Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (857)Книжкові видання та компакт-диски (615)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=ОМЕЛЬЧЕНК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Омельченко В.Г. 
Виділення регіональної покришки в карбонатних відкладах верхньої крейди Причорноморсько-Кримської нафтогазоносної провінції за пластовими тисками: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / В.Г. Омельченко ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням прогнозу нафтогазоносності в перспективних на нафту і газ карбонатних відкладах Причорноморсько-Кримської нафтогазоносної провінції шляхом якісного виділення порід-покришок. В дисертації розроблено методику виділення покришок за пластовими тисками. За результатами інтерпретації промислово-геофізичних даних побудовані карти покрівлі та товщини екрануючої товщі у відкладах верхньої крейди Причорноморсько-Кримської нафтогазоносної провінції. Складено карту перспектив нафтогазоносності карбонатних відкладів верхньої крейди в залежності від товщини виділеної покришки. Запропоновано алгоритм моделювання умов збереження та розформування покладу вуглеводнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.633(45УКР7)-53

Рубрики:

      
2.

Омельченко В.А. 
Аконфліктність і аконфліктна драматургія в художній культурі XX століття європейської традиції (на прикладі розвитку музичного мистецтва). Культурологічний аспект: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / В.А. Омельченко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням культурологічного фундаменту художніх новацій XX століття. На прикладі музики розроблено концепцію аконфліктності як системоутворюючого логічного і естетичного фундаменту ряду композиторських технік і аконфліктної драматургії як самостійного типу музичної драматургії. Це дозволило з позитивних позицій оцінити процеси кардинальних змін образомовних складових у європейській (за художньою традицією) музиці XX століття, виявити їх еволюційну закономірність. Дослідження розширює уявлення щодо конфліктності в європейській культурі постренессансу. Водночас розроблено ряд питань культурологічного характеру, висвітлючих стан найважливіших духовно-художніх течій XX століття, зокрема у слов'янській культурі, котрі грунтуються на ідеях аконфліктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.26

Рубрики:

      
3.

Омельченко І.К. 
Основи створення і продуктивного використання інтенсивних типів насаджень яблуні в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / І.К. Омельченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Висвітлено результати комплексного дослідження впливу екологічних умов і клонових підщеп на ріст і продуктивність садів. Дано оцінку ефективності насаджень на насіннєвих, середньо- та слаборослих клонових підщепах, а також на насіннєвих із вставками слаборослих. Розроблено нові підходи у визначенні районів і північних меж високоінтенсивної культури яблуні на основі відповідності термічних ресурсів біологічним вимогам сортів і підщеп, створенні нових слаборослих типів насаджень, які забезпечують скороплідність та сталу врожайність і високу якість плодів. Встановлено залежність продуктивності та зимостійкості сортів яблуні від тепло- та вологозабезпеченості вегетаційного періоду, градієнтів низьких температур грунту взимку, способів формування дерев та щільності їх садіння. Визначено економічну та енергетичну ефективність нових інтенсивних типів насаджень. Основні результати праці знайшли практичне застосування у створенні та продуктивному використанні інтенсивних типів насаджень яблуні в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Омельченко Е.М. 
Шлюбно-міграційна компонента генетичної структури популяцій деяких міст України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Е.М. Омельченко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше проведено генетико-демографічне вивчення двох районів м.Києва та м.Шостка і м.Тростянець Сумської області. Вирахувані генетико-демографічні показники популяцій (коефіцієнти шлюбної асортативності за національністю та професією: всі вони більші за одиницю, що свідчить про відсутність повної панміксії; міграції, ендогамії: від 0,05 в Дарницькому р-ні і 0,14 в Московському р-ні м.Києва в 1960 р. до 0,34 і 0,35 в 1992 р. та від 0,12 і 0,39 в 1960 р. до 0,28 і 0,34 в 1992 р.у Шостці і Тростянці; шлюбні радіуси: за покоління середня шлюбна відстань знизилась в районах м.Києва з 402 і 332 км до 309 і 319 км та зросла в Шостці з 271 до 372 км і в Тростянці з 194 до 257 км). Вивчено шлюбний вік: він склав 23,8 і 24,7 у наречених та 25,4 і 26,8 у женихів вищевказаних районів м.Києва в 1960 р., 23,4 і 23,6 та 25,2 і 25,7 відповідно у м.Шостка і м.Тростянець, а в 1992 р. середній вік вкладання шлюбу становив 24,0 і 24,4 у наречених та 26,0 і 26,6 у женихів в районах Києва та 23,0 і 22,2 та 24,7 і 23,5 відповідно у Шостці та Тростянці. Встановлені тенденції в динаміці вищезазначених показників: відмічено стабільну популяційну структуру міста Тростянець; виявлено порушення шлюбної структури м.Шостка в зв'язку з міграційним потоком генів; виявлено, що протягом останніх 15-ти років відбувається стабілізація основних параметрів, що характеризують шлюбну структуру київської та шосткинської популяції. Показаний зв'язок між генетико-демографічними характеристиками і ступенем урбанізації районів міста Київа. Вирахуваний відносний ризик захворіти цукровим діабетом у м.Шостка. Результати можуть бути використані для медико-генетичного консультування, визначення груп ризику в акушерстві та ендокринології і прогнозування рівнів захворюваності в популяції, що дасть можливість правильно планувати обсяги медико-соціальної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)09

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Омельченко А.А. 
Моделі й алгоритми геоінформаційної системи автоматизації будування геологічних розрізів шахтного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.А. Омельченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію створення геоінформаційної системи (ГІС) автоматизації побудови геологічних розрізів з використанням просторової моделі шахтного поля, яка розвиває концепцію проектування інформаційних систем, що грунтується на теорії категорій, дозволяє формалізовано описати всі етапи створення ГІС та скоротити термін її проектування. Розроблено об'єктно-орієнтовану просторову модель шахтного поля як основу ГІС автоматизації побудови геологічних розрізів, яка враховує взаємозв'язок і взаємозалежність моделей природних і техногенних об'єктів, які її складають, що дозволяє авоматизувати розрахунок їх геометричних і семантичних властивостей, формалізувати процес побудови геологічних і семантичних властивостей, формалізувати процес будування геологічних розрізів і обгрунтувати технологію їх автоматизованої побудови. Удосконалено заснований на тріангуляції метод формування моделей пластів, що використовуються в ГІС автоматизації побудови геологічних розрізів шахтного поля, з застосуванням локального критерію оптимізації побудови тріангуляції, який полягає в мінімізації кута між нормаллю до площини формованого трикутника та нормаллю до поверхні тренда, що дозволяє виключити невизначеність вибору апроксимуючих трикутників і за рахунок цього підвищити точність моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.6 + Д443.4 +
Шифр НБУВ: РА321457

Рубрики:

      
6.

Вікторенко І.Л. 
Формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі організації їхнього спілкування з батьками: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Л. Вікторенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на засадах цілісного підходу до формування пізнавальної активності наведено технологію педагогічно спрямованої організації спілкування батьків з молодшими школярами. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено етапи підготовки батьків до пізнавального спілкування з дітьми та педагогічні умови стимулювання молодших школярів до пізнавальної взаємодії з батьками. Виявлено особливості впливу спілкування батьків на сформованість пізнавальної активності хлопчиків і дівчаток, їх уваги, мовленнєвої культури, мислення. Подальшого розвитку набули форми та методи взаємодії школи й сім'ї, батьків і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч491,0
Шифр НБУВ: РА319015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Омельченко Ю.В. 
Маси і натовпи: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.В. Омельченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено соціально-філософські концепції мас і натовпів, проаналізовано їх евристичні можливості під час масових процесів. Розглянуто теоретичні витоки аналізу масових соціальних явищ, обгрунтовано передумови виникнення суспільства. Визначено головні характеристики натовпу, проаналізовано фактори, що призводять до разриву ідентичності у ньому. На прикладі Росії та України висвітлено роль мас і натовпів у здійсненні бунтів і революцій. Доведено, що до штучних мас належать церкви, війська, школи, медичні заклади, в'язниці, управлінський апарат. Виведено наявність сучасного посткласичного різновиду мас - публіки, наведено принципи маніпуляції масовою свідомістю, проаналізовано практику манімуляцій масами, доведено тотальний характер маніпулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*46в03 + с5*46
Шифр НБУВ: РА317891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Омельченко О.Д. 
Мигдалеподібний комплекс лімбічної системи в організації моторного компонента рухової поведінкової реакції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.Д. Омельченко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено детальне дослідження впливу однобічного та двобічного руйнування базолатерального відділу мигдалеподібного комплексу (БЛМ) на показники швидких рухів для добування їжі передньою кінцівкою у щурів. Установлені зміни в характеристиках рухів свідчать щодо причетності базальних і латеральних ядер амігдалі до ініціації рухів та до ефективної їх реалізації. Установлено гальмівний вплив базальних ядер амігдали на досліджувані рухи. Відмінності у змінах параметрів рухів після руйнування всього базолатерального відділу та окремо базальних ядер свідчать про різне функціональне призначення окремих ядер базолатерального відділу амігдали. Досліджено імпульсну активність БЛМ у щурів за умов вільної поведінки під час здійснення інструментального рефлексу діставання їжі з годівниці. На підставі одержаних результатів визначено роль базальних та латеральних ядер мигдалеподібного комплексу в організації та здійсненні всіх етапів швидкого руху для добування їжі передньою кінцівкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 +
Шифр НБУВ: РА326131

Рубрики:

      
10.

Омельченко С.В. 
Розробка теплозахисного спецодягу з локальною вентиляцією: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.19.04 / С.В. Омельченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено технічні вимоги щодо створення системи повітропроводів для вентилювання підодягового простору та спеціального теплозахисного одягу. Створено нове теплоізолююче полотно, що є комбінованою пасивно-конвекційною системою теплозахисту людини. На основі полотна розроблено теплозахисний жилет, що вентилюється. Розроблено експериментальні установки для визначення гідродинамічного та термічного опору верхнього плечового одягу в цілому. Досліджено гідродинамічні та теплофізичні властивості нового теплоізолюючого полотна та жилету, який вентилюється. Визначено співвідношення для розрахунку повного гідродинамічного опору жилета. Розроблено імітаційний тепловий стенд тулубу людини для непрямого визначення теплового стану людини в плечовому одязі різних видів. Одержано співвідношення для попереднього розрахунку температури робочого повітря для умов вентилювання підодягового простору. На основі проведених аналітичних досліджень запропоновано математичну модель процесу тепло- та вологообміну між тілом людини та навколишнім середовищем в системі "людина - теплозахисний спецодяг, що вентилюється - середовище" та розраховано найбільш раціональну температуру робочого повітря жилета, що вентилюється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417-2 +
Шифр НБУВ: РА327995

Рубрики:

      
11.

Омельченко 
Управління матеріальними потоками на підприємствах вугільної промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ганна Петрівна Омельченко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-21
Шифр НБУВ: РА325618

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Омельченко Т.В. 
Конституційне право особи на правову допомогу і його реалізація на досудових стадіях кримінального процесу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Омельченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми механізму реалізації конституційного права особи на правову допомогу на досудових стадіях кримінального процесу. Досліджено генезис інституту правової допомоги в державі. Визначено зміст досліджуваного виду права на стадії порушення кримінальної справи, у процесі провадження дізнання та під час досудового слідства. Визначено суб'єкти одержання і надання досудової правової допомоги, встановлено їх процесуальні функції. Проаналізовано процесуальний статус адвокатів захисника та представника. Охарактеризовано особливості реалізації права на правову допомогу неповнолітніми, особами з психічними та фізичними вадами та такими, статус яких чітко не визначений. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінально-процесуального законодавства з метою підвищення ефективності надання правової допомоги на досудових стадіях кримінального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х893.9(4УКР)722.016 +
Шифр НБУВ: РА332134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Омельченко О.Є. 
Процесуальна діяльність слідчого по попередженню злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Є. Омельченко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 15 с. — укp.

Розкрито суть і правову природу процесуальної профілактичної діяльності слідчого. Визначено її особливості на досудових стадіях кримінального процесу та запропоновано критерії оцінки ефективності цієї діяльності. На підставі норм чинного законодавства та проекту КПК України досліджено межі виявлення обставин, які сприяли вчиненню злочинів, що входять до предмету доказування. Охарактеризовано структуру та зміст подання про усунення причин і умов, які сприяли вчиненню злочинів. Обгрунтовано шляхи подолання перешкод, що негативно впливають на процес формування у слідчого внутрішнього переконання у процесі складання подання про усунення причин і умов, які сприяли вчиненню злочинів. З'ясовано систему процесуального контролю за здійсненням профілактичних заходів, зумовлених кримінально-процесуальними відносинами у зв'язку з поданням слідчого. Наведено пропозиції до чинного Кримінально-процесуального кодексу та проекту нового КПК України щодо процесуальної діяльності слідчого щодо попередження злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)73 + Х891.9(4УКР)7-97 +
Шифр НБУВ: РА328718

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Омельченко Р.В. 
Науково-технологічні фактори ефективної діяльності транснаціональних корпорацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Р.В. Омельченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання ефективного використання науково-технологічних факторів у діяльності транснаціональних корпорацій. Досліджено суть і сучасну систему використання науково-технологічних чинників у діяльності міжнародних корпорацій. Запропоновано нову парадигму факторної детермінації розвитку корпорацій, яка базується на пріоритетності інтелектуального потенціалу та науково-технологічних факторів. Визначено особливості використання корпоративного інноваційного потенціалу в діяльності транснаціональних корпорацій виробничої та невиробничої сфер. Ідентифіковано шляхи розвитку техноглобалізації (інтернальний та екстернальний). Розроблено концептуальні засади формування моделей менеджменту інноваційного типу для українських учасників міжнародного бізнесу. Обгрунтовано методичні підходи щодо підвищення ефективності науково-технологічної інтернаціоналізації експортно-орієнтованих корпорацій України. Показано взаємозв'язок корпоративної культури та підвищення інтелектуального потенціалу компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА337119

Рубрики:

      
15.

Омельченко П.В. 
Розробка систем автоматизованого проектування конструкцій і технології дрібних шкіргалантерейних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / П.В. Омельченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

З використанням математичних методів у шкіргалантерейній галузі розроблено математичну модель процесу проектування технологічних контурів деталей та інтерактивного проектування раціональних схем розміщення шаблонів деталей на рулонних і натуральних матеріалах складної конфігурації, а також структурно-інформаційну та функціональну моделі процесів проектування. Запропоновано класифікатор даної групи виробів. Створено алгоритми автоматизованого одержання контурів деталей, апроксимації контурів за допомогою параметричних В-сплайнів, корегування контурів, скруглення кутів, згладжування контурів, визначення їх параметрів, площ, додавання технологічних припусків, виводу креслень деталей на друк.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М564.6 + М564.6
Шифр НБУВ: РА337856

Рубрики:

      
16.

Омельченко І.В. 
Синхронізація та стійкість розв'язків систем зв'язаних відображень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / І.В. Омельченко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено сильну та слабку стійкість (нестійкість) повністю та частково синхронізованих розв'язків систем зв'язаних відображень з неоднорідними матрицями зв'язків. Запропоновано й обгрунтовано три типи матриць зв'язків. Для кожного з них досліджено випадки кусково-лінійного та квадритичного базових відображень. Доведено існування повністю та частково синхронізованих розв'язків для розглянутих систем зв'язаних відображень. Одержано необхідні умови сильної та слабкої стійкості (нестійкості) повністю та частково синхронізованих розв'язків. Визначено залежність меж областей стійкості синхронізованих розв'язків від розмірності системи зв'язаних відображень. Для випадків наявності цієї залежності одержано аналітичні вирази для критичних значень розмірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617.1,0 +
Шифр НБУВ: РА338637

Рубрики:

      
17.

Омельченко О.Ю. 
Облік основних засобів і операцій по їх оподаткуванню: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Ю. Омельченко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення обліку основних засобів і операцій з їх оподаткування. Розкрито соціально-економічне значення основних засобів, уточнено їх поняття та класифікацію. З'ясовано, що особливістю сучасної практики підприємств є ведення двох видів обліку та доведено необхідність поєднання бухгалтерського обліку основних засобів і обліку з метою оподаткування. Проведено порівняльну характеристику основних показників бухгалтерського та податкового обліку основних засобів, висвітлено відмінності між ними, а також недоліки сучасної практики обліку та запропоновано напрямок подальшого розвитку обліку основних засобів в Україні. Для вдосконалення обліку основних засобів доведено необхідність ведення пооб'єктного бухгалтерського та податкового обліку, що дозволить у будь-який момент виявити суму зносу за кожним з об'єктів, приведе синтетичний облік у відповідність з аналітичним. Розглянуто законодавчі вимоги, які розрізняють формування балансової вартості основних засобів обліку з метою оподаткування та в бухгалтерському обліку. Надано рекомендації щодо формування облікової політики основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 +
Шифр НБУВ: РА342745

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
18.

Омельченко О.П. 
Духовний розвиток учнівської молоді в регіональному культурно-освітньому просторі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.П. Омельченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Систематизовано й узагальнено сучасні погляди учених філософів, педагогів і психологів щодо визначення змісту понять духовності, духовного розвитку та духовної культури особистості. Розкрито основні компоненти духовності у контексі нових наукових уявлень про людину та світ. Встановлено значущість культури в освітньому просторі регіону. Вперше на підставі використання культурологічного й аксіологічного підходів розроблено організаційно-педагогічну модель духовного розвитку учнівської молоді у регіональному культурно-освітньому просторі. Удосконалено визначення сутності духовності та духовного розвитку учнівської молоді. Наведено історико-культурну характеристику регіону та запропоновано технологію її збереження у всій різноманітності традицій та менталітету щодо ствердження національної ідеї. Показано вплив регіонального культурно-освітнього простору на духовне становлення особистості та використано кваліметричний підхід щодо вимірів якостей духовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ч421.352 +
Шифр НБУВ: РА341784

Рубрики:

      
19.

Омельченко Н.О. 
Феномен соціального хаосу: філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Н.О. Омельченко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено соціально-філософський феномен соціального хаосу. Проаналізовано умови його виникнення, механізми саморозгортання, стадії й особливості. Розглянуто процес соціальних трансформацій за допомогою категоріального ряду теорії самоорганізації, який збагачує можливості діалектичного методу під час аналізу даних явищ. Охарактеризовано три стадії соціального хаосу, як наслідка вирішення суперечності між процесами дезорганізації й організації, в економічній, політичній, соціальній і духовній сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.912 +
Шифр НБУВ: РА342972

Рубрики:

      
20.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського