Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (151)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ОХРІМЕНКО$<.>+<.>A=КАРІНА$<.>+<.>A=КАРЛОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Охріменко І.В. 
Витрати та собівартість в регулюванні економічних відносин сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / І.В. Охріменко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 35 с. — укp.

Узагальнено методологічні та методичні підходи до використання категорій витрат та собівартості в регулюванні економічних відносин сільськогосподарських підприємств. Запропоновано напрями покращання такої роботи шляхом наближення використовуваних інтрументаріїв до потреб господарської практики та вимог об'єктивних економічних законів. Розроблено підходи до вимірювання витрат та визначення собівартості на основі наукового обгрунтування усіх витрат, необхідних для виробництва сільськогосподарської продукції. Визначено роль і місце нормативно-відтворювальної собівартості в державному регулюванні економічних відносин сільськогосподарських підприємств. Запропоновано методичні підходи до підвищення ефективності виробнитва за допомогою виявлення та використання резервів. Обгрунтовано можливості гармонізації внутрішньогосподарських та інтеграційних відносин за допомогою узгодження відповідних мотиваторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-862 +
Шифр НБУВ: РА368654

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Охріменко І.В. 
Витратно-ціновий аналіз в рослинницьких галузях сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Охріменко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан внутрішнього економічного управління в підприємствах та обгрунтовано необхідність його вдосконалення шляхом запровадження витратно-цінового аналізу (ВЦА) в рослинницьких галузях сільськогосподарських підприємств. Доведено переваги використання методів і прийомів ВЦА над тими, що застосовуються. Визначено роль ВЦА у системі заходів підвищення прибутковості підприємства. Розширено межі застосування ВЦА, доповнено й удосконалено перелік завдань, які він здатний виконувати. Розкрито можливості ведення ВЦА з використанням електронно-обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4Укр)325.1-862
Шифр НБУВ: РА318152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Охріменко І.В. 
Виховання учнів старших класів на національно-культурних традиціях українського народу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.В. Охріменко ; Харків. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації теоретично обгрунтований цілісний, багатофакторний, ступеневий процес виховання старшокласників на національно-культурних традиціях українського народу, визначені й охарактеризовані етапи, виявлені педагогічні умови та інноваційні технології забезпечення його успішного функціонування і розвитку. Узагальнений передовий досвід і обгрунтована система методичної роботи в школі та районі з підготовки педагогічних працівників до виховання юнаків і дівчат на національно-культурних традиціях українського народу. Встановлено, що виховання на традиціях успішно здійснюється в спільній діяльності школи, позашкільних закладів і родини на основі єдності теоретичної і практичної підготовки старшокласників, їх самовиховання і самоосвіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13

Рубрики:

      
4.

Каріна О.М. 
Віртуальна реальність: онтологічний статус: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / О.М. Каріна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено онтологічний статус, основні онтологічні характеристики віртуальної реальності, встановлено особливості віртуальної реальності, представленої технічними засобами. Визначено смислові навантаження, якими наділено поняття "віртуальний" в історії філософії та науковому дискурсі. Виявлено еврестичний потенціал постнекласичної філософії для з'ясування онтологічного статусу віртуальної реальності. Зазначено, що постмодерністська методологія дозволяє визначити віртуальну реальність як інтерактивну, символічну реальність, що містить у собі нестачу реальності та внаслідок цього є умовою пошуку істини, виступає постійним нагадуванням про існування розрізнення між буттям та його формами. Встановлено, що для даного типу реальності характерні нон-фінальна процесуальність та високий креативний потенціал. Обгрунтовано твердження, що на відміну від віртуальної реальності як такої, яка завжди нагадує про існування забуття реальності (буття) у формах її представлення, віртуальна реальність, створена інформаційними та телекомунікаційними технологіями, навпаки, призводить до забуття реальності, стверджуючи можливість абсолютного та вичерпного представлення буття технічними засобами. Зазначено, що внаслідок перманентної процесуальності віртуальної реальності об'єкт, простір, час, причинність у ній інвертуються, знаходяться у процесі постійної зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.221 + Ю212.13 + Ю212.71 + З970.67 в1
Шифр НБУВ: РА331380

Рубрики:

      
5.

Охріменко С.С. 
Гарантії правового захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Охріменко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні правові, теоретичні та практичні аспекти захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого. Проаналізовано проблеми сучасної слідчої практики, правового забезпечення захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого. Висвітлено поняття та зміст основних гарантій правового захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого. Визначено, що найбільш продуктивними гарантіями за сучасних умов є процесуальний примус, юридична відповідальність та правові санкції. Доведено, необхідність реформування слідчих структур, зокрема, виведення їх з відомчого підпорядкування та створення єдиного слідчого апарату. Надано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01-9 +
Шифр НБУВ: РА353804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Охріменко Т.В. 
Еволюція системи тропів псевдототожності в російському поетичному мовленні (на матеріалі фольклорних творів і текстів у жанрі фольклорних стилізацій XVII - XX ст.): автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / Т.В. Охріменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості розвитку поетичних тропів псевдототожності в аспекті об'єктивації давніх міфологічних значень та їх трансформації у межах сучасної поетичної моделі світу. Визначено основні етапи еволюції тропів осі псевдототожності, наведених у російських фольклорних текстах та у стилістично відповідних їм російських наслідуваннях фольклору XVII - XX ст. Визначено роль міфопоетичних значень у формуванні зв'язку між структурними членами тропів різного типу. Встановлено причини роз'єднання первинної метафоричної тотожності та переходу від синкретичних форм тропеїзації, що беруть початок від символу, до переосмислень із чіткими суб'єктно-об'єктними відношеннями. Зазначено, що еволюцію тропів псевдототожності співвіднесено зі змінами моделей світу - від космоцентричної до антропоцентричної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4Рос)-357 + Ш5(4Рос)-357 +
Шифр НБУВ: РА365202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Охріменко С.А. 
Конформні модулі та екстремальні метрики у неорієнтовних ріманових многовидах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.А. Охріменко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено парні добутки конформних модулів "спряжених" сімей кривих, що лежать на рімановому листку Мьобіуса та багатозв'язних галузях на даному рімановому многовиді, зроблено оцінки даних добутків. Одержано непокращувану нижню оцінку парного добутку конформних модулів "спряжених" сімей "складених" кривих через абсолютну константу, яка не залежить від геометрії ріманових областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.515 + В181.222.11 +
Шифр НБУВ: РА322490

Рубрики:

      
8.

Охріменко В.І. 
Лінгвокогнітивні та прагматичні аспекти аргументації в іспаномовній рекламі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / В.І. Охріменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто лінгвокогнітивний та прагматичний потенціал аргументації, прагматику у тісному взаємозв'язку з іншими семіотичними складниками: семантикою та синтактикою, а прагматичний аспект - у взаємозв'язку з риторичним, соціальним, аксіологічним, психологічним, когнітивним. Запропоновано побудову рекламних текстів (РТ-прототипу) за сигматичною, семантичною та прагматичною координатами, які дають у сумі синтаксичну. Здійснено екстраполяцію зазначених координат і компоненти персуазивної модальності та етапи глобальної каузації. Визначено в синергетично-синкретичній моделі іспаномовного прототипного РТ аргументаційних прийомів та посилань. Розглянуто концептуальний простір прототипних іспаномовних РТ як фрейм із сукупністю аргументаційних прийомів й посилань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-716
Шифр НБУВ: РА318737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Охріменко К.К. 
Методи і засоби комп'ютерного моделювання коливальних процесів роторних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.К. Охріменко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі коливальних процесів поширених видів роторних систем, які дозволяють удосконалити методи й інструментарій комп'ютерного моделювання з метою ефективної організації досліджень, випробувань і вібродіагностування а також підвищення надійності роботи роторних систем. Створено нові та вдосконалено існуючі математичні моделі, застосовані для підготовки вихідних даних процесу розробки динамічних моделей, опису динамічних процесів роторів різних видів, а також методи обробки інформаційних масивів, одержаних завдяки проведенню вібродіагностування й оцінювання похибок циліндричних і конічних поверхонь, зокрема у разі аналізування бігових доріжок кілець підшипників кочення з використанням швидких перетворень Фур'є та розкладу в ряд за системою ортогональних перетворень Уолша - Адамара, Уолша - Пелі й Урлша - Качмажа. Розвинуто математичні моделі для визначення власних частот коливань багатомасових крутильних систем і коливань вала - ротора шпиндельного вузла металорізального станка. Розроблено та досліджено уточнену математичну модель роторної системи зубчастої передачі завдяки жорсткості зачеплення й опор з використанням порожнистих тіл кочення у опорних підшипниках. Спрощено математичну модель, яка використовується для визначення міцнісних характеристик електродвигуна з урахуванням опор ротора, статора та їх електромагнітної взаємодії. Розроблено математичну модель керування автномного електродвигуна й електродвигуна у складі приводу металорізального станка у процесі різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 +
Шифр НБУВ: РА362217

Рубрики:

      
10.

Охріменко Г.В. 
Неоліт Волині: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Г.В. Охріменко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в період неоліту на території Волинської височини проживало населення, яке було носієм культури лінійно-стрічкової кераміки (КЛСК). З'ясовано особливості її даної діяльності господарства. Зокрема, заняття землеробством, скотарством, мисливством, грунтуючись на дослідженні зображень на археологічних зразках кераміки та знарядь праці. Зазначено, що населення користувалося пластинчатою технікою розщеплення кременю, викорситовувалось знаряддя праці, виготовлені з рогу та кістки. Розглянуто регіональні особливості житлового будівництва, господарства. Пам'ятки (близько 50) даної культури відповідають періодам: ранньому "донотному" - Рівне, середньому "нотному" - Голишів II, Баїв та ін., пізньому - Гнідава, Клевань. З'ясовано період існування: II половина V тисячоліття до н. е. - I чверть IV тисячоліття до н. е. Волинське Полісся в період неоліту заселяли носії волинської неолітичної культури, що займалися мисливством, рибальством, збиральництвом. Колекції крем'яних знарядь вказують на значний розвиток мисливства. Поселення належать до трьох періодів: раннього (Розничі, Осниця), середнього (Новосілки, Оболонь та ін.), пізнього (Вітковичі Мірабелі та ін.). Початок переходу до рільництва встановлено за відбитками на кераміці з поселень Розничі, Новосілки, Оболонь, Коник, Крушники зернівок пшениці, ячменю, гороху, вики. Неолітичні пам'ятки названої території виділено з дніпро-донецької етнокультурної спільноти до окремої волинської неолітичної культури, охарактеризовано її специфіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр3-4Вол)24
Шифр НБУВ: РА320680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Охріменко Л.В. 
Персонізація раціонального знання в парадигмі постнекласичної науки: автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Л.В. Охріменко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено формування антропологічного образу постнекласичної науки й її функціонування за умов сучасної цивілізації, основною ознакою якої є глобальні трансформації. Обгрунтовано залучення особистісних цінностей до аксіологічної структури феномену науки, з цією метою використовуються методологічні принципи філософської антропології та персоналізму. Проаналізовано дегуманістичну сутність сучасного наукового процесу та визначено його людиновимірні можливості за умов поєднання ціннісних екзистенційних та антропологічних філософських параметрів. Досліджено потенціал позитивного взаємовпливу наукових та особистісних цінностей у процесі самоідентифікації людини в контексті філософії освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА367065

Рубрики:

      
12.

Охріменко О.В. 
Розробка ресурсозберігаючої технології шліхтування бавовняної пряжі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Охріменко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 18 с. — укp.

Модифікація природного крохмалю гідроксидом натрію та використання інтенсивного механічного перемішування крохмального клейстеру дозволяє отримати високий ступінь розщеплення крохмалю в шліхті. Запропоновано низькотемпературний механо-хімічний спосіб приготування крохмальної шліхти. Встановлено, що введення в крохмальну шліхту неіоногенних поверхнево-активних речовин дозволяє підвищити адгезію шліхти щодо бавовняних волокон і поліпшити якість ошліхтованої пряжі. З'ясовано, що пряжа, ошліхтована "холодною шліхтою", за своїми фізико-механічними властивостями не поступається пряжі, ошліхтованій звичним способом, а за еластичністю перевершує її.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.401.3
Шифр НБУВ: РА319348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Охріменко В.О. 
Роль процесів ПОЛ в механізмі токсичної дії метил-біс-(beta-хлоретил)-аміну на репродуктивну систему (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / В.О. Охріменко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129
Шифр НБУВ: РА318060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Охріменко С.М. 
Симбіотичні властивості, фотосинтез та продуктивність рослин гороху, інокульованих стійкими до мінерального азоту клонами бульбочкових бактерій: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / С.М. Охріменко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Одержано клони бульбочкових бактерій гороху, вивчено їх здатності до утворення симбіозу в присутності підвищеного вмісту мінерального азоту в субстраті вирощування рослин, а також впливу їх на основні фізіологічні процеси рослин гороху. Вперше методом хімічного мутагенезу отримано клони бульбочкових бактерій гороху, які утворюють ефективний симбіоз із рослинами гороху за даних умов, що дає підставу вважати дані клони бактерій стійкими до підвищеного вмісту мінерального азоту. За умов вегетаційних дослідів (піщана та грунтові культури) досліджено вплив отриманих клонів бульбочкових бактерій гороху на інтенсивність фізіологічних процесів у рослинах гороху сорту Солара, які вирощувались на підвищеному фоні азоту (1,2 норми по Гельрігелю) в субстраті. Визначено, що передпосівна інокуляція зерна гороху дослідними клонами сприяла збільшенню інтенсивності процесів бульбочкоутворення, азотфіксації, фотосинтезу, темнового дихання, наростання біомаси, нагромадження в ній азоту та пігментів, підвищенню маси та якості зерна рослин гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434,022
Шифр НБУВ: РА308560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Охріменко Н.В. 
Стан кислотно-лужної рівноваги і газового складу коронарної крові за умови модуляції інсуліном діяльності серця здорових тварин та тварин з експериментальним цукровим діабетом: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / Н.В. Охріменко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено закономірності розвитку змін кислотно-лужної рівноваги та газовий склад коронарної крові за порушень інсулінового гомеостазу в організмі, а також їх причинно-наслідкові зв'язки з функціональним складом серцево-судинної системи й особливостями зрушень її нервово-гормональної регуляції. Установлено, що за фізіологічних умов введення інсуліну в коронарний кровообіг інтактних тварин спричинило кардіогемодинамічні ефекти та зрушення кислотно-лужної рівноваги та газового складу коронарної крові, за цього найбільш виразними та постійними компонентами виявлено ендотелійзалежне розширення коронарних судин, послаблення скорочувальної функції міокарда, зменшення потреби серця у кисні та зниження закиснення коронарної крові. З'ясовано, що за зазначених умов інсулін здійснював модулювальний вплив на адренергічні та холінергічні механізми регуляції кровопостачання, функції та метаболізму серця. У разі введення інсуліну за умови порушень у пострецепторній ланці ендотелійзалежної регуляції функції, метаболізму серця та коронарного кровообігу виникало звуження коронарних судин зі збільшенням закиснення та зменшенням насичення киснем коронарної крові. Установлено, що введення інсуліну тваринам з експериментальним цукровим діабетом спричинює збільшення поглинання кисню кардіоміоцитами внаслідок посилення скоротливої функції серця та підвищення загального периферичного судинного опору. На тлі зазначених порушень функціонального стану серцево-судинної системи, нервової, гормональної та ендотелійзалежної регуляції скротливої функції та метаболізму серця й тонусу судин гіперінсулінемія сприяє зменшенню дилататорних і призводить до констрикторних реакцій коронарних і периферичних судин. На підставі результатів дослідження поглиблено уявлення про патогенетичні механізми участі метаболічних чинників у розвитку серцево-судинних ускладнень за цукрового діабету, які можуть бути використані у практиці охорони здоров'я під час розробки нових підходів до лікування діабетичних уражень серця та судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА355624

Рубрики:

      
16.

Охріменко Л.А. 
Стан репродуктивного здоров'я у жінок фертильного віку з алкогольною інтоксикацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.А. Охріменко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплекс організаційних, лікувальних і профілактичних заходів щодо зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку з алкогольною інтоксикацією. Удосконалено методи профілактики та лікування алкогольної інтоксикації. Увагу приділено дослідженню здоров'я даної категорії мешканок промислового регіону України, зокрема, проблемам хронічних захворювань статевих органів і невиношування вагітності. Встановлено особливості мікробіоценозу урогенітальних органів, психоемоційного стану, балансу статевих гормонів, стану сексуального здоров'я та імунітету залежно від виду порушення репродуктивного здоров'я та терміну вживання алкоголю. Наведено патогенетично обгрунтовані схеми лікування, які дозволяють ефективно знизити частоту порушень репродуктивного здоров'я даної категорії жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р419.451 +
Шифр НБУВ: РА367405

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Охріменко А.Г. 
Удосконалення територіальної організації рекреаційного комплексу Подільського регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.Г. Охріменко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено теоретичні та практичні дослідження щодо розвитку та функціонування рекреаційного комплексу (РК) Поділля, до складу якого входять Вінницька, Тернопільська та Хмельницька області. Проаналізовано сучасний стан РК даного регіону, розміщення та використання рекреаційних ресурсів, інфраструктурного забезпечення. Запропоновано шляхи прискорення розвитку цієї сфери господарства краю на базі проведення ефективної рекреаційної політики, запровадження нових видів рекреації, особливо туризму, розвитку малого підприємництва, створення сприятливого туристичного іміджу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР38)684.9
Шифр НБУВ: РА313314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Карпенко Л. Ф. 
Державна політика розвитку біржової діяльності в Україні. / Л. Ф. Карпенко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації на основі аналізу законодавчого, нормативно-правового та інституційного забезпечення біржової діяльності й оцінки діяльності бірж сформовано стратегічні підходи щодо розвитку вітчизняної товарної біржової діяльності, які полягають у створенні координуючого органу та опрацюванні регіональних програм розвитку біржового товарного ринку.Визначено заходи щодо підвищення ефективності роботи аграрних компаній, як потенційних учасників біржового товарного ринку, які полягають у розробці системи стимулів та пільг операторам біржової діяльності; організаційні засади реалізації державної політики розвитку біржової діяльності, які полягають у реорганізації структури бірж та формуванні організаційно-правової бази документів локального нормотворення, які б відповідали сучасним ринковим вимогам; механізм залучення до біржової діяльності учасників середнього та малого бізнесу за рахунок створення відповідних інформаційних ресурсів та розширення спектру біржових послуг шляхом включення до них маркетингової діяльності на сервісних засадах.^UThe economic content of the exchange trade consists in the accumulation of the organizational and economic principles of the trade in bipolar products and the provision for the current market and the provision of its functions, such as the study of the economic conditions of the market and the forecasting of the main tendencies of its change, work with products in a sufficiently wide range, information and advisory services.The foreign experience of state regulation of stock exchange activity shows the dependence of the stock market on state institutions that during the evolution of stock trading had an impact on stock exchange processes through regulatory instruments, since state institutions have responsibilities to provide the stock market with the legal framework and the formation of a legal field.The analysis of the legal and regulatory framework of stock trading in Ukraine allows us to draw conclusions about the low level of availability of existing legal documents regulating stock exchange activities. The only Law of Ukraine, which fully applies to stock trading, is the Law "On Commodity Exchange", but today this law does not meet the standards and requirements of the domestic and world stock market and needs to be amended. There is still no single state body with the functions of regulation of commodity exchange trade in Ukraine.The development of stock trading inhibits: the imperfection of the current legislative framework, the lag in the use of progressive exchange technologies, the lack of financial stability of the subjects of the agrarian market; financial and insurance guarantees for the implementation of stock transactions; effective exchange market infrastructure of commodity markets; low investment attractiveness of the economy, low level of information and consulting, high inflation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дяченко Ю. А. 
Прогнозування цін на сільськогосподарську продукцію інструментами біржового ринку / Ю. А. Дяченко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано теоретичні, методичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо формування й розвитку механізмів прогнозування цін на сільськогосподарську продукцію інструментами біржового ринку, що дало змогу оцінити та сформулювати методичний інструментарій його забезпечення у контексті державної управлінської політики в галузі сільського господарства. Проаналізовано цінову ситуацію на світовому та вітчизняному ринках основних видів сільськогосподарської продукції, охарактеризовано нормативно-правове забезпечення в галузі прогнозування цін на сільськогосподарську продукцію України. Здійснено оцінку сучасного стану світового та вітчизняного біржового ринку, наведено основні тенденції розвитку біржової торгівлі товарними деривативами. Розроблено перспективну модель прогнозування цін на ринку сільськогосподарської продукції з використанням інструментів біржового ринку, запропоновано інтегровану інформаційну систему для прогнозування цін в аграрному секторі та на організованому аграрному ринку, здійснено прогноз цінової динаміки основних видів сільськогосподарської продукції з використанням розробленого алгоритму прогнозування цінової кон'юнктури аграрного ринку.^UIn the dissertation the theoretical, methodological principles and practical recommendations for the formation and development of agricultural products price forecasting mechanisms by commodity exchange-traded instruments were substantiated, which allowed to correctly evaluate and formulate methodological tools for its provision in the context of state management policy in the field of agriculture. The price situation in the market of main types of agricultural products of Ukraine and the world is analyzed, the legal and regulatory framework is described in the field of forecasting prices for agricultural products of Ukraine, the current state of the world and domestic commodity exchange market was evaluated, the main tendencies of commodity derivatives exchange trading development are presented. A promising model of forecasting prices in the agricultural market with the use of commodity exchange-traded instruments has been developed, an integrated information system for price forecasting in the agrarian sector and organized agricultural market has been proposed, the price dynamics of the main types of agricultural products was forecasting with use of the developed algorithm of the agrarian market price situation forecasting model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Охріменко А. О. 
Методи арифметичних перетворень в полях і кільцях для криптографічних застосувань / А. О. Охріменко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної науково-практичної задачі дослідження і розробки нових методів арифметичних перетворень над великими цілими числами з відкладеним переносом для підвищення швидкодії реалізації криптографічних перетворень, що мають місце в інформаційно-телекомунікаційних системах центрів сертифікації ключівнаціональної інфраструктури відкритих ключів України. В роботі запропоновано метод представлення цілих чисел з відкладеним переносом, який за рахунок можливості відкласти операцію переносу зі старших розрядів в молодші та операцію займу з молодших розрядів у старші, дозволяє виключити взаємозалежність між машинними словами при виконанні арифметичних перетворень. Удосконалено методи арифметичних перетворень додавання, віднімання, зсуву вліво, зсуву вправо, множення, піднесення до квадрату, приведення за модулем, ділення та порівняння, які за рахунок використання цілих чисел в представленні з відкладеним переносом дозволяють підвищити швидкодію перетворень в полях та кільцях цілих чисел. Також в роботі запропоновано методи арифметичних перетворень множення, піднесення до квадрату та приведення за модулем великих цілих чисел з відкладеним переносом та розпаралелюванням в два та декілька потоків. Використання запропонованих методів дозволяє підвищити швидкодію перетворень в криптографічних системах електронного підпису, що використовуються в національній інфраструктурі відкритих ключів.^UThesis is devoted to solving the scientific and practical task of research and development new methods of arithmetic transformations over large integers with delayed carry for increasing implementation of cryptographic transformations that take place in information and telecommunication systems of certification authorities in national public key infrastructure of Ukraine. The national PKI regulates the use of a qualified electronic signature according to the algorithms of DSTU 4145-2002, ECDSA, DSA and RSA. Operations of creating and verifying electronic signature are based on various mathematical methods: transformation in a ring of integers, field of integers and polynomials, in a group of points of an elliptic curve. All these transformations are impossible without arithmetic operations on integers. In this work proposed the method of integer representation with delayed carry, which due to the possibility of postponing carry operation from higher to lower words and the loan operation from lower to higher words, eliminates the interdependence between machine words when performing arithmetic operations. Performing operations with integers in the DCF representation, the processor operates with machine words in which two blocks are allocated to store the carry bits and to store the information bits. To convert a binary number to DCF it is necessary to reserve in the machine word r-bits for carry, and the remaining v-bits are filled with bits from the integer in a binary form. To convert a number from a DCF representation to a binary form, it is necessary to adjust carry (iteratively apply the carry from the lower machine word to the higher). To perform operations with integers in the DCF representation, it is necessary to modify the algorithms of arithmetic operations. Improved methods of arithmetic operations – addition,subtraction, left shift, right shift, multiplication, squaring, modular reduction, division and comparison, which by using integers in the delayed carry representation can increase the speed of operations in fields and rings of integers. The use of delayed carry allows to apply some approaches of parallelization for methods of arithmetic operations, for example, multiplication, squaring and modular reduction. In theseoperations, there is a multiplication operation, which consists of two multiplication cycles that can be parallelized. The first approach involves the parallel execution of the first and second multiplication cycles with subsequent adjustment of the results in two threads. The second approach involves the parallel execution of iterations of the first and the second multiplication cycles, followed by the merging of intermediate results, using multiple parallel threads. Proposed the methods of arithmetic operations of multiplication, squaring and modular reduction of largeintegers with delayed carry and parallelization in two or multiple threads.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського