Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (492)Книжкові видання та компакт-диски (675)Журнали та продовжувані видання (109)
Пошуковий запит: (<.>A=НИКОД$<.>+<.>A=РУСНАК$<.>+<.>A=МИТР$<.>+<.>A=ХАРЬКОВСК$<.>+<.>A=БОГОДУХОВСК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руснак Ю.І. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів державної податкової служби України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.І. Руснак ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Уточнено зміст поняття та охарактеризовано суб'єкти адміністративно-юрисдикційної діяльності. Досліджено адміністративні правопорушення, що підпадають під юрисдикцію органів державної податкової служби (ДПС) України. З'ясовано поняття, види та джерела доказів, а також мету та зміст доказування в адміністративно-юрисдикційній діяльності органів ДПС. Обгрунтовано та сформовано рекомендації щодо удосконалення процесу збору, дослідження та оцінки доказів та їх застосування у справах про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)112.011.013.2 +
Шифр НБУВ: РА331615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Митрохин О. В. 
Анортозит-рапаківігранітна формація Українського щита (геологія, речовинний склад та умови формування): автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / О. В. Митрохин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Геол. ф-т. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше виділено Українську провінцію анортозит-рапаківігранітної формації (АРГФ), яка відрізняється від сусідньої Прибалтійської провінції віком анорогенного магнетизму, геологічним оточенням і тектонічними чинниками, що вплинули на його розвиток, мінералого-петрографічними та геохімічними особливостями. Доведено спорідненість з АРГФ вулканів овруцької серії, а також роїв сублужних базитових дайок в оточенні плутонів формації. Визначено рівень ерозійного зрізу окремих плутонів та їх складових частин, імовірні умови залягання та петрографічний склад порід покрівлі. Вперше обгрунтовано механізм формування комплексів АРГФ у процесі багаторазової магматичної взаємодії ініціальних базитових розплавів змішаного мантійно-нижньокорового походження з верхньо-коровою речовиною та сформованими за рахунок неї новоутвореними гранітоїдними розплавами сублужного складу. Доведено зв'язок магматизму АРГФ з зачатковими рифтогенними процесами в периферійній частині Сарматського сегмента Східно-Європейського платформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)12-24
Шифр НБУВ: РА379151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Руснак Н.І. 
Внутрішньоклітинний метаболізм мікробних популяцій травного тракту тварин за дії екзогенних факторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.І. Руснак ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено внутрішньоклітинні особливості метаболізму рубцевих змішаних мікробних популяцій, сформованих на менш і більш доступних біосубстратах, та комплексі мікроорганізмів сліпої кишки свиней і кролів та чистих штамів бактерій за умов асиміляції ними різних джерел поживних речовин, а також за дії дуже поширеного у довкіллі біоциду пентахлорофенолу (ПХФ) з застосуванням природного адсорбенту кліноптилоліту (Кл). Показано посилення аналічних процесів у клітинах мікроорганізмів-симбіонтів травного тракту та цілому організмі тварини-господаря за умов засвоєння більш доступних субстратів (у порівнянні з менш доступними), вірогідно підвищену стійкість їх до токсичної дії різних доз ПХФ, передусім, за присутності адсорбенту Кл. Виявлено, що у клітинах цукролітичної бактерії Butyrivibrio fibrisolvens 787 відсутня фосфокетолазна реакція, але ця бактерія інтенсивно утилізує альдози різної молекулярної маси (глюкозу й ксилозу) та пектин, використовуючи метаболічні шляхи Ентена - Дудорова та Ембдена - Мейєргофа - Парнаса, на що вказують дуже висока активність 2-кето-3-дезокси-6-фосфоглюконатальдолази та значно нижча - фруктозодифосфатальдолази. Активність виявлених ензимів гальмується навіть за низьких доз ПХФ (10 - 40 мкМ), вірогідно послаблюється інгібуюча дія токсиканта за присутності Кл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390 +
Шифр НБУВ: РА356937

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Митрохіна Т.В. 
Геологічна будова, речовинний склад та умови формування титаноносних габроїдних інтрузій Волинського мегаблоку Українського щита: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / Т.В. Митрохіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Геол. ф-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості геологічної будови та речовинного складу титаноносних габроїдних інтрузій (ТГІ) Волинського мегаблоку Українського щита, на підставі яких визначено умови їх формування та рудогенезу. Доведено, що формування ТГІ генетично пов'язане з магматичною еволюцією базитової складової коростенського комплексу. З'ясовано, що ТГІ сформовані на заключних стадіях становлення габро-анортозитових масивів і успадкували головні особливості їх речовинного складу та мінерагенії. Показано суттєвий вплив процесів кристалізаційної та гравітаційно-кінетичної диференціації на формування розшарованості різного масштабу. Вперше виділено декілька геолого-петрографічних типів ТГІ з різним речовинним складом і масштабами рудної мінералізації, формування яких обумовлене еволюцією двох типів вихідних розплавів: сублужного феробазальтового та йотунітового. Уточнено наукові уявлення про мінерагенічну роль субсолідусних і постмагматичних процесів у формуванні ТГІ. Обгрунтовано гіпотезу про суттєвий вплив субсолідусного перерівноваження та розпаду твердих розчинів на мінеральний склад та якість корінних титанових руд. Аргументовано відсутність впливу низькотемпературних постмагматичних процесів у перерозподілі рудної речовини у межах досліджених ТГІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)142 + Д59(45УКР)342 +
Шифр НБУВ: РА369306

Рубрики:

      
5.

Митрофанова С.О. 
Геометричне моделювання відбиваючих поверхонь у плоских сонячних колекторах з елементами-концентраторами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.О. Митрофанова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію геометричного моделювання відбивних поверхонь, розроблено метод просторового моделювання відбитого потоку на базі плоскої задачі апарата відбиття й алгоритмів геометричного моделювання параметрів форми та положення елементів-коцентраторів, для плоских колекторів. З використанням програмного забезпечення MathCAD розроблено алгоритми та програми для одержання комп'ютерних моделей кривих апарата відбиття для заданої відбивної кривої за довільного нахилу сонячних променів. Це є подальшим розвитком моделі апарата відбиття для розв'язання плоскої задачі. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі супутніх кривих для заданої ортотоміки. Це дозволяє моделювати відбивні поверхні у рухомих геліоустановках, коли твірна приймача є лінією ортотоміки. Створено теоретичну базу запропонованого методу просторового моделювання відбитого потоку на основі плоскої задачі. Даний метод застосовується для поверхонь, у яких рухома площина, що вводиться, є площиною інциденції нормалей перетину відбивної поверхні. За цього дотримується рівність проекцій кутів падіння та відбиття на площину інциденції, отже, розв'язання просторової задачі зводиться до розв'язання плоскої. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі визначення карстової ділянки у відбитому потоці для певних видів ротативних поверхонь і поверхонь обертання за умов змінного нахилу сонячних променів. За результатами проведених досліджень розвинуто побудову комп'ютерних моделей з метою вивчення властивостей відбитого сонячного потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637.04 +
Шифр НБУВ: РА362390

      
6.

Митровцій В.В. 
Динаміка гратки і структурні фазові переходи в гіпо(селено)-дифосфатах з шаруватою кристалічною структурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.В. Митровцій ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА312308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Руснак Н. О. 
Діалектний текст: лінгвокогнітивний та прагматичний аспекти: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / Н. О. Руснак ; НАН України, Ін-т укр. мови. — К., 2011. — 36 с. — укp.

З'ясовано лінгвістичний статус діалектного тексту (ДТ), наведено його специфіку, розроблено типологію ДТ, обгрунтовано онтологічний статус, визначено та описано його категорійну структуру, яку формують три типи текстових категорій - системні, антропоцентричні та мисленнєві. Простежено вплив прагматичних чинників на когнітивні. Установлено, що комунікативна ситуація виокремлює предмет дослідження та проектує структурно-семантичну організацію ДТ. Когнітивний аспект зумовлює схему аналізу ментальний континуум - парадигма мислення - когнітивна модель - ДТ. Охарактеризовано три типи знань носіїв буковинських говірок - парадигми господарського, релігійно-обрядового, екзистенційного мислення, описано їх реалізацію в ДТ. Визначено специфіку категоризації та концептуалізації мовомислення буковинських діалектоносіїв, з'ясовано особливості буковинського діалектного мовлення. Удосконалено методику аналізу ДТ, у межах якого розглянуто функціонально-прагматичну типологію структурних одиниць ДТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-671
Шифр НБУВ: РА379319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Митрохіна О.С. 
Запалення, ендотеліальна дисфункція, інсулінорезистентність та лікування при хронічній серцевій недостатності у літніх хворих: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.С. Митрохіна ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено фактори прогресування хронічної серцевої недостатності (ХСН) зі збереженою систолічною функцією у хворих похилого та старечого віку. Досліджено питання підвищення ефективності лікування шляхом використання симвастатина. На прикладі 50-ти хворих на ХСН зі збереженою систолічною функцією зазначеного віку вивчено вираженість факторів атерогенезу, порушення функції ендотелію судин і ліпідного профілю, а також їх взаємозв'язок з масою тіла. Виявлено, що у разі прогресування ХСН зі збереженою систолічною функцією у хворих похилого та старечого віку збільшується рівень C-реактивного протеїну (CРП) й інсулінорезистентності, погіршується ендотеліальна функція судин. Визначено, що у літніх хворих на ХСН у разі зниження маси тіла та за умов її підвищення збільшується рівнень CРП. Установлено, що збільшення кола талії асоціюється з підвищенням показників загального холестерину (ЗХС) і холестерин ліпопротеїдів низької щільності (ХС ЛПНЩ). сприяє покращенню ендотеліальної функції (у 50 % - нормалізовалась ендотеліальна функція, у 15 % - купірована парадоксальна вазоконстрикторна реакція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-92 +
Шифр НБУВ: РА358063

Рубрики:

      
9.

Митровка Я.В. 
Конституційні засади поділу державної влади в Україні та Чеській Республіці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Я.В. Митровка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання стосовно конституційних засад поділу державної влади в Україні та Чеській Республіці. Наведено визначення поняття "конституційні засади поділу державної влади" та з'ясовано її ознаки. Здійснено періодизацію основних етапів становлення та розвитку принципу поділу державної влади у зазначених державах. Установлено та проаналізовано систему цього поділу. Розкрито суть поняття "механізми реалізації принципу поділу державної влади", проаналізовано їх систему в Україні та Чеській Республіці. Сформульовано практичні рекомендації щодо вдосконалення та підвищення ефективності механізму реалізації цього принципу в Україні з урахуванням вітчизняного позитивного досвіду та досвіду Чеської Републіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х809(4ЧЕХ)6 +
Шифр НБУВ: РА351986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Руснак О.А. 
Концептуальна особливість розрізнення інтерпретаційної проблеми існування та сутності Бога у релігійній філософії Етьєна Жільсона: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О.А. Руснак ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему "існування та сутності Бога у релігійній філософії Е. Жільсона". Проаналізовано творчі етапи та структуру релігійно-філософської системи французького томіста. Визначено структуру категорії "буття" у томізмі Е. Жільсона, яку можна описати за допомогою трьох аспектів: трансцендентності, аналогічності та контингенції. Зазначено, що природне "буття" у Е. Жільсона виникає завдяки "іншому" існуванню, яке є Богом. Контингенція природного буття у французького томіста, знайдення в ньому актів "сутність" і "існування" вказує на перший "чистий акт існування", який є причиною усього природного буття, тобто Бога. У реальному бутті будь-якої речі контингенція існує дійсно, але сутність Бога, згідно з релігійною філософією Е. Жільсона, вказує не лише "концептуальне" розрізнення в ньому онтологічних актів: існування та сутності. Відтак Бог у томізмі Е. Жільсона - це чисте буття, його сутність і є його існуванням. Доведено можливість створення екзистенціальної у томістському значенні філософської концепції Бога, яка має право на життя у сучасному світі, де панує позитивістське уявлення про природне та надприродне буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю3(4ФРА)6-678.1
Шифр НБУВ: РА370737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Митрофанов І.І. 
Кримінально-правові засоби впливу на наркозалежних осіб, які вчинили злочини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.І. Митрофанов ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено кримінально-правові засоби впливу на наркозалежних осіб, які вчинили злочини. Розкрито суть таких засобів. Увагу приділено покаранню наркозалежних осіб, які вчинили злочини. Наведено визначення поняття наркозалежної особи та її комплексну характеристику, яка має враховуватися під час призначення таким особам покарання, визначення заходів лікування, для профілактики правопорушень, ресоціалізації та реабілізації. Доведено, що примусове лікування є комплексним міжгалузевим інститутом, складовими якого є кримінально-правові, кримінально-виконавчі, кримінологічні, наркологічні аспекти. Обгрунтовано, що "лікування", "поліпшення психічного стану" стосовно наркозалежних осіб, які вчинили злочини та відбувають покарання, доцільно розглядати як складові мети "виправлення засуджених". Виконання покарання засуджених наркозалежних осіб повинно передбчати комплексне використання медичних можливостей для досягнення мети медичної реабілітації, а також пенітенціарних засобів для їх виправлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)024 + Х883.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА362064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Руснак Ю. М. 
Лексика родинних обрядів у буковинському діалекті: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. М. Руснак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лексику трьох типів родинних обрядів (весільного, родильного та поховального) у буковинськіх говірках. Встановлено, що моделлю опису емпіричного матеріалу обрано лексико-тематичну сітку (ЛТС). Фактичний матеріал дає змогу представити лексику весільної обрядовості двома ЛТС, у яких відтворено духовну та матеріальну культуру буковинців. Визначено, що лексика родильного та поховального обрядів формує окрему ЛТС. Проаналізовано структурні, семантико-функціональні й етнолінгвістичні особливості обрядової лексики. Простежено міжмовні контакти носіїв буковинських говірок із сусідніми народами, зумовлені особливостями історичного розвитку Буковинського краю. Досліджено специфіку лексики родинної обрядовості буковинських говірок в контексті ареальних трасформацій загальноукраїнських понять та в загальнослов'янському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-671
Шифр НБУВ: РА375853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Руснак Я.О. 
Моніторинг центральної гемодинаміки та нервово-м'язової провідності під час анестезіологічного забезпечення лапароскопічних оперативних втручань у хворих на жовчнокам'яну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Я.О. Руснак ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

На підставі клінічного обстеження та узагальнення безпосередніх результатів дослідження змін параметрів центральної гемдинаміки, дихальної системи на етапах лапароскопічної холецистектомії, порівняльного аналізу ефективності використання міорелаксантів різних груп зроблено спробу систематизувати основні зміни, що відбуваються в серцево-судинній та дихальній системах на етапах лапароскопічної холецистектомії з метою своєчасного виявлення та попередження ускладнень, які виникають під час та у ранньому післяопераційному періоді. Надано рекомендації щодо вибору оптимальних видів та доз м'язових релаксантів для анестезіологічного забезпечення оперативних втручань з використанням карбоперітонеуму та доцільності використання моніторингу нервово-м'язової провідності. Розроблено алгоритм анестезіологічного забезпечення оперативних втручань з використанням ендовідеохірургічної техніки, що дає змогу зменшити частоту післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА327430

Рубрики:

      
14.

Митропольський І.Є. 
Неперервне випромінювання поверхні срібла при іонному бомбардуванні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.Є. Митропольський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2001. — 18 с. — укp.

Охарактеризовано та встановлено природу неперервного (НВ) випромінювання в іонно-фотонній емісії срібла. З'ясовано, що імовірність збудження поверхневих плазмонних коливань електронів Ag визначається внутрішньою енергією системи іон - метал, зокрема, передача енергії плазмонам відбувається за рахунок процесу оже-нейтралізації іона поблизу поверхні. Встановлено зв'язок між фізико-хімічними характеристиками поверхні та характеристиками плазмонного випромінювання срібла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.71,022
Шифр НБУВ: РА315082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Митрофанов М. А. 
Неперервні відображення на банахових просторах. Апроксимація та зв'язок з алгебрами аналітичних функцій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / М. А. Митрофанов ; ДВНЗ"Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2010. — 17 с. — укp.

Одержано критерій апроксимації неперервних функцій аналітичними на сепарабельних дійсних рівномірно опуклих банахових просторах із субсиметричним базисом. Досліджено слабкополіномінальну топологію на дійсних банахових просторах, встановлено нові властивості відокремлювальних поліномів і рівномірно аналітичних функцій. Введено *-поліноми та *-аналітичні функції та розглянуто основні їх властивості. Доведено теореми про апроксимацію неперервних функцій *-аналітичними функціями на сепарабельних комплексних банахових просторах і просторах Фреше. Досліджено гільбертові простори (типу Харді) аналітичних і *-аналітичних функцій на одиночному полідиску гільбертового простору. Застосовано *-поліноми для побудови та дослідження комплексних узагальнених функцій на гільбертовому кубі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.514,0 + В162.12,0
Шифр НБУВ: РА380533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Митрофанов А.А. 
Основні напрямки кримінально-правової політики в Україні: формування та реалізація: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.А. Митрофанов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Встановлено сутність, принципи формування та напрямки реалізації кримінально-правової політики, встановлено її роль у процесі протидії злочинності. Вперше виділено та досліджено інтерпретаційну форму здійснення кримінально-правової політики України. Проаналізовано процес впровадження основних принципів кримінально-правової політики - економії кримінальної репресії, доцільності, диференціації кримінальної відповідальності та індивідуалізації покарання, невідворотності кримінально-правового реагування на злочин. Визначено предмет кримінально-правового регулювання, наведено додаткові аргументи щодо необхідності виділення криміналізації, декриміналізації, пеналізації та депеналізації як основних напрямків кримінально-правової політики. Обгрунтовано необхідність формувння та впровадження механізмів міжнародного співробітництва у сфері протидії злочинності. З'ясовано підстави та способи здійснення декриміналізації злочинів, які втратили суспільну небезпечність. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства, зокрема сформульовано положення про порядок виконання в Україні вироків судів іноземних держав, а також про правові наслідки видачі осіб, обвинувачених у вчиненні злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0 + Х883.9(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА337769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Митрофанова-Керсанова Л. А. 
Особливості психологічного захисту в системі взаємодії батьків і дітей із затримкою психічного розвитку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.08 / Л. А. Митрофанова-Керсанова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2011 — укp.

Проаналізовано особливості психологічного захисту дітей з затримкою психічного розвитку у порівнянні з захистом дорослих. Висвітлено роль різних категорій дорослих (матерів, батьків, позитивно та негативно значущих для дитини членів сім'ї) в онтогенезі психологічного захисту дитини з затримкою психічного розвитку. Запропоновано метод експертної оцінки дитячих захисних механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.25 + Ю956-994-06-734
Шифр НБУВ: РА377891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Митрофаненко Ю. С. 
Отаманщина як суспільний феномен Української революції періоду Директорії 1918 - 1919 років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. С. Митрофаненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

До наукового обігу введено нові документи з історії української отаманщини. Вперше здійснено спробу системного аналізу отаманщини, виокремлення її як явища Української національно-демократичної революції. Встановлено причини, генезис, сутність, трансформацію цього суспільного феномену. Розглянуто отаманщину як різновид девіантного суспільного руху, спрямованого проти політики Директорії. Виявлено особливості отаманських формувань, ментальності її лідерів та рушійних сил, найхарактерніші вияви цього історичного явища. Проаналізовано персоналії маловідомих отаманів. Запропоновано новий варіант типологізації отаманщини. Висвітлено форми боротьби Директорії з отаманщиною та її наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4
Шифр НБУВ: РА382533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Митрушкін Д.І. 
Патогенетична роль і прогностичне значення системи інсуліноподібного фактора росту при різних формах ішемічної хвороби серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Д.І. Митрушкін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського. — Сімф., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження взаємозв'язку характеру перебігу ішемічної хвороби серця (ІХС) з показниками, що відображають стан системи інсуліноподібного фактора росту (ІФР). Дослідження проведено з використанням даних, одержаних внаслідок обстежень 134-х осіб з гострими та хронічними формами ІХС. Установлено, що у таких хворих, що страждають на гемодинамічно значущі стенози коронарних артерій і мають стабільний перебіг захворювання, активність їх системи ІФР була вищою, ніж у здорових осіб. У пацієнтів, схильних до дестабілізації ІХС (підтверджені епізоди гострого коронарного синдрому (ГКС) в анамнезі) активність дослідженої системи була на рівні контрольнї групи. За умов дестабілізації атеросклеротичної бляшки та розвитку ГКС спостережено різке підвищення активності системи ІФР. На підставі одержаних даних показано, що у хворих зі стенозуючим атеросклерозом коронарних артерій відсутність підвищення плазмової концентрації ІФР-I за підвищення експресії рецептора ІФР I типу CD14+ клітинами крові асоціюється зі зростанням ризику розвитку гострих коронарних подій, а значне підвищення рівня ІФР-I у плазмі крові у хворих на стабільну ІХС - зі схильністю до посилення виразності синдрому минущої ішемії міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА359641

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Митрохин О.В. 
Петрологія габро-анортозитових масивів Коростенського плутону: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / О.В. Митрохин ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання петрології габро-анортозитових масивів Коростенського плутону, який знаходиться в північно-західній частині Українського щита та належить до анортозит-рапаківігранітної формації Східно-Європейської платформи. Узагальнено новітні дані з геології, петрографії та речовинного складу основних порід Коростенського плутону. На підставі комплексних геологічних, мінералого-петрографічних, геохімічних досліджень доведено, що великі габро-анортозитові масиви є поліфазними інтрузіями, в будові яких приймають участь різновікові асоціації основних порід. У межах Володарськ-Волинського, Чоповицького, Федорівського та Пугачівського масивів виділено п'ять вікових серій базитів: ранню анортозитову, головну анортозитову, ранню габроїдну, пізню габроїдну та дайкову. На прикладі виділених серій простежено еволюцію мінерального та хімічного складу порід у ході становлення глибинного магматичного джерела, а також у межах окремих магматичних камер. Доведено, що вихідні магми базитової асоціації Коростенського плутону за складом відповідають сублужним високоглиноземистим лейкобазальтам, які підлягали фракціюванню в кількох проміжних камерах з послідовним відокремленням рідких фракціонатів сублужно-базальтового складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)14 + Д59(45УКР)342
Шифр НБУВ: РА315706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського