Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (325)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=НОСЕНК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Носенко О.М. 
Доброякісні кістозні утворення яєчників: епідеміологія, патогенез, діагностика та відновлення репродуктивного здоров'я: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.М. Носенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 41 с. — укp.

Досліджено питання епідеміології, патогенезу, апріорної діагностики гістоструктурних форм та відновлення репродуктивного здоров'я за доброякісних кістозних утворень яєчників (ДКУЯ). На підставі теоретичного узагальнення даних епідеміологічних досліджень, особливостей клінічних проявів, соно-, доплеро-, відео- та гістоструктури яєчників, стану основних систем гомеостазу та вираженості ендогенної інтоксикації за ДКУЯ патогенетично обгрунтовано та розроблено комплексну систему апріорної діагностики гістоструктурних форм ДКУЯ, диференційовані залежно від гістоструктури утворень, способи органозберігального лікування, а також систему комплексної реабілітації, що призвело до збільшення кількості випадків органозберігального лікування та відновлення репродуктивної функції за цієї патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА351829

Рубрики:

      
2.

Носенко 
Інститути конституційного права України: проблеми теорії та практики: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Олексій Віталійович Носенко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)-5
Шифр НБУВ: РА351900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Носенко О.М. 
Клініко-морфологічна діагностика внутрішнього ендометріозу матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Носенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

На основі вивчення і зіставлення клінічних, інструментальних даних обстеження пацієнток з внутрішнім ендометріозом матки та результатів гістологічного дослідження відповідних операційних матеріалів виявлені можливості гістеросальпінгографії, ультразвукового дослідження та гістероскопії в діагностиці цього захворювання та відповідні специфічні інструментальні маркери. Простежено клініко-морфологічні паралелі у хворих на внутрішній ендометріоз матки з різними його формами та в різні періоди життя жінки. Розроблено пристрій для голкової пункційної біопсії міометрія. Розроблено спосіб діагностики внутрішнього ендометріозу матки з застосуванням гістероскопічної голкової пункційної біопсії міометрія, попереднього трансвагінального та одночасного трансабдомінального ультразвукового дослідження. Вивчено морфофункціональні особливості еутопічного ендометрія, ендометріоїдних гетеротопій і яєчників у залежності від клініко-морфологічної форми захворювання та періодів життя жінки. Висвітлена роль внутрішнього ендометріозу матки в розвитку поєднаної доброякісної патології матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
4.

Носенко Т.І. 
Математичні моделі та методи синхронізації нестабільних процесів в САПР ливарного виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.13.12 / Т.І. Носенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Удосконалено теорію та методологію підвищення ефективності САПР за рахунок синхронізації подій у підсистемах об'єкта проектування. Запропоновано модель зміни стану об'єктів проектування в часі за рахунок поширення поняття "подія як найменований стан" на екстремуми функцій стану. Вперше розроблено модель процесу синхронізації подій у підсистемах об'єкта проектування у вигляді фазових діаграм. Створено модель виникнення муар-ефекту, що полягає у врахуванні ймовірнісного характеру часу настання подій. Запропоновано новий показник нестабільності технологічного процесу - величину площі криволінійної фігури, що утворюється на діаграмі "проектований параметр - час настання події" взаємним перетинанням інтервалів ненульової ймовірності настання подій у підсистемах об'єкта, що проектується. Доведено, що функція залежності інтервалу десинхронізації за адаптивного синхронізуючого проектування від тривалості першої ітерації відбувається крізь мінімум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-642 +
Шифр НБУВ: РА362628

Рубрики:

      
5.

Носенко Н.Д. 
Механізми гормон-медіаторного імпринтингу нейроендокринної регуляції репродукції та стрес-реактивності: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.14 / Н.Д. Носенко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі стероїдних гормонів і біогенних моноамінів у формуванні функціональних розладів репродукції (ановуляторна неплідність) та стрес-реактивності (синдром пренатального стресу), які виникають внаслідок гормональних та стресорних впливів на мозок, що розвивається, у перинатальний період індивідуального розвитку. Розроблено новий напрямок в нейроендокринології, який грунтується на нейрохімічній концепції гормон-медіаторного імпринтингу нейроендокринної системи. Доведено, що процеси імпринтингу у мозку відбуваються за механізмом коіндукції шляхом взаємодії катехоламінів, стероїдних гормонів та їх активних метаболітів (зокрема, катехолестрогенів), які утворюються безпосередньо в тканинах центральної нервової системи. Порушення імпринтингових механізмів детермінують тривалі зміни нейроендокринної регуляції репродукції та стрес-реактивності гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, спрямованість та виразність котрих залежить від статі тварин. Результати досліджень можуть бути теоретичним обгрунтуванням для цілеспрямованого пошуку засобів і методів профілактики та корекції порушень нейроендокринної регуляції репродуктивної та адаптаційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2

Рубрики:

      
6.

Носенко Ю.М. 
Нектаропродуктивність люцерни посівної, її генетична природа та значення в селекції сортів з високою насіннєвою продуктивністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.М. Носенко ; УААН. Ін-т земл-ва. — К., 1999. — 14 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню ознаки "нектаропродуктивність рослини" люцерни посівної, її генетичної природи та можливостей використання в селекції на високу насіннєву продуктивність. Було встановлено високий рівень варіабельності ознаки, який дозволяє добір високо- та низьконектарних форм; генетична природу ознаки, яка включає переважно адитивні ефекти дії алелей в межах локуса з незначним наддомінуванням та деякою тенденцією до комплементарного епістазу. Враховуючи високу ступінь спорідненості в генетичній структурі ознак "нектаропродуктивність рослини", "рівень самофертильності", "кількість насінин на біб", "маса насіння рослини", встановлено можливість покращання цих ознак використанням однакових методів. Було встановлено істотне перевищення штучноствореної за нектаропродуктивністю популяції над сортом-стандартом за насіннєвою продуктивністю, що визначає можливість впровадження її у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-317.4,022

Рубрики:

      
7.

Носенко О.А. 
Оптимізація використання кадрового потенціалу підприємств фармацевтичного виробництва: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Носенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Науково обгрунтовано комплексний підхід щодо ефективного використання кадрового потенціалу підприємств фармацевтичного виробництва та розроблено відповідні методичні рекомендації. Вперше в Україні створено модель системи управління персоналом і типову модель організаційної структури фармацевтичного підприємства. Запропоновано вирішення проблеми гармонізації системи управління персоналом з системою управління якістю та функціонально-цільовою моделлю фармацевтичного підприємства. Обгрунтовано підпорядкованість і повноваження служби управління персоналом. Доведено можливість застосування гнучкого міждисциплінарного зв'язку між кадровим менеджментом і гігієною праці, асоційованого на стані фізичного, психічного та соціального благополуччя людини. Теоретично обгрунтовано спектр виробничих чинників впливу на функціональну рівновагу людського організму, наявність і джерела утворення яких підлягають контролю навіть після переобладнання та переоснащення фармацевтичних підприємств згідно з вимогами GMP. Наведено порівняльну характеристику захворюваності з тимчасовою втратою працездатності персоналу на різних фармацевтичних підприємствах. На базі удосконаленої методики розраховано прямі економічні збитки внаслідок захворюваності з тимчасовою втратою працездатності персоналу фармацевтичних підприємств. Обгрунтовано шляхи збереження та зміцнення здоров'я кадрового потенціалу. Розроблено проект типової комплексної програми заходів з організації ефективного використання персоналу фармацевтичних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-640-21 +
Шифр НБУВ: РА350584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Носенко В. Г. 
Особливості формування продуктивності ріпаку ярого в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. Г. Носенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто особливості формування ріпаку ярого залежно від факторів технології вирощування. Встановлено вплив норм висіву насіння та доз удобрення на продуктивність та якісні показники сортів і гібридів ріпаку ярого. Досліджено вплив природних умов та агротехнічних заходів на протяжність міжфазних періодів ріпаку ярого. Уперше за умов Правобережного Лісостепу України з'ясовано особливості реакції сортів на фактори зовнішнього середовища, оптимальні норми удобрення та норми висіву в процесі вирощування ріпаку ярого на олію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4
Шифр НБУВ: РА382485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Носенко Н. М. 
Оцінка відновлення міокардіальної функції лівого шлуночка у хворих із ІХС, постінфарктним кардіосклерозом, після аортокоронарного шунтування поєднаного із аневризмектомією лівого шлуночка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. М. Носенко ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено відновлення міокардіальної функції хворих після операції аортокоронарного шунтування, поєднаного з аневризмектомією (АКШ+АЕ) лівого шлуночка (ЛШ), за допомогою ехокардіографії, тканинної доплерографії (ТД) протягом 1-го року спостереження. Вперше виявлено можливості діагностики стану глобальної скоротливості ЛШ залежно від параметрів систолічного піку швидкості систолічних рухів, фіброзного кільця мітрального клапана за використання імпульсивного режиму тканинного доплера, за даними ТД, у пацієнтів з ішемічною хворобою, постінфарктним кардіосклерозом та аневризмою ЛШ до та після проведення досліджуваної операції. Проведено зіставлення методів ехокардіографії, мультиспіральної комп'ютерної томографії та коронаровентрикулографії у хворих з постінфарктним кардіосклерозом та аневризмою ЛШ для діагностики аневризми та тромбу ЛШ. Досліджено прогноз після АКШ+АЕ ЛШ за кінцевими точками (кардіоваскулярною смертю, прогресуванням хронічної серцевої недостатності) протягом 1-го року спостереження та встановлено негативні предиктори у даної групи хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р457.365.11-38 + Р410.130.41-5
Шифр НБУВ: РА383440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Носенко М. П. 
Підвищення ефективності використання елементів залізничних транспортних систем при організації вантажних перевезень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / М. П. Носенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано модель розрахунків потреби колійного розвитку під час забирання вагонів на опорній сортувальній станції для вантажних станцій залізничного вузла на базі оптимізації параметрів, яка забезпечить скорочення загальних експлуатаційних витрат і дозволяє адаптувати процес перевезень до пріоритетних напрямів транспортного ринку. На базі математичної моделі стохастичного програмування запропоновано технологію обслуговування вантажовідправників і вантажоодержувачів з врахуванням собівартості подавання-забирання різних типів вагонів і вантажів на опорній сортувальній станції, розвезення їх на вантажні станції передаточними поїздами у вузлах. З врахуванням нечіткості вхідних і вихідних даних на базі теорії надійних мереж розроблено математичну модель організації вантажних перевезень на залізничних напрямках, яка базується на поширеній мережі Петрі, що на відміну від існуючої враховує реалізацію сумісного плану формування та жорсткого графіку руху поїздів з наближенням фактичних термінів доставки до нормативних. Розроблено інформаційну технологію АСК ВП УЗ з метою розв'язання задач контролю доставки вантажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02
Шифр НБУВ: РА375734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Носенко О. В. 
Політичні цінності в масовому суспільстві: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Носенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення поняття "цінності". Визначено існуючі концептуальні підходи щодо політичних цінностей і подано власну їх класифікацію. Доведено, що під політичними цінностями слід розуміти владні відносини в суспільстві, а також організацію й управління цими відносинами. Зазначено про необхідність грунтовної розробки проблем політичних цінностей у масовому та громадянському суспільствах. Проаналізовано основні концепції масового та громадянського суспільства. Обгрунтовано, що провідну роль в трансформації масового суспільства в громадянське виконують саме політичні цінності. Зазначено, що нівелювання державою цінностей демократичних процесів і громадянського суспільства призводить до "масовізації" соціально-політичного життя та появи тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*3 + Ю6*46в03 + Ф055.1
Шифр НБУВ: РА371065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Носенко В.М. 
Профілактика та лікування гострої серцевої недостатності з урахуванням факторів ризику її виникнення при радикальній корекції тетради Фалло: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.М. Носенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням прогнозування, профілактики та лікування гострої серцевої недостатності після радикальної корекції тетради Фалло. Були розроблені прогностичні ознаки (фактори ризику) для визначення імовірності виникнення і розвитку гострої серцевої недостатності та летальності від неї у ранньому післяопераційному періоді. Проведено кластерний аналіз матеріалу за цими ознаками. Це дозволило прогнозувати гостру серцеву недостатність та удосконалити тактику лікування пацієнтів. Знижені частота виникнення гострої серцевої недостатності із 29,5% до 7,7% та летальності від неї з 13,6% до 6,7%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5,3

Рубрики:

      
13.

Носенко В.К. 
Формування аморфних та наноструктурних станів в сплавах на основі Fe і Al: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.К. Носенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Установлено взаємозв'язок між умовами одержання, хімічним складом, структурно-фазовим станом і фізичними властивостями легованих швидкозагартованих сплавів базових систем Fe - Si - B (Fe - Si - B - Cu - Nb) та Al - ПМ - РЗМ у вихідному аморфному стані та після термообробки з утворенням нанофазних композитів. Термічний фактор визначає відмінності в атомній будові аморфних сплавів, які впливають на їх термічну стійкість, рівень і відтворюваність властивостей. Відзначено, що фактор конкуренції фаз сприяє аморфізувальній здатності Al - ПМ - РЗМ-сплавів, а характер сил міжатомної взаємодії в аморфних сплавах цього типу визначає пропорційність між рівнем їх мікротвердості та термічної стійкості. З'ясовано, що кінетика формування наноструктурних станів визначається, в основному, фактором росту нанокристалів, а не їх утворенням. Запропоновано модель, яка у порівнянні з класичною моделлю Колмогорова - Джонсона - Мела - Аврамі більш адекватно описує кінетику переходу з аморфного у нанокристалічний стан. За критичних температур у склотвірних розплавах відбуваються структурні переходи, високотемпературний структурний стан успадковується за умов аморфізації та впливає на рівень властивостей аморфних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.03 +
Шифр НБУВ: РА340784

Рубрики:

      
14.

Носенко В.А. 
Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.А. Носенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено класифікацію форм зернового ринку за польовим призначенням, територіальною ознакою, характером товару, суб'єктами товарного обміну, типом угод та відповідністю до законодавства. Досліджено питання стосовно особливостей функціонування зернового ринку в Україні за сферою товарообігу, умовами політично-економічної стабілізації суспільства, природним фактором, локальним характером виробництва та попитом на продовольче зерно. Запропоновано положення стосовно суті економічної ефективності підкомплексу, згідно якому визначальним фактором є її загальна сума економічних результатів за кожною його ланкою. Уперше розроблено та реалізовано імітаційну модель логістичної системи просування зернових потоків від виробників до елеватора за умов оптимізованих витрат на транспортування та раціональної послідовності обробки партій зерна на елеваторі. Розвинуто загальні системні параметри: оптимізацію споживчої цінності товару, ціни споживачів, умови продажу. Запропоновано модель множинної кореляції урожайності озимої пшениці залежно від впливу організаційно-економічних чинників у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151-13 +
Шифр НБУВ: РА338626

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Нізамеєв М. С. 
ФАЗОВИЙ СКЛАД, СТРУКТУРА ТА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОКРИСТАЛІЧНИХ СПЛАВІВ Fe42–71(Ni, Со, Cr, Мо, W, Nb, V, Mn, Al)10–32Y1,8–2 (Si, C, B, Р)17–24 / М. С. Нізамеєв. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.13 – фізика металів. – Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, 2019.Методами рентгенографії, електронної мікроскопії, диференційної скануючої калориметрії, резистометрії, дюрометрії, випробування на корозійну стійкість та вимірювання міцності на триточковий згин вивчені структура, фізико-механічні властивості та особливості нанокристалізації низки стрічкових та об'ємних аморфних металевих сплавів (АМС) на основі системи Fe42–71(Ni,Со,Cr,Мо,W,Nb,V,Mn,Al)10–32Y1,8–2(Si,C,B,Р)17–24.Розроблено методику та отримані об'ємні зразки аморфних, аморфно-нанокристалічних та 100% нанокристалічних сплавів, близьких до евтектичних складів, із різним ступенем легування при швидкостях охолодження розплаву від 80 до 3200 К/с з розмірами кристалів від 10 до 50 нм. Експериментально встановлено, що найвищою схильністю до аморфізації та термічною стійкістю характеризуються сплави, найбільш леговані слаборозчинними у залізі металами Cr, W, Mo (в сумі ≈ 30 ат.%), вуглецем (9,8-15 ат.%), з невеликим вмістом Y (1,8…2 ат.%) та Al (0,1…1 ат.%). Структура цих сплавів після кристалізації складається із суміші нанокристалів твердого розчину на основі α–Fe, метастабільного бориду Fe3B та карбідів Cr23C6 і Fe7С3.Вперше експериментально встановлені закономірності нанокристалізації при термічних обробках об'ємноаморфізованих сплавів різного хімічного складу, з'ясовано схожості та відмінності від процесу нанокристалізації аморфних стрічок, отриманих із цих же сплавів (однакового хімічного складу). Зокрема, показано, що енергії активації кожної стадії процесу нанокристалізації для об'ємних зразків є на 18…50% менші від відповідних величин для аморфних стрічок. Вперше показано, що часткова заміна Fe у відомому сплаві Fe80B14Si6 низкою перехідних металів, серед яких слаборозчинні в залізі хром і молібден (на прикладі сплаву Fe45Ni19,4Co8,5Cr5,7Мо1,9B14Si5,5), призводить до формування нанокристалічної структури на першій стадії двостадійного процесу кристалізації АМС зі зменшенням більш ніж у двічі розмірів нанокристалів α-Fe та збільшенням їх об'ємної частки майже на порядок. Для практичного застосування важливим є підвищення мікротвердості, корозійної стійкості, питомого електроопору та істотне зниження термічного коефіцієнту опору (ТКО) від 1,6×10-4 до 4,4×10-5 K-1 у вихідному аморфному стані.Встановлено, що сформована у вихідних об'ємних зразках, а також у процесі нанокристалізації (після нагріву до 1120 К та, відповідно, після протікання всіх стадій кристалізації) аморфних стрічок нових сплавів Fe42–71 (ПМ,Al)10–32Y1,8–2(Si,C,B,Р)17–24 багатофазна структура характеризується рекордними значеннями мікротвердості 17-22 ГПа.^UThe structure, physical and mechanical properties and peculiarities of nanocrystallization of a number of ribbon and bulk amorphous metallic alloys (AMAs) on the basis of the Fe42–71(Ni,Со,Cr,Мо,W,Nb,V,Mn,Al)10–32Y1,8–2 (Si,C,B,Р)17–24 system were studied by X-ray diffraction, electron microscopy, differential scanning calorimetry, resistometry, durometry, corrosion resistance test and three-point bending strength measurements.The technique of preparation was developed and ribbon and bulk samples of amorphous, amorphous-nanocrystalline and 100% nanocrystalline alloys close to eutectic compositions with different degree of doping at ultrahigh (up to 106 K/s) and moderate (from 90 to 1000 K/s) cooling rates of the melt, respectively, were obtained. The sizes of crystals in the initial amorphous crystalline or completely nanocrystalline, predominantly multiphase samples, ranged from 10 to 32 nm.It has been experimentally established that alloys most doped with weakly soluble in iron Cr, W, Mo (about 30 at.% in total), carbon (9,8-15 ат.%), with a low content of Y (1.8...2 at.%) and Al (0,1 ... 1 at.%) are characterized by the highest tendency to amorphization and thermal stability. The structure of these alloys after crystallization consists of a mixture of α-Fe solid solution nanocrystals metastable borides Me3(B), Cr23C6 and Fe7С3 carbon compounds. The analysis of the process of crystallization of the AMA Fe42–71(Ni,Со,Cr,Мо,W,Nb,V,Mn,Al)10–32Y1,8–2(Si,C,B,Р)17–24 showed that the presence of copper and niobium in its composition contributes to increase of nucleation rate and inhibit growth of nanocrystals based on α-Fe solid solution. These factors are as a precondition for the formation of nanoscale α-Fe crystals not only during heating the amorphous phase, but also during cooling the melt. In turn, the dispersion nature of Me2B boride crystals in high speed cooled castings is due to their low growth rate, which is connected to the low (~18%) concentration of boron (and carbon) atoms in relation to the stoichiometry of this phase occurs with a significant redistribution of elements in the supercooled melt.Experimentally established regularities of nanocrystallization during thermal treatment of bulk amorphous alloys of different chemical composition, the similarities and differences from the process of nanocrystallization of amorphous ribbons obtained from the same alloys (with the same chemical composition) were determined. In particular, it has been shown that the activation energy of each stage of the nanocrystallization process for bulk samples is 18...50% lower than the corresponding values for amorphous ribbons. The increase in the difference in activation energies on the late stages of nanocrystallization shows a significantly higher content of cluster (frozen nuclei) of borocarbide compounds in bulk amorphous samples, which is a consequence of smaller by 4 orders of their cooling rate compared to amorphous ribbons.It has been shown for the first time that partial replacement of Fe in a known Fe80B14Si6 alloy by a number of transition metals, among which the chromium and molybdenum that are weakly soluble in iron (on the example of Fe45Ni19.4Co8.5Cr5.7Mo1,9B14Si5.5 alloy), leads to the formation of a nanocrystalline structure at the first stage of the two-stage process crystallization of AMA with a decrease of more than twice the size of α-Fe nanocrystals and an increase in their volume fraction by almost an order of magnitude. The enhanced nucleation in a multicomponent amorphous alloy is due to a lower value of activation energy for the formation of critical nuclei size. A possible reason for the increased rate of nucleation in the amorphous Fe45Ni19.4Co8.5Cr5.7Мо1.9B14Si5.5 alloy is less liquid-solid phase interface energy. This, in turn, may be due to an increase in the volume fraction of clusters based on α-Fe in multicomponent alloys.It was first established that formed in the initial bulk samples, as well as during nanocrystallization process (after heating to 1120 K and, consequently, after finishing of all stages of crystallization) of amorphous ribbons of new Fe42-71 (TM, Al)10-32Y1,8- 2(Si, C, B, P)17-24 alloys, multiphase structure is characterized by record values of microhardness of 15-20 GPa.For the practical application of Fe45Ni19.4Co8.5Cr5.7Мо1.9B14Si5.5 amorphous ribbons is important an obtained, due to doping, increase of microhardness, corrosion resistance, specific electrical resistance, and a significant reduction in the thermal coefficient of resistance (TCR) from 1,6×10-4 to 4,4×10-5 K-1 in the initial amorphous state. In particular. the high efficiency of using this alloy as a high-strength corrosion-resistant low temperature tape heater in household and industrial equipment has been proved. This material may be an alternative of non-chrome, kanthal and carbon fiber materials imported into Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Косюга О. М. 
Профілактика та лікування ранніх гестаційних ускладнень у жінок з аденоміозом / О. М. Косюга. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Одеський національний медичний університет МОЗ України, Одеса, 2020.У представленій дисертаційній роботі представлено нове рішення актуального завдання сучасного акушерства та гінекології − знизити кількість та вираженість ранніх гестаційних ускладнень у жінок з аденоміозом. На підставі проведення ретроспективного аналізу репродуктивних результатів циклів допоміжних репродуктивних технологій у жінок гарних відповідачів з радіологічно встановленим діагнозом аденоміозу і доведення його безпосереднього впливу на перебіг та результати вагітності, визначення можливих морфофункціональних маткових чинників репродуктивних порушень при аденоміозі, дослідження впливу різних методик преконцепційної підготовки у безплідних жінок з аденоміозом на васкуляризацію міометрія, гормональний статус, протеомний профіль та імунореактивність ендометрія, репродуктивні результати запропонована оптимальна методика преконцепційної підготовки у жінок з аденоміозом. На підставі аналізу особливостей сонографічних, допплерографічних та біохімічних маркерів плацентації, нітрозативного статусу у жінок з аденоміозом у 7-8 тижнів вагітності розроблена, впроваджена патогенетично обґрунтована профілактично-лікувальна методика ведення жінок з аденоміозом у першій половині вагітності, доведені її переваги.^UIn the presented dissertation the new solution of the actual problem of modern obstetrics and gynecology is presented - to reduce the number and severity of early gestational complications in women with adenomyosis.The dissertation work presents a new solution to the the actual task problem of modern obstetrics and gynecology - to reduce the number and severity of early gestational complications in women with adenomyosis. Based on a retrospective analysis of the reproductive results of cycles of assisted reproductive technologies in women of good responders with a radiologically established diagnosis of adenomyosis and evidence of its direct influence on the course and results of pregnancy, determination of possible morphofunctional uterine factors of reproductive disorders in adenomyosis, studies of the effect of various methods of preconception training in infertile women of good responders with adenomyosis to myometrial vascularization, hormonal status, proteomic profile, endometrial immunoreactivity and reproductive results, an optimal method of preconception training in women with adenomyosis was proposed. Based on the analysis of the features of sonographic, Doppler and biochemical markers of placentation, nitrosative status in women with adenomyosis at 7-8 weeks of pregnancy, a pathogenetically substantiated prophylactic therapeutic and prophylactic method of managing women with adenomyosis in the first half of pregnancy has been developed, its advantages have been presented. Conducting the proposed pathogenetically grounded prophylactic treatment method for the management of women with adenomyosis leads to a statistically significant reduce the number of complications in the first half of pregnancy, including the threat of abortion 2.56 times (OR 0.22, 95% CI 0,09-0,55), retrochorichematomas - 2,13 times (OR 0.36; 95% CI 0.13-0.99), early miscarriages - 3.07 times (OR0.26, 95% CI 0,08-0.88), late miscarriages - 2.05 times (OR 0.47, 95% CI 0.08-2.68), allmiscarriages – 2.73 times (OR 0.27, 95% CI 0,09-0.77).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Вовк Г. О. 
Удосконалення технології пресового вилучення гарбузової олії за допомогою ферментних препаратів.: автореферат дис. ... д.філософ : 181 / Г. О. Вовк. — Б.м., 2023 — укp.

Як відомо, у світовій практиці на сьогоднішній день існує два загальновідомих способи вилучення олії з олієвмісної сировини: пресування – механічний віджим олії за допомогою пресу та екстракція – вилучення олії з матеріалу розчинником.Пресовий спосіб є більш екологічно чистим та пожежобезпечнішим, на відміну від екстракції, а також дозволяє зберегти цінні природні компоненти в одержаних оліях (особливо холодним пресуванням). Однак, пресовий метод не дозволяє повністю вилучити олію з олійного матеріалу, в ньому завжди залишається значний відсоток вмісту олії. Саме тому актуальним є пошук технологій, які б дозволили інтенсифікувати процес пресового вилучення олії, але при цьому не призвели до погіршення її якості. Серед таких технологій перспективною є обробка олійного матеріалу перед пресуванням гідролітичними ферментами з протеолітичною, целюлолітичною, геміцелюлолітичною та пектолітичною активністю, яка здатна не лише сприяти збільшенню виходу олії, а й підвищувати її харчову цінність за рахунок збільшення переходу в олію біологічно активних речовин олійного насіння, зокрема, таких як токофероли та фітостероли.Практичне значення одержаних результатів для олієжирової галузі полягає у розробленні технології обробки м’ятки гарбузового насіння сумішами ферментних препаратів із протеолітичною, целюлолітичною, геміцелюлолітичною та пектолітичною активністю для підвищення ефективності пресового вилучення олії.Відомо, що олія в клітинах насіння міститься у вигляді ліпідних тіл (олеосом), оболонка яких утворена складними сполуками білкової природи та представниками фосфоліпідів. В той же час олеосоми зовні захищені пектиновим і лігноцелюлозним матриксом клітинних стінок насіння. Ліпідні тіла в клітинах насіння «вплетені» в цитоплазматичну мембрану, яка складається з білків. Самі ж стінки клітин складаються переважно із лігніну та полісахаридів, таких як целюлоза, геміцелюлози, та пектини, однак містять також і значну кількість багатих гідроксипроліном глікопротеїнів та комплексів арабіногалактанів з протеїнами. Руйнування таких оболонок потребує значних витрат енергії, і тому для повного вилучення олії з матеріалу не достатньо дії лише механічних та фізичних сил. Гідролітичні ферменти є потужними каталізаторами біохімічних реакцій розпаду різних складних органічних сполук. Зокрема, препарати з протеолітичною активністю зумовлюють розпад білкових сполук, а також ліпопротеїдних комплексів, які є структурними компонентами клітинних мембран та оболонок олійних тіл. Водночас, препарати з целюлолітичною, геміцелюлолітичною та пектолітичною активністю каталізують руйнування відповідних їм полісахаридів, які є структурними компонентами стінок клітин олійного насіння. Крім того, під час ферментативного гідролізу руйнуються комплексні сполуки токоферолів та фітостеролів з полісахаридами насіння, що спричиняє проникнення цих біологічно цінних сполук у олійну фазу. Таким чином, обробка гарбузового насіння гідролітичними ферментами у поєднанні з традиційною технологією пресування може інтенсифікувати дію механічних та фізичних сил, спрямованих на максимальне руйнування структурних компонентів матеріалу та вивільнення з нього олії, а також підвищити біологічну цінність та антиоксидантні властивості одержаної олії за рахунок збільшення вмісту в ній токоферолів та фітостеролів. Робоча гіпотеза дисертаційної роботи полягає в тому, що використання ферментативної обробки олійного насіння перед пресуванням дозволить збільшити вихід олії внаслідок інтенсифікації ферментами процесів руйнування клітинної структури олійного матеріалу. На підставі цього, основними завданнями роботи є дослідження дії протеолітичних, целюлолітичних, геміцелюлолітичних та пектолітичних ферментів на клітинну структуру насіння гарбузів, підбір оптимальних параметрів попередньої ферментативної обробки гарбузового насіння, визначення впливу технології на якість, склад та антиоксидантні властивості одержаної олії.Проведеними експериментальними дослідженнями в лабораторних умовах запропонована гіпотеза набула підтверджень відносно того, що за допомогою дії ферментів вдається досягти вищого ступеню руйнування клітинної структури олійного матеріалу та вивільнити більшу кількість олії, порівняно з традиційними методами вилучення олії, при цьому не спричинивши погіршення її якості та втрату нею біологічно цінних компонентів, та, водночас, покращивши її антиоксидантні властивості.На основі аналізу науково-технічної літератури, виконаних експериментальних досліджень, математичного моделювання та теоретичних узагальнень одержаних результатів виконано конкретне наукове завдання щодо удосконалення технології пресового вилучення олії з насіння гарбузів за допомогою біотехнологічних методів. Ключові слова: антиоксидантні властивості, гарбузове насіння, гарбузова олія, гідролітичні ферменти, «зруйновані» клітини, попередня ферментативна обробка, пресування.^UIt is known that in world practice today there are two well-known methods of extracting oil from oleaginous material: pressing - mechanical squeezing of oil using a press and extraction - extraction of oil from the material with a solvent.the pressing method is more environmentally friendly and fireproof, unlike extraction, and also allows preserving valuable natural components in the resulting oils (especially by cold pressing). However, the pressing method does not allow for complete extraction of oil from the oilseed material, and a significant percentage of oil content always remains. That is why it is important to search for technologies that would intensify the process of pressing oil extraction, but would not lead to a deterioration in its quality. Among such technologies, the treatment of oilseeds before pressing with hydrolytic enzymes with proteolytic, cellulolytic, hemicellulolytic and pectolytic activity is promising, which can not only increase the yield of oil, but also increase its nutritional value by increasing the transfer of biologically active substances of oilseeds, in particular, such as tocopherols and phytosterols, to oil.The practical significance of the results obtained for the oil and fat industry is to develop a technology for processing pumpkin seed flakes with mixtures of enzyme preparations with proteolytic, cellulolytic, hemicellulolytic, and pectolytic activity to increase the efficiency of pressing oil extraction.It is known that oil in seed cells is contained in the form of lipid bodies (oleosomes), the shell of which is formed by complex protein compounds and phospholipids. At the same time, the oleosomes are protected from the outside by the pectin and lignocellulose matrix of the seed cell walls. Lipid bodies in seed cells are "woven" into the cytoplasmic membrane, which consists of proteins. The cell walls themselves consist mainly of lignin and polysaccharides such as cellulose, hemicellulose, and pectin, but also contain a significant amount of hydroxyproline-rich glycoproteins and complexes of arabinogalactans with proteins. The destruction of such membranes requires significant energy expenditure, and therefore, mechanical and physical forces alone are not sufficient to fully extract oil from the material. Hydrolytic enzymes are powerful catalysts for biochemical reactions of the breakdown of various complex organic compounds. In particular, drugs with proteolytic activity cause the breakdown of protein compounds and lipoprotein complexes, which are structural components of cell membranes and oil body membranes. At the same time, preparations with cellulolytic, hemicellulolytic and pectolytic activity catalyze the destruction of their corresponding polysaccharides, which are structural components of oilseed cell walls. In addition, enzymatic hydrolysis destroys complex compounds of tocopherols and phytosterols with seed polysaccharides, which causes the penetration of these biologically valuable compounds into the oil phase. Thus, the treatment of pumpkin seeds with hydrolytic enzymes in combination with traditional pressing technology can intensify the action of mechanical and physical forces aimed at maximizing the destruction of the structural components of the material and the release of oil from it, as well as increase the biological value and antioxidant properties of the resulting oil by increasing the content of tocopherols and phytosterols.The working hypothesis of the dissertation is that the use of enzymatic treatment of oilseeds before pressing will increase the oil yield due to the intensification of enzyme destruction of the cellular structure of the oilseed material. Based on this, the main objectives of the work are to study the effect of proteolytic, cellulolytic, hemicellulolytic and pectolytic enzymes on the cell structure of pumpkin seeds, to select optimal parameters of enzymatic pretreatment of pumpkin seeds, to determine the effect of the technology on the quality, composition and antioxidant properties of the resulting oil.Experimental studies in the laboratory have confirmed the proposed hypothesis that enzymes can achieve a higher degree of destruction of the cellular structure of the oil material and release more oil than traditional methods of oil extraction, without causing deterioration in oil quality and loss of biologically valuable components, and at the same time improving its antioxidant properties.Based on the analysis of scientific and technical literature, experimental studies, mathematical modeling, and theoretical generalizations of the results obtained, a specific scientific task was performed to improve the technology of pressing oil extraction from pumpkin seeds using biotechnological methods. Keywords: antioxidant properties, pumpkin seeds, pumpkin seed oil, hydrolytic enzymes, "destroyed" cells, enzymatic pretreatment, pressing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Юрченко С. В. 
Комплексне лікування неатипової гіперплазії ендометрія у безплідних жінок з надмірною масою тіла: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. В. Юрченко. — Б.м., 2023 — укp.

Гіперплазія ендометрія – основна форма гиперпроліферативних захворювань слизової оболонки матки, яка має тривалий, рецидивуючий перебіг, відсутність специфічних, патогномонічних симптомів, складність діагностики та ризик малігнізації. У представленій роботі на сучасному методологічному рівні приведене нове рішення актуального завдання гінекології щодо підвищення ефективності лікування НГЕ у жінок з безпліддям та з надмірною масою тіла. Метою дослідження стало підвищення частоти відновлення репродуктивної функції у безплідних жінок з неатиповою гіперплазією 3 ендометрія та надмірною масою тіла на підставі отримання нових наукових даних про особливості гормонального, вуглеводного та адипокінового обміну, морфофункціональний стан ендометрія та розробки комбінованої комплексного методики лікування цієї патології. Для рішення поставленої мети вирішені наступні завдання дослідження: 1. На підставі ретроспективного аналізу встановити фактори ризику комплексної неатипової гіперплазії ендометрія у жінок з надмірною масою тіла ті оцінити ефективність її лікування при різних фармакотерапевтичних підходах. 2. Визначити особливості гормонального, вуглеводного та адипокінового гомеостазу у пацієнток з безпліддям на тлі неатипової гіперплазії ендометрія та надмірної маси тіла. 3. Встановити відмінності формування піноподій в ендометрії у жінок з безпліддям на тлі неатипової гіперплазії ендометрія та надмірної маси тіла. 4. Виявити особливості експресії стероїдних рецепторів і молекул імплантації у жінок з безпліддям на тлі неатипової гіперплазії ендометрія та надмірної маси тіла. 5. Вивчити відмінні риси показників імунної реактивності в ендометрії у пацієнток з безпліддям на тлі неатипової гіперплазії ендометрія та надмірної маси тіла. 6. Дослідити показники проліферативної та апоптотичної реактивності в ендометрії у пацієнток з безпліддям на тлі неатипової гіперплазії ендометрія та наявності надмірної маси тіла. 7. Розробити, застосувати та оцінити ефективність комбінованої методики поетапного лікування неатипової гіперплазії ендометрія у пацієнток з надмірною масою тіла. На першому етапі було проведено ретроспективний аналіз 96 4 амбулаторних карток та історій хвороб жінок групи Р з безпліддям, надмірною масою тіла та комплексною НГЕ та 87 амбулаторних карток плідних здорових жінок групи К1 з надмірною масою тіла для виявлення факторів ризику розвитку комплексної НГЕ в жінок з надмірною масою тіла та оцінки ефективності лікування НГЕ та відновлення репродуктивної функції при цій патології в залежності від використаного гормонального засобу – гестагенів чи аГнРГ. На другому етапі було комплексно обстежено 118 безплідних жінок з комплексною НГЕ групи НГЕ і 30 умовно гінекологічно і соматично здорових жінки групи К2. У групі НГЕ 74 жінки групи А мали надмірну масу тіла і 44 особи групи Б – нормальний ІМТ. На третьому етапі розроблена та застосована патогенетично обґрунтована методика комбінованого поетапного лікування НГЕ у безплідних жінок з надмірною масою тіла, яке зберігає фертильність, з проведенням гістероскопії, та комплексного післяопераційного поетапного використання аГнРГ, ЛНГ-ВМС, препаратів індол-3-карбінолу, міо-інозитолу, метформіну та агоністів PPARα- і PPARγ-рецепторів. На четвертому етапі дослідження були оцінені результати застосування розробленої комбінованої методики поетапного лікування комплексної НГЕ у пацієнток з безпліддям та надмірною масою тіла порівняно з використанням в якості медикаментозної терапії тільки аГнРГ, дидрогестерону та препаратів фолієвої кислоти. У роботі були застосовані наступні методи дослідження: загальноклінічні, бактеріологічні, інструментальні (ультразвукове 5 дослідження, гістероскопія, пайпель-біопсія ендометрія, гістеросальпінгографія), імунохімічні, морфологічні, імуногістохімічні, скануюча електронна мікроскопія, статистичні. На підставі проведення ретроспективного дослідження визначено, що серед жінок активного репродуктивного віка з надмірною масою тіла факторами ризику НГЕ є: вік менархе 10-11 років (СШ 13,39 [3,05-58,73]); тривалість менструальної кровотечі ≥ 6 днів (СШ 36,35 [14,15-93,38]); рясні менструації (СШ 3,42 [1,69-6,90]); дисменорея (СШ 3,73 [1,82-7,64]); нерегулярні менструації (СШ 38,55 [2,28-651,17]); перенесені урогенітальні інфекції (СШ 142,29 [8,58-2360]); хронічний сальпінгооофорит (СШ 84,16 [5,06-1400]); лейоміома матки (СШ 38,52 [2,28-651]); генітальний ендометріоз (СШ 30,76 [1,81-524]); СПКЯ (СШ 33,82 [1,96-565]). Лікування є неефективним у 17,71 % випадків, серед яких частіше при лікуванні пероральними або ін’єкційними гестагенами порівняно з агоністами ГнРГ у 8,17 раза (СШ 3,31 [1,17-9,41]). Впродовж року рецидив захворювання після лікування агоністами ГнРГ порівняно з гестагенами виявляється рідше в 2,56 раза (СШ 0,11 [0,02-053]), а вагітність настає у 2,56 раза.^UEndometrial hyperplasia is the main form of hyperproliferative diseases of the uterine mucosa, which has a long, recurrent course, the absence of specific, pathognomonic symptoms, the complexity of diagnosis and the risk of malignancy. The work presented at the modern methodological level provides a new solution to the current task of gynecology to improve the effectiveness of treatment of nonatypical endometrial hyperplasia (NEH) in women with infertility and with excess body weight. The purpose of the study was to increase the frequency of restoration of reproductive function in infertile women with atypical hyperplasia of the endometrium and excess body weight on the basis of obtaining new scientific data on the peculiarities of hormonal, carbohydrate and adipokine metabolism, the morphofunctional state of the endometrium and the development of a combined complex method of treatment of this pathology. To solve the set goal, the following research tasks were solved: 1. Based on a retrospective analysis, establish the risk factors of complex atypical endometrial hyperplasia in overweight women and evaluate the effectiveness of its treatment with various pharmacotherapeutic approaches. 2. To determine the peculiarities of hormonal, carbohydrate and adipokine homeostasis in patients with infertility against the background of atypical hyperplasia of the endometrium and excessive body weight. 3. To determine the differences in the formation of foam pods in the endometrium in women with infertility against the background of atypical hyperplasia of the endometrium and excessive body weight. 4. To reveal the peculiarities of the expression of steroid receptors and implantation molecules in women with infertility against the background of atypical hyperplasia of the endometrium and excessive body weight. 5. To study the distinguishing features of indicators of immune reactivity in the endometrium in patients with infertility against the background of atypical hyperplasia of the endometrium and excessive body weight. 6. To investigate the indicators of proliferative and apoptotic reactivity in the endometrium in patients with infertility against the background of atypical hyperplasia of the endometrium and the presence of excessive body weight. 12 7. At the first stage, a retrospective analysis of 96 outpatient cards and medical histories of women of the P group with infertility, excess body weight and complex NEH and 87 outpatient cards of fertile healthy women of the K1 group with excess body weight was carried out to identify risk factors for the development of complex NEH in overweight women body and evaluation of the effectiveness of NEH treatment and restoration of reproductive function in this pathology, depending on the used hormonal agent - progestogens or aHnRH. At the second stage, 118 infertile women with complex NEH of the NEH group and 30 conditionally gynecologically and somatically healthy women of the K2 group were comprehensively examined. In the NGE group, 74 women of group A had excess body weight and 44 people of group B had a normal BMI. At the third stage, a pathogenetically justified method of combined staged treatment of NEH in infertile women with excessive body weight, which preserves fertility, with hysteroscopy, and complex postoperative staged use of aGnRH, LNGIUS, drugs indole-3-carbinol, myo-inositol was developed and applied metformin and agonists of PPARα and PPARγ receptors. At the fourth stage of the study, the results of the application of the developed method of treatment of complex NEH in patients with infertility and excess body weight were evaluated compared to the use of only aGnRH, dydrogesterone and folic acid preparations as drug therapy. 13 The following research methods were used in the work: general clinical, bacteriological, instrumental (ultrasound examination, hysteroscopy, paypel endometrial biopsy, hysterosalpingography), immunochemical, morphological, immunohistochemical, scanning electron microscopy, statistical. It was determined that among women of active reproductive age with excessive body weight, the risk factors for NEH are: menarche age 10-11 years (OR 13.39 [3.05-58.73]); duration of menstrual bleeding ≥ 6 days (OR 36.35 [14.15-93.38]); heavy menstruation (OR 3.42 [1.69-6.90]); dysmenorrhea (OR 3.73 [1.82-7.64]); irregular menstruation (OR 38.55 [2.28- 651.17]); transferred urogenital infections (SS 142.29 [8.58-2360]); chronic salpingo-oophoritis (OR 84.16 [5.06-1400]); leiomyoma of the uterus (SS 38.52 [2.28-651]); genital endometriosis (OR 30.76 [1.81-524]); PCOS (SS 33.82 [1.96- 565]). Treatment is ineffective in 17.71% of cases, among which 8.17 times more often when treated with oral or injectable progestogens compared to GnRH agonists (OR 3.31 [1.17-9.41]). Over the course of a year, relapse of the disease after treatment with GnRH agonists is 2.56 times less frequent (OR 0.11 [0.02-053]), and pregnancy occurs 2.56 times.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського