Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (87)Реферативна база даних (911)Книжкові видання та компакт-диски (863)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=НОВИК$<.>+<.>A=ВЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Новик В.А. 
Геологічна будова і етапи розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла (Нагольний кряж): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / В.А. Новик ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто структуру Єсаулівсько-Нагольчанського вузла та еволюцію (етапи) його формування. Встановлено на території даного структурного вузла структурно-формаційну межу, яка контролюється Єланчик-Ровеньківським розломом і відокремлює утворення вугленосно-теригенної формації амвросіївської світи від утворень теригенної флішоїдної формації дяківської серії середнього карбону, що визначило існування двох структурно-морфологічних типів золотого зруденіння - Ольховатського та Бобриківського. Виділено головні розривні порушення, зокрема, Нагольчанський розлом, визначено характер і напрямок рухів, їх послідовність. Розглянуто системи тріщинуватості в межах антикліналей, якими складається структурний вузол, та характер зчленування цих антикліналей. Визначено характер формаційного і літологічного контролю рудної мінералізації, а також закономірності розташування зруденіння в межах Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла. На підставі ізотопно-геохімічних досліджень виявлено рудопідводні і можливі рудовмісні структури Єсаулівського та Гостробугорсько-Нагольчанського рудних полів. Висвітлено етапи розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла, які охоплюють пов'язані між собою структуроутворення, магматизм і рудні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР5-4ДОН)0 + Д451(45УКР5-4ДОН)2 +
Шифр НБУВ: РА324078

Рубрики:

      
2.

Вячеславова О.А. 
Естетика міфу в сучасному образотворчому мистецтві України: Автореф. дис... канд. філософ наук: 09.00.08 / О.А. Вячеславова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено естетичну змістовність категорії "міф" у сучасній українській образотворчості. Розкрито можливості поняття міфу як посткласичного теоретичного засобу дослідження мистецтва, окреслено генетичні засади художньо-міфологічної свідомості й типологічні ознаки неоміфологізму в українському мистецтві за змістовою ознакою та на засадах міжсистемного буття символу. Досліджено поетику міфу у мистецтві (архетипу; цитації; точки зору; мовних кодів; відчуження; карнавалізації; притчі). Визначено роль неоміфологізму у сучасному українському художньому процесі як антиредукційного символотворчого механізму, засобу протистояння крайнощам культурних формалізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 +
Шифр НБУВ: РА350096

Рубрики:

      
3.

Новиков О.В. 
Конституційно-правовий статус Президента Республіки Польща: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Новиков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу Президента Республіки Польща у різні історичні періоди. Розглянуто правові, історичні, політичні й інші фактори, що впливають на ефективність повноважень президента Польщі. Вперше на прикладі Польщі досліжено вплив на державний устрій і повноваження різних гілок влади нової держави менталітету різних прошарків її населення, що перебувало у громадянстві інших держав. Показано важливе значення інституту президента Республіки Польща у періоди становлення державної незалежності країни та національних потрясінь. Розкрито роль президента Польщі в екзилі. Визначено правові та політичні передумови трансформації країни з жорсткою авторитарною владою у демократичну державу з парламентсько-президентською формою правління. Виявлено залежність об'єму наповнення та наслідків реалізації президентами Республіки Польща принципу "активної президентури" від особистості президента. Зроблено висновок про суттєву залежність ефективного функціонування президентської гілки влади від спадкоємності влади загалом. Проведено дослідження європейського конституційного права у контексті права національного. Розкрито можливості президента європейської держави щодо відстоювання інтересів своєї країни за умов часткової втрати нею суверенітету внаслідок вступу до Європейського Союзу (ЄС). Обгрунтовано необхідність часткової трансформації повноважень президента держави як особи, що представляє державу за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА362600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Новикова І.В. 
Маркетинг як засіб розвитку банківської системи в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.В. Новикова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Сформульовано суть банківського маркетингу, розроблено систему впровадження маркетингу в роботу банківської структури України в сучасних умовах. Проаналізовано ефективність сучасної системи державного регулювання банківської системи України, показано її розвиток у перспективі, існуючі та можливі позитивні та негативні наслідки використання її елементів. Висвітлено основні напрямки розвитку існуючих форм і методів впровадження маркетингу в банківську систему України. Здійснено аналіз сучасного організаційного, інформаційного та методичного забезпечення маркетингу у комерційних банках України та розроблено пропозиції щодо його впровадження. Визначено основні показники і критерії, яких комерційні банки мають дотримуватись у процесі роботи. Науково-методично обгрунтовано необхідність вдосконалення інформаційного забезпечення маркетингу в комерційних банках та запропоновано пропозиції щодо напряму створення єдиного інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.10-211.1
Шифр НБУВ: РА308387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Новиков А.О. 
Марко Кропивницький і українська драматургія другої половини XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / А.О. Новиков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження багатогранної творчої діяльності М.Кропивницького (1840 - 1910 рр.), передусім його літературного доробку у контектсі розвитку української драматургії та театру другої половини XIX - початку XX ст. в аспекті співвіднесення з українською класичною та світовою літературами (зокрема творчістю І.Котляревського, Г.Квітки-Основ'яненка, Т.Шевченка, М.Гоголя, В.Шекспіра, Ж.-Б.Мольєра, О.де Бальзака, О.Грибоєдова, О.Пушкіна, О.Островського, Л.Толстого). На підставі аналізу літературної й епістолярної спадщини М.Кропивницького, а також вивчення науково-критичних джерел доведено, що митець започаткував у своїх п'єсах більшість тем, що стали провідними для української драматургії його часу. Вперше виявлено, що домінантними в літературній творчості письменника є теми, пов'язані з боротьбою за українське національне відродження, збереженням національної ідентичності українського народу, його духовного здоров'я, популяризацією та розвитком рідної мови. У новому аспекті розглянуто концепцію позитивного героя в драматургії М.Кропивницького, у ролі якого зазвичай виступає людина, що має відношення до місцевої влади, привілейованого класу або просто заможний селянин, який відзначається особистою шляхетністю та намаганням бути корисним знедоленій селянській масі. Суттєву увагу приділено дослідженню проблеми причетності М.Кропивницького до українського модернізму - "нової драми", неоромантизму, екзистенціалізму, символізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-336 + Ш5(4УКР)5-4 Кропивницький, М. 536 +
Шифр НБУВ: РА349947

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Новик О.П. 
Проза Івана Леванди в контексті українського літературного бароко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.П. Новик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Інтерпретовано твори Івана Леванди в контексті українського літературного бароко й узагальнено дані про його життєвий і творчий шлях. Підтверджено думку про те, що творчість письменника є важливою віхою в історії української літератури XVII - XVIII ст. Виявлені риторичні та ідеологічні особливості творів прозаїка свідчать про наявність барокових елементів в ораторській прозі кінця XVIII ст., що доводить тяглість барокової традиції в українській літературі XVII - XVIII ст. аж до початку ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-317 + Ш5(4УКР)4-317
Шифр НБУВ: РА314576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новикова Ю.М. 
Семантико-словотвірна структура прізвищ Центральної і Східної Донеччини: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.М. Новикова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Проаналізовано лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості сучасних прізвищ Центральної та Східної Донеччини. Вивчено історію виникнення, становлення українських прізвищ і стан вивчення прізвищевої системи регіонів України. З'ясовано роль різних груп відапелятивної та відантропонімної лексики у фомуванні прізвищ зазначеного регіону у порівнянні з результатами інших регіональних досліджень. На підставі лексико-семантичного аналізу антропонімів охарактеризовано семантику особових і неособових апелятивів української мови, відображених в основах прізвищ. Досліджено слов'янські автохтонні, церковно-християнські та запозичені імена, збережені антропосновами, що поглиблює уявлення про культурно-національні зв'язки українського етносу. Проаналізовано структурно-смислотвірні особливості прізвищ сучасної Центральної та Східної Донеччини. Визначено найтиповіші на дослідженій території словотвірні моделі прізвищ у межах морфологічних і неморфологічних утворень. Описано структурно-словотвірні особливості прізвищ дослідженого регіону. Введено до наукового обігу новий прізвищний матеріал Центральної та Східної Донеччини (47 000 номінативних одиниць).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА357700

      
11.

Новикова О.О. 
Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Новикова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості гормонального стану та секреторної функції молочних залоз, якісний склад молока, захисні його властивості. Встановлено, що у породіль з патологією щитовидної залози відмічено дезорганізацію лактації, яка проявляється у пригніченні лактаційної функції у разі дифузного токсичного зоба та підвищенні її у випадку гіпотиреозу. З'ясовано, що у породіль із захворюваннями щитовидної залози має місце зміна якісного складу молока та зниження його захисних властивостей. Підвищення лактаційної функції та поліпшення композиційного складу молока у породіль, хворих на дифузійний токсичний зоб, досягається призначенням білково-вітамінного препарату "Фемілак-2". Нормалізація секреції та оптимізація якісного складу молока в хворих на гіпотиреоз наступає за умов включення до комплексної терапії тиреоїдину та йодовмісного препарату "Маринід". У новонароджених від матерів із захворюваннями щитовидної залози відмічено більш значну втрату маси тіла та повільне її відновлення в ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.16-37 + Р415.12-3
Шифр НБУВ: РА315894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Новикова В.І. 
Територіальна організація рекреаційної діяльності у контексті збалансованого розвитку регіону (на прикладі Черкаської області): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Новикова ; Ін-т географії НАН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Розглянуто територіальну організацію рекреаційної діяльності як важливу складову забезпечення збалансованого розвитку регіону. Удосконалено модель територіальної рекреаційної системи, розроблено її типізацію. Запропоновано класифікації рекреаційних ресурсів, рекреаційних послуг, рекреаційної інфраструктури. Створено модель структури рекреаційного потенціалу території. Наведено класифікацію рекреантів, визначено основні види рекреаційних занять для різних груп населення, які виокремлено за критеріями віку, статі, сімейного стану, матеріального достатку, освіти, місця проживання, стану здоров'я. Удосконалено методику суспільно-географічного дослідження рекреаційної діяльності в регіоні. Зроблено типізацію регіонів України за ступенем розвитку рекреації. Оцінено рекреаційний потенціал території Черкащини. Наведено характеристику рекреаційних потреб населення даного регіону, виділено точкові елементи його територіальної структури. Зроблено порівняльний аналіз ступеня розвитку рекреації в адміністративних районах Черкащини. Обгрунтовано шляхи удосконалення розвитку рекреаційної сфери на регіональному рівні, запропоновано заходи активізації рекреаційної діяльності на Черкащині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕК)684.413.58 +
Шифр НБУВ: РА360228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Новикова Н. В. 
Формування пізнавального інтересу підлітків на уроках музики засобами мультимедійних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. В. Новикова ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Уперше актуалізовано проблему формування пізнавального інтересу підлітків на уроках музики засобами мультимедійних технологій (ЗМТ). Розроблено педагогічні умови та методику формування пізнавального інтересу підлітків на уроках музики ЗМТ. Визначено критерії, показники та рівні характеристики сформованості пізнавального інтересу підлітків. Надано характеристику МТ і визначено особливості їх застосування на уроках музики з метою формування пізнавального інтересу учнів V - VIII класів загальноосвітньої школи. Обгрунтовано модель уроку музики із застосуванням МТ. Розкрито зміст і компонентну структуру пізнавального інтересу підлітків на уроках музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)21 + Ч421.355.23
Шифр НБУВ: РА379131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Лаврухіна К. О. 
Організаційно-економічний механізм формування кластерів будівельних підприємств в інноваційному середовищі / К. О. Лаврухіна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню теоретичних, методичних та практичних аспектів розвитку будівельних підприємств на основі формування та ефективного функціонування кластерних структур в інноваційному середовищі. Розроблено методичний підхід до вибору оптимального кластерного проєкту для спільної реалізації підприємствами в межах інноваційних кластерів на основі побудови ієрархічної моделі багатокритеріального вибору, що забезпечує найбільш повну реалізацію цілей, завдань та господарських інтересів його учасників, а також сприяє підвищенню ефективності їх партнерської взаємодії та мотивації у реалізації кластерних проєктів, спрямованих на вирішення спільних виробничих, інноваційних, інфраструктурних, інформаційно-комунікаційних, освітніх, соціально-екологічних проблем господарської діяльності. Удосконалено класифікацію спільних кластерних проєктів, а також систематизовано мотиваційні чинники, що спонукають підприємства до організації кластерної кооперації на основі виділення двох критеріїв переваг: зростання інноваційної активності будівельних підприємств та зменшення витрат підприємств, що спрощує пошук зон перетину інтересів учасників кластера та підвищує економічну якість їх взаємодії.^UThe dissertation is devoted to development of theoretical, methodological and practical aspects of development of construction enterprises on the basis of formation and effective functioning of cluster structures in an innovative environment. A methodological approach to the choice of the optimal cluster project for joint implementation by enterprises within innovative clusters has been developed, based on the construction of a hierarchical model of multicriteria choice, which provides the most complete realization of the goals, objectives and economic interests of its participants, as well as enhances the effectiveness of their partnership interaction and motivation in implementation of cluster projects aimed at joint production, innovation, infrastructure, information and communication, education x, socio-environmental problems of economic activity. The classification of joint cluster projects has been improved, as well as the systematization of motivational factors that encourage enterprises to organize cluster cooperation on the basis of the allocation of two criteria of advantages: increase of innovative activity of construction enterprises and reduction of costs of enterprises, which simplifies the search of zones of intersection of interests of cluster participants and enhances cluster participants' interests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кушик-Стрельніков Я. В. 
Розвиток адаптивного управління інноваційною діяльністю будівельних підприємств / Я. В. Кушик-Стрельніков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальним питанням управління інноваційною діяльністю підприємств в сучасних умовах, розглядаються питання особливості роботи підприємств в будівельній галузі, визначаються специфічні характеристики адаптивного управління з врахуванням зовнішнього та внутрішнього середовища функціонування будівельних підприємств. Дослідженні теоретикоконцептуальні основи управління інноваційною діяльністю, визначено роль інноваційної діяльності, як найважливішої складової діяльності підприємств в сучасних умовах розвитку світової та вітчизняної економіки, обґрунтовано парадигму інноваційного розвитку підприємств. З урахуванням специфіки діяльності будівельних підприємств на вітчизняному ринку розроблено та обґрунтовано алгоритм аналізу інноваційної діяльності з використанням інтелектуальної системи та схема процедур аналізу економічних наслідків при управлінні інноваційною діяльністю будівельних підприємств. Запропонована процесна модель управління інноваційною діяльністю з урахуваннямспецифіки будівельного ринку України та визначені основні домінанти управління інноваційною діяльністю будівельних підприємств^UThe dissertation work is devoted to actual questions of management of innovative activity of the enterprises in modern conditions, questions of features of work of the enterprises in building branch are considered, specific characteristics of adaptive management taking into account external and internal environment of functioning of the building enterprises are defined. The research of theoretical and conceptual bases of management of innovative activity, the role of innovative activity as the most important component of activity of the enterprises in modern conditions of development of world and domestic economy is defined, the paradigm of innovative development of the enterprises is proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сластьон С. Е. 
"Ґендерний дискурс у британській поезії кінця XVI– першої половини XVIIІ століття" / С. Е. Сластьон. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі вперше введено і апробоване поетологічне трактування поняття «ґендерний мотив» на матеріалі англійської та шотландської поезії кінця XVI – першої половини XVIII століття. Поняття ґендерний мотив є елементом тексту, який перший реагує та вбирає зміни в історичному, культурному та соціальному контекстах, і доволі довго їх зберігає як усталені норми, відображаючи ознаки історико-культурних особливостей певної епохи, специфіку народної, соціальної, генераційної і релігійної ідентичності, що відносить це поняття до ряду універсальних в області літературознавчої методології.У дисертації виокремлено та проаналізовано значний корпус текстів ґендерної тематики з урахуванням гіпотекстових, текстових, гіпертекстових і мегатекстових елементів в генераційному, сімейному та статусному аспектах.Доведено, що генераційний аспект, розкриваючи тісний взаємозв'язок ґендерних і релігійних мотивів в текстах, розширює функціональну парадигму ґендерності від соціальної до сакральної.Ключові слова: ґендерний мотив, фемінний, маскулінний, автор, наратор, персонаж, сюжет, еволюція, динаміка, трансформація, поезія, дискурс, Реформація, Реставрація, Англія, Шотландія.^UThe dissertation is a gender discourse multifaceted study of British (English and Scottish) poetry of the late XVI – first half of the XVIII century. It is found that gender motifs of the texts are not always essentially transformed according to the chronological boundaries of cultural epochs. They either correspond to the real standards of their time or precede social stereotypes; other time gender motifs reflect some antiquated notions of British society. This led us to define the boundaries of our study by two macro-scale historical eras: the Reformation and the Restoration.In theoretical terms, for the first time the poetic interpretation of the concept of «gender motif» was introduced and approved on the material of English and Scottish poetry of the Reformation and Restoration periods. The methodological basis of the research rests on the analysis of hypertext, inter / cross-textual and megatextual elements of poetry with considering the gender issue. The analyzed texts are examined in three aspects: generational, matrimonial and societal. It has been proven that, the gender motif is an element of the text that first responds to changes in historical, cultural and social contexts. Thus, the gender motif absorbing and adopting these features keeps them as established rules (norms) and taboos (restrictions) for a long time. Thereby gender motifs in poetry reflect the signs of historical and cultural features of a particular era, the specifics of national, ethnic, social, generational and religious identity, which allow this phenomenon to be defined as one of the extensive terms in the field of literary methodology.In our study, we additionally highlighted the generational aspect. In the paper was proved that generation is one of the aspects in poetry that significantly affects the other aspects mentioned above (societal and matrimonial) and indicates the close relations between gender and religious motifs in poetry, which significantly expands the functional paradigm of gender from social to the sacred.The ideology of the English and Scots change significantly during this period. Renaissance anthropocentrism is replaced by property-centrism in matrimonial, generational and societal aspects in the Baroque era. Therefore, a common generational feature in the texts of poets is the peripheral motif of childhood and oldness (old age); the marginal motif of maturity, but the dominant motif of youth. Oldness as one of the signs of gender in the poetry of male authors is an element of such narrative: aging is always a portrait, chronotope and plot of the Other (other wife, other husband etc.). Awareness of one's own old age from the position of a masculine author: 1) appears later than from a feminine position; 2) is a sign of peripheral sense, that on the whole appears chronologically late for the analyzed period (only at the beginning of the XVIII century), and is always accompanied by an existential motif of fatigue and sadness. From a feminine point of view, this motif correlates with a bright memory of youth.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського