Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (408)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=НИКОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Никонович Г.І. 
Аналіз і контроль оборотних активів торговельних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.І. Никонович ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти аналізу та контролю оборотних активів за умов ринкової економіки. Систематизовано концептуальні положення організації та методики обліку, аналізу та контролю фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємництва. Визначено критерії та напрямки моделювання обліку, аналізу та контролю оборотних активів за умов застосування комп'ютерних інформаційних систем. Запропоновано комплексний підхід щодо аналізу та контролю оборотних активів торговельних підприємств, розроблено алгоритм оптимізації їх обсягу та структури, визначено напрями його інтеграції у загальну інформаційно-аналітичну модель системи управління оборотними активами. Показано, що впровадження запропонованого алгоритму сприяє підвищенню ефективності аналітико-контрольних процедур та органічному поєднанню методичних прийомів оперативного, ретроспективного і перспективного (прогнозного) аналізу та контролю. Обгрунтовано оптимальні рішення щодо підвищення рівня контрольованості на підприємствах торгівлі й ефективності управління оборотними активами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-145.72 + У053.9(4УКР)421.0-572 +
Шифр НБУВ: РА352689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Никоненко 
Комплексне лікування тромбоемболії легеневої артерії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Андрій Олександрович Никоненко ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113.035
Шифр НБУВ: РА347188

Рубрики:

      
3.

Никоненко М.Я. 
Кримінально-процесуальні гарантії прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.Я. Никоненко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і прикладних проблем забезпечення кримінально-процесуальних гарантій прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчинені злочину в досудових стадіях кримінального процесу. Запропоновано визначення поняття особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, розкрито сутність кримінально-процесуальних гарантій її прав і законних інтересів. Проаналізовано підстави визнання особи як підозрюваної. Визначено місце та роль стадії порушення кримінальної справи в системі гарантій прав і законних інтересів особи, яка підозрюється у вчиненні злочину. Досліджено питання забезпечення гарантій їх реалізації в процесі перевірки інформації про злочин, а також на етапі протокольного оформлення досудової підготовки матеріалів кримінальної справи. Встановлено правомірність кримінально-процесуального затримання особи на підставі підозри у вчиненні злочину. Розглянуто питання застосування запобіжного заходу (взяття під варту) до пред'явлення особі обвинувачення на стадії досудового розслідування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА353564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Никоненко П.І. 
Особливості лікування системного остеопорозу у людей старших вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / П.І. Никоненко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено розповсюдженість остеопорозу за умов великого міста України залежно від віку та статі, визначено потребу в остеопротекторних препаратах серед хворих спеціалізованого стаціонару та жителів великого промислового центру України. Проаналізовано ефективність різних антиостеопоротичних препаратів у хворих старших вікових груп із системним остеопорозом та остеопенією. Установлено можливості та доведено ефективність у лікуванні хворих з постменопаузальним і сенильним остеопорозом та остеопенією нового біологічно активного препарату "Біокосмовіт". Показано ефективність застосування в комплексній терапії остеопорозу ентеросорбентів, зокрема ентеросгель. Уперше в Україні проведено довготривале спостереження за хворими з системним остеопорозом, які приймали фосамакс, і запропоновано ефективні, економічно вигідні схеми його призначення. Розглянуто можливості використання різних методів лікування постменопаузального та сенильного остеопорозу та розроблено диференційний підхід щодо лікування пацієнтів препаратами різних груп залежно від віку, статі, вираженості больового синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-5 +
Шифр НБУВ: РА325118

Рубрики:

      
5.

Никончук В.М. 
Популяційна мінливість рівня фертильності пилку і кількості насіннєвих зачатків у зав'язі люцерни та її зв'язок з насіннєвою продуктивністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / В.М. Никончук ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

З'ясовано природу мінливості рівня фертильності пилку та кількості насіннєвих зачатків у зав'язі люцерни, а також суть корелятивної мінливості насіннєвої продуктивності залежно від рівня фертильності пилку та кількості насіннєвих зачатків у зав'язі. Ідентифіковано кореляційну залежність між насіннєвою продуктивністю люцерни та рівнем фертильності пилку й кількістю даних зачатків. Оцінено ступінь детермінації насіннєвої продуктивності люцерни рівнем фертильності пилку та кількістю насіннєвих зачатків у зав'язі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-3 +
Шифр НБУВ: РА331518

Рубрики:

      
6.

Никончук Н.О. 
Рефлексивно-ціннісна регуляція розвитку учбових здібностей у молодшому шкільному віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Никончук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичну модель рефлексивно-ціннісної регуляції учбових здібностей у молодшому шкільному віці. Виділено дорефлексивний, соціально-експектаційний, діяльнісно-нормативний і суб'єктно-ціннісний рівні регуляції. Доведено, що підгрунтям рефлексивно-ціннісної регуляції у розвитку учбових здібностей молодших школярів є потреба у визнанні, яка задовольняється шляхом оцінювання досягнень дітей референтними особами. Виявлено, що перехід від нижчих до вищих рівнів регуляції розвитку здібностей зумовлений суб'єктністю даних школярів. Установлено, що ускладнення процесів регуляції взаємопов'язане зі зростанням рівня рефлексії здібностей та формування ціннісної свідомості. Відзначено, що здібності у свідомості молодших школярів мають прояв як синкретичні утворення та предметоцентровані алгоритмічні уміння, а згодом - як децентровані алгоритмічні й узагальнені уміння. В учнів послідовно формуються способи виконання діяльності та взаємодії з оточуючими, стратегії і особистісні якості. В їх ціннісній свідомості збільшується кількість власних ціннісних утворень. Експериментально доведено, що використання програми цінісної підтримки, яка базується на використанні прислів'їв і приказок, актуалізує механізми вищих рівнів рефлексивно-ціннісної регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.1 + Ю983.724 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА366339

Рубрики:

      
7.

Никоненко Ю.В. 
Становлення соціальних здібностей у студентів з функціональними обмеженнями: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Ю.В. Никоненко ; Ун-т менедж. освіти. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що становлення соціальних здібностей у студентів з функціональними обмеженнями відбувається на базі розвитку психологічного механізму як функції життєвого досвіду особистості, а на життєвий досвід впливає різноманітність та якість соціального середовища й активна власна позиція. Встановлено, що чинниками впливу на соціальні здібності є ендо- й екзогенні фактори. Розроблено програму та критеріальну основу дослідження основних показників діагностики особливостей становлення соціальних здібностей студентів вікової норми та студентів з функціональними обмеженнями. Розроблено методичний сценарій корекційно-розвивальної програми розвитку соціальних здібностей студентів з функціональними обмеженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ч430.94
Шифр НБУВ: РА375636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Никончук В. М. 
Управління активізацією діяльності сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. М. Никончук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтувано та розроблено пропозиції щодо управління активізацією діяльності сільськогосподарських підприємств. Узагальнено теоретичні розробки зарубіжних і вітчизняних дослідників щодо сутності сталого розвитку та розвитку підприємств. Визначено методичні підходи до оцінювання сталого розвитку сільськогосподарських підприємств, обгрунтовано концепцію сталого розвитку регіону. Проведено оцінювання стану сільськогосподарських підприємств Рівненщини та тенденцій їх розвитку. Запропоновано шляхи вдосконалення механізмів управління активізацією діяльності сільськогосподарських підприємств, алгоритм інноваційно-інвестиційного розвитку сільського господарства, який визначає етапи реалізації інноваційної й інвестиційної політики підприємства та можливості впровадження стратегічних планів розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-21
Шифр НБУВ: РА376829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Якименко В. В. 
Діагностика причин пізньої дисфункції трансплантованої нирки за даними ультразвукового і допплерографічного дослідження / В. В. Якименко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі на підставі комплексного дослідження параметрів клінічного, лабораторного та інструментального обстеження виявлені нові дані про особливості ренальної гемодинаміки у пацієнтів із пізньою дисфункцією трансплантованої нирки та у пацієнтів зі збереженою депураційною функцією. На основі патоморфологічних особливостей біоптатів ренального трансплантата у пацієнтів з дисфункцією ниркового трансплантата та у осіб зі збереженою депураційною функцією в пізньому післяопераційному періоді, оцінені асоціативні взаємозв'язки між виразністю гістологічних змін ниркового трансплантата у пацієнтів з пізньою дисфункцією трансплантата та ступенем порушення допплерографічного спектру ренального кровотоку. Показано принципово нове важливе клініко-діагностичне та прогностичне значення показника усередненої за часом максимальної швидкості кровотоку інтерлобарних артерій у реципієнтів, як маркеру високого ризику розвитку ниркової недостатності після трансплантації у пізній період і параметру, що достовірно асоціюється з формуванням нехірургічних причин пізньої дисфункції.^UIn the dissertation, based on a comprehensive study of the parameters of clinical, laboratory and instrumental examination, new data on the features of renal hemodynamics in patients with late transplanted kidney dysfunction and patients with a preserved depuration function against the background of standard protocols of immunosuppression have been identified. The associative pathophysiological relationships between the expressiveness of the histological changes of renal transplant biopsy in patients with late transplant dysfunction and degree of violation of the doplerographic spectrum of renal blood flow are evaluated. The main pathomorphological features of puncture biopsy of the renal transplant under microscopy according to the Banff scheme in patients with graft dysfunction and those with preserved depuration function in the late postoperative period were studied. A fundamentally new important clinical, diagnostic and prognostic value of time-averaged peak velocity of interlobar arteries in recipients are shown as a marker of high risk of developing renal insufficiency after transplantation in the late period and as parameter that is significantly associated with the formation of non-surgical graft dysfunction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Никоненко Л. В. 
Соціально-психологічні особливості впливу медіапрактик на становлення політико-правовї свідомості студентів / Л. В. Никоненко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації визначено медіапрактики, що реалізують студенти в сучаснихумовах, виявлено усталені канали їх політико-правового інформування.Медіапрактики визначено засобом отримання, передавання, поширення таінформації політико-правового змісту. Встановлено, що активні, реактивнімедіапрактики обумовлюють високий рівень значущості джерела, застосуванняпасивних медіапрактик – низький рівень. Доведена процесуальність становленняполітико-правової свідомості, що зумовлена реалізацією медіапрактик.Визначено соціально-психологічні особливості впливу медіапрактик настановлення політико-правової свідомості студентів. Виявлено, що мірою зростаннямедіаактивності людини утворюються стійкі зв'язки між уявленнями, позитивнимставленням до політико-правового процесу, мотивацією політичної участі. Принизькому рівні інтенсивності реалізації більш виражена настанова наконсервативність. Ідентифіковано структурні і змістовні відмінності політико-правової свідомості, зумовлені інтенсивністю та медіаактивністю реалізаціїмедіапрактик. Представлено результати апробації тренінгової програми,спрямовано^UThe work is devoted to the study of social and psychological features of theinfluence of media practices on the formation of political and legal consciousness ofstudents. |The following socio-psychological factors of consciousness formation areoutlined: influences of media, close social environment, social institutions in which thepersonality is involved; experience of participation in situations of political and legalcontent.Media practice is defined as a stereotyped, ordered activity that consists of operationof arrays of media content that carries information about events, social phenomena andprocesses in society and implies the subject's involvement in the interaction withinformation resources and use of media. The classification of media practices has been 15developed. The criterion “degree of activity in media space” is selected for analysis.Passive, active, reactive media practices (independent variables) are described. Politicaland legal consciousness is defined as a kind of social consciousness. Its structuralcomponents are political and legal guidelines, representations of personality and attitudes(dependent variables). The relevance of the combination of quantitative and qualitativeapproaches is substantiated in the design of the study. Empirical research program hasbeen developed and the sample of the study has been clarified. Significance ofintermediate variables "Specialty", "Course", "Personal participation in the events ofpolitical and legal content" for the establishment of political and legal consciousness ofstudents was stated. Peculiarities of students' media behavior were identified. Passive,reactive, active media practices practiced by students in modern conditions are described.High level of involvement of students in media communications is revealed. Low level ofstudents' awareness of manipulative influences in media space is revealed.Media practice is defined as a stereotyped, ordered activity that consists of operationof arrays of media content that carries information about events, social phenomena andprocesses in society and implies the subject's involvement in the interaction withinformation resources and use of media. The classification of media practices has beendeveloped. The criterion “degree of activity in media space” is selected for analysis.Passive, active, reactive media practices (independent variables) are described. Politicaland legal consciousness is defined as a kind of social consciousness. Its structuralcomponents are political and legal guidelines, representations of personality and attitudes(dependent variables). The relevance of the combination of quantitative and qualitativeapproaches is substantiated in the design of the study. Empirical research program hasbeen developed and the sample of the study has been clarified. Significance ofintermediate variables "Specialty", "Course", "Personal participation in the events ofpolitical and legal content" for the establishment of political and legal consciousness ofstudents was stated. Peculiarities of students' media behavior were identified. Passive,reactive, active media practices practiced by students in modern conditions are described.High level of involvement of students in media communications is revealed. Low level ofstudents' awareness of manipulative influences in media space is revealed.A training program aimed at enhancing students' competence in media practices ofpolitical and legal content is developed and tested. In order to improve the accuracy of theevaluation of the training effectiveness, an inter-subject plan is developed with threesample sets (experimental, control, placebo). Content blocks are included in the program:assimilation of knowledge about peculiarities of realization of passive, reactive, activemediapractices in political and legal content; familiarization with the psychological natureof strategies of consciousness manipulation in the media political and legalcommunication; working out critical thinking practices in the analysis of political andlegal content.Key words: medical practice, legal policy, medical practice of political and legallaw, media activity, intensity of implementation of media practices, student's youth.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Никончук В. М. 
Інституційна методологія забезпечення розвитку інтелектуального капіталу в національній економіці. / В. М. Никончук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми,пов'язаної з розробкою й обґрунтуванням теоретико-методологічних засад та практичних положень щодо формування інституційної системи розвитку інтелектуального капіталу в національній економіці.В дисертації досліджено концептуальні засади розвитку інститутів у системі управління інтелектуальним капіталом в умовах становлення постіндустріальної економіки. Розкрито теоретико-методологічне підґрунтя щодо інституціоналізації в контексті еволюції інституційної теорії. Структуровано та обґрунтовано категоріальний апарат, пов'язаний із формуванням інституційної системи управління інтелектуальним капіталом. Обґрунтовано методологію системного управління розвитком інтелектуального капіталу в національній економіці; сформовано структурні елементи механізму забезпечення інтелектуального капіталу; удосконалено існуючий методичний апарат до оцінки рівня інноваційного відтворення інтелектуального капіталу.Проведено дослідження системних параметрів національних інституційних систем забезпечення якості освіти та конкурентоспроможності науки, визначено критерії та показники оцінки. Запропоновано економетричну модель ефективності національної інституційної системи забезпечення якості освіти.Проведено оцінку стану та тенденцій функціонування сфери інтелектуальної власності України, активізації патентної діяльності. Визначено особливості захисту прав інтелектуальної власності та тенденції розвитку високотехнологічних секторів економіки України. Досліджено механізм фінансування науково-дослідних та дослідницько-конструкторських робіт, обґрунтовано схеми фінансування наукових досліджень; проведено аналіз динаміки кількості заявок на патенти і побудовано прогнозну криву на найближчі 10 років.Обґрунтовано перспективні напрями розвитку інноваційних галузей економіки України. Сформовано концепцію державного фінансування бізнес-акселераторів. Запропоновано напрями формування інституційного середовища науково-технологічного розвитку корпоративного середовища.^UThe dissertation is devoted to the theoretical and methodological study of the formation, development and use of intellectual capital, the efficiency of the institutional system and the introduction of innovations in the national economy.Theoretical approaches and the evolution of views on the development of intellectual capital in the national economy are analyzed. The methodology of system management of intellectual capital of the national economy is offered. The newest methodologies of intellectualization processes are substantiated. These methods in the modern economy contain a large number of indicators, are quite fragmentary, solve specific problems at the international level, but can not be used nationally. Therefore, the study improved approaches to the assessment of intellectual capital by justifying the limits of application of existing metrics.The role of intellectual capital in the innovative reproduction of the national economy is highlighted. The system of effective management of intellectual capital is substantiated, which influences the choice of the optimal strategy of development of competitive advantages and ensuring economic stability on the principles of self-organization, self-development and self-improvement. The result of effective management of intellectual capital is the process of intellectual capital development, which includes the use of intellectual capital in the socio-economic environment. The mechanism of intellectual capital management is highlighted, which provides for a rational combination of appropriate management methods, and is designed to ensure the effective implementation of the functions of intellectual capital and the achievement of goals.The author's approach to the effectiveness of the national institutional system for ensuring the quality of education and competitiveness of science is substantiated and tested. In the framework of scientific research based on the use of dynamic modeling, a formula for integrated estimation of dynamic objects is proposed.In the process of calculating the effectiveness of the national institutional system of education quality and competitiveness of science in Ukraine on the basis of the author's econometric model were substantiated indicators that assess the state of the national institutional system of education quality and competitiveness of science as a whole, as well as its components based on international methodology which made it possible to systematize the factors of intellectualization of the economy and the formation of intellectual capital in an alternative author's model of innovative development of Ukraine.The study of the dynamics of the number of patent applications and constructed a forecast curve, which revealed a steady increase in this indicator in the near future. The dependence of world GDP on the number of patent applications is also reflected, which shows a slowdown in GDP growth with a sharp increase in the presented indicator, which is due to a number of reasons, namely the inefficient use of innovation in certain industries. It is determined that the GDP of Ukraine has no connection with the development of innovations in the country, which is a consequence of the raw material orientation of the state economy and other factors of influence in the predominant political nature.The need for the formation and development of a system of financing startups in the management of intellectual capital in the national economy of Ukraine is proved. A comprehensive method for determining the effectiveness of institutions to accelerate science and technology business for further public funding is proposed.Systematization of mathematical tools of dynamic modeling which allow to expand the available methodical bases of target problems is carried out. Based on the analysis, the selection of target institutions that meet the requirements of public authorities for further funding.The concept of state financing of business accelerators in the context of ensuring the development of intellectual capital in the national economy has been developed. In the process of developing an algorithm for the selection of priority institutions that promote the development of intellectual capital for the purpose of their state funding, the following results have been identified, which are characterized by a significant level of novelty and relevance. As a result of the application of the author's concept it is possible to achieve a reduction in target costs of the impossible corruption component; allows you to choose the most competitive projects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Никоненко Р. М. 
Пластична режисура в українському театральномумистецтві кінця ХХ – початку ХХІ століття / Р. М. Никоненко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше в українському мистецтвознавстві проаналізованоособливості пластичної режисури в контексті сучасного українськоготеатрального мистецтва, екстрапольовано філософський концепт трансгресії нагалузь пластичної режисури, розглянуто проблематику трансгресії художніхформ у сучасному вітчизняному театрі, а також окреслено шляхи таперспективи розвитку вітчизняної пластичної режисури в контексті глобальнихі глокальних тенденцій сценічного мистецтва ХХІ ст.Теоретично обґрунтовано феномен пластичної режисури в українськомутеатральному мистецтві 1990–2020 рр.; виявлено специфіку сенсовихпластичних взаємодій актора як одного з основних засобів втіленнярежисерської концепції та використання візуальної пластичної виразності всучасній театральній практиці українських режисерів; проаналізовано спільніта відмінні ціннісні установки, а також форми репрезентації акторськоїтілесності в теоретичних розробках та сценічній практиці провідних режисерівХХ – початку ХХІ ст.; розглянуто особливості процесів конвергенції елементіввізуальних та аудіальних видів мистецтв в умовах вітчизняного театральногопростору означеного періоду та виявлено специфіку та індивідуальніособливості використання засобів пластичної виразності з метою розкриттясенсово-змістового наповнення постановок.Ключові слова: пластична режисура, українське театральне мистецтво,тілесність, візуальна пластична виразність, образно-сенсова структура,композиція, мізансцена, сценографія.^UIn the dissertation for the first time in Ukrainian art history the peculiarities ofplastic directing in the context of modern Ukrainian theatrical art are considered andanalyzed, the philosophical concept of transgression to the field of plastic directing isextrapolated, global and glocal trends in performing arts of the XXI century.The phenomenon of plastic directing in the Ukrainian theatrical art of 1990–2020 is theoretically substantiated; the specifics of semantic plastic interactions of theactor as one of the main means of embodiment of the director's concept and use ofvisual plastic expressiveness in modern theatrical practice of Ukrainian directors arerevealed; analyzed common and different values, as well as forms of representationof the actor's corporeality in the theoretical developments and stage practice ofleading directors of the XX – early XXI centuries; the peculiarities of the processesof convergence of elements of visual and audio arts in the conditions of domestictheatrical space of the specified period are considered and the specifics and individualfeatures of the use of means of plastic expression are revealed in order to reveal thesemantic content of productions.Key words: plastic directing, Ukrainian theatrical art, corporeality, visualplastic expressiveness, figurative-semantic structure, composition, mise-en-scène,scenography.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського