Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ОКСЕН$<.>+<.>A=ЕВГЕНИ$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Оксененко С.В. 
Вміст ліпідів у тканинах щурів за дії хлоридів важких металів та в умовах профілактичного введення пентоксифіліну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.В. Оксененко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено ліпідний склад і вміст продуктів ліпопероксидації тканин функціонально різних органів, субклітинних фракцій печінки щурів за дії сублетальних доз солей важких металів та за умов профілактики пентоксифіліном. З впливу хлориду меркурію та кобальту виявлено перевантаження лізофосфатидилхоліном більшості вивчених органів, а також накопичення холестеролу та загальних фосфоліпідів лише в органах, які не несуть головного навантаження у ліпідному обміні. У сироватці крові за дії трьох солей визначено зменшення вмісту загальних фосфоліпідів і холестеролу, їх збільшення у лізосомах печінки, накопичення фосфатидинової кислот у більшості субклітинних фракцій, а також арахідонової кислоти у мікросомах, цитозолі лише за впливу хлориду кобальту та кадмію (2 і 24 год). За цього у мітохондріях, лізосомах зазначено зменшення її концентрації (2 і 24 год). Показано, що ліпідний склад іноді корелює з інтенсивністю ліпопероксидації, збільшеною у тканинах та ядрах, цитозолі та мітохондріях печінки. З'ясовано, що пентоксифілін частково гальмує вплив солей важких металів на вміст продуктів ліпопероксидації та ліпідний склад тканин органів, хоча певною мірою їх змінює. Виявлено суттєвий вплив досліджених сполук на ліпідний обмін з залучанням багатьох механізмів, запуск сигнальних шляхів, прискорення міжтканинного та внутрішньотканинного транспортування ліпідів з накопиченням їх не у головних у аспекті метаболізму тканинах органів і лізосомах печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13-641.1 +
Шифр НБУВ: РА341189

Рубрики:

      
2.

Оксенюк К. І. 
Механізм нарощення стратегічного потенціалу регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / К. І. Оксенюк ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 19 с. — укp.

Виділено основні ознаки стратегічного потенціалу регіону. З'ясовано його зміст та структуру. Вдосконалено підхід до класифікації чинників впливу на стратегічний потенціал регіону та визначено силу їх впливу. Розроблено комплексну методику оцінки рівня стратегічного потенціалу регіону. Здійснено розрахунок інтегрального індексу ресурсної забезпеченості регіону шляхом оцінки природних, трудових, фінансових, інноваційних і матеріально-технічних ресурсів. Встановлено типологію стратегій нарощення потенціалу регіонів держави з урахуванням рівня ресурсної забезпеченості, рівня й ефективності спеціалізації. Обгрунтовано інструменти реалізації стратегії нарощення потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА373846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Оксентюк Б.А. 
Податкова система України в роки нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Б.А. Оксентюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено вплив основних теорій податків на формування податкової системи. Досліджено систему оподаткування народного господарства за етапами розвитку нової економічної політики, її залежність від ринкових умов. Розкрито поняття системи та структури оподаткування, а також роль прибуткового податку, гербового збору, акцизів у системі оподаткування. На підставі аналізу досліджено процес становлення та функціонування податкової системи та її вплив на формування структури бюджету в 1920-х рр. Розглянуто реальні умови оподаткування сільського господарства та промисловості, виявлено його основні недоліки, зокрема, класову направленість податків. До наукового обігу залучено архівний матеріал про становище різних складових структури податкової системи: індивідуальних селянських та колективних господарств, державної промисловості, оподаткування населення як єдиної економічної системи народногосподарського комплексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-03 +
Шифр НБУВ: РА322160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Оксень Є.І. 
Розвиток фізико-технічних основ створення транспортного устаткування вантажно-розвантажувальних вузлів гірничих виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.06 / Є.І. Оксень ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено процес взаємодії гірничо-транспортної машини з насипним вантажем під час видачі, дозування і транспортування. Запропоновано вирішення актуальної науково-прикладної проблеми - обліку імовірнісного прояву деформаційних властивостей насипного вантажу за виконання динамічного аналізу інтегрованої системи "транспортна машина - деформований насипний вантаж". Розроблено методику, програмне забезпечення та апаратуру цифрового вимірювання та аналізу навантажень гірничо-транспортних машин. Досліджено вплив гранулометричного складу на силове навантаження робочого органу, встановлено закономірності прояву імовірнісних властивостей насипного вантажу. Виконано числове моделювання впливу геометричних параметрів взаємного спряження бункера, завантажувальних пристроїв та конвеєра-живильника на характер деформування насипного вантажу. Розроблено конструкції та методику розрахунку стрічкових конвеєрів-живильників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И163.43-51
Шифр НБУВ: РА311094

Рубрики:

      
5.

Оксененко С.П. 
Управління персоналом промислового підприємства в умовах ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.П. Оксененко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методичний підхід щодо планування складу персоналу промислового підприємства з урахуванням досягнутого рівня продуктивності праці, що скорочує витрати на виробництво. Уточнено сутність поняття "управління персоналом", що враховує технократичний та гуманістичний підходи та відповідає вимогам щодо реалізації функцій управління. Удосконалено методику визначення доцільного розміру загальної чисельності персоналу з використанням дії математичної статистики для підприємства, що розширює виробничу діяльність. Запропоновано методичні підходи щодо визначення розмірів оплати праці персоналу та порядку реалізації заходів з його управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-21 +
Шифр НБУВ: РА331577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Оксенюк О.В. 
Формування національних цінностей в учнів 8-9 класів загальноосвітніх шкіл у процесі вивчення історії: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Оксенюк ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано й експериментально апробовано педагогічні умови формування національних цінностей у старших підлітків у процесі вивчення історії у загальноосвітніх навчальних закладах, які полягають у ціннісноформувальній діяльності вчителя та ціннісній діяльності учня. Уточнено сутність поняття "національні цінності" на підставі конституційного пояснення нації як етнополітичної спільноти та визначення гуманістичної моралі базою становлення особистості. Встановлено критерії (когнітивний, емоційно-ціннісний, діяльнісний) і показники визначення рівнів сформованості національних цінностей у старших підлітків. Удосконалено систему відбору та структурування змісту історичного навчального матеріалу з метою підвищення рівня сформованості національних цінносей в учнів VIII - XI класів загальноосвітніх шкіл. Розроблено основні положення особистісно орієнтованого підходу щодо формування національних цінностей у старших підлітків у загальноосвітніх навчальних закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Т.р(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА370789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Оксенюк О. Є. 
Розробка складу та технології антисептичних засобів для лікування мікозів і уражень шкіри / О. Є. Оксенюк. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена розробці 3-х нових вітчизняних рідких лікарських засобів у вигляді розчинів під умовною назвою «Прополіс–Дерма» («Прополіс–ПНГ», «Прополіс–ПСХ» та «Прополіс–ПХД») на основі прополісу настойки та синтетичних сполук з подальшим їх розливанням у флакони-олівці (маркери) для лікування мікозів та інших уражень шкіри. На підставі результатів фізичних, фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних та фармакологічних досліджень теоретично обґрунтовано склад та експериментально розроблено раціональну технологію препаратів у формі розчинів протигрибкової, антимікробної та кератолітичної дії. Досліджено їх основні показники якості. Розроблено проекти ТР і МКЯ на лікарські засоби під загальною умовною назвою ««Прополіс–Дерма».^UThe thesis is devoted to the development of the composition and technology of liquid medicines (LM) based on the propolis tincture and synthetic compounds under the conditional name “Propolis–Derma” with the antifungal, antimicrobial and keratolytic action in the form of vials-pencils (markers) for the local treatment of mycoses and other fungal skin lesions. The analysis of the market range of antifungal drugs presented at the pharmaceutical market of Ukraine for the treatment of dermatological skin diseases, in particular dermatomycoses, has been performed. The limited range of medicines with the complex action registered in Ukraine and recommended for the treatment of dermatomycoses has been shown. According to the results of the screening of the ATC classification group conducted it has been found that the medicines studied belong to the group “D – Dermatologicals”, in particular “D01A – Antifungals for local dermatological use” with subgroups and “D01A E – Other antifungals for local use”. It indicates the prospects of using a broad-spectrum active pharmaceutical ingredient (API) to create complex medicines for the treatment of dermatomycoses. Based on the physical and chemical studies conducted, the quality control methods (QCM) of pharmaceutical compositions – “Propolis-PSCh”, “Propolis–PChD” and “Propolis–PNH” have been developed. According to them, their stability has been confirmed, and the shelf life of the medicines developed has been determined; it is 24 months when storing at a temperature of 15-25 °С.For the first time, based on the pharmacoeconomical, physical, physicochemical, microbiological and pharmacological studies, as well as taking into account biomedical requirements, the composition has been substantiated, and the rational technology of production of new medicines – “Propolis-Derma” with the propolis tincture and synthetic compounds in industrial and pharmacy conditions has been developed.The critical parameters of the technological process that affect the drug quality (temperature, speed of the stirrer, mixing time, etc.) have been determined; the methods for identification and quantitative determination of API have been developed. The validation of analytical methods has been performed; the stability has been proven; the storage conditions providing the constancy of their composition and properties throughout the shelf life specified in the QCM project have been determined (sole proprietor “Lenchin V. M.”, Kharkiv).Based on the results obtained the information letter on the technology of preparing “Propolis-Derma” medicines in pharmacies and the projects of master production instructions for their industrial manufacture have been compiled and published. The pharmacological and microbiological studies have found the presence of the antifungal, antimicrobial and keratolytic activity of the medicines “Propolis-Derma”.The novelty of the research has been confirmed by 3 patents of Ukraine for invention and the utility model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Оксентюк Я. Р. 
Акаридієві кліщі – шкідники запасів Житомирського Полісся (видова різноманітність, особливості шкодочинності, методи її прогнозування, рекомендації по боротьбі і профілактиці) / Я. Р. Оксентюк. — Б.м., 2020 — укp.

У Житомирському Поліссі України зареєстровано 30 видів акаридієвих кліщів. Згідно з останніми дослідженнями5 видівне були зареєстровані в інших областях України в поживних субстратах. Уперше в Україні зареєстровано вид Aeroglyphusperegrinans (Berlese, 1892) у вуликах медоносних бджіл Apis melliferaLinnaeus, 1758. Виявлено основні видові комплекси цих тварин, характерні для різних місць зберігання та різних за рівнем концентрації поживних для них субстратів.Акарокомплекс промислових об'єктів нараховує 11 видів. У складі акарофауни аграрних об'єктів відзначено 30 видів.Видові комплекси акаридієвих кліщів щодо різних поживних субстратів на дослідженій території за кількістю належних до них видів виглядають так: у насінні олійних культур їх виявлено 15 видів, у зернових – 17, у комбікормі – 3, у сіні та соломі – 12, у смітті, перзі та підморіз дна бджолиного вулика – 9, на попсованих овочевих культурах – 13 видів.^U30 speciesofacaridmiteshavebeenregisteredinZhytomyrPolissia inUkraine. The specie Aeroglyphusperegrinas (Berlese, 1892) was registered for the first time in Ukraine in Apismellifera Linnaeus beehives, 1758. Amongtheidentifiedspeciesthere are 5 speciesthathavenotbeenregisteredinothernaturalandgeographicalareasofUkraine yet. The main species complexes of these animals are typical of different storage places and various levels of concentration of nutrients in substrates. 11 species of these animals inhabit such acarocomplex of industrial facilities. 30 species of them form acarofauna of agrarian facilities.Species complexes of acarid mites according to different nutrient substrates in the study area and the number of species belonging to them are the following: 15 species are found in oilseed crops, 17 – in grain, 3 – in fodder, 12 – in hay and straw, 9 – litter, dead bees and ambrosia from beehive bottoms, and 13 species – on spoiled vegetable crops (root and tuberous crops).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського