Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (365)Книжкові видання та компакт-диски (220)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ОЛЕКСЕНК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Олексенко О.В. 
Епідеміологія лептоспірозу в Північному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Олексенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено дані, що відбивають багаторічну динаміку захворюваності на лептоспіроз у Північному регіоні України. Показано значне поширення природних і антропургічних осередків лептоспірозу у даному регіоні та проаналізовано його етіологічну структуру. Виявлено виражену трирічну періодичність захворювання на лептоспіроз та запропоновано математичну модель її прогнозування. Установлено факт достовірної кореляційної залежності зазначеної захворюваності від кількості атмосферних опадів і ступеня зволоження території, досліджено залежність показників захворюваності від річних змін температур. Визначено закономірності зміни сезонності захворюваності та залежність її від етіологічної структури лептоспірозу, а також закономірності стосовно показників сезонності для різних серогруп лептоспір. З'ясовано зони епідемічного ризику дослідженої захворюваності, розкрито причини виникнення таких зон, їх територіальну приуроченість і динаміку трансформації. Вивчено особливості вікової, професійної та статевої структури захворюваності для різних серогруп лептоспір і з'ясовано їх причини. Виявлено значне носійство протилептоспірозних антитіл у осіб, що мешкають у Північному регіоні України та запропоновано двохетапну модель моніторингу цієї інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-1 + Р194.68 +
Шифр НБУВ: РА336692

Рубрики:

      
5.

Олексенко В.І. 
Ефективність дії попередників, основного обробітку грунту та тривалого застосування добрив на урожайність кукурудзи у сівозмінах підзони північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.І. Олексенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням результатів проведених досліджень виявлено та рекомендовано виробництву нові способи обробітку грунту й оптимальні дози добрив під кукурудзу у спеціалізованих сівозмінах, що сприятиме збереженню родючості грунтів і екологічної рівноваги навколишнього середовища, а також підвищенню врожайності та якості зерна кукурудзи. Вивчено особливості росту, розвитку та формування врожайності даної культури залежно від технологічних заходів. Досліджено процеси накопичення поживних решток і водоспоживання рослин під впливом способів основного обробітку грунту та його удобрення. Узагальнено дані врожаїв за чотири ротації (20 років) п'ятипільної зернової сівозміни та виявлено тенденцію щодо впливу кількості атмосферних опадів за вегетацією на врожайність кукурудзи за різних фонів удобрення грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олексенко 
Каталітична активність в реакціях окиснення СО і Н2 та фізико-хімічні властивості d-металвмісних нанесених систем: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / Людмила Петрівна Олексенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.234,0 + Г544.5,0
Шифр НБУВ: РА360770

Рубрики:

      
7.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Олексенко Р.І. 
Підвищення конкурентоспроможності м'ясопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.І. Олексенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методологічні засади та практичні рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності м'ясопереробних підприємств. Проаналізовано та систематизовано теорії стосовно конкурентції та визначення її ролі в аграрному секторі економіки. Запропоновано визначення конкурентоспроможності продукції та конкурентоспроможності підприємства. Виявлено та систематизовано фактори конкурентоспроможності продукції та підприємства. Визначено характерні тенденції розвитку м'ясопереробних підприємств. Визначено характерні тенденції їх розвитку. Висвітлено вплив зовнішніх чинників на гостроту конкуренції м'ясопереробних підприємств. Оцінено інтенсивність даного явища. Удосконалено методичні підходи до оцінювання конкурентоспроможності даних підприємств. Визначено напрями, що формують організаційно-економічні засади забезпечення їх конкурентоспроможності. Розроблено основні напрями її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-13 +
Шифр НБУВ: РА360657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Олексенко Л.В. 
Розвиток молочно-продуктового підкомплексу в регіоні спеціалізації (на матеріалах Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.В. Олексенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади розвитку молочно-продуктового підкомплексу в регіоні спеціалізації. Удосконалено методологію дослідження проблем розвитку та розміщення підкомплексу. Розвинуто методичні засади визначення економічної ефективності функціонування підкомплексу. Здійснено комплексну оцінку стану та динаміки розвитку молочного скотарства й молочної промисловості Полтавщини. Удосконалено методичні підходи до розміщення продуктивних сил підкомплексу. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму й обгрунтовано стратегічні напрями розвитку та розміщення молочно-продуктового підкомплексу даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ПОЛ)683.063.535.2 +
Шифр НБУВ: РА344118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олексенко В.В. 
Симультанні операції в онкохірургії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Олексенко ; Ін-т онкології АМН України. — К., 2004. — 25 с. — укp.

Обгрунтовано медичну та соціально-економічну доцільність виконання симультанних операцій (СО) в онкологічних хворих. Визначено термінологію, запропоновано класифікацію, розроблено схему операційного ризику, сформульовано показання та протипоказання для СО. На підставі динамічного дослідження поверхнево-активних речовин (ПАР) у конденсаті водяних парів видихуваного повітря (КВВП) до операції та на 1-у, 3-ю, 5-у, 7-у добу після абдомінальних СО встановлено зниження ПАР у перші три доби за рахунок гальмування синтезу фосфоліпідів (ФЛ) сурфактанту легень (СЛ). Зазначено, що дані порушення у системі СЛ (ССЛ) відіграють важливу патогенетичну роль у розвитку ранніх післяопераційних бронхолегеневих ускладнень. З метою їх профілактики та корекції порушень ССЛ застосовано перший український препарат природного сурфактанту "Сукрім", який під час бронхоальвеолярної інстиляції та інгаляції розробленими приладами підвищує функціональну активність СЛ за рахунок його замісної дії, що супроводжується поліпшенням газообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-59 +
Шифр НБУВ: РА332344

Рубрики:

      
11.

Олексенко В.П. 
Словотвірні категорії іменника: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / В.П. Олексенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 36 с. — укp.

На синтаксичних засадах виокремлено словотвірні категорії іменника, визначено їх ієрархію, особливості словотвірної категоризації семантико-синтаксичних функцій непредикатних компонентів, значень супровідних предикатів та граматично опредметнених значень предикатів дії та предикатів якісного стану, потенціал слотворчих суфіксів і зв'язки між ними в межах кожної словотвірної категорії. Розмежовано словотвірні категорії кількісного, кількісно-експресивного й експресивно-оцінного характеру, а також словотвірні категорії локатива непредикатного типу та локатива-універбатива. Доведено, що формування словотвірних категорій відбувається відповідно до чинних словотвірних моделей і за допомогою наявних у мові словотворчих засобів. Встановлено, що основою міжкатегорійної взаємодії похідних іменників є вмотивованість їх формально-граматичної структури семантично-елементарними реченнями з дієслівними предикатами дії та стану, а також поліфункціональність дериваційних афіксів, які оформляють іменники, що належать до різних словотвірних категорій. Визначено словотвірні типи всіх словотвірних категорій похідних іменників, систематизовано словотворчі суфікси, префікси та конфікси на категорійній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.1*20 + Ш141.4-212.1*20
Шифр НБУВ: РА321976

      
12.

Олексенко В.М. 
Теоретичні і методичні засади реалізації інноваційних технологій у підготовці майбутніх фахівців інженерних спеціальностей: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / В.М. Олексенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади реалізації інноваційних технологій для денної та дистанційної форм підготовки майбутніх фахівців інженерних спеціальностей. Обгрунтовано студактивну педагогічну технологію, теоретико-методичні основи її реалізації. Визначено нові підходи до виховної роботи під час підготовки фахівців за дистанційною формою навчання, шляхи їх практичної реалізації та встановлено новий етап еволюції проблеми виховання. У контексті дослідженої проблеми з'ясовано особливості відповідного науково-методичного забезпечення. Експериментально доведено релевантність розробленої наукової концепції інноваційних педагогічних технологій у підготовці майбутніх фахівців інженерних спеціальностей й організаційно-педагогічних умов їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ж.р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА360804

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бондаренко О. Є. 
Функцiонально-комунікативний потенціал односкладних речень у мові сучасних українських мас-медіа / О. Є. Бондаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є односкладні речення в мові сучасних українських мас-медіа. Мета дисертаційної роботи – визначити функціонально-комунікативний потенціал односкладних речень у мові сучасних українських мас-медіа. Матеріалом нашого дослідження є односкладні речення, що функціонують у мові сучасних українських мас-медіа, дібрані суцільним вибиранням з текстів друкованих засобів масової комунікації початку ХХІ ст. Методи дослідження. Описовий метод, що дав змогу схарактеризувати формально-синтаксичні й семантико-синтаксичні властивості односкладних речень; за допомогою структурно-семантичного методу виявлено типове значення та комунікативно-семантичні варіанти односкладних речень на основі аналізу значень предикатних і суб'єктних синтаксем; метод моделювання уможливив побудову функціонально-семантичного поля імперсональності безособового речення, розроблення структурно-семантичних схем та комунікативно-семантичних моделей односкладних речень; комунікативно-прагматичний метод дав змогу визначити прагматичні типи речень відповідно до класифікації мовленнєвих актів та комунікативних інтенцій автора медіаповідомлення; процедури кількісних підрахунків використано для забезпечення об'єктивності й достовірності здобутих результатів. Наукова новизна дисертаційної праці полягає в тому, що в ній уперше в українському мовознавстві на матеріалі текстів друкованих ЗМІ проведено комплексне дослідження функціонально-комунікативного потенціалу односкладних речень у мові сучасних українських мас-медіа; простежено кореляцію семантико-синтаксичних і комунікативно-прагматичних властивостей односкладних особових речень у контексті персоналізації / деперсоналізації комунікативної прагматики медіадискурсу; розроблено типові функціонально-семантичні моделі односкладних речень та їхні комунікативні варіанти на основі контекстуальної інтерпретації семантики предикатних і суб'єктних синтаксем; змодельовано функціонально-семантичну парадигму безособових речень з урахуванням семантики, граматичних властивостей і комунікативного потенціалу засобів вираження функціонально-семантичної категорії імперсональності; описано комунікативну прагматику односкладних речень, зважаючи на функціонально-комунікативну класифікацію, предикативне значення, диктумно-модусну організацію та контекстуальну інтерпретацію змісту висловлювання; уточнено лінгвістичний статус ґенітивних речень, їх структурно-семантичну типологію; з'ясовано лінгво-комунікативну сутність номінативного речення на основі кореляції логіко-синтаксичних типів семантики, способів вираження предикативної ознаки та комунікативної природи; удосконалено методику вивчення односкладних речень у контекстуально-дискурсивній площині друкованих мас-медіа на засадах функціонально-комунікативного підходу; визначено класифікацію односкладних речень відповідно до їхньої формально-граматичної, семантико-синтаксичної структури та комунікативної прагматики. Подальшого розвитку набули теоретичні положення функціонально-комунікативного синтаксису щодо єдності форми, значення й функції синтаксичних одиниць, взаємозумовленості денотативного, семантичного, синтаксичного та комунікативного рівнів речення.Теоретичне значення дослідження полягає в обґрунтуванні комплексного вивчення формально-граматичних, семантико-синтаксичних, комунікативно-прагматичних властивостей односкладних речень у текстах друкованих медіа, що дає змогу сформувати цілісне уявлення про функціонально-комунікативний потенціал односкладних синтаксичних одиниць у медіадискурсі початку ХХІ ст. Висновки й узагальнення збагачують теорію функціонального синтаксису, комунікативної лінгвістики, лінгвопрагматики.Практична значущість отриманих результатів зумовлена можливістю їх використання в теорії й практиці викладання мовознавчих курсів: синтаксису сучасної української мови, медіариторики, медіалінгвістики, мови ЗМІ. Проблематику й основні положення дослідження викладено в 10 наукових публікаціях, з-поміж яких 4 опубліковано у фахових виданнях, затверджених МОН України, 2 – у зарубіжних виданнях, 4 – у збірниках тез міжнародних та всеукраїнських конференцій^UThe object of research is one-member sentences in the language of modern Ukrainian mass media.The purpose of research is to determine the functional and communicative potential of one-member sentences in the language of contemporary Ukrainian mass media.The material of our research is one-member sentences, functioning in the language of contemporary Ukrainian mass media, separated by a continuous selection of printed media texts of the early twenty-first century. Research methods: the descriptive method allowed to characterize the formal syntactic and semantic-syntactic properties of one-member sentences; with the help of the structural-semantic method, typical meanings and communicative-semantic variants of one-member sentences are revealed on the basis of analysis of predicate and subjective meanings of syntaxemes; the modeling method made possible the construction of a functional semantic field of impersonality of impersonal sentence, the development of structural-semantic schemes and communicative-semantic models of one-member sentences; the communicative-pragmatic method enabled to determine the pragmatic types of sentences according to the classification of speech acts and the communicative intentions of the author of the media message; the procedures of quantitative calculations are used to ensure the objectivity and reliability of the results.The theoretical significance of the research is to substantiate the complex study of formal-grammatical, semantic-syntactic, communicative-pragmatic properties of one-member sentences in the texts of printed media, which makes it possible to form a coherent picture of the functional and communicative potential of one-member syntactic units in the media discourse of the early twenty-first century. Conclusions and generalizations enrich the theory of functional syntax, communicative linguistics, lingua pragmatics.The scientific novelty of research is that in it for the first time in Ukrainian linguistics, on the basis of printed mass media texts, a comprehensive study of the functional and communicative potential of one-member sentences in the language of contemporary Ukrainian mass media has been conducted; the correlation of semantic-syntactic and communicative-pragmatic properties of one-complex personal sentences in the context of personalization / depersonalization of communicative pragmatics of media discourse is traced; the typical functional semantic models of one-member sentences and their communicative variants are developed on the basis of the contextual interpretation of the semantics of predicate and subjective syntaxemes; the functional-semantic paradigm of impersonal sentences is modeled, taking into account semantics, grammatical peculiarities and communicative potential of means to express the functional-semantic category of impersonality; despite the functional and communicative classification, predicative meaning, dictatum and modus organization and contextual interpretation of the content of the utterance has been described the communicative pragmatics of one-member sentences; the linguistic status of the genetive sentences, their structural-semantic typology is specified. The lingua-communicative essence of nominative sentence is determined on the basis of correlation of logico-syntactic types of semantics, ways of expressing predicative feature and communicative nature; the methodology of studying one-member sentences in the contextual-discursive area of the printed mass media on the basis of a functional and communicative approach is improved; the classification of one-member sentences is defined according to their formal-grammatical, semantic-syntactic structure and communicative pragmatics. The theoretical positions of the functional and communicative syntax concerning the unity of form, meaning and function of syntactic units, interconnectedness of the denotative, semantic, syntactic, and communicative levels of sentence became the further development.The practical significance of the results obtained is due to the possibility of their using in the theory and practice of teaching linguistic courses: the syntax of modern Ukrainian language, media rhythmics, media linguistics, and media language.The issues and main provisions of the study are described in 10 scientific publications, 4 of which are published in professional editions approved by the Ministry of Education and Science of Ukraine, 2 – in foreign publications, 4 – in the collections of abstracts of international and all-Ukrainian conferences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Павлович Ю. О. 
Образ Білорусі та білорусів в українській суспільно-політичній думці (1991– 2004 рр.) / Ю. О. Павлович. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано українську суспільно-політичну думку щодо розвитку суспільно-політичних процесів у Республіці Білорусь (РБ) у 1991–2004 рр. Досліджено ставлення української громадськості до суспільно-політичних процесів у РБ в період з 1991 по 2004 рр. Розглянуто реакцію українського суспільства на політичні трансформації у РБ 1991–2004 рр. Досліджено ставлення українських політиків до підписання Біловезької угоди (1991). Визначено основні підходи українського бачення щодо економічної системи у РБ. Досліджено реакцію українських політиків, журналістів та науковців щодо інтеграції РБ та Російської Федерації. Розглянуто проблеми і перспективи міждержавних відносин між РБ та Україною та їх українську рецепцію.^UThe analysis of the Ukrainian socio-political opinion on the vision of its development of socio-political processes in the Republic of Belarus in 1991–2004. It was emphasized that the main idea of the work is to recreate the plots related to the perception of socio-political processes in the Republic of Belarus and the Belarusian-Ukrainian relations in the early 21st century. The highlights between Ukrainians and Belarusians in the Ukrainian periodicals and media are analyzed. Consider the role of the Belarusian cultural associations, which operated on the territory of Ukraine. Also available information about the indigenous Belarusian population living on the territory of Ukraine and received Ukrainian citizenship. Presents data about the attitude of Ukrainians to Belarusians for help polls of 1994 and 2004. The analysis of the state of research, the source base and methodological basis concerning the study of the reflection of the sociopolitical processes in the RB in the Ukrainian social and political thought has been improved. The main approaches to defining the concepts of «socio-political opinion» and «public opinion» are generalized. It is noted that socio-political thought is understood as the attitude of social communities to the problems of social life, which manifests itself first in judgments (verbal actions), and then in concrete actions. The attitude of the Ukrainian public to the socio-political processes in the Republic of Belarus in the period from 1991 to 2004 is researched. The opinions of Ukrainian experts and ordinary citizens concerning the problems of holding presidential campaigns and referendums in the Republic of Belarus (through sociological surveys of the Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Razumkov Center) are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Павлович О. Р. 
Формування механізму професіоналізації менеджменту закладу вищої освіти / О. Р. Павлович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення важливої науково-прикладної проблеми, яке полягає у розробці концептуальних, теоретико-методичних та практичних рекомендацій щодо процесу формування механізму професіоналізації менеджменту закладу вищої освіти. Отримані наукові результати сприятимуть підвищенню якості формування професійного менеджменту в закладі вищої освіти (ЗВО) і досягнення ними необхідного рівня конкурентоспроможності. Розроблено концептуальну основу формування механізму професіоналізації менеджменту ЗВО, яка доповнюється взаємопов'язаними теоретико-методичними компонентами, що сприяють інноваційній трансформації управлінської діяльності з метою забезпечення якісних форм управлінського супроводу освітньої, наукової та інноваційної діяльності ЗВО. Запропоновано комплексну методику впровадження механізму професіоналізації менеджменту ЗВО, яка направлена на створення якісної системи професійного менеджменту і реалізацію умов для підвищення конкурентоспроможності ЗВО за рахунок системної професійної підготовки управлінського персоналу. Сформовано концептуальний базис і стратегічні умови впровадження комплексної методики механізму професіоналізації менеджменту ЗВО. Обґрунтовані наукові підходи до формування структурно-функціональних елементів механізму професіоналізації менеджменту ЗВО. Запропоновано оцінку інтегральної якості процесу формування і впровадження механізму професіоналізації менеджменту ЗВО.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and offers a solution to an important scientific and applied problem, which is to develop conceptual, theoretical and methodological and practical recommendations for the process of forming a mechanism for professionalizing the management of higher education. The obtained scientific results will help to improve the quality of professional management in higher education and achieve the required level of competitiveness.The conceptual basis for the formation of the mechanism of professionalization of higher education institution management has been developed, which is supplemented by interconnected theoretical and methodological components that contribute to the innovative transformation of management to provide quality management support of educational, scientific and innovative activities of higher education.The conceptual basis of formation and development of the institution of higher education as an economic corporation is formed. The special status of the university as an economic corporation must be created by redistribution of state property, on the one hand, and national and international business organizations, relevant research centers and, importantly, world ranking universities and technology parks, on the other hand. There is a need to develop professional management of higher education institutions in order to ensure its quality work in the system of corporate relations. Qualitative forms of managerial activity on the development of corporate financial resources by the management of higher education institutions are proposed.Approaches to development of criteria and indicators of integral quality of use of the mechanism of professionalization of management of institution of higher education are offered. The main modules for evaluating the process of management professionalization are defined and a system of strategic criteria for evaluating the process of professionalization of management of a higher education institution is developed. It is necessary to use also factor system indicators of professionalization of management of higher education institution, which on the basis of expert assessment or self-assessment show certain levels of management effectiveness.A comprehensive method of implementing the mechanism of professionalization of higher education institution management is proposed, which is aimed at creating a quality system of professional management and implementation of conditions to increase the competitiveness of higher education institutions through systematic professional training of management staff. The conceptual basis and strategic conditions of introduction of the complex technique of the mechanism of professionalization of management of an institution of higher education are formed. Scientific approaches to the formation of structural and functional elements of the mechanism of professionalization of higher education institution management are substantiated. The assessment of the integral quality of the process of formation and implementation of the mechanism of professionalization of the management of the institution of higher education is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Олексенко К. Б. 
Формування готовності майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища: автореферат дис. ... д.філософ : 015 / К. Б. Олексенко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаціївперше: теоретично обґрунтовано, розроблено та експериментально перевірено структурно-функціональну модель формування готовності майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища, яка складається з цільового, методологічного, змістово-процесуального та діагностичного блоків; забезпечує результат, яким є сформована готовність майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища; передбачає запровадження оновленого змісту, форм організації освітнього процесу, методів і засобів навчання; реалізується завдяки створенню організаційно-педагогічних умов (забезпечення позитивної мотивації майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища; оновлення змісту практико-орієнтованої складової дисциплін циклу професійної та практичної підготовки та спрямованість форм організації освітнього процесу й методів навчання майбутніх учителів початкової школи на формування готовності до проєктування навчального середовища; залучення майбутніх учителів початкової школи до рефлексивної діяльності у процесі формування їхньої готовності до проєктування навчального середовища); уточнено поняття «готовність майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища» і «формування готовності майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища», тлумачення яких зорієнтовано на предмет дослідження;удосконалено зміст професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи завдяки оновленню практико-орієнтованої складової дисциплін циклу професійної та практичної підготовки; подальшого розвитку набули ідеї щодо професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи на основі системного, синергетичного, компетентнісного, задачного, ситуативного та проєктного підходів. Практичне значення дослідження полягає в оновленні змісту практико-орієнтованої складової дисциплін циклу професійної та практичної підготовки («Вступ до спеціальності», «Дидактика», «Педагогічні технології в початковій освіті», «Технології дистанційного навчання», виробничої практики) на основі запропонованої системи завдань проєктної діяльності з метою формування готовності майбутніх учителів початкової школи до проєктування навчального середовища.^UWithin this dissertation:A novel, theoretically grounded, and experimentally validated structural and functional framework for cultivating readiness in prospective elementary school educators to design effective learning environments is introduced. This model encompasses distinct components: the target-oriented, methodological, content-process, and diagnostic blocks.The dissertation yields the outcome of successfully nurtured preparedness in future elementary school educators, equipping them to adeptly formulate learning environments.The research incorporates progressive content, novel pedagogical approaches, instructional techniques, and educational tools, ushering in advancements to the learning process.The conceptual definitions of "readiness of future primary school teachers to design the learning environment" and "formation of preparedness in prospective elementary school educators for crafting learning environments" are meticulously clarified, emphasizing their pertinence to the study's focal point.The enhancement of the professional training curriculum for aspiring elementary school teachers was accomplished through the revitalization of the practical facets embedded within the subjects encompassing the professional and practical training curriculum.Furthermore, the concepts underpinning the professional development of prospective elementary school educators were refined and expanded by delving deeper into systemic, synergistic, competence-driven, task-oriented, situational, and creative methodologies.The practical significance of the study is to update the content of the practice-oriented component of the disciplines of the cycle of professional and practical training ("Introduction to the specialty", "Didactics", "Pedagogical Technologies in Primary Education", "Distance Learning Technologies", and practical training) based on the proposed system of project activities in order to form the readiness of future primary school teachers to design the learning environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського