Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (143)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ОСАУЛЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Осауленко С. В. 
Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Осауленко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано загальнотеоретичні проблеми та нормативно-правові засади адміністративно-правового статусу Кабінету Міністрів України у сфері державного управління. Визначено критерії та здійснено класифікацію завдань, функцій, форм і методів діяльності Кабінету Міністрів України у сфері державного управління. Розглянуто стадії урядових контрольних повноважень, а також порядок розробки та прийняття правових актів для вдосконалення правотворчої діяльності. Висвітлено повноваження та компетенцію Уряду, обгрунтовано підстави їх реформування. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регулює адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.15
Шифр НБУВ: РА374392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Осауленко В.В. 
Диференційний підхід до вибору методу реваскуляризації міокарду у лікуванні IXС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / В.В. Осауленко ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Представлені результати клініко-ангіографічних обстежень і хірургічного лікування ІХС у 219 хворих. Визначена хірургічна тактика та вдосконалена методика проведення оперативного лікування непрямою реваскуляризацією міокарда у випадках дифузного ураження коронарних артерій. Вивчені безпосередні й віддалені результати хірургічного лікування хворих після непрямої реваскуляризації та резекції кардіальних гілок зірчастого вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.111

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Осауленко О.Г. 
Моделювання та управління сталим соціально-економічним розвитком: Автореф. дис... д-ра наук з державного управління: 25.00.05 / О.Г. Осауленко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічні засади забезпечення державного управління сталим розвитком за умов перехідного періоду шляхом моделювання відповідних соціально-економічних процесів та використання отриманих результатів для обгрунтування ефективних управлінських заходів. З використанням комплексного системного підходу визначено суть поняття сталого розвитку, розкрито зміст, завдання, функції, критерії та здійснено систематизацію цілей державного управління ним. Висвітлено концептуальні підходи до моделювання процесів сталого розвитку. Описано економіко-статистичні моделі динаміки та залежностей між результативними й факторними параметрами економічного зростання. Обгрунтовано принципи, пріоритетні напрями й заходи державної структурної політики. Запропоновано комплексну систему показників рівня сталості, розроблено концептуальні підходи й методичні рекомендації щодо реформування статистики з метою інформаційного забезпечення державного управління сталим розвитком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)210.301
Шифр НБУВ: РА318669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Осауленко А.О. 
Нормативна конструкція ретроспективної юридичної відповідальності в публічному праві сучасної України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.О. Осауленко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено запропоновану правову категорію нормативної конструкції ретроспективної юридичної відповідальності у публічному праві України. Сформульовано визначення нормативної конструкції зазначеної відповідальності, охарактеризовано її структурні елементи. Розкрито особливості процесуальної форми притягнення до юридичної відповідальності, співвідношення санкцій правових норм і зазначеної відповідальності, ваємозв'язок останньої з державним примусом і охарактеризовано принцип індивідуалізації юридичної відповідальності. Наведено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х8(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА350462

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Осауленко І.А. 
Системне моделювання процесів функціонування та розвитку виробничо-технологічних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.А. Осауленко ; ВАТ "Укр. н.-д. ін-т авіац. технології". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено узагальнену системну модель виробничого підприємства з урахуванням зовнішнього середовища, яка може бути покладена в основу у ході реорганізації інформаційно-управляючої системи підприємства. Проведено комплексний аналіз інноваційної діяльності, що дозволило сформулювати ряд практичних рекомендацій щодо формування асортиментної політики підприємства, покращання координації підрозділів і служб, а також зв'язків зі споживачами. Наведено модель скорочення термінів підготовки виробництва на 2 місяці. Розроблено мережеву стохастичну модель виробничої структури гнучкої виробничої системи (ГВС).Рекомендовано використання експертних систем для покращання календарного планування роботи ГВС. Запропоновано методику керування розвитком виробничої системи, яка базується на трьох показниках: організаційно-технічному рівні підприємства, його конкурентоспроможності та фінансовій сталості та дозволяє обрати найкращий цільовий варіант розвитку за умов конкретної виробничо-господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851 + К63-6 +
Шифр НБУВ: РА324139

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Осауленко В. М. 
Моделі біологічних нейронних мереж для просторово-часової асоціативної пам'яті / В. М. Осауленко. — Б.м., 2019 — укp.

Осауленко В.М. Моделі біологічних нейронних мереж для просторово-часової асоціативної пам'яті. - На правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” МОН України, Київ, 2019 р. Дана робота використовує результати дослідження біологічних нейронних мереж для вдосконалення попередніх та побудови нових моделей просторо-часової асоціативної пам'яті. Запропоновано нову модель просторової асоціативної пам'яті на основі сігма-пай нейрона, що враховує дендритні обчислення та має високу ємність пам'яті, що за певними показниками перевершує класичну модель Вілшоу. Показано, що використання нейрона сігма-пай та розрідженої активації покращує на порядок ємність пам'яті переходів послідовності відомої моделі ієрархічно темпоральної пам'яті (HTM) при однаковій кількості зв'язків. Запропоновано нову модель представлення послідовності в бінарне розріджено-розподілене представлення, яка включає здатність нейрона до активації і якісно відтворює біологічні ефекти, такі як збереження схожості, чутливість до порядку, доповнення послідовності та часову схожість. Представлені моделі просторово-часової асоціативної пам'яті показують гірші результати розпізнавання образів для задач робототехніки в порівняні з підходом глибоких нейронних мереж, проте вони біологічно подібні, мають привабливі обчислювальні властивості і тому варті подальших досліджень.Ключові слова: асоціативна пам'ять, дендритні обчислення, прогнозування послідовностей, розпізнавання послідовностей, сігма-пай нейрон, розріджено розподілене представлення^UOsaulenko V.M. Models of biological neural networks for spatio-temporal association memory. - The manuscript. Thesis for a candidate degree in specialty 05.13.23 - Systems and applications of artificial intelligence. - National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, 2019. This work uses the results of biological neural network research to refine previous and build new models of spatial-temporal associative memory. A new model of spatial associative memory based on the sigma pi neuron is proposed, which takes into account dendritic calculations and has a high memory capacity, which exceeds the classic Willows model by some indicators. It is shown that the use of a sigma-pi neuron and sparse activation improves the order of the hierarchical temporal memory (HTM) memory capacity of the transitions with the same number of connections. A new model of sequence representation in a binary sparse distributed representation is proposed, which incorporates the neurons excitability and reproduces qualitatively biological effects such as preservation of similarity, sensitivity to order, sequence completion, and temporal similarity. The presented models of spatial-temporal associative memory show worse image recognition results for robotics tasks compared to the deep neural network approach, but they are biologically plausible, have attractive computational properties and are therefore worth for further research.Keywords: associative memory, dendritic computation, sequence prediction, sequence recognition, sigma-pi neuron, sparse distributed representation


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Осауленко Р. Ю. 
Сингулярні ніде немонотонні функції та їх фрактальні властивості / Р. Ю. Осауленко. — Б.м., 2021 — укp.

Робота виконана в галузі конструктивної теорії локально складних неперервних функцій з фрактальними властивостями. Дисертацію присвячено сингулярним (монотонним та ніде не монотонним) функціям і засобам їх вивчення. Для дослідження таких функцій запропоновано конструкції операторів диференціювання: (u,v)-похідної та її аналогу, логарифмічної (u,v)-похідної та її аналогу. Вивчено властивості цих понять, а також показано їх застосування на нових класах ніде не монотонних (сингулярних і недиференційовних) функціях (обмеженої так і не обмеженої варіації), продемонстровано їх продуктивність та ефективність. Зокрема показано застосування запропонованих операторів диференціювання (разом з їх адаптаціями) у теоріях фракталів, границь, звичайних диференціальних рівнянь, рядів та невласних інтегралів.^UThe work is performed in the field of constructive theory of locally complicated continuous functions with fractal properties. It is dedicated to singular (monotonic and nowhere monotonic) functions and ways of their study.To study the that functions, the constructions of differential operators are proposed: (u,v)-derivative and analogue of it, logarithmic (u,v)- derivative and analogue of it. The properties of these concepts are studied, their connections are established; the new classes of nowhere monotone (singular and nondifferentiable) functions (bounded and unbounded variation) their capacity and potency are demonstrated.In particular, the application of the proposed differentiation operators with their adaptations in the theories of fractals, analysis, ordinary differential equations, series and improper integrals is shown.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського