Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (285)Книжкові видання та компакт-диски (251)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Олійник В. В. 
Вдосконалення методів оптимального прийому багатопозиційних сигналів в системах LTE: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Олійник ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено системний аналіз методів і протоколів керування мережею LTE (Long-Term Evolution), зроблено вибір на пріоритетне використання систем OFDM (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing) з ортогональними сигналами, які забезпечують властивості інваріантності до випадкових збурень, що особливо важливо й актуально для традиційних каналів місцевих мереж і каналів цільового призначення. Досліджено алгоритми оптимального когерентного та некогерентного прийомів, визначено рекомендації до їх використання. Доведено, що в системах OFDM доцільно використовувати алгоритми оптимального прийому багаточастотних ортогональних сигналів, орієнтованих на цифрову реалізацію та придатних до довільних сигналів багатопозиційної амплітудно-фазової модуляції (АФМ). Визначено, що для забезпечення швидкості, близької до пропускної спроможності каналу, доцільно використовувати багатопозиційні сигнали з АФМ, для яких еквівалентна енергія максимальна. Вперше розроблено синтез універсального алгоритму оптимального когерентного прийому багатопозиційних АФМ сигналів у демодуляторі системи OFDM. Вперше розроблено алгоритм оптимального прийому багатопозиційних сигналів за невідомих апріорних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА384928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олійник В.С. 
Водоохоронно-захисна роль гірських лісів Українських Карпат, її антропогенні зміни та шляхи оптимізації: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.С. Олійник ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 40 с. — укp.

Зроблено кількісне оцінювання водоохоронно-захисної ролі букових та ялинових гірських лісів, досліджено її зміни під впливом антропогенного зниження лісистості, проведення рубок головного користування та наступного розвитку нового покоління лісу. Наукове дослідження проведено на однорідних ділянках гірських схилів (насадження, зруби), водозборах гірських потоків і басейнах рік. Виявлено відмінності у процесі регулювання вологи системою насадження - грунт у букових та ялинових лісах. Встановлено висотно-типологічні закономірності формування схилового стоку води. Одержано дані про зміну гідрологічного режиму елементарного водозбору під впливом добровільно-вибіркової рубки та зниження його лісопокритої площі суцільними рубками з 94 до 58 %. Проаналізовано динаміку стоку води в результаті розвитку молодняків. З'ясовано, що відновлення водного режиму тривале та неоднакове за різних лісорослинних умов. Встановлено роль лісового покриву в покращанні внутрішньорічного режиму стоку, виявлено його погіршення під впливом антропогенної трансформації лісових угідь у польові. Оцінено стокорегулювальну та грунтозахисну роль лісу під час випадання катастрофічних опадів. Досліджено особливості формування лісоексплуатаційної ерозії грунтів. Запропоновано шляхи оптимізації водоохоронно-захисних властивостей гірських лісів, що включають регіональні та місцеві диференційні заходи для басейнів рік, водозборів потоків та однорідних ділянок схилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347(4УКР3) + П342.5(4УКР3) + Е50*801.4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА360125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олійник В.В. 
Етіопатогенетичне обгрунтування комплексного лікування хронічного тонзиліту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В.В. Олійник ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Виділено групу та встановлено частоту випадків недостатньо ефективного лікування хронічного тонзиліту у дітей, які приймали традиційну терапію після загострення захворювання. Вперше одержано дані про стан механізмів місцевого та системного імунітету групи хворих за умов недостатньо ефективної терапії. Встановлено наявність вторинного імунодефіциту, що супроводжується збільшенням рівня прозапальних цитокінів в слині та сироватці крові хворих на хронічний тонзиліт у випадку загострення. Обгрунтовано необходність використання імуностимуляції з урахуванням показників активності Т-лімфоцитів, природних цитокінів та фагоцитних клітин крові у даної категорії хворих. Запропоновано ефективну схему комплексного використання ультрафонофорезу антибіотиків та імуномодулятора нового покоління "поліоксидоній".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.116-52 +
Шифр НБУВ: РА342935

Рубрики:

      
4.

Олійник В.Р. 
Зоогігієнічне обгрунтування умов утримання кнурів у господарствах з низькою щільністю забруднення радіонуклідами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / В.Р. Олійник ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше проведено вивчення сезонних змін показників клініко-фізіологічного стану організму кнурів-плідників, динаміки окремих показників вуглеводного, фосфорно-кальцієвого та білкового обміну в крові, якості сперми за довготривалого впливу низьких доз радіаційного опромінення. Надано оцінку продуктивним якостям свиноматок і життєздатності приплоду. Вивчено вікові зміни гістологічної структури тканин сім'яників кнурів. Випробувано та запропоновано для використання як превентивної терапії вітамінно-мінерального преміксу "Агномікс", а також з метою профілактики негативного впливу іонізувального випромінення та нестачі мікроелементів у раціонах кнурів-плідників у свинарських господарствах, розташованих на територіях з низькою щільністю забруднення радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-4 +
Шифр НБУВ: РА340265

Рубрики:

      
5.

Олійник В.С. 
Конституційне право людини на особисту недоторканність і його забезпечення органами внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Олійник ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання забезпечення конституційного права на особисту недоторканість органами внутрішніх справ. Визначено зміст і розглянуто законодавче регулювання конституційного права людини на особисту недоторканість. Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ щодо забезпечення конституційного права на особисту недоторканість. Визначено принципи, функції, повноваження, форми та методи даного виду діяльності органів внутрішніх справ. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства та практики діяльності підрозділів міліції та слідчих апаратів у процесі забезпечення конституційного права на особисту недоторканість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА346108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олійник В.М. 
Корекція радіаційних та радіаційно-хімічних уражень печінки препаратами, що поєднують сорбційні та антиоксидантні властивості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / В.М. Олійник ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дослідження присвячені визначенню впливу комбінованих протипроменевих препаратів на патологічні процеси в печінці, що виникають внаслідок радіаційного впливу (рентгенівського випромінення) та дії радіаційно-хімічного фактору (опромінення та попередники нітрозоамінів). Використання нових комбінованих препаратів, що містять силлард та каротин, токоферол, селеніт натрію, а також силлард та бемітил знижує активність процесів у печінці щурів, що індуковані опроміненням та радіаційно-хімічним чинником.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3-29

Рубрики:

      
7.

Олійник В.Д. 
Особливості хімічної поведінки кремнеземів, модифікованих алкіламінами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.Д. Олійник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення та протонізації п'яти алкіламінів різної дентатності та природи. Для гомологічного ряду іммобілізованих амінів досліджено вплив концентрації закріплених груп на значення констант протонізації (КП). Проведено інтерпретацію умов появи аномальних КП закріплених монодентатних амінів. Доведено, що друга константа характеризує густину закріпленого шару. Виявлено критерії визначення складу комплексів на поверхні амінокремнеземів. Встановлено, що склад комплексів залежить від лінійної довжини закріплених лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-2 +
Шифр НБУВ: РА321591

Рубрики:

      
8.

Олійник В.В. 
Оцінка впливу технологічних та експлуатаційних факторів на займистість генераторних газів, одержуваних методом пароповітряної газифікації вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Олійник ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено аргументований аналіз відомих теоретичних і експериментальних методів визначення концентраційних меж поширення полум'я газів, а також методів газифікації твердого палива. Створено математичну модель процесу газифікації вугілля, що дозволяє аналізувати і регулювати процеси, які протікають у газогенераторах, з метою одержання кінцевого продукту з певними показниками пожежної небезпеки та експлуатаційними характеристиками. Встановлено значення технологічних параметрів процесу газифікації вугілля, що забезпечують мінімальну область займання отриманого газу з задовільними експлуатаційними властивостями. Створено установку для експериментального визначення концентраційних меж розповсюдження полум'я генераторних газів. Розроблено метод проведення експериментальних досліджень. Встановлено закономірності й отримано емпіричні залежності зміни концентраційних меж поширення полум'я від початкового тиску і температури досліджуваних газів, а також вмісту флегматизаторів у газовій суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л532.02-51
Шифр НБУВ: РА310412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Олійник В. В. 
Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств на ринку зерна: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Олійник ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади формування та підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств на ринку зерна. Розглянуто й узагальнено визначення економічної сутності категорії "конкурентоспроможність продукції". Доповнено класифікацію рівнів конкурентоспроможності продукції визначенням її на стадії виробництва та реалізації. З'ясовано, що категорії "конкурентоспроможність" та "ефективність" є взаємопов'язаними, але нетотожними. Визначено стан і тенденції розвитку сільськогосподарських підприємств України та Харківської області на ринку зерна. Виявлено основні фактори формування рівня конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств на ринку зерна. Запропоновано визначати рівень конкурентоспроможності продукції у короткостроковому та довгостроковому періодах. Розглянуто мотиваційні чинники підвищення рівня конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств і продукції. З'ясовано, що важливими напрямами підвищення рівня конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств на ринку зерна є подальша інтенсифікація виробництва на інноваційній основі, оптимізація рівня концентрації та спеціалізації виробництва, державна підтримка галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.0-13
Шифр НБУВ: РА380327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олійник В.Г. 
Підвищення якості й експлуатаційних властивостей деталей поліграфічного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / В.Г. Олійник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретико-експериментальну систему керування технологічним процесом оздоблювально-зміцнювальної обробки (ОЗО) для покращання експулатаційних властивостей і характеристик деталей поліграфічного обладання, а також відновлення їх розмірів за умов ремонту шляхом одержання необхідних параметрів якості поверхі та поверхневого шару. Для розробленого технологічного процесу створено математичні моделі з метою цілеспрямованого керування ним. Установлено аналітичні залежності між параметрами регулярного мікрорельєфу та технологічними факторами. Розроблено алгоритм цілеспрямованого керування ОЗО, новий пристрій та інструмент для утворення регулярного мікрорельєфу. Результати теоретичних і експериментальних досліджень впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К728.1 +
Шифр НБУВ: РА357389

Рубрики:

      
11.

Олійник В.М. 
Розвиток селянського самоврядування в 1921 - 1929 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Олійник ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 21 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено діяльність органів селянського самоврядування в Україні у період НЕПу. Проаналізовано значення кооперативного самоврядування українського селянства у розвитку аграрного сектору економіки УСРР. Розглянуто самоврядні форми соціальної допомоги на селі за умов НЕПу. Визначено ступінь впливу земельних громад на характер та напрямки розвитку сільського господарства та громадського життя на селі. Зроблено висновок щодо ефективності демократичних принципів діяльності організацій селянського самоврядування на селі у 1921 - 1929 рр. і правильність вибору ними шляхів розв'язання складних соціально-економічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА338683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Олійник В. Д. 
Суспільно-географічні аспекти регіональної депресивності в Україні: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / В. Д. Олійник ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Узагальнено світовий і вітчизняний досвід досліджень депресивних територій, виділено етапи становлення та розвитку категорії "депресивні території", визначено методологічні принципи суспільно-географічного дослідження депресивних територій. Розроблено алгоритм аналізу й оцінки депресивних регіонів. Розроблено та реалізовано методичну схему суспільно-географічного аналізу й оцінки рівня депресивності регіонів за трьома напрямками: критеріальним, комплексним та факторним. Проаналізовано в контексті регіональної депресивності суспільно-географічні фактори, а саме: транспортно-географічний, природно-ресурсний, фактор рівня господарського освоєння та територіальної структури господарства. Реалізовано новий підхід до оцінки соціально-економічного розвитку регіонів за двохвимірною шкалою-рівнем економічного розвитку та загальним потенціалом регіону. Розроблено типізацію регіонів України у контексті депресивності за суспільно-географічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60
Шифр НБУВ: РА377202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Олійник В.В. 
Теоретико-методологічні засади управління підвищенням кваліфікації педагогічних працівників профтехосвіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.В. Олійник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 46 с. — укp.

У контексті неперевної освіти обгрунтовано теоретико-методологічні засади управління процесом підвищення кваліфікації педагогічних кадрів професійно-технічних навчальних закладів. Проаналізовано еволюцію теорії та практики становлення і розвитку системи професійно-технічної освіти (ПТО). Обгрунтовано концептуальні й організаційно-методичні положення щодо управління підвищенням кваліфікації педагогічних працівників профтехосвіти в Україні. Досліджено особливості його реалізації на загальнодержавному, регіональному та внутрішньому рівнях. Визначено можливості та перспективи подальшого удосконалення системи ПТО шляхом використання моделей відкритої освіти та дистанційного навчання. Експериментально доведено ефективність реалізації системи ПТО та визначено перспективи її подальшого розвитку у контексті сучасних державотворчих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)78 + Ч34(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА334106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Олійник В.В. 
Формування правової компетентності керівників навчальних закладів у системі післядипломної педагогічної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.В. Олійник ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено модель правової компетентності керівників навчальних закладів, обгрунтовано організаційно-педагогічні умови її формування у системі післядипломної педагогічної освіти. Уточнено зміст понять "компетентність", "правова компетентність". Розкрито сутність правової компетентності керівників навчальних закладів, встановлено критерії та показники її сформованості. Удосконалено організаційно-методичні засади правової підготовки керівників навчальних закладів у системі післядипломної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.411 + Ч489.514(4УКР)78 + Х8р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362122

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Олійник В. В. 
Шкільне свято як засіб виховання учнів у загальноосвітній школі України (друга половина XIX ст. - 20-ті роки XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / В. В. Олійник ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади проблеми шкільного свята у структурі виховного процесу. Розкрито суть понять "свято" та "шкільне свято". Розроблено періодизацію розвитку свята в історії школи та педагогічної думки України другої половини XІX ст. - 1920-х рр. Виокремлено та проаналізовано чинники, які впливали на організацію та зміст шкільних свят в Україні в даний період. Висвітлено внесок відомих педагогів і громадських діячів у розробку теоретичних засад шкільного свята в даний період. Визначено й охарактеризовано педагогічні основи проведення свят у різних загальноосвітніх навчальних закладах даного періоду. Узагальнено досвід проведення свят у загальноосвітній школі в даний період, що дозволяє створити модель свята для творчого використання в сучасній виховній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.84 + Ч33(4УКР3)5/6
Шифр НБУВ: РА383528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Зейналян А. М. 
Всихання ялинників у різних лісорослинних умовах Горган (Українські Карпати) / А. М. Зейналян. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 205 – Лісове господарство. – Національний лісотехнічний університет України, Львів, 2022.У роботі на основі комплексних лісівничих досліджень для різних лісорослинних умов Горган: дано оцінку стійкості ялинових лісів і чинникам її формування; висвітлено висотно-поясні та лісівничо-таксаційні особливості всихання ялинників, їх вплив на структурні зміни насаджень і динаміку утворення у них мертвої деревини; з’ясовано лісівничий стан таких деревостанів і процесів природного відновлення у них; подано пропозиції щодо удосконалення ведення господарства у всихаючих ялинниках.Для досягнення мети досліджень – кількісної оцінки всихання ялинників Горган у різних лісорослинних умовах і їх лісівничо-таксаційних наслідків, використано загальноприйняті у лісівництві методики за трьома напрямками.1) Аналізі наукових літературних джерел, даних кліматичних довідників та матеріалів реляційної бази лісовпорядкування для визначення абіотичних і лісівничих чинників формування стійкості і процесів всихання ялинників, їх кількісних характеристик та територіального поширення.2) Аналізу матеріалів відведення ділянок всихаючих ялинників до вибіркових і суцільних санітарних рубок у 2011-2019 роках на висотно-лісівничому профілі у діапазоні 350-1450 м над рівнем моря, що охоплював Богородчанське, Манявське й Гутянське лісництва ДП «Солотвинське ЛГ». До аналізу було задіяно 362 осередки всихання із описанням їх рельєфно-ґрунтових умов і лісівничо-таксаційних особливостей деревостанів. Водночас на цьому профілі аналізувалися осередки кореневої губки у ялинниках за 2019-2021 роки та показники пошкодження деревостанів найсильнішим за останні десятиліття вітровалом в лютому 2020 року, а також товарність призначеної до рубки деревини.3) Проведенням лісівничо-таксаційних досліджень на пробних площах для з’ясування динамічних змін структури всихаючих ялинників, оцінки накопичення в них сухостою й мертвої лежачої деревини, особливостей природного відновлення, стану й пошкодженості дерев. Дослідні об'єкти приурочувалося до висотного профілю у діапазоні 300-1175 м над рівнем моря із закономірною зміною типів лісу.^UThe dissertation for earning the degree of Doctor of Philosophy (PhD) specialty 205 – Forestry. – Ukrainian National Forestry University, Lviv, 2022.In the research on the basis of complex forestry research for different Gorgan forest vegetation conditions: the evaluation of spruce forests durability and factors of their formation is given; high-altitude and forestry-taxonomic features of spruce forests decline and their impact on the structural changes of plantings and dynamics of formation of dead wood in them are highlighted; the forestry condition of such stands and the processes of natural regeneration in them are identified; the ideas of improving the management of spruce forests decline are given.In order to achieve the aim of the research – to quantify Gorgan’s spruce forests decline in different forest vegetation conditions and their forestry-taxonomic consequences, the generally accepted methods in forestry in three directions are used:1) Analysis of scientific literature sources, data of climatic guides and materials of forest management relational base for identifying abiotic and forestry factors of durability formation and processes of spruce forests decline, their quantitative characteristics and territorial distribution.2) Analysis of assignation materials of spruce forests decline areas to selective and continuous sanitary fellings in 2011-2019 on the altitude-forestry profile in the range of 350-1450 m above the sea level that covered Bohorodchanske, Maniavske, Hutianske Forestry of SE “Solotvunske Forestry”. The analysis included 362 decline areas with the description of their relief and soil conditions and forestry-taxonomic peculiarities of stands. At the same time on this profile the areas of root sponge in spruce trees were analyzed for 2019-2021 years and the damage indices of stands by the strongest windbreaker in recent decades in February 2020, as well as the marketability of timber destined for felling.3) Conduction of forestry and taxonomic investigations on the trial areas to identify the dynamic changes in the structure of spruce forests decline, evaluation the accumulation of dry and dead lying wood, peculiarities of natural regeneration, state and damage of trees. The objects of the research were confined to the altitude profile in the range of 300-1175 m above the sea level with the natural change of forest types.The analysis of departmental materials showed that during the last decade on the foothills and in the mountainous conditions of Gorgan the process of spruce forests decline covered 13 % of the forest fund, with their greatest development in the lower mountain belt of beech and fir forests – over 18 %. The main areas of this phenomenon – 94 % are represented by the partial type and only about 6 % – by solid type. These processes are permanent with considerable variability from year to year. The areas of decline in 75 % of cases coincide with the areas of windbreaks and root rot, creating critical situations in the forests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бондар І. С. 
Дизайн архітектурного середовища в контексті мистецьких практик постмодернізму: автореферат дис. ... к. мист. : 17.00.07 / І. С. Бондар. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше виявлено культуротворчі настанови дизайну архітектурного середовища в контексті постмодернізму, зокрема адгокізм, алюзіонізм, полісемантичний еклектизм, інтуїтивізм, іронізм, декомпозицію та метафоричну трансформацію, подвійне кодування, нелінійний пластицизм та біоморфізм. Визначено та комплексно охарактеризовано формотворчі стратегії дизайну архітектурного середовища доби постмодернізму, зокрема еклектизм, деконструкцію, віталізм, нелінійне формотворення. Розкрито комп’ютерні експлікації формотворення в дизайні архітектурного середовища постмодернізму. В роботі удосконалено визначення та обґрунтування концептуальних засад постмодерного алюзіонізму в архітектурному дизайні, зокрема інтертекстуальність, полісемантичність та інсталяціонізм, уточнено характеристики концептуального підґрунтя нелінійного та біонічного пластицизму в дизайні архітектурного середовища постмодернізму. Розширено та уточнено періодизацію розвитку теорії та практики архітектурного дизайну постмодернізму в історико-культурному контексті.^UIn the dissertation, for the first time, the cultural guidelines of the design of the architectural environment in the context of postmodernism were revealed, in particular adhocism, allusionism, polysemantic eclecticism, intuitionism, ironism, decomposition and metaphorical transformation, double coding, nonlinear plasticism and biomorphism. Form-making strategies for the design of the architectural environment of the postmodern era are defined and comprehensively characterized, in particular, eclecticism, deconstruction, vitalism, non-linear form-making. Computer explications of form-making in the design of the architectural environment of postmodernism are revealed. The work improved the definition and substantiation of the conceptual foundations of postmodern allusionism in architectural design, in particular intertextuality, polysemanticity and installationism, clarified the characteristics of the conceptual basis of nonlinear and bionic plasticism in the design of the architectural environment of postmodernism. The periodization of the development of the theory and practice of postmodern architectural design in the historical and cultural context has been expanded and clarified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Олійник В. І. 
Кримінально-правове, кримінологічне та кримінально-виконавче забезпечення охорони державної таємниці в Україні: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.08 / В. І. Олійник. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 − кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. – ПрАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом». – Київ, 2023.На основі узагальнення наукових здобутків вітчизняних учених у дисертації комплексно, з використанням сучасних методів пізнання на системному рівні аналізу та узагальнення, досліджено генезу законодавства, іноземного досвіду, новітніх досягнень правової науки, пріоритетів національної безпеки України, проведено феноменологічний аналіз державної таємниці; сформульовано дефініцію поняття державної таємниці та визначено її істотні ознаки; розкрито історико-правові передумови законодавчого врегулювання; окреслено сучасний стан правого забезпечення її охорони; узагальнено систему норм і наведено загальну характеристику кримінальних протиправних посягань на державну таємницю; виокремлено елементи сучасних моделей організації охорони державної таємниці низки зарубіжних країн і напрями імплементації кращих іноземних практик у вітчизняне законодавство. Запропоновано шляхи удосконалення кримінологічного забезпечення охорони державної таємниці на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному напрямах. Завдяки окресленим пріоритетним доктринальним шляхам, запропоновано концепцію кримінально-правової та кримінологічної охорони державної таємниці, а також кримінально-виконавчі заходи забезпечення режиму таємності у сфері виконання покарань в Україні.Ключові слова: таємниця, державна таємниця, безпека, національна безпека, охорона, кримінальне правопорушення, кримінально-правове забезпечення, кримінологічне забезпечення, кримінально-виконавче забезпечення, запобігання.^UThesis for а doctor of juridical sciences degree in specialty 12.00.08 − criminal law and criminology; criminal executive law. − PJSC “Higher Educational Institution “Interregional Academy of Personnel Management”. – Kyiv, 2023. Based on the generalization of the scientific achievements of domestic scientists, the dissertation comprehensively, using modern methods of cognition at the system level of analysis and generalization, investigated the genesis of legislation, foreign experience, the latest achievements of legal science, priorities of national security of Ukraine, conducted a phenomenological analysis of state secrets; the definition of the concept of state secret is formulated and its essential features are determined; the historical and legal prerequisites of the legislative settlement are disclosed; the current state of legal provision of its protection is outlined; the system of norms is summarized and the general characteristics of criminal illegal encroachments on state secrets are given; the elements of modern models of the organization of protection of state secrets of a number of foreign countries and the directions of implementation of the best foreign practices into domestic legislation are singled out.The ways of perfection of criminological support for the protection of state secrets in general social and special criminological directions are proposed. The outlined priority doctrinal paths made it possible to propose the concept of criminal-legal and criminological protection of state secrets, as well as the criminal-executive measures to ensure the regime of secrecy in the sphere of execution of punishments in Ukraine.The methodology of criminal-legal, criminological and criminal-executive research on the protection of state secrets are defined, which covers both the knowledge of the process of ensuring and preventing criminal offenses, as well as their further judicial proceedings and execution of punishment based on the criterion of historical two-vectority, which became the main methodological basis for the periodicity of the entire process of the inception and development of the state secret protection system.Key words: secret, state secret, security, national security, protection, criminal offense, criminal-legal protection, criminological protection, criminal executive protection, prevention.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського