommendations for assessing the potential of state regulation of innovation.In the dissertation on the basis of the analysis of specific manifestations of potential, systematization of scientific approaches to definition of potential, and also the morphological analysis of concepts «state regulation» and «innovative activity of the enterprises» the concept «potential of the state regulation of innovative activity of the enterprises» was formulated. States through the use of instruments of state regulation to provide a stimulating effect on the implementation of innovation processes in enterprises by creating favorable conditions for enterprises engaged in innovation.According to the results of retrospective analysis of the regulatory framework for state regulation of innovation, as well as analysis of the current state of regulatory and legislative support for state regulation of innovation, it was found that economic and organizational support for state regulation of innovation in Ukraine is not effective and purposeless. A methodical approach to assessing the potential of state regulation of innovation activities of enterprises is proposed, which will provide a qualitative and quantitative description of the potential of state regulation of innovation activities of enterprises in terms of basic integrated indicators of components of state regulation potential of innovation activities. Such components of the potential of state regulation of innovative activity of enterprises as «Innovative activity of enterprises», «Efficiency of enterprise activity» and «State stimulation of enterprises» are singled out. The proposed methodological approach will determine the state of state regulation of innovation activities of enterprises in the dynamics and identify aspects of state regulation that positively or negatively affect the implementation of innovation activities by enterprises.A methodical approach to the formation and implementation of the potential of state regulation of innovation of enterprises, consisting of three blocks - block 1: the formation of information space on the criteria of legislative and organizational and functional support, state readiness to stimulate innovative development, potential and real opportunities for state interaction and enterprises in order to determine the components that make up the organizational and functional structure of the potential of state regulation of innovation activities of enterprises; block 2: formation of a three-component model of realization of the potential of state regulation of innovative activity of enterprises according to the components of expediency, efficiency and effectiveness of the introduced and applied instruments of state regulation; Block 3: reasonable choice of tools for state regulation of innovation in accordance with the potential and actual capabilities of the subjects of innovation relations.The set of principles concerning formation and realization of potential of the state regulation of innovative activity of the enterprises on components of definition and key aspects of potential of the state regulation of innovative activity of the enterprises is formed. An assessment of the implementation of the potential of state regulation on the components of expediency, effectiveness and efficiency of the implemented regulatory instruments, namely - preferential taxation. It is theoretically substantiated that tax benefits are a tool for realizing the potential of state regulation of innovation on the principle of incentives. The expediency of introduction of instruments of state regulation on the criterion of budgetary capacity of introduction of such instruments as preconditions of state regulation of innovative activity is estimated. The coefficient of efficiency is offered, which represents the ratio of the amount of tax benefits provided to the amount of costs for innovations at the expense of own funds of enterprises. Calculating the level of effectiveness of tax benefits at each stage of the innovation life cycle allows us to identify at what stage there is the greatest need for government incentives. The sequence of the procedure of substantiation of the choice of instruments of state regulation of innovative activity taking into account the level of potential of state regulation of innovative activity of enterprises and results of estimation of components of realization of potential of state regulation of innovative activity of enterprises is offered.The practical value of the obtained scientific results of the research is corroborated by certificates of implementation into the activities of «URSK» LLC (No 151/31 of 20.02.2019), «KHARPROD» LLC (No 200/1 of 10.06.2020), Izyum District Council of Kharkiv Region (No 128/01-31 of 25.06.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Підховна С. М. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Тернопільщини (ретроспективний аналіз, структура дендрофлори, комплексна оцінка) / С. М. Підховна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парків-пам'яток садовопаркового мистецтва Тернопільщини та одного перспективного для заповідання парку (Микулинецький), розглянуто законодавчу і нормативно-правову бази стосовно функціонування парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історію розвитку заповідної справи і періодизацію формування заповідних садовопаркових об'єктів України. Проаналізовано особливості формування парківпам'яток садово-паркового мистецтва та здійснено огляд методичних рекомендацій щодо проведення комплексного дослідження парків і скверів, які мають заповідний статус. Проведено ретроспективний аналіз формування території та дослідження парків-пам'яток садово-паркового мистецтва Тернопільщини. Проаналізовано та сформовано комплексну характеристику ландшафтно-композиційної структури досліджуваних парків за композиційнопросторовою оцінкою.За підсумками комплексного оцінювання сучасного стану історичних парків, встановлено, що до категорії цінних належить дев'ять об'єктів, які вирізняються високими архітектурно-естетичними якостями композиційних елементів. До категорії малоцінних віднесено Гримайлівський парк і Старий парк, які потребують відновлення композиції паркового простору. За результатами оцінювання залишки парку у Залишках старовинного парку в с. Бережанка і у Залишках старовинного парку в с. Млиниська потребують відновлювальних заходів.Для парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення розроблено туристичні екологічні маршрути. Визначено перспективні напрями подальшого функціонування досліджуваних парків, сформовано науково-практичні рекомендації щодо їх збереження та адаптації до сучасних містобудівельних умов.^UIn the dissertation work the complex research of parks-monuments of landscape art of Ternopil region and one perspective for bequest park (Mykulynetsky) is carried out, the legislative and normative-legal base concerningfunctioning of parks-monuments of landscape art, history of development of protected area and periodization of formation of protected garden and park objects of Ukraine. The peculiarities of the formation of parks-monuments of landscape art is analyzed and the review of methodical recommendations on carrying out of complex research of parks and squares which have the reserved status is carried out. A retrospective analysis of the formation of the territory and research of parksmonuments of landscape art of Ternopil region was carried out. The complex characteristic of the landscape-compositional structure of the studied parks accordingto the compositional-spatial assessment is analyzed and formed.According to the results of a comprehensive assessment of the current state of historical parks, it is established that the category of valuable includes nine objects that are characterized by high architectural and aesthetic qualities of the compositional elements. Grimailovsky Park and the Old Park are in the category of low-value, which need to restore the composition of the park space. According to the results of the assessment of the remains of the ancient park in the village Berezhanka and in the remains of the ancient park in the village Mlynyska need restoration measures.Tourist ecological routes have been developed for parks-monuments of landscape art of national importance. Perspective directions of further functioning of the studied parks are determined, scientific and practical recommendations on their preservation and adaptation to modern urban conditions are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Найденко В. М. 
Продуктивність гібридів сорго зернового залежно від ширини міжряддя та удобрення в умовах Лівобережного Лісостепу України / В. М. Найденко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і обґрунтовано практичне вирішення наукового завдання, що полягає у виявленні особливостей росту й розвитку сорго зернового, формування врожаю та якості зерна залежно від ширини міжряддя та удобрення в умовах Лівобережного Лісостепу України. Урожайність рослин сорго зернового за вирощування в умовах Лівобережного Лісостепу України в середньому за роки проведення дослідження змінювалася від 4,89 до 8,69 т/га. Коливання урожайності за роками і досліджуваними чинниками становили від 3,98 до 9,14 т/га. Встановлено, що максимальна урожайність всіх гібридів формувалася за ширини міжряддя 50 см. Між урожайністю та рівнем удобрення азотними добривами сорго зернового існує позитивний помірний кореляційний зв'язок r=0,49. Отримані та узагальнені результати досліджень дозволяють рекомендувати виробництву вирощувати гібриди сорго зернового ‘Бріґґо F1' і ‘Бурґґо F1' для одержання стабільної урожайності – 8,00–8,50 т/га в умовах Лівобережного Лісостепу України. Гібриди вирощувати з шириною міжряддя 50 см за внесення N^60P^60K^60 в основне удобрення та N^40–60 під передпосівну культивацію.^UThe dissertation presents a theoretical generalization and substantiates the practical solution of the scientific problem, which consists of identifying the features of grain sorghum growth and development, yield formation, and grain quality depending on the inter-row spacing and fertilizing in the Left Bank Forest Steppe of Ukraine. ‘Brigga F1' with inter-row spacing of 35 cm formed a yield – 7.78 t/ha; 50 cm–8.48; 70 cm–7.93 t/ha.The ‘Burggo F1' hybrid generated the highest yields with inter-row spacing of 50 cm–7.86 t/ha. It was found that the maximum yield of all hybrids was formed at inter-row spacing of 50 cm. There is a positive moderate correlation between grain sorghum yield and level of nitrogen fertilization r=0.49. The most economically profitable was cultivation of hybrids ‘Burggo F1' and ‘Brigga F1', which provided yields of 8.66–8.69 t/ha and 8.03–8.07 t/ha with inter-row spacing of 50 cm and fertilizing N^60P^60K^60+N^40–60.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Поремський М. В. 
Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2 / М. В. Поремський. — Б.м., 2021 — укp.

Поремський М.В. Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2^r – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 125 «Кібербезпека». – Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі, яка полягає у розробці методів обґрунтування стійкості SNOW 2.0-подібних потокових шифрів відносно відомих кореляційних атак. З розвитком інформаційних технологій та комп'ютерної техніки значну увагу привернули до себе слово-орієнтованих ПШ, які є програмно-орієнтованими та можуть ефективно працювати на сучасних процесорах. Порівняльні дослідження алгоритмів потокового шифрування показують, що одним із найкращих серед сучасних ПШ є шифр SNOW 2.0, що є на сьогодні міжнародним стандартом. В свою чергу, взявши шифр SNOW 2.0 як прототип, було створено важливий клас SNOW 2.0-подібних ПШ. До цього класу відноситься і нещодавно створений в Україні шифр “Струмок”, прийнятий як національний стандарт ДСТУ 8845:2019. Важливою частиною процесу розробки таких шифрів, що зумовлює вибір окремих компонент і параметрів для їх побудови, є обґрунтування їх стійкості відносно усіх відомих на сьогодні атак. В роботі удосконалено аналітичну оцінку інформаційної складності кореляційних атак на потокові шифри. На відміну від раніше відомої (евристичної) оцінки, отримана аналітична оцінка має належне наукове обґрунтування, містить явну залежність від ймовірності помилки атаки та є справедливою для будь-яких кореляційних атак на потокові шифри незалежно від способу побудови або методу розв'язання системи рівнянь зі спотвореними правими частинами, яка складається на першому етапі атаки. Вперше отримано аналітичне співвідношення для квадратичної евклідової незбалансованості розподілу ймовірностей спотворень у правих частинах рівнянь, що використовуються для побудови кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри. На відміну від відомих співвідношень, які визначають квадратичну евклідову незбалансованість, отримане співвідношення встановлює вираз цього параметра в термінах коефіцієнтів Фур'є розподілу спотворень у правих частинах рівнянь єдиної системи, яка не залежить від конкретної атаки. Це дозволяє отримувати нижні оцінки трудомісткості й обсягу матеріалу, потрібного для реалізації кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри та порівнювати за трудомісткістю та обсягом матеріалу кореляційні атаки, що будуються над полями різних порядків.Вперше розроблено метод обґрунтування стійкості двійкових SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на полем з двох елементів, розроблений метод базується на отриманому дисертантом аналітичному співвідношенні для параметра, який характеризує ефективність атаки, та дозволяє обґрунтовувати стійкість двійкових SNOW 2.0-подібних потокових шифрів безпосередньо за параметрами їх компонент. Отримав подальший розвиток метод обґрунтування стійкості модулярних SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на SNOW 2.0, розроблений метод базується на отриманих дисертантом аналітичних співвідношеннях, які узагальнюють низку окремих результатів про матричні представлення незбалансованості відображень, що реалізуються скінченними автоматами. Розроблений метод є застосовним до модулярних -розрядних SNOW 2.0-подібних шифрів при і дозволяє отримувати нижні оцінки ефективності відомих кореляційних атак безпосередньо за параметрами компонент алгоритму шифрування. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що дисертантом розроблено програмні реалізації, які дозволяють в режимі реального часу обчислювати значення нижніх меж трудомісткості та обсягу матеріалу, потрібного для здійснення будь-якої з відомих кореляційних атак на довільний двійковий чи модулярний SNOW 2.0-подібний шифр з вузлами заміни довжини 8 бітів. Розроблені програми застосовані для обґрунтування стійкості шифру “Струмок”, а також його двійкової версії. Вони можуть бути використані на практиці при дослідженні стійкості інших SNOW 2.0-подібних потокових шифрів у СІТС України. Наукові та практичні результати дисертаційної роботи реалізовані в Службі зовнішньої розвідки України – в результаті виконання НДР “Корифена” та в науково-технічних розробках ЗАО “Інститут інформаційних технологій”.^UPoremskyi M. Methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks over a finite fields of order 2^r . – Qualifying scientific work as a manuscript.Thesis for a Candidate of Technical Science degree in specialty 125 «Cybersecurity». – Institute of Special Communication and Information Protection of National technical university of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2018.This thesis is devoted to solving actual scientific problem of development the methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks.With the advancement of information and computer technologies, significant attention has been drawn to word-based SC that are software-oriented and can run efficiently on modern processors. Comparative studies of stream encryption algorithms show that one of the best among current SC is SNOW 2.0, which is currently the international standard. In turn, using SNOW 2.0 cipher as a prototype, an important class of SNOW 2.0-like ciphers was created. This class includes the recently created in Ukraine cipher "STRUMOK", adopted as the national standard DSTU 8845: 2019. An important part of the process of developing such ciphers, which determines the choice of individual components and parameters for their construction, is their security evaluatin against all known attacks.The analytical estimation of information complexity of correlation attacks on stream ciphers is improved in thesis. Unlike the previously known (heuristic) estimate, the analytical estimate obtained has a scientific basis, contains a clear dependence on the probability of an error of attack and is valid for any correlation attacks on stream ciphers, regardless of the method of creation or solving the system of equations with right parts corrupted by noise, which is creating on the first stage of the attack.For the first time, an analytical relation was obtained for the quadratic Euclidean imbalance of the probability distribution of corruptions in the right part of the equations that are used to construct correlation attacks on SNOW 2.0-like ciphers. Unlike the known correlations that determine the quadratic Euclidean imbalance, the obtained relation determines the expression of this parameter in terms of the Fourier coefficients of the corruption in the right part of the equations of a single system that does not dependent on particular attack. This allows us to obtain lower bounds of the complexity and amount of material required to SNOW 2.0-like correlation attack on SNOW 2.0-like ciphers and to compare the complexity and amount of material for different correlation attacks that are built over fields of different orders.For the first time a method of security evaluation of binary SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was developed. In contrast to the known approaches of creating correlation attacks over a field of two elements, the developed method is based on the analytic correlation obtained by researcher for the parameter that characterize the attack efficiency and allows to evaluate the security of binary SNOW 2.0-like stream ciphers directly by the parameters of their components.A method of security evaluation of modular SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was further developed. In contrast to the known approaches of creating SNOW 2.0 correlation attacks, the developed method is based on analytical correlations obtained by the thesis, which summarize a number of separate results on matrix representations that are implementing by finite state machines. The developed method is applicable to modular SNOW 2.0-like ciphers and allows to obtain lower bounds of the efficiency of known correlation attacks directly by the parameters of the components of the encryption algorithm.The practical significance of the obtained results consists in developing the software implementations that allow in real time to calculate the values of the lower bounds of the complexity and amount of material required to process any of the known correlative attacks on an arbitrary binary or modular SNOW 2.0-like cipher with 8 bit s-boxes. The developed programs are used to evaluate ofsecurity of the cipher "Strumok", as well as its binary version. They can be used in practice to evaluate the security of other SNOW 2.0-like stream ciphers in SITS of Ukraine.The scientific and practical results of the thesis were implemented at the Foreign Intelligence Service of Ukraine (in the research scientific work «Korifena») and in the scientific and technical developments of CJSC «Institute of Information Technologies».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського