Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (481)Книжкові видання та компакт-диски (347)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ОМЕЛЬЧУК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Омельчук Л.Л. 
Аксіоматичні системи специфікацій програм над номінативними даними: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Л.Л. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

На підставі композиційно-номінативного підходу побудовано та досліджено імперативні й декларативні моделі недетермінованих програм. Встановлено, що семантика даних програм задається частковими багатозначними функціями (бінарними відношеннями) над номінативними даними. Визначено повний клас натурально обчислюваних функцій даного типу та наведено його алгебраїчне подання. Визначено спеціальний вид обчислюваності - номінативну обчислюваність, що дозволяє адекватно визначити повний клас обчислюваних функцій над номінативними даними й орієнтована на функції та композиції, близькі до програмних. Побудовано аксіоматичну теорію номінативних даних, яка спроможна специфікувати усі номінативно обчислювані функції. Побудовано прототип реалізації аксіоматичної системи специфікацій програм над номінативними даними. Продемонстровано його властивість доводити деякі властивості програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.022 +
Шифр НБУВ: РА349925

Рубрики:

      
2.

Омельчук Н.А. 
Вимірювальні генераторні частотні перетворювачі для промислових мікроелектронних датчиків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Н.А. Омельчук ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та розроблено вимірювальні пристрої для технологічного устаткування, які можуть працювати у промислових приміщеннях, забруднених електромагнітними шумами. Проведено порівняльний аналіз датчиків технологічних параметрів з амплітудно-модульованим вихідним сигналом, на підставі якого показано перспективність застосування частотних датчиків у складі устаткування. Розроблено методику аналізу нестабільності початкової частоти вимірювального частотного пристрою (ВЧП), а також розроблено методику вибору оптимальних, за критерієм нестабільності, співвідношень параметрів схеми автогенератора, що дає змогу домогтися істотного зниження нестабільності початкової частоти (для деяких схем до двох разів). Запропоновано нову схему ВЧП для датчиків технологічних параметрів на базі автогенератора з діодно-ємнісним фазозміщувачем, яка має високу лінійність характеристики перетворення. Сформульовано умови самозбудження автогенератора на основній та вищих гармоніках. Розроблено нові шумові моделі для RC- та LC-генераторів, виконано аналіз шумових моделей автогенераторів різних типів на ОП та надано порівняльну оцінку їх флуктуаційної нестабільності. Показано, що поріг чутливості генераторного датчика обмежений короткочасною нестабільністю частоти (чи періоду) автогенератора, що виконує функції проміжного перетворювача. Наведено схемні рішення ВЧП, а також методики розрахунку, використані під час розробки мікропроцесорних систем для установки ультразвукового зварювання, з метою оптимізації технологічного процесу зборки силових транзисторних модулів на базі IGBT.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.52-01 +
Шифр НБУВ: РА327420

Рубрики:

      
3.

Омельчук С.Т. 
Гігієна застосування пестицидів і агрохімікатів на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, та у зонах надзвичайних екологічних ситуацій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.Т. Омельчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально-теоретично обгрунтовано розроблені концепції та методичні основи гігієнічного регламентування пестицидів у ході їх застосування на радіоактивно забруднених територіях і зонах екологічного ризику для збереження та зміцнення здоров'я населення, захисту навколишнього середовища від додаткового екзогенного забруднення. За умов натурно відтвореного експерименту та під час епідеміологічних досліджень вивчено основні ланки патогенезу та залежності "доза - час - ефект" за тривалої поєднаної дії на організм малих доз іонізуючого випромінювання (ІВ) і фосфорорганічних пестицидів (ФОП). Вивчено вплив малих доз ІВ і ФОП на стан чоловічої репродуктивної системи. Науково обгрунтовано теоретичні, методологічні та практичні аспекти оцінки потенційного екологічного ризику виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинних захворювань у населення. Надано гігієнічну оцінку потенційному ризику для працюючих і населення 56 нових закордонних пестицидів. Створено теоретичні основи та методичну базу для корекції допустимої добової дози надходження пестицидів до організму людини за умов їх використання на радіоактивно забруднених територіях. Запропоновано нові методи підвищення адаптаційних реакцій організму та зниження поглинутої дози за умов комбінованого навантаження радіонуклідами та пестицидами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.541
Шифр НБУВ: РА317152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Омельчук О.С. 
Зміна договору найму (оренди) житла: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Омельчук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні засади зміни договору найму (оренди) житла. Проаналізовано поняття, типологію та зміст даного договору за Цивільним Кодексом (ЦК) України у порівнянні з вирішенням аналогічних питань у нормах житлового законодавства. Розглянуто питання про засади зміни договору найму (оренди) житла, а також визначено коло випадків зміни зазначеного договору за цивільним і спеціальним (житловим) законодавством. Здійснено аналіз особливостей окремих видів зміни договору найму (оренди) житла. Сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення норм чинного законодавства й узгодження положень цивільного та житлового законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321.3 +
Шифр НБУВ: РА352224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Омельчук О.М. 
Контрабанда за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан розробки теоретичних і практичних проблем контрабанди в науці кримінального права. Висвітлено питання соціальної зумовленості кримінально-правової заборони контрабанди. Проведено юридичний аналіз складу контрабандного злочину. Вирішено питання теорії та практики з приводу застосування норми кримінального закону, яка передбачає відповідальність за контрабанду, виявлено причини неефективності її дії. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного Кримінального кодексу України про відповідальність за контрабанду. Розглянуто питання відмежування контрабанди від суміжних злочинів. Досліджено проблеми застосування покарання за контрабанду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.3
Шифр НБУВ: РА320455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
8.

Омельчук В.В. 
Народне повстання 1734 - 1738 рр. на Правобережній Україні та його місце у суспільно-політичному житті і міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази розкрито ідейно-організаційні передумови та політичну ситуацію напередодні Народного повстання 1734 - 1738 рр. на Правобережній Україні. Проаналізовано перебіг збройної боротьби на різних етапах повстання та їх особливості. Визначено райони найзапекліших боїв та висвітлено найбільші військові операції повстанців. Показано вплив на хід повстання внутрішньополітичної ситуації у Східній і Південно-Східній Європі, а також його роль у суспільно-політичному житті та міжнародних відносинах країн даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-451 +
Шифр НБУВ: РА322585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Омельчук О.Р. 
Національна ідентичність літератури у трактуванні Євгена Маланюка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.Р. Омельчук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено літературно-теоретичну та критичну спадщину Є.Маланюка. Запропоновано інтерпретацію центральної проблематики його літературного дискурсу - національної ідентичності. Виділено основні концепти теоретичної моделі митця, зокрема, національне підсвідоме, ідеї маскулінності, національного міфу, які розглядаються в контексті міжвоєнного часу та проектуються на його поетичну творчість. На засадах розробленої письменником концепції національної ідентичності літератури висвітлено рецепцію таких культурно-ідеологічних практик, як народництво, модернізм, пролетарське мистецтво (соціалістичний реалізм). Відзначено вплив творчості Є.Маланюка на створення контексту української культури, єдиного комунікаційного поля та рецептивного рівня, формування монолітного погляду на світ і людину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УКР=7СОЕ)-4Маланюк, Є.Ф. 33 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Маланюк, Є. 33
Шифр НБУВ: РА320388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Омельчук Б. А. 
Оборонні споруди Львівщини як пам'ятки військової історії (друга половина XIV - XVII ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Б. А. Омельчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Відтворено специфіку оборонного будівництва головним чином у Львівській землі, що в кінцевому підсумку сприяло об'єктивному дослідженню різних аспектів військової, політичної та господарської історії краю, а також напрямків оборонно-захисної діяльності володарів Речі Посполитої, окремих шляхтичів, міських і сільських громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)4-54 + Ц561.211 г(4УКР-4ЛЬВ)4 + Щ117.161.3(4УКР-4ЛЬВ)4
Шифр НБУВ: РА382923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Омельчук С.М. 
Перехідні режими коливань пружних елементів хвильових гіроскопів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / С.М. Омельчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

На основі загальної теорії просторового руху пружних тіл розроблено математичні методи побудови точних розв'язків базових задач теорії хвильових гіроскопів для перехідних режимів коливань в умовах рівномірного та рівноприскореного обертового руху. З'ясовано раніше невідомі закономірності розщеплення резонансних частот та прецесії нормальних мод коливань елементів хвильових гіроскопів у вигляді біморфних п'єзокерамічних стержнів та тонкостінних п'єзокерамічних циліндричних оболонок для випадку рівноприскореного обертового руху об'єктів, на яких розташовано такого типу сенсори. Побудовано замкнену математичну модель та визначено основні характеристики роботи хвильового гіроскопа з резонатором у вигляді циліндричної п'єзокерамічної оболонки при переході від рівноприскореного до рівномірного режиму обертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5-8,022

Рубрики:

      
12.

Омельчук В.В. 
Розвиток освіти на Волині (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Омельчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-економічні, суспільно-політичні та національно-культурні передумови розвитку освіти на Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено роль і місце волинського духовенства у галузі освіти. Охарактеризовано просвітницьку діяльність Г.Рафальського, Л.Рафальського, Ф.Кульчинського, Ю.Шумовського, Ф.Шумовського, А.Хойнацького, А.Річинського. Розкрито діяльність духовно-освітніх закладів і визначено національно-освітні пріоритети Волині. Всебічно досліджено педагогічну діяльність культурно-освітніх діячів: А.Чарторийського, Т.Чацького, Г.Коллонтая, А.Яблоновського, князів Любомирських, М.Костомарова, Д.Блудова, М.Теодоровича, М.Петрова, Л.Українки. Висвітлено педагогічні особливості функціонування середніх закладів, показано стан жіночої освіти даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52
Шифр НБУВ: РА317706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Омельчук С.В. 
Становлення ринку боргових зобов'язань України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / С.В. Омельчук ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти становлення ринку боргових зобов'язань, визначено сутність даного інституту та розроблено рекомендації щодо удосконалення управління його окремими сегментами в Україні. Розкрито зміст понять боргових зобов'язань, державного та сукупного боргів країни. Наведено класифікації боргових зобов'язань і різновидів державного боргу. Визначено теоретичні засади кредитного фінансування державних потреб і науково-методологічну базу корпоративних запозичень. Визначено сутність та особливості розвитку ринку боргових зобов'язань, систематизовано його функції. Комплексно проаналізовано інституційні особливості становлення вітчизняного ринку боргових зобов'язань і його сучасний стан. Обгрунтовано основні напрями покращання механізму управління борговими зобов'язаннями. Виявлено чинники та запропоновано механізми забезпечення безпеки державних запозичень, а також безпечного рівня муніципального та корпоративного боргів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА362114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Омельчук С.А. 
Формування мовленнєво-комунікативних умінь учнів основної школи на завершальному етапі вивчення синтаксису: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.А. Омельчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено проблему формування мовленнєво-комунікативних умінь учнів у процесі вивчення синтаксису складного речення. На підставі аналізу теоретичних аспектів визначено зміст, оптимальні методи та прийоми роботи над формуванням комунікативної компетенції випускників основної школи на уроках української мови. Розроблено програму, яка містить інтеграцію синтаксичної теорії, функціональної стилістики та комунікативного синтаксису, що передбачає вивчення складних речень у функціонально-стилістичному та комунікативно-діяльнісному аспектах. Охарактеризовано систему конструктивних, мовленнєвих і комунікативних вправ, ефективність яких обгрунтовано теоретично та перевірено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.32 +
Шифр НБУВ: РА327459

      
16.

Омельчук М. А. 
Формування професійної компетентності з надання першої долікарської допомоги у майбутніх провізорів / М. А. Омельчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена проблемі формування професійної компетентності з надання першої долікарської допомоги у майбутніх провізорів.У роботі проаналізовано стан дослідження проблеми у педагогічній теорії і практичній діяльності вищих медичних закладів освіти, розкрито сучасні вимоги до організації підготовки фахівців з фармації, висвітлено сучасний стан підготовки майбутніх провізорів до надання першої долікарської допомоги; обгрунтовано структуру професійної компетентності з надання першої долікарської допомоги у майбутніх провізорів, що складається з чотирьох компонентів: мотиваційно-ціннісного, знаннєво-практичного, особистісно-психологічного та організаційно-комунікативного компонентів; розкрито зміст компонентів професійної компетентності з надання першої долікарської допомоги у майбутніх провізорів; визначено рівні сформованості по кожному з компонентів: високий, середній, низький; представлено методику формування професійної компетентності з надання першої долікарської допомоги у майбутніх провізорів на засадах симуляційного навчання; проаналізовані технології, форми та методи інтерактивного навчання в медицині та метод симуляційного навчання як різновид активного навчання, що реалізуються підходами «чотирьох кроків», «позитивної критики», «позитивного мотивування» та «постійного оцінювання»; експериментально перевірено ефективність запропонованих методики, змісту, форм і методів формування професійної компетентності з надання першої долікарської допомоги у майбутніх провізорів на засадах симуляційного навчання під час навчання в інтернатурі вищих медичних закладів освіти.^UThe dissertation is devoted to the problem of forming the competence for the provision of the first medical aid to future pharmacists.The paper analyzes the state of the study of the problem in the pedagogical theory and practice of higher medical educational institutions, reveals the modern requirements for the organization of training specialists in pharmacy, highlights the current state of preparation of future pharmacists to the provision of the first pre-care aid; the structure of competence for the provision of the first pre-medical aid to future pharmacists is substantiated, which consists of four components: motivational-value, knowledge-practical, person-psychological and organizational-communicative components; the content of the competence components for the provision of the first pre-care aid to future pharmacists is disclosed, level of formation for each of components are defined: high, average, low; the methodology of forming the competence for provision of the first pre-care assistance to future pharmacists on the basis of simulation training is presented; analyzed the technologies, forms and methods of interactive learning in medicine and the method of simulation training as a kind of active learning implemented by the "four steps" approach, "positive criticism", "positive motivation" and "constant evaluation"; the effectiveness of the proposed methodology, content, forms and methods of forming the competence for the provision of the first pre-medical aid to future pharmacists on the basis of simulation training during internship at higher medical educational institutions was experimentally tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Сторожук Д. А. 
Філософсько-правові засади правового прогресу / Д. А. Сторожук. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена філософсько-правовому осмисленню правового прогресу. Доведено, що правовий прогрес безпосередньо пов'язаний із суспільним прогресом, відповідає певному рівню соціального життя, реагує на суспільні зміни. Досліджено ґенезу філософсько-правових уявлень про правовий прогрес в різні історичні періоди. З'ясовано сучасні підходи до розуміння правового прогресу, які не знайшли єдиного концептуального вирішення. Проаналізовано філософсько-правові ознаки правового прогресу. Встановлено, що для філософсько-правового розуміння правового прогресу, визначення його онтологічних (буттєвих) і гносеологічних (пізнавальних) засад, місця і ролі в регулюванні суспільних відносин безумовно вихідне значення має обраний тип праворозуміння.Доведено, що право як регулятор суспільних відносин перебуває у постійному взаємозв'язку із суспільством, а тому в умовах глобалізації зазнає свого оновлення та модернізації. Обґрунтовано, що глобалізація, як і альтерглобалізація у її правих поглядах зумовлює зближення національних правових систем, правових культур, уніфікацію правових цінностей, створення єдиних міжнародних правових стандартів у вигляді прав і свобод людини, що є запорукою подальшого правового прогресу суспільства.^UThe work is devoted to philosophical and legal comprehension of legal progress. It is proved that legal progress is directly related to social progress, corresponds to a certain level of social life, and adequately responds to social changes. The genesis of philosophical and legal representations about legal progress in different historical periods is researched. It was established that in various historical times the issues of progress were considered uneven. The paper notes the moments of inhibition and stagnation in the development of ideas of legal progress, due to the social, political and military situation that developed in Europe in the beginning and in the middle of the 20th century.The modern approaches to the understanding of legal progress were found, which did not find a single conceptual solution. It is established that the philosophical and legal conception of legal progress relies on the definition of the concept of “progress” and its characteristics. Legal progress is considered as a process of legal development of society and its components, characterized by an upward orientation. It is a process, and not a final result, because it does not provide for the stability, completeness of the development of law. The philosophical and legal signs of legal progress are analysed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Омельчук О. В. 
Фізіологічний стан та яєчна продуктивність курок-несучок за впливу наноаквахелатів селену, цинку та вітаміну Е / О. В. Омельчук. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Лазаренко А. С. 
Обмеження прав та свобод особи при розслідуванні кримінальних правопорушень у сфері податкових відносин / А. С. Лазаренко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено комплексне теоретичне узагальнення наукових підходів до розуміння обмеження прав та свобод особи при розслідування кримінальних правопорушень, а також виокремлено випадки прояву останніх через призму особливостей проведення окремих слідчих (розшукових) дій та заходів забезпечення кримінального провадження під час розслідування кримінальних правопорушень у сфері податкових відносин. В результаті проведеного дослідження сформульовано ряд висновків, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на зміцнення гарантій прав та свобод особи при розслідуванні досліджуваної категорії кримінальних правопорушень.Розкрито етапи становлення кримінального процесуального права України, особливості кожного із яких детермінували обмеження прав та свобод при розслідуванні кримінальних правопорушень, із урахуванням градації класової орієнтації суспільства. Аналіз теоретичних положень щодо тлумачення обмеження прав та свобод особи надав можливість сформулювати основні причини та передумови їх прояву під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях. Охарактеризовано правову природу гарантій прав та свобод особи під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, а також наголошено, що за своєю сутністю та завданням останні мають метою створення умов, за яких передбачені законодавством права та свободи можуть бути реалізовані без зловживань, вчинення перешкод та запобігань.^UIn the dissertation the complex theoretical generalization of scientific approaches to understanding of restriction of the individual rights and freedoms in the investigation of criminal offenses is carried out. Also, accent to cases of display of the last through the prism of features of carrying out separate investigative (search) actions and measures to ensure criminal proceedings at investigation of criminal offenses is given. As a result of the research, a number of conclusions, proposals and recommendations were formulated on strengthening the guarantees of individual rights and freedoms in the investigation of the researched category of criminal offenses.The stages of formation of criminal procedural law have been identified, the features of each of which determined the restrictions of rights and freedoms in the investigation of criminal offenses, taking into account the gradation of class orientation of society. The analysis of theoretical provisions on the interpretation of the restriction of individual rights and freedoms made it possible to formulate the main reasons and prerequisites for their manifestation in the pre-trial investigation of criminal proceedings. The legal nature of guarantees of individual rights and freedoms during the pre-trial investigation of criminal offenses is characterized, and it is also noted that in their essence and task of the latter are aimed at creating conditions under which the rights and freedoms provided for by law can be exercised without abuse, obstacles and warnings.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського