Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (185)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ОБУХ$<.>+<.>A=ЕВГЕНИ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Обуховський В.В. 
Діяльність А.А.Абрагамсона (1854 - 1924) в галузі транспорту і комунального господарства України (кінець ХІХ - ХХ століть): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.В. Обуховський ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукову, інженерну, організаційну та громадську діяльність відомого вітчизняного вченого-інженера шляхів сполучення, вченого-залізничника, фахівця у галузі залізничного будівництва колій і мостів, спорудження фунікулера та пуску першого електричного трамваю. Систематизовано різноманітний джерельний матеріал. Висвітлено розвиток науки та техніки залізничного транспорту та комунального господарства в Україні. Доведено, що науковий і технічний доробок вченого сприяв розвитку нових ідей і задумів щодо подальших технічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.д(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356665

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Обуховський В.О. 
Клініко-експериментальна ефективність застосування комплексу остеотропних препаратів при дентальній імплантації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.О. Обуховський ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено експериментально та клінічно обгрунтоване нове розв'язання актуальної задачі стоматології - підвищення ефективності профілактики ускладнень і корекції процесів кісткового метаболізму у разі дентальної імплантації у пацієнтів зі зниженою неспецифічною резистентністю. За результатами експериментальних досліджень на моделі дентальної імплантації показано, що сполучене застосування солей цинку, кальцію, ізофлавонів сої та лазерної терапії дозволяє ефективно та стабільно запобігти резорбції кістки, нормалізувати біохімічні параметри у гомогенатах кістки та ясен. Проведення пробіотичної та адаптогенної терапії за зниженої неспецифічної резистентності організму пацієнтів до операції дентальної імплантації та цинк-сульфатної, лазерної, а за необхідності естрогенної терапії після операції дозволило зменшити відсоток ускладнень у 3,43 раза, суттєво поліпшити стоматологічний статус, нормалізувати біохімічні та біофізичні парамери ротової рідини, зарядовий стан клітин букального епітелію, денситометричні й ехоостеометричні показники кістки, функціональні реакції мікрокапілярного русла слизової ясен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА360904

Рубрики:

      
3.

Обух А. І. 
Координаційні сполуки купруму(ІІ) з бінуклеативними лігандами на основі нітрогеновмісних похідних насичених дикарбонових кислот: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / А. І. Обух ; НАН України ; Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0
Шифр НБУВ: РА369517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Обухан К.І. 
Обгрунтування цитологічних критеріїв для гігієнічної оцінки ультрависокочастотних електромагнітних випромінювань: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / К.І. Обухан ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення ступеня небезпечної дії електромагнітних полів ультрависокої частоти (ЕМП УВЧ). Розвинуто новий науково-методичний підхід до гігієнічної оцінки УВЧ-випромінювань на підставі розмежування адаптаційних реакцій та пошкодження на клітинному рівні. Дослідження проведено на білих щурах. На базі моделі клітин системи крові встановлено, що вплив ЕМП на процеси диференціації, репродукції та дозрівання клітин залежить від віку тварин, часу, інтенсивності опромінення, наявності чинників іншої природи. Виявлено найчутливіші до ЕМП УВЧ типи клітин (мегакаріоцити, клітини імунної системи), а також вплив опромінення на мітотичний цикл, проліферацію та ультраструктуру різних типів клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*550-633.4 + Е623.362.3Cas*669.343-633.4
Шифр НБУВ: РА317389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Обух О.С. 
Педагогічні умови реалізації індивідуального підходу до учнів 5 - 6 класів у процесі проектування та виготовлення виробів з текстильних матеріалів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.С. Обух ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику навчання учнів V - VI класів на уроках трудового навчання, яка передбачає врахування особистісних якостей школяра. Визначено педагогічні умови реалізації індивідуального підходу до учнів у процесі проектування та виготовлення виробів з текстильних матеріалів і експериментально перевірено їх ефективність. Виявлено й обгрунтовано домінувальні індивідуальні особливості школярів, які проявляються у процесі проектування та виготовлення виробів з текстильних матеріалів. Розроблено типологію школярів загальноосвітніх шкіл залежно від рівня засвоєння навчального матеріалу. Запропоновано комплекс засобів диференційованого навчання для реалізації індивідуального підходу до учнів, який містить завдання різного рівня складності, дидактичні ігри, комп'ютерне забезпечення додатковою інформацією, картки-завдання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.223.7 + Ч421.266.0 +
Шифр НБУВ: РА354617

Рубрики:

      
6.

Обухова Н.В. 
Удосконалення організаційно-технічної підготовки будівництва житлових будинків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 08.06.01 / Н.В. Обухова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена підвищенню рівня організаційно-технічної підготовки будівельного виробництва шляхом створення імітаційних моделей. Розроблено структуру завдань, основні залежності і алгоритми імітаційної моделі функціонування будівельного виробництва, що адекватно діють у виробничо-економічних умовах. Запропоновані комплексна система техніко-економічних показників, що оцінює діяльність будівельних підприємств, і методика розробки обгрунтованих варіантів організації будівництва на базі імітаційної моделі. На основі розробленої імітаційної моделі створені методичні основи та методика організаційно-технічної підготовки будівельного виробництва на етапі загальної організаційної підготовки, формування і оцінки будівельної програми робіт, підготовки об'єкта і будівельної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Обухова А. Л. 
Удосконалення технології функціонування передавальних залізничних станцій в умовах змішаних та інтермодальних перевезень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / А. Л. Обухова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність та необхідність дослідження задачі вдосконалення технології роботи прикордонної передавальної станції з необхідністю зміни ширини колії. Розроблено комплекс технологічних моделей обробки вагонопотоків на прикордонній станції під час виконання змішаних та інтермодальних перевезень. Визначено, що комплекс містить можливі технологічні варіанти рішення переходу з однієї ширини колії на іншу й ураховує фактори, які впливають. Розглянуто проблеми організації інформаційного забезпечення змішаних та інтермодальних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.4
Шифр НБУВ: РА373371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Обух Л. В. 
Менеджмент академічної музики в соціокультурному просторі України (кінець ХХ – початок ХХІ століть).: автореферат дис. ... д. мист. : 26.00.01 / Л. В. Обух. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є менеджмент музичної культури ХХ – початку ХХІ ст. Метою дисертації є теоретико-методологічне обґрунтування системного й багаторівневого явища музичного менеджменту академічної музики в Україні та практики його реалізації на межі ХХ–ХХІ століть. Дисертація є першим у вітчизняному мистецтвознавстві дослідженням, присвяченому проблемі комплексного вивчення менеджменту академічної музики в Україні як цілісної системи соціокультурного простору. У роботі зосереджена увага на основних засадах музичного менеджменту та загальному контексті його функціонування. Виявлено історико-культурні передумови становлення і розвитку менеджменту академічної музики, проаналізовано процеси державного управління у сфері культури і мистецтва, відслідковано національну культурну політику, вибудувано загальну методологію та інституалізацію менеджменту академічної музики, обґрунтовано концептуальні поняття, виокремлено моделі арт-менеджерів, охарактеризовано сучасні процеси здійснення Event та PR-менеджменту. Доведено, що феномен музичного менеджменту проявляється в поєднані художньо-естетичної, суспільно-організуючої та націєтворчої спрямованості, визначається в роботі як система управлінської діяльності, що забезпечує функціонування різних соціокультурних інститутів, покликаних здійснювати соціально значиму діяльність у сфері музичної культури. Здійснена історична ретроспектива виявила, що причиною зародження і становлення наукового менеджменту означеного періоду стало утвердження світових економічних моделей, загальні тенденції яких – універсалізм, організаційна культура та конкурентоспроможність. Тож, система менеджменту академічної музики не тільки корелює цим тенденціям, а й інтерпретує їх крізь призму інституцій, персоналій та технологій. Методологічне підґрунтя цієї системи вибудуване на принципах рівнозначності досліджуваних явищ в культурологічному вимірі із використанням історичних, соціокультурних та економічних критеріїв. Запропонована в дисертації авторська мистецтвознавча концепція ґрунтується на синтезі принципів аналізу, теоретичних та практичних аспектів вивчення явища менеджменту академічної музики в Україні, комплексі підходів і методів його наукового осмислення.^UThe object of the thesis is the management of musical culture of the twentieth and early twenty-first century. The purpose of the dissertation is theoretically and methodologically substantiate the systemic and multilevel phenomenon of music management of academic music in Ukraine and the practice of its implementation at the turn of the twentieth and twenty-first centuries. The thesis is the first in the domestic musicology research on the problem of a comprehensive study of the management of academic music as an integral system of socio-cultural space in Ukraine. The paper focuses on the basic principles of music management and the overall context of its functioning. An attempt is made to explore the historical and cultural background for the formation and development of academic music management, to analyze current processes of public administration in the field of culture and art, to track national cultural policy, to build a common methodology and institutionalization of academic music management, to substantiate strategical concepts, to distinguish art managers’ models, and to describe modern processes of implementation of Event-management and PR. It`s proved that the phenomenon of music management is manifested in a combination of artistic and aesthetic, socially organizing and nation-building orientation and is defined in the work as a system of management activities, which ensures the successful functioning of various socio-cultural institutions, organizations and institutions designed to carry out socially significant work in the field of musical culture. A historical retrospective has revealed that the reason for the emergence and formation of scientific management of the specified period was the establishment of new global economic models with such general trends as universalism, organizational culture and competitiveness. Therefore, the management system of academic music not only correlates with these trends, but also interprets them through the prism of institutions, personalities and technologies. The methodological foundation of this system is built on the principles of equivalence of the investigated phenomena in the cultural dimension using historical, socio-cultural and economic criteria. The proposed in this dissertation author's art history concept is based on a synthesis of the principles of analysis, theoretical and practical aspects of studying the phenomenon of the academic music management in Ukraine, and a set of approaches and methods for its scientific comprehension.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського